Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) Plissken102 válasza Szőrös  (#41795) üzenetére


Plissken102
csendes tag

Nem azt írtam, hogy legyen SAVE vagy nehézségi fokozatok, hanem hogy nem véletlen van ez a játékok nagy részénél. Azért van, mert a fejlesztők a játékosok igényeit próbálják kiszolgálni több szinten. És ezek az igények meglesznek a Star Citizennél is, aminél nincs SAVE és nincsenek fokozatok, tehát a játékot eleve úgy kell belőni, hogy az kiszolgálja a hardcore játékosok és a szórakozni vágyók igényeit is, ezért nem alkalmazhatnak tisztán szélsőséges megoldásokat. Például, hogy megvetted a hajót, azt elveszik az 1. játékbeli héten, és ha nem tetszik akkor te vagy a hülye és menj sírni anyukához vissza. Így nem állhatnak hozzá. Mert ti most valami ilyesmit képzeltek el. Akinek szétlövik a 400 dolláros hajóját, az bizonyára tudta mit vállalt, és ha sír akkor hülye, és ha nem élvezi továbbra is a játékot, akkor is hülye. :D

(#41802) Menthirist válasza Plissken102 (#41801) üzenetére


Menthirist
veterán

"nem véletlen van ez a játékok nagy részénél"
Single játékoknál. Multinál meg nem. MMO-knál meg pláne nem.

"Akinek szétlövik a 400 dolláros hajóját"
Akinek szétlövik a 400 dolláros hajóját hogy b*szott biztosítást kötni rá, vagy szándékosan és önszántából olyan helyre ment, ahol tudta hogy elvesztheti a hajóját. Ne sarkíts ennyire. Nem egy, nem két játék baromi sikeres úgy, hogy ugyanúgy elvesztheted a megszerzett cuccaidat. Van olyan mmo, amiben ha legyőznek, elejtheted a fegyvered (hiper-szuper csúcs S grade fegyvert is akár, amit hónapokig farmoltál), és a legyőző felveheti. Fel kellene már nőni. Ha megnézed a liberum listát a legtöbb ember aki beírta a korát (még délelőtt, amikor nem dátumosra csinálták), 30 feletti. Nem gyerekek. És ez megnyugodhatsz, globálisan is hasonlóan megy. Nem gyerekek dobtak össze 118 millió dolcsit.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41803) Plissken102 válasza Menthirist (#41802) üzenetére


Plissken102
csendes tag

vagy szándékosan és önszántából olyan helyre ment, ahol tudta hogy elvesztheti a hajóját

Vagyis a hadihajók és explorer hajók tulajai egytől egyig meg vannak szívatva a kereskedelmi hajókat vásárlókkal ellentétben. A HULL tulajdonos kiröhögi az összes olyan játékost, aki arra rendezkedett be, hogy majd harcolgat, meg kockázatos vállalkozásokba kezd veszélyes naprendszerekben. Egy HULL tulajdonos évekig eljátszogat, a carrack tulajdonosa meg hetente vásárolhat egyet, ha van pénze. Ez így nem oké. Ezek az anomáliák nagyon gyorsan ki fognak jönni, ha így élesedik be a játék, és lázadások várhatóak.

(#41804) Drenadar válasza Plissken102 (#41803) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

nem tudom, hogy hogyan képzeled el ezeket a zónákat, de szerintem itt lesz a hiba... Ez nem fehér vagy fekete, harcolni nem csak a vanduul kingship ellen lehet majd :)

minden "szakmának" lesz lehetősége minden "zónában" élni, és nyerészkedni, csak lesz ahol kockázatos is lesz...

(#41805) macy válasza TESCO-Zsömle (#41800) üzenetére


macy
addikt

Neked úgyis mindent tudni kell, időutazó vagy a jövőből. Most lebuktál.

(#41806) Plissken102 válasza Drenadar (#41804) üzenetére


Plissken102
csendes tag

Hát nem mondom lesz balanszolnivalójuk a fejlesztőknek több dimenzióban is. :D

Shednek meg majdnem elfelejtettem megköszönni a fordítást. Mert felizgattatok! :D

Köszi szépen!!

