Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) DeadMeat válasza #09908736 (#8350) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha egyszer regisztráltad már (feltelepítetted) akkor akárkié jó.Mert imeihez köti a liszenszt.Netről is leszedheted.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8352) pdaghost válasza #09908736 (#8350) üzenetére


pdaghost
tag

Az elég nagy hiba volt. :)
Ha írsz a gyártónak, hogy neked volt, de voltál olyan nagyvonalú hogy letörölted talán segítenek. Az iGO kártya tartója azért remélem még megvan ha minden igaz azon rajt a a szériaszáma amire hivatkozhatsz.

(#8353) #09908736 válasza pdaghost (#8352) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ez a firmware frissítés utáni "na, nézzük meg mivel van tele a kártya, és amit nem használok, annak a szemetét töröljük le" című felkiáltás volt. És mivel nem használom az iGo-t, repült is. Utána esett le, hogy hoppsz, ez az egyetlen példányom volt belőle...
Amúgy annyira még nem hiányzik, mert az állandó nem elindulásai idegesítettek, úgyhogy Sygic-et használok helyette. Annak is vannak hülyeségei, de legalább mindig elindul.

(#8354) pdaghost válasza #09908736 (#8353) üzenetére


pdaghost
tag

Én is töröltem a kártyáról mindent, de én előtte azért csináltam róla egy biztonsági mentést :)
Egyébként mostanában használom a programot, de nekem nem lépked ki. Régen 1.5-el volt ilyen gond, de 2.1-nél még nem tapasztaltam.

(#8355) DeadMeat válasza #09908736 (#8353) üzenetére


DeadMeat
veterán

Amit letöröltél csak a térkép volt.Ha már volt fent a telódon nics semmi baj.Leszedi a térképeket,meg minden mást isMost próbáltam,előtte üres volt a kártya.
Jah igen ez a toolbox akármi alól frissítettem a szoftvert,előtte a telepítőt a naviextrasról szedtem le.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8356) #09908736 válasza DeadMeat (#8355) üzenetére


#09908736
törölt tag

Na ja, csak ehhez nem ártana észrevennie az SD kártyát. Mindegy, majd ha kell, akkor utánajárok.

Egyébként nekem 2.1 alatt is kilépkedett.

(#8357) pdaghost válasza DeadMeat (#8355) üzenetére


pdaghost
tag

Na ezt jó tudni. Nekem van mentésem vagy 3 is az eredeti állapotokról a toolbox-al. De ezt még így nem próbáltam ki. Köszönjük.

(#8358) beers


beers
addikt

A független telefonom a pannon logóval visszadobta a szervíz, hogy illegálisan lett kinyitva :D!Azért érdekes, hogy imei alapján ezt nem nézték meg!
(legalább most működik az érintőképernyő)
Vissza is raktam a JD1-et!
Skynet sikerült már eredeti független softot szerezned?

M&N

(#8359) trobi28 válasza beers (#8358) üzenetére


trobi28
addikt

Hogy milyen világot élünk?Nem is értem hogy miért :DD

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8360) DeadMeat válasza beers (#8358) üzenetére


DeadMeat
veterán

Minek tettél rá pannonost,ha függetlenül vetted? :B Nekem pannonos,és független szoftal járt szervízben,xeil5 tán és semmit nem mondtak rá :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8361) beers válasza DeadMeat (#8360) üzenetére


beers
addikt

Mert olyat sikerül szereznem :)!
Majd ha lesz hivatalos 2.1 ráteszem, ha szarakszik a kijelző és megpróbálom azzal!
Egyelőre a fő probléma az, hogy nem írták rá az imei-t a számlára!

M&N

(#8362) MartOOn


MartOOn
addikt

azért idegesítő ez az igo kilépkedés nem elindulás... ez csak 1,5 alatt van?
valaki foglalja már légyszi össze hogy a 2.1 milyen bug-okat javít a spicán. köszi!
tudom olvassak vissza, de egyszerübb kérdezni mint órákat böngészni.... :B

egy napja van meg eddig szaraxik az igo illetve a töltésjelző a noti soron még csak kb-ra sem találja el mennyi van az akksiban. du 2 kor néztem hogy mindig 100%on lenne az akksi??? aztán rádobtam vizbattery-t az egyből 70%-ot mutatott. ez spica bug vagy csak nálam hülyül?

