Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Gyöször válasza betonfelhő (#1639) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nálam csak a 4.4 instict megy.
Most kipróbáltam: a 4.5 letölt feltelepül elindul, aztán van az, hogy a kapcsolatot teszteli (opera mini alatt megy fel a piros csík) végül kiírja a hibaüzenetet, hogy nem sikerült kapcsolódni stb. nem tudom már pontosan. Hálózati beállítások jól voltak megadva.

3.2 meg a 4.4 megy frankón.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1652) Gyöször


Gyöször
senior tag

Nem lenne baj, ha a lejátszó megjegyezné, hogy hol hagytam abba legutóbb az mp3 lejátszást. Ez egy 3 perces zenénél lényegtelen, hanem szeretek ilyen 1-2 órás mixeket hallgatni, mondjuk még ez sem zavaró, hanem letöltött rádióadásoknál.

Beújítottam erre az MP3TAG proggira, elég jó, de jobb lenne ha mindent megcsinálnék a fileokon (többön; sorszám stb) és akkor kellene egy mentés gombot nyomni és csókolom. De sebaj, ingyen volt :)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1653) cs.zs. válasza Gyöször (#1652) üzenetére


cs.zs.
addikt

Na most akkor sikerült, vagy nem sikerült a tegelés ? :)

...

(#1655) meroly válasza cs.zs. (#1641) üzenetére


meroly
veterán

Ezeket a képeket a primo-val lőtted?

Impossible is nothing

(#1656) cs.zs. válasza meroly (#1655) üzenetére


cs.zs.
addikt

Abszolút kutyafuttában, igen.
De itt van egy "művészi" :) kb 9 cm a minimális fókusztávolság, a fókuszpont pedig mindig a kép közepe.
(a szöveten jól látszik)
Így makrózik az S5610 , katt rá !

...

(#1657) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Ha még közelebb tartom a telefont, akkor a memóriakártyán már jól látszik, hogy a 4GB felirat már túl közel van, de a Sony feliratnál , és fölötte a szöveten még épp megvan az a kb 9 cm.. Itt már számít az a +1 cm.

...

(#1658) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Kb 20 cm távolságból, AF állásban, abszolút gyorsan lőve, semmi macera , 2MP , 1600x1200 , ilyet csinál:

...

(#1659) lokator9 válasza cs.zs. (#1658) üzenetére


lokator9
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ilyen telefont egyelőre még kártyafüggetlenül. Az a kérdésem, hogy ugyan a kamerája csodaszép képeket készít kültéri tájképeknél és beltéri tárgyakról, de ha beltéri nagyobb teret fényképezek, akkor mindig elmosódottak lesznek a képek, akkor is, ha a vaku be van kapcsolva.

Most én vagyok a béna vagy nektek is ez a tapasztalatotok?

Köszi.

(#1660) lokator9 válasza lokator9 (#1659) üzenetére


lokator9
csendes tag

Felteszek néhány képet, amelyekre gondolok. A probléma az, hogy a képek mindig ilyenek lesznek, bármit is állítok a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#1661) fattyu válasza lokator9 (#1660) üzenetére


fattyu
veterán

a fényképezéshez meglepő módon fény kell.

A vaku ami ezen van nem kell mondanom hogy nem alkalmas egy panel félszoba derítésére sem nemhogy arra amiket itt fotóztál.

Egyszerűen bemozdulásos életlenségnek tippelem bár nem volt exif a képeken hogy lássam a záridőt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1662) lokator9 válasza lokator9 (#1659) üzenetére


lokator9
csendes tag

Egyébként nagyon meg vagyok elégedve a kamerával. Aki gondolkodik a vásárláson és fontos neki a kamera, annak most töltök fel kinti képeket. Ti is sokat segítettetek a kommentekkel a választásban.
Amúgy abszolút amatőr vagyok fényképezés terén.

(#1663) lokator9 válasza fattyu (#1661) üzenetére


lokator9
csendes tag

Szia. Nem hinném, hogy bemozdulás az életlenség oka, többször, teljesen nyugodt pozícióból fényképeztem és mindig kb. ugyanilyen az eredmény belső megvilágítású tereknél.

