Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) donjohnson válasza f1alonso (#36000) üzenetére


donjohnson
addikt

persze, hogy fog, de ha nem ragaszkodsz hozzá nagyon, akkor inkább JE1 vagy JH1 ajánlott a gps gyorsabb pozícionálása érdekében, ahogy toto2700reg is írta korábban.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36002) Uncool Ben válasza syler123 (#35972) üzenetére


Uncool Ben
tag

Ahogy írtam, a többi ROM mind az összegányolt Samsung szoftver toldozgatása, egy idő után óhatatlanul jönnek a lefagyások, újraindulások. Tom viszont lényegében ahol tudta kihajigálta a Samung hulladékot és nekiállt ezeket nulláról újraírni. Már most sokkal stabilabb és gyorsabb, mint bármi más. Én még nem láttam 1000 óra feletti futásidőt más ROM-okon, itt viszont csak az új verziók frissítése miatt kell újraindítani a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#36003) syler123 válasza Uncool Ben (#36002) üzenetére


syler123
veterán

Hát igen, akkor jó lesz ez, csak még pár dolog hiányzik belőle, mert azért kamerára szükség lehet...

(#36004) hedgehog01


hedgehog01
tag

Sziasztok!

Jelenleg az SGM-froyo-BETA2.1_UP_v3.3.5_HoneycombMod_Plus_Yonip_24Bpp van fent a telómon. Érdemes lecserélni az SGM-froyo-RC1-re? Van ezzel valakinek tapasztalata?

Másik kérdésem: A zip-en belül a system/app mappában vannak azok a programok, amiket a system-be telepít a teló. Ezt a listát egyszerűen csak belemásolással tudom bővíteni-változtatni? Egyrészt vannak számomra felesleges progik, másrészt szeretnék párat beletenni. Pl a K9 mail-re és a gallery3d-re nincs szükségem, de jó lenne, ha alapból benne lenne a quickpic. Sőt, most jut eszembe, az iGo beférne a system mappába?

Megint más: jó lenne egy olyan billentyűzet, ami a balra dőlő ékezetes karaktereket is kezeli. A 2.1-es kitchen-ben asszem valami htc féle billentyűzet volt, nekem az nagyon bejött.

Előre is köszi a válaszokat, mindenkinek jó nyulazást + sok locsolót!:)

(#36005) donjohnson válasza hedgehog01 (#36004) üzenetére


donjohnson
addikt

1. érdemes, mert sok hibát javítottak benne. nézd meg hány hónap telt el a BETA2.1 és az RC1 kiadása között. [link]

2. igen, csak arra vigyázz, hogy ne lépd túl a spica belső memóriájának méretét.

3. szedd ki abból a romból és tedd át a tiédbe. LatinIME.apk maga a billenytűzet. itt találod a többit, hogy miket lehet törölni, ha nem kellenek.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36006) Kristof14 válasza donjohnson (#36005) üzenetére


Kristof14
senior tag

gyerekek!
ha átrakod a launchert a memókártyára akk nem áll fel a rendszer!

van egy program amit leszedtem a neve Andromizer pro nagyon király mindent át lehet írni a romba! mindent! :D poén a dolog :P
ki lehet vele szedni az alap beépített appokat.
na ezzel képes voltam kiírtani a launchert és a másikat meg áttettem memókártyára.
hát nem állt fel.

-

(#36007) hedgehog01 válasza donjohnson (#36005) üzenetére


hedgehog01
tag

Köszi szépen, megpróbálom.

(#36008) hedgehog01 válasza donjohnson (#36005) üzenetére


hedgehog01
tag

No kipróbáltam az RC1-et. Nekem eddig elég nagy csalódás.
A boot idő kb 2 perc, max 10 percenként produkál olyan lefagyásokat, hogy csak az akksi kivétel segít. Amikor épp nem fagy, akkor is jóval lassabb, mint a beta2.1. A normál használatig nem jutottam el, mivel a mybackup is folyton lefagyott az alkalmazások visszaállítása során. Ennek lehet az oka, hogy a készítő ajánlása helyett (JH6) én a JH1-es alapsávra tettem fel, mert itt a fórumon többen azt javasolták.
Mindenesetre annyira gáz volt, hogy visszatettem a beta2.1-et, majd hétvégén megpróbálom újra.
Akinek van ezzel kapcsolatos pozitív-negatív tapasztalata, ne tartsa magában!

