Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) madarasz92 válasza trobi28 (#8739) üzenetére


madarasz92
őstag

Nincs wifim.. :W
2.Onnan nem enged telepiteni..

(#8752) Vagany válasza madarasz92 (#8751) üzenetére


Vagany
őstag

Beállítások/Alkalmazások/Ismeretlen források be van pipálva?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#8753) szubrutin


szubrutin
aktív tag

a gallery 3d működik 1.5 alatt,vagy csak 2.1 alatt?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8754) madarasz92 válasza Vagany (#8752) üzenetére


madarasz92
őstag

Be van pipálva..

(#8755) Tonyo válasza szubrutin (#8753) üzenetére


Tonyo
őstag

Úgy tudom csak 2.1 alatt működik.

(#8756) madarasz92


madarasz92
őstag

Na végre jó lett.. :C

(#8757) kali válasza ló úr (#8750) üzenetére


kali
legenda

azért nem mindegy, hogy milyen az a jótállás!
a nokia gyártónál alapban 24 hónap a jótállási idő!
a samsung gyártónál alapban 12 hónap a jótállási idő a kártyafüggetlen készülékekre, és szolgáltatós telcsik esetében adott + 12 hónap korlátozott jótállás!
az 5800 valóban problémás széria volt a kezdeti szoftverek mellett, de mostanság egyre jobb az új firmware verziók esetében, és ha nem ázsiai...stb régióba szánt szériáról van szó, hanem normális forrásról, akkor nem recseg-ropog jobban, mint a spica!

(#8758) Vagany válasza kali (#8757) üzenetére


Vagany
őstag

Ez a +12 hónap jótállás honnan derül ki? Nekem spec. Pannonos van, de én nem tudok erről a +12 hónapról semmit.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#8759) Joe bácsi válasza Vagany (#8758) üzenetére


Joe bácsi
őstag

A Tré minden telóra 24 hónap garit vállal, kivétel az ájfos.
Ott dolgoztam, szal én tom. :))

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#8760) madarasz92 válasza kali (#8757) üzenetére


madarasz92
őstag

Hát szerintem a Nokia 5800 a nyomába sem érhet ennek még szerencse hogy elcseréltem erre..
Most is problémás pedig a legujabb soft volt nekem rajta de néha nagyon be volt lassulva..
A recsegésről annyi hogy a Nokia sokkal jobban recsegett mint a Spica...

(#8761) kali válasza Vagany (#8758) üzenetére


kali
legenda

a samsung is külön leírja a honlapján; link
a t-mobile által adott jótállási jegyen is szerepel, hogy a 12 hónap gyártói garancián felül adott további 12 hónap korlátozott jótállás! gondolom a pannon és a vodafone esetében is, mivel a samsung mind a három szolgáltatónál vásárolt telcsire írja a + 12 hónapot - illetve a korlátozott 24 hónapot! szolgáltatós telcsikmesetében biztos részint kárpótolni akarnak a többrétű függőség miatt! :)

madarasz92; szerinted így, más szerint úgy, kinek hogy...

[ Szerkesztve ]

(#8762) szubrutin válasza kali (#8761) üzenetére


szubrutin
aktív tag

vodafon live és tmobil 2év garancia,
pannon, független és sima vodafon 1év garancia.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8763) kali válasza szubrutin (#8762) üzenetére


kali
legenda

akkor a samsung miért ír 24 hónapot a t-mobile és a vodafone live mellett, a pannon esetében is - ? :U

(#8764) Vagany válasza kali (#8761) üzenetére


Vagany
őstag

Amikor én vettem (2009 dec) akkor ez az oldal még nem így nézett ki :) , de még kb 1 hónappal ezelőtt sem szerepelt a 24 hónap (meg a szolgáltatók) abban a táblázatban . Direkt megnéztem akkor, csak a 12 hónap garancia szerepelt és szó sem volt a szolgáltatókról. Akkor ez előnyünkre változott :C . Még direkt reg-eltem is a samsung oldalán, hogy a +2 hónap garit megkapjam :) . De a Mobilarénát rendszeresen olvasom, hogy lehet, hogy egy ilyen fontos és pozitív változásról nem számolnak be :) ;] :R .

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#8765) szubrutin válasza kali (#8763) üzenetére


szubrutin
aktív tag

lehet,h elírták, pannon 1év garit vállal samsungra, de van kiterjesztett garancia.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8766) kali válasza szubrutin (#8765) üzenetére


kali
legenda

a samsung a részletes leírásban is szerepelteti a pannon szolgáltatót is, szóval húzós lenne, ha elírták volna! a pannon hozzáállását akkor inkább nem véleményzem...

