Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) cs.zs. válasza #57919488 (#1998) üzenetére


cs.zs.
addikt

Van még olyan hogy nem androidos, de 100 e Ft ? ?? Vindóz ? :) Vagy inkább 5 db Emporia Talk ? :)

...

(#2002) notafa3


notafa3
tag

Én most veszek egyet 0 forintért. Szerintetek megéri? ;] Lecserélem a szétesni akaró motorola defy plus-omat.

(#2003) cs.zs. válasza notafa3 (#2002) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mindkettőnek megvan az előnye, én nem mondanám hogy ez jobb, vagy az, de az én értékrendem szerint egy defy sokkal többet ér. Van AF kamerája, jó villanója, netezni is lehet rajta, vízálló is, stb stb stb
(anno defyt is szerettem volna, de drágálltam, így nem lett olyanom:( )

...

(#2004) Blackmirror válasza notafa3 (#2002) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Ha elvagy okostelefon nélkül akkor jó választás.Akkor is jó választás ha másodlagos telefonnak használod(nekem céges).
Volt egy hét amikor eladtam a régi droidos telefonom,az új meg még nem érkezett meg és csak a Primo volt.Egész jól bírtam :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#2005) notafa3 válasza Blackmirror (#2004) üzenetére


notafa3
tag

Van egy Asus Memo Pad HD 7 tabletem, talán kibírom okostelefon nélkül. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2006) Blackmirror válasza notafa3 (#2005) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Akkor nem szóltam :P

iPhone X@R, iPad Pro

(#2007) Dhampir válasza cs.zs. (#2001) üzenetére


Dhampir
félisten

A Sonim XP5300 Force 3G és a Sonim XP3300 Force strapatelefonok kábé ezen az áron mozognak. :)

(#2008) tapon


tapon
csendes tag

Bocsi Hogy beleszólok de ezek szerint senki sem tud nekem segíteni téma ügyben.
Ha netán mégis akkor várok türelemmel. :K

(#2009) Dhampir válasza tapon (#2008) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos én nem tudok, de hátha olvassa majd egy okos valaki a kérésedet. :B

(#2010) cs.zs. válasza tapon (#2008) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem témázgatunk, csak használjuk ... :)

...

(#2011) tonyrulez válasza tapon (#2008) üzenetére


tonyrulez
őstag

Őszintén szólva esélytelen hogy erre a telefonra témákat lehetne letölteni. Egyébként sincs sok lehetőség, láthatod milyen leegyszerűsített a telefon, max a színeket tudnád variálni.

4 8 15 16 23 42

(#2012) Dhampir válasza tapon (#2008) üzenetére


Dhampir
félisten

(#2013) FhRossi


FhRossi
tag

Sziasztok!
Már 2 hete használom a telót, nagyon elégedett vagyok vele idáig! Felüdülés az android után! :) Az akku szinte hihetetlen! Hetente kell töltenem :C A hangja is nagyon tetszik, fülessel élmény az mp3 hallgatás! Itt szeretnék egy kis segítséget kérni...Szal MP3TAG a metaadatokat beágyazom az mp3-ba
Cím, Előadó, Album, Év, Sorszám, és albumborító. A telefon zenelejátszóját album nézetben használom, ezért nem volt elég Metaadatoknál az Album nevéhez csak az album nevet írni, mert így a telefon abc rendbe állítása után zürzavar volt. Újraszerkesztettem hát, az album részhez már előadót is írtam, sőt megjelenési dátumot is! Valahogy így néz ki: Kárpátia - (2013) Legio - ez albumnévnek adtam meg! Minden eggyes albumomnál megcsináltam, és újraindexelésnél ér a meglepi, van amelyiket így jeleníti meg, van amelyiket úgy, mintha semmít sem szerkesztettem volna, kvázi csak a tényleges album nevet írja...Mit csinálok rosszul?

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#2014) FhRossi válasza FhRossi (#2013) üzenetére


FhRossi
tag

Probléma megoldva, a gyökérkönyvtár átnevezése (MP3 -ról Zene -re) megoldotta! Újra indexelés után szépen sorban jelennek meg az albumok! :R imádom a telót :)) :DDD :DD

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#2015) cs.zs. válasza FhRossi (#2014) üzenetére


cs.zs.
addikt

Akkor leszel majd igazán elégedett ha az MP3Gain-t is használod , és rájössz mi a különbség a 89 vagy a 98 dB hangerö között. (98.4-re kell belõni) ;)

...

