Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) betonfelhő válasza milabp (#1350) üzenetére


betonfelhő
tag

TXT olvasó - amit én használok - Anyview 3.2.33 http://www.umnet.com/Downloads/DownloadFile.ashx?StyleId=software&Id=10671

Miután települt és elindult a baloldali menügombot megnyom, a sorban a negyedik a nyelv kiválasztása, ott "English".

(#1352) milabp válasza betonfelhő (#1351) üzenetére


milabp
csendes tag

Azt írja, hogy "Nem megbízható alkalmazás. Letöltés?" erre nyomtam egy igen-t, erre azt mondja, a letöltött JAR érvénytelen... hát ezt tényleg nem értem... neked komolyan működik? nekem minden alkalmazásnál meg játéknál ezt csinálja...

(#1353) Otisz


Otisz
őstag

Ma vettem egy ilyen készüléket. A sok unalmas érintőkijelzős után felüdülés.
Amiben viszont segítség kellene.
Gmailt használok. Pusht ha jól látom nem lehet beállítani otthon. A gyári böngészőben beállítottam mindent, az frankó.1percenként kérdezi, de minden percben felvillan a kijelző. Ezzel lehet valamit kezdeni?

Illetve: nem találok rá működésre bírható javas whatsapp programot. Van valaki aki használja? Elég fontos lenne.
:R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#1354) Dhampir válasza Otisz (#1353) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon jó kis telefon. :K
Az uniformizált, érintős tepsik mellett szinte felüdülés használni. A hangminősége kiváló. Telefonálásra termett, szép mobiltelefon. :)

(#1355) meroly válasza Dhampir (#1354) üzenetére


meroly
veterán

Minap nézegettem MM-ben, sosem láttam még élőben, hát nem varázsolt el, ha nem tudnám milyen jó a kijelzőt leszámítva akkor lehet meg se fogdosom. Sajna le volt merülve. Viszont az átlaghoz képest nem is olyan kicsike, úgy értem elég széles pl, nem zavaró, legalább jó nagyok a gombok.

Impossible is nothing

(#1356) Dhampir válasza meroly (#1355) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem tetszik. Mérete: A mellényzsebben elvész. Pillekönnyű. A kijelzőt nem nagyon nézegetem telefonálás közben, arra a pár másodpercre meg nem zavar. SAMOLED-hez képest biztosan roppant gyenge, de nem olyan vészes ez a klasszikus mobilok között.

Biztosan van ennél jobban felszerelt mobiltelefon is, de a mobilszolgáltatóknál olcsón lehet megvenni és még jól is néz ki.

Egyedül ezzel a hagyományos gombsor-kiosztással szenvedek, mivel qwertyvel szoktam jegyzetelni, de erről nem az S5610 tehet. Ilyen a klasszikus kialakítás.

Vasárnap este töltöttem fel először a gyári töltést kipótolva.15 perc Bluetooth-használat, rövid ideig tartó zseblámpázás és többórás telefonálás után még csak egy csík tűnt el az akkumulátorról.

A lámpát nagyon könnyű a felső keret előrebillentésével bekapcsolni, de vigyázni kell vele, mert szinte kiégeti a szemet, nem tanácsos belenézni.

Tetszik az is, hogy jobb oldalon alul, a kettőskereszt-gombbal (egy kis áthúzott hangszórót ábrázoló piktogrammal is jelzik) lehet rezgő profilra váltani, tehát ehhez nem kell belemászni a menübe.

