Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) nonsen5e válasza xxxjjjkkk (#21686) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ezt én is tapasztaltam.
Meggy tavaly még tökre izlett, idén nyár elején vettem egy üveget, és meh.
Vettem aztán mégegy dobozosat is, aztán az is meh.
Nem tudom, régen finom volt, most meg abszolút rossz íze van.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#21702) [CsuCsu] válasza nonsen5e (#21701) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Vagy jobb soroket is probaltal azota es emelkedett a lec, vagy a gyartok konzisztensen kvazi magas minosegen vezetik be a termeket, hogy megfogjak a vasarlokat es jo kezdeti ertekeleseket kapjanak, utana pedig koltsegcsokkentenek.

(#21703) kökény


kökény
aktív tag

Ó Istenem, ez nagyon csodálatosra sikeredett szvsz: (Pollys DDH Spur,10% Tipa) :R

(#21704) Dilikutya válasza kökény (#21703) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ránézésre lenyelném én is. :B

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21705) xxxjjjkkk válasza proci985 (#21699) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Le, de már itt vagyok megint...

Képen láttam elég is volt :), de a Lervig bizonyos fajtáit még itt osloba is nehézkes beszerezni. Meg a barley wine sem az.én világom.
Egy Lervig 3 bean stout vár a polcon. Valahogy nem hiányzik a díszes palack. 0.33 doboz, szép cimke, ennyi.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#21706) looser


looser
addikt

Zozo kóstolóira szoktatok menni? Itt a pesti topiclakókat kérdezem elsősorban. Már ránézésre is jól hangzanak :-)
Ez a holnapi menü. Pontosabban -6 sör, de ez az eredeti lista. Még egy hely üres.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21707) F-ECT$


F-ECT$
titán

Mai kóstolás Monyo:
Ipa (flying rabbit): felejtős
Apa (american beauty): semmi extra, de teljesen jól iható, finom sör

Dive ever, work never.

(#21708) jsk válasza looser (#21706) üzenetére


jsk
Topikgazda

Szoktam menni. Ez a kóstoló 21-es lett volna, de levitte 15-re, mert többen féltek a 21-es mennyiségtől. Tegnap volt egy 30-as, illetve hozzá még +10 sör😁.

Nagyon kellemes szokott lenni. Kicsit gyors Zozo öntési stílusa, szòval innod kell, nem pedig jól érezni magad🤣.

(#21709) Dilikutya válasza F-ECT$ (#21707) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az APA eleve egy semmi extra kategória, könnyedebb ivósör. Legalábbis én még mindenféle DDH meg dupla, tripla APA-val nem találkoztam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21710) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#21709) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

DDH Pale Ale van sok, pl DDH Fort Point. APA es IPA kozott a kulonbseg szinte csak az alkoholfok egyebkent, ezert nincs dupla pale ale, mert az mar IPA...

[ Szerkesztve ]

(#21711) looser válasza jsk (#21708) üzenetére


looser
addikt

Igen, ez elég meredeken hangzik, de mondjuk durván 0,5dl jut mindenkinek, ha hatan vagytok, az úgy 21 sör esetén is durván 1 liter, edzett sörrecenzensnek meg sem kottyan :-D Viszont ahogy látom időrendben mostanában(?) minden nap ment egy ilyen, ez azért elég kemény...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21712) Dilikutya válasza looser (#21711) üzenetére


Dilikutya
félisten

1 liter sör... mostanában a melegben a könnyedebb söröket eleve literes korsóba kértem :D
Az elmúlt hétvégébe meg nem is mertem belegondolni, mennyi sör fogyott 3 nap alatt :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21713) proci985 válasza xxxjjjkkk (#21705) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

svedeknel mondjuk mar doboz nelkul jott. a paragon tenyleg jo volt, mondjuk mostanaban barley winet szerintem evi 2-4 uveggel veszek.

