Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Dominik46


Dominik46
csendes tag

Na visszakaptam a szervizből, mondanom sem kell hogy ugyanolyan a rádiója. Váltogatja ha kell ha nem az SRS hangzást (széles sztereó). Kipróbáltam headsetes Sony fülessel, sajnos azzal is ugyanazt csinálja. Másnál nincs ilyen probléma? A szervíz a telemax GSM kft volt, ami köztudott hogy egy hulladék. Nem is értem mért áll még szerződésben valaki egy olyan céggel ahol a munka amit végeznek a nullával egyenlő. Most már rohadtul ideges vagyok mert a belvárosban vettem a körúton a telót és vihetem vissza megint mert sz.art sem csináltak vele a szervizben. komolyan nincs másnál ez a jelenség? :W :W

(#952) mr.nagy


mr.nagy
tag

Két kérdésem lenne. Két napja vettem egy ilyen készüléket.

1. Lehet e és hogyan a naptárt online szinkronizálni a Google naptárral?

2. Tudtok e olyan alkalmazást amivel Office fájlokat (Word, Excel esetleg PDF) meg lehet nézni?

Köszönöm!

HMNote10Pro

(#953) cs.zs. válasza mr.nagy (#952) üzenetére


cs.zs.
addikt

Sajna ezekre a kérdésekre nem tudom a választ, én a walkman és fotó részét használom leginkább. Office-ügyekben elképzelhetőnek tartom hogy léteznek JAVA alkalmazások, amikkel olvashatóvá válnak az említett dokumentumok. A Google számtalan találatot kiköp pl a "java word reader" keresésre. Talán van köztük használható.
Üdv
Cs Zs

...

(#954) meroly válasza mr.nagy (#952) üzenetére


meroly
veterán

Elsőt nem tudom én sem. Office tuti nincs java környezetben sajnos. Nekem is jó lenne néha.

Impossible is nothing

(#955) cs.zs. válasza meroly (#954) üzenetére


cs.zs.
addikt

A rengeteg találat az mind kamu ? :) Szép...
Na és a text-file reader-ek ? [link]
a legalsó S40
nézd meg , működik-e

[ Szerkesztve ]

...

(#956) cs.zs. válasza cs.zs. (#955) üzenetére


cs.zs.
addikt

:(
Ez a link tegnap még máshová vitt ...

...

(#957) szabeska


szabeska
addikt

Üdv! Vennék egy ilyen készüléket. Google talk vagy facebook chat megy rajta? Mármint állandó online állapotban? Hogy látom azonnal ha valaki ír? Köszönöm előre is!

F1

(#958) mr.nagy válasza szabeska (#957) üzenetére


mr.nagy
tag

A Gtalk megy rajta. Facebook-om nincs így azt nem tudom.

HMNote10Pro

(#959) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Ma van 9 napja, hogy nem kapott enni a drága. Ki-be kapcsoltam többször is, 3 egységet mutat töltöttségként. :C Napi szinten ~10 perc telefonálás, 1-2 SMS és 3-5 fénykép a kvótám.

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#960) cs.zs. válasza szabeska (#957) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mindkettőhöz van rajta kliens, engem pont ez bosszant :)
Én nem használom, törölni nem lehet , és foglalja a memóriát .

(összesen 6 MB JAVA alkalmazás lehet rajta , ebből a 4 gyári rátelepített = 3 MB)

...

(#961) cs.zs. válasza szabeska (#957) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezek vannak gyárilag

...

(#962) mr.nagy válasza mr.nagy (#952) üzenetére


mr.nagy
tag

Nos az első kérdésemre megkaptam a választ a Samsung ügyfélszolgálattól, közzéteszem ha újra felmerülne a kérdés valakinél:

A készülék tulajdonságai nem teszik lehetővé, hogy a készülékben található naptárt szinkronizálni tudja Ön a Google fiókkal vagy más email klienssel.
Egyetlen lehetőség a naptár szinkronizálására az Outlook-al lehetséges, vagyis az adott naptári bejegyzéseket a Kies program segítségével kimásolja a készülékből és szintén a Kies segítségével szinkronizálja az Ön Outlook-jával.