"A vaku ami ezen van nem kell mondanom hogy nem alkalmas egy panel félszoba derítésére sem nemhogy arra amiket itt fotóztál."

Inkább ez lesz a válasz, én is erre gondoltam, de azért kíváncsi voltam, hogy mit mondanak a témához nálam sokkal jobban hozzáértőbbek.

(#1664) cs.zs. válasza lokator9 (#1660) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szerintem
egyszerűen csak mozog a kezed. Nem tudsz fényképezni. Ha a felső (oldalsó) kamera gombbal nem megy, próbáld a navi gomb közepével, hátha az jobban kézre esik.
Vagy pl
ha visszalapozol itt kb egy oldalnyit, van külön fókusz gomb, fókuszálsz, és aztán lősz (bármelyik gombbal a kettő közül). A fókuszálás után már rövidebb ideig tart a fényképezés, hátha az alatt nem mozdulsz meg.
(és alapszabály, hogy 1,5 - 2 méteren túlra nem vakuzunk, max kivilágítatlan, fullsötét helyen)

Üdv
Cs Zs

...

(#1665) fattyu válasza lokator9 (#1663) üzenetére


fattyu
veterán

Erről beszélek. ez szemre fénynek tűnik de valójában ez lószar. és az hogy te nyugodt pozícióban vagy attól még röhögve bemozdul. nézz exifet rajta. ha a záridő 1/50 nél hosszabb ( vagyis 1/30 1/10 vagy ilyesmi ) akkor egyértelműen az van amit mondtam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1666) cs.zs. válasza lokator9 (#1663) üzenetére


cs.zs.
addikt

A "vaku" ereje.
A képet most csináltam, teljes sötétségben, a szemközti fal távolsága kb 5 méter.
1 db led-ről beszélünk ...

...

(#1667) lokator9 válasza cs.zs. (#1666) üzenetére


lokator9
csendes tag

Most én is csináltam képeket teljes sötétségben. Nekem is hasonlók lettek a képek. Akkor valószínűleg a fény hiánya okozza az elmosódásokat a benti képeknél, mert kint szinte minden kép tökéletesen sikerül.

(#1668) cs.zs. válasza cs.zs. (#1666) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ugyanez egy WT19i Live with Walkman segítségével
(alapbeállítás, 2 MP, vaku ( bocsánat-VILLANÓ :) ), fényérték maximumra húzva, távolság kb 5m)

szerintem sokkal zajosabb, mint az S5610

[ Szerkesztve ]

...

(#1669) lokator9 válasza cs.zs. (#1664) üzenetére


lokator9
csendes tag

Köszi a tippet, de szerintem nem a kézmozgás az oka a rossz képeknek, hanem a fényhiány. A kezem a kinti képeknél is ugyanúgy remeghetne, de ott szinte minden kép tűéles.
A manuális fókuszt próbáltam már, de most megint megnéztem, teljesen ugyanaz az eredmény sajnos.

Persze azzal én is tisztában vagyok, hogy ez nem egy drága telefon, pláne nem egy fényképezőgép, csak ugye nem tudtam, hogy miattam ilyen-e a kép, esetleg tudok-e valamit állítani.

(#1670) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Persze az sokat segít az esti fotóinkon, hogy nálad is és nálunk is fehérek a falak.
De ezt a panelfélszobás lefikázást tényleg nem értem.

...

(#1671) lokator9 válasza cs.zs. (#1668) üzenetére


lokator9
csendes tag

Tényleg sokkal jobb az S5610.

Mondjuk eredetileg az én panaszom nem elsősorban a teljesen sötét, vakus képekre vonatkozott, hanem a nagyobb belső terekre, ahol nincs természetes megvilágítás, csak lámpák vannak.

(#1672) fattyu válasza lokator9 (#1669) üzenetére


fattyu
veterán

Légyszi ne.

a fény hiánya azt okozza hogy hosszabb záridő kell ugyanannyi fény beérkezéséhez. vagyis a helyes expóhoz.

Kint tenger fény van nagyon nagyon rövid ideig van nyitva a zár. nem tud bemozdulni. Este nincs fény sokáig van nyitva bemozdul mert élsz és mint ilyen nem vagy mozdulatlan.

cs.zs: a kép elkészült valóban. és attól hogy másik telefonnal még szarabb lett attól még ez nincs bevilágítva. Akkor lenne ha alap ison tudna képet csinálni azzal a fénnyel ami van de láthatóan marhára nem ott készült azért ilyen takony zajszűrt zajtenger.

