Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15801) nyunyu válasza cbmfan (#15800) üzenetére


nyunyu
félisten

Ozonviz elotti Apple gephez MIDI adapter?

Legalabbis az ADB az Apple gepeken hasznalt periferia busz volt, mielott USB-re valtottak.
Ugyanolyan Mini-DIN 4 csatija volt, mint az S-Videonak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15802) cbmfan válasza nyunyu (#15801) üzenetére


cbmfan
senior tag

jó kérdés, Mac cuccokkal eddig egyáltalán nem foglalkoztam.

D-SUB végen van egy ~5 centi hosszú ferrit gyűrű kábelen, azt elfelejtettem írni.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15803) mongi válasza cbmfan (#15802) üzenetére


mongi
senior tag

[link]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15804) tope


tope
addikt

Bocsi az Offért
Lenne 1 olyan gép amivel szenvedek (régi P3-as), XP van rajta, és mikor bootolna be, akkor a bejelentkező képernyő környékén mindig újraindul. Ilyenkor eddig azt csináltam, hogy memóriát ki, vissza, és működik, tehát semmit ezen kivül (lehet más is mozdult, de nem nyúltam semmihez ezen ivül), de ezzel sosem oldódik meg, mert másnap ha indítanám akkor jelenség előlről kezdődik.
Valami tipp esetleg van :F

(#15805) ati012 válasza tope (#15804) üzenetére


ati012
senior tag

Táp jó? Alaplap?

(#15806) GrandeP válasza tope (#15804) üzenetére


GrandeP
őstag

Kis kontakt spéyt nekije.... :K

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15807) tope válasza ati012 (#15805) üzenetére


tope
addikt

Hát van itt 1 gagyi táp, megnézem azzal (az a fura az egészben ha kiveszem a memót, vissza, meg max BIOS reset akkor elindul utána ugyanazon beállítással, de másnap előlről kezdi)

UI: Úgy került a gép hozzám, hogy nem indult az XP, na jó telepítsük újra, ekkor elindult a telepítő, majd megállt, és utána elfelejtette a CD-t látni, szívtam mire rájöttem, hogy a BIOS-ban még 1 dolgot állítani kell (csak tudnám menetközben mi lett vele) utána ment, de a fenti jelenség megvan azóta is.

(#15808) ^Clown válasza tope (#15807) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bios elem nem merült le?

(#15809) tope válasza ^Clown (#15808) üzenetére


tope
addikt

Nem, nem merült le
Most meg na usgyi megnézem mi van vele, nem nyúltam direkt hozzá, bekapcs, megjelenik az egér, és tölt, tölt, semmi, na mondom reset, csökkentett mód megy, újraindít, és lám elindul. Kikapcsolom, majd újra be, és megint megy. Érdekes, szóval nem kontaktos dolog lehet ez.

[ Szerkesztve ]

(#15810) stol válasza tope (#15809) üzenetére


stol
addikt

Ezt írtad máshol: "Több éves informatikusi tapasztalattal állást keresek."

Tehát akkor nem ismeretlen számodra sem a memtest86, sem a csere memória fogalma sem.
Hibázik-e a ram? Időzítések stimmelnek-e?
Ha ram nem hibázik, prime-al a CPU igen? Tápfeszek műszeresen mérve stabilak? Nincs zaj sem a táp, sem a CPU, sem a RAM feszein?
Alaplapon kondik púposak-e?

Ha ezeket nem hajtottad végre az első 30percben, akkor nemhogy tapasztalatod nincs, de zöldfülü vagy igazából.

Picit más hobbiból tákolgatni gépeket,meg más valóban __SZERVIZELNI__ értsd olyan ez, mint állatorvosnak lenni. Sem a beteg, sem a "hozzátartozó" nem tudja elmondani a beteg problémáját.

Ha valóban tapasztalt szakember vagy, akkor a fentiek végrehajtása, google túrás után is csak indokolt esetben kérdezel fórumon és vagy más embertől.

