Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) orrlyuk válasza picur220 (#8392) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Hát, én is E52 és e között vacilláltam. Dobozból kiszedve lehet, hogy csak ennyi a különbség, de Androidhoz olyan színvonalú szoftverválaszték van és lesz, hogy már csak emiatt érdemes ide tenni a voksot. Skynet papa blogját és az androidportált érdemes végiglapozni.

Pl. navigáció tekintetében csak jobban áll az android, még ha olyan is az Amigo, amilyen. Van iránytűd is. Symbianos telefonon vért izzadhatsz, hogy néma fényképeződ legyen, itt pofonegyszerű.
Az androidos naptár-programok és widgetek alaposan alázzák symbianos társaikat, a google naptárak kényelmeről és egyszerűségéről (névnapok, ünnepek, több naptár választható nézetekben, akámi) nem is beszélve.

Itt van többféle, tényleg nagyon vagány ébresztőprogi, zene- és videolejátszás is többféleképp megoldható, az xvid-divx-képesség (feliratokkal, a megálítás helyéről folytatja a lejátszást, stb.) is sokkal komolyabb, mint amire a Nokiát rá lehet venni. (Nem nyitok hitvitát, de ha már losslessel szórakozik az ember, nem biztos, hogy az EQ hiánya olyan fájó. Ugye azért hordozzuk a 300 megás zenefájlokat, hogy PONTOSAN AZT halljuk, amit a CD-re írtak...)

Kényelmes és jó progikat még százával sorolhatnék, itt és most a hétköznapi igényekre fókuszáltam.

Ehhez vedd hozzá, hogy nem kell szignózással szórakozni, a multitasking is legalább olyan jó, mint Symbian alatt.

Érdemes volna mindkettőt kicsit megnyomkodni, rögtön kijön 1-2 feltűnő különbség.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#8402) szubrutin


szubrutin
aktív tag

hehe,össze kéne írni 1leírást a kételkedőknek,h miért jó a spica,és nem csak prokat leírni,hanem tapasztalatokat,észrevételeket.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8403) kardosbalint válasza werszomjas (#8395) üzenetére


kardosbalint
csendes tag

:-O Spica lejátssza az avit?:D

“Egy napon miután uralmunk alá hajtottuk a szelet, a hullámokat, az árapályt, és a gravitációt, talán hasznosíthatnánk a szeretet energiáit is. Akkor a világtörténelem során másodszor, az ember újra felfedezi majd a tüzet.” (Pierre Teilhard De Chardin)

(#8404) werszomjas válasza kardosbalint (#8403) üzenetére


werszomjas
őstag

Le :D

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8405) Skynet258 válasza szubrutin (#8402) üzenetére


Skynet258
veterán

A blogon is és itt is rengeteg tapasztalatot írtunk már. Én mindig is igyekeztem ugyanannyira a negatívumokat előtérbe helyezni, mint a pozitívumokat. Máig azt vallom, hogy utóbbiból jóval több van, egrészt mert a negatívumok egy részét a 2.1 megöli, másrészt kinek mi a negatívum?
Én nem várom el ettől a készüléktől, hogy olyan fotókat készítsen, amit aztán A4-es poszterként kirakok a falra.
Nem várom el tőle, hogy házimozi hangzása legyen, mert ez egy telefon.
Viszont sok olyan dolgot tud, amit szintén nem várnék el - érdemes a blogot átnézni. ;)
Ezen kívül ne felejtsük el, hogy rengeteg hiba adódik abból, mert valaki megveszi a telefont nulla olvasással a háta mögött, felrak minden szart, aztán sír, hogy nem is jó ez a telefon.
Persze hogy nem jó. Van olyan készülék (nem csak telefon kategóriában), ami hibátlan? Persze hogy nincs. Vannak jól sikerült dolgok, de hibák azokban is vannak, méghozzá tudatosan - elvégre el kell adni a következő generációt is...
A Spica 50k-ért nagyon jó dolgokat nyújt, az Omniám anno drágább volt (cirka 40k-val), és a nyomába sem ér a Spicának - pedig elég fanatikusan kezeltem azt a készüléket is anno, sokan olvasták az azzal kapcsolatos oldalamat is.

