Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) jsk válasza jegenye77 (#21450) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen ez az. Viszont a Reketye főzött egy neipat és egy west coast ipat is. A neipat ittam, jó volt, viszont borzalmasan nézett ki. A west coast állítólag jobban sikerült.

(#21452) zoli03 válasza #49155328 (#21437) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem még most is van itthon egy csomag, de másfajta. Ebből két fajta van, egyikben ezek vannak: 10°, 11°, 12°, 16° a másikban 10°, 11°, 12°, 14°. Én a 16°-ost nem szeretem, a 14°-os viszont egész jó. Sokat nem kell várni tőlük, de simán elérik egy normális nagyüzemi itthoni sör szintjét kb 175 Ft-os áron, szóval ár/érték arányban nagyon jók.

mekker: ehhez nincs pohár és külön vásárolva drágábbak.

(#21453) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#21436) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, nem craft. A Hidegkomlósra emlékeztet, amúgy az alapja szerintem sima Dreher. Mindegy, elfér a polcon, nem rossz, de ennyiért nem éri meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21454) mekker válasza zoli03 (#21452) üzenetére


mekker
őstag

Ha 8-as pack, akkor viszont tényleg nagyon jó árban van

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#21455) galervin93 válasza jegenye77 (#21447) üzenetére


galervin93
őstag

Nekem is hullámzik, hogy éppen mi a bejövős, év elején "IPA-mélyponton" voltam, pedig előtte nagyon sokat ittam, aztán inkább a lagerek meg a stoutok jöttek, majd a gyümölcsösebb vonal, aztán nem olyan rég megint IPA, hogy az elmúlt pár héten már inkább ne is a sörökről, hanem a fröccsről szóljon a kortyolgatás. :DDD De a búzák iránti "vágy" is kezd visszatérni, szóval zűrös ez a történet, de nem tudok egy irányt kijelölni, ami "örök szerelem", változik folyamatosan. :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#21456) jegenye77 válasza galervin93 (#21455) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem tudok betelni ezekkel a dupla ipa kal :B
Ez is egy remek darab a Reketye től

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21457) jegenye77


jegenye77
addikt

DDH West Coast IPA a Mad Scientist től. Ma eddig ő nyert :B Egy bajom van ezekkel a dobozokkal : a ragasztott címke.
Nem fér bele egy rendes nyomtatott doboz? Sima fekete mind és csak a címke más. Ami szép de akkor is.
Bár inkább a sör legyen ilyen finom és a doboz " olcsó "

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21458) jegenye77


jegenye77
addikt

Lehet most kellene abbahagyni :U
Epres milkshake IPA, 7,6%-os. Nagyon elvan találva :K epret alig érezni rajta. Könnyű, iható ebben a melegben is.
Valami úszkál az alján :P

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21459) [CsuCsu] válasza jegenye77 (#21457) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A nyomtatott dobozhoz sokkal komolyabb, kvazi nagyipari berendezes szukseges. A vilag legjobb craft fozdei is ragasztanak. A sor legyen jo, a doboz nem erdekel :DD

(#21460) galervin93 válasza [CsuCsu] (#21459) üzenetére


galervin93
őstag

Én azt mondom addig jó, amíg doboz van... :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#21461) jegenye77


jegenye77
addikt

Ok! Nem kötözködöm :U
Mára, féltette az i re a pontot nálam ez a gyümölcsös nedű.
Utóízben nekem ennél is jön a füstös íz. Lehet ez valamelyik komlónak az íze lehet?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21462) kökény válasza jegenye77 (#21461) üzenetére


kökény
aktív tag

Te aztán jól megünnepelted az IPA napot :C :)

(#21463) Dhampir válasza L4D1K (#21442) üzenetére


Dhampir
félisten

Alternatíva:

[link] :)

(#21464) [CsuCsu] válasza kökény (#21462) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Minden nap IPA nap.

