Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) ktomcat válasza Jaki2000 (#35000) üzenetére


ktomcat
senior tag

Akkor azt a (#34980)-ban említett videó step 2je előtt kéne megcsinálnom? Kis kavar volt itt a tömörítéseknél mert mindent winrarhoz társított, de most már kiszedtem a jelenleg használt kiterjesztéseket..
A kernelt már bemásoltam a CM-6.1.1-Spica-a8.4_update-fájlba a képen megadott helyre, akkor a CM install után mehet egyből a 3d driver recoveryzése a zipből és folytatom a videót a step 2-3al és kész?

libsqlite-t akkor hagyom, így is elég h ha 600 fölötti pontot kapok :D tegnap lefuttattam és 160 körülit kaptam... Ez normális 2.1nél?

Bocs h sokat kérdezek de szeretnék 100%ra menni amikor nekikezdek :)

[ Szerkesztve ]

(#35002) Jaki2000 válasza ktomcat (#35001) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

A CM után reboot, és várd meg amíg feláll a rendszer. Utána telepíts recovryből. A 160 szerintem azt jezi, hogy ügyes voltál és sikerült bekapcsolni a telefont :DD
Én nem foglalkozok már a quqdranttal

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#35003) ottar válasza Jaki2000 (#34996) üzenetére


ottar
tag

Az vagyok.
Kissé elegem van belőle, hogy félévente újra kell telepítenem, mert hol ez, hol az csesződik el rajta. Gondoltam kipróbálok egy újabb verziót, hátha.
Nem AKAROM almával rootolni, csak valami alternatív megoldást akartam találni, miután a Win-es gépekkel nem jött össze a dolog.
Jó, akkor küzdök tovább az Odinnal, hátha egyszercsak felismeri az USB-n. Itt két db XP-s gép van, az egyiken korlátozott rendszergazdai jogokkal, a másikon szélesebbel. Utóbbira telepítettem a samsung usb drivert, de ennek ellenére sem látja. ettől csesz szét az ideg.
Ismeretlen eszköz. Mondá.
De ha rátolom simán, azaz nem download módban, akkor minden további nélkül tudok rá másolgatni.
Hát ez az én gondom.

Hol lehetne még usb driverek után nézni?

A telefonom szoftververziójának lehet ehhez bármi köze?
2.1 update 1
baseband:
i570exxjc1
kernel 2.2.29
root@SE-S610 #2

Build

Eclair.xxjd2

Ennyit tudok mondani vietnámról.

(#35004) person válasza ottar (#35003) üzenetére


person
senior tag

A telefon szoftververziójának ehhez semmi köze szerintem. NPS-t nem próbáltad feltenni driver miatt? Hátha ....
Csak fél évente telepíted? Szerencsés vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35005) ottar válasza person (#35004) üzenetére


ottar
tag

Mi az az NPS? Rágugliztam, de nem tudok dönteni, hogy a National Park Service, vagy a Naval Postgraduate School itten az érdekes... :) Megvan, New PC Suite. Nem próbáltam még, ha a nejem sikerül kirobbantani egy fél órára a gépe elől akkor megpróbálom. Mindenesetre anno a telefonhoz adott KIES teljes kudarc volt. :)

Hát, ez nem a rendszer megbízhatóságát és kiforrottságát jelzi. Hogy finoman fogalmazzak.

(#35006) person válasza ottar (#35005) üzenetére


person
senior tag

De ha odinozol akkor azt hiszem nem futhat NPS ! Legyen szerencséd, én XP-n és Win7 64bit-en is csak ezt tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#35007) bubu333 válasza person (#35006) üzenetére


bubu333
tag

Én kies-t meg odint használtam.

(#35008) person válasza bubu333 (#35007) üzenetére


person
senior tag

Mindenki odint használ. NPS-t csak a driver miatt mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#35009) ottar válasza person (#35008) üzenetére


ottar
tag

Az NPS-t kipróbálom majd.
Letöltöttem már, csak foglalt a vas.
(3 db számítógépünk van üzemben, persze most pont ugyanazt kellene használnunk....)

