Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) Menthirist


Menthirist
veterán

Már megint/még mindig itt tartunk? :D Annyira hiányzott már egy újabb sajnálat :D Továbbra is egyetértek a többséggel. CR egy olyan játékot ígért, amihez foghatóval nem próbálkozott még senki. És meg nem alkuvást. Engem ez utóbbi vett meg. Unom már azt a fejlesztői megközelítést, ahol semmi igazi kockázatot nem vállalnak sem technológiai sem játékmechanika terén. Hogy biztosra és kényelmesre mennek. Battlefield-ben sem tudtak 64 fő feletti multit elérni, sőt az újakban talán már megint csak 32 van. Hogy évről évre ugyanazoknak a játékoknak a második, harmadik, negyedik része jön ki, de némi extra tartalmon túl semmi igazi generációs ugrást nem lehet tapasztalni.
A Star Citizenben a lehetetlent ígérték. Minden téren a jelenlegi szinthez képesti ugrást. És egyelőre hozzák is ezeket az ugrásokat. De mivel nyilván technológiákat kell hozzá fejleszteni, ráadásul egy single player játékot is készítenek mellette, így időbe kerül.

Summa summarum: inkább várok 10 évet egy olyan játékra, amihez hasonló nem jelenik manapság, mintsem vegyem meg ugyanannak a játéknak az újabb részeit évről évre. Kész lesz amikor kész lesz, van bőven dolgom addig is. Sőt van bőven játék amit addig játszhatok.

ui: A witcher sajna nekem nem jött be. Akartam, nagyon akartam. Többször is nekiestem, de nem tudott megfogni. Viszont mivel remek munkát végeztek, és támogatom a CDPR-t hogy hasonló minőséget üldözzön, így megvettem minden witchert, 1-3 + dlc-k. Ugyanakkor pl a Divinity Original Sin 2 nagyon bejött, ezért is volt jó döntés a támogatásuk.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48102) dimre70


dimre70
tag

Üdv mindenkinek!
Én naiv vagyok biztos, elsőre, mikor láttam, és hallottam CR elképzeléseit, rögtön fejest ugrottam a játékba. Ötszáz dodónál járok, nem bántam meg, majd kész lesz egyszer, az egészben az fogott meg, amiről csak álmodunk, fantáziálunk, azt próbálják megvalósítani még ha csak virtuálisan is. Bár ritkán nézek a fejlesztésre, jobban szeretem a (JÓ) meglepetéseket, eddig perfekt (nem is tudom minek nevezzem "félkész" állapotban) amit alkottak. Szeretem a sok "kritikus" hozzászólót, csak a fikázás megy részükről, vajon ők hogyan csinálnák ezt a projektet, lehet sehogy, a kákán csomót keresés az könnyebb. Esetleg másik topickban kellene szidni a tényleg szar kiadókat (pl.EA), akik kiadnak egy bughalmazt mert csak lóvéra hajtanak.

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#48103) Vesa válasza dimre70 (#48102) üzenetére


Vesa
veterán

Nem fikázásból mondják szerintem, egyszerűen arról van szó, hogy nem értenek a játékfejlesztéshez. Mivel az esetek többségében a játék fejlesztéséből a laikusok nem sokat látnak, úgy tűnik, mintha gombnyomásra működne az egész. Itt viszont folyamatában, első perctől dokumentáltan zajlik a munka, és nem mindenki képes átlátni, hogy pusztán erről van szó, nem beszélve a játék maximálisan grandiózus és egyedi mivoltáról, ami további számos megoldandó problémát jelent a fejlesztők számára. Egy szimpla space shooter lövöldével már nyilván készen lennének...csak mi nem arra fizettünk be.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#48104) TESCO-Zsömle válasza Vesa (#48103) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem sokan azt hiszik, hogy máshol ez nem így megy, pedig de, csak ott nem látszik.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48105) Diopapa válasza TESCO-Zsömle (#48099) üzenetére


Diopapa
addikt

Plusz a motor is saját, szóval ismerik az utolsó csavarig..