(#21465) jegenye77 válasza kökény (#21462) üzenetére


jegenye77
addikt

:DD
Erős volt a kezdés de remélem a többi se okoz majd csalódás :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21466) flash-


flash-
veterán

üdv

ebből a sörforradalomból kimaradtam, ( a bolti ipák nem jönnek be) pl mad scientist,stb..
abból a Blackcurrant Trifle-t írják külföldi oldalakon(nálunk nincs rá nagyon találat nem értem miért nincs) lehet e még ezt rendelni?
illetve mi az a pár sör ami rendelhető és az elmult évek legjobb kézmüves sörei?
miket kell bepótolnom? :))

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21467) F-ECT$ válasza flash- (#21466) üzenetére


F-ECT$
titán

Választék az van, ha írsz pár sört (vagy fajtát) amit szeretsz, akkor tudunk ajánlani.

Dive ever, work never.

(#21468) proci985 válasza flash- (#21466) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az MS bolti ipai elfogadhatoak, de nem kifejezetten jok.

milyen stilus, mit szeretsz, mekkora keret van, mennyire oke Budapestrol vagy kulfoldrol rendelni? mik volt az eddig ami tetszett?

igazan jo gyumolcsos sourra nem vagyok biztos, hogy fozott mar magyar fozde. egyebkent volt par jo magyar sor utobbi evekben, meg van az egy szem Brew Your Mind ami tartja a minoseget, de egyebkent jellemzoen a topikban kulfoldi soroket fogunk mondani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21469) [CsuCsu] válasza flash- (#21466) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A legjobbak altalaban nem rendelhetoek / beszerezhetoek sajnos. De kulfoldi oldalakrol tobbnyire lehet eros szortimenteket osszehozni, illetve magyar FB csopin keresztul is jonnek top kulfoldi IPA-k. Ahogy proci is irja, az egesz penz kerdese, mennyit akarsz raszanni. Annak megfeleloen tudunk tanacsot adni.

[ Szerkesztve ]

(#21470) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Jó kis szócsata zajlik a sörös fb. csoportban...

Most akkor köpködjünk a Beavertown-ra meg a Sierra Nevadára is ?.... :U :DDD

(#21471) jsk válasza Aranypatkány (#21470) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az attól függ, hogy ők állítottak-e olyanokat, mint az MS, aztán utána adtál el magukat:D.

(#21472) flash- válasza [CsuCsu] (#21469) üzenetére


flash-
veterán

jó ár érték arányba mennék el,2000forintért nem akarok sört inni.
inkább a lager(nem a túl karaktereseket hanem aközepes ivósöröket pl Krusovice imperial) söröket kedvelem,de ahogy nézem a ratebeer-en a top 10 az imperial stout.kipróbálnám már azokból a jobbféléket amik itthon kapphatóak..
Ipa az nekem valahogy nem jön be, esetleg a szüretlen nyiltkádas sörök, a pécsié szerintem elég jó.
de jöhentk külföldiek is :)
esetleg olyan ipa ami tényleg jó,hátha megértem mi ez az ipa divat..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21473) Kergeboci válasza flash- (#21472) üzenetére


Kergeboci
tag

még a keresés alapja lehet az is, hogy melyik égtáj/város felé vagy

láger viszonylag kevés jön ki, legalábbis olyan, amit érdemes megemlíteni, most így hirtelen, nem is jut eszembe semmi, talán a Metallicas Enter Night Pilsner csak, ami már spárba itt-ott kapható. Vagy ha Budapesten jár az ember, akkor a Hetedig Lépcső vagy egyéb konzervatívabb cseh sörözők (bohémia, jaromir, stb) bejárhatóak a cseh maláta levek után.

Imperial Stoutban már bőven van választék, de ott meg a fejleszakítósak bőven vannak 2000+ forintban. A porter vagy egyszerűbb stout már 800-1500 között megvan, és például nemrég jött ki a hazai Invitro, a Healer nevezetű csodával, krémes kakaós száraz stout, bátran ajánlom mindenkinek.

