Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) ravebp


ravebp
senior tag

Két problémára lettem figyelmes:
1. A gps nem mindig talál műholdat még akkor sem ha 20 percig van a szabadban...
ilyenkor reboot és rögtön jó.. Tiszta WM
2. Mostanában bekapcsolt autosyncel és mindig élő nettel, elfelejti a gmail leveleket szikronizálni.
Ha rányomok a refreshre megy..
vki ötlet?

Rave

(#16002) Skynet258 válasza KingSize (#16000) üzenetére


Skynet258
veterán

Aláírásban ott a blogom, ott van egy Spica segédlet, ami mindent elmagyaráz ;)

Itt a közvetlen link a bejegyzéshez.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#16003) KingSize válasza Skynet258 (#16002) üzenetére


KingSize
tag

Rendben, megnézem Köszi :R

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny aítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyeüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó

(#16004) BalanceR


BalanceR
addikt

Egy remek játék:
Slimeball Speedway (Lite)

Egy vegyi-gyárból kiszökött takonyszörnyet kell eljuttatni a folyóig.... :DD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#16005) moboHEAD válasza moboHEAD (#15979) üzenetére


moboHEAD
csendes tag

Úgy tűnik, a GMail kliens ette meg az aksit, de olyan szinten, hogy óránként ment le 10-15% úgy, hogy nem is használtam. Miután azt kilőttem, a rohamos csökkenés megszűnt. Nem értem, hogy miért nem láttam CPU használatot, amikor nézegettem. :(

Mivel ilyenbe bármikor belefuthatok, mivel lehetne ezt értelmesen monitorozni? Ismertek valamilyen megbízható cuccot?

mH.

(#16006) Bator92


Bator92
tag

A szinkronizációs fiókokhoz miért nem akarja hozzáadni facebook-ot? Rákattintok, de visszadob és nincs a listában.

(#16007) delbarta válasza moboHEAD (#16005) üzenetére


delbarta
senior tag

Ez egy nagyon jó kis cucc: SystemPanel

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#16008) katalin888


katalin888
aktív tag

Hogy lehet PC nelkul egyszerre az osszes nevjegyzeket torolni?? :U

(#16009) Cöletibi


Cöletibi
tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik telót érdemes megvenni a T-nél?Most a Spicát(I5700)
vagy a hamarosan megjelenő(készülékkatalógus alapján)Apollót(i5800)?
Bár utóbbinak még nem tudni az árát.Köszi!

(#16010) feri1014 válasza Cöletibi (#16009) üzenetére


feri1014
senior tag

Szvsz érdemes megvárni az i5800-át és utánna dönteni, mert ha jól tudom arra lesz hivatalosan is 2.2... :)

(#16011) ruskop


ruskop
senior tag

Nincs valakinek egy root explorere?

(#16012) adamfriday válasza ruskop (#16011) üzenetére


adamfriday
senior tag

Privát ment.

(#16013) #85552128 válasza Cöletibi (#16009) üzenetére


#85552128
törölt tag

I5800-at nem Galaxy 3-ként emlegetik?
Csak azért, mert az nem jobb, 500-as proci, ram ua. egyedül az jobb (legalábbis nekem), hogy hardveres gombok helyett kapacitív érintőgombok vannak.
A felbontása is gyengébb: 240x400, viszont van benne FM rádió.

[ Szerkesztve ]

(#16014) duffbeer


duffbeer
őstag

Na én is rászántam magam, hogy rootolom a telót.
Szóval kinéztem egy olyat, hogy XXJF2. Erre mehet főzött MOD igaz? Vagy van valami korlátozás?

(#16015) Cöletibi válasza #85552128 (#16013) üzenetére


Cöletibi
tag

A T-nél galaxy apollo néven lesz.

(#16016) #85552128 válasza Cöletibi (#16015) üzenetére


#85552128
törölt tag

Megnéztem, ugyanaz a két teló, ez nem utód, hanem visszalépés :(

(#16017) orrlyuk válasza #85552128 (#16016) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Meghagyják a navigációs gombot, amit az ember 2 hétben használ egyszer, a normálisakat meg eltüntetik? Milyen gombát esznek ezek Koreában?

