Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) Skynet258 válasza kardosbalint (#7799) üzenetére


Skynet258
veterán

Közvetlen link a leíráshoz.

https://geekpulse.hu

(#7802) Dracula


Dracula
senior tag

Helo!

Bocs, nem követem a témát, de nem tudjátok, hogy már a 2.x-s Androiddal árulják a telót?

Üdv!

(#7803) oliolioli


oliolioli
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan tudok sd-re telepíteni programokat? 2.1 van fent, rootolt, app2sd is fent va, formáztam a kártyát egy fat32 és egy ext2 particíóra mégsem megy.Valami ötlet esetleg? Köszi!

14 éve újonc...

(#7804) Katsu válasza Tosee (#7798) üzenetére


Katsu
aktív tag

Hali,

Ettől függetlenül lehet, hogy egy leírásban a te verziód szerepel és meglehet, hogy úgy is van. Én csak a tapasztalatomat vetettem a képernyőe, mint egyfajta segítséget. :)
Remélem hasznát is veszi valaki.
Ha meg nem működik, akkor még mindig ott van a te variációd, legalább van lehetőség válogatni a megoldások között.

Üdv: Katsu

(#7805) Katsu válasza Dracula (#7802) üzenetére


Katsu
aktív tag

Hali,

Mivel még hivatalosan kis hazánkban nem adták ki a telefont, így szerintem még "régi" OS van rajta. Cáfoljatok meg, ha nem így van.

Üdv: Katsu

(#7806) monee


monee
csendes tag

ok, csak hát nekem a net se akar működni a telefonon, sőt a wifi sem (le van kódolva a routerem és persze nem tudom kikodolni), és ha usbn a laptophoz csatlakoztatom akkor is csak a SD kartyat talalja meg, a telefont pedig nem.

(#7807) Katsu válasza monee (#7806) üzenetére


Katsu
aktív tag

Hiába látná az telefonodat is a program, semmit nem tudnál kezdeni vele, mivel csak a frissítésre lesz jó a progi.

Ettől függetlenül persze nézz szét az eszközkezelődben miután csatlakoztattad a telefonodat és amit nem ismert fel a gép, azt add meg magad. C:\program files\Samsung\
Ha minden igaz itt lesznek a driverek.

Üdv: Katsu

(#7808) monee válasza Katsu (#7807) üzenetére


monee
csendes tag

Köszi, :)) idáig eljutottam. És itt hol tudok a telefonra programot húzni (fájkezelőt?) mert elég sok mappa van..

(#7809) Katsu válasza monee (#7808) üzenetére


Katsu
aktív tag

Itt sehol.

Fájlkezelőt csak a marketről fogsz tudni feltenni. Azt pedig csak a telefonod netjéről/wifijéről.

(#7810) petipetya válasza monee (#7806) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elfelejtetted a router jelszót? Reseteld le.

"nincs rá lezsóidő"

(#7811) Tonyo válasza Skynet258 (#7759) üzenetére


Tonyo
őstag

Mit hasznalsz helyettuk?

(#7812) ruskop


ruskop
senior tag

Az utolsó néhány firmware-nél amit feltettem. mindíg ha usb-re tettem a telót jelző hangot adott ki meg akkor is amikor leszedtem az usb-ről. Viszont ezt nem lehet a hangokban kikapcsolni. Vagy ki lehet kapcsolni valahogy?

Ja és tudja valaki, hogy hogyan lehet beállítsani, hogy beszélgetés közben a képernyő ne kapcsoljon ki. Módolt telónál ez benne van beállításként de pl. a nem módolt XXJD1-nél nincs. Vagy van már ehez lkmod?

(#7813) gps76


gps76
őstag

Azoktól kérdezném,akik feltették már a jd1+50-et és a jd1 meg hozzá az lkmod-ot,hogy melyik jobb sebesség terén?
Magyarán,nekem a +50-es van most,és érdemes-e a másikat felrakni.

(#7814) pdaghost válasza ruskop (#7812) üzenetére


pdaghost
tag

Akkor valamit nagyon elnéztél, mert a Beállitások >> Hangok és kijelző >> SD-kártya értesítések szolgál az SD kártya értesítési hangjának a kikapcsolására.
A másik kérdést passzolnám, mert én nem telefonálok a készülékkel.