IPA-ból meg ha a legjobbat akarod kóstolni, akkor idehaza a Brew Your Mind bármelyik termékét (most a Galaxy és a Human Experiment sorozat fut, de kb 2-4 hetente van új a polcon. Ők helyileg szekszárdon vannak, Pécsre és Budapestre szállítanak csak ki (https://www.brewyourmind.hu/), meg majd a lenti webshopokat lehet böngészni hátha van valahol, gondolom másfélszer annyiért.
Külföldiben a Cloudwater, Thrillum, Verdant, Deya, stb (kb bármelyik angol vagy amerikai a hazai webshopokból).

Esetleg ha találsz egy szimpatikus webshopot, onnan még könnyebben lehet ajánlani, csak nézzél rá az általános db árakra, szállítási feltételekre:

https://www.csakajosor.hu/
https://www.beerselection.hu/
https://www.beerside.hu/

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#21474) #49155328


#49155328
törölt tag

Nézegetem a söröket az Auchanban, jópár cseh sörben fedeztem fel a cukrot az összetevők között.

Ez mennyire lehet baj?

már csak azért kérdem mert cukorbeteg vagyok és nem szívesen iszok finomított cukrot.

(#21475) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#21470) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Sierra Nevada egy mai napig fuggetlen gyarto, nem ertem miert kell kopkodni rajuk. A Beavertown-ra viszont nyugodtan lehet kopkodni, ugyanis ok nagy elannal csinaltak segget a szajukbol. A fuggetlen kisfozdek zaszlovivojekent hangoskodtak, fikazva a makrokat, aztan egyik naprol a masikra eladtak magukat. A sort is leolcsositottak, a Gamma Ray mar halvany arnyeka sem az eredetinek. Nem is ok fozik a nagy reszet egyebkent kapacitas hijan, hanem a Heine.

De en az egesz vitat nem ertem, a MS nem adta el magat, csak kollaboraltak. Igaz sokaknak ez is szentsegtores, de messze nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#21476) [CsuCsu] válasza flash- (#21472) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azok a top 10 imperial stout szinte mind hordoerlelt. 2000ft alatt ritkan lehet kapni ilyeneket, es meg azok sem a legjobbak. Ez egy teljesen mas mufaj, mint a lager. Ami otthon kaphato ertelmesebb darabok, azok kb 3000Ft-nal kezdodnek (Wild Beer BABS, KBS, stb). Jellemzoen tobb anyaggal keszulnek, a hordozas draga mulatsag, es a magas abv is megdobja az adot.

De ezekre ugy tekints, hogy bor helyett iszod, szopogatod. Ezek nem ivosorok, az arazasukat ertelmetlen egy IPA/lagerhez hasonlitani, nem versenyeznek egymassal.

[ Szerkesztve ]

(#21477) jegenye77


jegenye77
addikt

Strandolás levezetésére és az esti meccsre hangolódásra ez a Mango Bay tökéletes ;)
Mintha ez korábban jobban mangós lett volna :F
De lehet a sok dupla ipa szétcsapta az izlelőbimbómat :U

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21478) proci985 válasza [CsuCsu] (#21475) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lehet jobb, hogy ilyen csoportokat hanyagolom akkor.

Sierra Nevadatol ott a Narwahl, a Bigfoot es a Hoptimum, ezek stiluson belul siman a "nagyon jo sor eszmeletlen jo aron" kategoriaba esnek. a Torpedo meg ugyanolyan jo lassan majdnem 10 eve. Foleg a Bigfoot eszmeletlen figyelembe veve azt, hogy egyebkent mennyire nem foz senki jo barley winet.

MSnel meg igazabol ugyis profilban van, hogy ivosort foznek, innentol ez egy erdekes kollab.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21479) [CsuCsu] válasza proci985 (#21478) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van sok jo barleywine, csak keresni kell. Mivel ez a mufaj alapbol hordozva jo (legalabbis szamomra), nyilvan headliner termek legtobb esetben nem lesz belole, nem sok ertelmet latom legalabbis. A Bigfoot-ert en nem vagyok oda, ilyen alapszintu cucc egyebkent sokszor van csapon random hagyomanyos angol fozdektol a teli szezonban (old ale-kent kategorizalva).