(#2016) meroly


meroly
veterán

A jó isten áldjon meg benneteket, ne dícsérjétek már annyira, mert a végén még nem bírok magammal és veszek egyet.... :DDD
Hogy ezt miért nem a nokia gyártja, nem is értem ;]

Impossible is nothing

(#2017) Dhampir válasza meroly (#2016) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem nagyon bejött, mert könnyű, könnyen hordozható, jó hangminőség, fotózás, zseblámpázás és a manapság ritkaságszámba menően hosszú készenléti idő szól mellette. :)

(#2018) meroly válasza Dhampir (#2017) üzenetére


meroly
veterán

:P :DDD

Impossible is nothing

(#2019) Dhampir válasza meroly (#2018) üzenetére


Dhampir
félisten

Már három családot elláttam ezzel a mobillal, nem viccelek. :)

A Samsungnak köszönhetően webes regisztráció után még plusz két hónappal megnövelhető a garanciaidő is. Apróság, de jó érzést ad.

[ Szerkesztve ]

(#2020) Blackmirror válasza meroly (#2016) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Nekem is te ajánlottad anno...szóval már ideje lenne venned egyet ;] Sőt a Samsungnak már ingyen kellene neked postázni a reklámért :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#2021) meroly


meroly
veterán

Na jó ha lemegy az ára 10k alá használtan, akkor vesszek egyet ;]

Impossible is nothing

(#2022) FhRossi válasza cs.zs. (#2015) üzenetére


FhRossi
tag

Használom! :) Hiszed ha nem, a Te hozzászólásaidban figyeltem fel erre a két programra! :C És pont úgy csináltam, ahogyan te ajánltad! az eredmény nagyon tetszik!

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#2023) FhRossi válasza FhRossi (#2022) üzenetére


FhRossi
tag

Na ha már Mp3Gain:
Beállítom az értéket 98,4 -re és a mappa beolvasás után csak a sáverősítést kell elvégezni, ugye!? Vagy 35 albumot csináltam már így, de nem volt még egy sem olyan, melyben a számok értékileg ugyanazon hangerőn lennének.... az érték: 97,7-99,1 között változik

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#2024) Pa-Ca válasza FhRossi (#2013) üzenetére


Pa-Ca
csendes tag

Üdv! Engem is érdekel az MP3 albumkészítés... Melyik hsz.-ben olvashatok róla? Előre is köszi! :F

(#2025) Pa-Ca


Pa-Ca
csendes tag

idestova 2 hónapos használat után néhány szó erről a telóról... Az akku hihetetlen mennyire ritkán igényel etetést. Céges simmel használom, a havi felhasználható keretem csak beszélgetésre használható, netezésre nem... Így a 3G-t kikapcsoltam. Így még kevesebbet fogyaszt, talán tíz napot is bírna töltés nélkül(?) Eddig összvisz 3-szor dugtam töltőre a 2 hónap alatt úgy, hogy épp csak egy pálcika tűnt el a töltés kijelzőről... Illetve usb-n keresztül kapott néhanap egy kis graftot, amikor éppen képet vagy zenét töltöttem le-fel... ...napi használat. ébresztés 2x, ill. 4-5 beszélgetés per nap, néha 1-1 fotó...

(#2026) meroly válasza Pa-Ca (#2025) üzenetére


meroly
veterán

Na várj, matematikailag nem jön ki nekem. 60 nap alatt háromszor ha töltöd, akkor 20 napot bír, sőt mivel egy pálcika ment le még jóval többet. Vagy én értem félre, vagy valamit rosszul írtál.

Impossible is nothing

(#2027) cs.zs. válasza Pa-Ca (#2024) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
hát jó régen volt, de az a lényeg hogy töltsd le az MP3Tag programot, és próbálkozz, aztán kérdezz.
A lényeg hogy a jobb oldali mezőbe beemeled a számokat (pl egy albumot), együtt, egyszerre kijelölsz mindent, aztán kitöltöd a bal oldali mezőt (kedved szerint), beemeled a bal alsó sarokba az előre elkészített max 300x300 pixel méretű fotót, és ezek után a bal felső sarokban nyomsz egy mentést.
Ha csak egy sort jelölsz ki jobb oldalt, akkor csak azt az egy sort módosítja át.
Az esetek 99%-ában működik, de néha bele lehet futni olyan írásvédett fájlokba, amivel egyszerűen nem lehet mit kezdeni, nem lehet Tag-elni.

