Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

végén csak ennél a telefonnál fogok kilyukadni attól tartok bár 2 év részlet tart vissza de egybe meg nem lenne rá keretem kezd dühíteni a Nokiám már kezdi a végét járni úgy érzem

A lényeg lényegében lényegtelen

(#1452) Dhampir válasza zsof Nokia (#1451) üzenetére


Dhampir
félisten

Jól gondold meg! :D

(#1453) zsof Nokia válasza Dhampir (#1452) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

miért is tán ez is újraindul, vagy lefagy, vagy offline-ba rakja magát? mert a Nokiám ezeket műveli velem és kezdem megunni

A lényeg lényegében lényegtelen

(#1454) fattyu válasza zsof Nokia (#1453) üzenetére


fattyu
veterán

t-s függők hajlamosak restartolgatni.

de tényleg egy 20ks telefont akarsz 2 év rabláncra?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1455) zsof Nokia válasza fattyu (#1454) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

na ezaz, hogy nem akarok de ha ez megadja magát tökön szúrom magam ami most van
van egy másik telefonom majd azt használom

A lényeg lényegében lényegtelen

(#1456) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Szerintem is rossz döntés lenne, de nem a telefon miatt, hanem a T-Mobile miatt. Nem is versenyképes az ajánlatuk a konkurenciával. Én nem véletlenül javasoltam, hogy ha nincs hűségidőd, szolgáltatót kell váltani, és megtartani a hívószámot.

(jelen pillanatban) A Telenor ajánlata a telefon ára miatt is sokkal jobb, az előfizetéses tarifájuk is jobb, és azt is figyelembe kell venni, hogy sok panaszkodó fórumozó magentás készülékkel rendelkezik. Kétszer (vagy többször) is meggondolandó ez az aláírás ...[L:/dl/upc/2013-08/10/269619_tkeaclafvflbdkt2_t-mobile_s5610.jpg](IMG:/dl/upc/2013-08/10/269619_tkeaclafvflbdkt2_t-mobile_s5610.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

...

(#1457) Dhampir válasza zsof Nokia (#1453) üzenetére


Dhampir
félisten

Gyönyörűen működik (Telenoros). Viszont napsütésben nem sokat látsz a kijelzőből. Egy eseményjelző LED is jól jönne.

Amúgy jó érzés 8 naponta feltölteni az akkumulátort. :)

[ Szerkesztve ]

(#1458) zsof Nokia válasza cs.zs. (#1456) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

és a kékeknél van fix havidíjas előfizetés mert nekem az van a magenta színűnél

A lényeg lényegében lényegtelen

(#1459) cs.zs. válasza Dhampir (#1457) üzenetére


cs.zs.
addikt

A napsütés az napsütés ...
Ettől sokkal komolyabb kijelzőknek is feladja a leckét :)

...

(#1460) cs.zs. válasza zsof Nokia (#1458) üzenetére


cs.zs.
addikt

Menj be, és kérdezd meg, tájékozódj itt is, ott is, amott is! Faggasd ki őket mindenről, távozz úgy, mint Schwarzi (Még visszajövök!), aztán ha mindent tudsz, akkor rendeld meg a neten, mert így olcsóbb :)

Ne karcolj alá 2 évet úgy, hogy nem nézel szét a lehetőségek tengerén!

...

(#1461) Dhampir válasza cs.zs. (#1459) üzenetére


Dhampir
félisten

A Nokia ClearBlack kijelzője napsütésben is gyönyörűen olvasható marad, mert nem engedi visszatükröződni a napfényt.

(#1462) Gyöször


Gyöször
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen telefont. A fórumot a 700as hsz-ig sikerült kb átolvasnom, de nem találtam ilyen írást, vagy átsiklottam rajta:

Az normális, hogy a billentyűk kivilágításánál az 1es és a 4es gomb határozottan kevésbé világít mint a többi? Olyan érdekes este. Nappal nem láttam meg mikor vettem. Csak az enyém rossz? Ezért visszaveszik vajon?