[ Szerkesztve ]

(#15811) stol


stol
addikt

Igazából úgy látom, az iskolákban kontárokat képeznek.
Informatikussá úgy kellene válni, hogy kiindulásnak elektroműszerész legyen az ember fia, ha ez megvan, egy kőkemény hw-közeli ismeret elsajátítás.. Közben felváltva 1hét gyakszi, 1hét suli.
Aztán, ha tudja a gyerek mitől csippant a lap POST közben, vagy mitől nem, akkor már jöhet a szoftveres oldal is. De ott is bevasalnám a hw-es részek további dolgait, mi mit miért, hogyan?
Ha így 6-7év alat kitanulja a "szakmát", akkor sem szakember még, csak van rálátása dolgokra.
Szakemberré a szervizekben lehet válni, vagy szervizhez hasonló rendszergazdai állásban 5-7év alatt. 5-7év ledolgozott (végigszopott) év után már kijelenthető, hogy szakemberré alakult...
Egy informatikusnak tudnia KELL hw-t is javítani.Értsd forrasztani, hibafeltárni.

Miért írtam le ezeket? Mert ki vagyok akadva azért. Nagyon elkurvult a szakmánk és nincs preztizsünk sem már a sok önjelölt vagy vélt "szakember" miatt.
Én nem azt mondom, hogy jó szakember vagyok, hanem azt, hogy xy szerint jó szakember.
Mert más, amikor magamról állítom és más, amikor rólam mondják és MÁS JÖN HOZZÁM, HOGY DOLGOZZAK NEKI.

(#15812) bambano válasza stol (#15811) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez még mekkora tévedés... a hozzászólásod azt sugallja, hogy csak a pc szervizes lehet informatikus, pedig nem. Próbálj már belenyúlni a transformatorova pajecka-ddal egy rs6000-esbe vagy egy vxr7206-ba, úgy vágnak tarkón, hogy végigszánkázod a folyosót.

ha meg akarod tárgyalni, miért mondtál butaságot, nyiss neki külön topicot, ezt ne offoljuk össze.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15813) Beri válasza stol (#15811) üzenetére


Beri
addikt

Barominagy tévedés. A szervizes nem informatikus, csak afféle botcsinálta szakmunkás. Sőt, a coder sem az. Te afféle emeltszintű elektroműszerész szakmunkást képeznél a leírásod alapján.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15814) stol válasza bambano (#15812) üzenetére


stol
addikt

Én a saját munkakörömet írtam le. Nem használok pillanatpákát :D
Igen, van olyan gép, ahol nem javítunk, hanem modult cserélünk és vagy a gyári supportja jön ki. Nem egy ilyen cégnek dolgozok be, ahol nem kis kategóriás szerverek sorakoznak.
De Ha megáll egy csúcs rackszerver is, akkor is tudni illene mitől állt meg, mi szart be.
HA nem én javítom, hanem a support, akkor a munkájukat is könnyítem, ha megmondom, gyerekek, hozzatok xy alkatrészt, mert valszeg az vágódott el.

Egyébként igen, a szakma szerteágaz, de mindennél fontosabb, hogy tisztában legyünk a korlátainkkal. :K

(#15815) GrandeP válasza stol (#15811) üzenetére


GrandeP
őstag

Vigyázz mert bele esik az orrodba a hó! :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15816) stol válasza Beri (#15813) üzenetére


stol
addikt

Definiáld kérlek, mi a feladata egy szervizesnek? Értsd _szervizesnek_.
Akivel minden kiskerben találkoznod kéne.

(#15817) cbmfan válasza mongi (#15803) üzenetére


cbmfan
senior tag

köszi infót! de miért van a túlvégen 15 tűs D-SUB?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15818) bambano válasza stol (#15814) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

már a 330-as ibm szerveremben (p3-as, a korát ezek alapján saccold meg) is volt szervizprocesszor, úgyhogy a supportnak annyit kell mondani, hogy ez meg ez a lámpa világít. Ehhez nem kell hét évnyi gürcölés, csak egy szemüveg. Az igazi nagy ibm szerverek hamarabb hívják fel a saját supportjukat telefonon a hibabejelentéssel, mintsem te észrevennéd a hibát. Ott te nem fogsz bravúroskodni mindenféle tippekkel, mert meg sem kérdeznek.

