Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) koxx válasza jsk (#21843) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Stoutok johetnek, honnan rendelted oket? Bar felek az araktol...

(#21852) jsk válasza koxx (#21851) üzenetére


jsk
Topikgazda

Egy srácon keresztül, akinek van kint kapcsolata. Az árak szállítással együtt:
Cloudwater - A Path Untravelled 4200 HUF
Boundary - HR 3400 HUF
Cloudwater - Persistence Is Utile: Bitter Chocolate Edition 4500 HUF
Cloudwater - Black Is Beautiful 4400 HUF
Cloudwater My Continuous Improvement #3 Blueberry & Maple Syrup 4900 HUF

(#21853) Dilikutya válasza #49155328 (#21846) üzenetére


Dilikutya
félisten

Perlenbacher szerintem betonszar sör. Mindegyik, amihez volt szerencsém. Hiába olcsó, ami szar, az szar, árában is.
Argus is 1-2, ami iható.
Lidl saját márkást csak a kraftokat szabad venni, 300 Ft környékén azok viszont jók, IPA, APA, meg az angol ale is. Utóbbi nekem különösen tetszik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21854) lektaab


lektaab
újonc

Nem volt olcsó, de ez most nagyon betalált :DD

(#21855) L4D1K válasza lektaab (#21854) üzenetére


L4D1K
őstag

Szép!

Érdekelne, hogy pl egy BYM után milyen pozitív / negatív élményed van?

# ANTAL Tuning #

(#21856) kökény válasza L4D1K (#21855) üzenetére


kökény
aktív tag

Igaz nem tőlem kérdezted,de leírom a szigorúan szubjektív magánvéleményemet.A EQ this is strata egy korrekt/jó főzet, a strata komló jellegzetességeit szépen mutatja.BYM-al összehasonlítva jön a kérdés, hogy melyikkel?Mert nálam egy Bright Liestól jobb az EQ, de egy ten/eleven-nél már elgondolkoznék, és ha a sokat előcitált ár/érték arányt vesszük, akkor nincs kérdés, BYM a jó választás, de ezeket az amcsi söröket sztem nem azért vesszük meg, hogy utána le tudjuk azt írni, hogy nem jobb egy magyarnál, hanem örülünk, hogy kapni nálunk is és elmondhatjuk, hogy kóstoltunk egy top amcsi főzdétől(most abba ne menjünk bele,h amcsiba mennyire top v nem top az EQ) Egyébként, hogy almát az almával hasonlítsam össze, akkor pont nemrégiben ittam Deya saturated in Strata-t, nos attól nem jobb az EQ, sőt... és ott 3000 vs 5000 forint ;)

(#21857) lektaab válasza kökény (#21856) üzenetére


lektaab
újonc

éppenhogy megelőztél :D hasonló véleményen vagyok én is
BYM-ot én csak csapról szoktam kóstolni, mert ekkora fanuk nem vagyok, hogy vadásszam a vásárlási lehetőségeket :) Népszerűek, mert nagyon juicy, a legkezdőbb ízlelőbimbók is értékelni tudják, de nekem egy kaptafa eléggé.
Az EQ-nál intenzív volt végig a mango/ananász íz meg az illat, ahogy melegedett új karaktereket mutatott, és az is nagyon kellemes volt, nem esett szét egyáltalán. Alkohol nem érződik benne, és veszélyesen könnyen csúszik :D
Ár értékben ezt nem érdemes nézni sztem, egyet megkóstoltam, a többit majd a haverok elmesélik milyen volt :DD

(#21858) [CsuCsu] válasza kökény (#21856) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Na pontosan ez az, amirol beszeltem. Amig 3000 korul lehet kapni hasonlo vagy jobb UK soroket, addig az EQ value proposition eleg gyasz. Persze, UK sor az facebook csopi meg mittomen, de nem egy wasistdas.

(#21859) looser


looser
addikt

Éppen a BYM Evermind-ját van szerencsém fogyasztani. Ez a sör 1000Ft/0,3l. Döbbenetesen jó darab és ez az ár tökéletes. Erre gondolok, amikor károgok itt az árakról.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21860) Dilikutya válasza looser (#21859) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ugyan, USA/UK top főzdék top friss ipáinak nyomába sem ér...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21861) Jhonny06 válasza Dilikutya (#21860) üzenetére


Jhonny06
veterán

;]

(#21862) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Mikori CAN-ek amúgy a Beerselectionos EQ-k?

