Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15651) djculture válasza Ygg (#15649) üzenetére


djculture
félisten

Ja hát legújabb történetem. Hoztak egy ezer éves p3 as gépet amire rádugták a sata vinyó adatkábelét sikeresen a lapon lévő usb kivezetésre. Azt hitték hogy van rajta sata felkiáltással Némi szikrát hányt a cucc, állitólag egy palack porral oltóval sikerült eloltani de már nagyából kidzsuvázták belőle. Ezek után még elhozták hogy megkéne javitani. :C
Mondom mi a fenét csináljak vele még a műanyag disz előlap is megolvadt nehogy a benne lévő alaplap proci meg a többiek:)

Héten másik gép, kitudja hány éves 2400 celeroncs d gépet hoztak be hogy nagyon lassú meg lekapcsol egy idő után. Kiderült hogy bacsis összes olvashatnak, ugyanis bepasztázták a procit fogkrémmel ami rászáradt ugye és egy deka hőt nem ad át.:)

[ Szerkesztve ]

(#15652) proof88 válasza djculture (#15651) üzenetére


proof88
addikt

:C :Y :R

(#15653) maláj válasza djculture (#15651) üzenetére


maláj
őstag

látod mégis van értelme Bacsis kolléga írásainak :DDD

(#15654) GrandeP válasza cbmfan (#15646) üzenetére


GrandeP
őstag

Én ilyenkor simán mondom h nem értek hozzá, és látom h magát nem lehet lehúzni... ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15655) mephi666 válasza cbmfan (#15646) üzenetére


mephi666
nagyúr

a netes dolog majdnem olyan, mint kollégám a héten: indított volna valami listázót a kib@szott sz@r vállalatirányítási rendszerünkben és elkezdett panaszkodni, hogy "fél órája indította és nem csinál semmit" ...ránézek a monitorra: középen egy párbeszédablak és vár az a szerencsétlen egy enter-re :W ...mondtam, hogy "talán nyomjon már egy enter-t, hogy elinduljon a lekérdezés... :O ...amúgy általánosságban k*rvára bosszant, hogy az emberek nem képesek azt sem elolvasni, amit az a sz@r magyarul(!!!) kiír és reagálni rá... nem eszi meg őket, nem tépi le a lábukat sem

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15656) proof88 válasza mephi666 (#15655) üzenetére


proof88
addikt

stay cool, bro' :DDD

(#15657) cbmfan válasza mephi666 (#15655) üzenetére


cbmfan
senior tag

ugyan, örök favorit a "valamit kiírt, leokéztam, azóta nem csinál ezt vagy azt" :D és hogy mi volt, arról fogalma sincs, mert nem olvasta el...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15658) cbmfan


cbmfan
senior tag

vagy két év után körülnéztem HWSW fórumon, és ezt találtam :D valami hihetetlen, hogy mit művel ez az egybites értelmi sérült.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15659) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Elnézést, hogy idepofátlankodok, de hátha Nektek szakiknak van valami ötletetek, amire én nem gondoltam.
Hoztak nekem egy noti-t, hogy szedjem ráncba, de : bővebben
Amit onnan kifelejtettem, h a secondary-t nem lehet állítani, csak a CD ROM lehet.

Előre is köszi!

...elmúlik...

(#15660) proof88 válasza Argos (#15659) üzenetére


proof88
addikt

biztos meghalt a belső olvasó? lehet hogy csak cd-t vagy csak dvd-t tud már olvasni ... meg lehetne próbálni dvd-ről bootolni, hátha csak cd-t nem olvas már.

(#15661) Argos válasza proof88 (#15660) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Annak kakukk, ez tuti, már rég. Mondjuk ha már mondtad azért rápróbálok majd.
De, ilyet speciel még nem tapasztaltam, h a dvd játékos cd-t nem, dvd-t meg még olvas.
Ezt azért elraktározom, ha összeakadok egy hibázó optikaival újabb debugg lehetőség. :P

...elmúlik...

(#15662) proof88 válasza Argos (#15661) üzenetére


proof88
addikt

de de sok ilyen van, nem véletlenül mondtam, vagy fordítva

(#15663) PH 5.5 válasza Argos (#15661) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Egy propilalkoholos fejtisztítás átmenetileg segíthet. Nekem legalábbis az esetek 50%-ában össze szokott jönni.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#15664) TESCO-Zsömle válasza Argos (#15661) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekünk az írónk halt meg úgy, hogy írni nem tudott, de olvasni igen.