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#48106) Hauptmann válasza Diopapa (#48105) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mielőtt nagyobb költségbe verném magam feleslegesen, egy i7 3770K 4,2 GHz, 16 GB RAM, GTX 1060 6 GB öszeállításon normális szinten futna a játék?

(#48107) Menthirist válasza Hauptmann (#48106) üzenetére


Menthirist
veterán

Jelenleg nem tudhatjuk hogy mennyire, mert netkód limites. Tehát hiába van 1080-asom, még nem feltétlen lesz több mint 30 fps-em. Emellett a játék is fejlődik. Szóval én egyrészt mindenképp megvárnám már a publikus 3.0-t, derüljön ki hogy sikerült-e fejleszteni a teljesítményen, milyen új gépigényes dolgok jelentek meg, milyen kártyával hogy megy... Aztán mérlegelnék.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48108) laskr99 válasza Hauptmann (#48106) üzenetére


laskr99
addikt

Netkód miatt laza 25 fps :D Ugyan az a konfigod kb mint nekem.

(#48109) tom5598 válasza laskr99 (#48108) üzenetére


tom5598
senior tag

majd a 3.0 ban már 20-30fps is van 60 játékossal ;]

Ford Focus demó

újabb kocsi reklámokat ide fogják feltölteni

[ Szerkesztve ]

(#48110) Szőrös  válasza tom5598 (#48109) üzenetére


Szőrös 
veterán

Inkább, minthogy 24-el legyen 60 fps. :P :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#48111) SkyS1gn válasza Szőrös  (#48110) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ezzel vitatkoznék ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48112) Szőrös  válasza SkyS1gn (#48111) üzenetére


Szőrös 
veterán

Én meg nem. 24 fős szerverre kínlódás többen bejutni, 60asnál ez szerintem egyszerűbb lesz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#48113) SkyS1gn válasza Szőrös  (#48112) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mindegy, ha cinematic 24fps-el receg :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#48114) tom5598 válasza SkyS1gn (#48113) üzenetére


tom5598
senior tag

csa elég távolról kell nézni :DDD 4-5 méter és fel se tűnik ;]

(#48115) Vesa válasza Diopapa (#48105) üzenetére


Vesa
veterán

Pontosan, lassan a fél Crytek ott dolgozik...

A tudomány a valóság költészete!

(#48116) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Evocati tomeg Port Olisaron video: [link]

(#48117) Szőrös  válasza Malibutomi (#48116) üzenetére


Szőrös 
veterán

Tomi, a másik Tomi ezt linkelte 7 hsz-el feljebb. :DDD
Amúgy biztató.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#48118) 77.PX_Drebil válasza Zyrius (#48095) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Uh hát nem akartam már írogatni, de a hozzászólásod erre késztet.

Tehát te támogatod a befektetők hamis tájékoztatását annak érdekében, hogy bele adják a pénzüket a projektbe? Barátom, ezért a piaci magatartásért jobb országokban 5-10 év börtön jár. Természetesen nem szeretném CR-t rács mögött látni na, de azért még sem kéne átlépni bizonyos határokat.

Egyébként az a fő problémám, hogy emiatt a vacakolás (nem igazság/nem hazugság) miatt eléggé másképp fogom elkezdeni a játékot, nem leszek olyan gyermekien kíváncsi és lelkes mint ezek nélkül lettem volna. "Kicsit" rossz lesz a szájam íze, és minden hibát hatványozott kritikával fogok fogadni. Ez azért van mert én is ember vagyok és nem tudom függetleníteni magam a múlt eseményeitől. Ezért "haragszom" CR re mert elrontja ezekkel a húzásokkal a jövőbeni játékélményemet.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#48119) #16729600 válasza 77.PX_Drebil (#48118) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezeket teljesen jól látod és jó, hogy leírtad. Sajnos ehhez már bátorság is kell itt, hogy ne kezdje a bokádat csócsálni a "hívő társaság :)