[ Szerkesztve ]

(#1357) meroly válasza Dhampir (#1356) üzenetére


meroly
veterán

Igen, nagyon jók ezek a gyorsgombok, én is azt szeretem ha minden elérhető egy gombnyomásra.
Mindig könnybe lábad a szemem ha ezekről az akkuidőkről hallok ;]
Nálam a 2330c is csak 3 napig ketyegett, nem tudom, leszívom az akkukat vagymi :DDD

Impossible is nothing

(#1358) Dhampir válasza meroly (#1357) üzenetére


Dhampir
félisten

Az akkuidőhöz hozzá kell tennem, hogy a telefont sima GSM üzemmódban használom, mellette semmi mobilnetezés, csak viszonylag sok, kihangosított telefonbeszélgetés terheli. :)

(#1359) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Nekem második telefon egy S2 mellett. Az akkuról annyit, hogy napi 1-3 telefon beszélgetés(rövid, és munkahelyi), és 1-2sms van benne, de éjjel-nappal be van kapcsolva. Néha az az érzésem, mintha a paksi atomerőmű lenne rákötve :) , nem akar merülni! Már 3hete megy egy huzamba, és 2csík hiányzik csak róla!

[ Szerkesztve ]

(#1360) petya000


petya000
csendes tag

Ma megjött a teló, Fekete, nagyon jól néz ki, majd beszámolok róla, hogy ez kikapcsolgat e :)

(#1361) S-IW válasza ntomi0730 (#1359) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
Akkor ideje tölteni. :) Az utolsó két csík gyorsabban elfogy.

(#1362) ntomi0730 válasza S-IW (#1361) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Igen, tudom. Kb. fél éve már meg van, de ez még tud 1hetet :)

petya000: Az enyém még soha nem kapcsolt ki magától (kopp.kopp)

[ Szerkesztve ]

(#1363) troland26 válasza troland26 (#1344) üzenetére


troland26
őstag

Kb 3 hete visszavittem az extreme digibe , azt mondták majd hívnak..3 hete semmi :(

(#1364) Dhampir válasza troland26 (#1363) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy jobb lett volna a Samsung szervizbe leadni.

(#1365) troland26 válasza Dhampir (#1364) üzenetére


troland26
őstag

Így utólag igazad lehet , de akkor nem volt kedvem kolbászolni vele .. most már bánom .. :(

[ Szerkesztve ]

(#1366) borges7


borges7
aktív tag

Hali, olyan gondom van vele, hogy a facebookos bejelentkezésnél néha újra kéri a jelszót, akkor is, ha már el volt mentve. Nem túl gyakran, de előfordul. Mivel hosszú,és bonyolult jelszavakat használok, ez elég idegesítő. Valaki tapasztalt ilyet? mi lehet a megoldás erre?

(#1367) Dhampir


Dhampir
félisten

Az első feltöltés után kereken 7 napot bírt ki az akkumulátor, intenzív telefonálással és éjjel-nappali folyamatos üzemelés mellett, GSM hálózati módban.

(#1368) meroly


meroly
veterán

Hamarosan én is közelebbről megismerkedem ezzel a csodával :D

Impossible is nothing

(#1369) Dhampir válasza meroly (#1368) üzenetére


Dhampir
félisten

Nocsak, nocsak. Egyébként egy sima telefon, nem több. Amire kitalálták, arra jó. :)

Más:

Be lehet állítani a "némítás" funkciót?
Arra gondolok, amikor bejövő, normál profilú csengőhívásnál ki lehet kapcsolni a csengőhangot, de azzal nem utasítom el a hívót.

(#1370) meroly válasza Dhampir (#1369) üzenetére


meroly
veterán

Kollegámmal vetetek egyet ;]

Ez fontos kérdés amúgy, mert nokiákon ez alap és én sokszor használom.

Impossible is nothing

(#1371) Dhampir válasza meroly (#1370) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is megszoktam ezt, mert hasznos. Symbianon is, valamint Androidos telefonokon egyaránt megtalálható. Hiányzik. :B

(#1372) tonyrulez válasza Dhampir (#1369) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hangerő le hosszan nyomva

4 8 15 16 23 42

(#1373) meroly válasza tonyrulez (#1372) üzenetére


meroly
veterán

Nem arra gondolunk.
Ha bejön egy hívás, azt szeretné lenémítani, nem elutasítani.