(#7815) pdaghost válasza gps76 (#7813) üzenetére


pdaghost
tag

Egyszerű. :)
Csinálsz egy fdump-ot a mostani állapotról. Aztán felrakod a másikat és kipróbálod. Ha nem jön be akkor csak visszateszed az fdump-os mentést és nem kell állítgatni megint mindent. :)

(#7816) petipetya válasza pdaghost (#7814) üzenetére


petipetya
nagyúr

Van egy másik, a Spica-t pedig csak netezésre használod?

"nincs rá lezsóidő"

(#7817) pdaghost válasza petipetya (#7816) üzenetére


pdaghost
tag

Igen, A telefonálásra a Touch Pro-m van, ezen inkább netezek, filmet nézek ( páromnak köszönhetően néha egy két sorozatrészt simán meg tudok nézni mire sikerül a munkáját befejeznie és elérnie az autót ), és navigálok. Igazából erre is szántam ezt a készüléket, és ezt tökéletesen tudja is. :)

(#7818) monee


monee
csendes tag

Még az volna a kérdésem, hogy a wifit mindjá gond nélkül fel kell ismernie? nem kell semmiféle beállítás?
Csak a beállításokban a wifit kipipálni?

Mert nekem meg is találta a netet, annyit ír, hogy nyitott hálózat, de a internet továbbra sem működik

(#7819) monee


monee
csendes tag

This could be temporary problem or your sim card may not be provisioned for data services. Please try again when you are connected. If it continues, call Customer care

ezt írja ki ha rá akarok menni a marketra. Persze emígy az telefon internet az működik

(#7820) monee válasza petipetya (#7810) üzenetére


monee
csendes tag

nem úgy goldolom. le van blokkolva a router úgy, hogy idegenek ne tudjanak róla netezni, csak az a 3 gép, ami rá van rakva..

(#7821) beers válasza beers (#7793) üzenetére


beers
addikt

:F

M&N

(#7822) Katsu válasza monee (#7820) üzenetére


Katsu
aktív tag

Kicsit kezdem elveszíteni a fonalat. Foglald össze úgy, hogy ne csak te értsd.
Szóval a telefonnal wifin szeretnél kimenni a netre, hogy a marketről tudjál letölteni.
Nyitott a hálózat, de van valamilyen szűrés, IP vagy Mac alapú. DHCP van beállítva a routeren vagy nincs?
Ha nincs és Statikus IP-t használsz, akkor a telefonban a wifi beállításainal nyomj egy menü gombot, akkor be tudsz lépni a speciális beállításokba, ahol tudsz statikus ip-t állítani. Ha valamit rosszul írtam le az összefoglalómban, akkor javíts ki.

Üdv: Katsu

(#7823) ruskop válasza pdaghost (#7814) üzenetére


ruskop
senior tag

Hát akkor tényleg félre nézek valamit mert nincs bepipálva és mégis csinálja.
Mondjuk netezésre én a laptopomat használom, a telefont meg telefonálásra.

gps76: +50-es van fent neked? Véleményed mi róla? Most gondolkodom rajta, hogy feltegyem-e. Egyébként mitől szabadul fel még 50Mb memória?

[ Szerkesztve ]

(#7824) gps76 válasza ruskop (#7823) üzenetére


gps76
őstag

Azt nem tudom mitől van több tárhely,de 196 MB-ból lehet gazdálkodni.
Az eredeti jd1-től gyorsabb,meg boot után kilőve minden haszontalan progit 90-95 MB ram marad,tehát van hely bőven.
Lehet kipróbálom az lkmod-ot is,mert a wifi. tethert jó lenne használni.

(#7825) pdaghost válasza ruskop (#7823) üzenetére


pdaghost
tag

Jó, közben rájöttem hogy nálam ( mivel nem telefonálok a készüléken ) csendes üzemmód van aktiválva azért nincs semminek hangja.

