Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  7 Days to Die

Hozzászólások

(#1) I Am^^


I Am^^
tag

Sziasztok!

Itt megfogtok találni mindent ami a 7 Days to Die játékkal kapcsolatos. Remélem sikerül majd mindent öszeszednem.

:))

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#2) havenday


havenday
tag

Vigyázat, annyira jó, hogy azonnali függőséget okoz :K
Van magyar szerver?

(#3) I Am^^ válasza havenday (#2) üzenetére


I Am^^
tag

Úgy tudom van.

Igen észre se veszed úgy elmegy vele 3+ óra, hogy csak na:D

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#4) bigobert


bigobert
tag

Üdv!
Kijut ez a játék valaha alfából? Félek, hogy hamarabb abbahagyják a fejlesztést, mint befejezik. Tudom, hogy jött tartalom nemrég.

(#5) havenday


havenday
tag

Így is nagyon élvezetes :K

(#6) I Am^^ válasza bigobert (#4) üzenetére


I Am^^
tag

hát reméljük, de tényleg folyamatosan fejlesztik, jönnek a frissítések, szóval biztos ki fog:)

[ Szerkesztve ]

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#7) MasterDeeJay

Addig kis reklám:

Megnyílt szerverünk Papyrust néven. 24/7 aktív hosszú távon.
Leginkább PVE.
Megtaláljátok a szerverkeresőben. Mindig vannak rajta páran, a hétvégeken és este nagyrészt tele van.

Jelenleg teszt jelleggel 16 slotos, később folyamatosan bővül.
Egy asztali gép viszi (i7 3770, 8Gb ram...fut mellette egy cod és egy rust szerver is de csak szerverként megy, videókártya sincs benne), ha van forgalom akkor átrakjuk nagyobb szerverre.

Korábban játszottam vele még 2014-ben akkor láttam benne fantáziát. Most úgy kiforrott annak ellenére hogy alfa hogy már bőven játszható ezért előszedtem újra. Rengeteg lehetőség van benne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) bigobert


bigobert
tag

Minimális időt tudtam idáig játszani, de hangulatos. Egy időre már megfeledkeztem a botrányos grafikáról és optimalizálatlanságról. :D

(#9) I Am^^ válasza bigobert (#8) üzenetére


I Am^^
tag

Hát, de azért nem lehet mondani, hogy nincsenek rajta, hogy fejlesszék :)

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#10) havenday válasza I Am^^ (#9) üzenetére


havenday
tag

ordas hibáktól teli a játék, de mindezek ellenére nehezen lehet elszakadni tőle, függőség borítékolva :K

(#11) MasterDeeJay válasza bigobert (#8) üzenetére

Nem annyira vészesen optimalizálatlan. 4 magot is kihasznál ha van. Grafika meg háát az tényleg olyan amilyen, bár félig minecraft függő is vagyok szóval feledteti tényleg a játékélmény.
Elviszi játszatóan core2-es notebook Ati 2600XT-vel igaz minden lowon. És játszottam i3-as integráltal meg AMD 5350-es integráltjával is. Ami eszi a gépet az a látótáv, az még maxra rakva egy R9 380-asnak is sok.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12) havenday válasza MasterDeeJay (#11) üzenetére


havenday
tag

Nem annyira vészesen optimalizálatlan??????? A gépem paraméterei:
i6600K @4500Mhz
Z170 chipsetes alaplap
16Gb DDR4 redszermemória
RX480 8Gb videokártya
M.2 SSD meghajtó

ez a konfiguráció a Battlefield 4 játékot, ULTRA beállítás mellett 100-115 Fps sebességgel viszi, gyönyörű!
Ja, és ez még az alap 3500Mhz en néztem, direkt kontrollként, csak, hogy tudjak mihez viszonyítani.
A Nebelbank szerverén nem tudok játszani, mert ugyanezzel a konfiggal, figyelj, 1-1.5Fps a sebességem, teljesen függetlenül, hogy milyen grafikai részletességet állítottam be. A te szervereden eddig megy szépen, arra nem lehet panaszom, pedig az is moddolt. Most a Festung Europe szerverén játszom. A következő történt az imént. Játszok a proci alap 3500Mhz beállítása mellett, HIGH grafikán 50-60Fps sel, egyszer csak beesik 1-2Fps re. Kilépek, procit felrántom 4500Mhz re, visszább veszem a grafikát mediumra, és úgy se megy rendesen. Közben fut az MSI Afterburner programja, a következőket írja ki infonak.
A GPU terhelése 25-40%
video RAM 3500-3800Mb

