Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Szerintem aki érzi, hogy gyenge az akkuja, az minden widget, wifi és egyéb nélkül hagyja egy kicsit és nézze meg, hogy mennyit bír. Ha így sem éri el pl. az 1 napot, akkor irány a szervíz, lehet cserélni akkumulátort.

(#2002) AMD Power


AMD Power
titán

Ami benne vana függetlenben IGO8 az csak HUN vagy full európa?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2003) _Balou_


_Balou_
csendes tag

Dec 30-a óta van meg a Spica, Wifi szinte mindig megy (van,hogy házon kívül is elfelejtem kilőni),plusz mobilnet házon kívül, autosync. Widgetek: calendar plus battery widget. Nyomogatom rendesen, fél óra-óra telefonálás legalább van naponta, plusz azért unalmamban játszani is szoktam néha egy kis baseball superstarst :D Plusz net... és másfél-két napig bírni szokta...wifi mindig bekapcsolva,alvó módban is...

(#2004) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Valaki tud esetleg NTP klienst Spica-ra? Mivel nem használok mobil netet, kézzel kell mindig utána állítanom az órának, mert wifi-n nem hajlandó szonkronizálni az órát.

Szerk.: ne fáradjatok, találtam. :) SNTP Client. Ahogy nézem, frankón beszinkronizálja az órát és beállítható, hogy melyik ntp szerverrel csinálja. Aki esetleg felteszi, annak ajánlom a time.kfki.hu szervert.

[ Szerkesztve ]

(#2005) devast válasza ToM2oo4 (#2001) üzenetére


devast
addikt

Az akkuja nem gyenge. Rossz alkalmazások és widgetek eszik az akksit. De nem csak ennél, az összes android alapú telefonnál. Itt nincs a market szabályozva, mindenki olyan szemét kódot rakhat fel amilyet csak akar.... Nekem napokig bírja....

(#2006) Donfuli78 válasza devast (#2005) üzenetére


Donfuli78
tag

és ki milyen hálozatra van feljelentkezve?Nekem be van állitva a 3G és így 1 nap(sajnos az irodában nincs 3G-s hálózat) most majd tesztelem csak 2G-n illetve majd leszedek minden widgetet hogy ugy mennyi.

(#2007) Sword válasza AMD Power (#2002) üzenetére


Sword
őstag

csak HUN

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#2008) Sword


Sword
őstag

Nem tudom mi van a telefonnal, de most kétszer is újraindult csak úgy, magától...
Volt már ilyen 1-1 alkalommal, de ez így nem lesz jó :(

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#2009) ToM2oo4 válasza devast (#2005) üzenetére


ToM2oo4
tag

Ebből a szempontból irigyelhető az Apple Store, ugyanis ahogy hallottam, oda nehéz bekerülni egy alkalmazásnak, szóval van ellenőrzés. Ide sem ártana, ha nem tudna minden jött-ment pistike idióta, CPU zabáló kódokat feltölteni. Szerintem a Marketen lévő 20k program közül max 1000 az, aminek van értelme és meg van írva rendesen. :W

Amúgy nézegettem a Spica-ban lévő Toucscreen vezérlő adatlapját és kiderült, hogy hardveresen támogatott a dual-touch, csak le van tiltva. Szóval ha valaki csinálna egy patch-et, ami engedélyezné, akkor szerintem rendesen menne is.

Adatlap: AT42QT5480

[ Szerkesztve ]

(#2010) Teko001 válasza ToM2oo4 (#2004) üzenetére


Teko001
őstag

(#2004) ToM2oo4 A hálózattal se szinkronizál?

(#2006) Donfuli78: 6 óra 3G nekem eléggé letudja szívni az aksit, úgyhogy ha nem muszály, szerintem csak 2G-t használd, úgy tovább bírja :)

(#2009) ToM2oo4: Viszont úgytudom ott meg időnként túl nagy is a szűrés, és van olyan ami szerintük sérti a felhasználási feltételeiket, és ezért nem engedik be, vagy utólag törlik.

