Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) matyi19 válasza norbee2244 (#500) üzenetére


matyi19
őstag

Arra, nincs lehetőség, hogy MM-ba menjek.
Hangmínőség alatt, mit értessz, beszélgetéskor...vagy ha pl. zenét hallgatsz rajta és kihangosítod?
Amugy akartam is kérdezni, hogy kihangosítva hogy szól a Samsung illetve a nokia, ha valakinek van vele tapasztalata
Köszönöm a választ!

(#502) norbee2244 válasza matyi19 (#501) üzenetére


norbee2244
senior tag

7es hangerom(tehat maxon nem az igazi a beszes hangszoro). kihangositva jol szol neha zenet is hallgatok az is jo kihangositva.

(#503) rolmillione válasza matyi19 (#499) üzenetére


rolmillione
tag

Nokia C2-01-est cseréltem erre, Sztem nagyon minőségi, fém mindenhol. Nagyon jó a kamerája. Mivel jól hallok, nem érzek nagy különbséget, egyedül a hanghívás hiányzik a Samsungból, ami megvan a Nokiákban, meg a dobozban lévő headset. Azt még árban számold hozzá, mert ennél meg kell még külön venni.

(#504) literati válasza matyi19 (#499) üzenetére


literati
tag

A Samsung 5610 készenléti időben sokkal jobb, nomeg fényképezésben is jobb mint a Nokia c3.
Talán szoftverezettségben gyengébb a Samu.
A többi ízlés kérdése.

(#505) matyi19 válasza rolmillione (#503) üzenetére


matyi19
őstag

Nálunk itt Romániában adnak hozzá :K

(#506) matyi19 válasza literati (#504) üzenetére


matyi19
őstag

Lehet a samsung melett maradok, de csak mert olcsóbb.
Még arra nem kaptam választ, milyen kihangosítva?

(#507) norbee2244 válasza matyi19 (#506) üzenetére


norbee2244
senior tag

Részemről tetszett kihangosítva is pedig előtte óckodtam a samsungtól

(#508) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok!Képek minőségével kapcsolatban tud valaki segíteni ?
Illetve netet tudok megosztani vele?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#509) norbee2244 válasza Daniel Alves (#508) üzenetére


norbee2244
senior tag

netes megosztasnal mire gondolsz? toltottem fel par kepet alabb . nagyon jo kepeket csinal ha kell dobok fel linket

(#510) vk1972


vk1972
csendes tag

Üdv a klubban, ma vettem egyet. De jó lett volna ha wifit és 720p-s videót is beletettek volna. A legjobb nyomógombos lenne.

(#511) lacibacsi válasza vk1972 (#510) üzenetére


lacibacsi
addikt

"A legjobb nyomógombos lenne." és dupla ennyibe kerülne... :(

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#512) norbee2244 válasza lacibacsi (#511) üzenetére


norbee2244
senior tag

Lehet megérne annyit bár nekem egyik se hiányzik,de a wifi sokaknak fájó pont :U

(#513) Cyrin


Cyrin
addikt

wifi hasznos lehet, viszont nem egy nagy élmény ezen netezni, bár szükség esetén lehet.

(#514) Iga007


Iga007
tag

Sziasztok!
függetlenül vásároltam ilyen készüléket és szeretném beállítani az mms és az internet hozzáférést.
Eddig odáig jutottam, h tudok fogadni mms-t.
Internetet sajna még nem tudom elérni. T-mobilos beállítások érdekelnének.
Anno a Sony-nál volt olyan opció a honlapról elküldték a beállításokat a telefonra.
Itt is létezik ilyen?
Köszi előre is a segítséget!

Milyen alkalmazások érhetőek el ezen készülékre?
A samsung apps webes részén csak Bada és Androidos telefonokra mutat alkalmazásokat, erre a készülékre semmit. Minek van akkor a menüben Samsung apps ikon?

[ Szerkesztve ]

(#515) norbee2244 válasza Iga007 (#514) üzenetére


norbee2244
senior tag

apn beállítások. Nekem a samsung apps részt be sem hozza ,de lényegében szerintem gépről elég sok javát rá lehetne varázsolni.

