Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#341) szagnes69 válasza lucza (#340) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nálam a tv vezetékesen kapcsolódik egy routerhez, és a notim pedig wifin ugyanide. Nem tudom, hogy nálad hogyan van kialakítva a hálózat.
A notira feltelepítettem a serviio 0.6.2 nevű programot, amit innen töltöttem le:
[link]
Én azzal kezdtem, hogy átállítottam a nyelvet magyarra, mert úgy nekem könnyebb, majd utána újraindítottam a serviiot. A Sonyt a program azonnal felismerte a hálózaton Sony Barvia(2011)-es profilnak. A Médiagyűjteménynél a Hely hozzáadásával megadtam, hogy a notim melyik mappáját szeretném a tv-ről látni, és kipipáltam, hogy abban a mappában milyen típusú fájlok vannak(audio, video, stb.)
Az átkódolásnál engedélyeztem az átkódolást, mert csak így tudsz olyan fájlokat is megnézni a tv-n, amit alapvetően a tv nem tudna lejátszani. Amit ugyanis nem tud a tv azt a serviio átkódolja neki. Én még beállítottam, hogy a serviio két magot használjon, mert a notimnak ennyi van. Ahol tudtam, átállítottam a nyelvet magyarra.
Minden beállítást a lapok alján a mentés gombra kattintva menthetsz, én utána újraindítottam a gépet.
Én sem vagyok benne valami nagy profi, csak nem rég kezdtem használni, mert nem igazán tudtam erről a lehetőségről. A tv vásárlása előtt mi már terveztük, hogy venni kell hozzá médialejátszót, mert a SONY próbálja meggátolni az internetről letöltött filmek terjedését (főleg mkv-t). A tv vásárlása után nem sokkal meg is vettük a lejátszót, mi utána csak ezt használtuk. Nem régiben egy másik fórumon ajánlotta a serviio-t valaki, mellesleg nagyon ért a tv-hez, és akkor próbáltam ki. Nálam nem túl gyors a hálózat, ezért marad a médialejátszó. :)
Ha kérdésed van még, akkor próbálok válaszolni. Ha kell, megadom a másik fórumot is, csak szólj.
Szép napot!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.