Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#808) Tulku válasza sebgutkopf (#806) üzenetére


Tulku
veterán

Én írtam, hogy az alapvetés volt rossz...a kiindulási kérdés határozott meg rossz talppontot.
Bizonytalan, de ha eldönti, mit is szeretne, mi az ami vonzza (tkp. férfias játék...mert mindannyian ennek vagyunk rabjai ugyi...viszonylag kevesen élünk ebből, vagy kizárólag ténymegörökítés gyanánt kapcsoljuk, archiváljuk) akkor magában a kérdésben van a válasz (mint azt már az utánad következő poszt meg is adta)

Erről jut eszembe egy díprevjún 10-12 éve olvasott értekezés, amely egy fotómegmondógurutól származott; megjósolta, hogy a kompakt fényképezőgépeket teljesen leváltják a mobiltelefonok (10 éve még a színes kijelző is gyermekcipőben járt!) és a fényképezés megmarad a dslr szegmensben.
A milc kategóriát nem számolta bele, illetve a csúcskompaktok létjogosultságát (szvsz ez elég markáns terület lesz a későbbiekben az igényes hobbifotósok körében).

Most olyan kép kezd kirajzolódni bennem, hogy fokozatosan visszaszorul a dslr szegmens (természetesen megmarad, virágzik, javul, de az "össznépi" dslr vásárlása megszűnik), 5-10 év alatt felváltja a milc, és a csúcskompakt, egyébként 90%-ban a fényképezés hobbi módban teljesen lefedődik a telefonokkal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.