Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#21150) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Soros fesztivalra en asvanyvizzel es briossal megyek ami felszivja a 15%-os imperial stout-okat. Hazafele kizarolag Uber jatszik (vagy a maszas ha 300m-en belul van :D ). Voltam NY-ban Pastrytown fesztivalon, ahol szerintem az atlag alkoholfok 12% korul lehetett. mindenki BA imperial stout-tal jon.

(#21152) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#21151) üzenetére


Dilikutya
félisten

Felénk ilyen nincs, meg pl. Szolnokon nem hozzák ki az ilyen lórugásokat, imperial stout nem igazán szokott lenni, de az átlag így is 6-7%, nyilván becsúszik pár könnyű savanyú meg búza, session IPA, craft lager, viszont ott vannak a komolyabb IPA-k, erősebb savanyúk, IPA vonalon simán van több 9% körüli tétel is. Bár az is igaz, hogy egy IPA bármilyen is, itatósabb melegben, mint egy testes, neadjisten édesebb imperial stout. Pastry vonal meg korsó számra ihatatlan ilyenkor, de szerintem 1-2 kortynál többet nem viselnék el belőle. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21153) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#21152) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Pastryt kostolopoharba adjak ezeken, nem korsoba, 6-7cl tobbnyire. Ezek all-in fesztivalok, a belepojegy tartalmazza a sort.

[ Szerkesztve ]

(#21154) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#21153) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jaa én nem ilyenek eseményekre járok. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21155) F-ECT$ válasza #49155328 (#21147) üzenetére


F-ECT$
titán

Az durva, fénykoromban ment kb a 2 sör, 2 feles az első órában, több egyszerűen nem fért belém :)

Dive ever, work never.

(#21156) pvt.peter válasza F-ECT$ (#21111) üzenetére


pvt.peter
őstag

Na megvolt a kóstolás.
Első pár korty teljesen semleges, inkább később jön ki az íze, legalábbis számomra.
Ivókategóriás sörnek teljesen oké sztem.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#21157) nyisziati


nyisziati
veterán

(#21158) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ez az a sör amitől semmi jót nem vártam és meglepő módon vállalható. Bármelyik mosogatólé drehert übereli. Ebből simán bevernék minden gond nélkül 3-4 dobozzal egy melegebb nyári napon grillezés közben.

(#21159) F-ECT$ válasza koxx (#21158) üzenetére


F-ECT$
titán

Kíváncsi vagyok, hogy hogy jöhetett ki ezzel a névvel. (A korábbiakat betiltották így-úgy.)

Hol vetted és mennyiért?

Dive ever, work never.

(#21160) koxx válasza F-ECT$ (#21159) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lidl-ben húztam be 1 dobozzal Winkler videója után, de az ára nem rémlik, talán 290 ft volt.
Nem lehet, hogy a cég megbízott vmi sörgyárat, hogy dobják piacra?

(#21161) looser válasza koxx (#21160) üzenetére


looser
addikt

Ő sem volt rossz véleménnyel róla, engem is meglepett.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21162) koxx válasza looser (#21161) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem egy túlgondolt sör, nem büdös, nem keserű. Leginkább egy millerhez hasonlítanám, de annál azért mégis jobb. Ha megyek boltba sztem betárazok még pár dobozzal.

(#21163) OPiiPO válasza koxx (#21158) üzenetére


OPiiPO
addikt

kipróbálom, köszi a tippet

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21164) L4D1K


L4D1K
őstag

Rajtam kívül belefutott már valaki ebbe a "csodába"? :D

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#21165) koxx válasza L4D1K (#21164) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hínnye :D mi a vélemény róla?

(#21166) Nunder válasza L4D1K (#21164) üzenetére


Nunder
őstag

Ebbe nem, de az IPA-juk iható. Meggy vonalon a Pécsiek tétele egész normális. Ma megyek majd rá a Borsodi IPA-jára, nem számítok semmi jóra.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#21167) koxx


koxx
MODERÁTOR

Srácok csütörtökön irány a lidi [link]

(#21168) nyisziati válasza koxx (#21167) üzenetére


nyisziati
veterán

Van egy-kettő, ami megéri, de a Leffe a múlt héten akció nélkül olcsóbb volt az Auchanban...
Mostanában egész tűrhető árak voltak arrafelé, brit sörök 500 alatt pl.
Aztán persze lehet, hogy készletsöprés volt a karantén után, nem gyakran járok arrafelé.