A billentyűim is furcsák, ezt írta valaki, hogy nagyon el kell találni a nyomáspontot csak akkor érékeli. Valamint a navi gyűrű nekem is nyikorog, ezt én sem hallottam meg a nagyáruház zajában, csak itthon este.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1463) veze válasza Gyöször (#1462) üzenetére


veze
őstag

az enyémen nem nyikorog semmi , az meg hogy az 1;4 -es gomb ennyire "halvány", gyakorlatilag nem világít, egyértelműen hiba..

(#1464) Dhampir válasza Gyöször (#1462) üzenetére


Dhampir
félisten

Hibás.

(#1465) tonyrulez válasza Gyöször (#1462) üzenetére


tonyrulez
őstag

Biztosan hibás. Nekem nem nyikorog semmi, nyomásponttal sincs bajom (bárhogy nyomom meg, érzékeli), világítás mindenhol egyenletes.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1466) meroly válasza Gyöször (#1462) üzenetére


meroly
veterán

Itt egyik led tuti bekrepált.

Impossible is nothing

(#1467) Gyöször


Gyöször
senior tag

Kössz srácok, holnap vagy hétfőn visszalépek vele a 'bótba. ( :W utiköltség plusz idő)

Ezt a 4.4es opera minit egyébként honnan lehetne leszedni?
Régi telefonomban volt olyan opció, hogy képek letöltésének kikapcsolása. Ezt nem találtam van ilyen valahol? Havi 2MB netem van, az bőven elég volt eddig, mert a freemailt meg tudom nézni freemail logo nélkül is.

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1468) tonyrulez válasza Gyöször (#1467) üzenetére


tonyrulez
őstag

Opera 4.4 beszerzése
És ebben be lehet állítani, hogy a képet ne töltse be.

4 8 15 16 23 42

(#1469) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
most vettünk barátnőmnek egy ilyen szép&szar samsung 5610-t, próbálom a régi Nokiáról átmenteni a névjegyeket. meg kell állapítanom, a nokia legendásan gagyi pc suite szoftverét is alul lehet múlni!!! mindig van lejjebb... már az gyanús volt, hogy a Kies fél óráig telepíti magát. kíváncsi vagyok, újra kell-e rakni a wint miatta.
nade, a lényeg. a samsungra nem lehet névjegyet másolni csak egyesével. EGYESÉVEL!!!
E G Y E S É V E L ! ! ! :W

775 db névjegyet fogok egyesével megnyitni. se copy/paste, se csoportos kijelölés. 2013-ban napokat fogok azzal tölteni, hogy névjegykártya fájlokat egyesével nyitogatok meg és töltök fel egy samsung telefonra. ez vicc. nem viccnek durva. ez samsung... :C

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#1470) Dhampir válasza Wolfskin (#1469) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia, az oldalon található keresőbe beírtam, hogy "névjegyzék" és visszaolvastam pár hozzászólást erről a témáról.

ebcsont42 megoldása

tonyrulez megoldása
tonyrulez programja

Érdemes többet visszaolvasni róla.

(#1471) tonyrulez válasza Wolfskin (#1469) üzenetére


tonyrulez
őstag

Pontosan, használd inkább a biztonságimentés-kezelőt, egy másik delikvens a fejét verte a falba, mert nem olvasott vissza és egy napot eltökölt vele :DD

4 8 15 16 23 42

(#1472) Gyöször válasza tonyrulez (#1468) üzenetére


Gyöször
senior tag

Letöltöttem, a telefon böngészőjével, nem működik ez sem.

Nekem WAP-om van, ha jól tudom, ebből is 2 mega ingyen havonta. Se a 3.1 se a 4.5 nem működik, mindkettő azt írja, hogy nem fér hozzá a hálózathoz. Pedig előtte rákérdez, hogy engedélyezem-e és igen-t nyomok.

Most a 4.4 instictet letöltöttem, ugyan ezt csinálja, tehát a telefon böngészőjével töltöttem le. Az működik (csak számomra használhatatlan.

Most kipróbáltam valami qq browsert, ez letölt működik, csak elég gagyi.

Nem tudom hol lehet a hiba.