Az is lehet hogy csak az Android 1.5 nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2011) ToM2oo4 válasza Teko001 (#2010) üzenetére


ToM2oo4
tag

Csak GPRS/EDGE/3G hálózattal. WiFi-vel nem. Illetve találtam egy adjust_clock.bin nevű programot, ami elvileg beszinkronizálja. De még nem tudtam működésre bírni.

Apple Store: szerintem lenne arany középút. Tehát egy gyengébb felügyelet még mindig jobb lenne, mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

(#2012) Teko001 válasza ToM2oo4 (#2011) üzenetére


Teko001
őstag

A telefonhálózatra gondoltam. Nekem a régi mobilom is mindig azzal szinkronizált, és beált magától.

(#2013) ToM2oo4 válasza Teko001 (#2012) üzenetére


ToM2oo4
tag

Sajnos azzal sem megy. Illetve lehet, hogy menne, ha T-Mobilos lennék. Ugyanis Pannonnál nincs GSM-es szinkronizálás, csak GPRS. Vodafone-nál meg semmi sincs. Ott még GPRS-szel sem hajlandó szinkronizálni.

(#2014) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Nos, működik a NTP, de kicsit körülményesen.

Leírás

(#2015) Vagany válasza Teko001 (#2012) üzenetére


Vagany
őstag

A Beállítások, Dátum és idő, Automatikus (Hálózattól kapott értékek használata) menűpont beállításával óvatosan. Nekem volt, hogy egyszer véletlen azon néztem az időt estefelé és teljesen fals értéket mutatott. Ha ezt reggel csinálja és emiatt nem ébreszt, azért az kellemetlen lett volna. Lehet csak egyszeri eset volt (pannon-nál vagyok egyébként), de gyorsan kivettem a pipát, nem jár olyan rosszul az órája, ha egyszer beállítom elmegy az hónapokig. De lehet, akinek volt olyan, hogy nem ébresztett, az is emiatt volt.

#ToM2oo4 "Pannonnál nincs GSM-es szinkronizálás, csak GPRS." nálam megy, csak egyszer véletlen kiszúrtam, hogy rosszul :DDD

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#2016) ToM2oo4 válasza Vagany (#2015) üzenetére


ToM2oo4
tag

Nekem sosem akart szinkronizálni vele a régi telefonom (Nokia 6233). Csak akkor, ha elindítottam a GPRS-t. T-Mobile viszont azt csinálta, hogy amikor bekapcsoltam a telefont, automatikusan beállította.

(#2017) piny válasza ToM2oo4 (#2009) üzenetére


piny
tag

A multitouch csak 2.0-ás Androidtól van. Most jött ki pl. Nexushoz hivatalos patch, amiben már engedélyezve van.
Reménykedjünk, hogy 'hozzánk' is eljut :D

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#2018) ToM2oo4 válasza piny (#2017) üzenetére


ToM2oo4
tag

Mindenki úgy várja a 2.0-t, mint a messiást. Ettől csak idegesebb leszek, hogy mikor jön már végre! :D

(#2019) Vagany válasza piny (#2017) üzenetére


Vagany
őstag

Egyáltalán nem biztos, hogy hardware-esen tudja a Spica a multitouch-ot. Középkategóriában indult, szerintem nem is tudja, hiába lesz a 2.0.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#2020) ToM2oo4 válasza Vagany (#2019) üzenetére


ToM2oo4
tag

Az IC, amit használ, tudja, de nem a multi, hanem csak a dual-touch-ot. Lásd. adatlap fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#2021) Teko001 válasza ToM2oo4 (#2013) üzenetére


Teko001
őstag

Én pannonos vagyok, és magától beállt. Most kipróbáltam, elállítottm az órát, vártam pár percet, bekapcsoltam hogy hálózattal szinkronizáljon, és magától beállt (mobilnet, wifi kikapcsolva).

Egyébként már nincs messze a 2.0 elvileg :) Azon a firmware-s oldalon volt egy újsághirdetésről fotó, amin oda volt írva, hogy "Upgradable 2.0" :)

[ Szerkesztve ]

(#2022) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Valaki tudja hová lesz egyik pillanatról a másikra a telefon rom memóriája?135 volt 10 percel ezelőtt,most 100 :U Hozzá sem nyúltam pedig.
A msásik kérdés mi az a process ami cpu 18-20% eszi állandó jelleggel,és valami sync feeds néven fut?Widgetek kilőve,minden app kilőve,frissítések,sinkronizációk kilőve,és mégis fut.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2023) ToM2oo4 válasza DeadMeat (#2022) üzenetére


ToM2oo4
tag

A ROM fogyásából és a CPU használatból, valamint a processz nevéből ítélve egy RSS reader épp most szinkronizálja a híreket.