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#16018) Ronin- válasza #85552128 (#16013) üzenetére


Ronin-
senior tag

az a baj, hogy azok a gombok csak egy ideig jópofák, aztán egyre idegesítőbbek.. szerintem :P

(#16019) feri1014 válasza #85552128 (#16013) üzenetére


feri1014
senior tag

Mint tudjuk nem csak a Mhz számít (lásd spica). Szvsz nem feltétlenül jelenet visszalépést az i5800. Igen kisebb a felbontás, de van multitouch. :U Elérhető lesz a 2.2-úgy rémlik-. Érdemes lesz megvárni a teszteket, mert ha nem lassabb mint a spica-és van egy olyan érzésem, hogy hozza a spica sebességét, egyértelműen az i5800-at érdemes választani. :U

orrlyuk: Nem rossz dolog az a D-pad... :U

[ Szerkesztve ]

(#16020) orrlyuk válasza Ronin- (#16018) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Lehet, hogy egy nagyobb kijelzőért odaadnám őket, de a híváskezelők meg a home szerintem tényleg hasznosak. De a search sem rossz, csak mikor fogom megszokni, hogy ha hívni akarok valamit, először a keresőmezőbe üssem a nevét, ne a telefonkönyvet nyissam meg?

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#16021) ruskop válasza adamfriday (#16012) üzenetére


ruskop
senior tag

Köszönöm. Amúgy gyári alkalmazást csak rootolt telóról lehet leszedni?

[ Szerkesztve ]

(#16022) ruskop válasza honeker (#15745) üzenetére


ruskop
senior tag

Erről a darálásról full részletezést kérünk. Légyszi
Lehetséges, hogy root explorerrer nem tudom megnézni pl. a data mappát. Valami hülyeséget kiír és nem tudok vele mit csinálni. Gyári 2.1 firmware van fent.

[ Szerkesztve ]

(#16023) ruskop válasza ruskop (#16022) üzenetére


ruskop
senior tag

Feltoltam egy root updatet és így már látom.

(#16024) KingSize


KingSize
tag

GPS-t ha bekapcsolom nagyon szívja az aksit:S nektek is így van?

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny aítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyeüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó

(#16025) feri1014 válasza KingSize (#16024) üzenetére


feri1014
senior tag

Igen rendesen ki tudja akasztani az aksit rövid idő alatt, nincs ebben semmi furcsa.

(#16026) Ronin-


Ronin-
senior tag

a market -re való regisztráció lóvéba kerül ? wifin akartam fellépni, megadtam a gmailes fiókom, de nem fogadta el, újat akartam regelni, arra is vmi hibát dobott..
ha meg szgépről akarok regelni 25$ -t ír

[ Szerkesztve ]

(#16027) feri1014 válasza Ronin- (#16026) üzenetére


feri1014
senior tag

Ingyenes, nem történt elírás felhasználónév vagy jelszó terén?

De ha "vmi hibát dobott" azt nem ártana valamilyen módon rögzíteni, hasznos infó tud lenni az ilyen "vmi hiba". :)

[ Szerkesztve ]

(#16028) Ronin- válasza feri1014 (#16027) üzenetére


Ronin-
senior tag

nem történt elírás. Ja gondoltam, csak nem volt kedvem megnézni újra,hogy mit dobott ki, gondoltam másnak is volt már hasonló és gondolatolvasók vagytok :P :D

"Can't establish a reliable data connection to the server. /This could be a temporary problem your phone may not be provisioned for data services. if it continues, call Customer Care."

(#16029) feri1014 válasza Ronin- (#16028) üzenetére


feri1014
senior tag

netezni tudsz?

szerk: így már én sem értem. :DDD :F

[ Szerkesztve ]

(#16030) Ronin- válasza feri1014 (#16029) üzenetére


Ronin-
senior tag

jaja, az simán megy, ezért se értem a dolgot

(#16031) #85552128 válasza feri1014 (#16019) üzenetére


#85552128
törölt tag

Igen ám, de a 240x400-as felbontás még egy 3"-os telefonon is pixeles, nemhogy a 3,2-esen.
Nálunk 40€-val olcsóbb mint a spica, s őszintén, ha a kijelzője ugyanolyan felbontású lenne nem érdekelne a lassabb proci, szerintem ezzel nagyon elrontották a készüléket, ez mindenképp visszalépés.

