Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#30601) ollie


ollie
MODERÁTOR

(#30602) Bluerainbow válasza ollie (#30601) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Épp ideje volt már , remek :C

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#30603) DeFranco válasza ollie (#30601) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Há' mi folyik itt Gyöngyösön??? Túl sok ez nekem egy napra :Y

;]

(#30604) Amantius válasza ollie (#30601) üzenetére


Amantius
senior tag

Hiába, kérem. Ez már tényleg a XXI. század. :D

[ Szerkesztve ]

Nagy gáz, kis szerencse!

(#30605) tupacamaru válasza Bluerainbow (#30602) üzenetére


tupacamaru
veterán

+1 :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#30606) BigBlue69 válasza VGYke (#30600) üzenetére


BigBlue69
őstag

Ha mindet rendesen uninstalálod nem lesz gond. Amugy pedig van rá biztos 5 revoke lehetőséged szóval 1 kimarad nem szakad rád a plafon.. Én amúgy volt h ott hagytam telepítve (nem rendszer particion) 1-et sem vont le.. Ez pl. Pont Crysis 2-nél volt.

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#30607) maross válasza ollie (#30601) üzenetére


maross
veterán

Te jo eg, par ev siras utan vegre hozzairtak 3 sort a motorhoz :R

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#30608) ( V ) válasza Amantius (#30604) üzenetére


( V )
veterán

tuti hoax! :DDD

hacsak nem a MiB-től lopták a technológiát...

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#30609) SenorGrande válasza VGYke (#30600) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Lista szerint nincs rajtuk Steamworks-ön kívül más védelem: Alane Wake, Duke Nukem Forever, Mafia, Portal.

Crysis, Fable III SecuROM-os, ezt az általános eltávolítót használd hozzá.
Letöltöd => kitömöríted => elindítod (rendszergazdaként) => EULA-t elfogadod => ezután kilistázza, hogy miket talált => törli, ha elfogadod.

Crysis 2-nél a . . .\Crysis2\bin32 elérési úton van a "activation.exe", ezt kell elindítani, és 'Deauhtorize this license'-re kattintani. Internetkapcsolat kell hozzá.

A játék mentéseidet is mentheted a SaveGameBackup.net szoftverrel, ha akarod.
Most így hirtelen ennyit találtam.

(#30606) BigBlue69:
Nem akarja uninstall-álni, hogy ne kelljen letölteni újból.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30610) #73540608


#73540608
törölt tag

Sziasztok! Ismét steam-en való vásárláshoz kérnék segítséget. Csináltattam a bankommal (OTP) virtuális számlát, amire pakoltam összeget. Viszont mennék a Steamnél a kosár után a vásárlásra, és ott akkor hogyan tudok vásárolni? Mert ott csak hitelkártyákat enged (Mastercard, Visa, American Express), bankkártyákat nem. Csak valamilyen hitelkártyával lehet akkor? Próbáltam a Click&Pay módszert is, regisztráltam, de ott is kér hitelkártya számot... :( Ja, és hogy euróban van a vásárolandó összeg, az gondot okoz-e? Köszi a válaszokat előre is...

[ Szerkesztve ]

(#30611) m4rk_ válasza #73540608 (#30610) üzenetére


m4rk_
aktív tag

Bankkártya / Hitelkártya majdnem mindegy, ugyanúgy elfogadja.

(#30612) SenorGrande válasza #73540608 (#30610) üzenetére


SenorGrande
senior tag

A Mastercard és Visa nem hitelkártya.
Steam-en itthonról csak €-ban tudsz vásárolni.
Milyen kártyád van a számlához? Van a hátulján ellenőrzőkód?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30613) danih válasza SenorGrande (#30612) üzenetére


danih
addikt

Jaj ne, csak ebbe ne folyjunk bele, meg a dombornyomott vs nem dombornyomott agymenésbe, ne írogassunk butuskaságot :)

(#30614) #73540608 válasza SenorGrande (#30612) üzenetére


#73540608
törölt tag

Sima OTP-s bankkártyám van, és csináltattam egy virtuális számlát is, amiről fizetnék. A kártyára Maestro van írva, és nem "dombornyomásos" :) Szóval akkor hogy tudok ezzel fizetni? Kicsit kezd már frusztrálni, hogy sehogy sem megy...

