Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#74751) xrace77


xrace77
tag

Sikerült!

Nem vásároltam semmit ebben a téli akcióban. :D

Az alap Holiday 2014 kitűzőt azért megcsináltam.

[ Szerkesztve ]

(#74752) #65537792 válasza BomiBoogie (#74750) üzenetére


#65537792
törölt tag

Oké, most nekem sem volt sok minden, de ez azért van mert amik érdekelnek azoknál ott van, hogy a "Könyvtáradban". :D

(#74753) eami válasza djculture (#74746) üzenetére


eami
Topikgazda

újabb dolog amiben egyetértünk :|

(#74754) laceszgamer válasza xrace77 (#74751) üzenetére


laceszgamer
addikt

Én se. :D
Bár én teljesen más okokból: Ami tetszett és tuti költöttem volna rá az már megvolt. :(

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74755) Cheesus válasza BomiBoogie (#74750) üzenetére


Cheesus
senior tag

-HALO: Spartan Assault
-Ghostbusters: The Video Game
-Don't Starve
-plusz 1-2 bundli az IndieGala karácsonyi akciójából

:))

https://www.twitch.tv/csehla

(#74756) Assimilator


Assimilator
őstag

Vettem egy Max Payne Bundle-t, meg eladtam az összes kártyát. Micsoda sale volt. :DDD

(#74757) Źşë'


Źşë'
addikt

azért elég sok kártya "veszett oda" mondjuk biztos több volt mint most (~10500 típusonként) - vicces hogy azért volt kereslet rá rendesen, nem tudott felmenni az ára eléggé, talán idén még többen vették mint előző saleken... láttam valaki csinált belőle 6666os szintű kitűzőt, a nyári sales kitűzőből meg 3333as szintű volt neki :DDD betegek ezek az emberek

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#74758) BomiBoogie válasza #65537792 (#74752) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, nekem is sok ilyen volt, az "alapjátékoknál" (Skyrim, Falloutok stb.).

(#74759) eami válasza Źşë' (#74757) üzenetére


eami
Topikgazda

épp az volt a probléma hogy nem volt rá kereslet és ezért nem ment fel az ára kicsit sem. Sale előtt kb 20-30 ember tolta felfele az árakat de miután 0 kereslet volt rájuk ezért be is zuhant az egész ára. Bent meg főleg azért ragad sok, mert a nagy többségnek lövése sincs róla hogy megszűnnek a kártyák.

pl. az alábbi képen (sale vége előtt) 7547 db eladó volt a Tender kártyából. DE 6636 db kártyát akartak eladni €0.20 vagy a feletti áron. Azaz ~88 százaléknak a kártyát felrakó emberek közül lövésük sem volt arról hogy azokat bizony bebukják a sale végén. 147 db kártya volt eladó a €0.8 és alatti sávban, amiért még most is elment, szóval innen nézve meg ~2 százalék tudta csak hogy vége a mókának és lépni kell gyorsba :DDD

Ez a csaba951 által is leírt teljes érdektelenséget mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#74760) ayo


ayo
addikt

én ezeket zsákoltam be a sale alatt:

http://jateknaplo.blog.hu

(#74761) Wolverine válasza xrace77 (#74751) üzenetére


Wolverine
félisten

Én sem vettem semmit, bár lett volna mit... de most szakadt rám kb. minden, és jelenleg szó szerint nem telik semmire :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#74762) #41133696 válasza BomiBoogie (#74750) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az alsó kettő lehet, hogy előtte már nem tudom, de a többi az a sale alatt :)

(#74763) BomiBoogie válasza #41133696 (#74762) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Úgy sejtem, a "Dobozos" valószínűleg valóban nem a Steam áruházból származik. :D

(#74764) Csapoati válasza Samus (#74747) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Amit én vettem:

The Vanishing of Ethan Carter
Dungeon Defenders x2 (asszonynak és nekem)
Child of Light