[ Szerkesztve ]

(#8767) Stauffenberg válasza HOZE1 (#8743) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A szinkronizációs és a netre való kapcsolódási probléma megoldódott. Kártyafüggetlenül vettem a telefont (gyalázat, hogy pont ugyan annyiba kerül, mint szolgáltatónál 2 éves hűséggel), és volt egy kis kavarodás az APN-el (amit mondjuk nem értek, mivel az elvileg csak a mobilinternethez kell, nem a Wi-Fi-hez). Először SIM kártya nélkül használtam a telefont, majd beleraktam a Pannonos kártyát és utána ütött be a crach. Nyomtam egy Factory Reset-et és következő indulásnál már ment.

Viszont a térerő ingadozási probléma továbbra is áll. Rá is jöttem, hogy mikor csinálja: Amikor lezárom a képernyőt akkor a térerő lemegy, miután feloldom még 2-3 másodperc és visszakúszik maximumra.

Nem hinném, hogy ez normális, de most jól megszívom, mert ma nem tudom visszavinni a telefont és le is csúszok a 3 napos cseréről... így meg vihetem szervizbe, hogy üljenek rajta egy hónapot.

(#8768) pChriss


pChriss
tag

DeadMeat. Neked nem csinalja azt a telefon az uj mod.al h ha radugod usb.re semmi, csak tolti ? beallitasokba szetneztem, semmit nem talaltam ezugyben.

Igen, szerintem is... "P10 ds "

(#8769) DeadMeat válasza kali (#8766) üzenetére


DeadMeat
veterán

+2 hónap gari volt eddig ha beregisztráltad a telefont a 12 hónap gyárin felül.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8770) DeadMeat válasza pChriss (#8768) üzenetére


DeadMeat
veterán

Evvel most nem,az előzővel igen.100 ból talán ha 5x felismerte.Aztán megjavult :U :F

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8771) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Üdv!

Itt a május elseje, szerintem vagyunk egy páran, akik a hétvégén lecseréljük az 1.5-öt. "Ez van, srácok."

Bár már egy ideje napi szinten követem az itteni beszélgetést, pár kérdésem maradt.
A samsung-firmware.tk oldalon fellelhető anyagok valamennyien moddolt, nemhivatalos 2.1-ek? Pl. jól értem, hogy valamilyen nem Samsungos, hanem 3rd party home alkalmazással indulnak, amit hamar le kell kapcsolni, mert lassú?

Az onnan letöltött fw ad-e root jogokat a telefonon, pontosan hol lehet utánanézni a témának - és átlaguser vagyok, szeretném a készüléket minél egyszerűbb állapotban tartani, nem vagyok híve az agyonmoddolásnak. Legyen gyors, s csinálja, amit kell, és kész.

És még kérdezem: nekem t-s szoftverű Spicám van, pl. böngésző nincs, web'n walk nevű program van. Az ilyesmiktől is megszabadít a frissítés, ugye? Azért a t-s kapcsolatot (3g) simán be sikerült mindenkinek állítani?

Egyelőre ennyi, hangsúlyozom, sokat olvastam a fórumot, de a legtöbbször félszavakban megy a beszélgetés, nem minden áll össze egyszerűen. Kéne az az 1. hsz!

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#8772) verser233 válasza pChriss (#8768) üzenetére


verser233
senior tag

Én pont ma szembesültem ezzel a problémával. Nem tudtam "mountolni" kénytelen voltam kivenni a kártyám és úgy feltenni az adatokat, bár hozzáteszem és lashek-féle romot használok, lehet azért? :F

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#8773) BloodRay válasza orrlyuk (#8771) üzenetére


BloodRay
veterán

samsung-firmware-n fent lévő rom-ok samsungtól kiszivárgott rom-ok, tehát nem moddoltak.
Általában hivatalos fostalicska samsungos pantheon-al indulnak, azt kell lecserélni sürgősen, mert agybajt fogsz kapni tőle. :)
Root jogokat nem ad a 2.1.
web'n walktól megszabadít a frissítés, én is T-s vagyok, eddig még nem volt gondom. Mondjuk mobilnetet még nem néztem, lehet APN-t be kellene állítani manuálisan.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8774) Yoshida