Fényképezés alapjairól olvasgassatok kicsit mielőtt butaságokat irkáltok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#1673) lokator9 válasza fattyu (#1672) üzenetére


lokator9
csendes tag

Köszi a segítséget, ezt nem tudtam.
De legalább sok mintaképet töltöttünk fel.

(#1674) cs.zs. válasza fattyu (#1672) üzenetére


cs.zs.
addikt

Félreértesz.
Próbáltam hangsúlyozni, hogy 1 db LED-ről beszélünk. Ezt szem előtt tartva szerintem bámulatos hogy hol tart a ma technikája.
Én vágom az expozíciós idővel kapcsolatos mondandódat is.
Én egy 12.000. Ft-os telefonról beszélek, te profi fényképezésről.

...

(#1675) meroly válasza cs.zs. (#1656) üzenetére


meroly
veterán

Nem semmi, igen jó képeket csinál, talán még a kompakt fényképezőmnél is jobbat. :K

Impossible is nothing

(#1676) cs.zs. válasza meroly (#1675) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én szeretem.
A walkman-je is kitűnő ! Meg az üzemidő is.
A kijelző viszont kaki :)

...

(#1677) Blackmirror válasza cs.zs. (#1676) üzenetére


Blackmirror
senior tag

ááá...az se rossz....csak nem mindegy honnan nézzük :O :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#1678) cs.zs. válasza Blackmirror (#1677) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ebben teljesen igazad van, mert az enyém nem pont szemből nézve a legélesebb, hanem kicsit oldalra fordítva ...
döbbenet

valahol spórolni kellett
:)

...

(#1679) Dhampir válasza cs.zs. (#1676) üzenetére


Dhampir
félisten

Én még rajta hagytam a gyári kijelzővédő fóliát. Ha eltávolítom róla, akkor kicsit jobb lesz?
Eredetileg szegény apukámnak vettem a telcsit, de a gyenge kijelzőnek nem fog örülni.

(#1680) cs.zs. válasza Dhampir (#1679) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
én levettem róla már valamikor a pályafutása kezdetén, kb 2 hetet bírt aztán elkezdett gyűrődni, mattulni. Az én telefonom most 10 hónapos, és full karcos az egész kijelző. :( Zsebben hordom, arra vigyázok hogy kulcs és pénz ne legyen mellette , mert egy azaz egy alkalommal előfordult, és a kulcs brutális nyomot hagyott az üvegen. Viszont a százezer apró karc talán a pamuttól lett rajta ? :F

...

(#1681) meroly válasza cs.zs. (#1676) üzenetére


meroly
veterán

Hát valamit valamiér, majd a Nokia 515-ben már nem lesz semmi hiányosság ;]

Impossible is nothing

(#1682) Blackmirror válasza meroly (#1681) üzenetére


Blackmirror
senior tag

A képeket elnézve lehet hogy lesz ;]

iPhone X@R, iPad Pro

(#1683) meroly válasza Blackmirror (#1682) üzenetére


meroly
veterán

Áh az csak véletlen lett olyan :B ;]

Impossible is nothing

(#1684) cs.zs. válasza meroly (#1681) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az az igazság, hogy a minap meghallgattam, hogyan funkcionál walkman-ként egy Nokia csúcstelefon, egészen pontosan egy N97. Szomszédomnak-barátomnak van ilyenje, odáig van és vissza. Agybadugós-távirányítós fullos headset, minden adott. Ne menjünk most bele hogy ez egy régi modell, meg az újak tudása bla-bla, szigorúan csak a walkmanről beszélek.

Talán a "szánalmas" és "röhejes" a legjobb 2 kifejezés, amivel azt a hangzást jellemezni lehet. Először azt hittem hogy kontakthiba van, vagy rosszak a rajta lévő zenei fájlok, stb , úgyhogy elkezdtünk cserélgetni. Kiderült hogy semmi hiba nem volt a rendszerben, hanem egyszerűen csak annyit tudott.

