Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Sziasztok!

Lett egy ilyen telóm, egyenlőre elégedett vagyok vele.
A bluetooth gyorsabb bekapcsolására van vmi trükk?

Köszönöm!

(#1252) 1picur válasza Forrest Gump (#1251) üzenetére


1picur
csendes tag

Te mit tapasztalsz fényképezés terén?

Telefonáláskor jól hallod a másik felet? Egy másik oldalon volt olyan, aki arra is panaszkodott, hogy halk. /"Iszonyu halk telefonalaskor soxor mar szinte belepreselem a fejembe hogy halljam a tuloldalrol beszelo hangjat. Lassu mindenhol( software, fenyekepzogep etc). A fenykepezogep, exponalaskor, mind a fenykep elmentesekor egyszeruen botrany sebesseget prdukal."/ Én, olyan sokat még nem telefonáltam rajta. Egyszer én is nagyon halkan hallottam a másik felet, de a többi pár alkalommal, nem volt vele gondom (de igaz, hogy minden alkalommal csendes környezetben telefonáltam).

Egyébként azt is tapasztalom, hogy a képeket is lassabban tölti fel Bluetooth USB-vel a PC-re egy korábbi Samsung telimhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#1253) Blackmirror válasza 1picur (#1249) üzenetére


Blackmirror
senior tag

na akkor ez ok,mert stopper nélkül 1-2 mpre becsültem.ez ennyit tud ezek szerint.
egyébként ha nem mondod soha nem veszem észre,nem igazán fényképezek vele csak azért néztem meg mert kérdezted:)

iPhone X@R, iPad Pro

(#1254) meroly válasza 1picur (#1252) üzenetére


meroly
veterán

Tyűha, azért vannak itt negatív vélemények, jó hallani, mert azt hittem tökéletes a telefon.

Impossible is nothing

(#1255) Ulaci válasza meroly (#1254) üzenetére


Ulaci
tag

Nekem fényképezésnél elég gyors 1-2 mp ugyan eltelik de a Blackberrymnél is ez volt, a fotók betöltése és a szoftver elég gyors. Nincs panaszom rá.

Ép testben, ép lélek!

(#1256) fattyu válasza meroly (#1254) üzenetére


fattyu
veterán

azért megkérdezném hogy a user nem-e fix fókuszos nokiákhoz vagyon e szokva. Mert ugye az instant csinál fos képet. Ez meg fókuszál ami igen idő.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1257) 1picur válasza Blackmirror (#1253) üzenetére


1picur
csendes tag

Köszönöm, hogy megnézted. Ha neked is ennyi, akkor megnyugodtam. :)

(#1258) 1picur válasza meroly (#1254) üzenetére


1picur
csendes tag

Ja, én a kérdéseimmel nem negatív véleményt akartam kelteni. :) Csupán korábban kérdéses volt számomra, hogy normális-e fényképezésnél ez a sebesség (de már nem kérdés), meg 1x halk is volt (de mint említettem még nem telefonáltam túl sokat ezzel, és azt a keveset is csendes környezetben tettem, szóval még nem igazán tudok erről véleményt alkotni, így ez is csak érdeklődés volt, hogy ki hogyan hallja telefonáláskor a másik felet). A mai (2013.06.02-i, 13:05:20-as) bejegyzésemben egy másik felhasználó által egy másik oldalon írt kommentjeit is csak azért idéztem, hogy érdeklődjek arról, hogy vk tapasztalta-e az illető által írt észrevételeket. :) Szóval azért, mert ezeket a kérdéseket feltettem, még nyugodtan lehet tökéletes telefon. :)

[ Szerkesztve ]

(#1259) meroly válasza 1picur (#1258) üzenetére


meroly
veterán

Azért kíváncsi lennék másnak zajos környezetben volt-e tapasztalata halkság téren.

Impossible is nothing

(#1260) fattyu válasza meroly (#1259) üzenetére


fattyu
veterán

Nem nagyon hangos. Ez tény. de azért használható.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1261) fattyu válasza meroly (#1254) üzenetére


fattyu
veterán

én mondjuk mondok mégegyet. A billentyűzet minősége nem üti meg a szintet. Elég bizonytalan nyomáspontok, és bár szép nagyok a gombok de az érzékelő alattuk nem felel meg. simán meg lehet ugy nyomni hogy nem érzékeli.