(#35010) Tocska


Tocska
tag

hello segítséget kérnék a galaxy spica-m nem kapcsol be új akksival sem új töltőről nem veszi a töltést kb 1 hjónapja samsdroid mod X Rom lett rátéve semmi baja nem volt most meg bemondta az unalmast!!a microsd-ről 1gb volt partícionálva az alkalmazásoknak és meg lett utána formázva a telóval!!azóta van ez a hiba!!

mik ilyenkor a teendők aki tudja kérem segítsen!!

(#35011) Jaki2000 válasza ottar (#35009) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Én sem raktam drivert. KIES, majd odin. A kies ne fusson! A feladatkezelőben lődd le minden részét, és állítsd be, hogy ne is induljon, mert igen nagyon zabálja az erőforrásokat.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#35012) ottar válasza Jaki2000 (#35011) üzenetére


ottar
tag

Úgy lesz. Az odin elég kezesnek tűnt, csak a gép nem látta a telefont, hogy a fene essen bele.

A 2.2 mennyire stabil?

(#35013) rutyika68 válasza ottar (#35012) üzenetére


rutyika68
őstag

Hali!
Beállítások/ Alkalmazások/ Alkalmazásfejlesztés/ USB hibakeresésnél, van pipa?

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#35014) ottar válasza rutyika68 (#35013) üzenetére


ottar
tag

mindkét módon kipróbáltam, emlékeim szerint.
Annak Download módban van hatása?

(#35015) person válasza ottar (#35014) üzenetére


person
senior tag

:N

(#35016) csabi10 válasza donjohnson (#34976) üzenetére


csabi10
senior tag

A kernelhez ext2 kell legyen a fájl rendszer ha jól tudom ugye?

(#35017) donjohnson válasza csabi10 (#35016) üzenetére


donjohnson
addikt

igen :K
ezzel tudsz konvertálni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35018) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Megint csak segítségre lenne szükségem: valami LP SEnse UI van a telómon (ez a főzött rom-hoz tartozik), és van egy iPhone beütésű billentyűzet. Néha beragad, nem csúszik vissza a helyére, meg nem mutatja fektetett módba hogy mit írok, stb... Szóval elegem van belőle.
Amikor hozzám került a teló, akkor még tudtam hogy tudom aktiválni a gyári bill.-t, de most istennek sem jövök rá.
Segítsetek hogy tudnám aktiválni a gyárit.

U.i.: Kill-lel már próbálkoztam, uninstalálni pedig nem lehet.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#35019) palika20


palika20
csendes tag

Helló mindenkinek. Most vásároltam egy Spicát de nem tudok sok mindent az "ilyen okos telefonokról". Annyit tudok hogy valami főzött rom van rajta.

Lehet, hogy a jövőben lesz pár bamba kérdésem de még nagyon új nekem ez a dolog és meg szeretném érteni. Ezért elnézést is kérek előre.

Először is az a gondom a telefonnal hogy a beszélgetés közbeni hangerő nekem kicsit halk ezen lehet valahogy javítani?

Másodszor a memóriámat valami mindig megzabálja: A telefon újraindításakor van 75M a folyamatos használat során már a nap végére 30M marad. Használok Task killert. Az az érdekes hogy amikor 75M szabad memória van akkor is azok az alkalmazások futnak mint amikor 30M van. Ezt a beállítások / alkalmazások / alkalmazások kezelése / futó helyen nézegetem.

Korábban említett Task killer programom: Advanced task killer,

Még egy Memory Booster Lite nevű programot is feltettem, ami elvileg a memóriát "pucolja ki".

Remélem tud nekem valaki segítséget nyújtani!!

Előre is köszönöm.