Ezt követi az MP3Gain, amivel az esetleges halk zeneszámokat kellően felhangosíthatod.
A HANGOSÍTÁS ZAJOSODÁSSAL JÁR !
Ha pl egy 91dB hangerejű számot 98-ra húzol fel, akkor megjelenik alatta 7dB-nyi zaj. Arra kell figyelni, hogy a mentés más helyre történjen, ezáltal megmaradjon az eredeti, és a hangosított is. Ha nem jó, vagy torz lett, akkor ne az eredeti helyére legyen mentve az új, mert ugyebár akkor nincs második esély...

...

(#2028) cs.zs. válasza FhRossi (#2023) üzenetére


cs.zs.
addikt

Persze, ez mindig változik, ez természetes.
A 98,4-es beállítás - tapasztalat.
Ha 98,5-re teszem, hangosítás után már lehetnek benne olyanok amik átlépik a 100dB-t és akkor torzul. 98,4-en az általad is említett hangerők jönnek ki (98,4 lesz az átlag), és nekem mindig torzításmentes marad.

Beemelem az albumot, aztán album elemzése, aztán hajrá.
94-95dB-től én nem nyúlok hozzá, ott már nagyon kevés lenne a különbség, és nekem nem kell az a 3-4dB zaj. Én csak a 94 alattiakat erősítem, és a hangerőért cserébe elviselem a zajt. Ha eléggé fehér a füled :) akkor azt is észreveszed majd hogy az erősítés után kissé basszus-szegényebb lesz a felvétel. Ezért hagyom meg mindig az eredetit, és próbálom megtalálni az arany középutat.

...

(#2029) cs.zs. válasza meroly (#2026) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az USB-s töltéssel jön ki az idő. Ha fényképezésre is használja (miért ne tenné, ha már van benne egy ilyen jó kamera) a fájlcserék alatt is magába ránt némi energiát a kicsike.

...

(#2030) cs.zs. válasza Dhampir (#2019) üzenetére


cs.zs.
addikt

Akkor már biztosan szereztél ellenségeket is! Mindenkinek nem jöhet be !! :D

...

(#2031) cs.zs. válasza FhRossi (#2022) üzenetére


cs.zs.
addikt

A WT19i kicsivel okosabb walkman-ként.
Ha pl pár zeneszámot (TAG nélkülit!) berakok egy mappába, adok neki egy címet és beteszek a mappába egy JPEG képet, kész az album ... Tag nélkül ... Képet mutat, albumcímet kiír, stb. Ezt pl a Samu nem tudja.

vagy
az épp lejátszott zenéhez (ha Tag-elve van, mert onnan szedi az infót) egy gombnyomással a zenelejátszóból lép a netre, dalszöveget tud keresni, videoklipet - egyetlen betű beírása nélkül !

viszont
a WT19i a beTag-elt információkat nem mutatja meg semmilyen formában, nem olvasható ki a zeneszámból a stílus, előadó, szerző, műfaj, év,stb, semmi. :S , miközben a Samu zenelejátszás közben az "opciók"- majd 8-as gomb :) és 2 fülön egész regényt tár elénk a fájlról

[ Szerkesztve ]

...

(#2032) cs.zs. válasza Dhampir (#2019) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az én 2012 novemberi telefonom is így lett garis 2015 januárig. 24+2 hó.

...

(#2033) Dhampir válasza cs.zs. (#2030) üzenetére


Dhampir
félisten

Akinek nem jön be, az nem is irkál ide (remélhetőleg). "Ellenséggyártással" nem foglalkozom. :)

Sokféle telefontípus és mobil operációs rendszer megfordult a kezemben. Ami számomra a legfontosabb maradt egy klasszikus mobiltelefon esetében is, az a tiszta, jól érthető beszédhanggal történő telefonálás, stabil térerősségtartás és a minél hosszabb készenléti idő.

Másoknak nyilván ehhez társulnak még egyéb kritériumok is és ahhoz választanak számukra megfelelőbb készüléktípust.

[ Szerkesztve ]

(#2034) FhRossi válasza cs.zs. (#2028) üzenetére


FhRossi
tag

Így csináltam én is. Pár számnál előfordult, hogy nem ismerte fel a hangerőt, ilyenkor kérdőjel jelent meg. Hibás MP3?

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#2035) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.

Asszonynak van egy ilyen telefonja, szereti, meg jó is, de a menüben a funkciók úgy el vannak dugva, hogy csak na. A Brútúszt nem volt egyszerű megtalálni. Nem gondoltam rá, hogy az alkalmazások közé rejtik el...

Na de az SMS -ek is valamiért a SIM -en akarnak tárolódni. Van valami komplett leírás valahol?
Vagy valakinek ötlet hogy lehet beállítani, hogy ne a SIM -re mentődjenek hanem a telefonra?