(#48120) Sokimm válasza 77.PX_Drebil (#48118) üzenetére


Sokimm
senior tag

Uncsiii. Refound? Költői kérdés.
Szerk:
A szóhasználattal élve, mi hívők vagyunk, ti meg gyerekek, akik nem kapják meg időben a játékukat. A felnőtt ember tovább lép azokon a dolgokon, amin nem tud változtatni, a gyerekek meg sírnak tovább. Egyszer csak rájönnek, hogy értelmetlen (ezt jelenti a felnövés?). Vagy elfogadod, vagy mész tovább. Unalmas a hisztit olvasni ISMÉT...

Egy kérdés: a hagyományos repülős joy-okkal mennyire lesz szerintetek szenvedés az itteni repülés? (egy helyben való emelkedés, süllyedés ami nincs megoldva ugye a hagyományos vezérlőkön)
Minden mást meg lehet oldani nem?

[ Szerkesztve ]

(#48121) tom5598 válasza Szőrös  (#48117) üzenetére


tom5598
senior tag

nem szereti az autós videókat na :U

(#48122) 77.PX_Drebil válasza Sokimm (#48120) üzenetére


77.PX_Drebil
aktív tag

Hát igen hívőkkel vitázni nem is lehet, mert olyanok mint a sörös lovak, a szemellenzőn túli világ és az igazság nem létezik a számukra. Nem hiszem, hogy 48 évesen (két egyetemista gyerekkel) gyerek minősítést érdemlek, mert reálisan mérem fel a helyzetet.

"A természet míndíg a rejtett hibák pártján áll!" folyomány: Természet ősanyánk egy ócska KxxxA! (Murphy)

(#48123) #16729600 válasza Sokimm (#48120) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd, hogy neked mi unalmas ez engem nagyon nem tud érdekelni, ez egy publikus topik, ebből meg sok minden következik, amit nem szeretnék részletezni ;)

Kieg: 40 feletti sírós-picsogós 'gyerek véleménye a fentiek :)

(#48124) Sokimm :Hiszti?? Elmondta a véleményét, jó lenne, ha nem minösítgetnétek a tiétekkel nem egyező megnyilvánulásokat állandóan.Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#48124) Sokimm válasza 77.PX_Drebil (#48122) üzenetére


Sokimm
senior tag

És a "hívők közti" hisztivel mit érsz el? Gyónni jöttél?

(#48125) PhilBrick válasza 77.PX_Drebil (#48122) üzenetére


PhilBrick
őstag

Te kb. fél évig voltál nagyon lelkes a tervektől. Első vásárlásod után 8 hónappal már sértődötten puffogtál.

Kedves minden "nem hívő"!
Mindannyiunknak vannak/voltak már morcos időszakai a fejlesztés miatt. A "hívők"-ben viszont van annyi empátia, hogy már nem osztják meg itt a többiekkel irásban, mivel minden érv és vélemény le lett írva már épp elégszer.

[ Szerkesztve ]

(#48126) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Hat szerintem az allando rinya akkor is gyerekes.

Nem tetszik? Vissza lehet kerni a penzt.
Bar ugye ertelmes felnott ember crowdfundingba annyit fektet amennyit kesz elvesziteni. Berakja amit nem sajnal mert tamogatni akarja a projektet. Ha meg nem sajnalja a berakott penzt, akkor nincs ertelme hozongeni. Vannak csuszasok? Igen. Mindenkinek van elete feltetelezem SC-n kivul is, nem ekorul forog a vilag, kesz lesz ha kesz lesz ez csak egy jatek. Addig jatszom massal, kirandulok, csaladozom, akarmi.
Ha az autom nemkeszul a szervizben, vagy a haz nem epul, akkor hozongok, ezekre szuksegem van, de azert mert egy jatek csuszik az elozetes datumokhoz kepest attol nem megyek a falnak, es foleg nem irogatok rola hetente hogy hu de rossz ez.