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8363) Tonyo válasza MartOOn (#8362) üzenetére


Tonyo
őstag

A gyári akujelző rosszul működik, ez volt a legelső ami kiderült a spicaról :)

(#8364) MartOOn válasza Tonyo (#8363) üzenetére


MartOOn
addikt

hurra! a 2.1 javítja? más problem akad még rajta?

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8365) Tonyo válasza MartOOn (#8364) üzenetére


Tonyo
őstag

Most azt irom le amit én tapasztalok vagy olvastam itt. A fektetett gépeléskor akadozik, ez tényleg idegesitő, de javitja a 2.1. VPN es hálozathoz 1.5 alatt nem tudsz kapcsolódni, 2.1 allitolag tudja..azt hiszem aku jelző is orvosolva lesz. Biztos van még vmi, majd leirják a többiek.

(#8366) MartOOn válasza Tonyo (#8365) üzenetére


MartOOn
addikt

köszi! :K

mindegy, ez van... kellett egy android a G1 után és most ezt tudtam megfizetni. majd ha meggazdulok veszek desire-t... :) vagy x10-est! az is tetszik... nyomkodtam T-éknél... hááát nem rossz a cucc...

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8367) Tonyo válasza MartOOn (#8366) üzenetére


Tonyo
őstag

Túl borúsan látod a dolgokat azt veszem észre. Ahogy olvasom a desire-től sincsenek elhasalva. A spica+ 2.1-es softtal egy olyan telefont kapsz ami bőven kielégiti egy átlag felhasználó igényeit, még töbet is.Nem beszélve arrol, hogy nekem pl 100szor többet er, hogy divixet egy az egybe lejatsza, minthogy most egy idetlen jatek nem szaggat rajta. A nagy desire-n meg se moccan egy divx film. Vannak hibái de alapvetően az alap 1.5 android hiányosságai miatt érzed úgy, hogy fostaliga a telefon. Egy dologban lehet igazad, nincs vilagitása annak a par gombnak, de ez is olyan, h sose zavart engem, pedig nyomkodtam már sötétben is. :P

[ Szerkesztve ]

(#8368) feri1014 válasza Tonyo (#8367) üzenetére


feri1014
senior tag

Na igen az a divx lejátszás szerintem is nagy előnye a telónak, meg a 2.1 tényleg sok mindent javít, szvsz gyorsabb is :D

de az a gomb világítás téma... :U

[ Szerkesztve ]

(#8369) Skynet258 válasza beers (#8358) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem, bár igazából nem is néztem. A (másik) fórumba beírtam, hogy akinek vannak különféle szolgáltatós romja, az küldje már el, de eddig nem sok sikerrel jártam... pedig jó lenne egy helyen tudni ezeket a dolgokat, mert sokan keresnek ilyeneket.

https://geekpulse.hu

(#8370) Tonyo válasza feri1014 (#8368) üzenetére


Tonyo
őstag

Legalább ez az egy tuti nem romlik el ;] A dolgok elébe ment a samu :DD

(#8371) trobi28 válasza Tonyo (#8367) üzenetére


trobi28
addikt

Egyet tudok érteni maximálisan veled :K
Jól hangzik a Desire adatlapja de használatkor bizony messze nem olan jó :(
Nekem volt egyszer HTC-m és akkor megfogadtam hogy többet sose lessz,amit ők művelnek az egy nagy rakás parasztvakitás,csilli-villi de amikor igazán elkezded használni akkor nulla.Mindent tud,de mindenből csak keveset :D
Most sikerült feltennem a JD1-et (eddig nem akart felmenni valamiért) és most nagyon tetszik a vas :K , 2.1 -el a Spica nagyon ütős kis vas lett :K :C
A Panteon lehetne egy picit gyorsabb de eddig ezt az 1 hibát tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8372) MartOOn válasza Tonyo (#8367) üzenetére