Hordozosbol pedig ott vannak EU szinten a petakert beszerezheto JW Lees cuccok, dragabban a Lervig cuccai, a Bevog Hagger, De Struise sorok, De Molen, Siren, Pomona Island, De Moersleutel...

Aztan ott van az USA, de nyilvan azok trukkozes nelkul nehez esetek, legalabbis annak aki nem jaratos ebben. Van sok jo fozde akik evente tobbszot adnak ki top barleywine-t. Csak az Anchorage-tol szereztem bolti aron 3 felet az elmult par honapban (A Deal With The Devil DO, Ten Years, Wendigo), illetve Side Project webshopbol (Anabasis, For Gabe). De itt tenyleg gyakorlat kell.

[ Szerkesztve ]

(#21480) proci985 válasza [CsuCsu] (#21479) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csapolt old ale ide nagyon nem jut el.

tippekert koszi

barley wineval nagyon sokszor futottam ra nagyon rossz sorokre, szoval egy ideje ovatosan kiserletezek vele. a Paragon egy klasszissal jobb persze, nade negyszer annyiba is kerul.

USA BA vonalrol a Great Divide Old Ruffian BAt probaltam, az oke volt, de nagyon messze nem az arszintjen.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21481) looser válasza [CsuCsu] (#21476) üzenetére


looser
addikt

Elnézést, de megint a szkeptikus szólal meg belőlem :-) Aláírom, kóstoltam 1-2 BA tételt, nem egyszer úgy, hogy megkínáltak vele, nem magam vettem. Kivétel nélkül frenetikusak voltak. De ez továbbra sem egy olyan túlságosan ármegdobó tényező szerintem. Kicsit keresgéltem, a "used barrels" kifejezésre ez az oldal jön be elsőnek, kiválasztottam nem a legolcsóbb amerikai bourbon hordót, ami ~82,000 Ft/190L. Inox tartályban ezt találtam hozzá legközelebb, 10e Ft-tal olcsóbb. Egy (R)IS egyébként is érik fél-egy évet; ebben a hozzászólásban - bár visszaolvasva nem túl érthetően - fejtegettem, hogy egy 10€-s bourbon/whisky is legalább 3 évet érlelődik (Ranch Wood (USA), Queen Margot (Skócia)), szóval ha ezeknek az olcsó italoknak a hordójába beletöltünk egy átlagos hazai IS-t, mondjuk a Hopfanatic Angry Beast-et (bocs Tomi, ha olvasod, amikor elsőnek kijöttél vele, sokan szerelmesek lettünk ebbe a sörbe), simán megdobja az árát 50%-kal és az Untappd pontszámát is 0,25-0,5-tel. Ha pedig egy ismertebb márka, mint a fenti (most hallottam róla először, de elég népszerű Kentucky bourbon-nek tűnik) hordójába kerül, az főképp jócskán dob(hat) az áron.
Csak annyit szeretnék ezzel mondani, hogy érdemes ezeket feltétellel kezelni; a tonkabab is drága, de nem kell belőle túl sok, így a kókusz/vanília/kakaó/kávé sem különösebben költséges, de sokat dob(hat) egy hozzá passzoló sörön, ez tény.
Úgy tíz éve olvastam egy remek könyvet, Bjorn Lomborg - Hidegvér, ebben a szerző - többek között - számszerűsíti a klímaváltozással kapcsolatos bármiféle reakciók, tevékenységek árát és más területekről is hoz példákat (pl. a malária elleni küzdelem, CO2 kibocsátás). Nyilván két különböző dologról beszélünk, ott országok-közösségek adott célra fordított, minél jobban felhasználandó pénzeiről, míg itt - lényegében - szórakozásról, de én személy szerint nehezen tudom függetleníteni magam a kettőtől :-)
Well, no offense, csak a mágia ellen szólalok fel :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21482) [CsuCsu] válasza looser (#21481) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En ismerek tobb sorfozot is, es nem ertek egyet ezzel a leegyszerusitett gondolatmenettel. A hordozasban valojaban nem a hordo a nagy koltseg, hanem a hely, sok esetben legkondicionalt, ido es a barrel management. A hordozott sort nem csak beletosszak a hordoba, es ugy hagyjak. A jobb cuccok 2 evig ernek. Folyamatosan csekkolni kell, feltolteni, stb. Egyes hordok megfertozodnek es ki kell dobni (Side Project a hordoi 20%-at onti ki...), ami szinten koltseg. A nagyuzemi whiskyt felesleges idekeverni, nyilvan a nagyuzemi meretgazdasagossag lenyomja a koltsegeket.