De persze nem vagyunk egyformak.

(#48117) torz on borz
Elszurtam, azt hittem az valami off link, meg sem neztem.

[ Szerkesztve ]

(#48127) TESCO-Zsömle válasza 77.PX_Drebil (#48118) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Itt nincsenek befektetők. A támogatók maguk csinálták a feature-crep-et, mikor összetoltak 160+ milliót egy játékra, amire 500 ezret kértek. Tudom, hogy van egy elenyésző kisebbség, akiknek ez nem tetszik, akik azzal lennének megelégedve, ha Kickstarter végén lezárták volna a csapokat és 2-3 évvel ezelőtt ki is adnak egy egyszerű egyjátékos űrszimet. Számukra ott a refound és az Elite:Dangerous lehetősége, kevesebbet nem kapnak vele ahhoz képest, mint amit 2 millióból lehetett volna csinálni.

Az ígérgetés más tészta. Ha szándékos a dolog, ha szándékosan, a támogatók megvezetése érdekében mondanak rossz dátumokat, az nem jó. Csakhogy erre itt nem sok bizonyíték van, ráadásul értelme sincs, mert nem nyernek vele semmit. Nyilván én elvakult hívő vagyok, de nem tudok felidézni olyan alkalmat, amiről később kiderült volna, hogy direktbe a képünkbe hazudtak.

A folyamatos csúszások persze idegesítőek, de alapvetően a kapott ütemtervek -mint már írtam- nincsenek kőbe vésve. Azok csak egyfajta vakvezetők, hogy "ha minden jól megy", akkor ezt próbálják hozni. Tekintettel arra, amit csinálnak (járatlan ösvények kitaposása, az eddig járt ösvények kitágítása, újraértelmezése), ez gyakrabban nem sikerül, mint igen. Ezzel sincs akkora gond.

A vicc az, hogy ha az egészet levezeted, a probléma a nyílt fejlesztés és a folyamatos tájékoztatás. Ha valaki hozzávágott volna CR-hez teszemazt 250-300 milliót, hogy nesze csináld, a játékról nemcsak, hogy nem hallottunk volna, de legalább 1 évnyi fejlesztésse lelőrébb is járnának. Nem álítom, hogy te ezt nem érted, de nagyon sokan képtelenek ezt végiggondolni, mert nincs hivatkozási alapjuk, nem tudják hogy készül a játék, csak azt, ahogy más játékokat tálalnak. Bejelentés után pár éven belül jön a kész cucc. Azt meg 100-ból 1 cikk talán lehozza, hogy igen, 3-5-7 éve kezdték fejleszteni, most lett kész.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48128) cskamacska válasza #16729600 (#48119) üzenetére


cskamacska
addikt

"hívő társaság"

#notacult :DDD

Sokimm: Uncsiii. Refound?

Mondom.. :D

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#48129) Szőrös  válasza cskamacska (#48128) üzenetére


Szőrös 
veterán

:DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#48130) tom5598 válasza Malibutomi (#48126) üzenetére


tom5598
senior tag

mostantól a kocsi reklámok a nyerők SC-ben ;]

meg látom most duzzogni menő szóval itt az enyém:

Hmmm
MINDEN SZAR SEMMIT SEM CSINÁLNAK 3.0 EGY NULLA (és tényleg csak egy 0 van benne :DDD )
Inkább megyek Call of Lootyzni...

ja nem akkor inkább nézem ahogy a fű nő....