Hozzáteszem kipróbáltam a Kiessel is max. 130 körüli bejegyzéssel boldogul.

Csak tudnám, hogy akkor minek az Active sync bele?

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#963) prsq


prsq
tag

Már régóta szemeztem vele, de most végre vettem én is egy ilyen masinát. Még csak egy napja, így most épp keresek valami szoftvert, amivel át tudom vinni a régi telefonkönyvet minél egyszerűbben.
A Mobiledit féle Phone Copierről tud valaki valamit?

Én is mindenképpen nem-érintőképernyőset akartam, a telefon nagyon szép, egy hajszálnyit talán nagy, de sebaj. Apró hibákat találtam benne persze, de még szokom. (Pl. a T9-et nem lehet fixen ki vagy bekapcsolni, alapban mindig ki van, és ha kell, mindig be kell.)
A billentyűzárról annyit, hogy az 1500 Ft-os LG-n (Házimobil) külön lehet billentyűzet- , kijelzővilágítást és billentyűzárat időzíteni. :)
Fotókat nagyon jókat csinál, az AF, a makró, a vaku meg még hab a tortán.
A rádióhangolással kicsit bajlódtam, de amúgy jó, bár úgysem fogom hallgatni nagyon.
Netet még egyáltalán nem próbáltam, a 3G-t egyelőre kikapcsoltam.
A kezdőképernyőre meg sok jó dolgot ki lehet tenni, pl. kettős órát (ebayezéshez hasznos :) ), vagy a naptárat. Arra még nem jöttem rá, hogy a teendők és a naptár miért van egyáltalán külön, nekem egyben is lehetne akár, azonos riasztással. A gyári csengőhangok számomra szokás szerint gázak, de azon könnyű segíteni.

Az az ebayes tok érdekelne engem is (találtam párat, csak nem tudom jót-e, fekvőtok?), privátban elkérhetném a linket?

Aki még ilyen telefont szeretne:
Metroban volt eddig: 20e Ft (független), még talán van
Speedshop: 18,9 (független)
Media Markt tegnaptól: 20e Ft (független)

Én a legutóbbiban vettem, a Speedshopban épp kifogyott a készlet.

[ Szerkesztve ]

(#964) cs.zs. válasza prsq (#963) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
már csak egy EHS60ANN fülest kell beszerezned, és akkor leszel igazán elégedett
(extremepoint.hu , 1905 Ft + posta)

[link]

[ Szerkesztve ]

...

(#965) prsq válasza cs.zs. (#964) üzenetére


prsq
tag

Felesleges. Találtam itthon egy Creative EP-630-ast. Agybadugós, de háromféle, cserélhető párnarésszel. Amennyire nekem kell, ez tökéletesen megfelel.

(#966) prsq


prsq
tag

Úgy tűnik, csak 1000 fotót tud csinálni.
Beleraktam egy memóriakártyát, átállítottam, hogy arra fotózzon. A fényképezőgép kiírta, hogy 1000 fotót tud. Levettem a felbontást 3 MP-re, maradt az 1000. Ez valami fájlkorlát lehet.

Az én akkum is csak 800 mAh-s.

Találtam egy Nokia CA-101 microUSB kábelt, az ugye tökéletes? Nem köpi ki a telefon, hogy fújnokia? :)

(#967) meroly válasza prsq (#966) üzenetére


meroly
veterán

Nem köpi ki a telefon, hogy fújnokia?

:)) :DDD
Nem, nem fogja :N

Impossible is nothing

(#968) cs.zs. válasza prsq (#966) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hogy lehet benne 800-as akku ?
Mindenkinek 1000 van benne ! (eddig)

Fényképezéskor nézd meg, hogy a számláló visszaszámol-e ezerről. Ha nem számol vissza, akkor az azt jelenti, hogy minimum 1000 , de felette már nem számolja.
Régen egy 24 kockás negatív elég volt egy kirándulásra. Ha valakinek ez nem volt elég, vehetett 24+4, aztán 36-ost.
Most meg ...
:D

...