(#30615) DeFranco válasza #73540608 (#30610) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Rend szerint csak szlengesen, rövidítve írják ilyenkor credit cardnak. Ugyan úgy elfogadja a credit és a debit cardokat is. A vrituális számlád mellé kaptál egy virtuális kártyát is, ugye? (Ez egy számsor, egy külön lapon, háromszor nyolc plusz egyszer négy plusz egyszer három számjeggyel)

@SenorGrande: ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a tégla nem ház... létezik mastercard/visa debit és credit kártya is, bármelyik jó, akár domború, akár nem.

@danih: netes vásárlásra csak a hullámpalára dombornyomott amex gold premium VIP világjegy jó. Minden mással csak tankolni tudsz. Abban a városban ahol kiváltottad.

#30614: maestro? Az nem valami jó hír. Régen nem voltak alkalmasak netes vásárlásra, bár ma már állítólag igen, bár én még nem láttam ilyet. Biztos, hogy maestro az a bankkártya, ami a netes (virtuális) számládhoz van rendelve? A kártyaszámon és a lejáraton kívül van hozzá három jegyű ellenőrzőkód?

szerk: (jó infó lenne, a pontosan megneveznéd milyen számlacsomagban vagy, és milyen ez a virtuális számla. Nekem mastercard virtuális kártyát adtak hozzá, ami egy számsor volt egy áttetsző papíron. Fehér lapra kellett tenni, úgy volt olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#30616) danih válasza #73540608 (#30614) üzenetére


danih
addikt

Banki alapok 101 - a Maestro ezt nem tisztíccsa.
Mondjuk elég gáz a banktól hogy bementél ilyen igénnyel oszt' mégiscsak egy Maestrot vágtak hozzád.

(#30615) DeFranco: :DDD

(#30617) Lucas Kane: ott a szakértő szakértésére kaptunk rá :)

[ Szerkesztve ]

(#30617) Lucas Kane válasza danih (#30613) üzenetére


Lucas Kane
tag

Helyes, legyen inkább arcade őrület. ;]

(#30618) Mardel válasza #73540608 (#30614) üzenetére


Mardel
őstag

Pedig egyszerű, ha kártyád mastercard vagy visa típusú (ha nem ilyen "papíron kapott kártya" akkor rajta van a kártyán valamelyiknek a jele) akkor tudsz vele vásárolni, ha nem akkor IJ. Vagy nyitsz paypalt és utalsz rá pénzt ami 1-3 napon belül megérkezik és paypal-al fizetsz.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#30619) abteam2008 válasza Lucas Kane (#30617) üzenetére


abteam2008
tag

:C

Xbox Series X

(#30620) #73540608 válasza DeFranco (#30615) üzenetére


#73540608
törölt tag

A virtuális kártyaszám majdnem ugyanaz, mint a normál számlaszámom, kivéve az 5-8 számjegyeket, ja, és 2x8 számjegyből áll, és van még valami IBAN szám is hozzá, ez 6x4 számjegyű. Viszont 3 jegyű ellenőrzőkód nincs...

[ Szerkesztve ]

(#30621) #73540608 válasza danih (#30616) üzenetére


#73540608
törölt tag

Ja, ezen mérgelődök én is, pedig direkt mondtam, hogy külföldi netes vásárlásra kell... :S

(#30622) Lucas Kane válasza #73540608 (#30620) üzenetére


Lucas Kane
tag

Nem kevered véletlenül az otp-s számlaszámot a bankkártya számlaszámmal?
Nekem nem adtak semmit, a webkártya adatait a netes felületen tudtam lekérni.
Az IBAN meg külföldi bankból történő utaláshoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#30623) Youri válasza #73540608 (#30620) üzenetére