A letöltött adatforgalmat számolja valahol a telefon? Nem találom sehol. Csúnya dolog lenne ha nem számolná...

Ja szerkesztem a hsz-t, a QQ browser is csak bejön, de nem tölt le és nem nyit meg semmit.

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1473) cs.zs. válasza Dhampir (#1461) üzenetére


cs.zs.
addikt

az LG Optimus Black a legjobb kijelzővel felvértezett telefon, a többieknek még van hová fejlődni

...

(#1474) meroly


meroly
veterán

Van aki intenzíven netezik a telón? Nála mennyit bír az akku?

Impossible is nothing

(#1475) Dhampir válasza cs.zs. (#1473) üzenetére


Dhampir
félisten

Személy szerint én a Super AMOLED-kijelzőket kedvelem.

(#1476) St3ven válasza Gyöször (#1472) üzenetére


St3ven
addikt

Már nem először írod, hogy 2 MB neted van havonta. Mennyit fizetsz érte?

Mert pl. az M, L vagy XL akciós csomagokat háromhavonta váltogatva még akár jobban is kijöhetsz. Miközben mindenre elég lenne, és figyelgetni sem kellene az adatmennyiséget.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1477) tonyrulez válasza Gyöször (#1472) üzenetére


tonyrulez
őstag

Adatforgalom számláló:
Hívás gomb → Opciók → Naplókezelő (7) → Adatszámláló (4)

Ingyen van a WAP 2 megáig? Egyébként a beállításoknál az internetprofilt kellene megnézni, nem biztos hogy az Opera szereti a WAP-ot.

4 8 15 16 23 42

(#1478) tonyrulez válasza meroly (#1474) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én naponta max 20 percet netezek rajta, így akkuidő nem nagyon változik. De szerintem intenzív netezés mellett is kibír 2-3 napot.

4 8 15 16 23 42

(#1479) St3ven válasza tonyrulez (#1477) üzenetére


St3ven
addikt

Ingyen van a WAP 2 megáig?

Ebben én is kételkedem.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1480) betonfelhő válasza meroly (#1474) üzenetére


betonfelhő
tag

Hetente átlagosan 6 óra net. Ami RSS, pár kép, e-mail, facebook, wikipédia, random böngészés többnyire.
(Néha fényképezés, lazán kevés telefonálás, néha lámpának használás, zenehallgatás. Kint a kijelző fényerősségét többnyire maxra pumpálom, hogy jól látható legyen.)

Nálam 5-7 nap.

(#1481) meroly válasza betonfelhő (#1480) üzenetére


meroly
veterán

Azért az egész jó, kösz :R

Impossible is nothing

(#1482) tonyrulez válasza betonfelhő (#1480) üzenetére


tonyrulez
őstag

RSS-re milyen programot használsz? Opera Mini-ben elég minimalista.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#1483) cs.zs. válasza meroly (#1481) üzenetére


cs.zs.
addikt

Igen, ez már elég konkrét

...

(#1484) meroly válasza cs.zs. (#1483) üzenetére


meroly
veterán

Na mondjuk elfelejtettem mondani hogy egy dolog nem tetszett benne mikor múltkor nyomkodtam MM-ben, de ez nem a telefon hibája. Az AF miatt nem lehet vele olyan jó telefonos képeket lőni, olyan hirtelent, mert meg kell várni míg fókuszál. Ez számomra egy telefonban hátrány, mert van jó fényképezőm, általában azzal fényképezek, ez csak azért kell hogy egy jó pillanatot hirtelen elkapjak.

Impossible is nothing

(#1485) Gyöször válasza tonyrulez (#1477) üzenetére


Gyöször
senior tag

NAGYON köszi, már komolyan aggódtam, hogy nincs számláló rajta.

Soha meg nem találtam volna a számlálót, itt fórumon is csak annyit sikerült a keresővel kideríteni, hogy már raul a 775ös hsz-ben kérdezte ezt, csak aztán nem erre jött válasz 779ben és így nem szúrta ki a szemem. Bocs.