egyebkent omnipolloval ugyanez a helyzet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21714) kökény válasza looser (#21711) üzenetére


kökény
aktív tag

Én 0,5dl nem kóstolnék, túl kevés ahhoz, hogy bármit is megítéljen az ember, 21 sör rengeteg egy alkalomra szerintem, egyszerűen telítődik az ember és már nem képes reálisan pontozni/értékelni a nedűket. Én a 12-15 db-os kóstolókat is 3-5 napra elosztom.Nem látom értelmét, hogy 20db/nap kóstolásnak, elhiszem, hogy az edzetteknek elég egy korty,de azért kételkedek, gondolom itt a csekkin növelése(is) a cél ;) Szoktunk hárman kóstolni 0,44 v 0,5l dobozosokat, 6-7 doboz után nem olyan már az érzékelés, akkor már nyomod mindenre a 4.5-t :D

(#21715) kökény válasza Dilikutya (#21712) üzenetére


kökény
aktív tag

Na jah, csak ők 7-10% IPÁ-kat kóstolnak, abból 1 lityó máshogy "üt", mint pl. a 4%-os lager.

(#21716) Dilikutya válasza kökény (#21715) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha kraft sörözés van, simán elférnek nekem a menüben ezek is, korsóval. Szerintem két ilyen korsó hamarabb csúszik le, mint egy sörkóstolón ugyanez a mennyiség 15-20 részletben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21717) proci985 válasza kökény (#21714) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

0,5deci adott esetben eleg, szerintem inkabb a poharak rendes elmosasa az ami problemas.

meg egy ido utan az ember tenyleg tultelitodhet, van olyan sor, amibol fel uveg is boven eleg egy estere mert annyira sok minden tortenik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21718) lektaab válasza [CsuCsu] (#21697) üzenetére


lektaab
újonc

A csopis sörök hűtve érkeznek be vajon? Múltkor rendelni akartam, de a nagy kánikulában nem mertem végül.

(#21719) [CsuCsu] válasza lektaab (#21718) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Tuti nem hutve jonnek. Rovid idot kibirnak egyebkent. A problema akkor van, ha egesz hetvegen rohad valami depoban vagy egy napon leparkolt furgonban. En jartam mar igy, a sorom Nevadaban parkolt 4 napon at (~43C szabadban, tehat ~50C a fem furgonban). Kartonpapir izu fos lett belole. Azota inkabb fizetem a dragabb postat...

@kokeny
Edzetteknek sem eleg egy korty - talan meg tudjak itelni belole a sort (jo vs rossz), de elvezni annyit nem lehet. Rohogunk is az amerikai hype share killshotokon, ahol letolnak 20 uveg egyenkent legalabb $100-t ero sort, sokszor koztuk joval tobbet eroket. Pazarlas a csekkin kedveert. Nekem kell egy rendes poharral.

[ Szerkesztve ]

(#21720) #49155328 válasza lektaab (#21718) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mivel szárazárú, így hűtését nem igényel.

(#21721) proci985 válasza [CsuCsu] (#21719) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontositok: fel deci sipperkent kb megitelni szerintem eleg, testes BA cuccokbol (amit az ember adott esetben amugy is borkent / likorkent iszik) adott esetben elvezheto pl normalis Islay kostolopoharbol, ipabol es ivosorbol viszont tenyleg hasonlo a helyzet, mint megkostolni valamit KEGben, csak utana nem tudsz kikerni belole egy rendes adagot ha benne van a wow faktor.

pontosan megitelni viszont keves lesz. van par sor, aminek folyamatosan valtozik a karaktere ahogy melegszik es ahogy szellozik.

---

viszont a fozdenek jo, 100 euro volt (es lehet feljebb tolni mert ugyis sokan veszik es eloszlik!), nehogy mar csak 2ot adjal ra mert a harmadik pici korty vegen befigyelt az etanol, csak nincs meg egy decid validalni, hogy biza komoly hiba csuszott a minosegbiztositasba, meg amugy is toltik a kovetkezot ameddig te checkinelsz. meg amugy is draga volt, meg az X fozde ami allitolag sose hibazik (bar egesz uveget meg sose ittal toluk es ket hete is mintha meglett volna az etalnol, vagy az az Y vagy Z volt?), meg hype, ez biztosan very good volt, nem?

