Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) mongi válasza santaclaus (#15049) üzenetére


mongi
senior tag

Íme egy webshop in Slovakia: [link] + erre kell dobni a 8 euro szállítást.
Amúgy a na ceste 1-2 kus= annyi mint érkezik 1-2(!) darab.
én maszek vagyok (kiskeres), nekem is csak 3 db van, szal nem is "sok" itt ez (dehogynem sok, sőt sokk, de sajnos nem én fingtam a passzátszelet- bár ha én tehetném, biztos nem a hdd gyárak felé fújom az esőfelhőt ;] )

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15052) GrandeP válasza mongi (#15051) üzenetére


GrandeP
őstag

Ugyanez Hungarisztán...

Dirinél.. 23.590 ft + haszon.

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15053) szepi79 válasza Intelligencs (#15045) üzenetére


szepi79
őstag

én a múltkor olyanba futottam bele, hogy az illető (hölgy) pendrive-ja "elromlott", ugyanis voltak rajta képek, meg egy gyökérkönyvtárra mutató parancsikon. kérte, hogy a 'mappát' azt töröljem ki, de a képek maradjanak meg. hiába mondtam, hogy az nem mappa, és attól, hogy kitörlöm azt a parancsikont, ami lényegében önmagára mutat, nem fognak eltűnni a képei, nem volt hajlandó megérteni, továbbra is azt kérdezte, hogy hogyan lehet az, hogy "kinn is vannak a képek, meg benn is". 10 perc magyarázás után beadtam a derekam, és közöltem, hogy "hát ilyet még én se láttam.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#15054) mongi válasza GrandeP (#15052) üzenetére


mongi
senior tag

sajnos itt ennyi, volt is parasztlázadás a fórumokon.Igaz csak WD szállt el, de én sajnos ebben bízok a legjobban (meg is hálálták eddig, nem volt garis cserém 1db sem 3 év alatt!)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15055) proof88 válasza szepi79 (#15053) üzenetére


proof88
addikt

"hát ilyet még én se láttam. :)) :DD :DDD

(#15056) Lenry válasza szepi79 (#15053) üzenetére


Lenry
félisten

nem igazán értem, hogy mit is akart a nő:

mappában legyenek a képei -> csinálsz egy mappát, beledobod a képeket, lnk törlése
gyökérben legyenek a képei -> lnk törlése
sehol se legyenek a képei -> minden törlése

azt már nem kell tudnia, hogy ő volt a hülye, a lényeg, hogy megoldottad a problémáját és mindenki boldog

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15057) szepi79 válasza Lenry (#15056) üzenetére


szepi79
őstag

én se értettem, viszont egyrészt mehetnékem volt, másrészt meg addig nem engedte, hogy bármit csináljak, amig 100%osan meg nem győzöm arról, hogy minden adata megmarad. ez utóbbi - már a meggyőzés - nem sikerült 10 perc alatt.

lehet azóta valaki megcsinálta neki, és el is tudta magyarázni, engem meg akkor hülyének néz, de annak meg megvan az az előnye, hogy többet nem fog ilyesmihez hívni. :DDD

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#15058) boba6


boba6
aktív tag

a világ egyik legnagyobb IT distribútorának magyarországi cége mától állítólag januárig nem fog árulni merevlemezt... másik forrás: 5 hétig nem érkezik HDD a hazai piacra...
ti mit tudtok? ötletek áthidalásra?
elég sok SSD fog elkelni azt hiszem...

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#15059) stol válasza boba6 (#15058) üzenetére


stol
addikt

8db 2TB-os Hitachi merevlemezem, amiket 16,8e HUF-ért vettem 3 hónapja, igen jó értéke lesz ;]
Valamint a DVD biznic is fel go lendülni ismét.

(#15060) Sir Psycho válasza boba6 (#15058) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Hello!