MartOOn
addikt

nem a desiretol vagyok elajulva meg életemben nem játszottam még telefonon (kivéve anno nokian a retro kigyó!!!) hanem a G1 1,6-ja után érzem bugosnak... de a 2,1 tuti nagy lépés lesz neki. várom is már! remélem hamar jön mert nem akarom hátulról mellbe felhányni... de ha sokat tökölnek még az is előfordulhat... ;)

trobi28:

nekem több HTC-m is volt már. még anno winmo is + a HTC Dream azaz T-Mobile G1... az volt az első Android phone de barátom az felrakta a lécet rendesen! 1 nap használat után (és 1,5 után) mondhatom hogy tuti kis vas ez a spica de hiába a 2 év korkülönbség G1 és Spica között egy szemernyit sem jobb a kis samu. (okés a divx-et leszámítva de az engem majdhogynem hidegen hagy, nem vagyok az egérmozi híve)
ár/érték arányban viszont tuti vétel! 7900 ft-omba került tehát azért annyira nem fájnak ezek a bugok!!! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8373) t-bali3


t-bali3
senior tag

A 2.1-es Android kijött már hivatalosan a Spica-ra?

(#8374) Skynet258 válasza t-bali3 (#8373) üzenetére


Skynet258
veterán

Persze, kijött, de csak azután tudod letölteni, hogy átutalsz nekem egy kisebb összeget ;]

https://geekpulse.hu

(#8375) MartOOn válasza t-bali3 (#8373) üzenetére


MartOOn
addikt

nálam picit drágább viszont SOKKAL jobb! :C :C :C

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8376) feri1014 válasza Tonyo (#8370) üzenetére


feri1014
senior tag

Ja ami nincs az tuti nem romlik el :D

Skynet: ha ez beválik beszállhatok az buliba? :DD

[ Szerkesztve ]

(#8377) Tonyo válasza trobi28 (#8371) üzenetére


Tonyo
őstag

Mindenki más nem azt mondja, h mennyivel gyorsabb a 2.1? Neked meg lassabb?

(#8378) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Mostanában minden ujraindítás után azt írja ki a telefon hogy "az android.process.acore folyamat nem válaszol". Felajánlja hogy kényszerbezárás vagy várakozás. Ilyenkor pl. ha kikapcsolom a képernyőt akkor nincs billentyűzár, akármelyik gomb feléleszti a telefont, a taskiller widgetje nem működik stb... Nyomtam egy gyári beállítások visszaállítását, utána a Mybackuppal visszatettem mindent de nem szünt meg a hiba.Mi lehet ez és mitől van, Találkozott már vki ilyennel?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#8379) Skynet258 válasza feri1014 (#8376) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha bejön akkor még webshopot is tákolok ehhez :D

https://geekpulse.hu

(#8380) trobi28 válasza Tonyo (#8377) üzenetére


trobi28
addikt

Félre értetél,nem a 2.1 lassú hanem ez a Panteon home képernyő :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8381) Tonyo válasza trobi28 (#8380) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem vagyok tisztaban a 2.1 el meg.Ez a panteon olyan mint a PandaHome. vagy a helixlauncher?

(#8382) Skynet258 válasza Tonyo (#8381) üzenetére


Skynet258
veterán

Pantheon a neve a Samsung által kitalált, fix 4 ikonos hülyeségnek.

https://geekpulse.hu

(#8383) petipetya válasza Skynet258 (#8369) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az apn backup and restore progival keletkezett xml formátumú beállításokat nem gyűjtöd össze? Tudok küldeni voda előfizus net és voda mms beállításokat.

Csak telepítik hozzá az alkalmazást, bemásolják a fájlt az sd/apnbackuprestore mappába, és a progiban telepítik a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8384) O_L_I


O_L_I
őstag

Most hogy használom ezt a remek telót pár napja meg kell állapítanom, ezt a telefont jelenlegi "out of the box" állapotában csak nagyon elszánt fanatikus android fanoknak ajánlanám.

Hogy miért? Mert ha csak azt nézem hogy a kezemben lévő telefon alapfunkciói hogyan működnek akkor egyszerűen katasztrofális a helyzet.

1, Kamera: Az látszik, hogy maga az optika nem rossz mert optimális körülményke között egész jó képet csinál viszont abban a pillanatban, hogy a szoftvernek kicsit dolgozni kéne (nagyobb fényben fehéregyensúly, egy közelinél a fókusz...) teljesen összeomlik a dolog.