mondjuk engem nem erint, ami hivatalos forrasbol nem kaphato az nekem nincs :)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21722) [CsuCsu] válasza proci985 (#21721) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En iszok egesz uveggel / rendes 2-3dl poharral hype fozdetol, es van olyan fozde, ami szinte tenyleg soha nem hibazik, sajat tapasztalatbol mondom. Side Project, Hill Farmstead, Bokke legfokepp. Side Project csinal egy gyengebb imperial stout-ot sajat magukhoz kepest, akkor a rating 4.7+ helyett 4.5 lesz. Es meg ugy is top sor. Forrasrol lehet vitatkozni - a Side Project a jarvany ota nekem elsodleges forrasbol jon a fozde webshopjabol, csak azt kellett elintezni, hogy legyen emberem aki elhozza a fozdetol es feladja postan. Persze a hype sorok 10 masodperc alatt fogynak el - kb annyi ido, amig az embernek betolt es ratenyerel Apple Pay-re. For Gabe bolti ara is $75 (masodlagoson $500) - de ha azt nezed, mibol all ossze, ertheto egyebkent.

@FPSTunker
Szallitasi besorolas tokmindegy. Ha egy IPA 40 fokban izzad par oranal tobbet, az mar tonkremegy. Orszagok kozott normalis esetben hutve szallitjak a nagyker tetelt, a szemelyeset azert nem hutik, mert 2-3 napot normalis esetben kibir a csomagban, ha nincs kanikula. UK-ban sok fozde egyebkent atallt 24h szallitasra, es melegben meg egy csomag jeget is bedob.

[ Szerkesztve ]

(#21723) proci985 válasza [CsuCsu] (#21722) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R ja, nem rolad beszeltem, hanem inkabb arrol, amikor par par eve sok amerikai hype fozdenel tenyleg csak hype volt. aztan ott vannak a top fozdek, amik evek ota stabilan foznek. a side es a hill anno ratebeeren is topban volt sok eve.

hype mondjuk itt is azonnal megy el, azt a reszt nem kell bemutatni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21724) #49155328 válasza [CsuCsu] (#21722) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ponyvás kamionok viszik a sört EU fuvarban is. ;)
Kis főzdék nem tudom, de a nagy sörgyártók ponyvás szerelvénnyel fuvaroztatnak. ;)
Ugyan úgy, mint az üdítőket, ásványvizeket.
Nálunk a Metrónál látni hogy tornyosulnak a napon a fenti tételek! :Y :W

(#21725) [CsuCsu] válasza #49155328 (#21724) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ja hat a makro gyartok igen. De a jobb kraft fozdek nem hajlandoak ertekesiteni a disztributornak, ha nem cold chain a szallitas. Cloudwater, DEYA, de meg a Brewdog is peldaul.

(#21726) Aranypatkány válasza kökény (#21714) üzenetére


Aranypatkány
tag

Én "maradi" vagyok :D

A 3 darab EQ-t megittam egy este alatt, nem mondom, hogy nem éreztem, de azért nem ütött ki. Kettő 8,5%-os, a Fluctu 8,1%-os volt. 0,473-as doboz ugye. 1 pint dobozonként. Vagy a 440 ml. az 1 pint? Tököm tudja már :D

(#21727) looser válasza [CsuCsu] (#21725) üzenetére


looser
addikt

Ezért lenne praktikus, hogy az előállítási országban dehidratálják a cefrét, majd a célországban újravizezik és CO2-t adagolnak hozzá, így kisebb a szállítandó mennyiség és friss lesz a sör :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21728) kökény válasza Aranypatkány (#21726) üzenetére


kökény
aktív tag

Uhh, az kemény, én max hétvégén tolok be ennyit 1 nap, de akkor elkezdem 12 után (egy perccel sem előtte, mert akkor már alkoholista lennék :D ) és estig szétoszlik az a szervezetben...+ kaja, víz mellette, ha meg buli van, akkor lagerek mellé literszám :)

(#21729) Aranypatkány válasza kökény (#21728) üzenetére


Aranypatkány
tag

Én is hétvégén vedelek, illetve hétköznap akkor ha amúgy szabadságon vagyok, vagy ünnepek vannak (karácsony, szülinap..) És csakis este :B

(#21730) kökény válasza Aranypatkány (#21729) üzenetére


kökény
aktív tag

Ja, oké, EQ-k ízlettek?