Azok, akik olvasták a blogot, nagyon sokan vettek Spicát. És tőlük nem hallom azt, hogy csalódtak volna - olvastak, kérdeztek, mire meglett a készülék, tudták mire számítsanak.
Nekem tulajdonképpen mindegy is, ki mit gondol, nem én terveztem a Spicát, nem dolgozom a Samsungnál, és támogatást sem kapok semmilyen cégtől.
Csak amikor olyan problémákról írtok, amiket tudatos használattal (nem kell feltettni minden szart, nem kell 30 widget, és nem kell minden folyamatot kilőni) el lehetne kerülni, az kicsit igazságtalan a készülékkel szemben.

Kieg: a fenti nem neked szólt kifejezetten szubrutin, csak erre nyomtam a válasz gombot :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#8406) szubrutin válasza Skynet258 (#8405) üzenetére


szubrutin
aktív tag

semmi gond:Dam 1értek veled amit írsz.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8407) zoleee24 válasza Skynet258 (#8405) üzenetére


zoleee24
tag

Teljesen egyetértek! :K

Én elég régóta olvasom ezt a topikot, és Skynet blogját , mivel nem tudtam eldönteni hogy
Iphone-t, vagy Spicát vegyek. (Új Spica 1-2 év garral, IGO+Flash,Divx , vagy egy agyonhasznált Iphone 0 garral, hát szerintem nem kérdés) :D

Még nem vettem meg a Spicát (várok vele míg kijön 2.1-gyel, vagy a frissítés), de nagyjából tudom mire számítsak. Annak akinek egy jó minőségű telefon kell navigációval, egészen kiváló multimédiával, és egy használható fényképező, ez egy jó választás.

Annak aki szerint gáz, ajánlom olvasgassa az Acer Liquid topikot is kicsit (az is egy kiváló telefon 100K! - ért de sokkal több nyűgje van mint ennek , wifi, kijelző stb.

(#8408) sz.zs. válasza kardosbalint (#8403) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Sőt, a HD felbontású 1,8 gigás Blu-ray rippet is!!!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#8409) sz.zs. válasza zoleee24 (#8407) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én csak addig akartam Iphone-t venni ameddig el nem olvastam róla egy tesztet amiben kiderült számomra hogy nincs multitasking. Ergo navigáció közben felhívnak és bezárja az Igo-t. hát ez elég gáz.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#8410) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Ezen a telefonon mennyire cserélhető a külső burok sérülés esetén? (Akinek volt vele tapasztalata)

// -

(#8411) szubrutin válasza #hpq (#8410) üzenetére


szubrutin
aktív tag

helló,azt h érted, házilag,vagy szervízbe,mi történt a burkolattal?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8412) #hpq válasza szubrutin (#8411) üzenetére


#hpq
aktív tag

Én szervizben gondoltam, mert ahogy nézem házilag nem hiszem hogy lehetne ezt cserélni (aztán ki tudja). Annyi hogy betonra lett ejtve a kijelzőnek semmi baja de viszont a szélén lévő perem megsérült. Nem vészes a dolog, csak érdekel mégis, hogy ez mennyire cserélhető.

// -

(#8413) szubrutin válasza #hpq (#8412) üzenetére


szubrutin
aktív tag

hát én szervízes vtam,ott minden cserélhető(telmax budaörs)nemtom,h mennyire ejtetted le,mert alkatrészek le vannak ragasztva a panelen,és hamar felrepednek,akkor 1ből megvonják a garanciát sajna, de ha szerencséd van,és semmi baja a panelnek ,akkor ajánlom küld be úgy a telefont,azzal a panasszal,h néha nem működik az érintőkijelző, inekor majdnem mind1ik szervízes lecseréli az érintőképernyőt,és az említett előlapot,de ehez azért nem árt 1jófej szervízest kifogni, de általába azok vannak ott.
a másik eset, h fizetősbe oldod meg,akkor viszont mindenképp kérd,h csak az előlapot cseréljék ki,nemtom mennyire megold6ó.
bocs h hosszú lett

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8414) #hpq válasza szubrutin (#8413) üzenetére


#hpq
aktív tag

köszi a választ, fizetősben megoldani nem tudom kb mennyi lehet? Ennyire szerencsére nem lett le ejtve, annyi hogy a perem felhorzsolódott. Még annyi hogy az előlapnál van egy plexi is vagy az már rögtön a kijelző?