Impossible is nothing

(#1374) Dhampir válasza tonyrulez (#1372) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez az! :Y

Hálásan köszönöm! :R

(#1373) meroly

Ez a megoldás. :)

(#1375) meroly

Igen, kicsit kell csak megnyomni, és tökéletesen működik. :))

[ Szerkesztve ]

(#1375) meroly válasza Dhampir (#1374) üzenetére


meroly
veterán

Hívás közben hosszan megnyomva?
Wáo :Y

Impossible is nothing

(#1376) petya000


petya000
csendes tag

Péntek óta használom, még nem kapcsolt ki, semmi baja, és az akksi nagyon jól bírja pedig elég sokat nyomkodtam. Jó érzés végre úgy smst írni, hogy nem 5 percig tart 1 sor mint az érintősön...

(#1377) cs.zs. válasza petya000 (#1376) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez érdekes, de itt is látszik, hogy mind különbözőek vagyunk, mindenkinek más és más felel meg.
Én nagyon utálok sms-t írni rajta, mert lassan vált 2 betű között (pl J-K-L, vagy M-N-O, stb), a gombtávolságok nagyok, és nagyon sokáig tart írni vele. (2 telefon van a zsebemben) SMS-t a másikról írok. 7 éves Nokia 3220, ami még mindig 5 napot megy 1 töltéssel. A gombjai kisebbek, közelebb vannak egymáshoz, a nyomáspontjuk is jobb. Ténylegesen feleannyi idő egy SMS vele. Persze minden másban szarabb mint a Samsung :)

De sztem Androiddal még gyorsabb az sms. A Qwerty ilyen célokra jobb.

...

(#1378) cs.zs. válasza meroly (#1357) üzenetére


cs.zs.
addikt

Üzemidő :)
Napi 5-10 fényképet lövök vele, amit aztán laptopra átteszek, e-mailben küldöm. Így a telefon minden nap össze van kicsit kötve a számítógéppel (10-20-30 perc, mikor hogy)
Napi 1 óra zenehallgatás fülhallgatóval, 5-10 perc telefonálás, lényegében nincs fingatva igazán.

Az elmúlt 2-3 hónapban nem volt TÖLTŐN a telefon, és folyamatosan max-on van : )))
Android-felhasználók ettől elsírnák magukat :D

[ Szerkesztve ]

...

(#1379) Dhampir válasza cs.zs. (#1377) üzenetére


Dhampir
félisten

Amúgy qwerty-imádó vagyok, de telefonálni jó ezzel. :)

(#1380) meroly válasza cs.zs. (#1377) üzenetére


meroly
veterán

Azt ne mondd hogy ezeken a gombokon könnyebb SMS-t írni :Y
Bár 7 év alatt szokható ;]

Impossible is nothing

(#1381) cs.zs. válasza Dhampir (#1379) üzenetére


cs.zs.
addikt

De a qwerty is csak az érintősökön jó. Szerintem.
Barátomnak Nokia C3-00 van, nekem nem jön be, egyik gyermekemnek pedig Samsung Chat 335, amin már annyira kicsik a gombok, hogy tényleg csak gyerekeknek jó.

...

(#1382) cs.zs. válasza meroly (#1380) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mivel "élesben" használom mindkettőt, tapasztalatból mondom, hogy jobb. Sokkal jobb.
De ugyebár mind különbözőek vagyunk, tehát ki kell egészíteni azzal, hogy
NEKEM jobb :)

...

(#1383) Dhampir válasza cs.zs. (#1381) üzenetére


Dhampir
félisten

A hardveres gombokat jobban komálom. A qwerty Nokia E61 alatt nagyon jó volt, E7 alatt még jobb, utóbbi számomra etalon. :)

Asha 302-őn is gondolkodtam, de a gagyi kamera és a LED-villanó hiánya minduntalan elriaszt.

Az S5610-et alkalmi zseblámpának is tudom használni.

[ Szerkesztve ]

(#1384) cs.zs. válasza Dhampir (#1383) üzenetére


cs.zs.
addikt

E61-et és E7-et nem használtam, de nem hiszem hogy lényegesen nagyobb gombok lennének mint a C3-on. A fektetett (fizikai) qwerty még talán. Xperia Mini Pro, Vivaz Pro, stb. Ezek viszont azért nem tudtak elterjedni mert drágák voltak. :(

...