2, Zene: Letöltöttem a Meridián-t a fórumtársak javaslatára, és valóban le is játsza az FLAC-t de nem sokra megyek vele mivel egyrészt nincs a telefonba egy szakadt EQ ami nagyon lesokkolt mikor kiderült, másrészt pattog rajta minden zene nemcsak a zenelejátszóban de a csengőhangnak beállított kb 96kbites mp3 is pattog ami több mint kiábrándító. (Hozzáteszem ha igazán bézik júzer szemszögöt néznék akkor a beépített zenelejázszó progit nézném, de arról inkább ne is beszéljünk)

3, Tapi billentyűzet: Már alapból is nagyon lassú, erre még rájön az hogy néha akár 2-3 mp-re is megakad, ami igazi kínná tesz bármilyen üzenet megírását.

4, PC szoftver: Nincs mit ragozni egyszerűen nem működik.

5, Telefonálás: Ez nem tudom hogy csak nálam van e de az enyém elég halk, éppen annyira hogy zajosabb környezetben nem nagyon hallom mit mondanak, ráadásul ha hangosabban beszélnek vagy kicsit magasabb hangon akkor néha picit berecseg a hangszóró (utoljára kb 3 éve egyik alcatelem csinált ilyet)

Összegezve: Én valahol a júzer és a fanatikus között vagyok. Hajlandó vagyok kicsit utána olvasni és keresgélni, hogy személyre szabjam és vagy tökéletesítsem azt ami a dobozból előjött. Itt viszont arról beszélünk, hogy fórumokat kell végig olvasni ahhoz, hogy a frissítésig legalább közel normálisan tudjam használni a telefont.
Nem is értem igazán, hogy a megjelenéskor nem volt visszhangja annak, hogy a Samsung egy ilyen félkész telefont dobott piacra.
Persze azt vágom, hogy nem a telefon félkész hanem a szoftver dehát kérem ha én veszek egy fullos tévét a legjobb panellal amin zizisen gyün be a maóónika só akkor hol nem szarom én le, hogy az valójában csak a rossz tuner szoftver miatt van.

Bocs hogy ilyen bő lére eresztettem de ez kicsit nyomta a bögyömet.
Na peace.

(#8385) MartOOn válasza O_L_I (#8384) üzenetére


MartOOn
addikt

sajnos egy húron pendülünk... igazi megváltás lesz a 2,1. a G1 meg a Hero-t csak azért apk-ztam fel hogy még többet tudjon, még több fánksönje legyen... de ahogy te is írod itt a spicánál az a helyzet hogy a gyári f@szságok miatt kell millió apk-t rányomni hogy egyaltalán nagyából facán müködjön.

evvan...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8386) MartOOn


MartOOn
addikt

huhh... most olvasgatok vissza... 5 nap 1 töltéssel???? azt a durva eget!!!!
reggel leveszem a töltőről este 10 körül meghal!!!

segítsetek mit tegyek fel mit kapcsoljak ki-be hogy ez legalább egy stabil 24 óra lehessen! több nem kell, eddig is minden telóm 1 napot bírt.
köszi!

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8387) werszomjas válasza MartOOn (#8386) üzenetére


werszomjas
őstag

az az 1 nap nagyon keves

nem rég nekem is elment 125 órát, picivel többet mint 5 nap, pedig azért volt benne wifi, meg avi meg gps is, persze azért nem sok :D

Én eleve 20%-on használom a kijelző fényerőt, valamint nálad az az 1 nap azért lehet, mert valami program nagyon zabálja.

Én mindig kilövök mindent, tedd fel a Quick System-et, van hozzá widget, egy nagy X, rányomsz és lelő mindent ami nincs ignore listán.

Valamint nálam ki van lőve a 3G is, 2G-ben használom, és wifin-netezek.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8388) NoMagix válasza O_L_I (#8384) üzenetére


NoMagix
addikt

Elolvastam amiket írtál és összeomlottam...
Tényleg ennyire gáz?
végig olvastam ezt a fórumot és nekem nem ez jött le,
azt hittem, hogy csak a Pulse ennyire sz@r!
pedig ez lett volna a lehetséges célpontom, de így erősen meginogtam... :(

(#8389) werszomjas válasza NoMagix (#8388) üzenetére


werszomjas
őstag

Sztem egyáltalán nem sz×r.

Én még mindig az 1.5ös gyári szoftal használom, megvárom a hivatalos 2.1et, és én így is teljesen meg vagyok vele elégedve, pedig hetek óta azt olvasom, hogy a 2.1 nagyon sokat javít a telefonon.