(#21863) jsk válasza Aranypatkány (#21862) üzenetére


jsk
Topikgazda

Július közepe.

(#21864) Aranypatkány válasza jsk (#21863) üzenetére


Aranypatkány
tag

Azt mondjuk jövőhéten tudnám csak inni, ha most rendelném...megéri vajon? 2hónapos lesz kb. :F
Most nézem, a Csakában is van, ha rendeled még olcsóbb is, gondolom ezek is "ugyanazok" mint a Beerselectionnél, mármint dátumilag.

[ Szerkesztve ]

(#21865) jsk válasza Aranypatkány (#21864) üzenetére


jsk
Topikgazda

A Csakában nem csak 4 féle van? BS-ben 8 féle. Ugyanazok. Szerintem rendeld meg a Fluctuationt, a többi nem éri meg az árát. Ma ittam az egyiket, max. 4-es.

(#21866) Aranypatkány válasza jsk (#21865) üzenetére


Aranypatkány
tag

Azt már ittam is DZ jóvoltából... :D
MC2 milyen?

[ Szerkesztve ]

(#21867) jsk válasza Aranypatkány (#21866) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nem tudom még, talán a hétvégén megiszom. Most a Lupo Lab-ot ittam. Nem volt rossz, de nem is kiemelkedő.

Az a baj, hogy már annyi mindent ittam/ittunk, hogy már okoz földöntúli örömet egy átlagos EQ, pláne közel 5000-ért.

Talán majd ez: Other Half Triple Motueka Chroma vagy ez: Other Half HDHC Can't See Me

Mondjuk az árukat ezek sem fogják megérni. Úgy, hogy az egyiket már én is harmadolom két kollégámmal. Csinálok nekik egy gyenge 9%-os átlag alkoholtartalmú kóstolót:D Jöjjön vissza egy kis pénz.

(#21868) Aranypatkány válasza jsk (#21867) üzenetére


Aranypatkány
tag

Én mondjuk nem merek már drága söröket rendelni, mert ha eltörik, eldurran (volt már rá példa) utána hiába panaszkodom, vagy elhiszik, vagy nem :), a futár előtt meg nem életszerű ugye kicsomagolni a dobozt, a postán se.

(#21869) jsk válasza Aranypatkány (#21868) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nekem eddig mindig minden rendben megérkezett, de megértem amit írsz. Üvegesnél én is parázok. Viszont most már ritkán rendelek. Magyar srácoktól vásárolok, mert így nincs kockázat a részemről.

(#21870) kökény válasza jsk (#21867) üzenetére


kökény
aktív tag

Te, nem ugyanaz a beszerzési forrásunk? :) :

(#21871) jsk válasza kökény (#21870) üzenetére


jsk
Topikgazda

Biztos van olyan, aki közös.

(#21872) kökény


kökény
aktív tag

Valaki kóstolt már farmhouse ale-t? Kinek mi a véleménye erről a stílusról? Aztán én is leírom, hogy mit gondolok róla ;)

(#21873) [CsuCsu] válasza kökény (#21872) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha saison-re gondolsz, eleg nagy a szoras. Van olyan, amit kiontok, van amit pedig imadok. Itt is tobbnyire az a szituacio, hogy ami jo hordoban volt es hagytak erni, az finom. A Hill Farmstead leghajpoltabb sorei saison-ok (Ann, Art, stb) peldaul. Europaban talan csak a Mills Brewing es Burning Sky csinal figyelemremeltobb saisont, a tobbi kuka. Nekem epp most jon par uveg Side Project top saison.

@Dilikutya
Az a BYM jo sor es siman hozza a UK kozepvonalat, foleg azon az aron. Csak sokan nem allandoan ugyanazt akarjak inni, hanem uj dolgokat probalni, es Magyarorszagon nem sok egyeb valasztas van, ami hozza a BYM szintet. Kulfoldi (nyugati) arazast egyebkent ezert szoktam vedeni - kulfoldi koltsegekkel (munkaero, berlet, stb) keszult cucc attol meg nincs tularazva, hogy a hazaihoz kepest dragabb, es ugye IPA teren tobbnyire UK/USA viszi a zaszlot, ha a BYM mar unalmas.