Youri
veterán

IBAN szám az a nemzetközi utalásokhoz, nem a kártyás vásárlásokhoz kell

RTX ON

(#30624) SenorGrande válasza danih (#30613) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Szándékosan kerültem AZT a szót. Tudom ,hogy lassan egy évtizede nem lényeg. Bár én nem vagyok szakértő. . . :)

(#30615) DeFranco:
Leülhetek, egyes.
Eddig abban a hitben voltam, hogy azok bankkártyák, az am. ex. meg hitel. Demosmá'. . . :DDD

Most vettem az itteni bolhapiac webshopjában nem dombornyomott hullám(!)palával vadi új NDK turmixgépet, a levehető ajtósat! :D

(#30620) redcapsinger:
"csináltattam egy virtuális számlát is"
Most ez csak számla, vagy van hozzá kártya (vagy adat) is?

(#30627) redcapsinger:
"10 jegyű bankártyaszám"
Azt nem tudom, mi lehet. De elég zavarosan hangzik.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30625) #73540608 válasza Lucas Kane (#30622) üzenetére


#73540608
törölt tag

Most hogy mondod... A bankártyaszám egy 10 jegyű szám? Mert akkor igen, kevertem, de akkor így se lesz jó...

Egyébként a Paypalos módszerhez is kell VISA, meg Mastercard? Sima Maestro nem jó oda se?

[ Szerkesztve ]

(#30626) Youri válasza #73540608 (#30625) üzenetére


Youri
veterán

A bankártyaszám egy 10 jegyű szám?

Kevés lesz az... 4x5, vagy 5x5

Paypalhoz kártya sem szükségex, mert ott kapsz egy bankodnak megfelelő bankszámlaszámot, ahova ha utalsz, akkor az pár nap múlva megjelenik az egyenlegen. Persze a Maestro oda sem jó, de kikerülhető

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#30627) #73540608 válasza SenorGrande (#30624) üzenetére


#73540608
törölt tag

Kártyát nem adtak hozzá, majd kiküldik az újat a folyószámlához, de ehhez külön nem jár kártya... Csak egy virtuális számlaszám, meg egy 10 jegyű bankártyaszám, de azt nem tudom, a kapni kívánt kártyához tartozik majd, vagy ehhez a virtuális számlához...

(#30628) Lucas Kane válasza #73540608 (#30625) üzenetére


Lucas Kane
tag

Az otp-s webkártya 4 x 4 számjegyű. Plusz van hozzá egy cvc2 kód. Ez utóbbi nekem 3 jegyű.

A folyószámlaszám meg 3 x 8, nem tudom a tíz jegyü mi.

[ Szerkesztve ]

(#30629) #73540608 válasza Lucas Kane (#30628) üzenetére


#73540608
törölt tag

Ezt hol látod? Ha belépsz, a fiókodban?

[ Szerkesztve ]

(#30630) Mardel válasza Youri (#30626) üzenetére


Mardel
őstag

Maestroval is működik a Top up, ha van netbankod ahova belépsz és tudsz utalni.
Amúgyis ha paypalra utalsz, akkor egy magyar Unicredites számlaszámra fogsz utalni, nem külföldre, amit a paypal később feldolgoz.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#30631) Youri válasza #73540608 (#30629) üzenetére


Youri
veterán

Ilyet találtam csak:
10 jegyű azonosító: az OTPdirekt szerződés vezérszámlájához tartozó bankkártyájának utolsó 10 számjegye.

Mardel: igen, ezt mondtam én is, de ez nem a Maestro miatt van így :) Hmm... szóval mindenki az unicreditesre utal, azt hittem, hogy azért lett unicredites, mert én is az vagyok. Belegondolva jó nagy ostobaság volt részemről :DDD

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#30632) #73540608


#73540608
törölt tag

Nem egyszerű ez... Na még egy kérdés, ha nem baj:
Akkor OTP-s bankszámláról Maestro kártyával tudok utalni PayPalon keresztül? Regisztrálás után persze... Ha nincs más mód...

(#30633) Lucas Kane válasza #73540608 (#30629) üzenetére


Lucas Kane
tag

Az otp-direct-ben valahol meg lehet nézni, pontosan nem tudom, mert egyszer meglestem és kinyomtattam pdf-be.
Neked van otp-direct szerződésed? Ha igen, nézz körül ott.