Mikor megvettem, tudtam, hogy a fényképezője nem egy nagy szám, én egyedül a vakut hiányoltam, dehát ez van.

A bill-t is tudtam hogy akad fektetett módban, ezért állított módban írok, húú micsoda kompromisszum... (elvileg ezt a 2.1 orvosolja)

PC szoftver hiányát sem érzékelem, mivel nincs hozzá még frissítés, ezért nincs is mire használni, SD-kártyát felismeri benne a winfos, az bőven elég.

Nekem jó a telefonálás része, nem figyeltem meg semmilyen recsegést, és a hangerő is jó sztem.

De ahogyan már előttem 100000szer le lett írva, ennyi pénzért, ez van, mi is?
Wifi, GPS, ingyen navi (igo), AVI lejátszás (feliratokkal), Android, érintő képernyő, mit szeretnétek még?

O_L_I, mondj kérlek egy telefont, ami ezeket tudja, és újonnan 50.000ftért hozzá lehet jutni...

Nekem semmi gondom nincs vele, apróbb hiányosságok minden telefonnál vannak.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8390) gomsadi válasza NoMagix (#8388) üzenetére


gomsadi
csendes tag

Nagyon remélem hogy ez egyedi hiábak mert így még a tesztben sem húzták lé. Még nem vettem meg de ha ezek igazak akkor nem ezt veszem. Főként a telefonálás ami zavarná. A hivas minősége:(

(#8391) szubrutin válasza werszomjas (#8389) üzenetére


szubrutin
aktív tag

én is 1.5el használom,és nekem sincs semmi bajom vele,elvárásaimnak tökéletesen megfelel, sztem itt a fórumon nem is fognak lebeszélni róla.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8392) picur220 válasza werszomjas (#8389) üzenetére


picur220
veterán

Gyakorlatilag is orvosolja, és igen, tényleg nagy kompromisszum, majd rájössz, ha lesz 2.1-ed!:DDD
Ezeket tudja mondjuk egy Nokia E52, és újonnan 50ért van a Pannonnál mint a Spica. Van ingyennavi, wifi, GPS, csak érintő nincs, de aki nem szereti, annak az jobb lehet. Most jó, hogy lehet választani, hogy ha érintős kell ilyen tudással, akkor Spica, ha nem érintős kell, akkor E52.
5 nap?! Hogy csinálod?! :Y Nekem is van taskkillerem, de mégse megy 5 napot. Mondjuk fényerő 40%-on van, de akkor is!:DDD

[ Szerkesztve ]

(#8393) Tonyo válasza werszomjas (#8389) üzenetére


Tonyo
őstag

Engem is erdekel,h milyen programok es widgetek vannak neked fent.Kiprobalpm,h ugy hany napot bir.

(#8394) Tonyo válasza picur220 (#8392) üzenetére


Tonyo
őstag

e52?Elobb olvass bele kicsit a topicjaba

(#8395) werszomjas válasza picur220 (#8392) üzenetére


werszomjas
őstag

Én is az E52 és a Spica között vacilláltam anno.

azért van ott még egy-két lényeges különbség
- Symbian, Android.
- E52 nem játssza le az AVI-t

valamint nem felejtsük el a kijelző méretet, elég sokat netezek telefonon, haveromnak van e52, azért a spicán élvezetesebb, nem kicsit :)

Ja és az E52 szeret azért fagyogatni, de úgy, hogy még az akksi ki-be sem nagyon segít neki, bár az lehet hogy valami rossz alkalmazás miatt, de a haverom multkor majdnem földhöz vágta az E52-t.

Nekem taskkillerem pont nincs :)

Tonyo>
Program van néhány, de egyik sem fut folyamatosan.
K9 Mail
ES explorer
Documents to go
Fring
Meridian
mVideoPlayer
QuickSettings
MSN Droid
Meg torpedós játék :D BattleSea

Mint írtam, feltettem a Quick System-et, azzal szoktam kilőni minden futó alkalmazást.
Folyamatban egyedül a BatteryMinder fut.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8396) gomsadi


gomsadi
csendes tag

Kövezzetek meg de én nem vettem észre felvetett módban akadozást. Az elején talan. Ki próbáltam a médiaban. Nekem nem volt lassú. Gyors volt. Habár nem használtam sokat. Itt a tesztben sem vettem észre hogy lassú lenne. Az lg gw620 akadozósabb volt.