(#21731) Aranypatkány válasza kökény (#21730) üzenetére


Aranypatkány
tag

Naná hogy :) Habár 4000+pénzt azért nem értek meg, a Fluctu különösen jó volt, a Vulgar Display Flower is adta, a dhop2 volt talán a legkevésbé finom, nem volt olyan baracklé mint a másik kettő, inkább westcoastnak tűnt nekem, én meg Neipa fan vagyok inkább :) :R

Még mindig a Finback Double Something Citra a TOP nekem, azt gyanítom ezt frissen ittam, hiába Beerselectionos vétel volt még tavaly...

[ Szerkesztve ]

(#21732) proci985 válasza looser (#21727) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

o, mi ezen 10+ eve szigeten merengtunk egyik vegyesz baratommal egy kut mellett, hogy mekkora jo lenne mar az instant sor, es akkor nem kene megint a nadragomban hozni ket koncertnyi sort ket fore a kajakoshazbol mert csak ott arulnak dobozos drehert. akkor vezettek be a pont fel literes korsot a drehernek (egy 0.4es csurigtoltesevel), amivel ugy lehetett biztonsagosan mozogni ha max 0.2dl volt benne, meg ugye esett. aztan egy helyen arultak dobozosan, 4 kilo sor meg azert az ember cargo panstjaban is nehezen oszlik el.

aztan par evig nem mentem es 2015re hala egnek megint volt dobozos... de az meg nem volt ihato, szoval attertunk a gintonikra aminek vegre megint nem koboztak el a kupakjat mint par even. "dobaljak a palackot", ja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21733) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ez a Paulaner Salvator még mindig bazi jó sör. Nem kívánok rá túl gyakran és pont elég is belőle 3dl.

(#21734) [CsuCsu] válasza looser (#21727) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez jelentosen rontana a sort. A folyamat nem kevesse tenne be a sor allaganak / testenek es az adalekanyagoknak. A viz tipusa es asvanyi anyag koncentracioja is szamit, a jobb fozdek ezt is precizen megszabjak. Egyes sorok termeszetes karbonacioval keszulnek (az eleszto csinalja, nem adjak hozza kulon a CO2-t).

Lehet gagyi makro lagereknel valamennyire mukodne, de kraft soroknel ilyenhez hozza sem nyulnek az tutibiztos.

(#21735) looser válasza proci985 (#21732) üzenetére


looser
addikt

Igazából hülyeségből írtam, mert hogy a Coca Cola (és gondolom a többi külföldi cucc is) hasonlóképp kerül a hazai palackozóhoz. Szóval az instant sör egyébként egy formában már létezik, ez az ún. sűrítményes, a kezdő sörfőzőkkészítők instant sikert hozó alapterméke, mivel ez tényleg úgy megy, hogy a cefrét elkészítik, bekomlózzák (élesztő nélkül), aztán kivonják belőle a vizet, majd nagy 1-2 kilós konzervekbe töltik, te otthon pedig visszavizezed és beélesztőződ és egy kis variálási lehetőséget is ad. Én egy száraz stoutot, amit 22 literre javasoltak, 10 literre erjesztettem, kapott koffeinmentes kávét, kakaót és kókusztejet, egész jó lett, nekem legalábbis :-)
Szóval nem lehetetlen, bár talán kegnél egyszerűbb megoldani a plusz szénsavazást, de az - gondolom - más lesz, mint a palackban a sörcukorból kifejlődő CO2, de ilyen irányú tapasztalatom nincs, csak feltételezés.