Na végülis kezd kikerekedni az opera élmény, annyi volt, hogy én azt gondoltam gprs internetem van, ezért a vitamax.internet.vodafone.net apn címmel próbálkoztam (kértem beállítást), de ez nem működött, aztán kértem egy wap beállítást (vitamax.wap.vodafone.net) ezzel megindult a beépített bengésző. Ez volt kijelölve a beállítások -> hálózat -> kapcsolatok -> internetprofilok (vodafone WAP néven jött a készülékbeállítás)

Operát megnyitva mindig ez a hiba fogadott:
http://blog.wapreview.com/466/

Aztán ezt a cikket átolvasgattam, és ezzel az opciók gombbal az előbb beleültetted a bogarat a fülembe és úgy lett jó, hogy:
alkalmazások > játék egyéb > opera mini [opciók gomb] > (2) speciális > kapcsolatok és természetesen az internet volt bepöttyölve, áttettem wap-ra és működik! Először az opera 3.1et próbáltam, azzal nem töltődik be a freemail, viszont eztán már az opera 4.4is jó volt, ez tökéletes.

Majd most még utána kell járnom a szolgáltatónál, hogy mi is van ezzel a 2 mb-vel most ez wap, vagy gprs internet, vagy mi, nehogy fizessek mint a katonatiszt.
http://www.vodafone.hu/akcioreszletezo/VitaMAX_sCOOL.pdf
Ez van.

A billentyűzet világítással meg az lett, hogy kénytelen vagyok ennél a hibás készüléknél maradni, mert a boltból elfogytak az 5610ek és nem tudják kicserélni csak másra vagy ajándék utalvány vagy ha épp jó kedvében van a főnök akkor külön engedéllyel visszaadhatják a pénzt, de mondták, hogy erre nem kell feltétlen számítani. Annyira nem gáz ez az 1, 4 gomb fényhiánya mindenesetre szívásnak jó.

Köszi a segítségeket, majd még biztos jelentkezek, de ha időm lesz átrágom magam a maradék 5-700 hozzászóláson :)

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1486) Dhampir válasza Gyöször (#1485) üzenetére


Dhampir
félisten

de ha időm lesz átrágom magam a maradék 5-700 hozzászóláson

Elég, ha a keresőt használod a kívánt kulcsszóval. :-)

(#1487) Gyöször válasza Dhampir (#1486) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ezen az adatforgalom számlálón is átsiklottam vele :(((

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1488) St3ven válasza Gyöször (#1485) üzenetére


St3ven
addikt

Egész jó ez a tarifacsomag, de szvsz ez életveszélyes:

2 MB adatforgalom túllépése esetén az adatforgalom havi díja minden megkezdett 3 MBos adatforgalomért bruttó 300 Ft

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1489) St3ven válasza Gyöször (#1485) üzenetére


St3ven
addikt

A billentyűzet világítással meg az lett, hogy kénytelen vagyok ennél a hibás készüléknél maradni, mert a boltból elfogytak az 5610ek és nem tudják kicserélni csak másra vagy ajándék utalvány vagy ha épp jó kedvében van a főnök akkor külön engedéllyel visszaadhatják a pénzt, de mondták, hogy erre nem kell feltétlen számítani.

Ilyen nincs. Ez a Ptk. szerint hibás teljesítés.

Ptk.306. § (1) Hibás teljesítés esetén a jogosult
b) ha sem kijavításra, sem kicserélésre nincs joga, vagy ha a kötelezett a kijavítást, illetve a kicserélést nem vállalta, vagy e kötelezettségének a (2) bekezdésben írt feltételekkel nem tud eleget tenni – választása szerint – megfelelő árleszállítást igényelhet vagy elállhat a szerződéstől. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

Sőt, ha a vásárlástól számított három munkanapon belül vagy, akkor a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet szerint a forgalmazó még a kijavítást sem választhatja:

7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

Persze ha nincs készleten, akkor marad számodra a Ptk. szerinti elállás, azaz kéred vissza a pénzt, és ezt nem a főnök meg az ő jó kedve fogja eldönteni...