(#35020) ottar válasza person (#35015) üzenetére


ottar
tag

Így sejtettem én is...
:-)
A fene egye meg, nagyon kipróbálnám már, de nejem gépéhez nem bírok oda ülni napok óta, nagyon dolgozik, már a felvetéstől, hogy egy félórára hadd üljek oda és indítsam el windows módban, ideges lesz... :(

(#35021) rutyika68 válasza ottar (#35020) üzenetére


rutyika68
őstag

Hali!
Hogy a PC-d betöltse a illesztő programot, először is tégy pipát az említett helyre, mert addig csak meghajtó ként fogja felismerni. Legalább is emlékeimbe így maradt meg, de ha nem akkor javítsatok ki.

Üdv..

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#35022) donjohnson


donjohnson
addikt

kijött a cm 7.1 alpha 6, de sajna a kamera még mindig nem működik benne.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35023) person válasza ottar (#35020) üzenetére


person
senior tag

Azért valamikor csak alszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#35024) ottar válasza person (#35023) üzenetére


ottar
tag

Akkor már én is. :(
(5:30 kor kelek, és pl. épp most jelentette be, hogy még jó pár óra melója van... :()

(#35025) ottar válasza rutyika68 (#35021) üzenetére


ottar
tag

Download módban nem hinném hogy ennek van jelentősége.

(#35026) Tocska


Tocska
tag

hello segítséget kérnék a galaxy spica-m nem kapcsol be új akksival sem új töltőről nem veszi a töltést kb 1 hjónapja samsdroid mod X Rom lett rátéve semmi baja nem volt most meg bemondta az unalmast!!a microsd-ről 1gb volt partícionálva az alkalmazásoknak és meg lett utána formázva a telóval!!azóta van ez a hiba!!

mik ilyenkor a teendők aki tudja kérem segítsen!!

(#35027) Jaki2000 válasza Tocska (#35026) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

:C
A viccet félre téve! Passz!
Töltő áramkörnek ehhez semmi köze. Kikapcsolt állapotban sem tölti? Gondolom amper nélkül a Download mód sem jön be?
Előfordul, hogy az akksi annyira lemerül, hogy nem veszi fel a töltést. Ilyenkor egy lapos, vagy 9V-os elemmel 10-15 mp-ig adunk neki kraftot. Ilyenkor pár amper megmozgatja az elektronokat és a kémiát. Csak tudni kell melyik a + -
Vagy kakukk az új akksi.

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#35028) 8zabi válasza Tocska (#35026) üzenetére


8zabi
őstag

ha egyáltalán nem kapcsol be a telefon, akkor a hiba valószínűleg nem szoftveres eredetű

Jaki2000, azért ebben az időpontban majdnem egyszerre válaszolni... :D

[ Szerkesztve ]

(#35029) lacitrabi


lacitrabi
csendes tag

Megmagyarázná nekem valaki azt,hogy újabb Markettel mit lehet művelni,hogy működjön is?.cache mappa létrehozása az sd-n nem oldja meg a gondot,régebbi Market app telepítése sem mert első belépéskor újabbra frissíti magát.Próbáltam már minden wipe-t,factory reset,reboot,stb.Tehát arra lennék kíváncsi másnak hogy a fenébe tud szépen szaladni?És még valami:szeptember óta a PC-s Marketról a telóra nem tudok letölteni mert állítólag no device connected

(#35030) ktomcat


ktomcat
senior tag

sziasztok!
feltettem Ezen a videón lévő frissítéseket, és utána az intercept 3d drivert recoveryből és quadrant-al így 316os értéket produkáltam, itt meg láttam hogy 600at is el lehet érni. Mivel tudom még gyorsítani a kicsikét?

(#35031) lacitrabi válasza ktomcat (#35030) üzenetére


lacitrabi
csendes tag

All2ext2;YONIP_Final-3D_Rev04_24Bpp.zip,Yonip kernel telepítés előtt konvertálj ext2 re data,cache és system részt.

[ Szerkesztve ]

(#35032) ktomcat válasza lacitrabi (#35031) üzenetére


ktomcat
senior tag

yonipot már beleszúrtam a fájlok közé telepítés előtt, de nem konvertáltam, lehet h nem tette fel?
Ha megcsinálom ezt a konvertállást utána akkor kezdhetem újra az egészet?
All2ext2---->ezzel tudom konvertálni?