(#8397) gomsadi


gomsadi
csendes tag

Kövezzetek meg de én nem vettem észre fektetett módban akadozást. Az elején talan. Ki próbáltam a médiaban. Nekem nem volt lassú. Gyors volt. Habár nem használtam sokat. Itt a teszt videoban sem vettem észre hogy lassú lenne. Az lg gw620 akadozósabb volt. Bocs kétszer ment.

[ Szerkesztve ]

(#8398) Tonyo válasza werszomjas (#8395) üzenetére


Tonyo
őstag

semmi widget nincs kiteve?

(#8399) werszomjas válasza Tonyo (#8398) üzenetére


werszomjas
őstag

De :)

Gmail, Igo, web'n'walk, Üzenetek, Google maps, market, Quick system, Qucik Settongs, K-9 mail, meg a google kereső

üdv

(#8400) Nikk válasza NoMagix (#8388) üzenetére


Nikk
senior tag

Nagyon sok hiba a Market-ről letölthető hibás szoftverek miatt van. Az, hogy lemerül a teló? Minden telefon lemerül. Mellesleg az 1500mAh-s akku bőven elég mindenre. Ha estére lemegy egy prücök úgy is visszateszem szunyákálskor a töltőre... Nagy dolog... A régebbi telómat (6220c) is feltettem minden este. Pláne azért, mert amúgy zenét hallgatok vele, ha megyek valahova., szal azért szívja. Amúgy meg játék zenehallgatás, netezés Wi-Fi-n filmnézés stb... megy egy nap vele, és bőven kibírja hazáig, de gyanítom, hogy még másnapra is maradna benne valamennyi szufla. ERGO: egyáltalán nem gáz.

Zenei teljesítménye? DNSe fut benne (Digital Natural Sound engine). Samsung által fejlesztett hangkezelő céleszköz. Hogy lehet belőle szép hangokat kicsikarni? Egy normális fülessel. Amit adtak hozzá, annak valahogy nincs mély hangja. Én egy Nokia BT sztereo agybadugós fülessel használom és olyan mélyeket ad, hogy öröm hallani. (hozzá kell tennem, hogy elég vájtfülű ember vagyok)

Amúgy meg hülyeség kilőni az össes programot ami a memóriában van. Ami nem kell, azt a gép használatkor amúgy is kinyrja saját magától, ami meg kell az azért kell, mert segíti a teló működését. Én annyit vettem észre, hogyha tényleg mindent kilő az ember, még azt is amit nem kéne, akkor rövid távon irdatlanul belassul a telefon és újra kell indítani.

Azért emberek... Ne feledjük el, hogy ez egy linux alapú telefon, és ugyan úgy hardware-ekből épül fel, amikhez driverek futása szükségeltetett. Azok a háttérprogik amiket gyakran kilövöldöztök, nagy valószínűséggel tartalmaznak olyan kódot, amik ezen driverek hibátlan működéséhez szükségesek. Nem csoda ha a telefon beadja a kulcsot.

A másik dolog. Sokan írják, hogy a 128MB RAM kevés neki. Jelenteném, hogy marhára nem kevés neki. A gép tökéletesen kezeli a mem hiányt. (gondolom mint egy rendes cuccnál ez is swap-ol a memkarira, ha épp arra van szükség) Úgyhogy e-miatt kár aggódni. Mellesleg a 256MB RAM-os telóknál is kb. pont annyi mem van szabadon mint ennél.

A fényképezőgép. Hát jelentem... Aki fotózni akar, az vegyek egy normális fényképezőgépet. A 3,2Mpixel meg bőven elég lövöldözni. Azt is hozzáteném, hogy a színhűsége a telefon kamerájának tökéletes. Szép kontrasztos képeket készít... Este meg ki a #### akar fotózni ilyen géppel? Nem is erre van kitalálva...

Nem rossz ez a telefon. Ennyiért tökéletes. Az anyagok használatáról nem is beszélve. Fén keret, plexi karcmentes tapiképernyű, gumival vulkanizált hátlap... Sok drágább telefon nem tudja ugyan ezt...

No ennyi... :)

DIGIC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.