Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) hypno skate válasza tonyrulez (#598) üzenetére


hypno skate
senior tag

És tényleg! Király vagy. :R

Most még azt mond meg, hogy ezt miért tőled kellett megtudnom, és nem a használati utasításból? (Amiben hosszabb részt szentelnek annak, hogy ne szopogassam a készüléket, mint annak, hogy effektíve mit és hogyan tudok rajta beállítani)

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#602) hypno skate válasza literati (#596) üzenetére


hypno skate
senior tag

Én kihúzhatós állóra hajtok. Lehet, az lesz a vége, hogy keresek egy bőrdíszművest, vagy legyártom magam.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#603) JamesLavelle válasza alpihun (#600) üzenetére


JamesLavelle
tag

Szerintem egy normálisabb fülhallgatóval (én sennheiser mx 370-nel használom) egész jó a hangzása, kihangosítva közepesnek mondanám, bár én személy szerint utálom, ha valaki nyilvános helyen hallgatja (bocs).

Én egy 8GB-os memóriakártyával használom, azt gond nélkül kezeli. Először egy 32 GB-osat tettem bele, na az nem tetszett neki (elvileg max. 16-os jó bele).

[ Szerkesztve ]

(#604) literati


literati
tag

Szerintem elég tűrhetően szól kihangosítva is, de nekem nincs nagy igényem, de ha neked alpihun ez fontos szempont, valahol meg kéne hallgatnod.

[ Szerkesztve ]

(#605) literati


literati
tag

Már volt egy pár ilyen, hogy egymás között tudtuk csak meg a funkciókat, mert a leírásban semmi sem volt.
pl, a hívás elnémítás eldobás nélkül, vagy a zseblámpa funkció.

(#606) kovike


kovike
tag

Drága fórumozók!

A segítségeteket kérem! :))

Hogy lehet ebből a kis drágaságból progikat törölni? :F :F :F

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#607) norbee2244 válasza kovike (#606) üzenetére


norbee2244
senior tag

Tudtommal ami alapból rajta volt azt sehogy.

Ui.: A szerkesztés gombot használjátok,mert sokszor zavaró az amikor 3-4 hszt ír egyfolytában egy adott illető :R

(#608) alpihun válasza JamesLavelle (#603) üzenetére


alpihun
senior tag

Fülhallgató nem érdekel, középfül-gyulladásom miatt nem használhatok ilyesmiket. És persze, én is utálom, nem a megadott helyeken használnám kihangosítva (mert pl. buszon és vonaton évente max 2x vagyok), csak a hang erősségének minimumát próbáltam megadni, mivel nem mérem decibelben, hogy mit várok el. Ennyiért van jobb hangzású telefon a mostani (friss) kínálatban? Ashák jöhetnek egyedül szóba még szerintem (nem a full érintősek, inkább a gombos verziók, 300, 302..). Másról nem tudok.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#609) norbee2244 válasza alpihun (#608) üzenetére


norbee2244
senior tag

Asha össze hasonlítási alapom lesz hamarosan. Max(tehát 7 hangerőn) torzít picit ez nekem erősen fura bár ezt csak ha már nagyon nem hallom akkor használom. Egy átlag szobában elég 2-3 hangerőn hallgatnom kint külterületen 4-6 között szoktam. Hozzá téve rossz a fülem. Kihangosítás közepes hangerőn szobában kellemes és gondolom ott használnád .

(#610) tonyrulez válasza hypno skate (#601) üzenetére


tonyrulez
őstag

Mindig is ez volt, van és lesz, amíg a SIM memóriája olyan apró, hogy csak pár SMS-t és alap kontaktokat lehet rajta tárolni. Szerintem inkább ezen kellene fejleszteni, és nem azon, hogy minél kisebb legyen, értem ezalatt a micro vagy nano SIM-eket. Igaz az nem is fejlesztés, csak pár nyisszantás.

4 8 15 16 23 42

(#611) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Remélem azért a Nokia is összeszedi magát és kiad egy ehhez hasonló hagyományos modellt, mert a jelenlegi választék elég siralmas.

(#612) literati válasza Fancy-boy (#611) üzenetére


literati
tag

Nokia C5-00 mp5 hasonlónak tűnik, van valakinek esetleg összehasonlítási tapasztalata?

