Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) RaveForce válasza Polarstar (#100) üzenetére


RaveForce
veterán

[link]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#102) #43960832 válasza #43960832 (#99) üzenetére


#43960832
törölt tag

Téged piszkállak, ne mondd el senkinek. :) Telefont szeretne nem almásgépet, erre reagáltam.

muszáj pontos J. :P

(#103) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az igen, ez egy nem gyenge Nokia E52 koppintás, még a menü is, LOL.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#104) Khaal válasza Apollyon (#103) üzenetére


Khaal
őstag

Ennyi erővel az e52 meg u800 soul koppintás.
Semmi köze nincs egymáshoz a két telefonnak a színen kívül, de még az se ugyanaz az árnyalat.

(#105) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok !

Egy evvel a telefonnal rendelkező tulajdonost szeretnék pár kérdéssel "zaklatni":

- Egy találkozót, eseményt milyen módon "kezel le" az időpontok beírásakor. Arra gondolok, ha kezdő dátumot beírom, akkor az esemény befejező dátum automatikusan átáll az általam beírt dátumra, vagy azt is át kell pötyögnöm ?

- Egy találkozó neve, illetve címe mennyire kötött ? A hosszára gondolok.

- Mennyire egyszerű a számítógéppel való kapcsolata ? (Legyen az akár kábel, vagy bluetooth kapcsolat)

- Milyen szövegeket, szövegformátumot lehet olvasni rajta, amit PC-én megszerkesztek, stb. TXT, DOC ? Mennyire tartja meg a formátumát a szövegnek?
Csak egyszerű bevásárló lista, vagy ilyesmire gondoljatok.

Ezeket ha valaki megnézné a telefonján, és leírná, hogy mit tapasztalt, nagyon megköszönném.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#106) poirot válasza poirot (#105) üzenetére


poirot
senior tag

Hát igen, ez a legnagyobb baj ezekkel a topikokkal; úgy vagyunk vele, mint a kamasz fiúk a p*...-val.

Hallott róla, olvasott róla, látott újságban, a szomszédlánynak is ilyen van, a bátyja már majdnem fogott egyet a kezébe, de mikor konkrét kérdés merül fel, akkor sajnos nem tud senki sem válaszolni. :F

(#107) Lewzke válasza poirot (#106) üzenetére


Lewzke
őstag

Az elsőre hamarosan válaszolok, a második részére később, mivel szereznem kell adatkábelt hozzá.

(#108) Denyiro


Denyiro
tag

Valaki nem tudja esetleg, hogy a Vodánál esetleg elő fog -e fordulni ez az impozáns készülék magyar menüvel? :F
Korosodó Nokia 6131-es ékszerem méltó utódjának szánom és ez a darab annak tűnik.

Denyiro

(#109) Lewzke válasza poirot (#105) üzenetére


Lewzke
őstag

- Egy találkozót, eseményt milyen módon "kezel le" az időpontok beírásakor. Arra gondolok, ha kezdő dátumot beírom, akkor az esemény befejező dátum automatikusan átáll az általam beírt dátumra, vagy azt is át kell pötyögnöm ?

Ha pl. beállítok kezdő dátumnak 01.01.2013-at, akkor a befejező dátum átáll ugyanarra.

- Egy találkozó neve, illetve címe mennyire kötött ? A hosszára gondolok.

A címe nagyon hosszú lehet, sokat pötyögtem be, körülbelül 5x17 karaktert.
Ugyanakkor van még egy "Details" mező ahova ugyanennyit írhatsz.

Csak Bluetoothon keresztül kommunikáltam a PC-vel, gond nélkül működik.
Adatkábelem még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#110) poirot válasza Lewzke (#109) üzenetére


poirot
senior tag

Nagyon szépen köszönöm.

:R

És erre tudnál válaszolni?

----------------
- Milyen szövegeket, szövegformátumot lehet olvasni rajta, amit PC-én megszerkesztek, stb. TXT, DOC ? Mennyire tartja meg a formátumát a szövegnek?

Csak egyszerű bevásárló lista, vagy ilyesmire gondoljatok.
-----------------

Köszi még egyszer.

(#111) Lewzke válasza poirot (#110) üzenetére


Lewzke
őstag

Kipróbáltam .txt , .doc és .pdf kiterjesztéssel. Egyiket sem tudja megnyitni. Milyen formátummal érdemes még próbálkoznom?