Biztos kifogyott a tolla... A szemüveg meg még nem tört el...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15665) Argos válasza proof88 (#15662) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Észben fogom tartani! :R

PH 5.5:
Ezen már csak annyit segítene az alkohol, mint rajtam... :P
mivel,

TESCO-Zsömle:
a motor zakkant meg, úgyhogy ebből meg valszeg kifogyott a bendzzin... ;]

Köszi mindenkinek! :C

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#15666) Hequila


Hequila
őstag

Találós kérdés:
Mi az a nyitott magos proci???
Állítólag régebbi cucc, és nem a duplamagosítható Sempronokra gondolt a paciens...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#15667) mephi666 válasza Hequila (#15666) üzenetére


mephi666
nagyúr

szorzólock nélküli proci lenne? :U vagy nem tudom

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15668) DeltaPower válasza mephi666 (#15667) üzenetére


DeltaPower
őstag

vagy a kupak nélküli procik, lásd socketA és társai

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#15669) Syl válasza DeltaPower (#15668) üzenetére


Syl
nagyúr

Esetleg egy lesarkazott proci? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15670) cbmfan


cbmfan
senior tag

pl. mint ez?

:DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15671) maláj válasza cbmfan (#15670) üzenetére


maláj
őstag

valljad be, hogy ezt te "művelted" ;]

(#15672) szumo válasza cbmfan (#15670) üzenetére


szumo
senior tag

Csitt - csatt, dir - dúr szól a harang s kint fú.
;]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#15673) djculture


djculture
félisten

szegény 1400 as athlon:) Ez a proci mindent ütött akkoriban:)

(#15674) cbmfan válasza maláj (#15671) üzenetére


cbmfan
senior tag

hát persze, naná, hogy én voltam :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15675) mongi válasza Hequila (#15666) üzenetére


mongi
senior tag

Más néven engineering sample cpu, ami a fejlesztőktől néha az ibélyen landolt :D

Szorzó lock nélküli procik, eleve válogatott szériák, amin tesztelték pl. hogy a cucc mit bír, hol a vége, vagy milyen változást hoznak a különböző fsb/szorzó állítások.
Szerintem :U :DD

Verzsön twú: legrafitozott hidakkal leledző szepron ami egyébként egy tébred-bé atlon volt, csak átnevezték :DDD

Nekem is van itt hamisított 2800+ sempim, pár hidat összeforrasztottak a kínai dzsunka-balra limited alkalmazottai, így a szorzót feljebb tekerve ment a kicsike, miközben csak 2300+-os volt :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15676) Hequila


Hequila
őstag

Nem néztem ki a srácból, hogy bármilyen fejlesztőmérnök lenne...
Azt mondta, hogy valamilyen haverjától kapta az instrukciót, hogy ilyen kell a gépébe.
Azt nem tudta megmondani, hogy mit tud, milyen alaplaphoz, meg úgy semmit.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#15677) pulcsi válasza nyunyu (#8422) üzenetére


pulcsi
tag

8422es hozzaszólás

Szeretnék elnézést kérni a szörnyű j&w gépek miatt, de a cég ahol régen dolgoztam ott követődött el ez a szörnyűség. Mentségünkre legyen mondva a metro olyan árat mondott 35000ft amiből nehéz kihozni gépet csak ilyen szutykot. A szegecset meg ők akarták, ha behozta valaki szegecs nélkül nem volt baj megcsináltuk. Volt olysn iskola ahol 10bol 10 gép szar lett 1 héten belül. Mégegyszer bocs mindenki.

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#15678) eziskamu válasza pulcsi (#15677) üzenetére


eziskamu
addikt

Az még hagyján, ha a Metro-nak "bérgyártottatok", de volt olyan boltos aki kifejezetten ajánlotta a J&W-t :DDD
Amúgy a 10-ből 10 mibe halt bele? Nem volt esetleg gebasz ott az elektromos hálózattal is? MM-nek nem dolgoztatok?