Nem tudom, van-e új infód van a HDD-kről. Legutolsó infóim szerint ezek a hírek igazak. :U

(#15061) GrandeP válasza boba6 (#15058) üzenetére


GrandeP
őstag

Demandnál akadálymentes az ellátás, és aztmondták marad is... persze nem óccsón...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15062) PH 5.5 válasza boba6 (#15058) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Az a durva, hogy a tegnap és ma javításra behozott gépek a szokásosnál nagyobb arányban hdd hibásak. Persze raktáron semmi...
Ráadásul ma a pofámba robbant egy radeonról egy FET. Nemindulós gép, power gombra egyet rezdül a procihűtő, aztán semmi. Alaplapi led világít, a táp meg Mercury, elég egyértelműnek tűnt. Nosza, ráakasztom a teszt tápunkat (jó kis FSP), erősen figyelek a gép belsejébe, power gomb, erre bumm, füst. Hát zárlatos volt a vga, a Mercury-t leültette, de az FSP győzött.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#15063) cbmfan


cbmfan
senior tag

nálatok kerestek macis pendrájvot, USBs rakétát? több "hölgy" is jött be ma, mert látta az újságban. és tényleg... blikk, 4000 pénz egyik cikkben. bár volt még info USBs vibriről is, de arra valamiért nem kérdeztek rá :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15064) joecontra válasza cbmfan (#15063) üzenetére


joecontra
addikt

USBs vibriről is
Mik nem vannak. :C

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#15065) mongi válasza PH 5.5 (#15062) üzenetére


mongi
senior tag

Valahogy nálam is felszaporodtak a gépek így a fűtési szezon kezdetén. A nagy részük a retek miatti túlmelegedés áldozatai.
A legjobb mai:
Telefon:
-Hello! XY vagyok, a múlt héten javítottad ezt és etz a gépet. Namármost nem tudják összerakni, a VGAkábel nem megy a helyére. Beküldtem hozzád 5 perc és ott vannak. Légyszíves nézd meg mi a gond.
Köszi!

Telefon le, gép be. Na ki mit titppel mi volt a hiba? :DD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15066) Balinov válasza mongi (#15065) üzenetére


Balinov
félisten

hany tusket tortek le?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15067) mongi válasza Balinov (#15066) üzenetére


mongi
senior tag

hibátlan volt a kábel és a csatlakozó is ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15068) GrandeP válasza mongi (#15065) üzenetére


GrandeP
őstag

Van egy PC-s haver, amíg még meg volt a boltja, akkor egy időben, küldtük egymáshoz a topákat... :DDD

Kitalálom, a soros port nem fogadta a dsubot?! :DDD

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15069) mongi válasza GrandeP (#15068) üzenetére


mongi
senior tag

még ez sem nyert :N

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15070) Cucuska2 válasza GrandeP (#15068) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én is azt akartam. :((( :)

mod.: mégsem.

Esetleg csak simán fordítva akarták beledugni, vagy beletört a csavar az oldalán?

Vagy nem is DSUB csati volt a monitoron/videokártyán?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15071) Akybron válasza mongi (#15065) üzenetére


Akybron
aktív tag

Talán nem vették a csatlakozóról a kis védőkupakot.

73&DX HA5OJN

(#15072) mongi válasza Cucuska2 (#15070) üzenetére


mongi
senior tag

Na volt pár jó ötlet, még a csavaros volt a legközelebb. :K

Történt ugyanis az egyszeri droid vérpistike kicsifija, valahol talált 2 felesleges távtartó csavart (szerintem a régi vga kártyájukról, abbóla vékonyabbik fajtából).
És az egyszeri egysejtű beletekerte a VGA 2 rögrítő csavar helyére, ezután persze sehogy sem tudta bedugni a monitort :DDD

Mikor behozták a gépet + a monitort (!), néztem a kábelt, ok, akkor a foglalatot. Fogtam egy csavarhúzót, méla unott pofával kicsavartam a 2 csavart és visszaadtam a döbbenettől szólni sem tudó gazdiknak a gépet :D
-csak ennyi? Ezért kocsikáztunk 20 percet? Na csak érjek haza...
-Vszlát!