(#112) Lewzke válasza Lewzke (#111) üzenetére


Lewzke
őstag

Kaptam egy java alkalmazást ami elég türhetően kezeli a pdf-et, szóval megoldható valamennyire.

(#113) poirot válasza Lewzke (#112) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi a választ.

Saját PC-s alkalmazásával, vagy esetleg a Mobiledit alkalmazásával jegyzetbe, esetleg emlékeztetőbe nem lehet beszúrni txt-t ?

Gondolok itt arra, hogy PC-n megszerkeszted és átküldöd a teló jegyzet/emlékeztetőjébe.

Köszi.

(#114) Lewzke válasza poirot (#113) üzenetére


Lewzke
őstag

Ezt nem tudom megmondani, esetleg akkor ha lesz adatkábelem.

(#115) poirot válasza Lewzke (#114) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, eddig is sokat segítettél.

:R

(#116) Cyrin


Cyrin
addikt

Én is megrendeltem céges telefonnak, most hétvégén kapom meg. Pont olyan amilyet gondoltam magamnak erre a célra. Most fordult elő másodszor, hogy olvasva egy telefontesztet, azt éreztem, hogy igen megvan eltalálták az igényeimet, ez kell nekem. Az első a Motorola Defy-nél volt, amit azóta is teljes megelégedettséggel használok.

(#117) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Van hozzá magyar nyelvű szoft.
Ezt a képet ma délután lőttem a Saturnba.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#118) Cyrin válasza Mulderpapa (#117) üzenetére


Cyrin
addikt

annyira, hogy ma kaptam meg a telefont (gyári 24 hó gar, ipon rendelés), és már eleve magyarul indult, és első indításkor a setup wizard is hozta a magyar nyelvet.

a képeket tényleg a belső memóriára menti...

(#119) sunahunter válasza Cyrin (#118) üzenetére


sunahunter
senior tag

Ez de jó.

Valaki tudja, hogy hogyan lehet rávarázsolni az angol menüsre?

(#120) Lewzke válasza poirot (#115) üzenetére


Lewzke
őstag

Kaptam adatkábelt, röviden annyit tudok elmondani, hogy a kommunikációs sebesség USB2.0, tehát a másolás sebessége jó a memóriakártyára (így nem kell leszedni a hátlapot). Feltelepítettem a Samsung Kies applikációt, amivel lehet frissíteni a firmwaret(letölti és feltelepíti) és szinkronizálni lehet a névjegyeket, a naptárt és a teendőket Outlook-al. Ezeket még nem próbáltam, már nincs időm rá mert hamarosan elutazom. :R

[ Szerkesztve ]

(#121) poirot válasza Lewzke (#120) üzenetére


poirot
senior tag

Köszike.

:N

(#122) noisia


noisia
aktív tag

Nekem pénteken hozta meg a futár, magyar menüvel, 2 év garanciával,dobozában 33 jó magyar ezresért. Kicsit sokalltam először, de amikor kivettem a dobozból :Y ... Azóta azon flesselek, mennyire jól néz ki és mennyire hiányoztak a fizikai gombok + az átlátható, pofonegyszerű menürendszer :) . Kb soha nem cserélem többé le, max ha gallyra megy, de minőségi a fémház és eléggé masszív érzést kelt a mai tejfölösdoboz-műanyagból készült rémségekhez képest.

Viszont egy gond adódott: Nem tudna valaki segíteni belőni a netet rajta? Vodafone 3g-s netem van, és sehogy nem bírom rávenni, hogy működjön. Lekértem smsben az internetbeállításokat, hogy lője be maga, de valami jelszót kér, hogy egyáltalán meg tudjam nyitni magát az smst? Miféle jelszót? A voda oldalán egy szó sincs jelszóról? Vagy esetleg valaki tudna küldeni értelmes net-beállítási paramétereket, mert amit a weboldalról néztem és állítottam be manuálisan, az sem működik!!! :W :C May I congratulate, Vodafone?

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#123) slackware64


slackware64
csendes tag

Szevasztok!

Megérkezett az én példányom is végre, (szintén már magyar nyelvvel) imádom.
Itt tudjátok átállítani a fényképek, videók mentésének helyét:

Menü - Beállítások - Memória - Alapértelmezett memória - Fényképező, Videókamera.

Üdv,

Slackware64

(#124) Cyrin


Cyrin
addikt

Én ma fogtam be igazi használatra, és volt gondom, ketten is panaszkodtak, hogy rossz a hangminőség, de nagyon, és egyszer nekem volt érthetetlen. Mondjuk én átállítottam csak gsm-re, de ez nem okozhatja elvileg.