proci terhelés max 60% ig megy fel
RAM max 9000Mb
tehát látható, hogy bőven van a gépben tartalék, ennek ellenére küszködök a játékkal. Arról nem is beszélve, hogy 3 beállítást is ki kell kapcsoljak, a részletesebb árnyékot, a részletesebb tükröződéseket, és a napsugár hatást. És nem azért mert a gép ne bírja, hanem az történik, hogy ha megjelenik a képernyőn egy fényforrás, mondjuk egy lámpa, szép lassan besötétedik a képernyő és a fényforrás egy csíkként mozog, ahogy mozgatom az egeret. Ezt nem is tudom mire vélni.
Szóval, csak ennyit tennék hozzá az előbbi hsz. edhez..........

[ Szerkesztve ]

(#13) I Am^^ válasza MasterDeeJay (#11) üzenetére


I Am^^
tag

Nekem az utolsó nagy update óta, a gépen el sem indúl a játék :O
Xboxon nyomjuk, ott is vannak reccsenések, de simán játszható:)

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#14) bigobert


bigobert
tag

Bocsi, hogy nem válaszokat küldök, de telóról vagyok.
Van mit rajta fejleszteni. Engem az zavar leginkább, hogy a grafikához képest izzasztja a gépet.
Számomra roppant nehéz a játék halál után "újrakezdeni". Ti hogy oldjátok meg? Engem folyamatosan üldöznek.

(#15) havenday válasza bigobert (#14) üzenetére


havenday
tag

minél magasabb szinten vagy, annál könnyebb. Mert akkor már gondolom van az embernek 2 bázis, bespájzolva mindennel. Persze, külön kell venni azt, hogy PVE vagy PVP szerveren játszol. Én PVP n kezdtem el, és kiraboltak már többször, nagyon finom és arcátlan módszerrel. Meg durván is, sörétessel. Tarts mindig egy eldugott helyen egy úgynevezett "starter kit - tet " , víz, kaja, ruha, fegyver, ami kell. persze, ezekből az eldugott holmikból is érdemes tőbbet tartani, mondjuk jól elszórva a térképen

(#16) bigobert válasza havenday (#15) üzenetére


bigobert
tag

Az 1. bázis meg is volna az 1. éjszakára. A bajok ott kezdődnek, amikor el kell mennem vízért. Onnan csak egyszer tértem vissza: víz nélkül, holmik elveszve :D

(#17) havenday válasza bigobert (#16) üzenetére


havenday
tag

Próbálj kedvezőbb helyre letelepedn. Ha már van 10 skill pontod, tudod arra fordítani, hogy kevesebb víz is elég legyen. Egy trükk....
Elkezdesz havas tájon ásni, hógolyót nyersz vele, a zsákodban vagy a tárolódban egy egység helyet foglal, még akkor is, ha 1000 db van nálad. Ebből vizet nyerni úgy lehet, ha felolvasztod tábortűznél, főző edény és üres üveg az kell hozzá. Viszont, ha a bázisra hazaviszel 1000 hógolyót,,az szerintem hónapokra elég lesz.
Üres üveget mindig, mindenhol gyűjteni kell!!!

(#18) bigobert válasza havenday (#17) üzenetére


bigobert
tag

Köszi, ez jó tipp! Egyelőre belenyugszom, hogy gyakran halok. Próbálok több helyre tartalékot képezni, közben meg fejlődnek a képességeim. Egyszer átfordul "élhetőre". :)

(#19) havenday válasza bigobert (#18) üzenetére


havenday
tag

A szerveren, ahol játszom (festung europe) szoktam nézni a játékos statisztikákat, a halálozási számommal mindig én vagyok az első :DD bőven száz felett van. Szerintem lényegtelen.

(#20) bigobert válasza havenday (#19) üzenetére


bigobert
tag

A szerveren együttműködtök, vagy ölitek egymást?

(#21) havenday válasza bigobert (#20) üzenetére


havenday
tag

ölés, természetesen.Alap emberi természet, mi más....

(#22) bigobert válasza havenday (#21) üzenetére


bigobert
tag

Hát igen, a zombi-apokalipszisben az emberek a legrosszabbak. :)
Közben a magam szintjén ügyesedek -bárcsak több időm lenne játszani.
A nyílvesszőnek van röppályája, vagy egyenes vonalban repül?