Az egyébként nekem még felfoghatatlanul elképesztő fejlesztés, hogy van az embernek egy több száz méteres csatahajója, és akkor szétlövik, és ott botorkál a romjai között. Egy idris nagyságú hajót birtokolni akkora játéktörténelmi pillanat lesz, hogy sajnálom, hogy nem osztanak ki valami tisztességes díjat. Az ilyen "év játéka" szavazásos bohóckodás nem méltó ehhez a teljesítményhez, ezeknek a fejlesztőknek járna egy nagyon komoly gála, amin megkaphatják a maguk oszkárját.

[ Szerkesztve ]

(#41807) GypsFulvus2 válasza macy (#41805) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

-912 éves! Aztaku... :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41808) TESCO-Zsömle válasza GypsFulvus2 (#41807) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sajnos az i.e.-t nem vette be a képlet... :B :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41809) Plissken102 válasza TESCO-Zsömle (#41808) üzenetére


Plissken102
csendes tag

:D

(#41810) Szőrös  válasza Plissken102 (#41803) üzenetére


Szőrös 
veterán

"Így nem állhatnak hozzá"
De, állhatnak hozzá ezt próbáljuk elmagyarázni.
Amúgy pont az ilyen punci mentalitás miatt olyanok a mai játékok mint amilyenek.
Többségében zéró kihívás és kockázat van mert jajj szegény kicsi játékosnak nehogy beletapossunk a pici lelkecskéjébe.
Faszkivan.
(szerk.: nna azért mondjuk egy ideje van némi fejlődés, főleg a survivor játékoknál de akkor is naa... :D )

Amúgy próbálj ki pár mmo-t, elsőként EVE-t (van ingyenes trial) hogy lásd ezek mégis hogyan épülnek fel és milyen a játékmechanika mert jelenleg azt látom, hogy elképzelésed sincs az egészről.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41811) Plissken102 válasza Szőrös  (#41810) üzenetére


Plissken102
csendes tag

Amit a Star Citizenhez képzeltek, olyan nincs egyetlen MMO-ban sem. Sehol nincs olyan, hogy száz dollárokért vásárolsz egy tankot, repülőt, hajót, karaktert, bármit, és aztán ha lelövik a játékban, akkor elveszett.
Vagy ha van, akkor mondj egy olyan MMO-t, amiben ilyen mértékű veszteséget eltűrnek a játékosok. :P

(#41812) Volfram42 válasza Plissken102 (#41811) üzenetére


Volfram42
senior tag

Még mindig nem vásárolsz x dollárért hajót. Támogatsz egy fejlesztést amiért kapsz valamit cserébe.
Ez ár érték arányban egyáltalán nem éri meg, ha csak az anyagi oldalról nézzük. Ennyi nem több.
Hihetetlen bonyolult lehet megérteni.

Komolyan régen naponta többször olvastam ezt a fórumot.
Mostanra már csak néha napján fellépek. Elpörgetem a görcsölésedet és keresem, hogy mi érdemleges hozzászólás történt.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#41813) Szőrös  válasza Plissken102 (#41811) üzenetére


Szőrös 
veterán

Már leírtam én is, más is. Ha nem vagy képes olvasni és értelmezni akkor kérlek ne fórumozz itt tovább. Köszi.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41814) Menthirist válasza Volfram42 (#41812) üzenetére


Menthirist
veterán

+10

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41815) Stilinski


Stilinski
aktív tag

(#41816) Viper26 válasza PhilBrick (#41754) üzenetére


Viper26
nagyúr

Még a végén lesz valami ebből a játékból. :)

iPhone 14 | FR955

(#41817) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Nem tudom volt e már Star Citizen: Ausführliches Interview mit Chris Roberts (no para, angol). 34 perces, nem néztem még végig.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41818) CSiPet2 válasza Szőrös  (#41817) üzenetére


CSiPet2
tag

Én végignéztem még pár napja, semmi újdonság nem volt benne leszámítva egy fél mondatot hogy egy új szerver struktúrát álmodtak meg, amivel elvileg ezer játékost tudnak kezelni egy helyen, egy instance-ban. Bevallom (programozóként) el nem tudom képzelni hogy fogják megoldani, de a németekből kinézem. (De asszem erről már volt szó itt a topikban valamikor).