(#125) Polarstar válasza Cyrin (#124) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lehet, hogy ugyan az a rendszer van benne, mint a ütésálló samukban.
Na, akkor szívás, mert az pl iszonyat pocsék.

Ezen nem segít a kódolás váltás, mert ki nem nyomja a legjobbal? Eleve azok vannak benne.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#126) poirot válasza Polarstar (#125) üzenetére


poirot
senior tag

Majd beszámolok róla, lesz összehasonlítási alapom.

A Samsung B2700-asomat (ütésálló), fogja felváltani az S5610-es.

Ott nem tapasztaltam rossz hangminőséget, és nem is panaszkodott senki, hogy nem jól hall. Ennél majd meglátjuk.

(#127) Nietzsche_ válasza novinyul (#2) üzenetére


Nietzsche_
tag

Ebben ne legyél olyan biztos :)

T-mobile, hamarosan kapható készülékek

(#128) Cyrin válasza Polarstar (#125) üzenetére


Cyrin
addikt

én inkább egyedi problémának mondanám, ma pl még nem volt gond vele.

3g-t meg azért váltottam le gsm-re, mert a családban lévő defy és htc okostelók így kevesebbet fogyasztnak, netre meg nem használom, arra a ott a defy. gondoltam így még tovább fogja bírni, de aztán visszaraktam 3g-re.

(#129) Cyrin


Cyrin
addikt

újabb érdekes jelenség, ma többször előfordult, hogy ha telefonálok valakivel, és közben bejön egy hívás, és pittyeg, a pittyegés közben a hívó fél hangja nagyon felerősödik...

(#130) poirot


poirot
senior tag

Na meg van a telóm, kb 3 órája nyüstölöm.

A külseje, számomra több, mint elegáns, nagyon tetszik. Van súlya, visszafogott, ugyanakkor úgy néz ki, mint a "nagyok". Ezt bárhol előveheted...

:)

Mivel, mint említettem az előző telóm is Samsung teló volt, így ismerős volt a menüje, természetesen magyarul.

A NET nem érdekel, így avval nem is foglalkozom.

A számítógéppel még nem kötöttem össze, majd holnap.

Van ami eléggé macerás volt, pl. kép hozzárendelése egy hivóhoz. Itt alapból ömlesztve adta file-okat, át kell állítani mappa nézetre és mindjárt kezelhetőbb lesz a kiválasztás.

A zenelejátszót nem tudtam úgy beállítani, hogyha kilépek belőle, akkor ne jelenjen meg a kezdőlapon.

A letiltani kivánt számokat nem ajánlja fel a telefonkönyvből, neked kell bepötyögnöd. Legalábbis én nem találtam más megoldást.

A billentyűvilágítást nem tudom kikapcsolni, ha valaki megtudja mondani, hogy hol, megköszönöm.

Van még a hangerő szabályzó gomb felett egy apró lyuk, a RESET lehet ?
Természetesen jó szokásom szerint csak a rajzot néztem meg a leírásból, ott nem jelzi, a szöveget még nem nyálaztam át. :DD

Egyenlőre ennyi, majd beszámolok még a tapasztalataimról.

[ Szerkesztve ]

(#131) Cyrin


Cyrin
addikt

nekem ami hiányzik az a nem fogadott hívást jelző led, valamint bejövö hívás esetén a csörgés némítása elutasítás nékül...

(#132) Rusi válasza Cyrin (#131) üzenetére


Rusi
senior tag

A másodikat tudja, csak szimplán megnyomod a hangerőszabályzót az oldalán és elnémul (de a hívást nem dobja el) és ezt rezgés esetén is működik.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#133) Cyrin


Cyrin
addikt

viszont nem megy vele a nokia bluetooth-os headsetem, valaki tud olyat ami működik vele?

(#134) sunahunter válasza Cyrin (#131) üzenetére


sunahunter
senior tag

Igen, honnan látni, hogy esemény volt, anélkül, hogy hozzányúlnék?
Valaki?

(#135) Cyrin válasza Cyrin (#133) üzenetére


Cyrin
addikt

na vettem hozzá ilyen samsung headset-et, ezzel működik, kicsit nevetséges számomra, hogy indításkor bemondja, hogy "power on", nekem egyből bevillant 1987-ből a Super Channel-ről Captain Power :DD
viszont két telefon is rácsatlakoztatható egyszerre, és van hozzá 3 fajta füldugó gumi, meg egy pót akasztó, ami jó dolog...