A vanilia, kokusz es kave pedig igenis draga, ha szamottevo mennyiseget hasznal az ember, es nem csak nyomokban tartalmazza a sor. Foleg a vanilia, de a jo kave is tud draga lenni.

(#21483) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ittam Balkezes Greyjoy-t, de nem adta. Pedig a sört szeretem, a teát (tisztán, cukor és citrom nélkül iszom) szeretem, de így együtt nem jött be. Máskor is ittam már teás sört, igaz az zöld teás volt, de az se ízlett.

Dive ever, work never.

(#21484) #49155328 válasza Dorian (#20957) üzenetére


#49155328
törölt tag

300 az Auchanban, én jól betáraztam. ;)

(#21485) looser válasza [CsuCsu] (#21482) üzenetére


looser
addikt

Sajnálom, hajlamos vagyok az otthoni költségeket felfelé számítani, amit írtál a hordóérlelésről, hogy milyen speciális körülményeket kell biztosítani neki, azt nem tudtam. A nagyüzemi viszkivel kapcsolatban egy kicsi félreértés van: gyakorlatilag a BA stoutok bármilyen hordóba kerülhetnek, akár a fentiekbe is, az már sokat dob rajta, nem a konkrét viszki árát akartam kiemelni. Aztán persze visszafelé is mehet a dolog, nemrég kóstoltam a Jameson stout hordóban érlelt viszkijét. Lerendeztem az untappd top rated IS söreit és több sörnél csak rye barrelt írt. Gondolom, ha egy drága viszki, bourbon hordója lenne, azt biztosan feltüntetné. Nézd, én tényleg nem leszólni akarom, de szerintem túl nagy a mágia ezek körül, beleértve az összetevőket és az érlelést. Az olcsó viszkis hasonlattal még azt akartam mondani, hogy kereskedelemben kapható (mondhatni kommersz, hiszen nincs kisszériás, különleges maláta, komló és élesztő annál inkább) malátából készülő tömegtömény (pl. Jim Beam) hordójában érlelt szintén kommersz összetevőkből főzött sör (tényleg, mikortól nem számít sörnek egy ital? Pl. a Parody Brewing Insulin Pump-ja az?) árát ennyire tudja befolyásolni a hordóérlelés. Szeretem, de nem misztifikálom túl, ennyit akartam csak mondani.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21486) Dorian válasza F-ECT$ (#21483) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig az a top2 teás sör.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21487) Dorian válasza #49155328 (#21484) üzenetére


Dorian
félisten

Banyek, tegnap voltam a budakalásziban, de nem tűnt fel. :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21488) proci985 válasza looser (#21485) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

BA es BA kozott kulonbsegek vannak ahogy irod. csucs fozeteknel egyebkent nem rye, hanem adott esetben Islay hordo van, na az jol megcsinalva az kulonleges lehet.

de BBAval nekem az a tapasztalatom, hogy nem biztos, hogy jobb lesz, mint az alapsor.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21489) F-ECT$ válasza Dorian (#21486) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát hiába, nem vagyunk egyformák, nekem nem jött be.

Dive ever, work never.