[ Szerkesztve ]

(#48131) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Ha már amúgy is ilyen "érdekes" diskurzus megy, ezt itt hagyom:

:Y

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#48132) Szőrös 


Szőrös 
veterán

bleh dupla, Dren töröld pls

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#48133) Vesa válasza 77.PX_Drebil (#48122) üzenetére


Vesa
veterán

Az érvekre azzal "érvelsz" vissza, hogy aki nincs veled egy véleményen, az buta hívő! Úgy érzed, ez felnőtt gondolkodásra vall? Szerintem inkább faék egyszerű és gyerekes. Mondom ezt baromi szkeptikus emberként aki semmilyen szinten nem sztárolom sem CR-t, sem mást, a játékról sem állítom, hogy jó lesz addig, amíg ki nem próbáltam, de azt ezzel együtt képes vagyok felfogni, hogy a játékfejlesztés nem varázsütésre működik, baromi nehéz és időigényes szakmák _összessége_, ahol sokszor még az összeszokott csapatok, komplett kiadói és befektetői háttérrel sem tudják tartani a határidőket, nemhogy egy kvázi nulláról induló, közösségi finanszírozású project, ahol sem kulcsra kész játék motor nem volt, se bejáratott marketing gépezet, csak egy lelkes -bár nagymúltú- fejlesztő, és egy még lelkesebb közösség, akik a tenyerükőn hordozzák a csapatot a kezdetektől. Aki nem képes felfogni fentieket, az nem támogatja a fejlesztést és kész. Ezen mit nem értesz? Kérdezném ezt egyébként full ateistaként is! ;)

A tudomány a valóság költészete!

(#48134) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ezek után én már nem tudok mit hozzáfűzni a dologhoz... :(

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48135) devast válasza TESCO-Zsömle (#48134) üzenetére


devast
addikt

Én meg se próbálok :D
Annyit fektess a projektbe, amennyit nem félsz elbukni.
Kövesd a fejlesztést, mert fun, és tényleg csinálnak valamit...
Ha amit csinálnak a végén tényleg jó lesz, senkit nem fog majd érdekelni, hogyan jutottak el oda, ha meg gagyi lesz akkor buktál te egy kicsit, CR meg kb örök életére elásta magát :D

(#48136) Sokimm


Sokimm
senior tag

Joy kérdésem még fenn áll, hátha valaki tapasztaltabb e téren nálam. :)

A hagyományos repülős joy-okkal mennyire lesz szerintetek szenvedés az itteni repülés? (egy helyben való emelkedés, süllyedés ami nincs megoldva ugye a hagyományos vezérlőkön)
Minden mást meg lehet oldani nem?

(#48137) Menthirist válasza Sokimm (#48136) üzenetére


Menthirist
veterán

Minden attól függ hogy milyen joyra és hova mappolod :) Nekem pl Elite esetén is a gázkaron van az elmelkedés-süllyedés-jobbra-balra strafe a bal oldali fekete nyolcállású switchen. Számomra intuitív helyen van. Ha csak egy szem T-16000M-mem lenne, akkor szerintem nem a joy-ra tenném, de ha pl kettő (hosas), akkor lehet hogy a bal HAT switch-re tenném.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48138) vaakuum válasza Sokimm (#48136) üzenetére


vaakuum
addikt

alapvetően az egy helyben emelkedés is két részre bontandó, mert felszállásnál, kieresztett futóművel sokkal lassabban működik, mint amikor az űrben repül a gép. Szerintem azt kell átgondolni, van-e szükség erre a manőverre éles helyzetben, fogsz-e tudni fejben annyi irányú mozdulatra koncentrálni, mint amit a vezérlés enged. Én örülök neki, hogy ha a 6 mozgáspárból 4-re tudok koncentrálni egyszerre. nyilván a 6 lenne a profi, de ahhoz tuti kell a 2 joy+ lehet még a pedál is.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#48139) #16729600 válasza Vesa (#48133) üzenetére