(#516) lacibacsi válasza norbee2244 (#512) üzenetére


lacibacsi
addikt

Személyes vélemény:

Mire kell egy ilyen kategóriájú telefon?

1. Telefonálásra
2. SMS küldésre/fogadásra
3. "Vészhelyzetben" fényképezésre
4. Unalmadban zene hallgatásra

Ennyi. Netezésre, fészbúkolásra, wifi-zésre, videózásra, játékra, stb. ott vannak az "okos" telefonok. 35-40 ezerért már lehet szélesebb igénynek megfelelő telefont találni. Nekem a felsorolt négy pont volt a lényeg. Az már csak a grátisz, hogy rendkívül jó energiagazdálkodású telefonról van szó, strapabíró és kényelmes, kézreálló házban.

A véleményem tehát: ennyiért ez a telefon bestbuy! Aki többre vágyik, annak ott vannak az okostelefonok...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#517) vk1972


vk1972
csendes tag

Megoldható, hogy egy jegyzet folyamatosan látszódjon a képernyőn? Emlékeztetőnek így használnám.

(#518) norbee2244 válasza vk1972 (#517) üzenetére


norbee2244
senior tag

Tudtommal nem.

(#519) matyi19


matyi19
őstag

Tegnap megjött nekem is egy ilyen telefon, nem nagyon volt időm babrálni, de amit eddig láttam tetszik, igazából én kicsit kisebbe számítottam, majdnem olyan nagy, mint az N8-am...
Ami kicsit zavaró, a kijelző kis betekintési szöge, oldalról nézve nagyon rossz...
Nah, meg a rádió, az a nyakatekert megoldás.
Eddig ennyi. :)

(#520) vk1972


vk1972
csendes tag

Videókkal van gondom. Feltöltök a külső micro SD-re mp4 fájlkat, de nem játsza le. Mi lehet a gond? Csak 320x24-es videókat játszik le? Avi-t egyáltalán nem játszik le. 3GP-vel most próbálkozom.

Rendszeresen nem tudom leválasztani az USB-ről, mert azt írja ki, hogy zárjak be minden futó programot. De nincs nyitva semmi. Mit ír a laptop vagy a telefon?

(#521) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Tudtok működő telefonkezelőt Ubuntu-ra? Főleg a naptár miatt kellene. Wammut kipróbáltam, de utólag kiderült, hogy nem is támogatja. Kiessel és PC Studioval Win alatt is sz*ptam, hát még Wine alatt mit művelne.

4 8 15 16 23 42

(#522) vk1972


vk1972
csendes tag

Kicsit ledöbbentem, hogy .txt szöveges fájlt nem lehet megnézni a telefonon. Van erre valami szoftveres frissítés?

(#523) norbee2244 válasza vk1972 (#522) üzenetére


norbee2244
senior tag

tudtommal nincs erre a telefonra ilyen. droidon ment emlekeim szerinr.

(#524) Vladi válasza vk1972 (#522) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én az mjbook programmal csináltam txt-ből futtatható .jar könyvet. Azt simán fel lehet tenni telóra.
Nem tudom, mennyire megbízható program.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#525) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Átlagos napi telefonálással, néhány sms küldésével 11 (!) nap után csak azért lett töltőre téve, mert hát az már mégsem járja, hogy két hétig bírja egy akksi... :DD (még volt két vonalnyi töltés rajta...)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#526) desigo válasza lacibacsi (#525) üzenetére


desigo
senior tag

Brutális..
Mekkora az aksi benne egyébként?