Ezzel együtt. Ha nem smsezel sokat.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1262) Blackmirror válasza meroly (#1254) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Amúgy tökéletes telefon nincsen és nem is lesz.
De ez közel van ahhoz,legalábbis nekem.Amire én használom arra tökéletes.
Pl észre sem vettem volna h 1-2mp amíg elkészíti a fényképet mert arra nem használom.
Amit úgy nehéz volt megszokni az a kijelzője,mert ugye én másodtelefonnak használom ,az elsődleges telefon pedig egy s-amoledes samu.

Töréstesztet már hajtottatok végre?nekem sikerült,pedig nem jellemző hogy "dobálom" a telefonom :( Fürdőszobában esett ki a kőre pulóver zsebéből nagy lendülettel-csatt-nyekk-hátlap azonnal lerepült de nincs rajta egy karc sem pedig tüzetesen átnéztem...nem is tudom melyik részére eshetett a telefon.(szóval szerencsém volt).

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#1263) Sanya72


Sanya72
csendes tag

Sziasztok. Ma vásároltam egy s5610-es telefont, és az lenne a kérdésem, hogy a billentyűzete nektek is recseg ropog, olyan mintha egy nylon zacskó lenne alatta?
Sanyi

(#1264) meroly válasza fattyu (#1260) üzenetére


meroly
veterán

+1261 és Blackmirror: köszönöm az infókat :R
Így már megnyugodtam, hogy nem mertem leváltani a nokiámat, mert ott nincs hangerő probléma, a képekre nem kell várni, mert én "fix fókuszos nokiákhoz vagyon e szokva" és ez nekem jó is. A gombok is jók, szóval azért kell a nem ajnározó vélemény is. :R

Impossible is nothing

(#1265) licskin


licskin
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon tetszik nekem ez a Samsung S5610-es. Végig olvastam mind az 1264 hozzászólást.
Egyetlen bizonytalansági tényező maradt bennem.
Korábban többen is arra panaszkodtak, hogy időnként újraindult a készülékük, és mindannyiuknak szolgáltatói volt a masinájuk. Talán mindannyian T-s vásárlók voltak, de ebben nem vagyok biztos. Én is ott tervezem a vételt, ezért kérdezem:
Fennáll-e még ilyen jellegű probléma, s ha igen, akkor kiderült-e, hogy mi okozza és hogyan szüntethető meg?

[ Szerkesztve ]

(#1266) tonyrulez


tonyrulez
őstag

2 Telenorosom közül egyik sem indult eddig újra.

4 8 15 16 23 42

(#1267) fattyu válasza licskin (#1265) üzenetére


fattyu
veterán

független és semmi gond.

Miért akarod Tsen venni? 20 pénz függetlenül.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1268) licskin válasza fattyu (#1267) üzenetére


licskin
csendes tag

Igazad van. Kártyafüggetlent veszek. :)

(#1269) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Engem az idegesít, amikor emailt keres és nem talál hálózatot, mert ezután befagy a lezáró képernyő. Tehát az email-ellenőrzéskori időt fogja mutatni addig, amíg fel nem oldom a telefont. Néztem is tegnap délben hogy hogy lehet még csak reggel 8 óra :((

A bőrtok pedig nekem eddig volt jó. A kihúzókája szépen lassan levált a tokról, aztán teljesen le is szakadt. Anélkül meg nemigen használható, alig tudtam kiszedni a telefont belőle.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1270) turek


turek
csendes tag

Előzőleg Nokia telefonom volt és a telefonkönyvet szabványos csv formátumban mentettem le. Miként tudom azt felvarázsolni erre a készülékre ?

(#1271) fattyu válasza tonyrulez (#1269) üzenetére


fattyu
veterán

ja ha már email.