(#969) oneiros


oneiros
tag

Ha valakinek van otthon komolyabb fejhallgatója(nem fül), az megtenné, hogy ráköti az S5610-re , hogy hogy szól vele, mert ha jól, akkor lehet én is beruháznék rá.
Tudom, egy Sansa Clip, mindenben jobb egy telefon lejátszójánál, de azt sokszor elfelejtem magammal vinni, teló meg mindig van nálam. Nem várom el, hogy úgy szóljon, mint a Clip, de közepes hangerőn ne torzítson és élvezhetően szóljon vele egy 320-as mp3. Egy 32ohm-os DTX501p lenne az alany.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#970) cs.zs. válasza oneiros (#969) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
nagyon jó az S5610 lejátszója, max hangerőn sem torzít. Én is 256-320 kbps zenéket hallgatok, ráadásul az általában 86-92 dB hangerőt én MP3Gain-nel 98dB-re húzom fel. A minap az egyik barátom Nokia N97 telefonjával hasonlítottuk össze, de az egyszerűen siralmas volt. Igaz, mindezt agybadugós fülessel tesszük, az N97-hez is az van (fullosnak mondott), és nekem is. A SE W705 volt ehhez a minőséghez fogható a HPM77-es fülessel, de az is halkabb volt ettől.
Este majd meghallgatom az otthoni Panasonic fejhallgatóval (ha jól emléxem az 32 Ohmos, és halkabb mint az agybadugós)

...

(#971) prsq válasza cs.zs. (#968) üzenetére


prsq
tag

Az itt megadott kóddal néztem meg, arra azt írja ki.
(De nemcsak nekem.)

Igen, visszaszámol. Néztem.

(#972) cs.zs. válasza prsq (#971) üzenetére


cs.zs.
addikt

De az akkura 1000 van írva, nem ?

...

(#973) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Az most vicc, hogy a beépített email kliens nem tud mit kezdeni a szóközökkel a jelszavamban? Ezért kellett megváltoztatnom a jelszavamat :W
Egyébként azt hogy lehet megoldani, hogy a Gmail-ban olvasatlan maradjon az email, miután a telefon magától letölti? Nagyon zavaró tud lenni az online felületen azt látni, hogy minden email "olvasott", és válogathatom, hogy melyiket nem láttam még :(

4 8 15 16 23 42

(#974) betonfelhő válasza oneiros (#969) üzenetére


betonfelhő
tag

Egy AKG K514 mkII nyílt fülessel teljesen jól szól. Semmi baj nincs vele semmilyen hangerőn.

(#975) cs.zs. válasza oneiros (#969) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
itthon egy Panasonic RP-HT 160 fejhallgatónk van.
Nagyon szépen szól vele az S5610 , de sokkal halkabb, mint az EHS60ANN agybadugóssal. Talán fele a hangerő.
Panasonic specifikációi : frekv átvitel 10Hz-27kHz , érzékenység 98dB , imp 32 Ohm . [link]

...

(#976) oneiros válasza cs.zs. (#975) üzenetére


oneiros
tag

Köszönöm, hogy kipróbáltad, sejtettem hogy halkabban fog vele szólni, mint egy IEM, a kétszeres impedancia miatt.
Lehet, hogy a DTX501p jobban fog szólni, mert 6db-el érzékenyebb, a fentebb említett AKG 9db-el érzékenyebb. Nagyon sokminden határozza meg a hangot pl: DAC chip, kimeneti impedancia, 3 vagy 4pin-es 3.5-ös csatlakozó stb.
Jövő héten ismerősnél megallgatom azért vásárlás előtt.

betonfelhő Köszönöm a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#977) Attic09


Attic09
tag

Sziasztok, én is vettem egy ilyen telót, egy galaxy ace-t cseréltem le erre a szokásos okok miatt, akksi uzemidő belassulások gagyi hátlap. Kár hogy szinte teljesen eltünt ez a kategória, pedig még mindíg elég nagy a kereslet rá.

(#978) batyesz


batyesz
tag

Jó cucc!

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#979) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Bluetooth-on (vagy más vezeték nélküli kapcsolaton - mobilnetet nem beleértve -) lehet fényképeket küldeni más eszközre (pl. ipad-ra)?