(#613) norbee2244 válasza literati (#612) üzenetére


norbee2244
senior tag

c5-tol minden nokias menekul az anyaghasznalata miatt tudtommal.

(#614) Kabirobi válasza literati (#612) üzenetére


Kabirobi
tag

Ha bajt akartok akkor NOKIÁT vegyetek! Nekem volt c5 hát csak volt, most e52 van. :W

[ Szerkesztve ]

(#615) Fancy-boy válasza Kabirobi (#614) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért a C5 meg főleg az E52 már nem mai darabok. Persze ettől még elvárható lenne, hogy hibátlanul működjenek

(#616) norbee2244 válasza Fancy-boy (#615) üzenetére


norbee2244
senior tag

az e52nek szeria hibaja van konkretan egy ic szall el rajta amibol nem igazan van vissza ut. c5 es primo kozt gondolkodtam eloszor,de vegul primo lett a kepminosg miatt.

(#617) JamesLavelle


JamesLavelle
tag

Na egyhetes használat után írnék néhány szót a telefonról.
Egy Defy+-t cseréltem le. Remek egy évet töltöttünk együtt, de éreztem: elég volt az érintőképernyő varázslatából. Elegem volt a majdnem mindennapi töltésből. Azt hiszem egyedül a sakk-alkalmazás fog onnan hiányozni, de az nagyon. :)
Az s5610 elsőre nagyon megtetszett, körülnézve a jelenlegi kínálatban nem is volt nagyon kérdés, hogy ezt választom. (Azzal együtt, hogy nekem a csúszkás telefonok tetszenek a legjobban, de abból gyakorlatilag egyáltalán nincs jelenleg sehol, max. évekkel ezelőtti készülékek).
Szinte hihetetlen, de kb. 5 napig az akku jelző szint meg se nyekkent. Az itteni sok hozzászólás ezzel kapcsolatban tényleg nem legenda. Múlt hét szombat este töltöttem fel, azóta lement egy teljes csíkot. Igaz, többször is csatlakoztattam PC-hez, amikor feltehetőleg töltődött is, de ez összesen kb. fél óra. Ugyanakkor főleg az első pár napban folyamatosan nyomogattam, nagyon sok gmail-es levelet töltöttem le, jópár órát használtam a zenelejátszót, mindennap néztem az internetet (gmail, facebook főleg), és egy kicsit játszottam, bár azt inkább csak próba szinten. Ennek fényében az üzemidő olyan, mint egy újjászületés az okostelefon után. Kezelése szerintem egyszerű, elég gyors is, bár láttam már gyorsabbat.
Ami viszont kezdetben igen nagy negatívumnak hatott, az a billentyűzet minősége. Bevallom kezdetben sokkolt bizonyos gombok nyikorgása, olyannyira, hogy vissza is vittem, de csak azért, hogy a kapott ajándékutalványom ugyanilyet vegyek másnap. A második készüléken vagy kevésbé nyikorogtak a gombok, vagy megszoktam. Itt főleg a 4 irányú navigációs gombra gondolok, amelynek a megnyomása kissé bizonytalan érzéssel jár, illetve olyan, mintha mindig más (myikorgó) hangot adna ki (kíváncsi vagyok ezt ki hogy élte meg). Egyébként előtte még kis is próbáltam egy zöld színű műszaki üzletben az Allee-ban, de ott a zajban ezt nem hallottam. Mióta ehhez hozzászoktam, teljesen elégedett vagyok a készülékkel.
A rádiót simán lehet a föl-le gombokkal szabályozni, valaki ezt írta korábban, nem nagyon értem a problémát (de lehet, hogy csak én értettem félre), hiszen a csatornák egyszerűen váltogathatóak. Ugyanakkor ha jól láttam, csak 10 csatorna tárolható, ha ez tényleg így van, az egy kicsit fájó.

Tapasztalataim pontokba szedve:

pro:
- az ára
- kinézete, összeszerelése (elegáns, masszív)
- kezelhetőség
- 5 MP-es kamera
- egész jó hangzás egy megfelelő fülhallgatóval

kontra:
- a billentyűzet minősége lehetne egy kicsit jobb
- nincs wifi
- nincs se adatkábel, se headset- ez egy kicsit azért gáz 2012-ben szerintem

Összességében részemről messzemenőkig ajánlott kategória, jó látni egy ilyen megbízható, klasszikus kialakítású készüléket a sok "taperolós" telefon között.

