Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

(#6302) ádika86


ádika86
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg meg kulfoldon elek, de hamarosan hazakoltozom es lenne ket kerdesem Revoluttal kapcsolatban.

1) Elegge biztonsagos ahhoz, hogy a havi fizetesem is erre a szamlara kerjem?

2) 19.000 eurot szeretnek kulfoldi devizarol atvaltani. Lenyegesen olcsobb lenne, mint egy normal penzvaltoban. 1.850.000 ft-ig kozeparfolyamon megy az atvaltas, ha jol tudom. A kerdes az, hogy mennyire kerdeznek ra arra, ha en felpakolok egy ekkora osszeget a most kb. ures szamlamra majd 4 honap alatt minden honapban a maximumot atvaltva megkapom szepen az euromat.

Elore is koszi Nektek! :R

Predator G3-571-77QK

(#6303) Gazsika78


Gazsika78
csendes tag

Sziasztok! A Revolut most már itthon is elérhetővé tette az apple pay-t az alkalmazás frissétése után hozzá lehet adni a kártyát a wallethez az alkalmazáson belül! 😊💪

(#6304) MasterMark válasza MasterMark (#6285) üzenetére


MasterMark
titán

Na, már hozzá tudtam adni a régi MasterCard-om is.

Switch Tax

(#6305) aujjobba válasza MasterMark (#6304) üzenetére


aujjobba
addikt

Ahhoz képest hogy nemrég még egyáltalán nem volt elérhető az AP, ma már tobzódunk benne (erste, otp, gránit, simple, revolut).
Most nekem is bent van 3 kártyám már.
Bár a virtuális R kártyát eltávolítom szerintem, feleslegesen van bent a fizikai is meg a virtuális is.

(#6306) MasterMark válasza aujjobba (#6305) üzenetére


MasterMark
titán

Dettó, én is kivettem a virtuálisat. Azt lehet törlöm bármikor, ilyesmire nem szoktam használni, de eddig csak az ment.

Gondolom az kellett, hogy valaki megcsinálja elsőre, onnantól a többinek már könnyebb.

Switch Tax

(#6307) edk- válasza ádika86 (#6302) üzenetére


edk-
őstag

1. Még nincs rajta betétvédelem. Neked kell eldöntened, hogy vállalod-e a kockázatot. Az új munkáltatód hajlandó lenne nemzetközi utalással teljesíteni a fizetésed?

2. Nagyon valószínű, hogy igazolnod kell majd a pénz eredetét.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#6308) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Kérdés: Magyar EUR alapú Raiffeisen számlám van.... Ausztráliába utalnék folyamatosan pénzt AUD alapú számlára....amit nem tudok az az, hogy Revolut-tal vagy TW-al járok jobban? Vagy hagyjam a revolut kártyán AUDben az összeget és használjam azt az ottani mindennapi vásárlásaimhoz? Van konkrét tapasztalata valakinek az ottani revolut kártya használatról?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#6309) xcsabo


xcsabo
senior tag

Van már transfergo is. Érdemes a fentebb linkelt nem reklám célú oldal összehasonlítását elolvasni. Elég aktuális.

(#6310) xy.zsolt válasza xcsabo (#6309) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha ezzel az én kérdésemre reagáltál akkor azt tudom mondani, hogy ránéztem és el is vetettem mert Ausztrália pont a +1nap (hosszabb) átutalási ideig tartó országok között van....

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#6311) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Múlt héten feldobta a Revolut, hogy ha meghívom az ismerőseimet, ők regisztrálnak, igazolják magukat és utána kártyát igényelnek, akkor én kapok 1500 forintot, illetve a meghívott az első vásárlása után szintén kap.

Meg is hívtam pár ismerősömet, amit viszont nem értek, hogy miért nem fizet minden regisztráció után.
Most az app 14 invite-ot jelez, amiből 4-et ki is fizetett. A többi 10-et pending invite-nak jelez, amivel az a baj, hogy több is van közötte akikről tudom, hogy regisztráltak is.

Előbb azt hittem, hogy kell egy kis feldolgozási idő, de az egyik ismerősöm beregisztrált, 2 perccel később jött az értesítést, hogy kaptam érte a pénzt. Ezzel szemben más ugyan így beregisztrált egy hete, de nincs pénz a meghívás után. Pedig megadta az adatait, hitelesítette magát és kártyát is rendelt.

Ti találkoztatok már ezzel?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6312) MasterMark válasza z0d1AK (#6311) üzenetére


MasterMark
titán

Nem neked is csak az első vásárlás után fizeti?