Nem sok, de ennyi épp elég is lesz, mert 31-én megvettem a Crew-t (dobozosan) és eléggé leköt. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74765) ayo válasza ayo (#74760) üzenetére


ayo
addikt

hopp a transistor lemaradt :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#74766) eszement24


eszement24
aktív tag

Port Royale 2
How to survive dlc pack
Postal 2
Anno 1404 gold
Fareire Solitaire

Ezek összértéke annyi, mint nálatok 1 játéké :D (ja meg természetesen a kártyapénzek, tehát kb 2-3€ költöttem összesen)

[ Szerkesztve ]

(#74767) Eversmann válasza ayo (#74760) üzenetére


Eversmann
aktív tag

A Metal Gear Rising nagyon megéri, ráadásul most valami nevetségesen olcsón adták, talán ~4 EUR-ért :) Te - mortalon edződött warrior -, kezdheted normálon is. Én azzal indítottam, meg is szívtam néhány főellenfélnél. :U

Transistorral meg kivárok, Bastion-ban is picit kevés volt nekem a játékmechanika, valami hiányzott.

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#74768) Redneck


Redneck
veterán

Eddig sosem érdekelt de most nézegettem ezeket a játékkártyákat. Mik ez a drágakövesdi, bónuszcsomagok és mire jó a Steam szint? Van sok játékom és ki tudnék szedni belőlük sok kártyát.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#74769) #41133696 válasza BomiBoogie (#74763) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tényleg :D Azt most elég sokáig keresgéltem hogy honnan van, a GMAIL-es Mortal szóra szűrés CDG-s hírlevél találatokat dobott csak, GMG-re gondoltam, de visszanéztem Skype beszélgetést is mert említettem havernak, hogy megvettem, egyszer ott találtam dátumot, illetve a Steam fiókban, végül kiderült, hogy a Bundle Stars oldaláról vásároltam 80%-os kedvezményben :) Legalábbis Skype-on ennyit írtam, meg azt, hogy 3 Font volt :D

(#74770) BomiBoogie válasza Redneck (#74768) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

(#74771) szami777 válasza BomiBoogie (#74750) üzenetére


szami777
addikt

Nem gondoltam volna hogy ez lesz, de nem vettem semmit egész sale alatt. :)
Heroes 3 HD preordert vártam, hátha jön, de nem jött.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#74772) ayo válasza Eversmann (#74767) üzenetére


ayo
addikt

próbáltam mindegyiket, metal gear is nagyon bejövős volt :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#74773) #41133696 válasza Źşë' (#74757) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azok kemény vonalas introvertáltak lehetnek, tele pénzzel. Párkapcsolatuk sem igen van, egész nap ezt csinálják...

(#74774) Redneck válasza BomiBoogie (#74770) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm! Így végre elmozdulok a 10-es szintről.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#74775) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Én is csak 3 címet csíptem le :
A Spintires, a Witcher 2 (mindig is érdekelt miért ez a hype körülötte) , meg a 3DMark, csak hogy meglegyen a többi hasznosság között. :D
Amit viszont rettenetesen sajnálok és le is maradtam róla , a BF Bad Company 2 potom 2,5Euróért, mikor utólag láttam hogy annyi volt az ára már csak verhettem a fejem a falba.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#74776) csaba951


csaba951
veterán

Steam Holiday Sale 2014

Én ezeket vettem meg. Főleg saját célra, de van benne néhány barátoknak történt beszerzés is.

GRID Autosport;-75%; 149,00 RUB
Grid Autosport Season Pass;-50%; 249,00 RUB
Might & Magic X - Legacy Digital Deluxe;-75%; 124,00 RUB
Shadowrun: Dragonfall - Director's Cut;-60%; 139,00 RUB
Transistor + Soundtrack;-66%; 226,00 RUB
Watch_Dogs Season Pass;-50%; 392,00 RUB
Xenonauts;-50%; 223,00 RUB

