Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) jtasi


jtasi
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy kérésem! Vettem a férjemnek egy Samsung S 5610-es mobilt.Ő nem szereti az érintőset.Van egy problémám vele vagyis a bluetooth-al.minden telefont felismer csak a pc-ét nem.Ehhez a párosításhoz pin kódot kér.A telefonon megjelenik a pc-hez csatlakoztatott bluetooth neve ,de kéri a kódot.Milyen kód ez?Az útmutatóban nincs részletezve a mobilokat meg felismeri.Tettem bele 2Gb-os memória kártyát arra szépen felpakolja,de küldi is a képeket csak a géppel nem jön össze.Valaki esetleg tudna valamit javasolni?

(#802) Falcon C. válasza jtasi (#801) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Ugyanazt a számsort add meg mindkét eszközön. Rád van bízva, lehet 1234 is.

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#803) quasar7 válasza betonfelhő (#800) üzenetére


quasar7
csendes tag

Kössz a választ! Egyébként milyen gyakoriságokat lehet megadni az email-ek lekérdezéséhez?

(#804) arn77 válasza quasar7 (#803) üzenetére


arn77
aktív tag

1 perc
5 perc
15 perc
30 perc
2 óra
4 óra
6 óra

(#805) veze


veze
őstag

ezt meglepödve tapasztaltam, hogy egy simkártya csere röpke 30 másodpercére sem volt képes megörizni a dátum és óra beéllításokat.. ezt már a samsung L-700 is tudta söt talán már a C-100 is..
szóval ha valami okbol kifolyolag az aksit kivesszük, kezdhetjük előlröl ezeket :(((

(#806) jtasi válasza Falcon C. (#802) üzenetére


jtasi
csendes tag

köszi szépen a segítséget.Sikerűlt :K

(#807) veze válasza rolmillione (#773) üzenetére


veze
őstag

Tiltólistáról hogy kell számot levenni? Ha rámegyek a névre címek letiltása és hozzáadás a tiltólistához van. Ha rájuk kattintok beteszi a nevet a tiltások közé. De egy letiltott számnál ha rámegyek ezekre a menüpontokra ismét csak a betevést lehet, ahol kiírja, hogy már tiltólistán van a szám. Címek letiltása és hozzáadás a tiltólistához közt mi a különbség?

ez engem is érdekelne, ma hozzáadtam egy számot véletlenül de sehogy sem találom hol tudnám megnézni az aktuális tiltolistámat..nyilvan ha látnám onnan el tudnam távolitani
köszönöm a segítséget :R

(#808) veze válasza veze (#807) üzenetére


veze
őstag

néhány dologra rájöttem ezzel kapcsolatban és megosztom..
visszább olvasva láttam hogy más is kérdezett ezel után.. tehát:

tiltólista:
hívások tiltására szolgál
Menü/Beállitások/Hivás/Összes hívás/Automatikus elutasítás/Elutasítási lista
itt lehet törölni ( hozzáadni is, többféle feltételeket is megszabva)

cimek tilása:
sms-ek tiltására szolgál
listára hozzáadás vagy eltávolitás:
Menü/Üzenetek/Beállítások/Ált. beállítások/Üzenetek tiltása
itt lehet törölni, hozzáadni is

(#809) manoati


manoati
csendes tag

Sziasztok!Egy kérdésem lenne, nyakba akasztót be lehet fűzni valahova? :F

(#810) arn77 válasza manoati (#809) üzenetére


arn77
aktív tag

Szia!

A hangerő gomb fölött van egy lyuk, gondolom azt a célt szolgálja.

(#811) manoati válasza arn77 (#810) üzenetére


manoati
csendes tag

Köszi!

(#812) raul_7


raul_7
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám,h.ha a telón a Facebook-ot megnyitom...eltűnt az Értesítések felirat a fejlécből...mi lehet a gond?Eddig mindig megjelenítette.

Ron

(#813) Mara31


Mara31
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem a tf-t 1-2 dologban szeretném a segítségeteket kérni.

Ha fényképezni akarok 1-2 másodpercig szép szines képet mutat a kijelző. Ezután azonnal világosodik és így az elkészült kép is sokkal szintelenebb, fakóbb lesz a valóságnál. Már több menüponton próbáltam állítani lehet valamit nem jól csinálok.
Tudtok erre a problémára megoldást? - illetve egy alaphelyzetben hogyan állítsam be a a fényképezőgéphez tartozó menűpontokat?