Nagyon tetszik a telefon, vennék is egyet, egyedül a wifi-t hiányolom belőle.

-

(#980) arn77 válasza koma106 (#979) üzenetére


arn77
aktív tag

Szia!

Nekem megy a fájlküldés Bluetoothon számítógépre, másik telefonra.
ipadről nem tudok nyilatkozni.
Az Apple cuccok szinte semmivel se kompatibilisek, ez szerintem a Bluetoothra is vonatkozik.
Én egyszer egy iphone 4-re akartam fájlt küldeni.
Az én telefonom megtalálta rögtön az iphonet, de az iphone nem látta az én készülékemet, akármit csinált vele a gazdája.

[ Szerkesztve ]

(#981) koma106 válasza arn77 (#980) üzenetére


koma106
senior tag

Ha a számítógépre megy az már jó (abban is van bluetooth). Használsz hozzá valami speckó programot?
(Jó lenne ha alapból egy Dropbox mappába tudnám küldeni, akkor az szinkronizálna az ipad-al is).

-

(#982) arn77 válasza koma106 (#981) üzenetére


arn77
aktív tag

Nem használok hozzá semmilyen speckó programot, csak a KIES-t, azt is csak a telefonkönyv szerkesztéséhez.

(#983) koma106 válasza arn77 (#980) üzenetére


koma106
senior tag

:R

-

(#984) kano válasza tonyrulez (#973) üzenetére


kano
nagyúr

Jelszóba egyébként sem teszünk szóközt. ;)

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#985) else


else
csendes tag

Üdv!
Van egy ilyen eladó készülékem, telenoros, 2012. szeptemberi, kifogástalan, karcmentes, ha valakit érdekel szóljon. Nagyon jó kis készülék egyébként, de szerintem erről itt senkit sem kell meggyőzni.
Üdv.

(#986) tonyrulez válasza kano (#984) üzenetére


tonyrulez
őstag

De, én teszek :)

4 8 15 16 23 42

(#987) kano válasza tonyrulez (#986) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor meg így jársz. ;] :P

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#988) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem a telefont, nagy megelégedettséggel használom. Meglepően jó a képminőség, azonban néha ilyet is produkál:
1
2
(konkrétan elveszik a kép egy része)
Kingston Class4 8GB microSDHC-t használok.

Tapasztaltatok már ilyet?
Mi lehet az oka?

-

(#989) kano válasza koma106 (#988) üzenetére


kano
nagyúr

Próbáld ki másik SD kártyával is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#990) koma106 válasza kano (#989) üzenetére


koma106
senior tag

Gondoltam rá, de másik nincs, ezért meg nem akarok venni. Majd próbálkozom a saját memóriára lőni a képeket.

-

(#991) meroly válasza koma106 (#988) üzenetére


meroly
veterán

Ez szoftveres konvertálási probléma lesz.
Ha a kép elkészülte után egyből vissza akarod nézni galériából miközben konvertál jpg-e, tehát meg van nyitva a fájl akkor hajlamos az ilyenre (nokia legalábbis).

Impossible is nothing

(#992) Falcon C. válasza koma106 (#988) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Nekem a Canon fényképezőgépem csinálja ugyanezt a Kingston kártyámmal. Meg videó felvétele közben közli, hogy a kártya "busy" és a felvétel el is vész. Az 5610-eshez is Samsung kártyát vettem, márkán belül csak nem vesznek össze a komponensek.

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#993) kano válasza Falcon C. (#992) üzenetére


kano
nagyúr

Az mellett, hogy a Samsung kártyák az egyik legjobbak (csak olyat használok) és árban is jók.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#994) koma106 válasza meroly (#991) üzenetére


koma106
senior tag

Valószínűleg ez lesz, este majd tesztelem.

-

(#995) borges7


borges7
aktív tag

Sziasztok, pár dologban kéne egy kis segítség. Megvettem a telót, felraktam rá a Klikket, az megy is, meg micro sd-t is tettem bele(8gb). Viszont mikor a szgépre kötöm kábellel, akkor az intézőben nem jelenik meg, talán vmi drivert kell telepíteni hozzá?(előtte írja, hogy új hardver telepítése varázsló, de azzal nem sikerült).