Yoshida
aktív tag

No, én is felraktam a jd4-et végül, már csak azért is :D

A magyar pdf-es leírás szuper, annyi megjegyzést tennék, hogy ha a driverek.tar-t leszedi az ember, van 3könyvtár benne, kettőben van exe, azt simán el kell indítani, az első könyvtárban meg jobbklikk az inf fájlokon, és telepítés, így benyomja windows alá a drivereket, így amikor rádugjuk a telefont először, nem kell kézzel megadogatni semmit, egyből menni fog. (egy reboot a driverek felrakása után ajánlott a windowsnak, ellenkező esetben előjöhet a setup connectionnál megakadás)

(#8775) kali válasza DeadMeat (#8769) üzenetére


kali
legenda

azt is a gyártó adja - tv készülék...stb esetében is adott a lehetőség!

(#8776) Vagany válasza DeadMeat (#8769) üzenetére


Vagany
őstag

Nekem a samsungklub oldalon a regisztrált termékemnél (Spica) a garanciaidő lejáratának csak a 12hónap +2hónappal kalkulál :O . Ettől még a jótállás lehet 24 hónapos, lehet fel kéne hívni a Pannon-t, akkor most hogy is van ez, tényleg változott-e és visszamenőlegesen is érvényes-e?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#8777) O_L_I


O_L_I
őstag

Mondjuk aki ezen a fórumon turkál előbb utóbb úgyis felteszi a hekkelt firmwaret és akkor tök midd1 mennyi a gar :)

(#8778) szubrutin válasza Vagany (#8776) üzenetére


szubrutin
aktív tag

pannonnál 1év a garancia sztem akármi van,plusz aza 2hónap persze,h visszamenőlegesen érvényes-e, ha lenne, ez magyarország:D

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8779) szubrutin válasza O_L_I (#8777) üzenetére


szubrutin
aktív tag

aki ügyesen csinálja,és jó szervízest fog,simán megamarad a garija.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#8780) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Felraktam a helixlaunchert, be is raktam defaultnak, de ez még csigább mint az alap samsung home-ja, pedig mindenki azt mondja hogy gyorsabb :) Újra is indítottam a telót már, mi a franc lehet a gond? OSmonitorral nézve az osmonitor eszik 20%-ot, android system eszik 5%-ot, és kész, többi 0-1-2%. Advanced task killerrel kilőve ami nem kell, a pantheont se látom futni.

(#8781) O_L_I


O_L_I
őstag

A hekkeltől jut eszembe.

Próbálgtatam ezt a helix launchert és közben azon járt az agyam, hogy nyilván a Samsungnál is kipróbálta valaki aki aztán elküldte a android app development team vezetőjének hogy nédd-e mán ez milyen gyors meg okos és csak fele akkora mint amit it kollegák összeizzadtak hónapok munkájával.
És akkor a manager outlookot ragad.

Kedves Csi, Tao, Yüan,

A f*sz üsse ki a fogatokat! Itt rángatjátok a bánert napi 8-10 órában miközben pár random dude jobb felültet csinált szabadidejében a telefonunkhoz mint ti.
Ha nem kapjátok magatokat össze de k gyorsan, totális rizs megvonásban részesültök!!!!

Tengermély tisztelettel,
G. Mao Ce Tung
Head of android app developement

(#8782) Yoshida válasza Yoshida (#8780) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Na visszakeresve látom mindenki JD1-et használ, felrakom azt akkor, hátha azzal jó lesz. :)

(#8783) orrlyuk válasza BloodRay (#8773) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

:)) Nagyon Köszönöm!
Nem tudtam, hogy a Pantheon nevű a "hivatalos", "gyári" és így tovább. A garival kapcsolatban én is viszonylag optimista vagyok, szoftveres hibával nem rohanunk szervizbe, hardveres, ha gyártási, már előjött volna, ill. ha alkatrészt kell cserélni, tán csak nem a frissítési napló nézegetése lesz a legfontosabb. Szóval, kis szerencsével, talán... Előbb-utóbb csak rákerül a hivatalos is, lévén t-mobilos, ez nálunk ugye x+2 hónap, a web'n walk meg egyéb szir-szarok miatt.

[ Szerkesztve ]

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#8784) tomika válasza BloodRay (#8714) üzenetére


tomika
aktív tag

Megnéztem én is, az a youtube videó, ami 1.5-ön szaggatott, most 2.1-en simán megy.

Viszont az akksit szívja rendesen, egy napot megy csak úgy, hogy ma jóformán nem volt zaklatva, este pedig repülős üzemmódban volt... :(

(#8785) madarasz92


madarasz92
őstag

Lenne még egy kérdésem az Igo hoz a sima MOHA bá hangot vagy más hangot honnan tudnék leszedni?
A hangerőt lehet valahogy nővelni még?