Ez a tudjuk, hogy hova kell ütni a kalapáccsal szemlélet csak a dzsunkapc-knél meg a fillérszexualizáló vevőkörnél szükséges.

Másrészt meg: tudja a programozó, hogy hogyan működik a hardver? Igen? és melyik hardver? Amelyiken ő fejlesztette? Az a virtualizációs környezet, amiben futni fog? Az a managelt kódot végrehajtó virtuális gép, amin futni fog? És a programozó garantálni tudja, hogy ugyanazon a kernelen fut mindig a cucca? Nem fogják átrakni linuxról windowsra? Ahha... ne bizonygasd tovább szerintem, hogy nem érted az informatikát.

"Egyébként igen, a szakma szerteágaz, de mindennél fontosabb, hogy tisztában legyünk a korlátainkkal.": hát akkor legyél!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15819) stol válasza bambano (#15818) üzenetére


stol
addikt

Írtam privátot. De te totál más dolgokról beszélsz.
Felvonultattad, mi a feladata egy rendszergazdának és mi egy programozónak.
Ennyi. De nem írtad le az általános kisker szervizes munkakört.

Elbeszélünk egymás mellett, ha így tetszik.

(#15820) tope válasza stol (#15810) üzenetére


tope
addikt

Maszekban csinálom, tele vagyok műszerekkel, meg alkatrészekkel :P
Nem ér annyit az a gép, hogy szenvedjek vele órákat.

UI: Most meg a laptomom szivat, rohadtul nem megy (lehajtottam a fedelet és 1 óra múlva vissza a géphez), nézem, ventilátor fel se pörög, vinyó az igen, de kép meg nuku, hmm, ez nem az én napom lesz.

UI2: Szervízes nem vagyok, ahhoz szerelési tapasztalat kellene, meg egyebek, ismerek sok embert, hogy ért sok mindenhez informatikából, de hogy gépet szereljen hát még a belsejében se tudja "mi merre", mert nem dolga.

(#15821) bambano válasza stol (#15819) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem beszélünk el egymástól, mert te csak sorold az érveket, hogy miért butaság egy probléma megoldására fórumban segítséget kérni, én meg sorolom, hogy miért nem. Amit mondasz, az eddig mind tévedés volt. Szerintem le is zárhatjuk annyival, hogy beírod: bocs, ezt elnéztem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15822) tlac válasza bambano (#15818) üzenetére


tlac
nagyúr

ha épp beágyazott rendszerekre programozik az ember, akkor jó ha ismeri az adott hardvert is
valóban nagyon szerteágazó az "informatika"

(#15823) stol válasza bambano (#15821) üzenetére


stol
addikt

Jah persze... :)

Végül is, csak én baszom el mindvégig, hogy BAZ-ban hülyére tudom magam keresni szervizeléssel, meg ott is, hogy nem én keresem a munkát, hanem más keres vele meg....

Valóban rosszul csinálok valamit, én kérek elnézést.

(#15824) tlac válasza stol (#15823) üzenetére


tlac
nagyúr

a saját területeden valószínűleg jó vagy, a többire meg lehet nincs elég rálátásod

[ Szerkesztve ]

(#15825) GrandeP válasza stol (#15823) üzenetére


GrandeP
őstag

Úhhh, baaaz.... nem gyengén nyomod, ekkorra arccal hangár ajtó lehet a boltod bejárata. :U :W

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15826) bambano válasza stol (#15823) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem mondtam, hogy a munkádat rosszul végzed, azt mondtam, hogy ezt a kijelentésedet, amin itt vitatkozunk, visszavonhatod, mert téves.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15827) stol válasza tlac (#15824) üzenetére


stol
addikt

De nem is akarom, hogy legyen.
Egyébként én is ezt mondom, hogy sok mindenre van rálátásom.

