Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) GrandeP válasza santaclaus (#15300) üzenetére


GrandeP
őstag

Na igen... ha nem használják sokat, illetve rendszeresen takarítják, olajozzák, és atom stabil a feszültség a konnektorban, vilámvédett hálózattal... akkor valóban nem rosz dolog az...

Minden más esetben meg olyan mint a piros ing a bikaviadalon...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15302) santaclaus válasza GrandeP (#15301) üzenetére


santaclaus
csendes tag

Nem egy irodai PC-t vettek már ilyennel és napi min. 8 órában használják gond nélkül, kicsit előtört belőled a szakmai sznobizmus ebben a tápkérdésben :)

Én még adtam el Vargáné és Tsa házakat pályafutásom elején és ahhoz képest atomstabil :D

Anno szállóige volt az "adatmentés" felkiáltás egy-egy táptesztnél. Természetesen csak miután levágta a környék összes biztosítékát. Mivel akkor még az első generációs iMac volt rendszeresítve nálunk céges gépként ez azt jelentette hogy 2 kávényi boot idő jött...

(#15303) Beri válasza santaclaus (#15302) üzenetére


Beri
addikt

Én még adtam el Vargáné és Tsa házakat pályafutásom elején és ahhoz képest atomstabil
Ja, kérem, vakok közt a félszemű a király.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#15304) C0d3r válasza santaclaus (#15302) üzenetére


C0d3r
addikt

Szvsz minden jóérzésű emberből előtör ez a "szakmai sznobizmus". Ugyan én nem vagyok boltos, összesen annyi közöm van a topikhoz és témához, hogy itt a fórumon napi rendszerességgel ajánlok gépeket. Legyen szó bármennyire low-end irodai, netezős PC-ről, ami összesen üresjáratban vagy 30 W-ot fogyaszt Sempron + IGP-vel, még abba is beletuszkolom/beletuszkoljuk a minőségi tápot (eddig Hipro volt a menő 5-6.000 Ft-ért, ami azért nem kodegány minőség, de nem is teszi ki a PC árának 30%-át). Ha mást nem (és az ajánlatkérő is nyitott rá), valami 3.000 Ft-os Delta / FSP-t összevakarunk a használt piacról - ugyanennyibe kerülő, de új kodegány nem egy életbiztosítás...
Én arra nem alapozok, hogy x évet kibírt hiba nélkül (aminek örülök, nagy szerencséd van). Csupán egyszer kell megdöglenie, viszi az egész kócerájt. Nem beszélve az egyéb kellemetlen mellékhatásokról...

[ Szerkesztve ]

(#15305) GrandeP válasza santaclaus (#15302) üzenetére


GrandeP
őstag

Jó hát, ki miből él meg...

Végülis ha supportot is vállaltátok, megértem, h miért azt tettétek bele... :R ;]

MOst ez olyan h megveszel egy értelmes autót, és nem a márkás olajatz teszed bele, hanem a Sebestyén Balázsos hunoilt... :DDD

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15306) C0d3r válasza GrandeP (#15305) üzenetére


C0d3r
addikt

És ha az az életveszélyes táp kinyírja a fél gépet, arra is érvényes lesz a garancia? Kinyiffanása után szemmel látható nyom marad pl. alaplapon, akkor nagyker. nem fogja visszadobni?

(#15307) GrandeP válasza C0d3r (#15306) üzenetére


GrandeP
őstag

És akkor majd lehet mondani...

"Hát, igen, kellett itt spórolni, most venniük kell egy új gépet, és h ez mégegyszer ne fordulhasson elő, az FSP everestet tudom ajánlani (40+fa), illetve azóta már elavultak azok a hardver egységek amik benne voltak és épen maradtak, sajnos csak 1-2k-ért tudom bevenni.. cserébe ezt a konfigot és egy szünetmentest javasolnék. természetesen az oem windows már nem lesz jó, így újra meg kell venniük... végössszeg 220k+áfa"

Na így dübörög a gazdaság! :DDD ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15308) GrandeP válasza GrandeP (#15307) üzenetére


GrandeP
őstag

ui: természetesen ez csak képzelet szüleménye... :DDD ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#15309) szumo válasza GrandeP (#15308) üzenetére


szumo
senior tag

Természetesen :D

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#15310) cbmfan


cbmfan
senior tag

jól indul ez a nap is. jómunkás visszahozta az egyik GTX590et, hogy hibás. és tényleg, szépen kockázza, csíkozza képet....