@Aranypatkány
Nekem eddig osszvissz egyszer volt olyan sorom, ami serult, egy random EU webshopbol. Pedig nalam sok csomag megjar. Amikor USA-bol jon a cucc, en megkovetelem a styrofoam csomagolast. Ha tudod kitol rendelsz es ok hogyan csomagolnak, nagyobb annak a kockazata, hogy ellopjak / elvesztik a csomagot, semmint osszetorik. De az is ritka, ha nem valami lof*sz futart hasznal az ember.

[ Szerkesztve ]

(#21874) L4D1K válasza kökény (#21856) üzenetére


L4D1K
őstag

Köszi!

Akkor lehet ez a kör kimarad. Most hozatok fel Szekszárdról bym-t. Ok h más minőség, de 5 vs 1 doboz :))

# ANTAL Tuning #

(#21875) crocy válasza #49155328 (#21848) üzenetére


crocy
tag

+1 a maestic-re.
föleg akkor amikor 140 ft-ert adjak. :D

(#21876) kökény válasza [CsuCsu] (#21873) üzenetére


kökény
aktív tag

Én pont egy Hill FS Self-Reliance Nelson Sauvint kóstoltam, de az a pajta/istálló szagú és ízű valami biza a lefolyóban végezte.Nagyon nem az én ízlésvilágom ez a stílus :(

(#21877) #49155328 válasza crocy (#21875) üzenetére


#49155328
törölt tag

Na végre valaki az olcsó sörök táborából.
Már kezdtem magam szarul érezni az 5000 forintos tételek között.

Így van olyankor betárazok több kartonnal.
A másik kedvenc a Pennys Lobkowicz Ale sör volt.
Sajnos már nem árusítják. :(((

[ Szerkesztve ]

(#21878) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Hop Hooligans sörök milyenek? Főleg az IPA-k és egyéb szétkomlózott főzeteik érdekelnek...

(#21879) chatran válasza #49155328 (#21877) üzenetére


chatran
őstag

Sajnos a Penny elqrta a sörválasztékát az aranykorsós és édermester retteneteivel. Már az ár/érték bajnok Rychtart sem árulják. :(
A másik amiért érdemes volt betérni hozzájuk az a Kamarko sonka volt, de már az is ehetetlen.

(#21880) Aranypatkány válasza chatran (#21879) üzenetére


Aranypatkány
tag

A Penny a COOP mellett szerintem az a bolt, ahova szinte csak a kisnyugdíjasok járnak, legalábbis ezt tapasztalom.

(#21881) #49155328 válasza chatran (#21879) üzenetére


#49155328
törölt tag

Én még bejárok ha akciós a 2.4es pepsi, meg a Wawel csokiért. Ja meg a Karát szalámiért azt ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#21882) jsk válasza Aranypatkány (#21878) üzenetére


jsk
Topikgazda

Változó. Amiket ittam 3.75-4.25 között. Különösebben nagy energiát nem érdemes beleölni a beszerzésükre. Mad Scientist szint.

Érdemes figyelni a román Bereta webshopját. Ott fent szoktak lenni a friss főzetek.

(#21883) crocy


crocy
tag

ez a [Ride the Vibes] csaprol nekem izvilagilag tökre bejön.
tudtok vmi hasonloat ajanlani?

(#21884) kökény válasza crocy (#21883) üzenetére


kökény
aktív tag

Haveromék főzik, jövő héten jön ki tőlük az újabb DDH IPA, Mood Lifter néven, 9%-os, 5 féle komlóból, érdemes lesz rástartolni, ügyesek!👍

(#21885) kökény válasza Aranypatkány (#21878) üzenetére


kökény
aktív tag

Nekem bejöttek, jsk jól mondja, rendelj a bereta oldaláról HH, Beretát Owlt stb meg van ott Deya, Wylam, CW és a többi ;)

(#21886) [CsuCsu] válasza kökény (#21876) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hat akkor ez van, izlesek es pofonok. Engem a fuszeres stoutokkal hagyjanak beken, illetve a legtobb gyumolcsos stouttal (banan/eper meg oke). Altbier sem a baratom - fingszagu/izu.