Olvastam hogyan lehet a betűméreten változtatni.
Sms írásakor viszont a betűnagyság marad. Itt is lehetne nagyítani?

Ha tudtok segíteni pontról pontra írjátok már meg.

Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat

üdv Mara

(#814) tonyrulez válasza veze (#807) üzenetére


tonyrulez
őstag

Egyébként nem sokkal ezelőtt válaszoltam meg ;)

4 8 15 16 23 42

(#815) cs.zs. válasza Mara31 (#813) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia !
Lehet hogy folyamatosan éjszakai üzemmódra van állítva a fényképező (opciók - SCN - nincs!), vagy max-ra fel van húzva a fény-érték (fektetett módban a jobb oldali navigációs gombbal állítható - jellemzően 5-6 a megfelelő) . Ha esetleg piszkos a lencse (ujjlenyomat) , az is be tudja csapni az automatikát .

Az elkészült képek csak a telefonon rosszak , vagy számítógépen is ?
(megtévesztő lehet a telefon kijelzőjének rossz betekintési szöge , az is becsaphat)

üdv
Cs Zs

...

(#816) Foreverpocok


Foreverpocok
csendes tag

trt

(#817) lacibacsi válasza Foreverpocok (#816) üzenetére


lacibacsi
addikt

Igazán mély mondanivalójú hozzászólás. Első itcafe-s megnyilvánulásnak nem is rossz... :W

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#818) Mara31 válasza cs.zs. (#815) üzenetére


Mara31
csendes tag

Szia!

Köszi, hogy próbálsz nekem segíteni.
Igen a számítógépen is fakók a képek.
Megnéztem a fény 5-ön áll.
Az SCN-nincs-el kapcsolatban nem értettem teljesen szerinted arra legyen, vagy éppen ne arra legyen állítva? Végig próbálgattam a jeleneteket egyedül a naplementénél nem világosodott ki a kijelző, de ott meg nem használt vakut.
Hát nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Irigykedve olvasom a hsz-eket, hogy gyönyörű képeket csinál.

Sms írásakor hogyan lehetne nagyobb betűméretet varázsolni? - erre van Neked vagy valakinek ötlete?

köszönöm előre is

üdv Mara

(#819) cs.zs. válasza Mara31 (#818) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia !
Az sms-írás betűméretét nem tudom , sosem foglalkoztam vele :)
A kamera pedig (automata üzemmódban) "SCN - nincs" állásban használható legegyszerűbben .
Nem túl régi készülékek ezek , a Tiédnek is garanciálisnak kell még lennie . Vidd szervizbe . Nemtom hogy kamerát cserélnek-e ha az a baj , lehet hogy kapsz egy új telefont .

üdv
Cs Zs

...

(#820) meroly


meroly
veterán

A vaku használható lámpaként? És ha igen hogy?

Impossible is nothing

(#821) cs.zs. válasza meroly (#820) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia .
Volt már itt szó róla , bár sokszáz hozzászólást nehéz átolvasni .
A felfelé gombot nyomva tartod , és bekapcsol . Aztán újra nyomva tartod , és kikapcsol .

Csak az "intelligens kezdőképernyő" aktiválása után működik , nélküle nem.

üdv
cs zs

...

(#822) hypno skate válasza Mara31 (#813) üzenetére


hypno skate
senior tag

SMS írásakor nem tudom, de egyébként ha megnyitsz egy beérkezett üzenetet és az opciókat választod, ott találsz egy 6. nagyított nézet fület. Abban 60, 100, 150 és 200 %-os nagyítást tudsz beállítani.
A beállítás érvényes lesz az összes tárolt és ezután eltárolandó (beérkező, elküldött, stb.) üzenetedre. Én 150 %-ot állítottam be, azt már szemüveg nélkül is kisilabizálom. ;)

Betűméret állítható még a Beállítások - Kijelző - Betűstílus - Betűméret elérési úton. De az nekem nem sokat használt. Lehet hogy neked elég lesz.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#823) meroly válasza cs.zs. (#821) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm, rákerestem a lámpa szóra, de lusta voltam mást is megpróbálni.
Akkor az király, hogy van funkciógomb rá.