#16729600
törölt tag

Próbálom, akkor én megvilágítani a nézőpontunkat. :) Senkinek nincs baja a játék valós megjelenési dátumával. Kész lesz, amikor kész lesz. Tőlem pld a 3.0 jöhet 2027-ben is. Ami itt csípi sokunk szemét az a tróger kommunikáció és kamu hegyek. Költői kérdés jön: vajon mi járhatott Róka Rudi ( CR ) fejében, aki engedte, hogy nyáron valaki rátenyereljen az enterre és publikba küldje a 3.0 megjelenítési ütemezését, szép színes csili-vili táblázatban. Nem volt pontosan tisztában azzal, hogy átbassza a nagyérdeműt, mert az égvilágon nem volt kész még belőle semmi és úgyis csúszni fog hosszú hónapokat ? Hát de. Nah ezzel van itt a baj, kussolni kellene és nem bekamuzni hatalmas nagy ökörségeket rendszeresen. :)

(#48140) Drenadar válasza #16729600 (#48139) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Szerintem ott lehet a baj hogy a tervezetet sokan ígéretnek vettétek.
Nyilván nem lehet meg ígérni valamit ami a jövőben fog lezajlodni és sok az ismeretlen (bugok). Ez csak terv volt és folyamatosan írták mennyi hiba van még amit ki kell javítani. Én nem vagyok fejlesztő de az én munkámban is van nagyon sok olyan tényező ami befolyásolja a munkamenetét, így nem is ígérünk semmit csak ütemterv van a munka elvégzésére, ha nem jön közbe semmi akkor az úgy fog zajlani. De mindig közbe jön minden.

Persze ettől még rossz hogy felelőtlenül szabtak várható kiadás dátumot, de én e mögött nem látok semmi szándékosságot vagy megtévesztést.

(#48141) GypsFulvus2 válasza #16729600 (#48139) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Van itt ez a Romero cikk az Indexen, amit érdemes elolvasni. Idéznék belőle egy tanulságos részt:
„A Redwoodot oktatóprogramnak szántuk, minden idők legélvezetesebb és szinte rejtve oktató programjának. Nem nyomta az arcodba mondjuk a matekegyenleteket, de a világ és a játékmenet is azt igényelte, hogy elsajátítsd ezeket az ismereteket. Egy seregnyi tanárral dolgoztunk együtt a világ minden tájáról, de emellett egy igazi MMO program volt, eltérő kasztokkal, szintlépéssel és harcokkal. Sajnos a fejlesztés vége felé egy áthidalhatatlan technikai problémába ütköztünk, amelynek kiküszöböléséhez további évekre lett volna szükség, és ezt nem vállaltuk be” - Kiemelés tőlem.

Azért tarom ezt tanulságosnak, mert megmutatja, mennyire kiszámíthatatlan a játékfejlesztés. Még egy készhez közelítő program esetében is beleütközhetnek olyan problémába, ami dugába dönt minden tervet. A SC pedig dögivel tartalmaz teljesen új módszereket, kódokat, eljárásokat, amelyeket soha senki nem próbált még ki. Ilyen körülmények között nem hiszem, hogy szándékos hazugságról, beetetésről, kamuzásról lenne szó. Inkább arról, hogy még CR és legfelsőbb technikai vezetők sem tudják, hogy alakul az ütemezés, mi lesz 3 hónap múlva. Viszont közösségi project lévén, valamit monaniuk kell. Mondanak valamit, aztán egy hónap múlva beüt egy előre nem látott komoly hiba, akadály, és borul minden.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#48142) tom5598 válasza GypsFulvus2 (#48141) üzenetére


tom5598
senior tag

+1
a járt úton eljutni A-ból B be nem nagy dolog ki lehet számolni kb hol fogsz tartani.

Amikor magadnak kell az ősvényt csinálni és azt se tudod merre van a B akkor már nehezebb :)

(#48143) Malibutomi válasza #16729600 (#48139) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezzel egy baj van, igen tett egy hulye igeretet tavaly, elcsusztak mint az allat ez teny.
Akkor elmondta mindenki hogy idiota, minek igerget stb.
Azota nincs igergetes, kint van a nyilvanos schedule, lehet latni hetrol hetre mi tortenik....de ti ugyanugy toljatok tovabb ugyanazt a dumat "minek igergetnek, minek beszelnek hulyeseget" pedig nem hangzott el semmifele igeret nagyon regen, es epp emiatt a hozongesek miatt tertek at a megcelzott datum igeretekrol a nyilvanos schedule-ra.