[ Szerkesztve ]

(#21169) perempe válasza koxx (#21167) üzenetére


perempe
addikt

az lenne jó, ha az itthon 250Ft körülre beárazottak közel 100Ft-tal lennének olcsóbbak. más országokban ugyanaz a minőség jóval olcsóbb.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#21170) Jhonny06 válasza koxx (#21167) üzenetére


Jhonny06
veterán

Előre látom, hogy boltonként megint pár kartonnal fognak csak kapni a Punk IPA-ból és mindenki rinyálni fog. :D Bár remélhetőleg az előző akció kereslete alapján most kicsit többet rendeltek.

[ Szerkesztve ]

(#21171) F-ECT$ válasza koxx (#21167) üzenetére


F-ECT$
titán

Punk IPA beugrik pár, majd ha lesz.

Az Ale válogatás megéri? Jó sörök?

Dive ever, work never.

(#21172) koxx válasza Jhonny06 (#21170) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hát hallod nem tudom mennyit hozhattak a múltkor, de én 1 árva darabot nem láttam pedig időben mentem le.
F-ECT$ : passz, lehet behúzok egy pakkot kóstolni, nekem a múltkori Duff is tökre ízlett, azóta vettem még 6 dobozzal, 209 ft egyébként nem 290 ahogy írtam korábban.

(#21173) F-ECT$ válasza koxx (#21172) üzenetére


F-ECT$
titán

Én múltkor 1 db üres kartont találtam kora délután :)

Az ALE válogatásra közben rákerestem: 2.9-3.4 közötti pontokat kaptak az untappdon.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#21174) sörsámán


sörsámán
újonc

Mennyire van mű íze ennek a Szilaj Meggynek? Olyasmi mint a Soproni féle meggymárka? (egyébként azzal személy szerint nincs bajom gyerekkorom balatoni nyarait idézi :D )

[ Szerkesztve ]

(#21175) proci985 válasza F-ECT$ (#21173) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A Hobgoblin UK ale (tehat ne varjatok ipat), barati korben nagyon sokan szeretik az izvilagat. Bombardier szinten inkabb tradicionalis UK vonalon erdekes. Punk ugye ennyiert jo vetel, a tobbit nem vagom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21176) jookomak válasza proci985 (#21175) üzenetére


jookomak
őstag

Rég nem ittam hobgoblint, múltkor találtam kétfélét (red ale és blond ale) az itteni aldiban, 1.25 fontért a fél literes, és azt kell mondjam, ennyi pénzért hibátlan mindkettő. Épp, hogy drágább, mint a nagyüzemi lagerek, de azoknál sokkal jobb.
Jelenlegi brewdog árak szupermarketben: 4 doboz 0.33-as 5 vagy 6 font.

(#21177) Dilikutya válasza jookomak (#21176) üzenetére


Dilikutya
félisten

IPA sem rossz, itthon olyan 800 Ft körül van, kb mint a sima ale.
Konkrétan én másikat nem ittam még a főzdétől, pedig több sörüket is kapni itthon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21178) L4D1K válasza koxx (#21165) üzenetére


L4D1K
őstag

Igazat megvallva, du 3 kor ittam és akkor már túl voltunk 5 sörön plusz egy Lasertag-én :)) Saját söröm megveri bármikor. Nyári nyalókának amúgy teljesen jó, kb mint a Soproni verziója.

@Nunder IPA-juk is csúszott, nyáron hülyére fog fogyni csapról ha tesznek alá vmi értelmes marketinget.

@Mindenkinek:

Nem szeretnétek rendelni megint BYM-tól? Csináltak egy coffee stoutot :DD meg egy epres milkshaket is :))

# ANTAL Tuning #

(#21179) kökény válasza L4D1K (#21178) üzenetére


kökény
aktív tag

Meg where is my galaxy ipa, meg human experiment nine Dipa ;)

(#21180) kökény


kökény
aktív tag

Mostanában:

(#21181) looser válasza L4D1K (#21178) üzenetére


looser
addikt

Szia, mindháromból 1-1 darabot örömmel vennék :-)
No memories hihetetlenül jó volt.

ONLY MEMORIES IPA 7.1%
LUCKIES Coffee & Vanilla oatmeal stout 6.2%
Candy Flip Strawberry Milkshake DIPA 7.6%

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21182) Aranypatkány válasza koxx (#21167) üzenetére


Aranypatkány
tag

Péntek lesz az. Csütörtökön általában csak a rakomány érkezik meg, még pakolászás lesz a boltokban...mindig egy napot rá kell számolni, az a biztos :)

(#21183) F-ECT$ válasza L4D1K (#21178) üzenetére


F-ECT$
titán

Benne vagyok a BYM rendelésben.

Dive ever, work never.