Egy nagy bajom van ezzel a telefonnal, egyéb iránt teljesen tökéletesen megfelelne, az akku meg egy álom, szóval a problémám az hogy a felirat nem nokia rajta :O

Impossible is nothing

(#824) Cyrin válasza meroly (#823) üzenetére


Cyrin
addikt

csak ennyi a gond? ragassz rá egy nokia matricát :)

(#825) meroly válasza Cyrin (#824) üzenetére


meroly
veterán

Ja és hogy rakom bele az imádott S40-et? :DDD

Impossible is nothing

(#826) cs.zs. válasza meroly (#823) üzenetére


cs.zs.
addikt

Sokkal jobb , mint bármelyik hasonszőrű Nokia , de kár hogy nem Nokia ...
ez annyira szép gondolat : ))

...

(#827) albiosz válasza meroly (#825) üzenetére


albiosz
őstag

Nem te vagy a ,,fémellenes" is? Mert akkor egy újabb problémához érkeztünk,de lehet, hogy keverlek valakivel. Amúgy nekem is csak finn telefonjaim voltak eddig, már két éve egy E5-ös van, imádom, nekem tökéletes. Ha meghal, akkor viszont nem tudom mire kéne váltani. WP vonal eddig csalódás, E széria megszűnni látszik. Lehet, hogy eljön a Nokia-leváltás ideje nálam.

(#828) Mara31 válasza hypno skate (#822) üzenetére


Mara31
csendes tag

Köszönöm a válaszodat :)))))))))

Igen én is megtaláltam ezt a 2 lehetőséget - ami nagyon jó-, de az sms írásakor szerintem a betűméret nem változik hiába állítom akárhová. Sajnos...

(#829) meroly válasza albiosz (#827) üzenetére


meroly
veterán

De igen :DDD Hát az akku, a kamera, a 3G és a vaku kárpótolna, meg ez olyan szálcsiszolt, nem vészes.

cs.zs.: hát most nem? :DDD

Egyébként olvastam itt hogy valaki pont 3720-ról váltott kényszerből (céges szolgáltató csere) és mindennel meg volt elégedve kivéve a menüjét. Meg is van.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#830) Mara31 válasza cs.zs. (#819) üzenetére


Mara31
csendes tag

Szia!

Köszönöm a tanácsaidat.

Az SCN-nél is kivilágosodik a kijelző és a kép is fakó,
Be fogom vinni szervízbe, még csak 1 hetes.

A bejövő és kimenő sms-nél tudom a betűméretet változtatni, de íráskor úgy látom másnak sem sikerült, sajnos ...

Nagyon rendi vagy :))))))))

üdv
Mara

(#831) meroly


meroly
veterán

Azért kíváncsi lennék ha a nokia piacra dobna egy ilyet, mennyire ugrana meg a részesedése a mobilpiacon. :U

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#832) Kali30


Kali30
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne van-e benne előlapi kamera. Sok helyen írják hogy van pl. ( speedshop arukereso )
Itt a specifikációban nincs.
Mi az igazság? :)

(#833) meroly válasza Kali30 (#832) üzenetére


meroly
veterán

Igen van, VGA és ezen a képen látszik is a hangszóró mellett.
Megj: plusz egy jó pont, erről én sem tudtam. ;)

Impossible is nothing

(#834) Kali30 válasza meroly (#833) üzenetére


Kali30
csendes tag

Még annyi, ha van rajta előlapi kamera, messengerhez lehet-e használni videohíváshoz?
Köszi!

(#835) cs.zs. válasza meroly (#833) üzenetére


cs.zs.
addikt

A képen látható készülékben lehet hogy van , de az enyémben nincs , az tuti :) .
Lehet hogy egy másik piacra szánt verzió van a képen . Az enyém hivatalos , Telenoros , 2012 novemberi készülék , ebben nincs .

...

(#836) meroly válasza cs.zs. (#835) üzenetére


meroly
veterán

Azdedurva :Y Gsmarena-n is írják, hogy van.

Kali30: akkor a kérdés már nem releváns.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#837) Kali30


Kali30
csendes tag

:W
Akkor légyszi akinek van kamera rajta írja már meg, és hol vette?
Köszi!

(#838) cs.zs. válasza meroly (#836) üzenetére


cs.zs.
addikt

Lehet hogy a ők is "kintrőlhozott" telefonnal operálnak ,
Illetve van még egy lehetőség : a Telenor így kérte ,és ezért (is) volt ennyivel olcsóbb . A feltöltőkártyás 12000 Ft-os ár elég meghökkentő a független 25000 mellett ...