Szoval igy hogy egy eve nincs igergetes talan ideje lenne mar leakadni errol, mert mar unalmas, es egy eve semmi alapja, de meg mindig ugyanazon pattogtok.

(#48144) Bibgr0 válasza #16729600 (#48139) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Mi számít nálad tróger kommunikációnak és 'kamu hegyek'-nek?

CR megégette magát már sokszor és amikor kitették a 3.0 schedule-t a postja nagy része arról szól, hogy mégértesse mindenkivel, hogy baromi komplex és még senki által meg nem valósított dolgokat fejlesztenek, minden határidő képlékeny és lesz változás, de átláthatóan mutatják majd be.

"...Creating a proper production schedule is a Herculean task in and of itself and then knowing that it will be visible to over a million eager supporters around the world is a daunting prospect. The schedule you are now looking at is built from the estimates of hundreds of developers around the company, collected and integrated against our overall objectives for the game. To give you an idea of the work that goes into building and maintaining a schedule of the complexity needed for Star Citizen, I would like to share a video with you, it’s well worth your time to see just how much work and thought is needed to schedule manage something of the scope of Star Citizen."

"The next Release is a major milestone for us, as it will be the first time the community will get to experience the Planetary Tech in a Live build...With this we are delivering something that goes way beyond the initial promises..."

"It’s a pretty big deal to share the schedule of our longer term roadmap, but we felt that it would help with everyone’s visibility on when certain features and content can be expected and understanding when things take longer or priorities shift due to unforeseen problems..."

"No one has ever attempted to build a game as ambitious as Star Citizen and I doubt any Publisher would have the patience or stamina that it requires to build something that breaks molds the way Star Citizen does. 3.0 with its Planetary Tech is a testimony to the power of Crowdfunding and an enthusiastic, empowered Community. Myself and the team and eternally thankful to be able to build Star Citizen the right way, being able to take the time to engineer things for the long term, a way that will allow the universe to flourish for years to come. Together we are making history."

http://mailchi.mp/cloudimperiumgames/the-road-ahead-the-30-production-schedule?e=bbf09d03dc

És azóta hetente látod, hogy mi sikerült és mi nem. Az AtV-ben még a belső megbeszéléseikbe is betekintést engednek. Mit csináljanak szerinted másképp?

Nincsen szerintem kamu és hazudozás. Én azért adtam pénzt nekik, hogy egy álmot megpróbáljanak megvalósítani. Benne van az is, hogy nem jön össze és az is, hogy valami kiemelkedőt hoznak össze, ami évekig elszórakoztat majd minket. Nagyon unom az eszetlen, évente ismétlődő játékokat.

Szerintem hinni kell CRékben, támogatni őket és elfogadni, hogy sokáig tart, nehezen tervezhető és lehet, hogy semmi sem lesz belőle.

(#48145) #16729600 válasza Malibutomi (#48143) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez a ti olvasatotok a történésekről. Az enyém teljesen más. Vagyunk még így páran. Belepátoltatok közel 50k hsz-t maroknyian a topikba, ahol is minden szép, minden jó és elvágjátok a torkát annak, akinek más a véleménye. Legyetek már olyan nagyvonalúak, hogy elviselitek a más véleményeket ritka és kis terjedelemben.
( bár mondjuk mivel ez egy publik fórum, engem igazán nem érdekel, hogy mit sikoltoztok össze a nemlétező játék védelmében és természetesen jogotok van az ellenkezőjének is hangot adni, de szakadjatok már le az önkéntes rendőr / feljelentő és cenzori szerepről, mert az meg nekem kurv@ uncsi :) )

[ Szerkesztve ]