(#30634) Youri válasza #73540608 (#30632) üzenetére


Youri
veterán

az utalás kártyafüggetlen dolog

RTX ON

(#30635) csaba951 válasza #73540608 (#30627) üzenetére


csaba951
veterán

Nem, PayPal nem fogadja el a Maestro kártyákat!

Menj szépen vissza a bankba, és mond el, hogy neked egy virtuális bankkártyára van szükséges. A Visa, MasterCard és American Express ajánlatokat figyeld, a többivel csak a gond van. A három közül válaszd azt, ami használati szokásaidnak megfelelően a legolcsóbb. És persze legyen hozzá ccv kód.

Amit most kaptál az ég világon nem jó semmire a netes vásárlással kapcsolatban.

DeFranco
Ezzel az Amex Gold-dal könnyeket csaltál a szemembe!

(#30636) Mardel válasza Youri (#30631) üzenetére


Mardel
őstag

Részben.
A paypal-ra lehet utalni, meg paypalról lehet az összekapcsolt bankfiókunk számlájára visszautalni kártyatípustól függetlenül, csak legyen netbankunk ahol tudunk utalni.
Ha rendelkezünk Visa vagy Mastercard esetleg American Express kártyával akkor hozzá tudjuk adni a kártyánkát a paypal fiókunkhoz és mikor paypal-al várásolunk akkor a paypal egyből leemeli a kívánt összeget a számlánkról.
De ez ugyanolyan mintha simán a visa vagy mastercard kártyánkkal vásároltunk volna online.
Talán annyival másabb, hogy a paypal többet von le általában a Ft <-> Euro konverzió és stb. költségekre mintha csak a kártyáddal vásároltál volna.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#30637) #73540608 válasza csaba951 (#30635) üzenetére


#73540608
törölt tag

Igen, köszönöm, bár én már így akartam először is, de ezek szerint én és az ügyintéző nem értettük meg egymást igazán :)

(#30638) Youri válasza Mardel (#30636) üzenetére


Youri
veterán

A paypal-ra lehet utalni, meg paypalról lehet az összekapcsolt bankfiókunk számlájára visszautalni kártyatípustól föggetlenül, csak legyen netbankunk ahol tudunk utalni.
Hát ezt mondom :)

Ha rendelkezünk Visa vagy Mastercard esetleg American Express kártyával akkor hozzá tudjuk adni a kártyánkát a paypal fiókunkhoz és mikor paypal-al várásolunk akkor a paypal egyből leemeli a kívánt összeget a számlánkról.
De ez ugyanolyan mintha simán a visa vagy mastercard kártyánkkal vásároltunk volna online.

Nyilvánvaló, de mivel Maestroról volt szó, ezért ez most nem merült fel

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#30639) DeFranco válasza #73540608 (#30629) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én azt javaslom, hogy tedd ezeket a dolgokat tisztába, mert ez így nagyon kavaros. A legjobb az lenne, ha bemennél a bankba a papírjaiddal, és elmagyaráztatnád mi micsoda, mert így nem fog menni.

"Kiterítve" így kell kinézni:

1: rendes bankszámla
- bankszámlaszám: 117-tel kezdődik, 2X8 vagy még inkább 3X8 jegyű
- IBAN szám: nemzetközi bankszámlaszám, annak egy jó részét vagy egészét tartalmazza (ezt nem tudom pontosan)
- bankkártya: rajta 4X4 szám XX/XX formátumban a lejárat és a hátulján egy CVC ellenőrző kód

2: netes bankszámla
- bankszámlaszám: 117-tel kezdődik, 2X8 vagy még inkább 3X8 jegyű
- IBAN szám: nemzetközi bankszámlaszám, annak egy jó részét vagy egészét tartalmazza (ezt nem tudom pontosan)
- bankkártya, vagy még inkább egy annak adatait tartalmazó papír: rajta 4X4 szám XX/XX formátumban a lejárat és a hátulján egy CVC ellenőrző kód

Ebből mi van meg???