Netezésre a PC-met használom ( itthon ). Viszont ha nem vagyok a lakásban, akkor samu szerencsére kivált egy 1.5 - 2 kg téglának beillő laptopot, így inkább maradok nála.
Azért szívesen megnéznélek geocaching közben, ahogy a kezedben a laptoppal mászol egy sziklán felefelé miközben az próbálod a neten elolvasni hol lehet a láda pontos helye.
És amint írtam is, van egy másik telefonom is, amit telefonálásra használok.

(#7826) pdaghost válasza pdaghost (#7825) üzenetére


pdaghost
tag

Na megvan.
A hang a Beállítások >> Hang és kijelző >> Értesítési csengőhangban kapcsolható le.

(#7827) petipetya


petipetya
nagyúr

Akkor egy újabb kategória részeként én is közlöm, hogy:
- netbookot használom netezésre (torrent, email, talk, böngésző, letöltések), itthon wifin
- telefont használom netezésre (email, talk, böngésző), telefonálásra és sms-re is, itthon wifin, utcán 2G/3G/HSDPA-n

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#7828) monee válasza Katsu (#7822) üzenetére


monee
csendes tag

na jol van.
Szóval. Van a mobilinternet, ez megy hogy ha rá megyek pl. a googlera,meg minden weboldalra.(weboldalak működnek) csak a gmailra nem megy rá (marketnál - ami persze így nem is működik, mindig azt az angol szöveget írja ki, pedig 3Gs a kártya).

Wifire meg nem tudok csatlakozni, mert nekünk le van blokkolva az idegengépekre (lehet nem jó a kifejezésem, azért van mert nem magyar az anyanyelvem). Statikus beállításokat próbáltam, meg adtam mindent, de még így se működik a wifi

(#7829) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Küldtem emailt a telefonra ( nem a gmail fiókra ) és mellékletnek csatoltam pps fájlt és apk fájlt. Megnyitom a mélt és mutatja, hogy mellékletnek mik vannak csatolva, de se lementeni, se megnyitni nem lehet. Ha képet vagy zenét küldök azt meg lehet nyitni. Akkor ezeket miért nem, illetve miért nem lehet menteni a mellékletet? Pps nézegető van a telkón, ha ugyanazt a pps fájlt a memkártyára másolom a számítógépről akkor megnyitja gond nélkül.

(#7830) pdaghost válasza petipetya (#7827) üzenetére


pdaghost
tag

:C :DD :))

(#7831) petipetya válasza Lalee (#7829) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az alkalmazásra: én a tattachapkinstaller-t használom arra, hogy az emailben érkezett alkalmazásokat is tudjam telepíteni. Market-ben beírod hogy apk, és a legelső találat ez lesz.

Hogy lementeni miként lehet, azt én sem tudom.

"nincs rá lezsóidő"

(#7832) pdaghost válasza monee (#7828) üzenetére


pdaghost
tag

Akkor ha jól sejtem MAC alapú szűrés van nálatok.
Állítsd be a routeren az engedélyezettek közé a telefon MAC címét is és elvileg működni fog.

(#7833) monee válasza pdaghost (#7832) üzenetére


monee
csendes tag

igen, csak fogalmam sincs hogy ezt hogyan kell.. titkárnő vagyok nem pedig számítástechnikus :D

(#7834) Katsu válasza monee (#7828) üzenetére


Katsu
aktív tag

Így már világos.
Sajnos fel kell vedd a kapcsolatot a szolgáltatóddal és tőle segítséget kérned, lehet, hogy van valami naprakész infójuk neked. Vagy ha itt nem segítenek, akkor még megpróbálhatod a Samsung ügyfélszolgálatot.
Wifiben tudtam volna segíteni, de ha jól értelmezem, akkor a routerhez nincs hozzáférési jogod, illetve nem tudod a jelszót hozzá.
Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

Üdv: Katsu

(#7835) Skynet258 válasza monee (#7833) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor csak létezik az a személy, aki beállította neked a router-t, hogy ilyen jó képességű legyen... keresd fel őt. :U

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#7836) picur220 válasza feri1014 (#7684) üzenetére


picur220
veterán

Elárulnád, hogy sikerült megoldani? CSak hogy gazdagítsuk a fórumot ötletekkel, és ha másnak is előfordul egy ilyen, akkor meg tudja oldani.