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15311) mongi válasza cbmfan (#15310) üzenetére


mongi
senior tag

ugrott a kisfröccs ára :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15312) mongi


mongi
senior tag

Napiszar:
Faszbúkon megtaláltak, tizenix éves kiscsávó:
-Hello! Összedobnál nekem egy pro gaming gépet?
-Hello!Mennyi a keret?
-2000 euro, de nem akarom mind erre költeni... :Y Viszont 211-es foglalat kell, meg bele durva proci, meg ram, meg gtx590, meg idézem: "és a ram mellé + egy gyors :D kiemelkedően gyors HDD_t hozzá.. elég nekem 250 GB-os is" :Y
Kell a CoD4 alá, hogy nagy fps-em legyen...

kell neked a f@szom, gondoltam magamba...E-penis agyu, és szopat is...

Adom neki a gamer gépünket, core i-5, asrock extreme z68, 8gb ram, 1 tb hdd, blu-ray, dvd-rw, normális CM ház,HD6850 vagy GTX560, ocz 600W moduláris...

-Kicsi a proci, kevés a vga, atit meg anyámnak se vennék..
-ilyen alatt ne is ajánlj semmit:
[link]

A core i5-árt itt sok más gyerek, de még én is összetenné érte a kezét.

Nos itt kezdett kissé érdekes lenni a dolog, kikerestem a kapható maxot neki:
-Na a lap az 300 ojró(sabertooth x79), a proci extreme core i7-3960x 700, vga 750...

-az az új proci? :D

[link]

ebben?

remélem ilyet nézél ki :D

amire mondta hogy 300 €... csak ilyet fogadok el :D

-Húha...Nem tetszik a lap szine! :K :F

-WTF??? Szopatsz?
-Nekem olyan ez mintha egy sivatagot néznék...
-Most te nézegetni akarod vagy használni?

Tovább nem is ecsetelném a beszélgetést, de a lényege annyi, hogy ha eldöntötte mit akar, akkor majd jelentkezzen a pontos listával, és kap ajánlatot...

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15313) cbmfan válasza mongi (#15312) üzenetére


cbmfan
senior tag

gratula :D ekkora balf*sszal ritkán találkozni. szokás szerint játssza az eszét, szemtől szemben meg meg se mer mukkanni.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15314) tserrof77


tserrof77
senior tag

Üdv, Kollégák!

Mai szösszenet:

Tegnap elvittek egy 2GB-os Kingston mikro SD +mini + normál átalakítós szettet. Ma délután a nő őrjöngve viharzik be:
- A nagykártyanemműködik, kérem vissza a pénzt!
- Kezét csókolom. ÉS a kis kártya?
- Az a lányom telefonjába van, de eznemműködik, aszongya a gép, hogy nokárd vagy mi! Azonnal adjon egy jót...!!!!
- Tetszik tudni, az egy ÁTALAKÍTÓ, amibe a kicsi kártyát kell belerakni, ÚGY a fényképezőgépbe...
- ...öö... akkor mit teszek a lányom telefonjábaaaa???
- (majd én a nemesebbemet a nála levő aljzatba :DDD ) Van külön csak kis kártyám, az ennyimegannyi.
- Nem kell! De ez akkor miért nem működik ?!?!?!
- Mondom, ez csak egy Á-T-A-L-A-K-Í-T-Ó... (.. :W ..)
- De kellegggyyy a fényképezőbeee isss!
- Tessék itt van csak egy kiskártya, belecsúsztatja, és mehet a fényezőgépbe. :K
- De.. nem ver át..???
Pechére a vaterás üzleteim miatt van nálam egy Minolta Z1-es, amibe belepróbáltam neki a 2GB uSD + átalakító együttest. Nagy duzzogva kifizette, de még az ajtóból visszaszólt:
- Ha nem lesz jó, holnap visszahozom!!!! ;] ;]
- ...bmajka... szekszualizáld meg a jó utcalány nőnemű felmenődet