[ Szerkesztve ]

(#618) Fancy-boy válasza norbee2244 (#616) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Így van. Elvileg szinte az összes E52 gyárilag hardverhibás.
Döbbenetes, hogy egy ilyen nagy-múltú gyártónál ez előfordulhatott.
Az E51 nem csak megbízhatóbb sorozat, de még a fém is több volt benne. Úgy-látszik visszafelé fejlődnek.

JamesLavelle

Jó látni, hogy nem csak én érzem kényelmesebbnek a hagyományos kialakítású telefonokat.
Örülnék, ha újra versenyeznének a gyártók ebben a szegmensben is.

[ Szerkesztve ]

(#619) meszipeti


meszipeti
aktív tag

Nekem egy C7-em és egy lumia 710-em volt egyszerre kb. fél évig, de nem tudtam megszokni az állandó töltögetést, és eladtam a c7-et és s5610-et vettem helyette. A c7 előtt nekem is E52-őm volt, nagyon meg voltam vele elégedve, csak lehetőségem volt rá, hogy lecseréljem. Az s5610 nagyon emlékeztet az E52-őre, bár az okostelefon volt, de ennek félelmetes az akksija, több mint egy hete megy, és csak egy csík hiányzik. Amúgy meg vagyok elégedve a telefonnal, telefonálásra tökéletesen megfelel, nyomkodni meg ott van a L710. Bátran ajánlom én is azoknak, akik "telefont" szeretnének venni.

"A játék az nem játék"

(#620) Vladi válasza Fancy-boy (#618) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én a falra bírok felmászni az érintőstől. :DDD Úgyhogy én is a hagyományosakat kedvelem, de biztos, hogy sokan vannak így vele. Idősebb generáció egyértelműen.

a gombok nyikorgását mondjuk nem értem, most nyomkodtam az enyém, kicsit kattan mint minden normális gomb, ha nyomják. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#621) norbee2244 válasza Fancy-boy (#618) üzenetére


norbee2244
senior tag

E51 igen megbízható darab. E52 nem is tudom mi szülte,mert azt várták talán a legtöbben így a "moderd kori" bill-es telefonok közül,de konkrétan csalódás. Úgy mint az n8 és mint a c7 is. Sajnálom pedig igazán szeretem a Nokia telefonjait. Bár most a Samsungal is meggyűlt a bajom úgyszint miután a galaxy tabom úgy lefagyott,hogy csak töltőre kapcsolt be jó pár órával utánna...gyászos.

(#622) nyomdasz63


nyomdasz63
csendes tag

Illik itt a "függetlenítésről "beszélni/kérdezni? (vannak fórumok,ahol az ilyesmi tabu).
Egy 0 peces Telenorosról lenne szó. érdekelnének a "lehetőségek".
Természetesen s5610-...

(#623) norbee2244 válasza nyomdasz63 (#622) üzenetére


norbee2244
senior tag

Turbosimmel lehet csak függetleníteni,de amúgy tiltott a téma.

(#624) nyomdasz63


nyomdasz63
csendes tag

Eldöntöttem:
Péntek estig elrakattam egy Telenorost(s5610).akkor lesz fizum. Vettem egy turbo sim-et,(2500pénz)az eladójával együtt bementünk a helyi Auchan-ba,"stikában" kipróbáltuk,..."veszi"a T-mobilos SIM-t(a turboval együtt).
A Jófogáson,és az Apródon is 18K körül hirdetik,-a Telenor 1+1év garival 12990-ért adja,megnéztem,csak a töltő van/jár hozzá.
A jövő héttől 1~2 mondatban vázolgatom majd a tapasztalataimat-összehasonlítva a "lecserélt" Nokia x2-00-val.

(#625) Fancy-boy válasza nyomdasz63 (#624) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hogy tudtad stikában turbo simet használni az Auschanban? :DDD

(#626) norbee2244 válasza nyomdasz63 (#624) üzenetére


norbee2244
senior tag

Mit ne mondjak igen merészen hangzik. Várjuk a tapasztalatokat.

