Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41901) Diopapa


Diopapa
addikt

Este én is eléggé wanted lettem a 2.5-ön... Elmentem a kalóz bázisra "tisztán" körbenézni, erre pár majom csapatban lelőtt.. Visszamentem és szétcsaptam mindenkit akit találtam, felrobbantottam minden hajót majd leléptem.. ;] Ma szeretni fognak ha belogolok úgy érzem.. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#41902) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Tök jó az új PTU patch, tegnap óta feleződött az fps-m. :((
GrimHex nagyon hangulatos és részletes, jók az apró gegek és a hátsó bejárat is. Viszont nagyon gankelhető, mert nincs lehetőséged máshol éledni. Lekértem ma 4 hajót, hogy egy még ne legyen szétlőve mire kizsilipelek...
Viszont ezzel a tempóval tényleg diófa lesz az SC acc-omból: pont egy éves az Area 18 és még mindig töküres.

(#41903) Wanderer89


Wanderer89
tag

Hajnalban nekem is jött a PTU meghívás, de még nem döntöttem el, hogy le töltsem-e. Annyira nem hoz lázba ez az új patch, de ettől függetlenül lehet megnézem majd. 2.6 érdekesebb lesz számomra a Star Marine miatt.

RSI AutumnalWanderer89, Steam: Autumnal Wanderer

(#41904) Diopapa


Diopapa
addikt

A 2.5.0.f buildben (mai) változtattak az Arccorp shaderezésén. Egész jó lett...

pl

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#41905) SkyS1gn válasza Diopapa (#41904) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Megvilágításán* :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#41906) PhilBrick


PhilBrick
őstag

AtV 3.3
Tetszik az új Hornet! Pedig épp terveztem hogy lecserélem az SH-t egy Sabre-re.

[ Szerkesztve ]

(#41907) ThePoweR válasza PhilBrick (#41906) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Mondják hogy nem fogja váltani a jelenlegit. Különálló gép lesz, szóval tervezheted tovább. :D

[ Szerkesztve ]

(#41908) #45997568


#45997568
törölt tag

Szep az uj Hornet, mint BSG-ben a vadaszok generacioi kozotti kulonbseg. :C A regis megmarad illetve jon az uj megoldas is. A regi amolyan Classic "gyujtoi" lesz.

[ Szerkesztve ]

(#41909) PhilBrick válasza ThePoweR (#41907) üzenetére


PhilBrick
őstag

Jó, de most már tervezhetnék ezzel is. :P
Egyébként ezzel a formával a Ghost nagyon jól nézne ki szerintem. BSG Blackbird megvan? :C

(#41910) GypsFulvus2 válasza PhilBrick (#41909) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Az a BSG Blackbird nagyon jól nézett ki, de a kilátás u. olyan xar lenne belőle, mint egy Merlinből.
Akkor az a SH Mk II. teljsesen külön vadászgép lesz, új árral?

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41911) PhilBrick válasza GypsFulvus2 (#41910) üzenetére


PhilBrick
őstag

Bízom benne hogy nem lesz új ára. Így sem olcsó mulatság.
Szerintem csak le fogják cserélni őket a shopban. A Connie már MkIII.-nál jár ugyanígy. Itt annyi lehet az extra, hogy a MkI tulajok meg kapnak CCU-t. Amit aztán felhasznál vagy sem.

(#41912) Menthirist
F7A is vásárolható volt időnként(pl. veteran's day). Kicsit olcsóbb az SH-nál. És azért csak megcsinálják a variánsokat is. Végülis 3 másikat csak színezni kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#41912) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#41910) üzenetére


Menthirist
veterán

Ez elsősorban a Squadron42-höz készült. Ugye F7A-t (a katonai verziót) talán eddig sem lehetett megvenni. De lehet hogy tévedek :) Vagy csak nem figyeltem rendeseh (hajnali fél kettőkor :D) a videóra :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41913) Wanderer89 válasza PhilBrick (#41911) üzenetére


Wanderer89
tag

Az, ha jól tudom, csak skin volt, nem hajó.