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1490) fattyu válasza St3ven (#1489) üzenetére


fattyu
veterán

történeti hűség kedvéért szerintem ez bőven a jelentéktelen hiba kategória. működést nem befolyásol. még sötétben is olvasható, csak halványabb. szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1491) St3ven válasza fattyu (#1490) üzenetére


St3ven
addikt

Szerintem meg bőven a rendeltetésszerű használatot befolyásolja. A használat minden percében a telefonodat nézed, és hidd el, nem mindenkinek egyformán jó a látása, hogy a rosszul megvilágított billentyűket ugyanolyan biztonsággal megtalálja. Most ne magunkból induljunk ki, akik esetleg vakon is megírunk és elküldünk egy sms-t, nem is nézve a telefonra.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1492) Gyöször válasza St3ven (#1488) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ezért volt életbevágó nekem az adatforgalom számláló.

Napi 2x megnézem a freemail mobilt képek nélkül, ha van valami fontos akkor bekapcsolom a számgépet. Ha nincs akkor van hogy 1 hétig se kapcsolom be a PC-t.

Miután megnéztem a freemailt általában megnézem az időképet. Kép nélkül elolvasom az előrejelzést
Ezekkel a mobilnetezésekkel általában 1 - 1,5 MB(!) szokott lenni a havi adatmennyiségem, mikor megjön a sCool tarifa levonás akkor nullázom a számlálót. Ez nekem untig elég.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1493) fattyu válasza St3ven (#1491) üzenetére


fattyu
veterán

én ezt értem de mi lenne ennél jelentéktelenebb? Ha már benne van a rendeletben eme kitétel nem tudok ennél nüansznyibb hibát elképzelni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1494) St3ven válasza fattyu (#1493) üzenetére


St3ven
addikt

Például a készülékházon egy hajszálvékony, csak fény felé fordítva észrevehető karcolás a hangerő gomb alsó részén. Emellett talán már nem is olyan kis hiba az, hogy láthatóan rossz a billentyűzet megvilágítása.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1495) Gyöször válasza St3ven (#1491) üzenetére


Gyöször
senior tag

Felhívtak, ha ma visszaviszem akkor kerítenek nekem egy telót, vagy másik áruházból, vagy a gyártótól rendelnek. A pénzem ajándékkártyára teszik, legközelebb nekem ugyan ennyibe fog kerülni a teló [de ez csak egy szóbeli ígéret akár meg is szívhatom]

Mindenesetre 2x kell felutaznom Szolnokra az MM-be, ez kb 8000 forint. Vagy maradok így vagy lesz egy ilyen telóm 33000 Ft ért 25 helyett. Csodálatos :) Estig megálmodom ér-e az a led ennyit. Kb nem.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1496) cs.zs. válasza fattyu (#1493) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem kell a hibás készüléknél maradnod , ez hülyeség. Ne a boltba vidd vissza a telefont, hanem egy Samsung szervizbe. Meg fogják csinálni. Amikor nekem a kamera döglött meg, egy ismerősöm hozta-vitte, mert nekem sem volt arra utam , mégis megoldódott.

[ Szerkesztve ]

...

(#1497) cs.zs. válasza meroly (#1484) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hát igen , a fókuszálós fényképezés az mindíg kicsit hosszabb, mint a fixfókuszos. Ilyen ez a pop-szakma ... -:)

...

(#1498) Gyöször válasza cs.zs. (#1497) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ki sem lehet ezen kapcsolni az AF-et ugye?

Tényleg lassú. Ha valamit gyorsan le kéne fotózni akkor abból semmi nem lesz.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1499) Gyöször válasza cs.zs. (#1496) üzenetére


Gyöször
senior tag

Na igen, de most kaptam volna egy új telót, később bármikor elvihetem egy samsung szervízbe.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1500) cs.zs. válasza fattyu (#1493) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ha nem világít a beépített világító alkatrész, az hiba. Teljesen mindegy, hogy kicsi vagy nem, egy év teljeskörű gari van rá és kész. 3 éves a Chat335 telefonunk, megdöglött a töltője, ugyanojan mint az 5610-é. Úgy visszaviszem, mint a szél . Ha nem működik, nem működik. Csinálják meg, vagy adjanak másikat ! ;-)

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.