(#627) nyomdasz63


nyomdasz63
csendes tag

A passage soron a Telenoros boxban van bekapcsolt készülék. A sim tulaja profi volt,az ő eladó kártyáját,és az én T-mobilosomat kb. 20 másodperc alatt belerakta a készülékbe. Látszott,hogy nem először van ilyesmi a kezében. Most van egy-az orrom előtt kibontott mesterkártyám...pénteken lesz hozzá telóm is.

(#628) arkades


arkades
aktív tag

Én is most akarok ilyen telefont venni. Az lenne a kérdésem, hogy a kijelző mennyire karcolódik, muszáj tokban tartani? Csak mert én jobban szeretem egyszerűen zsebre vágni a telefont.

Каждый дрочит как он хочет.

(#629) norbee2244 válasza arkades (#628) üzenetére


norbee2244
senior tag

Konkrétan ha nincs mellette kulcs és egyebek akkor tuti nem fog karcolódni. Nekem még a gyári fólia van rajta fél év után és egy deka karc nincs rajta. Ha az eddigi telefonjaid nem karcolódtak akkor ez sem fog,de ha igen akkor ez is fog. Ez örök érvényű !

(#630) arkades válasza norbee2244 (#629) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi. Nem, persze nem kulcs vagy apró mellé akarom tenni, csak simán az üres zsebbe.

Каждый дрочит как он хочет.

(#631) hypno skate válasza arkades (#628) üzenetére


hypno skate
senior tag

A fólia nem árt ha rajta van.
Hozzá való tokot meg nemigen kapsz itthon. Kicsit keskenyebb és hosszabb, mint a piacon lévő cuccok. Szóval a legtöbb tokban lötyög, vagy kilóg belőle.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#632) literati válasza hypno skate (#631) üzenetére


literati
tag

lehet olyan tokot kapni ami éppen jó, minimálisan kotyog, ha rázom mint a bolond, tehát, ne rázd XD
(easycase, sokféle méretben van), nekem is van, ajánlott is a tok aki vigyázni akar rá.
Nekem lejött a fólia rövid idő alatt, de majd teszek egyet rá, de a tok amúgy is véd..

(#633) arkades válasza hypno skate (#631) üzenetére


arkades
aktív tag

Rendben. Köszi még egyszer.

Каждый дрочит как он хочет.

(#634) hypno skate válasza literati (#632) üzenetére


hypno skate
senior tag

A "minimálisan kotyog" kategóri az számomra azt jelenti, hogy abba a tokba belefér, de a tok vaalójában nem jó hozzá.

Mint a gyereknek az egy számmal nagyobb kabát. Csak a teló nem nő bele. :D

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#635) literati válasza hypno skate (#634) üzenetére


literati
tag

hát igen, az tény, hogy nem rá szabták konkrétan, de szerintem speciel semelyikre, csak különbözőek voltak a méretek, semmilyen ráírás nem volt, hogy melyik telóra való.
Egyébként volt szorosabb tok is, csak az nekem nem tetszett(nem szeretem kicibálni), ebből sem esik ki fejjel lefelé nyitottan(habár ha kiesne is, de nem fejjel lefelé használom nyitottan).
Fekvő tokot kerestem, mágnes ráhajtós zárast, ami szíjra csatolható(nem csak átfűzős), egy Telenoros plaza boltban kaptam.
Szóval azért nem kell elkeseredni, hogy semmi nem jó hozzá.

(#636) JamesLavelle


JamesLavelle
tag

Megerősítést kérnék: tényleg nincs rajta olyan funkció, hogy jelzi, ha sms jött, vagy hívtak? (Értelemszerűen nem a csengőhangra gondolok, hanem a a nem fogadott hívásra, sms-re)
Én még nem találtam rajta ilyet...

(#637) literati válasza JamesLavelle (#636) üzenetére


literati
tag

Dehogy nincs, igaz kicsike, a kezdőképernyőn egy kis csíkban.
A nem fogadott hívásokról érdemes úgy beállítani, hogy kapjál sms-t is.

(#638) hypno skate válasza JamesLavelle (#636) üzenetére


hypno skate
senior tag

Szerintem van.
Gyönyörűen kiteszi a bontatlan borítékot a képernyő tetejére és az óra fölé is. Utóbbit a hívó számával és a hívás idejével együtt. (Nem fogadott hívásnál meg a telefonkagylót ugyanezekkel az adatokkal.)
Igaz nem írja szövegesen, hogy üzeneted érkezett, de szerintem egyértelmű a jelzés.