Switch Tax

(#6313) KTU válasza z0d1AK (#6311) üzenetére


KTU
addikt

Lehet beregisztrált de nem vitte végig a folyamatot, akármi lehet.
Azt kérdezd meg tőlük van-e már virtuális kártyájuk.
Mivel csak az tud igényelni aki tényleg végig vitte.
Nem mindig mondják el az emberek a teljes igazságot. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#6314) nutfile


nutfile
aktív tag

megjött a béta kártyám is, sikeresen aktiváltam.
GB-s BIN-nel ellátott kártya, ennek ellenére ezt már nem tudtam semmilyen módon (VPN-nel sem) hozzáadni a garmin pay-hez, kiírta, hogy ez a bank még nem vesz részt a garmin pay szolgáltatásban...
kíváncsi lennék, hogy ez csak a saját payment processor miatt van, vagy tényleg lezárták a lehetőséget.
(a már korábban hozzáadott kártyámat nem merem törölni, nehogy megszívjam, ezért nem tudom ellenőrizni)

(#6315) xsipi78


xsipi78
tag

Sziasztok. Ma reggeltől elérhető az Apple pay! 🎉🎉🎉
Sikeresen fel is vettel a fizikai kártyám.

(#6316) z0d1AK válasza MasterMark (#6312) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem. Az egyik kollégám beregisztrált, hitelesítette magát és megrendelte a kártyát, azonnal jött nálam az értesítés és megkaptam a pénzt. Azóta másik 3 regisztrációval is megvolt ugyan ez.

@(#6313) KTU
Viszont pl. a feleségem regisztrációja után nem kaptam meg. Ugyan úgy csinált mindent, megadott minden adatott, hitelesített telefonszámot, emailt, ID-t, igényelt kártyát. Az én invite-omra adta meg a számát az elején, illetve kártyát is ingyen igényelhetett, szóval az sem lehet gond, hogy nem invite-ra regisztrált. Az appban őt is pendingkét látom.

Megnéztem én is a telóján, minden megvolt, a kártyája is úton van, a héten érkezik.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6317) kukac7


kukac7
tag

irta mar vki, hogy elindult idehaza is az apple pay revolutnal? :DDD

masnak sem erkezett meg meg a szivarvanyos kartya?

(#6319) Zugi


Zugi
aktív tag

Pár hete egy angliai reptéri transzfert foglaltam online a Revolut kártyámmal. A foglalás elvégzése után a buszos cég oldalán kissé figyelmetlenül ráklikkeltem ilyen képembe nyomott akciós ajánlatra is. Pedig ez nem szokásom, de ez a következő transzfer foglalásnál - amire szükségem lesz- kedvezményt ígért. Gondoltam mit veszthetek, és majd ha oda kerül a sor, hogy foglalom az újabb reptéri transzfert, akkor majd belemélyedek a részleteibe.
Aztán utána nem foglalkoztam vele, ma viszont a Revolut app-om azzal fogadott reggel, hogy 15 Fontot akarnak ettől a cégtől az 1 hónapos ingyenes időszak lejárta után havi előfizetés gyanánt beterhelni és ez a Revolut számára gyanússá vált, emiatt megkérdezte tőlem, hogy én engedélyezem -e. Mire persze, hogy nemet nyomtam, erről nem volt szó, hogy előfizessek bármire is, aminek szolgáltatásait nem is vettem igénybe, pláne nem úgy, hogy még én fizessek, hogy cserébe majd esetleg kedvezményt kapok. Erre a Revolut app feldobta, hogy ebben az esetben megsemmisíti a kártyámat, hogy ezzel is elejét vegye esetleges további jogosulatlan terhelésnek. Ezt más opció hiányában elfogadtam, máskülönben engedte volna a 15 Font leemelését. Viszont a fizikai kártyám ezáltal azonnal megszűnt.
Az app azonban azonnal felajánlotta egy új kártya igénylését, és meglepetésemre annak ingyenes kiküldését is. Tehát most megint leshetem a postást, mert érkezni fog az új Revolut fizikai kártyám. Az előzőre feltöltött minden összeg maradt, csak új kártya generálódott.

Ha nincs ez a Revolut és a figyelmeztetése, hanem mondjuk sima magyar bakkártyám adatai álltak volna rendelkezésre, akkor most tuti lehúztak volna ezzel a 15 GBP-vel. Mondjuk nekem is tanulság, hogy ezentúl online csak a virtuális Revolut kártyát fogom használni, hogy ha hasonló nem kért terhelést kell elhárítani, akkor emiatt ne vesszen kárba egy fizikai kártyám.