(#35033) lacitrabi válasza ktomcat (#35032) üzenetére


lacitrabi
csendes tag

recovery-advanced-filesystem conversion-cache ext2:data ext2:system ext2-leave recovery-reboot to system

(#35034) lacitrabi válasza lacitrabi (#35033) üzenetére


lacitrabi
csendes tag

2.6.32.9 kernelt csak ext2 konvertalas utan rakj fel,mert nagy a valoszinusege egy teglazasnak ha forditva teszed

(#35035) palika20


palika20
csendes tag

Helló mindenkinek. Most vásároltam egy Spicát de nem tudok sok mindent az "ilyen okos telefonokról". Annyit tudok hogy valami főzött rom van rajta.
Lehet, hogy a jövőben lesz pár bamba kérdésem de még nagyon új nekem ez a dolog és meg szeretném érteni. Ezért elnézést is kérek előre.

Először is az a gondom a telefonnal hogy a beszélgetés közbeni hangerő nekem kicsit halk ezen lehet valahogy javítani?

Másodszor a memóriámat valami mindig megzabálja: A telefon újraindításakor van 75M a folyamatos használat során már a nap végére 30M marad. Használok Task killert. Az az érdekes hogy amikor 75M szabad memória van akkor is azok az alkalmazások futnak mint amikor 30M van. Ezt a beállítások / alkalmazások / alkalmazások kezelése / futó helyen nézegetem.

Korábban említett Task killer programom: Advanced task killer,

Még egy Memory Booster Lite nevű programot is feltettem, ami elvileg a memóriát "pucolja ki".

Remélem tud nekem valaki segítséget nyújtani!!

Előre is köszönöm.

(#35036) Peace


Peace
nagyúr

Ez a hulladék telefon továbbra is azt játssza, hogy nem jelzi ki az új üzenet érkezését az értesítési sávban, csak ha történik valami más esemény is. Ma is jött egy fontos sms reggel, és most jelezte ki a telefon, mikor volt egy nem fogadott hívásom is. :W Már feltettem a handcent sms-t több, mint egy éve, ahogyan azt javasoltátok, de nem oldotta meg a gondot. Valami javaslat, mert ez így nagyon csúnyán idegesítő? Nem fogok fél óránként belépni az üzenetek menübe, hogy ugyan jött-e már valami új sms... :(((

(#35037) Jaki2000 válasza Peace (#35036) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ilyen nekem is volt régen. Talán az Eclair volt. Milyen rom van rajta?

lacitrabi! Te nagyon tudsz! Örülök, hogy itt vagy! :C
Az új market az szar, pedig először tetszett. Az SGM-ben a régi van. És lás csodát nem is frissít.

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#35038) mg105


mg105
senior tag

sziasztok! a mai nap valami változás állhatott be az erőben, ugyanis mikor leállítottam a zenét és kihúztam a fülest, a kedves spicám ebből semmit nem fogott fel, a fülhallgató ikonja továbbra is ott van fent. na mondom ne vicceljünk, kb. 5x dugtam vissza majd húztam ki (a fülest! :P), de semmi. na mondom akkor tolunk egy restartot, nemjó. recovery, wipe dalvik-cache és cache, az sem segített. most ott tartok, hogy zenét hallgatni csak fülesen tudok, mert a külső hangszórót nem kapcsolja be, sőt, a csengőhangot is a NEM csatlakoztatott fülhallgatón játssza, nem a hangszórón. meghalt volna a jack-érzékelője?

(#35039) mg105 válasza mg105 (#35038) üzenetére


mg105
senior tag

sikerült megoldani a problémát: fülpiszkáló! elég durván koszos volt, de most már jobb mint az új!

(#35040) Peace válasza Jaki2000 (#35037) üzenetére


Peace
nagyúr

Ilyeneket tőlem ne kérdezz. :P Amikor elérhetővé vált a 2.1, akkor bementem a t-mobile szervízbe, és rárakattam. Azóta nem nyúltak hozzá, én meg végképp nem. Ha megmondod hogy nézzem meg, lecsekkolom.