Összesen: 1502 RUB
----------------------------------------------------------
Assassin's Creed Black Flag - Season Pass;-75%; 4,99 EUR
Assassin's Creed Black Flag Digital Deluxe Edition;-75%; 9,99 EUR
Child of Light;-60%; 5,99 EUR
Crazy Machines 2 - Jewel Digger DLC;-75%; 0,74 EUR
Crazy Machines 2: Pirates;-75%; 0,74 EUR
Deponia: The Complete Journey;-80%; 7,99 EUR
Divinity Original Sin;-33%; 26,79 EUR
Divinity Original Sin - Source Hunter DLC pack;-33%; 6,69 EUR
Don't Starve - Reign of Giants;-50%; 2,49 EUR
Euro Truck Simulator 2 - Christmas Paint Jobs Pack;-50%; 0,99 EUR
FINAL FANTASY XIII;-50%; 6,49 EUR
King's Bounty: Warriors of the North - Ice and Fire;-75%; 2,49 EUR
Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition;-80%; 4,99 EUR
Nightmares from the Deep: The Siren`s Call;-75%; 1,99 EUR
Pixel Piracy;-80%; 1,99 EUR
Saints Row: The Third - Bloodsucker Pack;-50%; 0,74 EUR
South Park: The Stick of Truth;-66%; 13,59 EUR
South Park: The Stick of Truth - Super Samurai Spaceman Pack;-66%; 0,67 EUR
South Park: The Stick of Truth - Ultimate Fellowship Pack;-66%; 1,01 EUR

Összesen: 101,36 EUR

Mindösszesen: 1502 RUB + 101,36 EUR ~ 122,47 EUR

Ezúttal bojkottáltam a Holiday Sale-t, és nem vásároltam össze-vissza ahogy szoktam, mert nagyon nem értek egyet a Steam által bevezetett változásokkal. Hm. Azt hiszem ez nem sikerült valami jól! :DDD

Ez úton is szeretném megköszönni a sok CS:GO játékosnak, hogy támogattak a Marketen, és lehetővé tették a fenti játékok megvásárlását! :R

[ Szerkesztve ]

(#74777) eszement24 válasza DrTechnoid (#74775) üzenetére


eszement24
aktív tag

Witcher 2-t gogost ingyen adtam volna :U

(#74778) Ryder62 válasza Źşë' (#74757) üzenetére


Ryder62
őstag

PalmDesert a legelvetemültebb mind közül.

De most komolyan milyen lesz ha eléri a lvl 999-t? Gabe akkor már a haját fogja tépni és a fánkokat dobálni a monitorra mert nem győzi gyártani majd az újabb szinteket.

(#74779) DrTechnoid válasza Ryder62 (#74778) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Hihetetlen a gyerekmert a sale első napjaiban 403-as szintű volt, azaz egyedüliként 400 felett majd ránéztem 3-4 nap múlva, akkor meg 500, mondom ez nem sz@rral gurít, mostmeg egy pár napja megnyugodott 569-en. Egyedül ezt koordinálni nem kis teljesítmény lehet. Előbb utóbb megálló van mert a 3000nél több játéka van , és ez talán már közelíti a steamen kiadott játékok számát, bár lehet hogy tévedek ebben.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#74780) Heavyrain válasza DrTechnoid (#74779) üzenetére


Heavyrain
őstag

4305 játék van jelenleg Steamen.

(#74781) szami777 válasza csaba951 (#74776) üzenetére


szami777
addikt

"Ezúttal bojkottáltam a Holiday Sale-t, és nem vásároltam össze-vissza"
Csak 122 €-t költöttél.

Itt felmerül bennem a kérdés, milyen az, amikor össze-vissza vásárolsz? :DDD

(#74779) ben
Én is néha ránézek a palira, hogy épp hol tart.
Azért durva, mert ahhoz, hogy mondjuk 400-ról 401-es szintre lépjen, elvileg 40 kitűző kell.
500-ig mennyi kellhet akkor?!?! brutál, lassan tényleg el fogynak a kitűzők.
Ha lenne felesleges 2 hetem, akkor kiszámolnám, 500. szintig vajh mennyi pénzt vert el.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#74782) wjbhbdux válasza DrTechnoid (#74779) üzenetére


wjbhbdux
veterán

még ott van 30 ezer kártya az inventoryjában, már biztos elfáradt a keze a create badge gombra kattintás közben :DDD

/s

(#74783) laceszgamer válasza DrTechnoid (#74779) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ha neki ez jelenti a szórakozást mért ne tehetné?:D Bár egy bizonyos szint felett én se látom értelmét, de Ő biztos másképp látja.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74784) #41133696 válasza Ryder62 (#74778) üzenetére