(#41819) Menthirist válasza CSiPet2 (#41818) üzenetére


Menthirist
veterán

igen, meg eleve régebben is ilyet álmodtak meg, hogy minden szerver x játékost tud csak kezelni, de egymással kommunikálnak, csereberélnek egymás között adatot, játékost, stb. Szóval igazi felhő alapú, hálós felépítésű szerverstruktúra. Szintén programozóként el sem tudom képzelni hogy ezt megcsinálják, de mást is megcsináltak már, amire ugyanezt mondtam :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41820) Plissken102 válasza Volfram42 (#41812) üzenetére


Plissken102
csendes tag

torzi, az EVE Onlineban nem vásárolsz több száz dollárért hajót a játék honlapján.

Ez az adományozás pedig egy erőltetett szöveg, vásárokat szoktak hirdetni, amin meg lehet venni bizonyos hajókat, sehol nem azt mondják a fejlesztők, hogy lehet megint adakozni, hanem azt mondják, hogy kidobták a piacra a mittudomén reliantot, és lehet megvenni. Ha ezt így hirdetik meg, aztán végül elveszik a játékosoktól, akkor itt egy orbitális átverés van, aminek a következményeit nem fogják megköszönni. Próbálják csak visszavenni a soktízezer játékostól az 50-100-400 dolláros hajókat, majd meglátják mi következik. :D

Nah, téma lezárva részemről, akkor se reagálok ha tüzes késsel fenyeget valaki, hogy reagáljak! :D

Nathan, nagyon köszi a fordítást!

(#41821) bladex73


bladex73
aktív tag

Valakinek van infója arról, hogy a Argo hajót mikor lehet megvenni?

(#41822) Stilinski


Stilinski
aktív tag

Elkészült a heti hírösszefoglaló 25. része a 2016. július 30. és augusztus 05. közötti időszakról.

(#41821) bladex73: amikor a 2.5 live szerverre kerül.

[ Szerkesztve ]

star-citizen.hu

(#41823) Plissken102 válasza bladex73 (#41821) üzenetére


Plissken102
csendes tag

Megvenni?? A DO MÁNY!

(nem, nem bírtam ki, ááá :D )

Köszi az összefoglalót Nathan (Shed, hogy szólítsalak most már?), már hallgatom is, hátha lemaradtam valamiről.

Videó nézése közben ugrott be, hogy szerintem csiszolni kell majd a hajók fordulékonyságán, mert most egy csuszkán be lehet állítani, hogy mennyire legyen érzékeny az irányítás, és annál gyorsabban fordul, ebből pedig az lesz, hogy semmi jelentősége, hogy vadászgép vagy egy üzemanyagszállítót irányítunk, mert mindegyik gyorsan fordul meg a tengelye körül. Múltkor vezettem az üzemanyagtankert, és az irányítás olyan egyszerű volt, hogy nem volt meg igazán a feelingje, hogy egy hatalmas hajót vezetek. Szerintem a fordulékonyságot fixre kell állítani gyárilag, tehát mint egy II. világháborús vadászgép szimulátorban, hogy a spitfire sokkal fordulékonyabb mint a messersmith, és ezen a gamer nem tud változtatni, mert ez egy gyári különbség a két gép között. Tehát azt várnám el, hogy szépen belövik, hogy melyik Star Citizen űrhajó a hajtóművei függvényében milyen gyári fordulékonyságot kap, és ezt később csak a hajtóművek cseréjével lehet növelni, nem pedig egy érzékenységi csuszkán.

[ Szerkesztve ]

(#41824) Szőrös  válasza Plissken102 (#41820) üzenetére


Szőrös 
veterán

szerk: töröltem ami írtam.
Felesleges neked írni, totálisan.

#41825 rupsz: fenéket, pont jó példa. Lehet venni ott is hajót még ha áttételesen is de van mód rá és simán bukhatod a biztosítás meg túrót ad vissza. Mégis játszanak vele az emberek és nincsenek emiatt kiakadva.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41825) #45997568 válasza Szőrös  (#41824) üzenetére


#45997568
törölt tag

Eppen ezert rossz pelda az EVE a hajok szempontjabol es a veszteseg osszehasonlitasakor. :U

(#41826) GypsFulvus2: azert mert GTC-t vesznek penzbol, abbol meg hajot az mas :) Ertem az erteket, lattam Titan-t pukkanni, meg azt hogy milliomosok tamogatnak ott szovetsegeket, ott penzert veszel elonyt.