(#36009) donjohnson válasza hedgehog01 (#36008) üzenetére


donjohnson
addikt

nem értem, nálam pedig nem szokott fagyni. :(
a boot idő tényleg 2 perc, de azt ráfogtam a sok alkalmazásomra meg úgyse indítgatja újra az ember olyan sűrűn, hogy zavaró lenne.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36010) hedgehog01 válasza donjohnson (#36009) üzenetére


hedgehog01
tag

Nekem akkor is két perc volt, amikor a telepítés után (az ezzel járó 2 újraindítás után) először indítottam el normálisan, és a "gyáriakon" kívül semmi nem volt még telepítve. Erre egyébként VOKU fórumán (http://suckup.de/howto/android-2-2-3-froyo-modx-spicagenmod-rc1-samsung-galaxy-spica-i5700/) többen is panaszkodtak.
Én egy teljes Odinos JH1 újrahúzása majd az LK2.08 után tettem fel. VOKU JH6-ot írt. Lehetséges, hogy ez a probléma. Neked mire lett telepítve?

(#36011) MEKK


MEKK
aktív tag

Sziasztok,

Melyik az a szoftver (a gyárin kívül) ami megbízható stabil és működik a telefon minden funkciója rendben?
Melyiket ajánljátok?

Köszi,
Dns

(#36012) donjohnson válasza hedgehog01 (#36010) üzenetére


donjohnson
addikt

JH6-ra mert akkor még nem tudtam, hogy a firmware befolyásolja a gps működését, így erre tettem fel. csak terveztem, hogy lecserélem.
egy próbát megér. lehet, hogy tényleg ez a gondod.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36013) Kristof14 válasza MEKK (#36011) üzenetére


Kristof14
senior tag

sokan ajánljuk az rc1 ez és a 2.1-et nézegesd meg!

itt találod őket!

-

(#36014) hedgehog01 válasza donjohnson (#36012) üzenetére


hedgehog01
tag

Na, leszedtem valahonnan egy one package-es JH6-ot, és arra toltam fel az LK2.08-at majd az RC-t. Meglepő módon így működik, tényleg elég gyors. Valószínűleg sose tudom meg, mi volt tegnap a kínja... :) Már csak arra vagyok rettentő kíváncsi, mi lesz a gps-szel meg az akkuidővel...

(#36015) donjohnson válasza hedgehog01 (#36014) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor lehet, hogy mégis a baseband kavart be neki. elnézést miatta. :B
(mondom nem teszteltem csak továbbajánlottam, mert jó ötletnek tűnt gps miatt.)
szóval a gps elég változó. nálam van hogy 15-20 mp alatt befogja, van hogy 2-3 percet is várni kell rá. természetesen a-gps adatokat naponta frissítek. akkuidő meg jónak mondható, bár ez is elég egyén/használatfüggő. alvó üzemmódban nem szívja le magától az a lényeg.
aztán várom te a tapasztalataid. ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36016) hedgehog01 válasza donjohnson (#36015) üzenetére


hedgehog01
tag

Közben tovább árnyalom a képet. Jelenleg nagyon rapszódikusan működik. A mybackup minden második program visszaállításába belefagy, semmire sem reagál. Időnként hirtelen nagyon belassul pár másodpercre, majd megy tovább. Az elmúlt egy órában kb 10x kellett kivennem az akksit. A helyzet hasonlít egy kerekesszékes ferrarihoz. Ha megy, akkor nagyon megy. Ha megy... Basszus, lassan kezdem kitépni a hajam...