(#21491) chatran válasza #49155328 (#21490) üzenetére


chatran
őstag

Köszi. Sajnos hétfőn voltam az ósanban, akkor a Konrad még egy százassal drágább volt. Akkor a szürke dobozost adták akciósan, ami csak 3,8%-os. Azért vettem kettőt, hogy kiderüljön mennyire vizes.
Egyébként van magyar oldala a sörnek, itt egész jó áron adják mindegyik fajtát.

(#21492) jansky1


jansky1
senior tag

Én betáraztam a piros Konradból. Van most sárga is, szűretlen, 240 forint körül.
Láttam még a kiárusításos részlegen féláras karácsonyi belga sör pakkot. Azt inkább békén hagytam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21493) jookomak válasza looser (#21485) üzenetére


jookomak
őstag

Ahogy [CsuCsu] is írja, nem csak a hordó ára a tényező. Az idő, a raktárhelység, ahova adott idő alatt nem lehet más sört lefőzni.
Abban egyetértek, hogy nem feltétlen kell hordózni mindet, vannak nem BA csúcs darabok is, mást ne említsek a speedway stout, vagy a de molen hel&verdomenis. Egy időben úgy éreztem a hordó nagyon rá tud telepedni a sörre, és elnyomja a hagyományos imperial stout ízeket. Ahogy proci985 is mondja, pl egy Islay hordó. Az tömény füst, nagy valószínűséggel az lesz a domináns ízjegy az adott sörben. Vagy esetleg a wild beernek van boroshordós, érdekes, de nem innám minden nap...

(#21494) kökény válasza Dorian (#21486) üzenetére


kökény
aktív tag

Melyik a top1?

(#21495) kökény


kökény
aktív tag

Jött egy kis BYM elevenre kiváncsi leszek,jókat hallok róla.

(#21496) looser válasza proci985 (#21488) üzenetére


looser
addikt

Értem és elfogadom. Kevés a tapasztalatom, csak feltűnt, hogy jellemzően magasabb az értékelésük és az áruk a BA daraboknak. A Csucsu által említett speciális tárolási körülményekre nem is gondoltam; pár hónapja, még az otthonmaradós időszakban Winkler elment a Mad Scientist-hez, ahol mutatta a srác, hogy beszereztek jópár hordót, ami majd valamelyik különlegesebb batchet fogja érlelni, de ott ilyet nem láttam, hogy külön helyiségben lett volna, ott volt a többi acél erjesztőtartály és ott dobozoltak a dolgozók is. Ettől függetlenül elhiszem, hogy így van, ahogy ettem nagy gonddal elkészített bécsi szeletet étteremben és bolti fagyasztot verziót is, ha nem is ég és föld a különbség, de érezhető. Ki meddig megy el, ez nyilván meglátszik az árakon is.

(#21493) jookomak: az említtet darabokat még a Csakajó hőskorszakban volt szerencsém megkóstolni, a Speedway emlékeim szerint 0,75-ös volt és négyen vagy öten voltunk rá. Jó idők voltak :-) Rákerestem az Islay viszkire, egyedül a Laphroaig-ot ittam; tényleg meglepett a füst, mint az első bambergi sör :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21497) L4D1K válasza kökény (#21495) üzenetére


L4D1K
őstag

Oh h görbülj meg mit össze vadásztam a 10est és a 11est... Erre teljesen lemaradtam róla.. :D

# ANTAL Tuning #

(#21498) L4D1K


L4D1K
őstag

Kíváncsian várom, mit fog hozni a Terra. A pohárban Not a Fairy Tale gyümis gose Invitro Tomitól. Többet kellett volna innom belőle, elég jól sikerült.

# ANTAL Tuning #

(#21499) kökény válasza L4D1K (#21497) üzenetére


kökény
aktív tag

:D Hétfőn rendelték a főzdétől és csütörtökre már csak a ten maradt, szerencsém volt. Én viszont ezt az Invitrot kérdezném, hogy juthat hozzá a hétköznapi ember fia?

(#21500) lorcsi


lorcsi
veterán

A sörművektől mit erdemes kiprobalni ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.