Amikor megmutattam neki hogy hogyan kellene szólnia, kipróbálta a Samut, és a WT19i-t, szó szerint lerogyott. Ő még ilyet nem hallott.

Komolyan mondom, az a teljesítmény siralmas. Úgyhogy (3 éves csúcstelefon ide vagy oda) van még hova fejlődni...

[ Szerkesztve ]

...

(#1685) cs.zs. válasza meroly (#1683) üzenetére


cs.zs.
addikt

: ))

...

(#1686) Blackmirror válasza meroly (#1683) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Már nagyon várom,azt a telefont,kíváncsi vagyok.

A kijelzős témához: nekem április óta van meg a gyári fólia van rajta és patika állapotú a telefon,egyszer leejtettem,de szerencsém volt,nem lett baja.Én nadrágzsebben nem hordok telefont,táska vagy felsőm zsebében van talán ezért is bírja,nem tudom,egyáltalán nem vigyázok rá különösebben.Tokot nem használok.
Anyunak is vettem egy ilyet,neki nincs rajta fólia,majd megnézem hogy néz ki a kijelző ;] bár ha használja azt a csicsa tokot amit vettem hozzá neki akkor még egyben lehet.

Egyébként GG-s lesz az 515,de ha váltanék is azt is fóliával használnám,ahogy az okostelefonomon is van fólia.GG is karcolódik bár én más okból is használok fóliát.

iPhone X@R, iPad Pro

(#1687) cs.zs. válasza meroly (#1681) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezt a cikket elolvasva, képeket megnézve

http://www.telefonguru.hu/hir/Nokia_515-_hagyomanyos_kialakitas_aluminiumba_burkolva_2013-8-29

nagyon úgy tűnik, hogy fájó pont volt nekik a Samsung S5610 sikere :)
320x240 kijelző , 5MP AF kamera villanóval, hosszú üzemidő ... : ))

ízlések és pofonok, nekem a Samu (külső) jobban tetszik, nekem ez a fajta Nokia billentyűzet nem jön be. (ettől még lehet jó telefon)
az adók nélküli 150 dollár viszont kicsit erősnek tűnik

...

(#1688) lezlike1


lezlike1
csendes tag

Szép napot!
Én is a Nokia 515-el szemeztem de az ára miatt inkább hozatok egy S5610-et a nagykerből. Azt szeretném kérdezni hogy nagy időjárás progi mágus vagyok és nem tudom hogy erre a op rendszerű telefonra tudok-e majd feltenni widgetnek ilyet és más program telepíthető rá mert nekem eddig nem volt ilyenen. És ha igen hol kell majd csemegéznem ha megkapom az új S5610- em?

(#1689) meroly válasza lezlike1 (#1688) üzenetére


meroly
veterán

Csak java alkalmazások mennek rá, widged stb nem.

(#1687) cs.zs.: azért a hosszú üzemidőre kíváncsi leszek, mert a samsungban nagyon el van találva valami, a nokia egy ideje nem képes rá, akármekkora akkut is tesz a telefonba.

(#1690) Dhampir: nem tudok róla, qwerty-re ott vannak az asha-k (egy darabig...)

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#1690) Dhampir válasza cs.zs. (#1680) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam még hibátlan a fólia. A mobilt mellény- és mostanában belső zsebben viseltem. Nyáron üzemeltem be, mert nálam ragadt a kis telefon. Pár hete varrattam neki egy kis puha műbőr anyagból készült zsáktokot.

A kijelzőn kívül tetszik a telefon, de jó lett volna, ha értesítő LED is került volna bele. Egyébként a qwerty-billentyűzetes és wifi-antennás mobilokat szeretem, ezzel a klasszikus billentyűzettel rengeteget szenvedek, amikor SMS-t írok.

Az S5610 kiváló hangminőségét és pehelysúlyát nagyra értékelem.

