Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) DeadMeat válasza said85 (#3000) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ez egy .apk fájl.Felmásolod az sd-re,ami a telefonodban van,aztán egy fájlkezelővel megkeresed az sd-n,ráböksz és feltelepül.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3002) vadászcsiga válasza _Dumber_ (#2999) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Beállítások - Alkalmazások kezelése - Contacts storage - Alapértelmezések törlése. Kezdheted elölről az egészet, de most már a helyesre bökj rá.

(#3003) Sword válasza Zola007 (#2997) üzenetére


Sword
őstag

Nekem a büszkeségem egy bios csere közben kihalt alaplap garos cseréje a Mistralnál...
Más kérdés, hogy azért halt meg az alaplap, mert hibás volt. Legalább nem tégla lett, hanem osb lap :D

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3004) Skynet258 válasza said85 (#3000) üzenetére


Skynet258
veterán

Alapozó megvolt? ;)

_Dumber_: minden ilyen alapértelmezés törölhető, ha elmész a beállítások--->alkalmazások---> alkalmazások kezelése útvonalon ahhoz a programhoz, amire beállítottál ilyesmit. Ott ki lehet törölni a dolgot, lásd példa:

https://geekpulse.hu

(#3005) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!

két kérdéssel fordulok hozzátok. az első probléma az ébresztőórával kapcsolatos, egyszerűen nem ébreszt ha ki van kapcsolva a telefon. a másik kérdésem pedig a proxyra irányulna. az egyetemen lévő wifihez proxyt kell beállítani. hol tudom ezt megtenni? külső progi kell hozzá?

előre köszi mindenkinek!

(#3006) vadászcsiga válasza said85 (#3000) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Minden telepítésneknek az alapja egy fájlkezelő, modjuk ez a Marketről (ingyenes): Astro. Megnyitod, majd megkeresed a letöltött fájlt, ráböksz "Open App Manager" végül install. Ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#3007) _Balou_ válasza mg105 (#3005) üzenetére


_Balou_
csendes tag

Szia!

Nem is fog ébreszteni kikapcsolva..."nem képes rá" ha minden igaz...de valahol már korábban volt erről szó, talán indoklással is...

(#3008) Skynet258 válasza _Balou_ (#3007) üzenetére


Skynet258
veterán

Indoklás egyszerű: ha nem fut az oprendszer, nem fut a program, ami alatta futna :D

https://geekpulse.hu

(#3009) said85 válasza Skynet258 (#3004) üzenetére


said85
csendes tag

köszönöm a választ.
igen, ezt már olvasgattam, és telepíteni is tudtam eddig minden appot, amit leszedtem marketről, vagy netről.
az én gondom a 2.1 feltételével van... piny linkelt egy fájlt, és pár parancsot hozzá.
a fájl *.sh kiterjesztésű.
ezzel van a problémám, mert ezt a kiterjesztést nem ismerem... :N
nem tudom, hoyg hova kell a parancsokat beírni, és nem tudom, hogy milyen progik kellenek az ilyen szintű "belenyúlásokhoz"
üdv!

(#3010) DeadMeat válasza said85 (#3009) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link]

A szoftver frissítése pediglen:[link] szintén kitanult kollegától származó írás :D

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3011) said85 válasza DeadMeat (#3010) üzenetére


said85
csendes tag

ááá :D
köszönöm :D
pont ilyenre van szükségen!!
ezer hála úgy a szerzőnek, mint a kedves halott hús úrnak ( :D )
:C

(#3012) piny válasza Zola007 (#2997) üzenetére


piny
tag

Nem, nem, nem azért írtam. Teljesen megértem és aláírom az aggodalmat.

SW frissítés + headset: simán képesek erre is ;)

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#3013) piny válasza Sword (#3003) üzenetére


piny
tag

:))

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#3014) piny válasza said85 (#3009) üzenetére


piny
tag

Nem, ne keverd össze a kettőt!

Amire te hivatkozol, (... .sh file), az már azután 'kell', miután felkerült a telefonodra a 2.1. Ez rootolja a telcsidet 2.1 alatt. Nem feltétlenül szükséges, és nem ettől lesz 2.1-es a telefonod.