(#23) I Am^^ válasza bigobert (#22) üzenetére


I Am^^
tag

Én úgy vettem észre, ha pl messze van a szarvas kicsit fölé kell célozni, hogy eltaláld.

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#24) bigobert válasza I Am^^ (#23) üzenetére


bigobert
tag

Igen, közben néztem YT-on guide-okat. Úgy tűnik igen komoly ívet ír le a nyílvessző.

(#25) MasterDeeJay

A központi városban (random gen 0.0 koordinátán) egy tetőn termelek farmerként dologokat, mit éri meg termelni?
Jelenleg kukorica megy és kenyér lesz belőle de nem jó mert az üvegeket is belesüti a hülyéje, mindíg kell újat beleraknom. Víz nem gond, vödörbe vittem fel és azt főzöm ki üvegetbe, korábban a hó volt a legegyszerűbb.
Szeretném moddolni a játékot, pl ez hogy nem akarok üveget a kajába vagy legyen stackelhető ha konzervdobozból főzöm a vizet, le foglaljon külön helyet. Ezek apró de idegesítő dolgok.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26) I Am^^ válasza MasterDeeJay (#25) üzenetére


I Am^^
tag

belefőzi az üveget? :Y

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#27) MasterDeeJay válasza I Am^^ (#26) üzenetére

Igen, nem kapom vissza.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#28) dabadab


dabadab
titán

Megnéztem a trailert és eltátottam a számat, hogy milyen jó grafikája van.
Aztán leesett, hogy élőszereplős :D

DRM is theft

(#29) bigobert


bigobert
tag

Srácok ez nagyon addiktív! :DD Már rendszerint van elég van mit innom, ennem és elég nyílvesszőm. Jelenleg nomádkodok. Nem igazán tértem még vissza a korábbi fészkeimbe. Nerdpole-lal háztetőkön húzom meg magam. Így sikerült átvészelnem az első 7. éjszakám.

Sajnos kicsit könnyítettem a beállításokon, hogy sikerélményem lehessen. Pl. a zombik nem futnak, és a hátizsákom nem dobom el halálkor. Viszont nekem kezdőként még így is kihívás a játék. Nagyon tetszik! :)

[ Szerkesztve ]

(#30) havenday válasza bigobert (#29) üzenetére


havenday
tag

Bizony csúnyán bele lehet feledkezni a játékba :DD
Ha az új, egyelőre béta verziót telepíted, 15.1 akkor abban már változtattak a víz és étel alap fogyasztás beállításán, ezért könnyebb az indulás (vagy csak olyan szervert fogtam ki)
A háztetők a legtutibbak, mindig ügyelni kell, hogy legyen is a közelben, így már estefelé....
Próbáld a skill pontokat jól elosztani, az is fontos.

(#31) I Am^^ válasza MasterDeeJay (#27) üzenetére


I Am^^
tag

Ezt még észre se vettem. :)

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#32) bigobert válasza MasterDeeJay (#27) üzenetére


bigobert
tag

Asszem a főtt hús esetében is ez van. Nem értettem, hová tűnnek a befőttes üvegeim.

(#33) havenday válasza bigobert (#32) üzenetére


havenday
tag

Kerülni kell az üveg eltüntető craftolásokat. Legalábbis az elején még.

(#34) bigobert válasza havenday (#30) üzenetére


bigobert
tag

Elvileg nekem az alpha 15 van fent. Azt hittem update-el magától. Skillek közül idáig az étvágy- és szomjcsökkentésre mentem rá. Azt hittem az éhségtől is csökken a hp-m. Vagy csak a generációhoz van köze? Ez hogy működik?

(#35) MasterDeeJay válasza havenday (#33) üzenetére

Na hát én a szerveremen biztos moddolni fogom ha megtalálom, amit úgy gondolok hogy nem életszerű azt biztosan. Ugyanígy a konzervdobozos vizet is hogy tisztítatlanul lehet 50-et is egymásba pakolni de tisztítva meg egy helyet foglalnak el darabonként.
Gondolom balanszolás miatt van hogy többe kerüljön ha kaja és ne legyen egyszerű a játék. Az igazi az lenne hogy az üvegek is kopnának el mondjuk 10x lehetne használni vagy 10% esélyel törne szét tehát fogyhat de ne ilyen mértékben.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36) bigobert válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


bigobert
tag

Egyetértek.