(#35041) Jaki2000 válasza Peace (#35040) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Beállítások > Legalsó sor: Telefon névjegye > alsó bejegyzések
Neked akkor valami ilyesminek kell lennie:
Firmware: 2.1-update1
Alapsáv ver.: I570EXXJC1
Kernel: 2.6.29 root@SE-S610 #2 (ez nem biztos, mert nem rootolt a telód)
Build: ECLAIR.XXJD2

Ja! Átgondolva, emlékeim szerint hasonló hibák miatt kezdtem felpakolni a 2.2-őt. Az első Rutyika honeycomb modja volt. Bár nekem már előtte is főzött 2.1 volt fent.

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#35042) ottar válasza person (#35023) üzenetére


ottar
tag

No, nej tegnap leadta a tendert, elkészült a meló, öröm, bódottá, azonnal be is ültem a gépe elé. :)
Telepítettem a Pc suite nevű izét, amiből a driverek felmentek, és azonnal felismerte az xp a telefont. Innen sima ügy, Odin futtat, és feltettem.
Az itt: http://lf.estontorise.hu/archives/186 linkelt Samdroid 2.2.1.a9 romot tettem fel. (közben gyík voltam kicsit, mert valami fölött átsiklottam, de aztán megoldottam. :-))
Rendszer megy, örülünk, úgy veszem észre, gyorsabb mint a 2.1 és az sd kártyára telepíthető alkalmazásoknak meg piszokul örülök. Ja és azt tapasztaltam, hogy a wifi stabilabb/jobban működik mint korábban (Otthon 300Mbps-es wlan van, amit 2.1 gyakran ledobott, nem látott, etc, meg itt a céges hálóra is be bírtam vele jelentkezni amit 2.1-el valami miatt egyáltalán nem...)
Kérdésem azonban van pár:
1. ha nyomok egy factory data resetet, akkor ugye a jelenlegi rom alapállapotja jön vissza?
2. Az SD kártyát nem formáztam telepítés előtt, így tele van mindenféle ganyéval. :) Érdemes-e ezt megtenni? Ha igen, hogyan, milyen fájlrendszerre?
Más kérdésem nincs. :)
És nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a segítséget!
Üdv

(#35043) ottar válasza ottar (#35042) üzenetére


ottar
tag

És most a portable hotspoton keresztül írok. :)

(#35044) mg105 válasza ottar (#35042) üzenetére


mg105
senior tag

1. igen, de ugyan azt éred el, ha recoveryből wipe data/cache-t nyomsz, amelyik kényelmesebb!
2. én nem szoktam formázni, amire nincs szüksége, azt nem használja, sőt, sok file az sd-re telepítés következménye!

(#35045) ottar válasza mg105 (#35044) üzenetére


ottar
tag

2: Az rendben, csak találtam az előző rendszerből egy csomó olyan alkalmazás könyvtárat amit nem használok, és hasonlókat, ezért gondoltam, hogy letakarítom jól.
De ha nem muszáj, akkor nem. :)

(#35046) Peace válasza Jaki2000 (#35041) üzenetére


Peace
nagyúr

És van szépen működő 2.2 Spica-hoz? Azt tudom, hogy hivatalosan sajnos már nem adták ki rá. :(

(#35047) mg105 válasza Peace (#35046) üzenetére


mg105
senior tag

nekem ez tökéletes hónapok óta :K

(#35048) mity89


mity89
csendes tag

Srácok, aki még emlékszik rám, annak írok! Kb 2 hónap kihagyás után ismét androidos vagyok, egy Defy lett a társam ebben :) Nagyon király cucc, és céges előfizuban sikerült 22e -ért megvenni. :C
Üdv a Spicásoknak!

(#35049) csabi10 válasza Peace (#35046) üzenetére


csabi10
senior tag

Nekem a Mod+X tökéletes.

(#35050) rutyika68 válasza mity89 (#35048) üzenetére


rutyika68
őstag

Üdv... :Y :C

[ Szerkesztve ]

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.