Hölgyek, srácok, figyeljetek oda a frissítésnél! Bár a frissítés egyszerű, túl nagy szakértelmet nem kíván, de rizikós mutatvány!
Ha valamit nem jól csináltok, ugorhat a telefon!

ui. .sh -> shell rövidítése (kiterjesztés), elsősorban linux/unixok alatt, parancsfile

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#3015) piny válasza Skynet258 (#3008) üzenetére


piny
tag

De azért belerakhatott volna a Samsung egy 200 Ft-os alkatrészt, ami ezt megoldaná :)
Bár ez már vagy a 10. 200 Ft-os alkatrész amit hiányolok a telefonból :)

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#3016) Zola007 válasza Sword (#3003) üzenetére


Zola007
veterán

Építkezünk, építkezünk :D
én 8"-s floppyval akartam kitapétázni anno a szobát, de rájöttem, hogy kicsit nyomasztóak lennének a fekete falak :))

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3017) said85 válasza piny (#3014) üzenetére


said85
csendes tag

úgy fest megvárom a hivatalos 2.x-et, még ha beleőszülök is :U (pedig már nagyon piszkálja a csőrömet) :))
mert, ha jól vettem ki a fórumokból és innen onnan, akkor ez a legújabb:I5700XXJB3 és ez még 1.5, tehát ez a fw frissítés olvasatom szerint nem sokat változtat a dolgokon.
üdv!

(#3018) piny válasza Zola007 (#3016) üzenetére


piny
tag

Volt abból piros meg kék is :D
Tetszik az ötlet, de most már sajna csak 3.5"-ből tudnám megcsinálni :)
CD/DVD lemezből meg elég hülyén nézne ki :) Eléggé retró disco feeling lenne :D

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#3019) AloeVera válasza Zola007 (#2998) üzenetére


AloeVera
tag

Másrészt 70-ért elhozható függetlenül is gyári garival (gsmline), illetve magától a samsung mobile képviselőktől a mediamarktban 80e hivatalos iGo-val

Sőt, függetlenül, iGo-val már 74 900 Ft-ért is lehet kapni, pl itt.

(#3020) Zola007 válasza AloeVera (#3019) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor lejjebb ment, mert 2 napja még 80 volt náluk is

egyébként pedig javaslom megkukkantani a linkelt terméknél az "értékelések" fület :K

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3021) szente


szente
addikt

hali
a I570DDJB2 firmware az az android 2.1 beta?most készülök szoftvert frissíteni ez alapján...
szerk.:jah vissza olvastam...akkor melyik a 2.1?vagy ezt csak így lehet?
köszi
üdv

[ Szerkesztve ]

(#3022) _Dumber_ válasza Skynet258 (#3004) üzenetére


_Dumber_
őstag

..és vadászcsigának is.

Köszönöm, de ezt ismerem.
A baj az, hogy Contacts storange és a Névjegyek app alatt is az alapértelmezések törlése gomb szürke... :(
Na itt állt meg a tudományom.. :((

Szerkesztve:
Az aContact-nál van az alapértelmezés..
:B Ezek szrint másért vagyok h*lye :B

[ Szerkesztve ]

(#3023) Derse válasza Zola007 (#2996) üzenetére


Derse
tag

Teljes mértékben igazad van, a voda egy szemét társaság árképzés szempontjából, ennyiért én sem venném meg, de ha esetleg egy akció keretén belül alá akar ásni a másik két szolgáltatónak, és meg lehetne kapni 50 körül (előfizuval) akkor szerintem sok vodás Spica kerülne forgalomba.
Hát .... reménykedni lehet.

Hogyha nékem sok pénzem lesz...

(#3024) Zola007 válasza Derse (#3023) üzenetére


Zola007
veterán

Az a baj, hogy a másik 2 szolgáltatónál azért voltak/vannak lehetőségek az árcsökkentésre.