Beadtam a mail kliensnek a gmaim fiókom. használom aktí@an 2007 óta. Nyilván SOK mail van rajta. a telefon max 1000et kezel le. ami nem lenne gond. kidobja a hibát hogy 1000 max majd elkezdi letölteni. A VÉGÉRŐL. Nademiért??? Miért nem az elejéről? Ez szerintem arcpriító baki.
Mondjuk mindegy mert az appokban ott egy gmail kliens de az is elég nyögvenyelős.

Mindegy továbbra is azt mondom. ha valaki megcsömörlött a konnektorfüggéstől és nincsenek nagy elvárásai annak ez a teló jó. De helyén kell kezelni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1272) turek válasza turek (#1270) üzenetére


turek
csendes tag

Nagy nehezen sikerült. Az volt a baja a CSv állománnyal, hogy a Nokia ; használ, de neki , kell a cellák elválasztásához. :W

(#1273) lsdighsidgsd


lsdighsidgsd
csendes tag

Sziasztok!

Letöltöttem a telóra az Opera Mini 4.5-öt innen (http://www.opera.com/mobile/download/versions/), és miután feltelepül, ezt a hibaüzenetet kapom:

Connection error
operette:/message?t=Connection+error&h=Error code%3A+1 cím, melyet meg akart nyitni, jelenleg nem elérhető.
Győzödjön meg róla, hogy a webcímet (URL) helyesen írta be, majd próbálja meg újratölteni a lapot.

Gondolom itt kéne elfogadni a szabályzatot, de nem is jelenik meg, és így minden alkalommal újra települni akar. Ha a kezdőlapra navigálnék, akkor is ezt kapom, viszont érdekes módon más oldalakat gond nélkül meg tudok nyitni. Mi lehet a baj, miért kapom ezt az üzenetet indításkor?

(#1274) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Nemrég leejtettem, az LCD kinyiffant. Ma vittük szervizbe, ahol közölték, az még annyira új telefon, hogy nincs hozzá cserealkatrész, talán 2-4 hét múlva. :O Szóval, óvatosan a törésteszttel!

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#1275) tonyrulez válasza fattyu (#1271) üzenetére


tonyrulez
őstag

Gmailban beállítható hogy az IMAP alapú mappa max. 1000 levelet tároljon.

4 8 15 16 23 42

(#1276) tonyrulez válasza lsdighsidgsd (#1273) üzenetére


tonyrulez
őstag

Töltsd le inkább a 4.4-et, szinte ugyanaz, én is azt használom és az nem csinál ilyeneket.

4 8 15 16 23 42

(#1277) fattyu válasza tonyrulez (#1275) üzenetére


fattyu
veterán

oh. danke.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1278) lsdighsidgsd válasza tonyrulez (#1276) üzenetére


lsdighsidgsd
csendes tag

Köszönöm a válaszodat! A 4.4-et honnan tudom magyarul letölteni?

(#1279) tonyrulez válasza lsdighsidgsd (#1278) üzenetére


tonyrulez
őstag

Telefon böngészőjében megnyitod az m.opera.com-ot, további letöltési beállítások, és ott lesz a listában a 4.4-es. Alapból a magyar verzió jön le, ha mégis angolt írna zárójelben, akkor pedig az alatta lévő linken lehet kiválasztani a magyar verziót.

4 8 15 16 23 42

(#1280) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Faternak ez vagy Asha 300-at vegyek. Anyusom nagyon elégedett a S5610-vel

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#1281) meroly válasza FRENK1988 (#1280) üzenetére


meroly
veterán

Ezt :K

Impossible is nothing

(#1282) csubi90


csubi90
csendes tag

Sziasztok!

Akadt egy gondom az S5610-essel. Úgy olvastam, hogy a névjegyek száma dinamikusan bővíthető, viszont 1000db-nál azt írja ki, hogy megtelt a memória.

Tudna valaki ötletet adni, hogy hogyan tudnám mégis bővíteni? Esetleg van rá valamilyen program?

Üdv.