RSI AutumnalWanderer89, Steam: Autumnal Wanderer

(#41914) PodMAN


PodMAN
senior tag

Amilyen stabil volt a 2.5e és f, annyira elrontották a mostani 2.5g-t. 2-5 percenként timeout-al kidob :(

(#41915) PhilBrick válasza PodMAN (#41914) üzenetére


PhilBrick
őstag

Inkább szerverterhelés kérdése, napközben egész kellemes volt.

(#41916) Diopapa


Diopapa
addikt

Hm.. 1.5 óra PTU-zés után kifagyott az SC.. kifogyott a memóriából.. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#41917) Stilinski válasza Diopapa (#41916) üzenetére


Stilinski
aktív tag

DIOPAPA A GYILKOS! :D

Szerk.: Tegnap megöltél a Cutlasson :(

[ Szerkesztve ]

star-citizen.hu

(#41918) Stilinski


Stilinski
aktív tag

(#41919) #58450688


#58450688
törölt tag

Star Citizen élőszereplös elözmeny fan film. nagyon low budget! :) De Rhona Mitra benne van, ő hivatalos Squadron 42 szinkron. A. felirat sem készült még el, sőt ha lenne javaslat később, szivesen veszem, Esetleg étszerkesztem a demot. videó!

(#41920) Diopapa válasza Stilinski (#41917) üzenetére


Diopapa
addikt

Te voltál? Sorry... :( Azt hittem valami random hajótolvaj... :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#41921) Stilinski válasza Diopapa (#41920) üzenetére


Stilinski
aktív tag

:D semmi gond, vicces volt. Amúgy már jó régóta követtelek, a hajóválasztó képernyő elől is én lökdöstelek ki, hogy észrevegyél :D

star-citizen.hu

(#41922) Diopapa válasza Stilinski (#41921) üzenetére


Diopapa
addikt

Kicsit már fenntartásaim vannak a playerek miatt, ahogy kinyitom a hajóm ellopják, csapatban vadásznak az emberre Grimhexen stb.. De ilyenkor én sem szoktam adósuk maradni.. :DDD

Arccorpon vicces, hogy raktak ki póznákat, hogy a kocsikat ne lehessen egy adott területről kivinni.. :DD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#41923) Wanderer89 válasza Diopapa (#41922) üzenetére


Wanderer89
tag

Elég sok baleset történt ott velem, amikor még szabadjára lehetett a greycat-al menni :D

RSI AutumnalWanderer89, Steam: Autumnal Wanderer

(#41924) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Felnéztem, hogy egy év alatt mi változott a játékban. 15 perc játék után láttam, hogy semmi. A játék ugyanolyan bugos, a GTX 1070-nel ugyanolyan rosszul fut, mint a GTX 770-nel: Medium beállításon 20-30 FPS, High beállításon 15-25 fps.
Magában a játékban szinte semmi változást nem látok. Ugyanolyan a dogfight, ugyanaz a helyzet port olistaron, ugyanúgy tudsz menni felfedezgetni, mint egy éve. Egyedül ez a fegyverárus volt új dolog amit láttam, hogy van meg hogy fel kell venni az űrzakót de minden más ugyanaz.

Azt hiszem a sok évi várakozás után kijelenthetem, hogy számomra ez volt életem legrosszabb játéka amiért pénzt adtam pedig volt pár rossz döntésem. Nem hittem, hogy lesz játék amit jobban megbánok, hogy megvettem, mint a Rustot. :DDD

Remélem az itteni fórumozókat nem érinti érzékenyen a véleményem, és nem kezdenek el védőbeszédet tartani a játék mellett mert ingame is érdeklődtem a játék állapota felől és mindenki úgy védi, mintha fizetnének érte.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#41925) PhilBrick válasza Dyingsoul (#41924) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ööö, egy éve még nem volt Port Olisar. Egyébként szívesen vásárolunk hajókat olcsón! ;]

(#41926) Drenadar válasza Dyingsoul (#41924) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Annyiszor el lett mondva hogy nem lesz semmilyen optimalizálás (egy darabig), és hogy főleg most a netcode miatt rossz az fps.

Amúgy lehet szar az a kártya nekem tegnap a 380—al teljesen élvezhetően futott.