#41133696
törölt tag

Valami csalásért kivágnák ez harakirit követne el :DDD

(#74785) laceszgamer válasza #41133696 (#74784) üzenetére


laceszgamer
addikt

Szerintem lassan inkább valami üzleti partner rangot fog kapni, azzal a 30.000 itemmel, aminek egy része ugyan card, de mennyi játék... szerintem simán ebből tartja fenn a kártya bizniszt, meg mellékesen jó a Valve-nak is, mert végső soron mégis csak hozzá folyik be a pénz nagy része. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74786) #41133696 válasza laceszgamer (#74785) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, de hogy ezres mértékű azon játékai száma is, amit soha nem játszott végig, meg nem is fog, abban is egészen biztos vagyok. Ez "csak" a steames műve, mi lehet még Originen, PS4 + XBOX One-on is neki :D

Pláne multiban. Nekem is vannak olyan játékaim amiket vagy megbántam, vagy valamilyen Bundle keretében szereztem be, és arra jó, hogy kinyerjem a kártyát :D Kedvenc COD-om a WaW, pont tegnap gondoltam ,hogy Steamen felrakom, és a biztonsági mentésből visszaállítom multiban, folytatom a rang növelést, erre látom, hogy a PunkBuster támogatás megszűnt hozzá :W

[ Szerkesztve ]

(#74787) laceszgamer válasza #41133696 (#74786) üzenetére


laceszgamer
addikt

Hát, nem tudom, egyáltalán lehet-e neki, de már csak ehhez sem árt egy hatalmas adag szabadidő, ha még mellette tud akár konzolon is hasonlóan alkotni akkor tényleg időmilliomos.

Mondjuk azért kíváncsi lennék mivel foglalkozik. Oké, hogy Japán, és minden téren más világ, de valamiből ott is kell azért pénzt keresni.

A jó öreg WaW. :) Kedvenc részem az újabb CoD-ok közt, bár én főként a single player részét játszottam még akkoriban mikor megjelent, bár így utólag sajnálom, hogy nem foglalkoztam jobban a multival is. Remélem még kap egyszer folytatást.

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#74788) eami válasza #41133696 (#74786) üzenetére


eami
Topikgazda

vagy úgy is lehet nézni, hogy 1185 játékot tolt ki eddig, ami 9 éve alatt átlag évi 131 játék. Kevesebb mint három naponta kitol egy játékot. Azért az nem rossz :DDD

(#74789) #41133696 válasza laceszgamer (#74787) üzenetére


#41133696
törölt tag

33 éves, lehet a Tepco vezért unatkozó kicsi fia :D

Érdekes dolgokat ír magáról a profiljában :D

22.1 óra az elmúlt 2 hétben / az nem sok :)

(#74788) eami : Az egy dolog, hogy egy játékot mennyi idő alatt tol végig, de ha kényszeres akkor az összes acsi is kell :D

PL RAGE-nél van az az acsi amit akkor kapsz meg amikor a fószer ujjai között csapkodod a kést, na az nem jött össze, mert utolsó körben random kell és nagyon gyorsan :D

[ Szerkesztve ]

(#74790) cskamacska válasza csaba951 (#74776) üzenetére


cskamacska
addikt

LOADED DAWG

laceszgamer: Ha 100 játék fölött jársz, biztos nem játszod mindet végig. Ha 500 fölött, el se indítod mindet. 2-3000 játéka azért van, mert jó dolgában már nem tud mit kezdeni magával.. :)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#74791) Źşë' válasza eami (#74759) üzenetére


Źşë'
addikt

Vásár lezárulta után néztem kb 2 órával, akkor láttam hogy maradt benn mindegyik típusból ~10.500 darab, gondolom azért már valamelyest csappant az értéke mivel olyankor már kezdenek eltűnni az inventorykból.