En nem engednek itt sem penzert venni semmit. SEMMIT. csak csilli villi ruhakat meg festeseket meg elony nelkuil dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#41826) GypsFulvus2 válasza Plissken102 (#41820) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Mielőtt kijelentő módba teszel pár dolgot, érdemes lenne kezdésnek mondjuk ezt elolvasni. Aztán volt még egy eset, sajnos a róla szóló cikket nem találtam, hogy valami játékbeli űrállomást (vagy gyárat, már nem emlékszem) vett meg egy csóka több ezer USD-ért.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41827) #45997568 válasza Szőrös  (#41824) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem jo pelda, nem hajot arulnak direktben hanem GTC-t, az hogy ezt sokan elony-re valtjak az a hozadeka. Itt meg kellene tiltani minden ilyet,, mert a Goon, meg az oroszok vissza fognak vele elni.

Ott jatekidot vehetsz penzert es eladhatod ISK-ert, havidijjat arulnak, nem a jatek elkeszuleseert gyujtenek tamogatast.

Ha nem tiltjak meg, SC is megy a levesbe mert ide is beeszik magukat.

Ja, nekem amugy tok mindegy mi lesz a biztositas kidolgozasakor a vegeredmeny, nekem minden jo. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41828) Plissken102 válasza GypsFulvus2 (#41826) üzenetére


Plissken102
csendes tag

Játékbéli pénzből csak előfizetést vehetsz, így számolták ki hogy mennyit ér egy hajó. De mivel nem vásárolhatsz mást, csak előfizetést, így a játékbéli pénznek nem ugyanaz az értéke. Ez olyan mintha lenne 15 millió forintom, amiből csak EVE online előfizetést vehetnék. Kitörölhetném vele a fenekemet. 15 millió forint, amiből bármit vehetek az nem egyenlő 15 millió forintot érő játékpénzzel, amiből csak előfizetést vehetek.

Star Citizennél a STORE opció alatt, ami boltot jelent bemegy a Feri bácsi, hogy a fiának vegyen egy hajót, mert izgi. Ugyanitt vásárolhat bögrét, pólót, anyámkínját is. Meglátja ezt a képet a Store/Ships opciók alatt:

Szerinted itt mi utal arra, hogy ezt a hajót az "adománya" ideiglenes ellenszolgáltatásaként kapja a Feri bácsi, és nem pedig megveszi? Semmi nem utal arra. Ha ez a hajó később megsemmisül, akkor átverésről van szó. Itt nem egy hardcore Star Citizen geek fejével kell gondolkodni, aki hallotta hogy Chris Roberts 2 éve milyen koncepciót álmodott meg valamelyik videójában, hanem a teljesen átlagos vásárló fejével, aki nem követi napi szinten az eseményeket, és csak meglát egy ilyen lehetőséget. Egy ilyen vásárlásnak bolondbiztos rendszerben kell üzemelnie, különben átverés.

(#41829) Stilinski válasza Plissken102 (#41828) üzenetére


Stilinski
aktív tag

A 6 hónap biztosítás utal rá. Ha van rajta biztosítás, akkor minden értelmes ember számára levezethető, hogy ha lejár a biztosítás, akkor a cucc elveszhet.

star-citizen.hu

(#41830) Szőrös  válasza #45997568 (#41827) üzenetére


Szőrös 
veterán

De itt most nem az a lényeg, hogy mit hogyan milyen módon vehetsz, közvetlenül vagy sem meg támogatás vagy havidíj. formájában.
Hanem az, hogy a játékosokkal meg lehet e azt tenni, hogy azt a virtuális itemet amit valós pénzért megvesznek elbukhatják e vagy sem.
poe szerintem nem mert hát milyen dolog ez már.
Szerintünk meg simán, főleg, hogy ez még mindig támogatás. (nem véletlen, hogy a megjelenés után már csak az alap csomagot árulják majd).

Amúgy UEC-t itt is lehet ugye venni, viszont legalább van rá havi limit.