[ Szerkesztve ]

(#6320) Oliverda válasza kukac7 (#6317) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom, hallottad-e, hogy mától van Apple Pay??!?!4 :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6321) KTU válasza Zugi (#6319) üzenetére


KTU
addikt

Ezért jó a Revolut, mert ilyeneket simán megfog.
Írtam róla igaz egy másik topikban.
Curve is van benne, hogy más ne járjon így.
Most látom hogy megírtam itt is akkor.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#6322) nutfile válasza kukac7 (#6317) üzenetére


nutfile
aktív tag

nekem 2 nap alatt itt volt (premium ügyfél vok)

(#6323) cyberkecsi válasza kukac7 (#6317) üzenetére


cyberkecsi
csendes újonc

Nekem is 12-én kellett volna megjönnie, de még semmi. :/
Remélem megjön a héten, mert hétfőn indulok Kaliforniába, és vinni szerettem volna :)

(#6324) kokokka


kokokka
őstag

Erste ATM, kézpénzfelvét. Háromszor is próbáltam : Sajnáljuk, az Ön bankja nem elérhető
Átballagtam az OTP ATM-hez, minden gond nélkül kiadta Erste miért sz@rakodik? Rájöttek valamire?

(#6325) aujjobba válasza kokokka (#6324) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom, de volt már ez téma, másnak sem (nekem sem) működik Erste ATM-mel.
Esetleg hasznos lehetne itt az összefoglalóban ezt megemlíteni, vagy összeszedni pár ajánlást melyek azok az ATM-ek aminél megy.
OTP-nél sikerült nekem is használni.

(#6326) TZMI válasza cyberkecsi (#6323) üzenetére


TZMI
csendes tag

Ha iphone-od van, most már a virtuális kártyát csatolhatod hozzá és Apple Pay-t fizikai kártya nélkül is tudnád Kaliforniában használni. Ha nem érkezne meg addig a kártya.

(#6327) szuszinho


szuszinho
őstag

Sajnos nem adja hozzá a virtuális kártyámat a wallethez. Azt írja, frissítsem az alkalmazást, pedig a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#6328) ServerWorks válasza TZMI (#6326) üzenetére


ServerWorks
tag

Az nem lenne annyira trendi, pont Kaliforniában :))

Lenne egy kérdésem: Csak KP felvételnél van a hétvégi plusz % a váltás miatt, vagy kártyás fizetésnél is?

(#6329) Broki1


Broki1
tag

Akinek nem jött meg a pride-os kártyája az legyen türelemmel. A twitteren rákérdezett egy ürge a késésre, a válasz szerint a megnövekedett igények miatt késve kezdték a kártyák postázását. Az appban a kártya alatt látható várható postázási és kézhezvételi időpontot automatikusan generálhatja a rendszer.

(#6330) aujjobba válasza ServerWorks (#6328) üzenetére


aujjobba
addikt

Kártyás fizetésnél is.

(#6331) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Mostantól csak ezt a homár kártyát küldik vagy lehet választani a korábbit is?

(#6332) aujjobba válasza ssgt1981 (#6331) üzenetére


aujjobba
addikt

Pride-os már elfogyott, nem lehet már választani.

(#6333) Krethx


Krethx
aktív tag

Többen írták már itt hogy az utalás 1 óra alatt megvan. Na most ez lehet jóval több is. Múlt héten szerdán utaltam és (kb.) 24 óra volt. Ma 8 órakor utaltam és (kb) 9 órára érkezett meg. Tehát lehet 1 óra is de jóval több is. Ha jól emlékszem az értesítő Email-ben max 6 napot írt.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#6334) szuszinho válasza szuszinho (#6327) üzenetére


szuszinho
őstag

Ios is naprakész kell legyen. Így már működik.

(#6335) Watcher45 válasza ssgt1981 (#6331) üzenetére


Watcher45
tag

Hetero beállítottságúként egy bárban azért nem fizetnék ezzel ;] De a megfelelő felhasználói közösség körében lehet akár jelzés értékű is mint a "szabadkőműves kézfogás" :D

(#6336) nutfile


nutfile
aktív tag

meg is volt az első (két) sikertelen online fizetésem a RevP Beta kártyával.

telón fizettem volna NKM Földgáz app-ban a számlám, fel is ugrott az engedélyező felület a Revolutban, jóváhagytam, kiírta, hogy elfogadta, majd az NKM Földgáz app azt, hogy sikertelen, mert a bankom elutasította...
úgy tűnik, hogy a Revoluton sem került végül levonásra az összeg.
(mielőtt kérdeznétek, igen aktiválva van a kártya és az online fizetések engedélyezve vannak)
mindezt 2x eljátszottuk.
azt hiszem megy is a bug report...

(#6337) MasterMark válasza nutfile (#6336) üzenetére


MasterMark
titán

Pont ezért van a béta.