Off: Szerintem vidd vissza :-D

[ Szerkesztve ]

(#41927) Szőrös  válasza PhilBrick (#41925) üzenetére


Szőrös 
veterán

Plusz még mindig csak alfa, az alapján meg véleményt mondani... de hát van ilyen. :))

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41928) Dyingsoul válasza Szőrös  (#41927) üzenetére


Dyingsoul
veterán

5 éve fejlesztik és még mindig alpha.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#41929) Drenadar válasza Dyingsoul (#41928) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Ha ajandekozhato hajóid vannak akkor szívesen segítünk a mostani problémát megoldani... Mert valszeg 2 évig még nem lesz játék. A béta meg nagyon rövid idő lesz... De ki tudja mi lesz és mikor. Nekem speciel a mostani ptu is tetszik. Egy órára lekötött, hangulatos nagyon együtt repkedni a kicsi connieval.

(#41930) PhilBrick válasza Drenadar (#41929) üzenetére


PhilBrick
őstag

És a legutóbbi AtV-ben annyit emlegette Chris és Sandi az SQ42-t, hogy én ismét reménykedem egy EP1-re belőle karácsonyra. :B

(#41931) Szőrös  válasza Dyingsoul (#41928) üzenetére


Szőrös 
veterán

Az 5 év az 4 év de igen, még mindig alfa. Ez van, ennek én se örülök. Ennek ellenére továbbra sincs olyan, hogy játék, így végleges véleményt alkotni se lehet.
Az amit most látsz csak nagyon kis részét teszi ki annak ami majd lesz, rengeteg sok minden hiányzik amitől a Star Citizen ténylegesen az a Star Citizen lesz amit Chris elképzelt.
Nagyjából a béta végére fog össze állni ez az alap, szerintem inkább akkor nézz vissza. ;)

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41932) #45997568


#45997568
törölt tag

Olcso csomagok/hajok mindig jok, a turelmetlenek es jo kepesseguek mehetnek, ez nem a gyorsan letolok egy kort jatek lesz, a permanent death fog tenni a termeszetes szelekciorol. ;]

Egy most indult masik jatek alfa-jaban mar latom milyen is, lesz meglepodes sokaknak, ez nem egy hello kitty rainbowland jatek lesz, kokemeny buntetes az a halal, nagyon tetszik.

Ahogy mar emlitettek,az akcios ar felen mar erdekelnek a hajok, privatban fel lehet venni a kapcsolatot :)

Amugy ez nekem nagyon tetszik hogy meg huzodozik a megjelenes, tisztul a jatekosallomany, de tenyleg.

[ Szerkesztve ]

(#41933) Menthirist válasza Dyingsoul (#41928) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem is értem miért fejlesztették a morrowindet, a fallout 3-at 6, a starcraft 2-őt, az LA Noire-t és az Elder Scrolls Online-t 7, Spore-t és Team Fortress 2-őt 8, a Diablo 3-at 11 évig. Ki kellett volna adni már 4 év után, mert hát ennyinek elégnek kell lennie. Két játékra meg pláne (Squadron42 + Star Citizen)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41934) MerLinh válasza Menthirist (#41933) üzenetére


MerLinh
senior tag

én sem értem, fifa, nba, cod, bf évente van, nfs átaáltak 2 évre, úgyhogy t.k.tlenek dolgoznak robertséknél hmmm

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#41935) Menthirist válasza MerLinh (#41934) üzenetére


Menthirist
veterán

pláne úgy hogy akkor is évekig tart megcsinálni egy játékot, csak épp pl a cod-ot 2-3 csapat csinálja rotálva. Egyik évben az egyikőjükét adják ki, aztán a másikét. Így jut még egy sokadik ugyanolyan cod-ra is vagy 3 év.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41936) Dyingsoul válasza Menthirist (#41933) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Fejlesztési idő != egy játék két részének megjelenése között eltelt idővel.

Az pedig végképp ne zavarjon senkit, hogy 3 éve van alpha státuszban a játék és lesz abból még 4-5-6-... év is.