Interjúval kapcsolatban, nekem ez az új szerver struktúra új. Elég komoly ugrást jelentene ahhoz képest mint amit eddig mondtak.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41831) Stilinski válasza Stilinski (#41829) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Amúgy a hajó vásárlásakor ki kell pipálnod, hogy ismered és elfogadod a term of service-t. Amiben benne van, hogy a virtuális cuccok mindig a CIG tulajdonában maradnak, neked limitált felhasználási lehetőséged van. Magyarul a TOS szerint sosem kerül a tulajdonodba a hajó. Meg még rengeteg érdekes dolog le van írva benne, amit gondolom nem nagyon olvasott még el senki, viszont elfogadni el kellett :)

star-citizen.hu

(#41832) Szőrös  válasza Stilinski (#41831) üzenetére


Szőrös 
veterán

Puff neki, még ilyet! Felháborító, hogy képzelik ezt!!!??!4444 :DDD

Ja amúgy is tök8 mert scam az egész, ebből is látszik. :))

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41833) Plissken102 válasza Stilinski (#41829) üzenetére


Plissken102
csendes tag

Tehát Feri bácsinak abból a kis szürke sorból kellene felfognia, hogy ez nem örökbe van. Ezzel alapjáraton az a gond, hogy most még a fejlesztők se tudják, hogy mit is jelent pontosan ez a 6 hónapos biztosítás. Másrészt ami probléma, hogy nincs is kifejtve, hogy mik ennek a pontos feltételei. Tehát ha Feri bácsi gyereke a 6 hónapos biztosításával repkedve berepül egy kalóz szektorba és szétlövik a gépét, akkor Feri bácsi megkérdezi a supportot, hogy ez mi volt. Ekkor azt mondják neki, hogy a biztosítása ott nem volt érvényes. Akkor Feri bácsi perre megy, és azt fogja mondani, hogy neki csak az volt kiírva, hogy 6 hónapig repkedhet biztosítással, és ha tudja hogy akár 1 napon belül is megsemmisülhet a játékűrhajó, akkor a büdös életbe nem veszi meg. És megnyerte a pert.

(#41834) Szőrös  válasza Plissken102 (#41833) üzenetére


Szőrös 
veterán

"És megnyerte a pert."
Nem nyer semmiféle pert, mivel ha belép a játékba akkor azzal a mozdulattal elfogadja az EULA-t azzal pedig simán be tudják magukat (CIG) védeni az ilyenektől (egyébként itt van de én most át nem olvasom, meg szinte biztos, hogy ez nem a végleges az megjelenésre lesz).
Tényleg feleslegesen görcsölsz bár mintha azt írtad volna, hogy nem szólsz ehhez a témához többet hozzá.
Sokat ér a szavad...

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41835) vagabor


vagabor
aktív tag

#41833 Megint fáradsz a meséiddel de értsd már meg senki nem tud még konkrétumokat mondani a biztosítással kapcsolatban. Amúgy én azt is el tudom képzelni hogy mindenhol érvényes lesz, max az az idő fog változni amíg vissza kapod a hajódat.

Más: nekem is nagyon tetszett a rombadőlt idris, de én inkább azt szeretném átélni ahogy a szemem láttára dől romba :) mindíg is az volt a bajom a játékokkal hogy előre kreált statikus világban játszottál. A procedurális rongálódásról pedig a cikket olvasva eléggé az az érzésem hogy nem tervezik :(

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#41836) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#41834) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Minek linkelsz írást valakinek, aki nem hajlandó olvasni?

Mintha nem ugyanazokat a köröket futnátok itt, amit itt n+1 warn-nal/bannal ezelőtt futottatok volna. Még a téma se változott.

No offense Poe, de ennek így semmi értelme. És persze megint te leszel vérig sértve, ha újfent lapátra tesznek ugyanazért, ami eredetileg is a problémákat szülte.

Mert ez itt nem konstruktív vita, hanem nettó trolletetés. Nem vagy hajlandó elszakadni a fantazmagóriáidtól a több játékot átívelő ellenpéldákat figyelmen kívül hagyod, csak ontod magadból a SPAM-et. Mert ez nem OFF, hanem SPAM. Vagy FLAME. Attól függően ki hogyan reagálja le.

De rajta. Csináljátok csak. Egyel kevesebb topic, amit követni kell.