A gépet amúgy 20km oda-vissza utat tett meg, 2 csavar és szerintem egy későbbi kiadós nyakleves zápor miatt :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15073) shteer válasza mongi (#15072) üzenetére


shteer
titán

én az alaplapi csatit tippeltem volna a pcie-s vga csatija helyett, de ez ütött :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#15074) mongi válasza shteer (#15073) üzenetére


mongi
senior tag

szerintem az apuka is :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15075) szumo válasza mongi (#15072) üzenetére


szumo
senior tag

Ez igggennn! :C :C :C

Engem mostanában elkerültek a geek-ok. Csak normális embereknek kellett dolgoznom.
Viszont tegnap este mondta barátnőm, hogy meglátogat mostanában a huga, mert lehajtotta a laptopja kijelzőjét, majd vissza már recsegve, a kijelző pedig engedett és bepókhálósodott.
Szerintem elintézte, hogy kapjon új laptopot ;]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#15076) mongi válasza szumo (#15075) üzenetére


mongi
senior tag

Nálam már volt aki "túlnyitotta" hátrafelé a netbookot (azt hitte 180 fokban nyílik), volt aki kamionosként csavarkulcsra csukta rá a kijelzőt (mit keres a csavarkulcs a laptopon???), és volt aki szimplán hülye volt hozzá és annyira megnyomta hogy elfolyt a kristály :K

Amúgy itt a 42.heti SK hdd árváltozások grafikonja:

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15077) mongi


mongi
senior tag

és a SATA III árak:

Ezek a nagyker nettó árak :(

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15078) wwenigma válasza mongi (#15076) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ahhoz kepest hogy a hitachi+seagate 500G ára nem valtozott jelentosen, kedvenc local shopban igencsak felugrott 11e-ről 20e-re.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15079) Josi válasza wwenigma (#15078) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha 20ért kapsz 500 gb-t akkor az még jó ár,
ahol van meg 320-as Samu ott 20 nettó a nagykerár.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#15080) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sziasztok!

Talán ti biztosabb infót tudtok nekem adni, ezért merek itt zavarni. Egy garanciális ügyintézésem azzal zárult, hogy sem javítani, sem cserélni nem lehet a cuccot, így vagy levásárolom, vagy visszautalják a vételárat. Namármost, ha én a levásárlás mellett döntök, és netán egy olcsóbb terméket szeretnék, akkor a különbözetet visszakapom, vagy köteles vagyok a teljes összeget elkölteni? Vagy ez boltfüggő? Előre is kösz a választ! :)

(#15081) Jester01 válasza Nordic (#15080) üzenetére


Jester01
veterán

Irány a fogyasztóvédelem topik. Röviden: ha nem tudják sem javítani, sem pedig azonosra cserélni, akkor te visszakérheted az eredeti vételárat pénzben, tehát levásárlásra egyáltalán nem vagy kötelezhető.

MOD: mivel a pénzvisszafizetést ezekszerint fel is ajánlották, értelemszerűen abból az összegből rögtön megveheted a kívánt olcsóbb terméket és a különbözet nyilván nálad marad.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#15082) Nordic válasza Jester01 (#15081) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem is akartak kötelezni, nem is hagytam volna magam, pláne ilyen ellentmondásos végkifejlet után. Azt hiszem rákérdezek náluk e-mailben, hogy mi a helyzet olcsóbb vásárlás esetén, csak azt nem tudtam, hogy a teljes összeg levásárlására kötelezhetnek-e. Köszönöm a gyors választ! :R

(#15083) mongi válasza Nordic (#15082) üzenetére


mongi
senior tag

ilyen helyen kapásból pénz vissza aztán agyesz-bugyesz. Én a bolt közelébe sem mennék a helyedben, nemhogy még ott költsem el a visszakapott pénzem. Költsd el olyan helyen, ahol nem csak egy teli buxának néznek, hanem korrektek a vevőikkel.
Lehet ez olyan hely lesz, ahol kicsit többet fizetsz ugyanazért, csak ha baj van, majdhogynem a fenekedet is fényesre nyalják, hogy megbocsáss a hibáért ;) Manapság szerintem ez a kereskedelemben még nem megszokott, de szerencse fel :)

Most látom melyik cég az :DD, hááát, olcsó húsnak....