(#21734) [CsuCsu]: elnézést, nem gondoltam komolyan, csak a fentiek alapján, ahogy a kóla készül, ez egy Rocky Cellarhoz tökéletes alap lenne :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21736) proci985 válasza looser (#21735) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, a sztori veget felejtettem csak el, szoval kb fel ora "mi lenne ha" (kajakhaz -> nagyszinpad tura lassu tempoban) utan arra jutottunk (pontosabban akivel voltam) kemiai okok miatt, hogy ez nem mukodne. kesobb az otlet feljott tagabb barati sorozes kozben, az egybehangzo velemeny az volt, hogy ha meg is lehetne oldani (es mar az is kerdeses, hogy hogy vonod ki a vizet), a minosegromlas miatt nem mukodne. az emlitett csapatbol kesobb negyen phdztek vegyeszkent.

vegul az volt a megoldas ha jol emlekszem, hogy magunkban csempesszuk be az alkohol joreszet es akkor ha hozzaadjuk a vizet mar jo lesz :DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21737) Ereshkigal válasza looser (#21735) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kaptam nemrég ajándékba két ilyen "sörfőző" csomagot, az egyik egy instant stout... sokat nem várok tőle, de az pozitív, ha neked sikerült valami jót kihozni belőle. Remélem iható lesz. :)

(#21738) #49155328 válasza looser (#21735) üzenetére


#49155328
törölt tag

A tablettás bor is így készült, jó is volt az VKB-nak a diszkóba indulás előtt. :P

(#21739) [CsuCsu] válasza #49155328 (#21738) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

VKB? voroskoros bola? :D Mi nem szaroztunk, SPAR Budget bor es kola, ha mar szettben volt. De valahogy ezek utan mindig ramjott a hanyas es a lehelletem se volt csajozas kompatibilis, ugyhogy sunyiban raalltam Smirnoff vodkara helyette.

@looser
Nem esett le, teljesen hiheto laikus poszt ez 2020-ban. Azt nem neztem, ki posztolta :D

[ Szerkesztve ]

(#21740) #49155328 válasza [CsuCsu] (#21739) üzenetére


#49155328
törölt tag

Vörösboros kóla igen, de ez már 25 éve volt! :O
Volt fehér meg vörös, a pultba süllyesztett kb. 20 literes tárolóból merte merőkanállal. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21741) #49155328


#49155328
törölt tag

VBK, most nézem rosszul írtam.

(#21742) proci985 válasza #49155328 (#21741) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azaz VBK. vagy vadász ha gyori vagy. es volt feherbor + eper(?)le, a macisor.

es a tablettasborra gondolsz.

looser: gondoltam, csak irni akartam, hogy nem csak te gondolkodtal el rajta :DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21743) F-ECT$


F-ECT$
titán

Hoptop Ceylon Buddy: az első teás sör, ami ízlik, mondjuk ehhez kell az is, hogy a tea alig érezhető benne. Kicsit olyan, hogy a korty eleje finom, utána jön egy kis tea, ami jól harmonizál vele és utána beüt a keserűség, ami nekem kicsit sok. Az alkohol szerintem nem lóg ki, pedig 9.1%-os. Egy próbált mindenképp megér, pláne ha épp akciós valahol.

Dive ever, work never.

(#21744) jegenye77 válasza F-ECT$ (#21743) üzenetére


jegenye77
addikt

Annyira alig, hogy én nem is éreztem rajta :N
Amúgy finom volt és valóban nem érződött rajta az alkohol.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21745) Jofi81 válasza koxx (#21733) üzenetére


Jofi81
őstag

Pont most iszom. Téged nem emlékeztet az illata a habanerora? Nekem egy az egyben azt adja, amikor beleszagolok, sokadszorra is.

(#21746) looser válasza proci985 (#21736) üzenetére


looser
addikt

Roppant praktikus :-D Amolyan buli előtti beállás, amikor még olcsón meg kell úszni, mert bent már sokszoros áron megy az ital. Annakidején párszor lementünk az Esso diszkóba, 10-ig ingyen volt, azt hiszem lányoknak utána is, és a jó kis félliteres Péter Pál rumot kellett instantba (tök jó ez a szó, ma már harmadjára írom le :D ) letolni, de állt a sor a bejáratnál, mert befelé motoztak és ha valaki nagyon kilógott, pl. szerhasználat, legyen az bármi is, azt biza elküldték. Szóval pár lépéssel a bejárat előtt szétdobtuk a cuccot, ami már bent ütött be, szóval még kvázi józanon át tudott libegni az ember, ha ügyes volt. Ha viszont elhúzódott az előtted lévő csekkolása, akkor bukta volt. Egyszer a kései Zöld Pardonnál sikerült bénáznom; ekkoriban már két darab 200Ft-os érmét kellett egy szerkezetbe dobni, ami a pénz beérkezése után pár másodpercre kinyílt; ha valaki emlékszik, annakidején a metróba bejutni is ilyen szerkezeteken keresztül lehetett, ez volt lényegében a vonaljegy. Szóval bedobtam a két darab kétszázast, előre léptem, megszédültem egy pillanatra, mentem volna tovább, de bizony lezárult addigra, így egy korsó Sopronival kijjebb lettem... Hiába, figyelni kell :-)