(#7837) Lalee válasza petipetya (#7831) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia!
Igen, ez jó progi, de az apk fájlt csak próbaként küldtem. Igazából a pps, pdf, doc,stb. fájlok megnyitása, illetve egyáltalán a melléklet mentése ami fontos volna.

(#7838) veszter007 válasza feri1014 (#7794) üzenetére


veszter007
csendes tag

Szia!
A JD1 alatt szerintem is elég gyors a pantheon. Én próbálgatom a Helix-et is, az csak azért tetszik jobban, mert kevesebb memót eszik. Pantheon alatt ~50K a szabadom, Helix-el ~65-70k

Még arra nem jöttem rá, hogy lehet letiltani a jobb oldali feloldó gombot. Erre van valakinek valami ötlete?

(#7839) mfaka válasza veszter007 (#7838) üzenetére


mfaka
tag

K alatt gondolom M-re gondolsz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7840) trobi28


trobi28
addikt

Egy kicsit elakadtam.
nekiáltam frissiteni 2.1-re,Odinba mindent megadtam,Start,10 perce dolgozik,most azt irja bal alsó sarokba hogy "setup conekcion..."
Hagyjam még vagy mit tegyek? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#7841) trobi28


trobi28
addikt

Mostmár 15 perce
Kezdek parázni :O

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#7842) Hofeher válasza trobi28 (#7841) üzenetére


Hofeher
aktív tag

nincs fen rendesen a driver és nem indult el rendessen a telon se látcik hogy megy a csik szerintem max 5-6 perc szokot lenni

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#7843) Skynet258 válasza trobi28 (#7841) üzenetére


Skynet258
veterán

Lehúzod, restart, esetleg a gépnek is, aztán megpróbálod előlölről. 10 emberből 6 minimum nekiáll itt parázni, pedig leírtuk már ezt is sokszor: amíg a setup connection résznél megakad, addig lehet restart, mert lényegi dolgot még nem csinált az Odin.
Ezen a részen nálam 3 másodperc alatt átszalad, ha 10 másodpercnél több ideig időzik itt, akkor nem találja a kapcsolatot.

https://geekpulse.hu

(#7844) _Dumber_ válasza ruadi (#7786) üzenetére


_Dumber_
őstag

3 hetesen vittem vissza, és kb egy hét alatt megvolt (szerdától, péntekig)

(#7845) DeadMeat válasza trobi28 (#7841) üzenetére


DeadMeat
veterán

húzd le,valami gond van a driverekkel,nézd meg eszközkezelőben.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#7846) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

My Backup pro-val kapcsolatosan lenne egy kérdésem!
Szóval lementettem vele a telefonkönyvet (sms-eket stb)... Majd megnéztem a program menüjében található view menüponttal a kész mentést, és szépen listázta is a benne lévő adatokat! Egy probléma van vele, hogy az ékezetes bejegyzéseket nem jeleníti meg rendesen! Erre van valami megoldás? Vagy csak a programon belüli html nézet miatt ilyen? Esetleg ha visszaállítom akkor jól jelenik meg? Nem szeretném kipróbálni, inkább attól kérdezem aki már használta, ugyanis nincs kedvem átírogatni az egészet!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7847) Piás válasza Tosee (#7846) üzenetére


Piás
tag

Restore után nekem tökéletesen visszatette az sms, mms s az összes többi mentést, ékezetekkel együtt.

(#7848) Tosee válasza Piás (#7847) üzenetére


Tosee
őstag

köszönöm! :R :C

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#7849) mfaka válasza Skynet258 (#7843) üzenetére


mfaka
tag

Nekem egyszer megakadt a factoryfs felénél. Lehúztam, újrakezdtem és felment gond nélkül, szal még akkor sincs gond, no para :D

(#7850) trobi28 válasza Skynet258 (#7843) üzenetére


trobi28
addikt

Köszi,lehúztam és most kell keressek valami normális driver-t xp-hez :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.