Viszlát.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41837) Plissken102 válasza Szőrös  (#41834) üzenetére


Plissken102
csendes tag

Szerinted ki olvassa az EULA-t? Ezzel takarózni olyan dolog, mint egy banknak az apró betűs részbe rejtett trükkökkel operálni. Mintha minden vásárló aki nekiesik az újonnan kirakott hajóknak, az először átnyálazná az EULA-t. Senki nem olvassa. Lehet ezzel takarózni majd, de ha elvesznek a több száz dolláros hajók, abból óriási botrány lesz, ez borítékolható. Ugyanis nem csak hardcore Star Citizen geekek léteznek, akik bármit tolerálnak Chris Robertsnek. És ez sem érdeke Chris Robertsnek. Hol lenne érdekük, hogy giga botrány kerekedjen a biztosított hajók elporladásából a játék utáni első héten? Mert ez lesz abból, ha a gamerek elkezdenek kalandozni mindenféle rendszerekben. Világos, egyszerű, érthető vásárlási feltételek kellenek ezekről a termékekről, nem pedig EULA.

Tesco, ez nem trollkodás, hanem a játék egyik legfontosabb kérdését kell kielemezni, hogy ezt most hogy is képzelik, és mi lehet belőle. Az nem fontos kérdés szerinted, hogy a megvásárolt több száz dolláros hajókkal mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#41838) Szőrös  válasza Plissken102 (#41837) üzenetére


Szőrös 
veterán

Oké. akkor ezzel húzz a hivatalos fórumra és ott vesd fel, hogy szerinted a z EULA csak takarózás mert mi itt ezzel nem tudunk semmit csinálni.
Most meg már tényleg fejezd be ezt a szarságot ha továbbra is itt akarsz fórumozni.
Szép lassan felbaszod mindenki agyát, ehhez qrvára értesz.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41839) GypsFulvus2 válasza Plissken102 (#41837) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Befejeznéd végre, pls? Most már én is qrvára unom. A "játék legfontosabb kérdése" - bullshit. Ez már rég nem kielemzés; már minden létező érvet és ellenérvet felhoztunk, oldalakon keresztül. Elég volt!

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41840) Plissken102 válasza Szőrös  (#41838) üzenetére


Plissken102
csendes tag

Meg kell kérdezni Chris Robertst, nagyon egyszerű.

Kedves Chris!

Vásároltam 350 dollárért egy carrackot, aminek az a feladata, hogy elhagyva a biztonságos naprendszereket új világokat fedezzen fel. 6 hónapos biztosítást kötöttem, ami úgy tudom nem lesz érvényes, csak a biztonságos naprendszerekben.

Ezek szerint elveszíthetem a 350 dolláros hajómat a játékban töltött első napomon?

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy erre mit mondana.

Gyps, horderejét tekintve ez az egyik legfontosabb kérdés, mert giga botrányt generálhat. Egyébként már abbahagytam volna, csak mindig jött valami. :P

(#41841) vagabor válasza Plissken102 (#41840) üzenetére


vagabor
aktív tag

Elálurom neked a carack az erre kifejlesztett érzékelőivel messziről látni fog téged sokkal azelőtt hogy te a kis kalóz hajóddal bármit is csinálhatnál. Ki lesz dolgozva a játékmechanika és pont. De megint egy ellenérv amit úgysem fogsz figyelembe venni. Mostmár fejezd be.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#41842) kicsicsuvi válasza Plissken102 (#41840) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Horderejét tekintve a legfontosabb kérdés az az, hogy elkészül-e egyáltalán valaha a játék. A következő meg, hogy mikor. Az után, hogy vajon mennyit váltanak be az ígéretekből. Akárhogy számolom, a biztosítás még a top3-ban sincs.

BTW, én kb millió helyen olvastam azt, hogy a hull insurance valószínűleg mindenhol érvényes lesz, de minél veszélyesebb az adott terület, annál kevesebb egyéb biztosítás köthető a hajódra (modulok, rakomány pl.). Tehát ha egy hülyegyerek bemegy a vanduul szektorok közepébe az lti-s carrackjával, majd kilövik alóla, visszakapja a hajót (x idő múlva), viszont minden pluszban vett modul nélkül.

(#41843) #45997568 válasza kicsicsuvi (#41842) üzenetére


#45997568
törölt tag

Eloszor is, magadban beszelgetsz, masodszor is: KOSZONOM! Vegre valaki elolvasta mirol is szol es hogy a biztositas rendszer amirol a CIG mar parszor nyilatkozott! :R

(#41844) kicsicsuvi válasza Plissken102 (#41840) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Mutatok képet is, hogy ne kelljen túl sokat olvasnod, mert látom, nem megy.