(#41937) Drenadar: És te milyen jogon beszélsz ilyen lekezelően? Én ezzel az önérzetedet megsértettem, hogy el mertem mondani a véleményem a játék státuszáról? Mondjak én is véleményt, hogy szerintem Te min nőttél fel?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#41937) Drenadar válasza Menthirist (#41933) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Ha valaki codon nőtt fel ahol kB másfél évente "uj" játékot kapunk érthető hogy a 4 év az soknak tűnik.

De őszintén remélem hogy itt a teljes játékidő nem 1 óra lesz :-D

(#41938) Menthirist válasza Dyingsoul (#41936) üzenetére


Menthirist
veterán

nem is ezeket jelentik azok az idők.

Komolyan súlyosan el vagy tévedve hogy mennyi időbe és pénzbe kerül megcsinálni egy modern AAA játékot, pláne egy olyan csapatnál akik nagyon nőnek (többszöri költözés) és olyan technológiákat használnak, ami nincs a piacon szögről leemelhető állapotban.

"Az pedig végképp ne zavarjon senkit, hogy 3 éve van alpha státuszban a játék és lesz abból még 4-5-6-... év is."
Az alfa státusz addig lesz, ameddig nem lesz minden beletenni szándékozott funkció benne. Igen, még lesz pár év amíg megjön a többi tartalom.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41939) #45997568 válasza Dyingsoul (#41936) üzenetére


#45997568
törölt tag

Figyelj, ne kezd itt is az amokfutasodat, mint amit lerendeztel a 1070/1080-as topikban, faraszto, koszi.

2015 December 11-en kerult hivatalosan Alpha statuszba a jatek, elotte pre-Alpha volt. :U Ertem en hogy szeretnel hangzatos szavakkal a tudatlansagod moge bujni, de inkabb ne, nezz utana, szerezd meg az alapokhoz szukseges informaciokat es utana ha kiertekelted oszd meg velunk. Mar 4 eve kovetem a fejlodeset a jateknak, sok ujdonsagot nem fogsz tudni mondani, ellenben minden suletlensegedet pillanatok alatt fogjuk izekre szedni.

Nagy turelmem van, de csak bizonyos szint felett, az alatt hamar elolvad.

[ Szerkesztve ]

(#41940) Dyingsoul válasza #45997568 (#41939) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Igen ide már csak te hiányoztál. :DDD Én részemről befejeztem mert úgy látom itt vallás lett egy játékból így kritizálni nem szabad. :R

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#41941) Menthirist válasza Dyingsoul (#41940) üzenetére


Menthirist
veterán

Hát elég rosszul látod. Van ugyanis különbség a vallás és az objektív ismeretek között. Sőt leginkább csak különbség van. Elhiheted, mi többet kritizáljuk a játékot, mint te ez alatt a pár ideírt mondatod alatt.

#41942: én speciel csak a fejlesztési időre reagáltam. abban pl tévedésben voltál. csak úgy mint a vallásosságban.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41942) Dyingsoul válasza Menthirist (#41941) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én csak elmondtam a véleményemet a játékról, ezért ti most engem meghurcoltok. Számomra egyértelmű a helyzet és én itt be is fejeztem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#41943) #45997568 válasza Dyingsoul (#41940) üzenetére


#45997568
törölt tag

Az jo ha hianyoztam, orommel tolt el, tenyleg. Ha majd napi szinten annyit kritizalod a projektet mint en annyi hatterinformacioval mint en akkor azt mondom welcome. Amikor ellenben beesel ide es par felinformacio alapjan alkotsz velemenyt az azert hasonlo erzeseket tud kelteni mint Gaben-ban Cingar szaxizasa, ez nem a szemelyednek szol hanem a mentalitasnak amit kepvisel. Ettol meg a jatekban ha elkeszul es kiderul hogy tenyleg nem scam ha gondban leszel fel foglak szedni mint sok mas korabbi forumtarsat akik letettek nevjegyuket itt is.

A vallassal regen felhagytam, annak oka van, a jatekok meg jatekok, nem is ertem miert kevered a kettot, de egeszen biztosan megvan ra az okod.