[ Szerkesztve ]

(#136) nyunyu válasza Rusi (#132) üzenetére


nyunyu
félisten

A másodikat tudja, csak szimplán megnyomod a hangerőszabályzót az oldalán és elnémul (de a hívást nem dobja el) és ezt rezgés esetén is működik.

Wow :Y

Bejovo hivasnal az L700 a hangeroszabalyzo gombra kiirja, hogy az a funkcio nem erheto el nema modban, majd razza az asztalt tovabb. :(

Mondjuk azt semmi sem uberelte, amikor nemara kapcsolt Nokia 2620-szal ultem egy egyetemi eloadason, egyszer csak halk default Nokia tune, mire mindenki engem nezett.
Eloszor nagyon nem ertettem miert, aztan a telefont a zseb aljarol elobanyaszva jottem ra, hogy annal a gyagyitelefonnal a default beallitas nema uzemmodban az egyre erosodo csengohang, de egyaltalan nem rezeg. :W
Iszonyat voros fejjel qrvagyorsan kinyomtam+kikapcsoltam...
Azota rendesen beallitottam, most mar csak rezeg, ha le van nemitva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#137) Cyrin


Cyrin
addikt

Hát én nem tudom, egyszer kipróbáltam hívás közben nyomogatni a hangerő gombot, de nem vette le, csak halkította lépésekben. Majd jövő héten újra kipróbálom.

Megpróbáltam a garancia hosszabbítást a Samsung oldalán, de szerintük nem gyártanak ilyen modellszámú telefont...:D

(#138) sunahunter válasza Cyrin (#137) üzenetére


sunahunter
senior tag

Hosszan kell nyomni....

(#139) Cyrin válasza sunahunter (#138) üzenetére


Cyrin
addikt

Köszi, sose jöttem volna rá...

(#140) sunahunter válasza Cyrin (#139) üzenetére


sunahunter
senior tag

Nincs mit, de elég balfasz megoldás :Y

(#141) nyunyu válasza Cyrin (#137) üzenetére


nyunyu
félisten

Legyszi probald meg ki nema modban (# hosszan nyomva kapcsolja ki/be), mit csinal a hangero gomb, ha hivnak, kikapcsolja-e a rezgest, vagy sem.

Masik ket kerdesem meg az lett volna, hogy milyen gyorsan lehet USBn masolni hattertar modban a memoriakartyara. (L700: ~800KB/sec :W)
Illetve az MP3 lejatszoja tud-e komplett konyvtar tartalmat nevsorrendben lejatszani. (L700 NEM!)

Ha mindegyikben van elorelepes az L700 balfek megoldasaihoz kepest, akkor szemrebbenes nelkul beujitok egyet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#142) slackware64 válasza nyunyu (#141) üzenetére


slackware64
csendes tag

Hello!

Tudom, hogy nem nekem szólt, de ...

"Legyszi probald meg ki nema modban (# hosszan nyomva kapcsolja ki/be), mit csinal a hangero gomb, ha hivnak, kikapcsolja-e a rezgest, vagy sem." Kikapcsolja.

"milyen gyorsan lehet USBn masolni hattertar modban a memoriakartyara" ~10.000 kbyte/sec, a telefon belső memóriájára 4.000 kb/s.

"az MP3 lejatszoja tud-e komplett konyvtar tartalmat nevsorrendben lejatszani"

Ha olyasmire gondolsz, hogy egy saját válogatásalbumotmappát hozol létre, különböző előadókkal, albumokkal, stb., akkor...

1. Nem. id3v. tag-ek alapján válogatja szét a zenéket albumok/előadók/műfajok szerint. Ha létre is hozol egy saját mappát, magát a könyvtárat nem fogod tudni kiválasztani a zenelejátszóban (tehát szerintem szerkesztened kell a tag-eket, pl. az album legyen minden esetben "nyunyu").

2. Igen. Ha ez az egyetlen általad létrehozott mappa tartalmaz zenéket, akkor a lejátszóban van "Összes szám" opció. Itt viszont megint tag-ek (az egyes dalok címei) alapján határozza meg a sorrendet, nem a fájlnevek alapján.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv,
Slackware64

(#143) nyunyu válasza slackware64 (#142) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor ez 2 javitas a harombol, MP3 lejatszoert tovabbra is zabos vagyok.