(#2036) meszipeti válasza Benőke (#2035) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Sajnos az első 25 sms-t sim kártyára menti, utána használja a memória kártyát. Az intelligens képernyőnél ki lehet tenni a legfontosabb dolgokat, pl.Bluetooth.

"A játék az nem játék"

(#2037) meszipeti válasza meszipeti (#2036) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Bocs, nem a sim-re, hanem a telefonra.

"A játék az nem játék"

(#2038) Blackmirror válasza meszipeti (#2037) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Pont fordítva szerintem :D Most néztem meg,az első 30 van simre mentve és a többit menti telefonra,ott 300-nak van hely.
Nem találtam beállítási lehetőséget.

iPhone X@R, iPad Pro

(#2039) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Sziasztok!
Már jó régóta vettem egy ilyent, azóta rádiónak használom, mert alapvetően elégedetlen vagyok vele. De hátha tudtok segíteni:
- van-e mód és lehetőség, hogy az órát automatikusan hangolja, mint az 1000éves Nokiám (6303i)
- a Bluetooth működését hol lehetne megkavarni, hogy a Nokia ck-7w autós kihangosítóval működjön?
- KIES helyett valami, amivel lehet a kontaktokat importálni, rendezni?

Igazából alapvetően ennyi problémám lenne vele. Sajnos a kihangosítóval történt kompatibilitási probléma miatt jelenleg nem tudom használni, de szívesen lecserélném a 6303-at erre, mondjuk a KIES úgy rossz, ahogy van... :((

Előre is köszönöm a segítségeteket

(#2040) Dhampir válasza gyulavezir (#2039) üzenetére


Dhampir
félisten

Elvileg a Mobiledit program segítségével el lehet játszadozni a Complete Driver Pack telepítése után.
Itt olvasható egy képekkel illusztrált magyar nyelvű leírás a kezelés menetéről. Viszont ez fizetős program.

(#2041) gyulavezir válasza Dhampir (#2040) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Nagyon köszi, meg fogom nézni. Esetleg valakinek ötlete a BT kompatibilitási problémámra lenne?
A lényeg, hogy a kihangosítóm ha minden igaz alacsonyabb szabványú, mint a telefon és a telefon egyfolytában erőlködik, hogy mindenféle adatot küldjön, ezért a kihangosító egy idő után feladja a harcot és nem kihangosít többé... :(

(#2042) Dhampir válasza gyulavezir (#2041) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdemes lenne egy Samsungos munkatársat megkérdezni, hogy tudna-e megoldást rá, ha netán mi itt nem tudunk.

(#2043) FhRossi válasza Pa-Ca (#2024) üzenetére


FhRossi
tag

Mp3tag programmal tudod a metaadatokat az mp3 konténer fájlba vinni, amit a zenelejátszó szépen kiolvas. Cím - Előadó - Szerző - Év - és az Albumborító mellett még sok mást is! Magyar nyelvet is tudó, egyszerű program!

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#2044) JOOOOSKA


JOOOOSKA
újonc

valaki tude valamit a samsung gt 5611 jobb lesz mint az 5610,vagy meg fog jelenni egyaltalan mert ki van rakva sa szamszung honlapjara

(#2045) #57919488 válasza JOOOOSKA (#2044) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hat en sok valtozast nem latok, de jo kerdes.

(#2046) meroly válasza JOOOOSKA (#2044) üzenetére


meroly
veterán

Oppá, na ez pofásabbnak néz ki és tudásban majdnem ugyanaz mint az S5610

[link]

Na várjatok, ez tök ugyanaz, csak a színe más.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#2047) tonyrulez válasza meroly (#2046) üzenetére


tonyrulez
őstag

Teljesen ugyanaz.

BTW most nézem, most már Samsung Utopia-nak hívják a telefont. Ha a Samsung Primo vagy Samsung S5610 (most már S5611) nem lenne elég :D

4 8 15 16 23 42

(#2048) JOOOOSKA


JOOOOSKA
újonc

460 MHz,256 mb memoria,2FFmini sim,es SNMP OS? ez jobb mint a primo?mi az a SNMP OS?

(#2049) JOOOOSKA


JOOOOSKA
újonc

http://www.samsung.com/hu/consumer/mobile-phone/mobile-phones/productcompare?prda=GT-S5611ZKAXEH&prdb=GT-S5610MSAPAN

(#2050) Dhampir válasza tonyrulez (#2047) üzenetére


Dhampir
félisten

Utópia, lassan rájönnek az emberek, hogy a klasszikus telefonoké lesz a jövő? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.