Eleg kritikus vagyok a projekt bizonyos elemeivel kapcsolatban, hangot is adok neki, am szerencsere CIG idorol-idore meglep es megcafol. Ez egy folyamat amit vegig illene kovetni, nem pedig idoszeletenkent ranezve idebofogni valamit.

(#41942) vitko: 15 (?)p "jatek"-ra alapozva leirtad a velemenyed egy fejlesztes alatt allo jatek aktualis allapotarol osszehasonlitva teves informaciokkal, szep munka.

[ Szerkesztve ]

(#41944) Stilinski válasza Dyingsoul (#41942) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Nem erről van szó. Elmondtad a véleményedet, mi meghallgattuk, ami nem úgy van, ahogy te mondtad, azt kijavították, magyarul válaszoltak a véleményedre és te most ezt meghurcolásnak érzed. Nem is feltétlenül téged akarunk meggyőzni, hanem nem akarjuk, hogy aki idejön és elolvassa a te hozzászólásaidat, az téves infók alapján ítélje meg a játékot. (Amúgy én tényleg elfogult vagyok a játékkal kapcsolatban, de nem is szólaltam meg eddig :D)

star-citizen.hu

(#41945) Fred23


Fred23
nagyúr

Számomra is hatalmas csalódás a Star Citizen, pedig eddigi életem legjobb játékaként vártam. Nagyjából követem a fejleményeket mégis, de nem remélek semmi jót. Számomra ez lehetett volna az álomjáték, ha a koncepciójuk nem ragadt volna meg a 20. század hagyományain! Szerintem CR-nek egyedül a stílusa nyerő, de fantáziája az nem nagyon van, se jövőbe mutató víziói.

Köpjetek... :DD

(#41946) Stilinski válasza Fred23 (#41945) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Erről beszéltek, hogy tisztában vannak vele, hogy 2900-ra nem ilyen szintű technika várható, viszont a várható technikai szintre készült játék pl. nekem lenne unalmas (lehet, hogy te pont azt élveznéd). De ott valószínűleg már senki nem rohangálna fegyverekkel, márpedig egy FPS űrszimulátorban pont az az egyik legjobb rész. :) Amúgy már most is a drónok felé mennek a hadseregek, 2900-ra valószínűleg az az embercsoport fog életben maradni, akinek a jobb drónjai elpusztítják a másik csoport drónjait, aztán a bunkerben lévő embercsoportot is :D Ez számomra nem lenne izgalmas, de itt most tényleg nem beszólni akarok neked, mert mindenki mást vár, és nekem tetszik, ami a Star Citizenben tervezve van.

[ Szerkesztve ]

star-citizen.hu

(#41947) #45997568 válasza Fred23 (#41945) üzenetére


#45997568
törölt tag

Mindenkit szeretunk, leirtad a velemenyed, az elkepzelesed, ezzel nem aranyos a jatek, ez van, majd lesz masik amit neked talaltak ki, ez egy ilyen sport ;)

szerk: ugyanezen balheztam enis ugy masfel eve, hogy mi ez a maradi technika, de ha megnezed BSG-t, ott is ilyen a vilag azt is szerettem, szoval belefer.

[ Szerkesztve ]

(#41948) Coyote05


Coyote05
tag

Az a vicces, hogy sokan úgy állnak ehhez a játékhoz, hogy ha nem jön ki belátható időn belül, akkor összedől a világ. Jövőre esküvő, van munkahelyem és van elég sok játék, amivel két patch között játszhatok.
Annyira engem nem vág a földhöz, ha a végleges megjelenés váratja magát még pár évet. Főleg úgy, hogy a patch-ek megjelenését követően is tudok a játékkal 2-3 órát az új tartalommal játszani.

Star Citizen: CoyoteHUN

(#41949) Drenadar válasza Stilinski (#41946) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

2900ra szerintem már emberiség sem lesz...

(#41950) Stilinski válasza Drenadar (#41949) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Én ehhez is pozitívan állok, szóval szerintem lesz :D Mondanám, hogy majd meglátjuk, de azt mondjuk pont nem, de ne kezdjünk bele, mert az ilyenről mindenkinek másfél oldalnyi véleménye van és ha egyszer elkezdődik, akkor sosem lesz vége :D

star-citizen.hu

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.