// -

(#8415) szubrutin válasza #hpq (#8414) üzenetére


szubrutin
aktív tag

mondom,akkor vidd be úgy,h néha nem működik az érintőkijelző,és jó esetbe kicserélik,maga aza kis keret az előlap,am az nem lehet olyan drága, amire te gondolsz plexi, az az egész érintőképernyő, a kijelző alatta van.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8416) makkmarce


makkmarce
őstag

Hali Spica tulajok, kene nekem segitseg, akinek van egy kis ideje, es tud segiteni, azt megkoszonnem:

http://mobilarena.hu/tema/android_fejlesztes_samsung_spica_help/hsz_1-50.html

Marton

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#8417) MartOOn


MartOOn
addikt

hálóó! embörök kellene egy kis segítség! a régi G1-emen volt egy progi ami a teló kijelzőjét használta touchpadként a laptopomhoz. telepíteni kellett a laptopra is meg a telóra is aztán lehetett vele távirányítani a laptopot. valaki nem tudja a nevét? köszi!

még egy kérdés:

a fekvő módban marhára belassul az üzenetírás... lehet ennek cseszni valamit? nagyon ifegesítő! :(((

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8418) adamfriday válasza MartOOn (#8417) üzenetére


adamfriday
senior tag

Gmote ;)

(#8419) MartOOn válasza adamfriday (#8418) üzenetére


MartOOn
addikt

jajajajajaaaaaa!!!!! thx!!!

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8420) Skynet258 válasza MartOOn (#8417) üzenetére


Skynet258
veterán

Például a Gmote tudja ezt, de asszem van remotedroid néven is ilyen.
Tedd fel a 2.1-et, és nem fog akadni - de egyébként ezt még hány százszor kell leírni? :W

https://geekpulse.hu

(#8421) MartOOn válasza Skynet258 (#8420) üzenetére


MartOOn
addikt

én teljesen almafabalta vagyok... én is fel tudom rakni 2.1-et? :F

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8422) DeadMeat válasza Skynet258 (#8420) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hivatalos frissítés mikor lesz?És a pc studió egy rakás szar,fel sem ismeri a telefont.Szar ez a samsung.... ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8423) Skynet258 válasza DeadMeat (#8422) üzenetére


Skynet258
veterán

Én ma reggel ki is dobtam a kukába a telefont, nekem ez így nem kell :( ;]

MartOOn: nem, sajnos neked nem fog menni :(

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#8424) MartOOn válasza Skynet258 (#8423) üzenetére


MartOOn
addikt

öröm veletek trécselni...

akkor meg se kérdezem már hogy a gmote miért nem tud csatlakozni a laptopomhoz... miért nem találja... telóra install ami kell, gépre is... mégse megy... nem találja a servert asszongya...

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8425) Skynet258 válasza MartOOn (#8424) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekünk öröm hülye kérdésekre válaszolni... mi lenne, ha olvasnál egy kicsit? Akkor talán meg tudnád állapítani, hogy képes vagy-e feltenni azt a nyomorult 2.1-et.
Én innen honnan a frászból tudjam, mire vagy képes? Hülyeségeket már kérdeztél, meg olyanokat is, amire 1000 helyen van a válasz - de hogy mire vagy még képes, azt honnan tudjam? ;]

https://geekpulse.hu

(#8426) MartOOn válasza Skynet258 (#8425) üzenetére


MartOOn
addikt

azt hittem ez a fórum lényege... azt hittem ez az életed... de akkor olvasok... nehogy kérdezz fiam me az ciki... olyan hülye vagy mint az exfőnököm... igazad van sokkal egyszerübb 38 oldalt végignyálazni vagy esetleg gyorskereső... nehogy kérdezz me leanyáznak!!!
senki nem mondta hogy pont ŐFELSÉGÉNEK kell a hülye kérdésemre válaszolni! kértelek én bármire is vazze? semmire...

hagyjuk... nehogymár felhúzzam magam egy ....

megkérnélek ha hülyeséget kérdeznék ezután (mert tuti fogok) légyszíves NE válaszolj oksa! de ledorombolni se kell!!!