(#21184) Dorian válasza L4D1K (#21178) üzenetére


Dorian
félisten

Nem iszol te tùl sokat?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21185) LógaGéza válasza L4D1K (#21178) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is benne lennék :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#21186) zoli03 válasza Aranypatkány (#21182) üzenetére


zoli03
őstag

Lidlben sosem volt így. Sokszor már előtte nap ki szokták rakni (szerdán).

(#21187) NoLF


NoLF
addikt

yumyum, végre kóstoltam valami igazán különlegeset, és meglepően jót. nem vagyok egy sour fan, de ez a nagy melegben irtó gyorsan lecsusszant, és nagyon élveztem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#21188) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#21182) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha csütörtöktől van az akció, akkor csütörtöktől van ott az áru is, ez nem így működik, hogy rá kell számolni.. ;) Ha valamit nem találtál meg az akció kezdetekor, akkor az már elfogyott és nem azért nem volt ott, mert még nem rakták ki..

(#21189) Dilikutya válasza Jhonny06 (#21188) üzenetére


Dilikutya
félisten

Láttam már szerdán kirakva... meg akció után is ugyanannyiért. Lidl ilyen szempontból kicsit rugalmas. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21190) Jhonny06 válasza Dilikutya (#21189) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az elképzelhető néhány boltban, de ha csütörtöktől van az akció, akkor nem pénteken fogják kirakni.

(#21191) Dilikutya válasza Jhonny06 (#21190) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vidéki Coop-nál ilyet is láttam már. :) Bár olyan helyen nagyobb disznóságok is megeshetnek. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21192) NoLF válasza Jhonny06 (#21190) üzenetére


NoLF
addikt

hacsaknem a beszállító késett, és nem jött meg az áru, mire ki kellett volna helyezniük.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#21193) L4D1K válasza Dorian (#21184) üzenetére


L4D1K
őstag

Mivel mostanában nagyon nincs miből, nem igazán :N helyette ráálltam a havi 60-80km futásra. Március óta áll a reptér kb 1.5 hete van munka. Nálunk se HO se 50% nem volt.

# ANTAL Tuning #

(#21194) Dorian válasza L4D1K (#21193) üzenetére


Dorian
félisten

:(

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21195) zoli03


zoli03
őstag

Dreher Szilaj Meggy: hát ez nem sokban különbözik a többi meggyes sörtől. Pont akkor lenne jó, ha nem édes lenne, hanem savanykás, mint a Mort Subite, de ez is inkább édeskés, de legalább nincs élesztő íze. Szerintem még egyet veszek és csinálok egy összehasonlító tesztet a Pécsivel a és a Sopronival, de ezen kívül pénzt nem fogok érte adni, az biztos.

(#21196) F-ECT$ válasza Dilikutya (#21189) üzenetére


F-ECT$
titán

Én voltam ma 16:30-kor egyben, még csak az elpakolást kezdték el, új árut nem láttam.

Dive ever, work never.

(#21197) Dorian válasza F-ECT$ (#21196) üzenetére


Dorian
félisten

Èn ma fèl 6-kor vettem egy karton Punk-ot. Volt egy csomò kartonnal kirakva.
Meg egy Hübris ipát tesztnek.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#21198) koxx válasza Dorian (#21197) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

7kor mentem le lidibe és 4-5 karton brúdog volt kirakva.

Nna megpattintottam. Próbálom úgy leírni a véleményem, hogy ne gázoljak senki lelkébe. Szerintem egy nagyon túlhypeolt teljesen középszerű sör. Komolyan mondom a 200 forintos Duff sört többre értékelném mint ezt. De mivel nem vagyok IPA fan így a véleményem valszeg kevésbé számít. Én erre a sörre untappd pontozást figyelembe véve maximum egy jóindulatú 3 pontot adnék.

[ Szerkesztve ]

(#21199) [CsuCsu] válasza koxx (#21198) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt jo lenne tudni, hogy nemet vagy UK fozes. Bar ekkora ceg eseten nem kene sok variancia legyen. Egyebkent visszabb vettek a komlozasbol evekkel ezelott.

Magyarorszagon ez a sor nem szamit olcsonak, de egyebkent is majdnem 2x annyiba kerul, mint UK-ban, szoval nem csodalom. Ennyiert en sem vennem, er max 300 Ft-ot hazai viszonylatban. UK-ban sem a kemenyvonalas craft IPAkkal versenyez, amikbol a jobbak rohogve korbehugyozzak, de 3x annyiba is kerulnek minimum.

(#21200) Dorian válasza koxx (#21198) üzenetére


Dorian
félisten

Korábbi Lidlis akciò idejèn èn is hasonlòan jellemeztem, ha visszakeresel.
Igazábòl azèrt vettem, mert olyan szèp kèk :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.