Az általános szervizelés pont elég "izgalmas" és folyamatosan megújul, hogy kielégítsen mind szellemileg, mind anyagilag.
Nincs 2 egyforma adatmentés és javítás.
Igazából a változatlan és monoton munkát kerülöm.

(#15828) stol válasza GrandeP (#15825) üzenetére


stol
addikt

Pedig csak leírtam, hogy jól keresek és sok munkám van és, hogy sokan keresnek meg. Hol itt a problem?

Sírnom kéne talán? Az menőbb most?

(#15829) Beri válasza stol (#15816) üzenetére


Beri
addikt

Gépeket legóz össze, vindózt telepít és brútforszolva (kicserélem a gyanús alkatrészt, azt' hátha megszűnik a hiba) diagnosztizál. Ezt tényleg nem oktatják sehol.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15830) GrandeP válasza stol (#15828) üzenetére


GrandeP
őstag

Most úgy állítod be magad, mintha csak te értenél a dolgokhoz mert elvégeztél egy okj szaksulit vagy valamit....

Nekem sima érettségim van, mégis van h pont egy konkurencia ajánl engem h csináljam meg a delikvens gépét... még sem szapulok itt senkit sem...

Te meg akkora arccal vagánykodsz itt h az valami borzalom...

Nyilván te borzalmasan értesz hozzá, és félisten vagy, mi meg nem.. :R

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15831) tope válasza Beri (#15829) üzenetére


tope
addikt

És ez elég baj, hogy nem oktatják, mert itt kezdődne a gép hozzáértésének alapja, én is csak majdhogynem saját káromon tanulom meg a dolgokat, volt nem 1 olyan, hogy másnak fogalma nem volt, én meg megcsináltam, és viszont.
Most viszont a laptomom jobban érdekel, rohadtul nincs pénzem javíttatni, remélem holnap kiderül, mi lehet a baja, és nem több 10.000 Ft.

(#15832) stol válasza GrandeP (#15830) üzenetére


stol
addikt

Iskolapad(ok) után azért sok évnek kell eltelnie, hogy valakinek rálátása legyen dolgokra.
Azért ne reagáld túl a dolgokat... ;)

@(#15829) Beri
Picit azért tágabb...

...adatment, hw-t javít, célzottan tája fel a hibát, nem pedig saccra cserélget.. (ideértve a mások által kukára ítélt laptopokat és egyéb perifériákat is.)

HW javítás az igazi fincsi dolog.

Mert jobb egy VGA hibás notit feltámasztani, mint széttárni a kezed a tulajnak, hogy "sajna újat kell venni".

És a pár ezres javítással többet keresel, mint egy új noti eladásával.

Nagy kunszt egy alaplapot átkondizni, CPU-VRM javítani és vagy chipsetet újra golyózni és visszarakni? Nem... Minden hozzáállás kérdése.

Miért ezt az irányt céloztam meg? Mert nagyon kevesen foglalkoznak evvel és jelen piaci helyzetben elég sok lehetőség és pénz rejlik benne.

@(#15830) GrandeP
PÜ-ben kifejtettem a miérteket és a "mennyiért" dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#15833) stol válasza Beri (#15829) üzenetére


stol
addikt

defrag... lnetebbre.

[ Szerkesztve ]

(#15834) bambano válasza stol (#15832) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Nagy kunszt egy alaplapot átkondizni, CPU-VRM javítani és vagy chipsetet újra golyózni és visszarakni?": mennyiért kondizol át egy x326-os duplatápos alaplapot?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15835) cbmfan válasza stol (#15832) üzenetére


cbmfan
senior tag

chipsetet újragolyózni. mondj egy sarki számtech szervízt, akinek van ehhez bármilyen eszköze... nekem is csak egy Weller van tucat fejjel, plusz őskövület ruszki drótos páka.

tanulni kellene elektronika alapokat. ez igaz, nem ártana, írtam már sztorit newbie rencergizdáról, akinek fingja sem volt a dolgokról.

viszont én nem tanultam semmit, mindent "felszedtem". anno 10 évesen kaptam egy C64et néhány könyvvel, szüleim kissé idegesek voltak, amikor ~15 évesen elkezdtem faragni :D nem volt semmi extra, csak ment bele egy reset gomb, RCA hang és video kivezetés DIN helyett.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15836) stol válasza bambano (#15834) üzenetére


stol
addikt

Pü ment.