T-nél webshopos rendelésre előfizuval 50
Pannonnál nem rég járt le a hozd be a féltéglát=-10e akció
tehát mindkét helyen lehetett venni 50 körül a telefont

Vodánál elég hasító ez az ár. Ráadásul megnéztem és webshopban még nem is hozza, de ahogy nézem a többit, ugyanannyi lesz mint boltban véve.

A régi előfizetőkre vonatkozó -10e kedvezményük pedig kemény 3 készülékre vonatkozik (5230, j700 meg még valami). Hát ezt én nem nevezném "kedvezmény"nek

Ráadásul én kérdeztem itt Debrecenben, illetve 1 hete BP-n Westendben is a vodát, hogy lesz-e ilyen készülék ?
Mindenhol azt a választ kaptam, hogy mivel már 1,5-2 hónapja a piacon van, ezért nem valószínű hogy belerakják a listába.
Erre most mégis, de milyen áron!

Visszahozták az Omniát is egyébként. Úgy látszik az még mindig hoz vevőt, illetve az aranytojást tojó androidot sem merték végül kihagyni a listáról.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3025) Skynet258 válasza _Dumber_ (#3022) üzenetére


Skynet258
veterán

Mindig arra a programra gondolj, aminek megadtad az alapértelmezést - annál tudod törölni is ;) De látom meglett, egy gonddal kevesebb :D

https://geekpulse.hu

(#3026) Zola007


Zola007
veterán

Én azért is venném szívesebben szolgáltatónál, mert mégiscsak adnak rá +1 év garit.

múltkor Westendben MM-ban komoly volt, mikor a Samsung Mobile-s csajszi elkezdte fényezni nekem a spica-t és a "gyönyörű Amoled kijelző"-t. :)
megszeppent szegény mikor mondtam hogy valami hibádzik a reklámszövegben

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3027) ZsilBi


ZsilBi
csendes tag

LightweightMod v0.2 for i5700 on Android 2.1

Próbálta már valaki ? :)

(#3028) szente válasza szente (#3021) üzenetére


szente
addikt

hajjaj....minél többet olvasgatok annál inkább belekeveredek... :(
nem tudna valaki segíteni egy picit?
azt már tudom,hogy így kell frissíteni,de ha a samsung-firmware.webs.com-ról leszedem a legújabb szoftot,akkor nincsenek benne a windowshoz az illesztőprogramok.az odinhoz a file-ok meg nem *.tar-ban vannak.nem nagyon akarok kisérletezni egyedül,nem akarom elcseszni.egyáltalán melyik firm a 2.1?
pulse-on kicsit egyszerűbb ez a történet...
:R

[ Szerkesztve ]

(#3029) tyaptyap


tyaptyap
csendes tag

2.1-eseket kérdezem: böngésző tudja a flash-t?

¥ € $

(#3030) ZsilBi válasza tyaptyap (#3029) üzenetére


ZsilBi
csendes tag

nem

(#3031) Dare2Live válasza tyaptyap (#3029) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egyelőre egy mobil tud rendes fulos Flasht (meg sok minden mást) az N900.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3032) r.zozo


r.zozo
tag

En azt olvastam hogy 2.0tol ra lehet mar telepiteni az adobe androidos valtozatat, probalta mar valaki ezt, vagy ez meg varat magara mint a hivatalos 2.1?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Spica 2.1 /i570EXXJD1 - Samdriod 1.3.1. . Deodexed -LK 2.09.4 - Multitouch kernel - DVM ARM11 - Greendevdroid Thema - ADWlauncher+forzen eclair v7

(#3033) szente


szente
addikt

na közben sikerült felraknom a 2.1et.de viszont az sdről most nem tudok programot telepiteni,mert azt irja,hogy no applications can perform this action...ötlet? :R

(#3034) Sword válasza szente (#3033) üzenetére


Sword
őstag

Hülye dolog, de nincs letiltva a friss rendszerben még a nem marketes telepítés?

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#3035) szente válasza Sword (#3034) üzenetére


szente
addikt

ki van pipálva az unkown sources vagy mi.elvileg nem ez a gond...kicsit amúgy néha döcög,de sokkal jobban tetszik mint az 1.5!
amúgy az lehet hogy az a baja,hogy nem regisztráltam google fiókot?