Azért írtam h vették mint a cukrot, mert sűrűn ránéztem és láttam, hogy több tízezer fogyott naponta (50-70 ezer simán, utolsó előtti nap is ~90ezer), az idei saleben rengetegen álltak neki kraftolni, sok volt a dupla/quad akkunt farmoló is, ami eleve többszörözte a kártyák mennyiségét. Mivel sok volt a kártyázó/farmoló egyén ezért nem felment az ára hanem olcsóbb lett, mindenki el akarta passzolni, elvégre pont ezért farmolták őket! Ugyan ez a dolog figyelhető meg Team Fortress 2 játéknál, új láda érkezik, eleinte magasabb az értéke mivel kevés van belőle, játék alatt dobálja és a sok "kisgyerek" aki játszik a játékkal egyre inkább úgymond alul árazza - de leginkább azoknak köszönhető szvsz az áresés akik --> idlézők (tf2 traderek, shefterek akik százasával rakják fel marketre - jelen esetben a több accountal farmolók ill. kártya kraftoló mániákusok)... és az olcsóbb árhoz igazodik a többség - ez tök normális jelenség volt itt a saleben is ha belegondolok... Abból is látszik hogy 6666os kitűző szintet rakott ki a srác, az 66.660 db kártya, csak egy emberre - tavaly megmaradt 70-80 ezer kártya körül, erre emlékszem mert csodálkoztam hogy ennyien nem tudják hogy január 2. lejárnak és elveszik... utóbbi dolog is nagyban közrejátszott az elértéktelenedésükben, mivel felkészültebbek voltak a steam userek

"Ez a csaba951 által is leírt teljes érdektelenséget mutatja."

az általad linkelt grafikon a vásárlásról/eladásról csak pillanatnyi képet ad, ahogy te is írtad és ebből nem tudsz levonni semmi nemű következtetést a teljes vásárra levetítve - mivel ezek csak pillanatnyi buy/sell orders-ek.

az a "6636" igencsak elenyésző az igazi több tízezres (majdnem százezres) napi forgalomhoz képest, gondolom sokan munka, utazás miatt nem tudták kivenni/módosítani az kártyájukat, de ennek jelentősebb része lehetett az aki szimplán nem is törődött az egésszel

szummázva, a kártyák igen is jól mentek, eddig nem volt ekkora forgalom sale kártyák terén mint most idén szerintem - pont ez miatt mentek le ennyire az árak sajnos

egy kis érdekesség - 66.660 db kártya ~0,15€ átlag árral számolva 10.000€ ami ~3millió magyar forintnak felel meg - nem sajnálta rá a pénzt :)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#74792) DrTechnoid válasza Źşë' (#74791) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Gondolom a booster packokat is használja rendesen, vagy azokat kibontja és úgy adja el, vagy el adja egyben? Vagy ne madja el és felhasználja a benne lévő kártyákat a saját kitüzőinek a kraftolására? Ezt senki nem tudja megmondani.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#74793) pigster válasza wwenigma (#74729) üzenetére


pigster
senior tag

Ez most steames hozzászólás volt vagy kontrolleres? Mert nem mindegy, ugye...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#74794) bladegery


bladegery
senior tag

Latom a South Park™: The Stick of Truth™-nek az ubisoft a kiadoja, ebben az esetben ugye nem jelenti azt hogy uplayes?

gergely-szabo.com

(#74795) wjbhbdux válasza bladegery (#74794) üzenetére


wjbhbdux
veterán

nem

/s

(#74796) Cheesus válasza bladegery (#74794) üzenetére


Cheesus
senior tag

G2A? Mert ott most 2500Ft a Steam-es változat :)

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#74797) bladegery válasza Cheesus (#74796) üzenetére


bladegery
senior tag

Steamen neztem hogy az egyik ismerosom toltott fel screenshotot es felraktam a listamra:)
Szoval csak ugy altalanosagba kerdeztem, egyelore van mivel jatszani!
De azert kosz!

gergely-szabo.com

(#74798) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ó igen, a legújabb frissítéssel már maga a Steam Overlay is meg tudja jeleníteni az FPS-számot. Hogy ezt én mióta vártam... :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#74799) Renok válasza Csapoati (#74798) üzenetére


Renok
senior tag

Hogy?

(#74800) #41133696 válasza Csapoati (#74798) üzenetére


#41133696
törölt tag

Béta?

A Fraps fejlesztője szomcsi lesz :DDD
szerk:

Steam Beta Client Update Jan. 2nd - FPS counter in Steam Overlay!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.