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15084) Nordic válasza mongi (#15083) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Sajnos itt vidéken nincs olyan bolt ahol megbíznék az eladókban(némelyik bunkó, meg leszarják a fejem, holott nem vagyok hülye a hardverekhez), ráadásul azért a másfél-kétszeres árat sem fizetném semmi pénzért ki. Egy ilyen helyen azért korrektek az eladók, annó régen ők szó szerint lebeszéltek egy 8800GTX-ről, mondván, hogy várjam meg az év végén megjelenő 8800GT-t, mert az ütni fog. Úgy tettem ahogy mondták, és nem bántam meg, de sajnos ők tényleg szó szerint 2x-es áron tolják. Így marad számomra a fővárosi futáron keresztüli webshopos rendelés. A fura, hogy sosem volt gondom velük, viszont az is tény, hogy eddig ez volt az első garanciális ügyintézésem velük. Remélem az utolsó is(van még pár cuccom tőlük :U )! Ezek után most már kellene egy olyan helyet találni, amit említettél.

Jah és a pénzvisszafizetés mellett döntöttem, arra leszek kíváncsi, hogy azt meddig fogják húzni. Asszem arra is van egy határidő nem?

[ Szerkesztve ]

(#15085) mongi válasza Nordic (#15084) üzenetére


mongi
senior tag

Én is vidéki kisboltos vagyok, de nálam nincs azért 2x-es árazás (azért ennyire elszálni tulzás), Tény hogy nem is vagyok a legolcsóbb, viszont a hozzá adott értékkel kompenzálom a kicsit magasabb árat, és eddig úgy néz ki ez működik :) Legalábbis most még így látom . Visszafizetés az szerintem max 30 nap lehet de lehet én tudom rosszul...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15086) djculture válasza mongi (#15085) üzenetére


djculture
félisten

Hát eleve a vidéki boltos nagyobb áron kapja a cuccokat a nagykertöl,mert rájön a szállitás amit már pl a helyi boltnál se maga a kis bolt végez.Plusz a kisebb boltokba nincs akkora forgalom ergó nem kapnak akkora árengedményt a nagykertöl.Itt újszászon is elég brutális árak vannak néha,de a leirtak miatt nem a helyi bolt sara főleg.

[ Szerkesztve ]

(#15087) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Azta kurv@

[link]

Még mindig nem áll meg?

(#15088) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Elnézést az offért, vidéki boltosokról lévén szó eszembe jutott az az idő mikor még én is gépekkel foglalkoztam privátban - és az, miért volt lehetőségem rá (alig telt el 4 év, totál lemaradtam a dolgokkal...) a lényeg: Mosonmagyaróvár nem kicsi város itt a nyugati határnál, mégis elég vicces a helyzet az átlag embernek aki valamelyik helyi boltban vásárolna... Szerencsére az árak utóbbi pár évben korrektnek mondhatóak - feltéve ha egy - egy alkatrészről beszélünk, teljes gépet még mindig olcsóbb hozatni... sőt! a legszomorúbb amit némelyik bolt folytat: maximum 1 év garancia mindenre... szóval adott alkatrész nagyjából annyi mint rendelve, szállítási költséggel, cserébe a 3 vagy 5 év gari helyett kapsz egyet. Ahol korrekt a gari és az ár is ott meg készlet nincs általában. Megrendelik - 2-3 nap múlva -jó esetben- átveheted - persze csak akkor rendelik ha van más is, mert egyesével nekik se éri meg.
Ahol nincs a városban nagyker - cserébe van halom bolt... ott mindenhol ez megy, gondolom...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#15089) szepi79 válasza Thulcandra (#15088) üzenetére


szepi79
őstag

erre meg az a megoldás, hogy ne türelmetlenkedj. ha találtál egy jó helyet, akkor ragaszkodj hozzájuk. én, dacára annak, hogy pesten élek, egy kisebb boltba járok, alig van árukészletük, de mindig kibírtam, ha várni kellett pár napot, általában 3nál sosem többet.