Másik hogy mit lehet, ill. mit érdemes beállítani rajta. Gondolok itt email-re, facebook, ilyenek. Mondjuk emailezni biztos nem akarok rajta, írni amúgy is túl nehézkes. Inkább csak az lenne jó, ha a képeket, amit csinálok, fel tudnám tölteni. Aztán pár zenét akarok rá tenni.

Meg azt se tudom, a névjegyeket hogyan lehet "bővíteni", mert a régiekhez nem tudok hozzáírni. A régi telómon korlátozott karakter volt, és csak részben lehetett megadni a neveket.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ja meg a fényképezési beállításokkal se vagyok még tisztában. Van esetleg valami leírás ezekről a neten?

Billentyűzárat ki lehet kapcsolni? mikor babrálok vele, elég zavaró, ha lezár.

(#996) cs.zs. válasza borges7 (#995) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia !
számítógép csatlakoztatásához : menü - beállítások - számítógépes kapcsolatok - HÁTTÉRTÁR
és akkor nem lesz gond , de a vírusírtó még bekavarhat ,
aztán
menü - beállítások - telefon - automatikus billentyűzár - KI , és így nem fog lezárni babrálás közben

Ami még fontos lehet : memóriakártya csere , vagy akku levétel esetén is az alapértelmezett memória a telefon lesz . Pl a fényképezés is telefonra történik majd. Minden ilyen esemény után :
beállítások - memória - alapértelmezett memória - és itt minden menüpontjában vissza kell állítani a memóriakártyára .

...

(#997) JamesLavelle


JamesLavelle
tag

Sziasztok,

kerestem, de nem találtam itt a fórumban megoldást arra, hogy hogyan lehet a zeneszámokat úgy megjeleníteni, ahogy a PC-ről felraktam. Minden lehetséges sorrend van, csak az nem, ahogy én mappánként felraktam. (Illetve lehet úgy is lejátszani, de akkor számonként újra kell indítani a lejátszást). Van erre valakinek megoldása?
A másik, amivel bajom van, az a billentyűzet. Viszonylag nagy kezem van, és nekem néha egyáltalán nem reagál a gombok megnyomására, ha nem találom el a megfelelő nyomási pontot rajta.

A másik, amiről azt hiszem itt már írtak, az az a - számomra nehezen feldolgozható - jelenség, amikor egy fotót másodpercekig ment...(TDK 8GB-os memóriakártyát használok).

És amire még nem jöttem rá: okostelefonos névlistát hogyan lehet importálni ebbe a telefonba (vcard file vagy.bak kiterjesztésű)?

(#998) betonfelhő válasza JamesLavelle (#997) üzenetére


betonfelhő
tag

Mivel figyelmen kívül hagyja a mappa szerkezetet sehogy.
Vagy egyenként kézzel, a telefon rakod listába (röhej),
vagy - mivel a teló kezeli az mp3 idv tageket - mp3 tag programmal minden felmásolandó számnál az album címet átírod arra amire akarod, és a sorrendet is beállítod az adott helyen. Így akármennyi albumot, akárhány számmal csinálhatsz, felmásolás után az album nézetben külön csoportosítva lesznek a számok. Ennél egyszerűbb megoldást még nem találtam.

(#999) koma106 válasza koma106 (#988) üzenetére


koma106
senior tag

A memóriakártya a ludas. Telefon memóriával jól működik. Kevés lehet a CL4 vagy tényleg csak a samsung márkát szeretheti?
Érdekes módon a telefonon csak a miniatűr (képelőnézet) hibás, a telefonon rendes nézetben megtekintett kép jó. Amint átmásolom számítógépre hibás eredményt kapok.
4gb kártyát akarok venni, de samsungban csak CL 4-t találok. Nem merem megvenni, mert hátha az a baj. Ötlet?

-

(#1000) tonyrulez válasza koma106 (#999) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nekem Class6-os noname kínai van benne, és képeket azonnal menti bármilyen hiba nélkül. Lehet hogy a márka is számít, de a sebesség is.

4 8 15 16 23 42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.