(#3036) Zola007 válasza Dare2Live (#3031) üzenetére


Zola007
veterán

Dare2Live:
Miért adod el a Spica-t?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3037) Jadro válasza Zola007 (#3036) üzenetére


Jadro
veterán

Pont ezt kérdeztem én is, ha nem bánod besegítek a válasszal :)

[link]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3038) Karma válasza Dare2Live (#3031) üzenetére


Karma
félisten

Meg a HTC Desire, amiből visszaszivárogtatták a Nexusra is a 10.1-es Flasht.

“All nothings are not equal.”

(#3039) szente válasza szente (#3035) üzenetére


szente
addikt

vazze ez semmit sem nyit meg...videót se...ugyan az a hiba üzi a fejlécben meg azt irja,hogy chose app,de hogy miből válasszak azt már nem irja... :W

(#3040) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Kockáktól :) kérdezem:
A 2.1 ugye kicsit javít a hangminőségen? Remélem kicsit tisztább a hangja a beszélgetésnek, vagy ezen segít egy új FW is? :F
Nekem még az eredeti gyári minden...

(#3041) HardRic


HardRic
addikt

Egy ismerős most vett a trénél Spicát, és már ment is szervizbe, mert nagyon keveset bírt az akkuja. Ez gyakori dolog a típus esetében? Mi okozhatja? Amennyire tudom 3G-n nem lógott, wifi mehetett, de nem olyan sokat.

(#3042) Jabby válasza HardRic (#3041) üzenetére


Jabby
őstag

Mennyi időt bírt az aksija?

(#3043) sanyi017 válasza HardRic (#3041) üzenetére


sanyi017
csendes tag

Vannak akik panaszkodnak, hogy hamar merül. Nekem 3 hete van Spicám azt tapasztalom, hogy most többet bír az aksi mint az elején, de ezt már írta más is, ha sokat nyúzom 2 napot akkor is bír, mondjuk GPS-re oda kell figyelni hogy csak akkor legyen bekapcsolva ha használod, mert az tud zabálni szépen, és nem csak akkor ha ott a jel (tapasztaltam).

(#3044) sanyi017


sanyi017
csendes tag

A szerkesztésről már lemaradtam, de azt még oda akartam írni, hogy akár 12 óra alatt is lelehet meríteni, mondjuk akkor rá kell függni keményen, igazából nagyjából annyit bír amennyit használod, volt aki 4-5 napokat írt, nálam még sose bírta addig. Kicsit túlzásnak is tűnik ez a 4-5 nap, ilyen spica legenda! :)

(#3045) HardRic válasza Jabby (#3042) üzenetére


HardRic
addikt

Aszonta, hogy kevesebb, mint egy napot, és alig csinált valamit.

(#3046) npnp


npnp
tag

Sziasztok

Az aksi-legenda igaz lehet, nálam a korával együtt nő az üzemideje.

Most 601 óra újraindítás nélkül fut hibátlanul. Az aksi 100% feltöltés után 251 órányi használattal, ma merült 1%-ra és szólt, hogy etessem meg. Ez azért több mint 10 nap!

Volt wifi, GPS, telefonálás, Youtube nézés a lányommal ( Hamupipőke:-)

(#3047) Valzor válasza npnp (#3046) üzenetére


Valzor
aktív tag

:Y :Y A Spicádat lehet a használat tölti és csak unalmában merülget? :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#3048) BloodRay válasza npnp (#3046) üzenetére


BloodRay
veterán

Valld be repülőgép üzemmódban feküdt a polcodon. ;]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3049) picur220


picur220
veterán

Melyik most a legstabilabb, leggyorsabb FW? Én YT videók alapján az 1.5-öt gyorsabbnak találtam, mint a 2.1-et...

(#3050) Shkiz0 válasza picur220 (#3049) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

2.1 még nincs teljesen kész, de igen most még lassabb mint az 1.5, illetve vannak még benne bőven hibák.
Mellesleg legjobb tudomásom szerint a hivatalos kiadás is csak 2.0 lesz, ami kint van 2.1 az "tákolt" ROM.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.