Switch Tax

(#6338) goldister válasza nutfile (#6336) üzenetére


goldister
tag

Nekem tegnap jött meg a RevP beta kártya.
Ma próbáltam aktiválni. De sehogy nem jött össze. Sőt nagy hibát is találhattam.
Elsőként ATM-ben próbáltam aktiválni. Kártya betesz. PIN kód beírva. OK.
Kivettem a kártyát, újra kezdtem. Gondoltam megváltoztatom a pin kódot. Sikertelen tranzakció. Akkor megpróbálom újra, véletlenül rossz pin kódot írtam be, de úgy is tovább engedett. De a PIN kód változtatás sikertelen.
Akkor gondoltam, hogy talán vásárlásnál. Se mágnescsík se érintésre nem jött fel pin kód megadás, csak elutasítás. Tesco-s csajok már jegyzőkönyvről hablatyoltak, de addig kifizettem rendes kártyával.
Kijöttem a tescoból mikor rájöttem, hogy lehet a biztonságban ki van kapcsolva a fizetési lehetőségek. És tényleg, én hülye...
Viszont megpróbáltam ezután újra az ATM-et (az önkiszolgálóhoz már nem mertem, mert így is elrontottam egy időre a gépet :D ), viszont ugyanaz volt. Elutasította a pin kód módosítást, sőt random PIN kódot is bevette.
Kicsit furcsa, szerintetek?

(#6339) MasterMark válasza goldister (#6338) üzenetére


MasterMark
titán

Minden atm minden kártyával továbbenged rossz pinnel, csak a végén szól, hogy nem volt jó. Pontosabban nem szól erről, csak sikertelen lesz bármilyen tranzakció.

Switch Tax

(#6340) nutfile válasza MasterMark (#6337) üzenetére


nutfile
aktív tag

lattal elegedetlenkedest, vagy becsmerlest az irasomban? mint tenyt kozoltem es jeleztem, hogy a beta program elveinek megfeleloen kuldom(kuldtem) a bug reportot...

(#6341) goldister válasza MasterMark (#6339) üzenetére


goldister
tag

Sorry, ezt idáig nem tudtam. Nem voltam idáig olyan béna, hogy rossz kódot írjak be. :))
Akkor elsőként vásárlást próbáljak?

[ Szerkesztve ]

(#6342) MasterMark válasza nutfile (#6340) üzenetére


MasterMark
titán

megy is a bug report...
Ebből következtettem a negatív hangvételre.

goldister: Ez azért van, hogy így ne tudd kideríteni próbálkozással a jó PIN-t.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6343) zivorad


zivorad
csendes tag

Szerbiában az Intesa Bankban (Bancaintesa) ingyenes a kp felvétele, szerb Dinárban, jó árfolyamon.

(#6344) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

PayPal-hoz valakinek sikerült Revolut számlát csatolnia? Szeretném kivenni a bent tárolt pénzt néha számlára, de IBAN számla megadási lehetőséget nem látok.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6345) nutfile válasza MasterMark (#6342) üzenetére


nutfile
aktív tag

ujabb bug, a kovetkezo online szamla fizetesnel (Telekom) meg kerdezes nelkul jova lett hagyva a tranzakcio, nem volt semmifele 3D Secure jovahagyas.
tenyek kedveert: eddig 0/3 alkalommal mukodott ugy, ahogy kene. tudom, h beta, de ez igy inkabb alfa :-D

(#6346) attiati válasza nutfile (#6345) üzenetére


attiati
veterán

Pont minap írtam, hogy nemhogy 3d secure nincs, de cvc kód kérése nélkül tudok feltölteni 5 számjegyű összeget a hitelkártyámról.

Kb 3 hete van így.
Másnak is?

(#6347) ServerWorks


ServerWorks
tag

Nekem sem sikerült az online fizetés. Felugrott a számítógép böngészőjébe Revolut oldala az OTP után, majd az app a telefonon, hogy erősítsem meg, majd elutasította...

(#6348) Krethx válasza Mr Dini (#6344) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem lehet csak magyar számlaszámot. (Magyar regisztrációnál.) Nálam Revolut kártya van fizetésre. Raiffeisen számlaszámom a pénz utalásra.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#6349) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Előfordulhat olyan, hogy aki a virtuális kártyát nem fogadja el a fizikai igen? A francia autópàlya kezelőhöz nem tudom beregisztrálni a virtuális kártyât.

[ Szerkesztve ]

(#6350) attiati


attiati
veterán

CVC + 3DS problémára találtam egy ilyet 2018. márciusából

"I believe this is the case for every card that is added even when they are verified. They will require some top ups before they won’t ask for the cvv and 3ds code."

Úgy tűnik másnak meg pont az volt a gondja, hogy elkezdte újra kérni minden topup-nál a CVC kódot.
Hát... nem vagyunk egyformák.

Azt írják, hogy a program tárolja ezt az adatot és egy idő után nem kéri....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.