[ Szerkesztve ]

(#16032) feri1014 válasza #85552128 (#16031) üzenetére


feri1014
senior tag

A felbontás nekem sem tetszik, de amúgy szvsz nem tűnik rossznak. Egy mobilarenas tesztet megvárnék, ha a listámon lenne a teló. A prociról nem tudni semmit? (típus...)

Amúgy lehet tudni, merre laksz? :) És ott milyen árban van az i5700 és i5800 :))

(#16033) petipetya válasza moboHEAD (#16005) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam éjjel-nappal megy a szinkronizáció a gmail-el, és emiatt nem tapasztaltam azt, hogy gyorsabban merülne az aksi. Igaz, hogy csak wifin és 2G-n, a naptárat és a névjegyzéket pedig csak kézzel kapcsolom be-ki, ha változtatás történt.

"nincs rá lezsóidő"

(#16034) KingSize


KingSize
tag

Hát.. szerintem sem erőle lépés, legalább kiderült hogy nem csak én érzem így:), FM rádió és 2.2 android végett tuti nem cserélem le a "spicáát" :DDD

[ Szerkesztve ]

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny aítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyeüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó

(#16035) #85552128 válasza feri1014 (#16032) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az i5800-ban 667-es ARM van, kicsit összekevertem a dolgokat.
Szlovákiából vagyok, itt a Spica 233 (most akció a készlet erejéig 195), az i5800 (Galaxy 3) függetlenül még nem láttam, az Orange eshop-ban 40 euró a különbség, bár ott a spica végleges ára is 270, T-mobile/O2-nél meg nincs egyik sem.

(#16036) feri1014 válasza #85552128 (#16035) üzenetére


feri1014
senior tag

Hát érdekes lesz mennyibe fog kerülni Mo.-n. :U

KingSize: Én sem azt írtam, hogy megéri spicaról váltani, hanem érdemes megvárni az i5800-át is ha épp most akar vki spicat venni. :P

[ Szerkesztve ]

(#16037) Skynet258 válasza Ronin- (#16026) üzenetére


Skynet258
veterán

És miért nem olvasod el, ami a regisztrációnál oda volt írva..?

"Before you can publish software on the Android Market, you must do three things:
Create a developer profile
Pay a registration fee ($25.00) with your credit card (using Google Checkout)
Agree to the Android Market Developer Distribution Agreement"

Magyarán nem kell számítógépen regisztrálni, nem is tudsz, mert csak a fejlesztőknek van rá szüksége (nekik meg ki kell csengetniük a 25 dolcsit).

https://geekpulse.hu

(#16038) Bator92


Bator92
tag

Hol lehet ezt az automatikus szó kijavítást kikapcsolni? Vagy van ebből magyar is?

(#16039) Skynet258 válasza Bator92 (#16038) üzenetére


Skynet258
veterán

Beállítások--> Területi és szövegbeállítás--->nem tudom mit használsz, (bár kérdésed alapján a gyári bill-t), azon belül kilövöd az automatikus szó kiegészítést.

https://geekpulse.hu

(#16040) Ronin- válasza Skynet258 (#16037) üzenetére


Ronin-
senior tag

ja, mert félre fordítottam :P de még mindig nem értem,hogy telón miért nem enged fel.. :S

nem tudsz adni egy linket, ahol le van írva,hogy mi az a rom meg stb, részletesen ?