Ja és mindezt akkor, ha intelligens képernyő van beállítva.
Ha nincs, akkor meg a képernyő alján van a lista

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#639) JamesLavelle


JamesLavelle
tag

Köszi a válaszokat, de pontatlanul fogalmaztam. Hangjelzésre gondoltam, amely jelzi, hogy nem fogadott hívást, vagy sms-t kaptam.

(#640) norbee2244 válasza JamesLavelle (#639) üzenetére


norbee2244
senior tag

Az nincs. A kezdőképernyőket érdemes variálgatni van benne egy nagyon klafa. Tokból meg aki ebay-en talál még mindig szívesen segítek berendelni..ott vannak direkt erre a készüléktípusra tokok egész olcsón. Bérezést nem várok el..

(#641) literati


literati
tag

Lehet, hogy nem értelek, de smst is jelzi hangal, még tudod is állítani, hogy milyennel, ha kell még a külön letöltöttet, átmásolt szgépről is választhatod mp3 formátumban. A nem fogadott hívást nem, de, ha sms üzenetet kapsz róla, azt is.

-------------------------------

Más: az akku idő tényleg meglepő, 2hete,14 napja megy(nincs közben adatkábelezés) feltöltés nélkül, két csík hiányzik(persze nem sokat használtam beszélgetésen kívül, játékokra stb) ez komolyan meglepő(3g kikapcsolva), ilyet még nem láttam. Ez komolyan igen brutális.

Nektek mi a a tapasztalatok, a tényleges készenlétről? - (adatkábel csatlakoztatás nélkül, mert ott is tölt)nagyon érdekelne, hogy így sokaunknak már meg van egy ideje.

(#642) norbee2244 válasza literati (#641) üzenetére


norbee2244
senior tag

Konkrétan ő arra gondolt mint amit a nokia 6300 csinált szerintem: villogott ha nem fogadott hívásod/sms-ed van.

Készenlét: Nekem is hasonlóak pedig sokat fotózgatok vele. Sokat telózok vele,de úgy átlagban töltőn egy hónapban egyszer van(novemberben még nem volt csak 3-4x adatkábelen ameddig lemásoltam róla a képeket).

(#643) Padisah


Padisah
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen telefont.
Megkérdezhetem, hogy a 3G-t hogy lehet kikapcsolni?
Választ előre is köszönöm!

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#644) tonyrulez válasza JamesLavelle (#639) üzenetére


tonyrulez
őstag

Annyit még meg lehet csinálni SMS-nél, hogy bizonyos időközönként újra hangjelzést ad. Nem fogadott hívásra nincs ilyen funkció, csak a hívás pillanatában jelez értelemszerűen.

4 8 15 16 23 42

(#645) tonyrulez válasza Padisah (#643) üzenetére


tonyrulez
őstag

Beállítások - Hálózat - Hálózat mód - GSM

4 8 15 16 23 42

(#646) JamesLavelle válasza tonyrulez (#644) üzenetére


JamesLavelle
tag

Köszi - valami rémlett, de jó hogy megerősítetted.
Mint ahogy a 3G kikapcs-ot is.

(#647) lacibacsi válasza tonyrulez (#644) üzenetére


lacibacsi
addikt

Nem... :(

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#648) tonyrulez válasza lacibacsi (#647) üzenetére


tonyrulez
őstag

Mi nem?

4 8 15 16 23 42

(#649) lacibacsi válasza tonyrulez (#648) üzenetére


lacibacsi
addikt

Rossz helyre ment... :B

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#650) nyomdasz63


nyomdasz63
csendes tag

Megvan a telóm!
Hát...az X2-00-hoz képest nagyon furcsa. "ez se megy...az se úgy megy"...igaz.ez betudható annak,hogy így 50 fele már nem nagy telefon~fan az ember....de majd alakul.
Amire eddig nem jöttem rá: összekapcsolom a laptoppal,és nem talál eszközillesztő szoftvert..
Tud valaki segíteni?
A másik: Az x2-ről bluethoot-on akartam pár képet átküldeni,és 10-ből csak 2 sikerült a többi "nem támogatott fájltipus" kiírással meghiúsult. Hogy ez miért van...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.