(#21737) Ereshkigal: jó lesz, bár nem tudom, neked jó-e, ami nekem az :-) Szerintem köröket ver pár átlag hazai kisüzemire is (és ez egyben válasz FPSTunker tablettásbor hasonlatára is :-), ha nem kap be semmit. Fertőtleníteni kell itt is és alaposan, nincs mese, hiszen itt nem forralsz semmit, szobahőmérsékletű a cumó.

(#21739) [CsuCsu]: ettől függetlenül kíváncsi lennék, mi történne, ha nem is visszavizeznék és CO2-znék a kedvenc ipádat (Pliny the Elder, King Julius?), hanem sűrítményeznék és többezer km-re elszállítva őket a világ minden táján ügyeskezű főzők visszaalakítanák (a főzde által használt víz jellemzőit alkalmazva (ásványi anyagok, PH szint), az eredeti élesztővel, megfelelő erjesztési hőmérsékleten) és összehasonlítani az eredetivel. Érdekes kísérlet lenne :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#21747) xxxjjjkkk válasza proci985 (#21713) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Most épp Lervig 3 bean stout ot iszok, ez se gyenge. De ha van alkalmad, akkor Cervisiam ot kostold meg, osloi fözde, istentelen tönény, de mégis jo stoutokkal.

Omnipollobol még nem láttam itt jót, feleg a csilli villi sourok vannak, az meg nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#21748) [CsuCsu] válasza xxxjjjkkk (#21747) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Magyarorszagon kaphato Lorelei es Noa, kb azok a flagship 1-2 webshop exkluzivot leszamitva (pl. Andromeda). Lervig > Omnipollo egyebkent szamomra. Utobbi tul sok aromat hasznal a legtobb sorben, a Lervig termeszetesebb, es a hordozasuk is jobb.

(#21749) proci985 válasza xxxjjjkkk (#21747) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt evek ota meg akarom kostolni, de erre eleg nehezen kapni oket. Cervisiam tenyleg jo, kostoltam oket.

Omnipollonal eleg bonyolult a keplet:
- pastry stout vonalon szvsz ok csinaljak a legerdekesebb soroket, pl a Noa, a Mads, a Lorelei. limitalt runokbol pedig konkret elmebajok is vannak, mint a Scelerique vagy a Perpetual.
- sima stoutbol picit valtozekonyabb, az x Buxton Anniversary Coward / Yellow Belly (Sundae) az egyik legzsenialisabb UK stout amit ittam, az x J. Wakefield Brush viszont tokatlag
- ket sour vonaluk van, termeszetesen ugyanazon a neven. a pastry sour Bianca (pavatollas, edes vonal) jo-zsenialis, itt a topikban tavaly nepunnepely volt a variansok vegigprobalasa. a keseru / brett sour Bianca vonalnal hiaba collaboznak kifejezetten jo amerikai fozdekkel, kozepes a vegeredmeny. volt meg par inkabb triple sourjuk (Tefnut szeria), az szinten jo-nagyon jo.
- IPA vonalon van a nebuchadnezzar es a fatamorgana, a tobbi jellemzoen kozepes cucc tularazva
- van par jo ivosoruk meg (Leon), egyebkent neha becsuszik egy-egy erdekes cucc, de altalaban eleg draga, tokatlagos sor a maradek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21750) Aranypatkány válasza proci985 (#21749) üzenetére


Aranypatkány
tag

Zelator TIPA, Quad DDH Fatamorgana, Polimango is nagyon jók! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.