(#1385) meroly válasza cs.zs. (#1382) üzenetére


meroly
veterán

Asszonynak volt annak idején 3220, elég sokat sms-ezik, nem sokáig volt meg neki, nem bírta megszokni az egybevont gombok miatt.
E61-en nagyon jó a qwerty mert gumi és szigetekben van, E71/E72-t láttam még, azon már össze van vonva és biztos szokás kérdése, de nálam az etalon a 3720 gombok, zseblámpa tekintetében is (ezért is nincs még utód). T9-el majdnem olyan gyorsan írok mint más két ujjal pötyögve a laptopon. Persze tudom mi van a szótárban és néha hülyén fogalmazok, de mindenki érti :D

Impossible is nothing

(#1386) cs.zs. válasza meroly (#1385) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nekem nem szempont hogy elkülönül-e a gomb vagy nem, a nyomáspont a lényeg, annak kell jónak lennie. A 3220 nyomáspontja jobb mint a Samsung S5610-é, a gombok között pedig kisebb utat kell megtennie az ujjnak - nekem kis kezem van, ez is számít.

Viszont az S5610-estől jobb ár-érték arányú telefon egyszerűen nincs. (12.990.- volt 2012 novemberben)
üzemidő
autófókuszos kamera
lámpa
és ahogy az EHS60ANN headsettel szól ...

tyűazannya!

...

(#1387) Dhampir válasza cs.zs. (#1386) üzenetére


Dhampir
félisten

Rádióztam vele Koss Porta fejessel és tényleg szépen szólt. Jack bácsi minduntalan ásító száját azonban jó lenne betömni, nehogy bekapjon egy legyet. Mellette, a kedvenc elhúzható ajtócskával felvértezett microUSB csatlakozó megfelelően védett.

(#1384) cs.zs.

A C3 picike billentyűzetével szemben itt láthatod az E7 remek klaviatúráját. :)

[ Szerkesztve ]

(#1388) cs.zs. válasza meroly (#1380) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem 7 éve szokom, eret is vágnék magamon :D

Ez úgy van, hogy hosszú évek alatt 2 telefonom lett, egy 20-as feltöltős, ezer évvel ezelőtt, és egy 30-as előfizus, mert 2010 tavaszán már nagyon kellett egy jó walkman (sokat vonatoztam, bejárás), és akkor a SE W705 a 2 év aláírásával 20 000 Ft volt, és az kutya jó ajánlat volt. Onnantól kezdve a 20-ast nem töltögettem havonta, hanem előfizusról beszéltem kifelé. A "régiek" pedig ugyanúgy elértek és elérnek ma is a 20-ason. Aztán 2012 -ben miután lejárt a 2 évem, szintén röhejes áron kaptam meg a hosszabítás által a WT19i Live with Walkmant, de az pár hónap után a nagyfiamé lett, mert nagyon vágyta :) Így került elő a fiók mélyéről talán egy éve a rég elfeledett 3220-as Nokia, és akkor 2 db szar volt a zsebemben :). Novemberben az egyik szart meguntam, akkor leptem meg magamat a Samsung S5610-essel, amit azóta is szeretek és imádok, de a billentyűzár miatt időnként falhozcsapnám a kicsikét ...

Ha lenne egy olyan 2 kártyás telefon, ami
-autófókuszos
-erős lámpával
-több napos üzemidővel
-jó walkmannel

nem kerül többe mint 15-20 ezer Ft, akkor nem járnék 2 telefonnal.
De ilyen 2 kártyásról még nem tudok .

A Nokia 3220-as, az kizárólag piros gomb - zöld gomb és SMS, de ezeket nagyon jól tudja : )) Minden másra alkalmatlan : ))

...

(#1389) cs.zs. válasza Dhampir (#1387) üzenetére


cs.zs.
addikt

Bocsibocsibocsi!
Valamiért nekem az E6 képe ugrott be :(
Ez tényleg jó !