(#41845) Coyote05 válasza kicsicsuvi (#41844) üzenetére


Coyote05
tag

Köszönöm kicsicsuvi a képet! Talán ezzel végre lezárhatjuk a témát.

Star Citizen: CoyoteHUN

(#41846) macy válasza #45997568 (#41843) üzenetére


macy
addikt

Látom csak kiharcolta magának a bant újfent. Komolyan, már majdnem agyvérzést kaptam tőle. Fogyatékos ez a gyerek?

(#41847) GypsFulvus2 válasza kicsicsuvi (#41844) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ez hasznos, köszi! Az kicsit meglepett, hogy bounty-val a fejeden is érvényesek a biztosítások.
Volt egy régi cikk, amit elkezdtem fordítani, de nem fejeztem be, és arról szólt, hogy milyen élete lesz a törvényen kívülieknek; milyen költségekkel számolhatnak, hol adhatják el a lopott/ rabolt / csempészett árut (pl. a Banu határbolygókon), stb. Abban, ha jól emlékszem az volt, hogy egy kalóznak nem lehet biztosítása, viszont van helyette valami, amit a bűnszövetkezetek biztosítanak, persze drágábban. De rég volt, lehet, hogy rosszul emlékszem.
Szerk: Ja, most látom, a 3. pont erről szól. Akkor hát így.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#41848) Szőrös  válasza #45997568 (#41843) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azért Csuvi is azt írta, hogy "valószínűleg mindenhol érvényes lesz". Én továbbra is kétlem, hogy az alap és LTI pl Vanduul területen is érvényes lenne bár igen, a táblázatban ott van az "everywhere in the 'vers'.
Nekem az a logikus, hogy egy ellengéses/háborús zónára már külön prémium biztosítás kell.

Csuvi, amúgy ez hivatalos táblázat vagy "csak" egy rajongó rakta össze az eddigi infók alapján?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#41849) Drenadar válasza kicsicsuvi (#41844) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

A low sec 3. Sorát értelmezzük közösen. Lehet félre értem. Trollkodni nem akarok, és le is kellene zárni a témát mihamarabb... De... 3.sor? Hull NO?

A másik. Ez sem hivatalos táblázat. Tényleg meg kellene inkább várni azt, hogy a jatekba bekeruljon a biztosítás.

(#41850) #45997568 válasza Szőrös  (#41848) üzenetére


#45997568
törölt tag

Figyi, korabban linkeltem a CIG allaspontjat ezzel kapcsolatban. Ahogy az EULA-t sem olvasta at gondolom senki (tegnap sem), mert minek elolvasni az RSI honlapjarol a CIG allaspontjat, egyszerubb helyette inkabb otletelgetni meg fantazmagoriakat kergetni. Amikor masokat azzal oltotok hogy ne fantazialjon talan nektek sem kellene, hanem elolvasni es ertelmezni. 4!!! eve van fent a honlapon es en is csak a mult heten olvastam el mert nem erdekelt addig.

Szoval olvasd el, ertelmezd es utana nem lesz tobb kerdesed.

A szo amit keresel: koszonom.

szerk: ne gyere azzal hogy elolvastad mert ha megtetted volna, akkor mar reg nem ezen lovagolnal meg masok sem. Az egeszet kell elolvasni nem reszleteket kiemelni mint ahogy Dren is tette aztan latjuk mi lett belole.

Insurance FAQ, 2012 November 27 !!!

Meg egy, a Clarification 2013!!!-bol :Y

Es egy hivatalos forumbejegyzes csak ugy raadasnak. Amugy meg par napja linkeltem be, de gondolom ha 4 ev nem volt eleg akkor a vita heveben ez is az enyeszette valt.

Ha tevedek akkor en vallalom a felelosseget erte de en vettem a faradtsagot hogy utananezzek, elolvassam es az alapjan megosszam veletek, az hogy ez masoknak nem sikerul nem az en hibam. :U

ps ps: As Chris has said before, particularly on the original FAQ, hull insurance does work in any situation, even dangerous areas. As also stated, this is the replacement value of the original hull and original parts (not overclocked parts) in the condition that they were last docked.

Ennel tobbet nem tudok megtenni ertetek :(((

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.