Nalam a zenek igy lettek felmasolva:
memoriakartya\my sounds\eloado\album\szamcime.mp3

Mint korabban irtam, L700-zal szivtam par kort, mert bizonyos szamoknal csak az ID3v2 volt kitoltve, azt meg ignoralja a telefon, es betette az ismeretlen eloado kategoriaba oket :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#144) slackware64 válasza nyunyu (#143) üzenetére


slackware64
csendes tag

"Nalam a zenek igy lettek felmasolva:
memoriakartya\my sounds\eloado\album\szamcime.mp3" Szintén.

Így viszont nem annyira vészes a helyzet. Az előbb én arra gondoltam, hogy több előadó több albumáról pár számot szeretnél bedobni egy könyvtárba, és ezt kellene valahogy lejátszani.

Ha a fenti rendszert tartod, akkor a lejátszóban az albumok menüpont alatt könnyedén el tudod érni a zenéidet. Persze ahhoz, hogy a lejátszó szerint is abba a mappába tartozzanak, sajnos kellenek a tag-ek.

(#145) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Már kapható a T-nél. :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#146) poirot


poirot
senior tag

Van egy olyan opció, mikor bemész az MP3 könyvtárban, hogy rendezés;

idő-tipus-név-méret. A megfelelőt kipipálni.

(#147) noisia


noisia
aktív tag

Egy apró tapasztalat:

Az a menüpont, hogy Samsung apps, az egy moslék. Sikerült belőnöm a netet és kipróbálni, hogy mi is ez. Elirányít egy annyira vérgagyi oldalra, amilyet azért manapság már ritkán látni. Elvileg itt vannak letölthető appok, de csak pár annyira sz@r-silány kép, csengőhang meg játék van, hogy hirtelen nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. Ja, ami a legszebb 1000!!! azaz ezer Ft a játékok darabja :C , ingyenes nincs.

Készenléti időhöz is egy gondolat: 6 napja töltöttem és még kettesen van az akksi :D ... no comment (F.U Android)

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#148) poirot válasza poirot (#146) üzenetére


poirot
senior tag

Bocsesz, korrigálom, félreértettem teljesen amit a media player kapcsolatban kérdeztetek. Ez ugyanolyan f*s, mint a régebbi telómban. Vagy az összeset kiválasztod egy általad kreált listába, vagy egyenként. Na most gondoljatok bele..., egyenként. Az eszem-f*szom megáll. Egy félig-meddig megoldás van, ha az általad kiválasztod használt csengőhangoknak, család-, munkatárs-, stb. adsz egy olyan nevet, amivel a lista elejére kerül, ha az összeset kiválasztod. Mondjuk 01a_ előnévvel ezek előre kerülnek és az összes választása után ezek elől ki lehet venni a pipát és akkor van egy listád, amit le szeretnél játszani. Macerás tudom, de ez van. Könyvtárakat nem lehet kiválasztani. :(((

Egy újabb észrevétel; beszélgetéseket rosszabbul hallom egyes telóknál, mint az elöző telefonomnál. Olyan tompább az egész.

A játékoknál megint olyan pitiáner a Samsung, mint régebben; a felrakott 1-2 játék csak demo, nem teljes értékű.

A jar, jad játékokat simán fel lehet rakni.

Még egy; olyan zavaros az egész a jegyzetek, találkozók, stb. Van amelyik megjelenik a naptárban, van ami nem, hiába raksz riasztást. Most töltőn van a telóm, így csak emlékezetből; Van olyan, hogy készítesz egy emlékeztetőt, gondolod, hogy majd a kezdési időpontban, majd riaszt, de nem, kell adni egy másik időt, na akkor riaszt. :F

A saját KIES PC programja nem jól kezeli le az ékezetes neveket a telókönyvből, szóval használhatatlan. A Mobiledit viszont minden gond nélkül megoldja.

Evvel és a hiányosságokkal együtt most is azt mondom, hogy nekem tetszik ez a teló.

[ Szerkesztve ]

(#149) Cyrin


Cyrin
addikt

másnál nem jelentkezik az a probléma, hogy beszélgetés közben bejövő hívásnál amikor pittyegéssel jelzi, felhangosodik a telefon? rohadt zavaró tud lenni...

aki meg kitalálta, hogy ne legyen mappa szerinti zenelejátszás, annak levágnám a ....

(#150) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!
Milyen képeket készít a kamera? Van olyan minőségű, mint a Galaxy S 5MP kamerája?
Előre is köszönöm: Gábor

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.