Más telefonnál is tapasztalható ilyen . Van SE WT19i Live with Walkman a családban , mindenhol írják , hogy 1200mAh akku , 40-50 e Ft . Én 29600 Ft-ért kaptam meg a T-mobile-tól (semmi extra díjcsomag, csak további két év a legkisebb csomaggal) , és pl az akku csak 1160mAh . Ki tudja mi hiányzik még belőle :)

Ha a megrendelő olcsóbbat kér , a gyár megoldja . Olcsóbbat szállít .

...

(#839) Cyrin válasza Kali30 (#837) üzenetére


Cyrin
addikt

ipon-tól vettem, eddig még mindenkinek volt rajta kamera aki ide írogatott.

(#840) cs.zs. válasza Cyrin (#839) üzenetére


cs.zs.
addikt

Írd ide légyszi hogy hogy kapcsolod be !
(még nem találtam erre utaló nyomokat a menüben)

Mennyibe került ?
Mennyi a garancia ?

(a Telenornál 24 hó a gari , + regisztráltam a készüléket a Samsung honlapján , így további 2 hónap. Ki is nyomtattam a garijegyét , amely így 2012 novembertől 2015 januárig érvényes)

...

(#841) meroly válasza cs.zs. (#840) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem jeleznék ha kamera nélküli változat is készült volna, lásd E50-ből is van direkt kamera nélküli. Az akku amit írtál meg simán kerekítés ;]

Impossible is nothing

(#842) Falcon C. válasza cs.zs. (#838) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Mi is a Telenornál vettük, nincs rajta. De ahogy elnézem a hivatalos honlap galériáját, azon se látok.

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#843) meroly válasza Falcon C. (#842) üzenetére


meroly
veterán

Pont ezt nézegettem én is, bár nem valódi képek, de akkor sincs rajtuk.

Impossible is nothing

(#844) Falcon C. válasza meroly (#843) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Ugyanakkor meg ennek a lapnak az alján:

"Make video calls with its video telephony front facing camera."

:F :F :F

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#845) cs.zs. válasza meroly (#841) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem kerekítés .
X8-unk is van , abban is ugyanaz az EP500 akku van . Rá van írva , hogy 1200mAh . A WT19i EP500-as akkujára meg 1160mAh van írva . A mobilarena tesztben szereplő készülékben is 1200-as volt , tehát több félével készül .

...

(#846) meroly válasza Falcon C. (#844) üzenetére


meroly
veterán

Biztos van benne, mert a gsmarena nem szokott tévedni. Viszont itt sem említik a tesztben és sem a képeken sem a videon nem látszik, sőt még a kamera menü is végig van nyomkodva, ha máshol nem ott találkozni kellett volna vele még akkor is ha igen jól megbújuk a kis piszok ;]

cs.zs.: 40mAh azért nem számít, de egy kamera már igen, főleg ha attól függ a videotelefonálás is.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#847) veze


veze
őstag

enyém telenoros 12k-s és nincs rajta
hacsak nem.. szuper láthatatlanul lapul kijelző mögött :D
ha beirom a *#0*# kódot elöjön a teszt menü, de ebben sem szerepel csak a hátsó kamera
Aki kiváncsi hogy van e első kamerája itt ellenőrizhetti is egyben.
nekem csak a hátsó szerepel
(az L-700-ban is itt ellenöriztem, abban volt)

[ Szerkesztve ]

(#848) Cyrin válasza cs.zs. (#840) üzenetére


Cyrin
addikt

hülye vagyok, nincs rajta :D

(#849) Falcon C. válasza meroly (#846) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Névjegyek - Opciók - Videohívás. Kell hozzá a 3G. Kipróbáltam, pár másodperc után közölte, hogy a videohívás nem elérhető.

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#850) cs.zs. válasza meroly (#846) üzenetére


cs.zs.
addikt

Persze hogy nem számít 40 mAh , ezt észre sem veszed a használat során . Nem is ezért mondtam . A lényeg hogy többféle készül . Ha a szolgáltató modjuk 1,5 dollárral olcsóbban kapja meg a gyártótól egy ilyen akkuval , akkor pl 10.000. db-nál már jelentős a különbség a számlán. Ugyanez van az előlapi kameránál is . Ott el tudok képzelni 10-20 dolláros árkülönbsget is . Sokezer db-nál az rengeteg pénz .

Ezért kértem , hogy akinek van benne , írja már ide , hogy hogyan kapcsolja be . Én nem találtam ilyen funkciót .

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.