(#2024) DeadMeat válasza ToM2oo4 (#2023) üzenetére


DeadMeat
veterán

A a task állandóan fut,a rom csak most tűnt el.Jah és nincs rss reader beállítva semmihez.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2025) ToM2oo4 válasza DeadMeat (#2024) üzenetére


ToM2oo4
tag

Akkor nem tudom, de érdemes utána nézni, mert így előbb-utóbb megeszi az egész ROM-ot.

(#2026) DeadMeat válasza ToM2oo4 (#2025) üzenetére


DeadMeat
veterán

A PID-je 1844,sync feeds/chechin service/settings storage a pontos neve cpu usage szerint,Os monitor android rendszert ír erre a PID-re.Jah és fele %-ot....

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2027) honeker


honeker
őstag

a lijelzöre kell folia vagy karc álló

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#2028) ToM2oo4 válasza DeadMeat (#2026) üzenetére


ToM2oo4
tag

Én megkockáztatnék egy reboot-ot, mert ha nem fut semmi sync app, akkor lehet, hogy ez a process beragadt.

(#2029) devast válasza Donfuli78 (#2006) üzenetére


devast
addikt

Mivel mobilnetem nincs, ezért én kizárólag 2g-n használom :) 2.0-ban lesz normális aksi menedzsment, így könnyű lesz vele kiszúrni az akksi zabáló cuccokat. Ez 1.5-el még spare parts használatával sem igazán könnyű. Mondjuk ez a funkció már az 1.6-ban is benne van.

(#2030) AMD Power válasza Sword (#2007) üzenetére


AMD Power
titán

Nem rossz kis ketyere... 79990ft most nálunk akcióban. Annyit meg is ér.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2031) devast válasza devast (#2029) üzenetére


devast
addikt

Kis teszt, 100%-ról indulva, Droidlive-al netrádiót hallgatva wifi-n keresztül, maxos fényerőn timeout nélkül, vajon meddig bírja? Most húzom le a töltőről, 16:20-kor.

(#2032) ToM2oo4 válasza devast (#2031) üzenetére


ToM2oo4
tag

Várjuk az eredményeket. :)

(#2033) appendix


appendix
csendes tag

Sziasztok!

Már olvaslak benneteket pár napja, sok hasznosat tudtam meg. 1 hete van meg a teló, nálam 2 napig bírja egy töltéssel, napi kb. 30-40p telefonálás, 4-5 sms, no wifi, max 10p net, kevés zene és játék semmi extra widget, ami szinkronizálni akarna, 3g és egyéb csak szükség esetére.
Az akku töltöttségét tapasztalatom szerint is nagyon bután monitorozza :( Használtam már vyzbattery-t, most battery indicator pro-t, mindkettőnél jelentkezik a hiba: azt veszem észre, ha felteszem USB-re a telefont, -akár csak 2 percre is-, onnantól kezdve azt írja, hogy tölti az akkut, pedig már levettem az usb-ről. Találkozott valaki hasonló problémával? Újraindításon kívül valami ötlet esetleg?

Más. feltennék egy Hun ékezetes billentyűzetet (SoftHunKeyBoard4) telepíti is, de már megnyitni a telepítés után nem hagyja (nem aktív az a fül) illetve szövegbevitelnél nem kínálja fel, csak az androidost/samsungot (használtam Better Keyborardot is, arra engedett átváltani). Használja valaki esetleg ezt a Hun billentyűzetet? Szerintetek mi lehet a gond? :F

