Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#825) Fricu


Fricu
tag

Sziasztok
A multkori sikeremen felbuzdulva kezembe vettem egy régebbi 300-as Codegen tápot is, hogy alaposabban megvizsgáljam. Anno nagyon megszivatott. Igazából nem éri meg a fáradságot, te tanulni akartam...
A sztori:
Egy éve összeraktam vele egy nem túl erős gépet egy havernek (AMD XP1700, GF2, CD író, CD) és egy hónap múlva hozta, hogy néha nem indul, csak ha kihúzza a hálózatból, visszadugja.
Kipróbáltuk nálam, persze gond nélkül indult.
Aztán két hét múlva megint hozta, nálam megint jó volt.
Szórakoztunk így egy darabig, míg egyszer felhívott, hogy én menjek át, most megint csinálja.
Megnéztem, és tényleg rendetlenkedett. Hálózati fesz rendben (225V) Arra tippeltem, hogy sok neki az AMD, hát visszabontottam a gépet minimál konfigra, lássuk mit szól hozzá.
Így szépen, biztosan indult.
Vetettem vele egy 350 W-os tápot, és azóta boldogan élnek, míg...
Én meg hazavittem a dögöt, és beraktam az én sokkal erősebb (már ami a fogyasztást illeti) gépembe.
Használtam vagy két hétig, de egyre gyakrabban nem lehetett elindítani, csak négyszeri-ötszöri kísérletre. A végén teljesen elhalt, azóta pihent a polcon mostanáig.
Szétszedtem, semi külsérelmi nyom, púpos, vagy felrobbant kondi, füst, bármi.
Leteszteltem az összes félvezetőt is, mind renben volt. El kellett kezdeni bogarászni az áramkört, míg fel nem figyeltem egy a hűtőborda alatt megbúvó ellenállásra, (R 23) a hőérzékelő mellett, ami ugyan ép volt, de nem lehetett leolvasni a színkódját, minden csík olyan egyszínű barnás volt. Rámértem, és változott az ellenállása, erre kiforrasztottam, és alul már látszott, hogy megégett szegényke. Csere, de milyen volt? Végül vettem egy villámsújtotta (!) romot egy bontóban, abban leolvastam a színkódot: 1,5 KOhm. Eggyel nagyobb teljesítményűt raktam be, hogy ne ismétlődhessen meg a dolog.
Ha már kézben volt, kicseréltem a kimenő kondikat is 1000uF/10/16-ról 2200uF/10/16-ra, amik ugyan 105 fokosak voltak, de nem Low ESR típusok.
Most jó....
:))

Fricu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.