csáöcsém

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8427) DeadMeat válasza MartOOn (#8426) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nehisztizz :P
De tényleg honnan a frászbl tudjuk fel tudod-e rakni.Amugy ha pl a g1-en csináltál ilyet itt is menni fog.Nem egy atomfizika szerencsére.Valahol van egy leírás hozzá,esetleg a sfw-en lévőt olvasd át.Ha elakadsz kérdezz.Megígérem,hogy fémfej barátunk fog válaszolni. ;] :D

Ehun-e:[link]

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8428) MartOOn válasza DeadMeat (#8427) üzenetére


MartOOn
addikt

thx. próba cseresznye... a G1-emet is Karma csinálta... :DD

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8429) Skynet258 válasza MartOOn (#8426) üzenetére


Skynet258
veterán

Remélem jólesett ;)

https://geekpulse.hu

(#8430) Tonyo válasza Skynet258 (#8429) üzenetére


Tonyo
őstag

Látom megy az egymásra hangolódás :DDD

(#8431) DeadMeat válasza Tonyo (#8430) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ilyen ez,amikor az ember nem kap pu**cit ;] az este :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8432) DeadMeat válasza MartOOn (#8428) üzenetére


DeadMeat
veterán

Egy jótanács előtte:ments le mindent.Mybackup-ot keresd meg guglival valahol,remekül elment mindent.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8433) MartOOn válasza DeadMeat (#8432) üzenetére


MartOOn
addikt

oks. rögtön dugás után.... ;]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8434) petipetya


petipetya
nagyúr

Mybackup pro.

"nincs rá lezsóidő"

(#8435) DeadMeat válasza petipetya (#8434) üzenetére


DeadMeat
veterán

Khm... nem illik ilyet :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8436) MartOOn válasza DeadMeat (#8435) üzenetére


MartOOn
addikt

dugni? nős vagyok, a feleségemmel illik! :D :D :D

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#8437) DeadMeat válasza MartOOn (#8436) üzenetére


DeadMeat
veterán

Uhh szegény ;] Dugni szabad.Mindíg.Bármi alól felmentést ad :K :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8438) Magnum84


Magnum84
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani magyar e-book olvasót?Ahonnan magyar nyelvű könyveket tudok letölteni.

Köszönöm.

(#8439) beers válasza petipetya (#8434) üzenetére


beers
addikt

Ja ja, a seggedbe rúgnak :)!
Ezt inkább privibe;)!

M&N

(#8440) Fructy


Fructy
csendes tag

sry, mod.

[ Szerkesztve ]

www.fructy.hu, http://www.flickr.com/fructy/

(#8441) Konflikt


Konflikt
addikt

felraktam a I570EXXJD1-t bnom spicajara. leirthato ebbol az also 4 ikonos (phone, messaging, contacts, browser) sav?
amugy egyenlore jonak tunik :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#8442) ravebp


ravebp
senior tag

tök jó h van vagy 10000hozzászólás, és jön vki aki azt írja h nem jó meg így rossz meg úgy és egyből egykét láma csak azt az egy hozzászólást látja, a többit nem.
Mondjuk szerintem az ilyen emberek lehet, hogy jobb is ha nem ilyen telót vesznek, mert aztán később gond lesz... és persze az oprendszer meg a teló lesz a szar.
Szerintem ennyi idő alatt kiderült, ez igenis egy JÓ telefon, kisebb nagyobb hibákkal
(vki mutasson már hibátlan telefont), hiányosságokkal (mutasson vki ennyi pénzért nagyobb tudású telefont), és még sorolhatnám.
Egyszerűen nem értem néha az emebereket, hogy soha semmi nem elég.
Persze én is szívesen vennék egy HD2 szerű telefont androiddal, 22megapixellel, 20 led vakuval, optikai zoomal, belső nagy háttértárral, 16000mah-akksival...

Rave

(#8443) DeadMeat válasza ravebp (#8442) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ez igy nem igazán korrekt.Mások vagyunk,ami lehet téged nem zavar,észre sem veszed,másnak nagy hiba.Nem kell ezen fentakadni.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8444) ruskop válasza ravebp (#8442) üzenetére


ruskop
senior tag

Elfelejtetted odaírni, hogy mindezt 20ezer forintért.