(#1283) s3toraph válasza tonyrulez (#1207) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nekem is volt ezzel gondom. Fateromnak lett másik munkahelyi telója, egy nokia 3110c helyett ez a samsung. (A nokia nagyon brutálul bírta a gyűrődést, mezőőr, kapott port rendesen, meg párszor átment rajta morotorral is földúton, semmi baja, még egy hajszálrepedés sincs! Akksival megy 2-3 napot, pedig vagy 4 éves. :Y :Y ) Na szóval, mondom átmentem a neveket. Erre van a telón 323 db... na mondom másoljuk sim-re. Igen ám, de ha hosszabb a név, akkor levágja a végét mert nem fér rá a sim-re... :W :W ... gondoltam nem fogok szórakozni utólagos átírkálással, inkább felmásolom gépre. Ez sima ügy volt a nokiával, nokia suite, teljes névjegyzéket lementettem 2 db kattintással! Csinált 323db vcf fájlt. Telócsere, samsungot bedug, kies-t telepít, előre örül hogy két kattintás és rámennek a névjegyek... na persze hogy nem lehetett így megoldani... ez a nyomorék kies csak egyesével tudta hozzáadni a névjegyeket, sehogy nem lehet kijelölni többet!!! :W Nem volt időm fórumozni, így 1,5 óra alatt hozzáadtam egyesével... gondolhatjátok, jojózott a szeme a végére... :(((

Na most, azért írtam le mindezt, hogy megkérdezzem a tapasztaltabbakat, mi lett volna az egyszerűbb megoldás? Létezik-e olyan út, ahol egyben rá lehet másolni erre a samura a lementett névjegyeket?

Még két kérdés:
1.: Ez a telefon tartalmaz valahol fémet? Mert úgy mondták hogy fémvázas, azért kaptak ilyet, hogy bírja ez is a strapát, de én mindenhol műanyagnak érzem...
2.: Akksit hogyan kell használni, hogy menjen ilyen szép 5-7 napokat? Én elsőnek kivettem a dobozából, rászórakoztam a névjegyeket, így gépre volt dugva usb-vel jó 2 órát, ilyenkor megy a töltés is, majd bekapcsolva kapott kb. 16 óra töltést. Azóta rendesen van használva, ha lemerülés közeli állapotban van, megy töltőre. Ez így jó módszer volt, vagy csináljak vele még valamit? :F

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1284) meroly válasza s3toraph (#1283) üzenetére


meroly
veterán

A hátlap fém elvileg, vagy alumínium inkább.
Nem kell az akkuval semmi extrát csinálni (formázás ilyesmi).

Impossible is nothing

(#1285) tonyrulez válasza s3toraph (#1283) üzenetére


tonyrulez
őstag

(#1286) s3toraph válasza tonyrulez (#1285) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi, láttam, de nincs fapadosabb ,egyszerűbb? :U Most még konvertálgassak is... amihez még egy konvertáló progi kell... nokiával nem kellett vacakolni, ment mint a villám a dolog. Nem szeretem ha nem ergonómikus, rosszul átgondolt egy ilyen kezelő szoftver... most olyan nagy dolog lett volna egy csoportos kijelölés és egy drag & drop funkció bele? :F Vagy erre csak másik gyártók képesek? Nálam ez nagy fekete pont. Arról nem is beszélve, mire a kies feltelepül, - kis túlzással - lemegy a barátok (jelzem SSD-re)...

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1287) tonyrulez válasza s3toraph (#1286) üzenetére


tonyrulez
őstag

Félreértesz. A vcf-et nem kell átalakítani, az rögtön mehetett volna a telefonra. Akkor kell konvertálni, ha a régi telefon csv-ben menti le a kontaktokat, de neked rögtön vcf-be tette. Pont ez lett volna a "legfapadosabb", hogy rámásolod telóra a mappába, és biztonságimentés-kezelővel bemásolod a névjegyzékbe. :K

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1288) s3toraph válasza tonyrulez (#1287) üzenetére


s3toraph
senior tag

:Y :Y Bakker... :W :W ... igen eléggé félreértettem, így tényleg nem hangzik időigényesnek, sem bonyulultnak.
Mondjuk nincs benne memcard, de addig kotortam volna elő egyet. Minden esetre köszönöm a felvilágosítást! :R Persze attól még neheztelek a kies fejlesztőire...