Plusz ajánlom a figyelmedbe ezt, főleg az alját, szó van benne a maestroval történő netes vásárlásról:[link]

És még egyszer: milyen számlacsomagod és milyen elkülönített/netes/kutyafütty számlád kártyád van?

személyes megjegyzés:
A banki dolgokat nem lehet ennyire félvállról kezelni. Ha ennyire nem érted, nem tudod, nem vagy vele tisztában, nem kérdezted meg, vagy nem figyeltél, amikor elmagyarázták, akkor sajnálom, de nem vagy érett arra, hogy önálló bankszámlád, bankkártyád legyen. Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül, pár millió ember van így még az országban, de tanuld meg, hogy ezt így nem lehet. Az összes pénzed rábízod valakire, és amikor megmondja, miként és hogyan férsz hozzá, nem is figyelsz, nem is nézel utána. Ne vedd ezt személyeskedésnek, "baráti" jótanács, de legyél ennél sokkal körültekintőbb, mert különben nagy árat fizetsz mire megtanulod. Rengeteg pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#30640) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Az első kiválasztott címek Greenlight-on!

Szerk:
:F Vannak fura szerzetek közte.

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#30641) Agyzuzo válasza SenorGrande (#30640) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Black Mesa az első helyen. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30642) Youri válasza Agyzuzo (#30641) üzenetére


Youri
veterán

ilyen ez az ABC :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#30643) tupacamaru válasza Youri (#30642) üzenetére


tupacamaru
veterán

:DD :Y

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#30644) Agyzuzo válasza Youri (#30642) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Neem, nem, ha Zwack Mesa lenne, akkor is ott lenne. :DDD

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30645) DeFranco válasza Agyzuzo (#30644) üzenetére


DeFranco
nagyúr

LOL :DDD

(#30646) djculture


djculture
félisten

maestroból mai napig adnak ki SecureCode nélkülit.. Nekem is az van idén cserélték:)

[ Szerkesztve ]

(#30647) csaba951 válasza #73540608 (#30637) üzenetére


csaba951
veterán

Esetleg az lehet még, hogy ehhez a virtuális számládhoz kapod majd a virtuális kártyádat. Viszont akkor lesznek szívesek elárulni a virtuális bankkártyaszámodat, lejáratot és a ccv kódot is!

Létezik olyan konstrukció is, hogy az adott konkrét vásárláshoz gyárt mindig a bank egy virtuális kártyaszámot. Tehát minden vásárláskor más-más számod lesz. Na, az ilyet sem ajánlom, mert pár ilyen vásárlás után tutira fennakadsz majd az ellenőrző rendszereken a túlságosan gyakori kártyacsere miatt (Steam-en biztosan!). Aztán mehetsz igazolni magad, persze (általában) angol nyelvű ügyintézéssel.

Szóval olyan virtuális bankkártyára van szükséged ami Visa, MasterCard vagy American Express és állandó kártyaszámot ad.

(#30648) #73540608 válasza DeFranco (#30639) üzenetére


#73540608
törölt tag

A link alapján, amit küldtél, okés a dolog, a bankkártyámon szerepel a 16 jegyű kód, és hátul akkor ott a CVC ellenőrző kód. Viszont hiába, mert ezt nem lehet a steamen akkor használni :( Marad újra bemenni, és kérelmezni Mastercardot, vagy Visat.

Amúgy azért új nekem ez a dolog, mert eddig csak sima folyószámlán volt, új vagyok ebben netes fizetési dolgokban. Emiatt is mentem be a bankba, hogy elkezdjem.

(#30649) Youri válasza #73540608 (#30648) üzenetére


Youri
veterán

vagy paypal

RTX ON

(#30650) Wolverine válasza #73540608 (#30637) üzenetére


Wolverine
félisten

A virtuális kártyát külön kapod meg az OTP-től. Ennek lesz rendes, 16 jegyű kártyaszáma, 3 jegyű CVC2 kódja és Mastercardnak számít. Postán fogják kiküldeni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.