(#15679) djculture


djculture
félisten

Vargáné és TSA. BT-nél nem dolgozott valaki? Az is bocsánatot kérhetne az egész szakmától :DD

(#15680) pulcsi válasza eziskamu (#15678) üzenetére


pulcsi
tag

Csak metronak nem elektromos hiba alaplap sata vezérlés általában kuka volt vagy floppys megoldás a memóriák 1000 ft ba kerültek vagy 500 ba :) 5 böl 6volt badblockos végén már nem is teszteltük összerakásnál ha hoztak memhibával csere egyből és imádkoztunk hogy jó legyen. Metro gep lehuzza a beszallitot minel kevesebb legyen a gep kb 500ft haszon volt gepenkent es a cserek elvittek a hasznot boven, de megerte a fonoknek csodbe is ment. Ja és a maxtor 80as is szuper volt de volt amiket nagyon noname vinyoval szereltük már a nevét se tudom na ott csak a fele ment gajra mar akkor amikor feltettuk hogy megnezzuk bekapcsol e :D

[ Szerkesztve ]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#15681) eziskamu válasza pulcsi (#15680) üzenetére


eziskamu
addikt

Had tippeljek a winyóra: nem valami Excelsior vagy hasonló? Még annó a Chip magazinban írták, hogy újragyártott vinyókat árultak, talán a Maxtor gyári selejtjeibe leheltek életet.

Nem próbáltátok alulhúzni, alulfeszelni a rendszert, hátha tovább bírja és stabilabb lesz a szerencsétlen, vagy ez se ment BIOS-ból ;]

[ Szerkesztve ]

(#15682) Jazzos válasza eziskamu (#15678) üzenetére


Jazzos
tag

Mondjuk ezt nem vágom, én több százat eladtam nforceos legalapabb j&w-ből és azóta is flottul mennek. Sőt 40-50 db elkopott G31-G41-es szériából is, azokra is csak jót tudok mondani. Lehet a drágább lapjai xarok voltak, de az olcsók tuti jók.

(#15683) eziskamu válasza Jazzos (#15682) üzenetére


eziskamu
addikt

Lehet akkor, hogy az nforce széria volt nagyon szar.

(#15684) pulcsi válasza eziskamu (#15681) üzenetére


pulcsi
tag

De ez volt exel :) Amugy barmit allithatal abban a bioban ha volt is benne allitani valo azt sem ugy csinalta ahogy kellett. Meglehet volt hibas szeria de ezek a szutykok csak hibasak voltak jw61 vagy mi volt szerintem a Mercury elosszor csak nekunk hozott

[ Szerkesztve ]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#15685) djculture válasza eziskamu (#15683) üzenetére


djculture
félisten

Én csak nforce-os lapot veszek itthonra kitudja hány éve. Nforce1,2,3,4,5xx,630a. Memória kezelés érdekességein kívül ami 1,2,3 nál volt, az újabb chipszetekkel bajom nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#15686) pulcsi


pulcsi
tag

Ja es a medium gepek meg kicsit jobb alaplappal 160 vinyoval gainward 8500 os ami passziv volt persze 90-100fok 10 perc alatt win alatt mindegyikre mehetett egy 8cm huto nem volt tul esztetilus persze a huto elvitte a profitot es a szutyok memoriak megmaradtak

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#15687) pulcsi


pulcsi
tag

En azert sajat hasznalatra maradok asus v giga sot msi

Ja nforce nem j&w oke elneztem. Nforceval nincs baj de kina sajat markajaban vajon mennyi marad meg az eredeti nforcebol

[ Szerkesztve ]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#15688) djculture válasza pulcsi (#15687) üzenetére


djculture
félisten

Hát nekem és jópár szervizes kollégámnak meg az asus alaplapok a hulladékok sajnos. Elég szép számban hullanak, támogatásuk kb meg addig tart amig kinem jön egy új revízió...

[ Szerkesztve ]

(#15689) Jazzos válasza djculture (#15688) üzenetére


Jazzos
tag

Így van, Asus meg MSI a 2 leggányabb.

(#15690) pulcsi válasza djculture (#15688) üzenetére


pulcsi
tag

Hat igen nekem meg kollegamnak volt P5B neki delux nekem sima gar letelte elott biost frissitett alaplap kuka. Nem foglalkoztatott akkor 3 ev utan kaptam uj e6500 procit asszem nagyobb orajelen ment az ujabb verzio + 1066 800 helyett de ez nem biztos procu ki e4500 uj be alaplap nem indul akkor uj bios, alaplap nyekk nekem is. Vettem egy gigat beteszek mindent de a 4giga memobol csak 2 lat nem volt hajlando elindulni 2 kngston+ 2 corsairral na ha ez vevonel lett volna de 2szer 2 giga kingmaxal elindult tehat most mibd a ket marka szar :D csak mert osszejott de magyon a peh sorozat

Tehat sem az asust sem a gigat a jandwt sem az msit nem kene vennem mi vegyek?:D Intelt huzas nulla draga.