(#21887) Aranypatkány válasza kökény (#21885) üzenetére


Aranypatkány
tag

Finback is van ahogy nézem :)

(#21888) kökény válasza Aranypatkány (#21887) üzenetére


kökény
aktív tag

Csak azok a Finbackek nyár eleje óta ott vannak, szval lehet nem annyira frissek már ;)

(#21889) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Nektek már eszetekbe jutott, hogy vannak sörfőzdék, akik a "minél hamarabb megivós" sörökre, gondolok itt a NEipára nem a CANned dátumot írják rá, hanem a "szavatossági időt," akár egy évre rá a főzés után is? Ez így hiteles lehet?
És ezt problémának tartjátok vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#21890) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Hoegaarden-t szeretnék venni, nagyobb multikba van?
(tegnap hibátlan kombót adott a sake-val. Még másnaposan is kívánom és indulnék érte:DDD)

(#21891) Aranypatkány válasza gorje (#21890) üzenetére


Aranypatkány
tag

Van szinte mindenhol, Spar, Tesco, Auchan, Lidl-ben is néha.

(#21892) Dilikutya válasza Aranypatkány (#21889) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szavatossági időt mindenképpen fel kell tüntetni. A palackozás/főzés ideje meg ugye opcionális, sokan nem is tudják, mi a jelentősége. Persze ettől még elférne a dobozon. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21893) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#21889) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez egy erdekes kerdes. A sor nem romlik meg, csak elvezhetosegebol veszit. Abbol a szempontbol nem problema, hogy egy NEIPA egy ev mulva is fogyaszthato mindenfele kovetkezmeny nelkul, csak a komlo kimegy belole. A problema az, hogy sokan azt gondoljak, a szavatossagi ido lejarta elott teljes erteku termeket kapnak, ami nem igaz - foleg gond ha teljes aron aruljak. Azert nem rak ra senki 4 hetes szavidot, mert akkor torvenyileg meg kene szabadulni tole a lejartakor, ezt pedig a legtobb uzlet nem meri bevallalni. Igy a fogyasztok informaltsagara utaznak.

(#21894) looser


looser
addikt

Eljárogatok edzeni (konditerem, lightosan) és néhány hónapja rákaptam arra, hogy az edzést követő szauna végén egy alkoholmentes sört elfogyasztok. Vannak "jobbak", mint pl. a Heineken 0/0 vagy a Dreher 24, de most belefutottam a Pennyben egy Königsbrau alkmentbe. Rettenetes kritikákat kapott, de egy tálcával elhoztam, általában kitart a következő akcióig (130->100-ra szokták leértékelni a szupermarketek a sajátmárkás alkment söreiket), kíváncsi vagyok, mert igazából a sima csapvíz is állati jól szokott esni, ha még egy kis íze is van, akkor részemről oké. Már túlvagyok pár -brau -berger variánson, különösebben egyik sem volt rossz, főképp íly felfokozott állapotban. A Cloudbreaker micro ipájánál is alacsonyabb alkohollal még beleférne, ízben főképp, árban már kevésbé. Tényleg, ilyesmit készítenek valahol a világban?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21895) atthany válasza looser (#21894) üzenetére


atthany
aktív tag

Alk. mentesből a csúcs a Clausthaler, mondjuk nem olcsó!
Én kipróbáltam rengeteg mentes sört, legtöbbjük édes lötty, ár-érték arányban a pennys ADELSKRONEN jött be.

(#21896) looser válasza atthany (#21895) üzenetére


looser
addikt

Az most fogyott el, két 20-as tálcát vettem utoljára, tényleg nem rossz. Nekem a Dreher 24-es jött be inkább.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21897) L4D1K válasza looser (#21894) üzenetére


L4D1K
őstag

Engem mindig hülyének néztek mikor ittam a mentes gyümis söröket vezetés közben. Pedig a borsodi friss vagy kint az union radler 0 teljesen vállalható volt üditő helyett, ráadásul olcsóbban.

# ANTAL Tuning #

(#21898) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Brewdoggal mi történt? Most láttam Facebookon, hogy bezártak végleg. Ennyire betett a COVID? Sajnos egyszer sem jutottam el.

(#21899) jsk válasza Jhonny06 (#21898) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen, bezártak. Az árazás alapján teljes mértékben a külföldi turistákra építettek. Nincs turista, nincs bevétel. Magyarok max. a kajáért mentek oda. Komoly külföldi főzdék csapfoglalását sem sikerült ide szervezniük. Ha minden igaz, akkor Mad Scientist taproom lesz a helyén.

(#21900) F-ECT$


F-ECT$
titán

Spar-ban: Monkey Temple (Mad Scientist) - én ma láttam először.

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.