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15315) cbmfan válasza tserrof77 (#15314) üzenetére


cbmfan
senior tag

pfff :D idióta.

kis off: van valakinek egy fölös passzív hűtéses Gigabyte 9600GT kártyája? menne másodiknak gépbe...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15316) mongi válasza cbmfan (#15315) üzenetére


mongi
senior tag

axcelero az artic coolingtól, olcó ész finom:) újonnan sincs heroin áron, nekem is az van rajta.[link]

Amúgy ti honnan szerzitek be a reklámanyagaitokat? (lapok, procik, os...stb)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15317) cbmfan válasza mongi (#15316) üzenetére


cbmfan
senior tag

nekem nem hűtő kell hanem a kártya :)

nagykerek. kérsz, kapsz reklámanyagot.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15318) mongi válasza cbmfan (#15317) üzenetére


mongi
senior tag

bocs elnéztem, azt hittem hűtés kell.
Nagykerből szart se küldenek, vagy ha igen akkor indig ugyanazt :W :W

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#15319) cbmfan válasza mongi (#15318) üzenetére


cbmfan
senior tag

no problem :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15320) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Tudom, hogy nem viccrovat de szerintem ez ide is tartozik:

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15321) Ptech válasza Rez_Grof (#15320) üzenetére


Ptech
őstag

Gémer nagyi :Y

(#15322) Ygg válasza Rez_Grof (#15320) üzenetére


Ygg
senior tag

Állat :).

(#15323) Sunsetjoy


Sunsetjoy
tag

Üdv!
Előre is bocsánat az offért, ha nem ide való, ki is purgálhatjátok:)
Ha egy alaplap bekapcsoláskor nem ad képet, hibakódot sípolással, csak beindítja a procit (venti), videókártyát (ventivel), és vinyót (felpörgeti), de semmi látható haladás, eredmény, mi a gond?
Kipróbálva más táppal, csak procival, proci+vidkari, proci+vidkari+hdd. Volt benne memória is próbálkozások alatt, meg anélkül is. Semmi különbség, semmi válasz. Ja a speaker is rá van dugva:) CMOS reset volt.
Előtte még utoljára memóriára panaszkodott (hosszú sípolások loopban - régi SocketA), utána meg már az se.
Igen, szinte 100%. hogy a táp (ami szar ótvar) okozta. Egy családi házban szerintem valami gebasz van, amit a szar tápok nem kultiválnak. Egy sokkal erősebb gépet bérházi környezetben vitt gond nélkül ugyanaz a táp több hónapig. Egy másik 7-8 éves gépet ugyanilyen régi táppal gond nélkül használnak.
Azóta beszerzés alá kerül egy fsp táp+szünetmentes, remélem javul majd a helyzet.

kérdés 1. a lap makkant meg, a proci túlélhette?
kérdés 2. nincs vkinek egy socket A alaplapja? :))

Utólag is bocs az offért.

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#15324) tserrof77 válasza Sunsetjoy (#15323) üzenetére


tserrof77
senior tag

A s462-es procik elhalálozásra hajlamosak, ergo kellene keresztpróbát csinálni valahogy. Nekem speciel van lap+procim is, de Győrben... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15325) Sunsetjoy válasza tserrof77 (#15324) üzenetére


Sunsetjoy
tag

Öö, előtte egy több évet használt celeron+lapot "szolgált" ki az a táp. 4 hónapig bérházban jól ment, utána családi házban 1 hónap alatt kaput. :W

A Google csak akkor az igazi barátod, ha értesz angolul :) | http://sunsethungary.atw.hu/

(#15326) djculture válasza Sunsetjoy (#15323) üzenetére


djculture
félisten

Lap döglött meg...Nekem is így ment tönkre 2005 be a jó kis epox nf2 ultra lapom.Először csak a meóriákkal küszködött aztán végképp kinyúlt egyik napról a másikra.Amúgy lehet venni az aprón másikat.

[ Szerkesztve ]

(#15327) Csepy válasza Rez_Grof (#15320) üzenetére


Csepy
senior tag

Az utsó sor inkább ez nem?