(#15837) stol válasza cbmfan (#15835) üzenetére


stol
addikt

Miskolcon van 2 :)
Egyik nálunk, a másik a szomszéd üzletházban, igaz nekik a fő profil a konzol.
De amikor fűtőszálra várt az állomásom, akkor lazán megcsinálták azt a pár VGA-t és lapot.
Bár én adtam nekik a stencilt a BGA tokhoz.

(#15838) Beri válasza tope (#15831) üzenetére


Beri
addikt

Ugyanígy nem tanítanak egyetemen egyik informatikai szakon sem pl. gépírni. Tessék megtanulni önszorgalomból. OKJ-s képzésekkel meg tele van az ország.

stol:
Nagy kunszt egy alaplapot átkondizni, CPU-VRM javítani és vagy chipsetet újra golyózni és visszarakni? Nem... Minden hozzáállás kérdése.
Forrasztani rengeteg szakmunkásképzőben tanítanak.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15839) stol válasza Beri (#15838) üzenetére


stol
addikt

Így van! Bár a mai "szakmunkás képzés"-ben se vagyok már biztos.
Szóval lehet múltidő már... :K
Régebben a 90-es évek végén még az elektroműszerész szakmám is megbecsült dolog volt, csak hát kihalt...
A mai elektronikai cikkek vagy nem javíthatóak már, vagy nem gazdaságosan.
Egy nagyon szűk piaci rés maradt mára. De még van benne ráció :K

(#15840) nyunyu válasza Beri (#15838) üzenetére


nyunyu
félisten

Forrasztani rengeteg szakmunkásképzőben tanítanak.

BME villanymernokot vegzett kolleganak multkor ugy kellett elmagyarazni, hogyan forrassza ra a ventire a tapcsatit.
Eleteben nem volt kezeben paka. :)

Egyebkent meg annyira szerteagazo az informatikusi szakma, hogy egyetemen mindenbol oktatnak egy _kicsit_, de foleg programozas alapokat, aztan te dontod el, hogy mire szakosodsz.

Nyilvan aki szoftverfejleszto akar lenni, az C#/Java kodolasra fog gyurni, aki meg uzemelteto, annak meg ott vannak az AD-val, PowerShellel, linux buzeralassal, virtualizacioval kapcsolatos orak.

Amugy meg mi is szivunk ezerrel:
Egyik nagy ugyfelunknel le kene cserelni 2db 6 eves szervert zsirujra, mert a rajtuk levo szoftver nagyon elavult, frissebbet meg nem lehet ratenni, mert a bennuk levo speci celhardverhez nincs ujabb firmware+driver, maga a celhardver sem kaphato 3-4 eve.

Megjott az egyik uj szerver, uzemeltetesunk 2 hetig szopott a telepitesevel, mire minden szoftver komponensbol lett uj forditva, ami az aktualisan belepakolt celhardvert kezeli.

Erre kozli az ugyfel IT-je, hogy a meglevo eles szervert csak ugy lehet lecserelni, HA az uj szerveren futo MINDEN szoftver azonos a regi szerverevel, aztan ha hibatlanul ketyegett 2 hetet, akkor lehet feltenni ra a legujabb szoftvereket.

Magyarul van egy komplett uj szerverunk, amit nem fognak atvenni, mert nem azonos a szoftver a regievel.