(#8445) gomsadi válasza DeadMeat (#8443) üzenetére


gomsadi
csendes tag

Neked maximálisan igazad van. Mondok egy példát! A lg ks20 pda telefon egy minőségi házba csomagolt jo készülék volt. Anno azért nem vettem meg mert a hangszór(amin telefonálsz) nagyon recsegős volt. Közelítette számomra a használhatatlan kategóriát mert lé kellett venni a hangját hogy értsd a másikat. Komolyan ennyi hibát tudnék felhozni. Mindamellet sokan elégedetten használták. Viszont másnak a gyenge proci volt a vesszőpaprirálya. Holott az engem nem zavart. Mindenki más van láma júzer és van vérpistike és még sok más. Engem pl jobban zavar az ha recseg a gomb vagy lötyög a ház mint hogy akadozik néha. Az szoftverrel orvosolható. Alá omnia vagy 5800. Jók a pro és kontra dolgok de a ti felhasználó véleményetek sokat ér. Bizony. Mindenkié:) a negatív és pozitív is. Ezért vannak sokan akik kételkednek mert hosszabb időre vesznek telefont. És fontos nekik a jól össze rakott ház a strapabíró készülék a minőség etc. Ennyi pénzből megpróbálják a legjobbat kihozni. Sok rossz széria hibás vagy gagyi telefon átment már a kezemen és én is megnézem miért fizetek. Pl n73 amikor megjelent megtettem 120ért és hiába made in finland akkor is gagyi volt. De sokan rajongtak érte holott nekem pont a haza nem jött be. Ilyenek vagyunk. Emberek ne veszekedjünk segítsük egymást. Tolerancia. Pl skynet előtt le a kalappal én megértem a gondját a sok lámaval meg hülyével mert van sok, de egy 1. Hszt már régen össze kellett volna hozni fele ennyi fölösleges kérdés lenne:) bocs a helyesírásért de gyalogolok haza melóbol.
Ja és tisztelet a kivételnek, no offense, peace

[ Szerkesztve ]

(#8446) ravebp válasza DeadMeat (#8443) üzenetére


ravebp
senior tag

Félreértettél. én csak azt modom h ha van alapvetően 8000 pozitív hang és jön rá öt negatív és az új olvasó nem olvas csak elfogadja az öt negatívat, az megérdemli. Erre gondoltam az elejével

Rave

(#8447) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Hello.
Kameráról hogy kell levenni a hangot?

(#8448) ravebp válasza gomsadi (#8445) üzenetére


ravebp
senior tag

Absz igazat adok neked, DE
Ha vki ennyi pénzből akar mindent és minőséget, és jól és problémamentesen, az csalódni fog.
Vagy vegyen kisebb tudású telefont minőségibbet kb ugyanennyiért, vagy gogadja el h az egyik legolcsóbb ha nem a legolcsóbb ilyen tudású telefonról beszélünk így lehetnek hibák.
Ez van.
mident nem lehet, csak akarni, de megkapni nem. aki ezt akarja az fizessen 2-3x ennyit egy telóért de még ott sem bizti h hibamentes készülékkel találkozik. Tökéletese telefont én még nem láttam legyen az bármilyen drága.

Rave

(#8449) gomsadi válasza ravebp (#8448) üzenetére


gomsadi
csendes tag

Bocs másképp fogalmazok. Ebből a pénzből a nekem/neki legjobbat(minnél kevesebb kompromisszumot ennyi pénzből). Tudom hogy ha minden kell 150ezer. Ettől olcsóbban butabb gyengébb telefon van. Érted mit szeretnék mondani? De ez már nagyon off...

[ Szerkesztve ]

(#8450) petipetya


petipetya
nagyúr

Megint vodafone mms téma.

Az előző 2.1-nél legyalultam a gyári üzenetküldő alkalmazást. Az mms-t csak küldeni tudtam, fogadni nem.

A mostani 2.1-nél fent hagytam a gyári üzenetküldőt, annak ellenére hogy a handcent-et használom. Beállítottam az mms-t, és küld/fogad, ahogyan azt kell.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.