(#527) Vladi válasza lacibacsi (#525) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem értem. Az enyém csak 6-7 napig bírja. Pedig napi 3-4 perc beszélgetés van, meg ébresztő óra. :F

3.7 voltos Li-ion 3.7 Wh-s aksi van benne, samsung. Létezik ennél erősebb?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#528) norbee2244 válasza Vladi (#527) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nekem is többet bír szerintem pedig van amikor nagyon sokat nyúzom van amikor kevesebbet..nem emlékszem mikor töltöttem utoljára . Nekem is ez az akku van benne szerintem gyáriban nincs(értelme sem nagyon :F )

(#529) literati


literati
tag

Az akku a maga 1000mAh -al nem olyan brutális,(sok Nokia is 1050mAh), habár ez is jó, hanem a telefon energia felhasználása sikerült igen jóra. Ezért hosszú a készenléti idő, viszont az alacsony fogyasztás ára a viszonylag gyenge szoftverezettség. Nekem ez abszolút bejön, mert számomra fontosabb az üzemidő, mint a felesleges szoftveres csiricsáré.

(#530) lacibacsi válasza Vladi (#527) üzenetére


lacibacsi
addikt

Napi kb. 20-25 perc telefon, 3-4 sms, ébresztő. Ezzel ment ennyit. Gondolom, ha be lett volna kapcsolva a zenelejátszó, vagy készült volna pár fotó, akkor más a kép.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#531) rolmillione válasza lacibacsi (#530) üzenetére


rolmillione
tag

1 hónapja van meg, alig töltöttem párszor. 5-8 napig megy használattól függően. Ami kicsit zavar benne, hogy 2 csíknál brutálisan felgyorsul a lemerülése, nem érdemes tehát a teljes lemerülést megvárni, mert hirtelen jön. Korábban android volt, soha többet okos telefont, vagy csak ha 5000 mAh-ás akksi lesz hozzá és 3-4 napig bírja full használattal az okostelefon.

(#532) literati válasza rolmillione (#531) üzenetére


literati
tag

Nem akarom elvinni a témát, csak EZ[link] éppen tudja a hosszú üzemidőt (állítólag 3-4 nap).

(#533) norbee2244 válasza literati (#532) üzenetére


norbee2244
senior tag

Persze. Idővel már jobbak lesznek meg ez az egyetlen gyenge pont a mai telefonokban,hogy nem bírják sokáig. Előbb-utóbb a gyártók is rájönnek,hogy hiába a 4 mag meg az 5 col ha fél naponta tölteni mész.

(#534) literati


literati
tag

Érdekes, hogy a szervizkód információ *#0228# az akku infóra
800 mA ír ki, míg a hátlapon 1000 mA van.
Sebaj, a lényegen nem változtat, hogy nagyon jó a készenléti ideje az 5610-nek,

(#535) Vladi válasza literati (#534) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mánakinél. :O

Nem tudom nekem mi gondja lehet. Az elképzelhető, hogy régóta állt már a boltban és ezért? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#536) vk1972


vk1972
csendes tag

Most hallgattam vele először zenét. Nagyon magas a hangszín, alig van basszus tartomány. Kézi hangszínszabályozás nincs rajta, ha jól látom. Hát ez nem jó hír.

(#537) norbee2244 válasza Vladi (#535) üzenetére


norbee2244
senior tag

Gyanusan,de használat függő nagyon a dolog. Fényerő?

(#538) Vladi válasza norbee2244 (#537) üzenetére


Vladi
nagyúr

2-esen van a fényerő az 5-ös skálán. Általán is takarékosan használom a telókat.
Auto billentyűzár is van.

Fent a sorban csak néhány piktogram látszik: 3g, egy micro sd kártya jel és ennyi. bluetooth sincs.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#539) #51736960 válasza Vladi (#538) üzenetére


#51736960
törölt tag

a 3g elég sokat számít, lődd ki ha nem használod.

(#540) Vladi válasza #51736960 (#539) üzenetére


Vladi
nagyúr

oké, hogy kell? :D

automatikusan megy fel a 3g hálózatra. Mit állítsak? telenoros vagyok.

mod: beállítások, hálózat, hálózat módot gsm-re állítottam. Így jó?