Ugyfelnel a megrendelo uzleti osztaly viszont alig varja az uj szervereket, mert sok olyan adatra lenne szukseguk, amit a regi szervereken levo szoftver egyaltalan nem vagy hianyosan allit elo, en meg jobb hijan a logokbol banyaszhatom ki amire kivancsiak. :(

Projekt menedzsereink nemi brainstorming utan igy hidalnak at a problemat:
Rakjuk ossze a masik szervert a regi szoftverekkel, tegyuk be az elsonek lecserelni szandekozott regi helyett, aztan ket het mulva huzzuk le, es dugjuk be a elsonek osszerakott szervert.
Aztan masodik uj vas atkonfigural, masodiknak lecserelendo szerver helyett ketyeg 2 hetig teszt jelleggel, majd vas elhoz, nullarol felhuzni mindent a legujabbra, aztan vas vissza a vegleges helyere :DD

"Apro" bokkeno van: regi szervereken Win2000 fut, uj vasakban levo RAID vezerlohoz meg 2003-as driver a legregebbi...
Masik bibi: celhardver sem azonos, igy a regi vas szoftvere amugy sem jo az uj vashoz.

Meg nyilvan nem a PM fogja 2-3 ejszakan at pakolaszni a mazsas vasakat ugyfel szervertermeiben, hanem az uzemeltetesunkrol 3-4 ember...
Plusz egy kor szoftvertelepitessel, ide-oda konfiguralassal is lesz jo par embernapnyi munka. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15841) TESCO-Zsömle válasza nyunyu (#15840) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Forrasztani rengeteg szakmunkásképzőben tanítanak.

BME villanymernokot vegzett kolleganak multkor ugy kellett elmagyarazni, hogyan forrassza ra a ventire a tapcsatit.
Eleteben nem volt kezeben paka.

Sose láttam még mérnököt, aki szakmunkásképzőben végzett...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15842) nyunyu válasza TESCO-Zsömle (#15841) üzenetére


nyunyu
félisten

Nyilvan a villanymernok meg a villanyszerelo is ket kulon szakma. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15843) localhost


localhost
Közösségépítő

RELAX!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15844) Cucuska2 válasza localhost (#15843) üzenetére


Cucuska2
őstag

Azt hittem hogy ez.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15845) mexicanraven válasza localhost (#15843) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Netán ideges vagy? :(

when the sun shines, we'll shine together

(#15846) sutykuru válasza stol (#15811) üzenetére


sutykuru
tag

Mióta minden életképtelen boltot illetve webshopot nyit, nem kell azon meglepődni, hogy nincs presztízse a szakmának.
Garanciás hw-hez nem egészséges amúgy sem ha valaki belepiszkál, vállalati környezetben, meg zenebohóc dolog működik a legtöbb helyen.

(#15847) szumo


szumo
senior tag

Mondjuk azt, hogy a normálisabb szakközépiskolákban (ha még léteznek olyanok) meg egy-egy technikumban még taníthatnak forrasztani talán. Vagy nem :P
De az is lehet, hogy már csak 42 osztályos infogányos osztályokat indítanak a nagyérdeműnek, és az elektrotechnikai szakmacsoportok már csak urban legend kategóriába vannak, hogy ilyenek is léteztek a világ fejlődéstörténete során.

Na de nem is akarok ennél jobban belefolyni, hisz stol kollégának is nekiestek ugyanúgy ahogy nekem a múltkor. Hisz én is csak vacak hardware-es vagyok. Akinek még megtanították a szakma alapjait is. :DD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#15848) sutykuru válasza szumo (#15847) üzenetére


sutykuru
tag

BB a menő, a páka a drága. :(

(#15849) kraftxld válasza nyunyu (#15840) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Virtualizálni kell és elfelejteni a szívást a driverekkel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15850) Beri válasza stol (#15839) üzenetére


Beri
addikt

Ez mind szép és jó, de egy informatikusnak annyira kell tudnia forrasztani, mint egy asztalosnak kertészkedni.

szumo:
Mondjuk azt, hogy a normálisabb szakközépiskolákban (ha még léteznek olyanok) meg egy-egy technikumban még taníthatnak forrasztani talán.
MINDEGYIK villanyász szakon forrasztanak.

eladó Aromamizer RDTA V1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.