(#8786) O_L_I válasza Yoshida (#8782) üzenetére


O_L_I
őstag

Én is JD1-re raktam fel és fényévekkel jobban megy mint a pantheon és még a szbad memóri ais több lett.

(#8787) Valzor válasza O_L_I (#8781) üzenetére


Valzor
aktív tag

:C :C :C :C szakadok

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#8788) peti95


peti95
csendes tag

Sziasztok! Nekem a New PC Studio érzékeli a telefont, de amikor a csatlakozásra nyomok azt irja ki, hogy a készülék azonosítása sikertelen. Win7 32bit van a gépen. Mi lehet a gond, mert szeretném frissíteni a telót. Az előbb miután újraindítottam a telót akkor érzékelte, utánna pedig megint nem.

[ Szerkesztve ]

(#8789) O_L_I


O_L_I
őstag

Senior tag lettem :) Virágokat az öltözőmbe kérem :D

(#8790) Somzso888


Somzso888
csendes tag

Sziasztok!

2.1-et (JD1) használok és amikor a google talkkal chatelek akkor nem egymás alá teszi a kérdést és a választ, hanem csoprtosítja őket a felhasználók szerint. Valaki találkozott már ezzel a problémával. Hol lehet ezen állítani, mert a google talkban sehol sem találom ezt? Előre is köszi!

(#8791) pdaghost válasza peti95 (#8788) üzenetére


pdaghost
tag

A gond az lehet hogy azzal nem fogod tudni frissíteni, mert nincs hivatalos 2.1 :)

[ Szerkesztve ]

(#8792) peti95 válasza pdaghost (#8791) üzenetére


peti95
csendes tag

De majd ha lesz igy akkor sem tudom frissíteni, mert nem is érzékeli a program megfelelően a telefont. Március 19.-ei hsz-ben olvastam, hogy már van, vagy az akkor nem az volt? A telefonom független.Mi lehet a gond, miért nem látja a telót megfeleően, csak úgy hogy Samsung Android USB Modem?

(#8793) O_L_I válasza Somzso888 (#8790) üzenetére


O_L_I
őstag

Ez nem bug hanem fícsör!

(#8794) Kakumix válasza peti95 (#8792) üzenetére


Kakumix
senior tag

Ráérsz majd akkor érdeklődni, ha már lesz hivatalos 2.1. Addig még akár egy jól működő NPC-t is kiadhat a Samsung :)

Legyen szép napod!

(#8795) peti95


peti95
csendes tag

Most érzékelte a telefont, kihozta, hogy a telefon csak a szoftverfrissítést támogatja, utánna rányomtam a frissítésre, erre kihozta hogy a telefon nem támogatja a szoftverfrissítést.

[ Szerkesztve ]

(#8796) feri1014 válasza peti95 (#8795) üzenetére


feri1014
senior tag

Erre a problémára már pont az előző hsz-ben megkaptad a választ :W

(#8797) peti95 válasza feri1014 (#8796) üzenetére


peti95
csendes tag

Csak pont akkor azelőtt kezdtem el irni a hsz-t, mielőtt megláttam volna az előttem levőt. Így csak miután megirtam vettem észre, hogy irtak már rá.

(#8798) feri1014 válasza peti95 (#8797) üzenetére


feri1014
senior tag

erre van a szerkesztés, és az ilyeneket el lehet kerülni.... :U

(#8799) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
A Maildroid alkalmazást próbálta már valaki 1.5 alatt? Feltelepül, de nem nyílik meg, hibaüzenet, próbálja újból. Ahonnan letöltöttem ott az van írva, hogy az összes Android verzióhoz. Nem tudom miért, de egyre több proginál jön ez az üzenet, hogy váratlanul leállt, próbálja újból.

(#8800) gomsadi


gomsadi
csendes tag

Üdv a tulajoknak! Ma voltam az mmben és újra meg tapiztam. Lenne egy kérdésem, főleg azokhoz akik hosszabb ideje használják, hogy a gombok de főként a képernyő feloldó gomb nem lazult meg? Persze a többi gomb is érdekel. Ma úgy éreztem mintha ki lenne kopva. Nem volt jó a nyomáspontja neki pedig előtte mikor néztem nagyon passzentos volt. Persze kiállított darab üveg mögött, biztos hogy mások is megnézik de ez érdekne. Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.