...

(#1390) meroly válasza cs.zs. (#1388) üzenetére


meroly
veterán

Hát ilyen csak tapiban van.

Impossible is nothing

(#1391) cs.zs. válasza meroly (#1390) üzenetére


cs.zs.
addikt

Több napos üzemidővel ?
15-20 ezerért ?

Szemezek egy ideje a Lenovo A660-nal, E-Bay-en 30 körül már van. Karácsonyig hátha lejjebb megy ... :)
Vagy megjelenik vmi hasonló ...

[ Szerkesztve ]

...

(#1392) meroly válasza cs.zs. (#1391) üzenetére


meroly
veterán

Mégse, ilyen telefon nem létezik :( :DDD

Impossible is nothing

(#1393) cs.zs. válasza meroly (#1392) üzenetére


cs.zs.
addikt

Megy ez lefelé ...
Most néztem : 27 000 Ft .

Erős (semmilyen) lámpája nincs,
de cserébe vízálló, IP67, 2 kártyás, 4" kijelző, autófókusz van,
és a mobilaréna teszt szerint fingatva is elmegy 2 napot.
(mivel én nem a FB-on lógok állandóan, és az internetes dolgaimat laptopon nyomom, talán nálam is kibír egy efféle telefon 2 napot. A WT19i is max ennyit tudott. Fingatva fél nap :) A gyermek épp nyaral, 6 óra busszal, azt mondta, megérkezéskor 2% volt a töltöttség... )

Karácsonyig még hátha ...

[ Szerkesztve ]

...

(#1394) Dhampir válasza cs.zs. (#1393) üzenetére


Dhampir
félisten

Már nem gyártja a Lenovo ezt a típust, de még kiárusítják a maradékot.

Helyette megtalálod az utódját, a most még drágább Lenovo S750 négymagos, lámpával ellátott készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#1395) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

ebbe a telefonba van gyárilag hívásszűrés funkció? és vajon a Nokia 500-ashoz kapott adatkábel jó lenne ehhez szerintetek? nagyon tetszik ez a telefon meg amire nekem kell arra tökéletes (zenehallgatás, telefon, sms) többet nem is várok el.
Telefonon nehézkes a netezés szerintem azt nem arra találták ki.

A lényeg lényegében lényegtelen

(#1396) meroly válasza zsof Nokia (#1395) üzenetére


meroly
veterán

Kábel az mind a kettőben microUSB, így jó lesz.

Impossible is nothing

(#1397) cs.zs. válasza Dhampir (#1394) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hát épp ez az, hogy az újonc még drága. :) Ha kifuttatják a készleteket, akkor szerencsém lesz, és még olcsóbbá válhat. Anno a Motorola Defy, és a Defy+ is nagyon vonzott, de még kifutó áron is 40 környékén mozgott a szolgáltatóknál, nekem pedig nem ér annyit.
Én olcsó, elérhető árú hétköznapi használati cikkekkel élek, nem arra kell , hogy elmondhassam hogy "4 magos, de ugyanúgy közeli, 2 MPixeles fotók ellövésére használom , mint Te az 1 magost "... :)

...

(#1398) cs.zs. válasza zsof Nokia (#1395) üzenetére


cs.zs.
addikt

A hívás szűrésről sajna nem tudok nyilatkozni, nem használok ilyesmit, sosem kerestem benne...
De walkmanként nagyon jó, csak végy hozzá egy EHS60ANN fülest! Extremepoint.hu, Baja, 1900 Ft, szokott lenni fekete és fehér is.

Üdv
Cs Zs

...

(#1399) Dhampir válasza zsof Nokia (#1395) üzenetére


Dhampir
félisten

Tiltólistához hozzá lehet adni a számokat.

(#1400) zsof Nokia válasza Dhampir (#1399) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Akkor van benne tiltólista és vajon mit jelez ki a másik félne ha hívni akarna engem?

A lényeg lényegében lényegtelen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.