(#48146) Szőrös  válasza #16729600 (#48145) üzenetére


Szőrös 
veterán

Aha, no es mi lenne ha te jarnal elol jo peldaval es elfogadnan a mi velemenyunket? Mert lathatolag ez meg mindig nem megy neked igy meg amit “kersz” az eleg vicces.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#48147) duvi válasza #16729600 (#48145) üzenetére


duvi
nagyúr

Most, hogy Tomi konkrétan megválaszolta a fent kifejtett kritikádat és okafogyottá vált az érvelésed, marad az általánosítás. Az 50K hozzászólásban rengeteg hasznos információt találsz, amik segítenek követni a fejlesztés állását, az aktuális változtatásokat, újdonságokat. Sokaknak komoly munkájuk van ebben (pl. a folyamatos fordítások), amit önzetlenül végeznek a közösségért. A valós kritikákkal senkinek nincs baja, ha konkrét tényekkel támasztják alá a problémákat. Sőt! Az itteni "önkéntes rendőrök" is kritizálnak, ha olyasmi merül fel, ami nem tetszik nekik. Tehát igenis elviseljük a kritikákat, ha azoknak van valóságtartamuk. Ellenben vannak a rendszeres visszatérők, akik csak azért járnak vissza ebbe a topicba, hogy folyamatosan ócsárolják ezt a projectet. Ez már rég nem a vélemény nyilvánításról szól :(

"szakadjatok már le az önkéntes rendőr / feljelentő és cenzori szerepről, mert az meg nekem kurv@ uncsi"
Akkor minek jársz ide :F Már többször is elmondtad a véleményed, amit mindannyian felfogtunk és megértettünk. Innentől már csak a fölösleges hangulatkeltés marad, amiért időről időre visszajársz ide.

(#48148) #16729600 válasza duvi (#48147) üzenetére


#16729600
törölt tag

Minek jársz te ide? Ez innentől meddő vita. Írsz amit akarsz, de nehogy már megszabd bárkinek is , hogy mit csinálhasson és mit és hogyan véleményezhessen. Ennyike :)

(#48149) Drenadar Dehogy kérek visszatérítést, én továbbra is támogatom őket azzal a kevéske lével. De én spec nem vagyok elégedett a kommunikációjukkal. Ennyi csak. Nem értem miért véres rongy ez egyesek szemében. Mondjuk arra nagyon kíváncsi lennék, ha ne adj isten bedől a projekt, hányan fogják innen verni az asztalt és földhöz vágni magukat a hivatalos fórumokon, hogy adják vissza a pénzüket, mert én tuti nem fogom megtenni akárhogy is alakul:)

[ Szerkesztve ]

(#48149) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

Jó most hogy le írta mindenki a véleményét lépjünk túl rajta. szunya úgy gondolja ahogy mi meg máshogy, attól még nem lesz senkinek se nagyobb igaza arról hogy mikor jelenik meg a játék. Szunya bármit írhatsz egyébként te magad írtad hogy úgyse kérsz refundot. Én se kérek mert egyszerűen nem érdekel... Én támogattam ezt és kérlek teljesen mindegy hogy mennyivel...

AZ hogy kit cenzúrázunk az nem a mi dolgunk hanem a fórum szabályzatáé.

Ha ez bosszant téged, akkor a moderátoroknál kérheted a szabályzat módosítását.

Le írtuk számtalan alkalommal... Rá lehet keresni... Attól hogy valakinek más a véleménye de képes kulturált eszmecserét folytatni pl érvelni példákat felhozni nem lesz semmi probléma belőle... Általában a trágárkodokkal van a probléma meg akiken látszik hogy konkrétan csak indulatkeltes miatt járnak ide.

(#48150) Drenadar válasza #16729600 (#48148) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Nem akarta megszabni, csak nem érti. Mindenki azt tehet amit szabad. És természetesen bárki gondolhat bármit, van aki azt mondja hogy egy nagy BS hogy kerek a föld... Nc

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.