" (How) Would you like to be my Granny?",
mert az utsó sor nem azt jelenti, amit szeretett volna.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#15328) Ygg válasza Csepy (#15327) üzenetére


Ygg
senior tag

Slangben teljesen elfogadható...

(#15329) Csepy válasza Ygg (#15328) üzenetére


Csepy
senior tag

Angliában éltem pár évig, és diplomás angoltanárként mondom, hogy teljesen más a jelentése...: (Tényleg) a nagyim szeretnél lenni? (egyfajta meglepődés kifejezése)

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#15330) Ygg válasza Csepy (#15329) üzenetére


Ygg
senior tag

Igazad van, csak arra céloztam, hogy a rajz készítője nem volt feltétlen olyan képzett, mint Te...

(#15331) tserrof77


tserrof77
senior tag

Fél 5, csávó full motoros cuccban (bőrszerkó, kesztyű, sisak) berongyol, lekapja a hátizsákot és előkap belőle egy... notebookot! A víz kivert, mindenre számítottam...

- Ebbe kéne íííbetűűű...!!!
Gép kinyit, német kiosztás. Billencs ép, gumi is megvan. Eddig oké is lenne. OK. Felfordít, márka és típusszám keresés... G200N EW2 ennyi.... WTF.??? Barátunk a gugli. Optimus mittudoménmi. :Y :W Egyre jobb... Laptopparts-on végre valami infó. "Önmagával kompatibilis." :O :W
- Sajnálom, dem tudok hozzá.
- Nemá, van itt egy csomó géped, látom, nem igaz, hogy egy roh@dt "I" betűd nincs...
- Sajnálom, de nem fogom mind a tizenhuszonakárhányak Neked egyesével rápróbálgatni, mert ahány, annyiféle az aljuk.
- De.. nem lehetne, hogy esetleg....
- NEM. 500Ft-ért nem fogok neked most ennyi meló mellett még gombot keresni, ne haragudj.
- MMMiiii??? 500Ft-ot kértél volna EGY gombért??? :Y :Y
- Mert? Vaterán 5-800Ft + posta egy.
- ...... Válogatott káromkodások

Ez így kellett még mára....

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15332) Sethdobaloah válasza Csepy (#15329) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

tényleg rossz... helyesen: Y u no be my granny? :) ha már 9gag szlenget elfogadunk

...csak én vagyok helikopter?

(#15333) cbmfan válasza tserrof77 (#15331) üzenetére


cbmfan
senior tag

én simán rásóztam volna matricát :) van cirill és magyar, 800 ft/db. beszár 42+áfa.

(itt szívok még mindig egy HP PPro szerverrel. akármilyen EDO ramot teszek bele, "wrong memory type". van egy rakás ECC-s, paritásbites, de semmi. inkább szétkapom, és megy lap+proci gyűjteménybe...)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15334) tserrof77 válasza cbmfan (#15333) üzenetére


tserrof77
senior tag

Maga a gomb hiányzott,az "I" betű, az U és az O között. Nem a hosszúíííí... Sry, félreérthető voltam :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15335) cbmfan válasza tserrof77 (#15334) üzenetére


cbmfan
senior tag

jahogy! előtúrsz egy döglött billzetet, rágyógyítod pillanatragasztóval, matrica rá, filctollal I betű rányom, neszeb*zmeg.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15336) tserrof77 válasza cbmfan (#15335) üzenetére


tserrof77
senior tag

Sok nem hiányzott hozzá :DDD De én a normális megoldások híve vagyok ;]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15337) elessar válasza cbmfan (#15333) üzenetére


elessar
tag

Nem az a gond, hogy csak HP-matricás ramot fogad el?

(#15338) cbmfan válasza elessar (#15337) üzenetére


cbmfan
senior tag

próbáltam azt is. ECC-s HP mittomén, ez volt benne eredetileg is. holnap teszek még egy próbát, utána szétkapom.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15339) Csepy válasza Sethdobaloah (#15332) üzenetére


Csepy
senior tag

Na, annak legalább hasonló az értelme :DDD

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#15340) SityiSXT


SityiSXT
őstag

A főnököm ma reggeli beszólása:
"De jó, hogy megjelent a Battlefield 3 és ilyen szép gépigénye van - ilyen erős még sose volt a negyedik negyedévünk gépeladások (és persze bevétel) tekintetében."