[ Szerkesztve ]

(#16041) Skynet258 válasza Ronin- (#16040) üzenetére


Skynet258
veterán

A blogomon van egy Spica segédlet, de ha nem tudod, mi az a rom, akkor igazából azt sem fogod érteni... talán Wikipedia segít ;)

https://geekpulse.hu

(#16042) Ronin- válasza Skynet258 (#16041) üzenetére


Ronin-
senior tag

igen, azt olvasgatom már egy jóideje, de asszem kezdem kapisgálni. lényegében a rom firmware, csak android rendszernél már rom a neve, ha jól veszem ki a dolgokat ?! :)

(#16043) Skynet258 válasza Ronin- (#16042) üzenetére


Skynet258
veterán

Az elnevezésnek nincs igazából köze az android rendszerhez, de egyszerűsítsünk: igen, a rom a firmware, lényegében az adott android rendszer, ami a készülékeden van, az maga a rom. Ezt szoktuk cserélgetni, mert bizony nem úgy van, hogy van az 1.5, meg a 2.1, és ennyi, hanem a 2.1-en belül is van vagy 10 féle. Nagy eltérések nincsenek, de mindig fejlődik valami (van, hogy visszafelé :DDD ), vagy bekerül egy-egy új funkció.

Illetve a főzött rom-ok, amiket mostanság ugyebár a ruszki srácok foltozgatnak, köztük Leshak mester, aki lehet, hogy a végén megszüli a működő 2.2-es rom-ot is - ezzel jól beintve a Samunak. :D Ha gyors voltam, szólj :D

https://geekpulse.hu

(#16044) Ronin- válasza Skynet258 (#16043) üzenetére


Ronin-
senior tag

:R pont erre voltam kiváncsi, de akkor kb jól sejtettem :)
Már csak a főzött rom- ot kell kifejtened és képben is vagyok :D

ja és még valami. I570EUXJF3 ezt próbálta már valaki?

Ma vettem a telómat, ezen 2.1 android van meg i570EXXJD1. gondolom ezt majd frissíteni kéne.
1 éve volt samsung s5230-am, annál naggyából megtanultam az elnevezéseket, hogy mit jelentenek a betűk meg ilyenek, meg a flash-elés menete is pár lépésben megegyezik ahogy átfutottam a dolgokat.

(#16045) Skynet258 válasza Ronin- (#16044) üzenetére


Skynet258
veterán

A I570EUXJF3 ázsiai firm, ne akard felrakni, mert baj lesz belőle :D Az utolsó Samsung által tákolt rom az I570EXXJF2. De el lehet lenni a JD1-el is, ami neked van, nincs sok újdonság.
A főzött rom, amikor okos emberek nekiülnek, is kijavítgatják azokat a hibákat, amiket a Samu b*szott kijavítani :D Új kernel-t írnak, javítják a futó folyamatok hatékonyságát, ezáltal benchmarkokban akár 3-4-szer is gyorsabb lesz a proci egy jó főzött rommal.
A valóságban persze nem, de azért érezhetően jobbá lehet tenni a készüléket.

Egyelőre még inkább olvasgass sokat, mert szerintem még nem készültél fel az Odin használatára. Értsd meg a folyamatokat, amik mögötte vannak, és akkor nem fogsz szívrohamot kapni, ha az Odin dob valami hibaüzenetet frissítés közben :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#16046) Ronin- válasza Skynet258 (#16045) üzenetére


Ronin-
senior tag

jólvan oksa, egyenlőre úgyis ismerkedek még csak a telóval, szóval nem létfontosságú a rom csere :) köszi szépen a sok hasznos info-t! :R

(#16047) KingSize


KingSize
tag

Nekem a Alapsáv verzió az: i570EXXJC1
Build: ECLAIR.XXJD2

hogy ez mennyire jó azt nem tudom de ez van :DD

[ Szerkesztve ]

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny aítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak mkénit rdeeözndenk el a btűek: eyeüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó

(#16048) katalin888 válasza KingSize (#16047) üzenetére


katalin888
aktív tag

Tokeltes....sose lesz! :)
Jo az!

(#16049) Ronin- válasza KingSize (#16047) üzenetére


Ronin-
senior tag

jah tényleg, amúgy ez mi ? alapsáv meg build ? már csak ez az egy kérdésem van ezzel kapcsolatban :D

amúgy senkinek semmi ötlet,hogy a market -be miért nem tudok bejelentkezni ? :S

(#16050) gps76


gps76
őstag

Valaki ossza már meg velem,hogy az opera mini könyvjelzőit,lementéseit hol találom meg?
Mert rámjött megint a rom cserebere,és nem akarnám újra bepötyögni ezeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.