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1289) veze válasza s3toraph (#1288) üzenetére


veze
őstag

a kies egy f*s...sajnos.. :((

(#1290) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Lenne két gyors kérdésem a telefonnal kapcsolatban.

1. Gmail automatikus szinkronizálása megoldható? Azaz hogy értesüljek a bejövő üzeneteimről, manuális frissítés nélkül is.
2. WhatsApp telepíthető rá, és futtatható folyamatosan a háttérben? Régi S40-es Nokiákra van, node az a verzió felmenne erre is?

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1291) tonyrulez válasza St3ven (#1290) üzenetére


tonyrulez
őstag

1. Igen, magától is tud szinkronizálni, beállítható a gyakorisága (1/5/15/30perc, 2/4/6óra)
2. Nem tudom hogy telepíthető-e, de az biztos hogy nem fog a háttérben menni. Csak a gyári alkalmazások tudnak, de azok meg hibernálják magukat, így értesítést sem tudnál kapni, hiába megy,

4 8 15 16 23 42

(#1292) St3ven válasza tonyrulez (#1291) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm a választ! :R

Az is beállítható a Gmail-nél, hogy pl. este 10 és reggel 6 között ne szinkronizáljon? És amikor "ránéz" az emailekre pl. kétóránként, akkor el is indítja az adatkapcsolatot, vagy annak folyamatosan bekapcsolva kell lennie, hogy egyáltalán működjön?

Az S40-es Nokiám is elvileg csak a gyári alkalmazásokat tudja a háttérben futtatni (SMS, médialejátszó), viszont valahogy megoldották, hogy a WhatsApp is háttérbe tehető. Ekkor folyamatos marad az adatkapcsolat is, és jelez, ha üzenet jött. Ezért gondoltam, hogy esetleg erre is megoldható.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1293) tonyrulez válasza St3ven (#1292) üzenetére


tonyrulez
őstag

Azt nem lehet beállítani, hogy mely időszakokban szinkronizáljon, az adatkapcsolatot pedig csak akkor indítja el, amikor kell, tehát ellenőrzéskor és letöltéskor. Ha nincs új levél, akkor összesen 2 kb-ot használ el, ha van levél akkor értelemszerűen hozzámegy annak a mérete, ami rövid szöveges üzenet esetében 2-20kb közé esik, de beállítható hogy max. mekkorákat töltsön le. Nekem havonta 6 MB-nál többet még fogyasztott, tehát egyáltalán nem nagy adatigényű.
WhatsApp-hoz nem tudok hozzászólni, feltelpítettem volna hogy megnézzem, de nincs elég hely már a telefonon. :N

4 8 15 16 23 42

(#1294) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Lehet erre a telóra utólag magyar nyelvet feltenni?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#1295) St3ven válasza tonyrulez (#1293) üzenetére


St3ven
addikt

Kösz a részletes magyarázatot! :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1296) tonyrulez válasza Amalgam (#1294) üzenetére


tonyrulez
őstag

Állítólag van hozzá frissítés, próbáld meg hátha felmegy vele együtt a magyar nyelv is.

4 8 15 16 23 42

(#1297) ntomi0730 válasza Amalgam (#1294) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Sajna a frissítéssel nem fog magyar felmenni, mivel az adott régiónak a frissítését figyeli. Beviszed egy gsm boltba, és megmondod, hogy magyar nyelvet szeretnél rá, ill. tegyék rá a független magyar softot. 10 perc az egész. Vagy otthon Te magad megcsinálod, de ebbe ne menjünk bele.

[ Szerkesztve ]

(#1298) Amalgam válasza ntomi0730 (#1297) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Erdélyben lakom, nem biztos, hogy van nekik magyar szoft.

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#1299) FRENK1988 válasza Amalgam (#1298) üzenetére


FRENK1988
veterán

Amire igeny van. Az lesz ;)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#1300) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Ha nem a szolgáltató teszi rá, akkor a garancia ugrik, nem?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.