[ Szerkesztve ]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#15691) mongi válasza pulcsi (#15690) üzenetére


mongi
senior tag

közröhely de Asrockot! :DDD
Komolyan mondom, nagyon törnek előre a cuccaik, magam is használok 785-ös chipsetest egy amd X2 5200 @ phenom X4 5200-al, illetve egy 1156-os H51-est core i3-540-el. Mindkettő stabil, és még tuningban sem lenne rossz a tesztjeim alapján :C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15692) mephi666 válasza mongi (#15691) üzenetére


mephi666
nagyúr

asrock, jóaz :) sógorom tonnaszám adta el őket és alig volt velük problémája... nekem sokáig egy am2nf3-vsta-m volt, ami még agp-s volt, de soha semmi gondom nem volt vele... szerintem még most is működik annál, aki megvette tőlem... azóta volt asus (ethernet felőli túlfesz elvitte) meg egy matx-es giga és a mostani... esküszöm, ezzel a gama770ud3-mal több nyűgöm volt már, mint azzal az asrock-al (pl memkezelés: akárhogy feszelem, nem akar stabilan menni a 2x2gb 1066-os geil csak 800-on :W )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#15693) proof88


proof88
addikt

az ASRock már nem közröhej ... épp ezért vettem anno a P5Q-E után P55 Extreme4-et. Mert platformváltásnál legalább középkat. alaplapot akartam de asus és társai drágábbak voltak, ezt meg jó áron meg tudtam venni anno egy ph-stól. Húzni is lehet vele az i5-öt meg minden. Mondjuk azóta is alapon jár benne és az ex gépe. :DDD De nem én pénzem volt.

(#15694) mongi válasza proof88 (#15693) üzenetére


mongi
senior tag

Nem az ASRock a közröhej tárgya, hanem hogy a többi "nagy" nevű gyártó mehet a sunyiba, ezek az asrockos srácok még tényleg lelkesedésből fejlesztenek, meg is látni a cuccaikon.
Amire szükség van egy gépbe, teljesen lefedve a piacot, jó minőségben nyújtják.
Én így gondoltam :R

Amúgy én is nemrég cseréltem le a P5B-t mert bizonytalanul indult reggelente a boltban, őt váltotta ez: [link]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15695) proof88 válasza mongi (#15694) üzenetére


proof88
addikt

ja ok :R

(#15696) szepi79 válasza mongi (#15694) üzenetére


szepi79
őstag

lehet én vagyok übernoob, de az asrock nem asus kistejója, mint a cisco-nak a linksys?

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#15697) Lenry válasza szepi79 (#15696) üzenetére


Lenry
félisten

de

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15698) SityiSXT válasza Lenry (#15697) üzenetére


SityiSXT
őstag

Régebben az volt, de már nem.
Kis érdekesség

(#15699) szepi79 válasza SityiSXT (#15698) üzenetére


szepi79
őstag

szerintem ilyen "mi vagyunk a legfaszább cég"-es összeállitást bármely gyártó tud csinálni, direkt azokra fókuszál rá, amikben ők a legjobbak. még a microsoft is, hogy az "IE világelső a browserletöltő szoftverek között".

(persze ettől még nem mondom, hogy szar az asrock, volt nekem is olyan lapom, jól birta a kiképzést.)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#15700) Hequila


Hequila
őstag

Egy kis érdekesség:

Nem régen adtam le az évek óta felgyűlt hibás alaplapokat. Érdekességből feljegyeztem, hogy melyik gyártótól mennyi dög alaplap származik:

Asus: 13
AsRock: 7
Abit: 4
Acorp: 3
MSI: 3
Egyéb (főleg a számítástechnika őskorából származó példányok): 19
Matsonic: 2
Mercury: 3
Gigabyte: 1

További érdekesség, hogy az Asus lapok túlnyomó többsége az elmúlt 5 évből származik.
Konklúzió: vonja le mindenki maga.

u.i.: elektronikai szemmel nézve az AsRock is alja kategória (a mai napig)... Ebben még mindig hasonlít az Asus-ra. Ez a tartósságánál fog kiütközni. Nem tudom, hogy az ország kevésbé borús vidékén hogy van, de itt keleten jellemzően 6-8 év a lakossági géppark átlagéletkora, így felénk a tartósságnál csak egy fontosabb szempont van; az ár. Ebben az AsRock továbbra is verhetetlen, épp ezért adok el abból a legtöbbet.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.