(#1681) meroly

Az 515-nek lesz qwertys változata is? :F

[ Szerkesztve ]

(#1691) Gyöször válasza lezlike1 (#1688) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem tudom, én nem vagyok érintett ilyesmiben, hogy bármi kint legyen a telefonon főképernyőn.
Widget szót is már hallottam, de igazából fogalmam nincs mit jelent :) Világ életemben egyszerű telefonok híve voltam.
A zenelejátszó nekem bőven elég, hogy ott van egy csíkban. Most azért futottam egy kört:
http://handheld.softpedia.com/get/Weather/Weather-Java-62961.shtml

Ezt találtam, feltettem, működik, ahogy a képen látható. 4 napra az arcomba tolta, hogy milyen idő lesz, és mennyi eső fog zúdulni. A programban beállítható mennyi időnként frissüljön, de 2 óra hosszat úgysem nézi ezt senki.

Egyébként meg opera miniben jól bejön az időkép.hu.

Ennyit tudtam segíteni csak sajnos. Ez a program megmarad, megtetszett, még jól jöhet, egy baj van vele, hogy nevéből adódóan az opera mini alá települt be, eddig az volt legalul, de túlélem :) Merthogy nem kell a telótól azt várni, hogy az operát, vagy akármilyen feltelepített java programot főképernyőre vagy valami gyorselérésbe kitegyen. Mindig meg kell nyitni a java játékok és programok könyvtárat, és abból kitallózni ami kell. Intelligens kezdőképernyővel egyszerű, mert ha nem használsz mást, akkor felfelé gomb, ok gomb és már benne is van. Megjegyzi mit nyitottam meg utoljára. És ez az egész menürendszerre igaz, tehát jól használható.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1692) Gyöször válasza Dhampir (#1690) üzenetére


Gyöször
senior tag

Én nagyon jól és gyorsan tudtam SMS-t írni a régi normál számbillentyűs SE v630 telómon, de ez a samsung ahhoz képest valami förmedvény. Meg van kb 1-2 hónapja, így szerintem már megszokhattam volna ha lehet, de inkább nem írok sms-t senkinek mert előjön a kivágom az ablakon érzés.

Nem tudom mi baj van ezzel a billentyűzettel, talán az, hogy nincs rajta semmi tájékozódási pont az ujjnak, sima lapos az egész. Az SE billentyűk lejtősek voltak és így lehetett érezni meddig tart egy gomb. Oldalról nézve fűrészfog alakja van.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1693) Dhampir válasza Gyöször (#1692) üzenetére


Dhampir
félisten

A "kivágom az ablakon" ismerős érzés SMS-írás közben. :D

(#1694) lezlike1 válasza Gyöször (#1691) üzenetére


lezlike1
csendes tag

Nagyon köszönöm a hozzászólásotokat és segítségeteket akkor a java alkalmazásokat kell keresnem...már többet tudok és nagyon várom,talán hétfőn már nálam lesz!!

(#1695) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Én is írtam itt korábban, hogy sms-hez nem jó partner ez a billentyűzet, Meroly kolléga akkor nem nagyon hitt nekem. De úgy látom nem vagyok egyedül :)

...

(#1696) cs.zs. válasza Dhampir (#1690) üzenetére


cs.zs.
addikt

Még szerencse, hogy működő kijelzőnél nem látszanak a karcok :)

...

(#1697) cs.zs. válasza cs.zs. (#1696) üzenetére


cs.zs.
addikt

mert 10 hónap alatt , zsebben hordva így néz ki :
:(

...

(#1698) meroly válasza cs.zs. (#1695) üzenetére


meroly
veterán

Maga a billentyűzet formája/kialakítása/elrendezése nem tetszik vagy alapból hogy nem qwerty-s?
Én a 8800 mütyűr klaviatúráján is szerettem sms-t írni és ahogy nézem az 515-ös nokia eléggé hasonlít a primohoz ilyen téren.

Impossible is nothing

(#1699) Gyöször válasza cs.zs. (#1697) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nekem még rajta van a gyári fólia elől hátul. Fogalmam nincs mikor vettem, 1-2 hónapja? :)

De már szélén felvált és ment alá kicsi kosz, majd le kell tépnem és feltenni rá egy újat. Úgy szoktam egyébként, hogy ráteszem a fóliát és körberagasztom celluxxal :D Így sikerült megvédeni eddig a fényképezőm és a GPS-em is. Kapja az ívet minden, mezőgazdaságban is dolgozom meg motorozok. De nem karcosak a kijelzők egyáltalán.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#1700) Gyöször válasza meroly (#1698) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ja ezért eleve nem tetszik nekem az 515ös.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.