(#2034) attszil


attszil
tag

A tegnapi kirohanásommal kapcsolatban, ma kaptam egy kis magyarázatot az akkuidő kritikus rövidségére. Megint kezdek bízni a ketyerémben még akkor is ha a megoldás egy másik hiba felfedezésével járt! Szóval az volt a probléma, hogy bevittem egy új kontaktot a készülék névlistájába és az auto szinkron egész nap próbálkozott de mint később észrevettem sikertelenségre hivatkozva kilépett majd újra és újra próbálgatta, szerintem ez felfalta az energiát. Egyébként azóta sem sikerült, de kivettem a pipát (csak a innen, mert a naptárat és a leveleket sikeresen frissítette) és ha próbálom manuálisan indítva sem jön össze. Tehát a mai felvetésem, hogy van-e ezzel kapcsolatban valami tapasztalat, hogy ha eddig ment akkor most mitől nem tud a címlistával a telefon irányából szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

11 pro

(#2035) Sword válasza appendix (#2033) üzenetére


Sword
őstag

A területi beállításoknál be kellett pipálni, hogy felajánlja.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#2036) Jabby


Jabby
őstag

2. töltésre is csak 1 napot fog kibírni, most 30%-on az aksi, pedig ma keveset tapiztam.

Mivel tudnám megnézni, hogy melyik app lehet a bűnős?

Ami fut a telón:
Widget:
Analóg óra,
Beautiful,
Naptár

Ignore appz:
Otthoni,
TasKiller,
Face of Ring
Voice caller ID
TTS service extended
Missed reminder
Handcent SMS

(#2037) sabrinho


sabrinho
tag

A Fringnél csak én nem találom, vagy nem lehet vele úgy skypolni, hogy ne kihangosítóval működjön?

(#2038) Sword válasza sabrinho (#2037) üzenetére


Sword
őstag

Nem lehet sajnos.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#2039) honeker


honeker
őstag

lehet rosszul tetem fel a kérdést kell fólia a kijelzőre vagy kopás álló......... :(( :(( :((

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#2040) DeadMeat válasza honeker (#2039) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem kell a hiszti ;] :D Elvileg karcmentes,de én vettem rá fóliát.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2041) Jabby


Jabby
őstag

BT headsettel kipróbáltam, mikor hívnak a telefon hangszórója nem kapcsol ki :-(

(#2042) DeadMeat válasza DeadMeat (#2040) üzenetére


DeadMeat
veterán

karcálló :W

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2043) honeker válasza DeadMeat (#2042) üzenetére


honeker
őstag

:C :C :C :C

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#2044) DeadMeat


DeadMeat
veterán


Már ezt említette futólag valaki.Szóval.... :D

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2045) ToM2oo4 válasza DeadMeat (#2044) üzenetére


ToM2oo4
tag

Nagyszerű! :R

(#2046) Sword válasza DeadMeat (#2044) üzenetére


Sword
őstag

When? :D

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#2047) DeadMeat válasza Sword (#2046) üzenetére


DeadMeat
veterán

Eccercsak ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2048) Sword válasza DeadMeat (#2047) üzenetére


Sword
őstag

Meg arra leszek kíváncsi, hogy lehet majd frissíteni?
Mármint lesz-e rá vmi Samsung software?

Remélem nem azt a csodát mondjátok rá, ami azt se látja, hogy rá van dugva valami, mert mire ezt kijavítják, Android 10.0 lesz :D

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#2049) Skynet258 válasza honeker (#2039) üzenetére


Skynet258
veterán

Ahhoz, hogy válaszoljanak, pár alavető dolog: nem árt beköszönni valamit, szevasztok parasztok, vagy valami :D Aztán ha kérdezel, akkor sokat jelent, ha használod a mondat végén a "?" írásjelet. Ha ezek megvannak, akor meg fogsz lepődni, milyen gyorsan választ kapsz.
Mi már csak ilyenek vagyunk itt a PH-n ;]

https://geekpulse.hu

(#2050) ToM2oo4 válasza Sword (#2048) üzenetére


ToM2oo4
tag

A legegyszerűbb az lenne, ha lenne egy link, ahonnan le lehet tölteni egy upgrade.zip-et, amit csak ki kéne csomagolni és betölteni az Odin-ba, ami aztán feltöltené a telefonba. :D Ez tuti működne. Ugyanis lehet, hogy kijeön a 2.0 frissítés, de a New PC Studio-val ilyen állapotban tuti nem lehet frissíteni. :DDD :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.