Eső vizet lehet valahogy gyűjteni?

(#37) MasterDeeJay válasza bigobert (#36) üzenetére

Azt sajnos nem, bár nem rossz ötlet. Víz szerintem nem nagy probléma, inkább a kaja. Még sivatagban is könnyű vízhez jutni a növényekből.
Vizre elég pár konzervdoboz és tűz. Kajára viszont kezdetben vadászattal lehet hozzájutni ha kifosztottunk a környéken mindent. Termelni is inkább nagyobb szinten.
Skillekből én a lőfegyverekre raktam, bár az ütőfegyverek valahogy tetszenek. Egy kalapácsütés a fejre az szokott segíteni sok szituban. Pisztoly meg shoti alig ér valamit, szerintem drága fenntartani alacsony szinten.
Ami szerintem fontos az a Quality Joe, hogy jobb minőségű cuccokat találj. Főleg nekem mert városban élek.
A havas táj is vonz kicsit, jó a hangulata és a fatörzsekbe is szokott lenni pár jó cucc, na meg persze ott mindenhol csak hó van víznek.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#38) bigobert válasza MasterDeeJay (#37) üzenetére


bigobert
tag

A hógolyós megoldást azóta sikerült kipróbálni. Szimpatikus módszer, hatékony, tetszik. Viszont csapnivaló vadász vagyok. Még jó, hogy van elég nyílvesszőm :D ...és tojás meg bogyók, hogy egyek is valamit :P

(#39) PeL válasza MasterDeeJay (#37) üzenetére


PeL
addikt

Lőfegyverek sem annyira rosszak, csak gondolom azokhoz sem árt a magasabb skill mint a melee-hez. Èn most álltam át a 9mm-es pisztolyra teszt jelleggel, 6-8 as fegyver skill környèkèn, 550es szintű pisztollyal (18-19 körüli az entity dmg-je) 2-3 fejlövès elèg egy zombira. A többi lőfegyvert mèg nem pròbáltam, AK mèg nincs is meg, hiányzik hozzá egy alkatrèsz.

(#40) PeL


PeL
addikt

Ja amùgy az üveg csak az elejèn problèma, kèsőbb annyi lesz majd hogy nem győzöd majd elpakolni őket, sőt majd gyártani is lehet őket a megfelelő eszközökkel.

(#41) I Am^^ válasza PeL (#39) üzenetére


I Am^^
tag

Nálunk Xboxon az Ak hangja bugos. lősz egyet és beakad a hang...ki kelll lépni, és be hogy megszűnjön:D

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#42) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Ennek a játéknak van sztori módja is amihez nem kell net?
Mert engem a multi hidegen hagy, de nagyon tetszik a játék, és ha van offline része is akkor PS4-re beszerzem.

(#43) PeL válasza perge666 (#42) üzenetére


PeL
addikt

Tudod egyedül is, offlineban játszani. Külön mentést lehet csinálni single-re és multira is, független lehet nyomni multiban is ha később kedvet kapnál mégis (legalábbis PC-n)

(#44) perge666 válasza PeL (#43) üzenetére


perge666
veterán

Köszönöm a segítséget, akkor veszem is megfelé. :R

Ha elakadok a játékban majd jövök, hátha tudtok segíteni.

(#45) I Am^^ válasza perge666 (#44) üzenetére


I Am^^
tag

Gyere bátran, szívesen segítünk! :)

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#46) bigobert


bigobert
tag

Földalatti bázist hány kocka mélyre szoktatok ásni? Milyen mélyről nem szagolnak ki?

(#47) I Am^^ válasza bigobert (#46) üzenetére


I Am^^
tag

Kocka :D 10-15 minimum :)

|Számomra mindegy, hogy mit mondasz a hátam mögött. Hátul vagy és hátul is maradsz.

(#48) bigobert válasza I Am^^ (#47) üzenetére


bigobert
tag

Most hogy írjam? :D Nincs benne lézeres távolságmérő :D

(#49) perge666 válasza perge666 (#44) üzenetére


perge666
veterán

Üdv.
Ma megérkezett a játék, most próbálom kifelé.
Azt szeretném kérdezni hogy a mentést hol találom?
Ugyebár offline vagyok, de gondolom van benne mentési opció.

(#50) PeL válasza perge666 (#49) üzenetére


PeL
addikt

Automatikusan ment. Nincs mentés opció, mindig onnan folytatod ahol abbahagyod.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  7 Days to Die
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.