Egyébként a 3g az ilyen modil netezéshez, meg mms-hez kell? Azokat nem használom.

mod2: nah így el is tűnt a jel. Így kevesebbet használ?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#541) #51736960 válasza Vladi (#540) üzenetére


#51736960
törölt tag

az enyém angol menüs:
settings > network > network mode > GSM

#542: 2 másodperccel jobb voltam :P

[ Szerkesztve ]

(#542) norbee2244 válasza Vladi (#540) üzenetére


norbee2244
senior tag

Beállítások / Hálózat/Hálózat mód és ott gsm-re lődd át

Szerk.: 2 másodperc..hehe

[ Szerkesztve ]

(#543) Vladi


Vladi
nagyúr

Köszi srácok, meglett közben. :R

A memória kártya nem fogyaszt? Az előző telón mondjuk semmit se adott hozzá, nem kéne. :F
Ami még eszembe jutott, hogy a gombok elég könnyen megnyomódnak a zsebemben. Akkor ugye világít egy sort, hogy billentyűzár feloldása...

No mindegy, mérni nem tudom a fogyasztást, várok, hogy mikor merül le. Ha jól emlékszem kedd este töltöttem.

én meg mindkettőtöknél gyorsabb voltam. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#544) norbee2244 válasza Vladi (#543) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nekem van benne egy 8-as(de minek?) fogyasztani nem fogyaszt nagy mértékben szerintem tehát max 1 órát nyernél vele,de lehet még akkor is sokat mondtam. Bill zárat nem igazán használok valahogy sose nyomódik be így se ha meg benyomódik akkor nem kel életre olyan mértékben.

(#545) literati válasza Vladi (#535) üzenetére


literati
tag

Vladi,
ahogy elébb már említetted, 7 nap 3G-vel napi használatban,
ez azért elég jó, csodát sem kell várni.
Ma nem sok teló hozza ezt a szintet.

Ha 3G nélkül csak GSM módban használva, ez egy kicsit megnyújthatja az üzemidőt, de itt is a realitások talaján kell maradni.

[ Szerkesztve ]

(#546) nyomdasz63


nyomdasz63
csendes tag

Kinéztem magamnak egy ilyet. Egy Nokia X2-00-t cserélnék le rá. A helyi Auchan-ban már nyomkodtam pár percig. Tetszik,bár a hangja sehol sincs az X2-höz,és amit nem találtam: a led villanót ezen nem lehet lámpaként használni,vagy csak én nem találtam hirtelen? Tud valaki erről infót?

(#547) norbee2244 válasza nyomdasz63 (#546) üzenetére


norbee2244
senior tag

felfele gomb nyomva tartasa altal hozhato elo

(#548) tonyrulez válasza nyomdasz63 (#546) üzenetére


tonyrulez
őstag

Felfelé gomb nyomva tartva hozza elő, de csak akkor ha nincs rá gyorsgomb beállítva.

4 8 15 16 23 42

(#549) literati


literati
tag

Majd kíváncsi lennék egy gyors objektív és szubjektív összehasonlításra az X2-vel.
Nekem úgy tűnik, hogy ez is hasonló tudású készülék.

(#550) nyomdasz63


nyomdasz63
csendes tag

A hónap végén lesz pénzem a telóra,azután tudok teljes összehasonlítást írni.
Az X2-vel sincs semmi bajom,2év 2hónapos,akkor újonan 30k volt,egyszerűen csak végigmegy a telefoncsere a családon...a Nejemé lesz. Az Ő őskövület(5,5éves) 3110-s Nokiája a hetedikes srácunké.
Összehasonlítás(a mostani ismereteim szerint): Hang az X2 javára. A kijelző nagyobb(2.2~2.4) a fényképezés-az autófókusz,és a makró mód miatt a Samu javára.
Így közel az 50-hez "okosra" nincs szükségem,érintőst nem akartam. Több hete nézegetem mindet. Amit sokat használok: Pár szó,egy~két mondat,vagy szám hangrögzítése,szinte napi 2~3 alkalommal. A led zsebámpaként való használata napi rendszerességgel. A fotózás szinte napi 2~3 kép,amit heti 1~2 alkalommal átrakok a laptopra.
Telefonálni viszonylag keveset,és rövidet szoktam,(sms is). Netre,3G-re nincs szükségem telón. A naptárt szervezőt,emlékeztetőt sokat használom. Fontos,hogy sok adatot adhassak a nevekhez a telefonkönyvben.
Nagyjából ennyi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.