pedig megtehetném, hogy inkább megyek máshova, párszor meg is tettem, volt belőle zűrös garis ügyem, köszi soha többet. inkább maradok a réginél.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#15090) mongi válasza szepi79 (#15089) üzenetére


mongi
senior tag

nálam is a maximum 72 óra, de akkor már külföldről jön az árú :)
Ami országon belüli, azt 24h-ra tudjuk vállalni, pedig a nagyker 300Km-re van :) A gari meg annyi, amennyivel mi is kapjuk, tehát ha 5 év egy tápon az 5év nálunk is, ha 3 akkor 3év. Ha nem így csinálnánk senki se jönne hozzánk, mivel máshol csak a kötelező 2 év van...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15091) csibe1 válasza Nordic (#15084) üzenetére


csibe1
addikt

Úgy tudom 30 napjuk van a pénz visszautalására.
Nekem legalábbis ennyi idő után került a számlámra a pénz,napra pontosan.
Nem egy nagy összeg volt,de érdekes módon ezt betartották,mert amúgy a telefont se vették fel amikor 3 napon belül cseréltetni akartam az egeret.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15092) True


True
aktív tag

Vajon a Tajvani helyzet, hogy érvényesíthető a gyári garanciára..?
Hisz sok gyár nincs is már meg... Csak a helyük...
Nem rosszindulatból, de most ez is egy érdekes helyzet lehet...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#15093) ati012


ati012
senior tag

Bele kóstolgattam itt az autó bizniszbe is.
Sokkal, de sokkal jobban fel lehet b@szni vele az emberi agyat mint a pc iparral.
Egyrészt a vevők is sötétek, de hogy az eladó is. Én csak közvetítő szerepben játszottam, némi haszon reményében (írtam ugye régebben, hogy szakmaváltás tervbe van). De ezalatt a pár nap alatt, teljes mértékben elgondolkoztam azon, hogy lehet valaki ennyire sötét.
Pár viccesebb eset:
-40 db esernyőt beszámítok-e?
-Légkalapácsot beszámítok-e?

...és a jól ismert, "mennyi a vége főnök úr" kaliberű érdeklődök ajánlata, akik ugyan az autót még nem látták, de telefonon már alkudnának. Ezekből a legjobbak:
140ezer
120ezer
50ezer meg a robogó (leélt kinai f0stalicska).

Az autó ára 180ezer, és van pofájuk felhívni, és látatlanba alkudni.
Hirdetésbe direkt bele írtam, hogy hagyjanak békén. De nem, nem hagynak. Hívnak.
Az egyik még be is szólt, hogy vigyem feljebb az autó árát, mert így nem lehet alkudni.
...és amikor már megvan a vevő, az eladó benyögi: nincs törzskönyv. :W

(#15094) nyunyu


nyunyu
félisten

Mai fail:

Egyik pesti kozmuceg IT szakija 15:57-kor telefonalt, hogy allitsuk be, hogy a call centeruk ma 16:00-ig fogadja a hivasokat. *
Kollega VPN juzeret sikeresen letiltottak a heten, enyem meg meg nincs keszen :DD

Az az egy mazlija volt, hogy marciusban az osszes 2011-es unnepnapot+extra munkanapot bekonfiguraltam elore, es a marcius 19 szombati munkanapra kert extra beallitasuk megegyezett a maival, igy "magatol" helyesen mukodott a rendszer.

*: O dolga lenne.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15095) stol


stol
addikt

Van egy visszatérő vendégem :DDD
ASUS P5B és Pentium D 2,8 Rezsó.

Gyerek még ezt tuningolja.
A gond az, hogy ettől a lap eszi a VRM FET-eket, mint etióp gyerek a zabkását.
Már 3.x cserélek VRM sort a lapon, a panel már fekete a FET-ek alatt :DDD

(#15096) cbmfan


cbmfan
senior tag

Az árvíz miatt nőtt a merevlemezek ára

ezt tudtuk egy hónappal ezelőtt is...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15097) mongi válasza cbmfan (#15096) üzenetére


mongi
senior tag

zindex milért is nem csodálkozok :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15098) djculture válasza stol (#15095) üzenetére


djculture
félisten

Jó isten,egyik haver hetente kap ilyet ajándékba valakitöl mert már semmire se jó és csak kerülgetik.Többe kerül egy fet mint az egész cucc.Minek húzogatni eleve mikor semmire se jó manapság.:)

[ Szerkesztve ]

(#15099) cbmfan


cbmfan
senior tag

"Merevlemezedési zavar"

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15100) szumo válasza cbmfan (#15099) üzenetére


szumo
senior tag

De szép is ez a magyar nyelv!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.