(#15341) Ygg válasza Csepy (#15339) üzenetére


Ygg
senior tag

Szép ez az angol nyelv :D .

(#15342) Csepy válasza Ygg (#15341) üzenetére


Csepy
senior tag

Az egyik legyszebb :)

Regards: Csepy

(Most nézegettem egy mobil kínai tesztjét dzsatubén és folyton olyan szó/hangok vannak, hogy azt érteni, hogy "Dezső" :P)

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#15343) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Ezüst vasárnap :

10:35-kor első vókingded bejön

- dzsípíeszt árultok?
- igen, bla bla tipusok vannak

nézgelődik az üveg vitrinben és rámutat egy ebúkra...

- az nem gps, az egy ebúk
- erbúk? (airbook) aha, jól néz ki, na köszi, viszlát

(#15344) tserrof77 válasza TheReMiXeR (#15343) üzenetére


tserrof77
senior tag

Überellek!

Középkorú fószer bejön:
- Elemet árulnak?
- Hát, csak tölthető akkuk vannak, ceruza és mini ceruza méretben.
- Ebbe kéne... - és elővesz egy autó táviránytót.
- :W :W :U - Javaslok órás vagy egyéb üzletet...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15345) madgie válasza tserrof77 (#15344) üzenetére


madgie
titán

Nálunk is keresik a szemüvegboltban. Néha karórát is. Egyszer egy tag fodrászkodni akart.

(#15346) tserrof77 válasza madgie (#15345) üzenetére


tserrof77
senior tag

De még szerencse, hogy nem a kirakaton keresztül mennek be :DD Bocs, nem hagyhattam ki :))

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15347) madgie válasza tserrof77 (#15346) üzenetére


madgie
titán

A leltár ismeretlen fogalom, nem látják akkor sem, ha 72-es betűmérettel nyomtatom ki :D

(#15348) cbmfan válasza madgie (#15347) üzenetére


cbmfan
senior tag

ne is mondd, azt csináltuk tegnap. papír kirakva, hogy LELTÁR MIATT ZÁRVA, rács teljesen leengedve. természetesen legalább tízen próbáltak bejönni, mert csak ez vagy az kell...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#15349) szepi79 válasza cbmfan (#15348) üzenetére


szepi79
őstag

apáméknak dohányboltjuk van, még nyáron kifestettük egy hétvége alatt. szombat napközben pakolás, este festés, vasárnap visszapakolás. festés közben ajtó résnyire nyitva, hogy szellőzzön, meg hogy száradjon, iszonyú meleg nyarunk volt ugyebár, minden letakarva fóliával, kezünkben a festékeshengerek, tiszta kosz minden, és még este 10kor is jönnek be, hogy "nyitva vannak?" mer neki csak egy doboz cigi kell. egy, a pénztárgép se ment, kettő, most én azt hogy bányásszam ki neki a minden alól.

egy idő után apám megunta, és amikor bejött egy 50es nő (ráadásul ő nem csak bekiabált az ajtón, konkrétan be is jött), apám odanyomott egy seprűt a kezébe azzal, hogy "marika, 2 órája várjuk magát, essen neki mer reggelre se leszünk kész." lehet veszitettünk egy visszajáró kuncsaftot, de azt az arcot látni kellett volna. :DDD

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#15350) sandró60


sandró60
addikt

Sziasztok! Én csak egy egyszerű felhasználó vagyok.Most idézek az egyik hozzászolótól
"Én még adtam el Vargáné és Tsa házakat pályafutásom elején és ahhoz képest atomstabil"
Na ez a táp van ebben a gépben amiről irok most. Már ides tova 7-éve :C
A stabilitásról annyit,hogy már kiakartam cserélni,de úgy voltam vele ha stabilan megy akkor minek,különböző teszt orogramokkal néha ránézek-Tudom a táp olyan ha hirtelen halál akkor annak annyi.A benne lévő alkatrészekből is csak a vincsit cseréltem(Maxtor)
Elnézést,hogy belekotyogtam :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.