(#36017) donjohnson válasza hedgehog01 (#36016) üzenetére


donjohnson
addikt

Ajaj... légy türelemmel. Azért, mert nem reagál semmire attól még dolgozhat a háttérben, majd ha végzett akkor újra reagálni fog. Az akksi ki-be rakosgatás menet közben nem biztos, hogy jót tesz neki hosszútávon. :(

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36018) hedgehog01 válasza donjohnson (#36017) üzenetére


hedgehog01
tag

Azért egy egyszerű visszaállításnak (pl egy Angry Birds vagy PowerAmp) nem kéne 10 percig tartania, amikor a beta2.1 kb 10 másodperc alatt megcsinálta. Egyszer direkt vártam kb negyed órát és semmi sem történt. Még a kijelző világítás se kapcsolt ki.

Közben próbálgattam, és úgy tűnik, ez a rom nem szereti a Mybackupot. Főleg, ha nem csak az apk-t, hanem az adatokat is vissza kell állítani. Amikor nem indítom el, nem is fagy le.

Amúgy a kinézete jobban tetszik ennek. Viszont a kijelzőzár feloldása és a Market (illetve a Play) jóval lassabb, mint a korábbi romban.

(#36019) MEKK válasza Kristof14 (#36013) üzenetére


MEKK
aktív tag

Halihó

Felraktam az ajánlott szoftver (RC1).
Olyan kérdésem lenne hogy mivel magyar billentyűzete van így nem fér ki a kijelzőre.
Ezzel mit lehet kezdeni?

(#36020) hedgehog01 válasza MEKK (#36019) üzenetére


hedgehog01
tag

A Beállítások / Nyelv és billentyűzet / Android-billentyűzet menüben a "Beviteli nyelvek" pontban pipáld ki az angol nyelvet. Ekkor angolra vált a billentyűzet és kifér az összes gomb. Az ékezetes karakterek ettől megmaradnak.

Mik a tapasztalataid eddig? Milyen rom-ra tetted fel?

[ Szerkesztve ]

(#36021) MEKK válasza hedgehog01 (#36020) üzenetére


MEKK
aktív tag

Aham megvan. Jártam már itt csak a pipát benhagytam a magyarnál is ezért nem változott.
Milyen ROM-ra huhh őőőő
SGM-froyo RC1

Kb 2 órája van még fent, ami feltünn újraindítás bekapcsolás után nagyon sokat kell várni

(#36022) hedgehog01 válasza MEKK (#36021) üzenetére


hedgehog01
tag

OK, hülye kérdés volt.:)
Arra gondoltam, hogy mi volt az RC1 felrakása előtt a telefonon? Gyári 2.1-es rendszer?
Amúgy, ha bent hagyod a magyar nyelvet is, akkor elvileg a szóköz gombon végighúzott ujjal tudsz nyelvet váltani. Bár nem érdemes, mert akkor ugye nem fog látszani a gombok egy része...
A bekapcsolás nekem is kb 2 perc.

(#36023) Kristof14 válasza MEKK (#36019) üzenetére


Kristof14
senior tag

van hozzá egy nagyon jó módszer!
A neten valahol megkeresed, hogy black mart és onnan le tudod szedni a:
-smart keyboadr pot-t
-Slide it -et
-és egyéb fizetős alkalmazásokat! én nagyon szeretem!

-

(#36024) donjohnson válasza hedgehog01 (#36018) üzenetére


donjohnson
addikt

Jah értem. Hát akkor esetleg próbáld ki a Titanium Backup nevű progit, hátha azzal nem fagy.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#36025) hedgehog01 válasza donjohnson (#36024) üzenetére


hedgehog01
tag

Megpróbálom. Gondolom, a titanium nem tudja visszaállítani a mybackup mentéseit. Nem is a programok okozzák a bajt, hiszen újra le tudom tölteni, hanem az adat, a mentések, stb.

Más kérdés, mindenkihez: az alábbi képen szereplő HTC billentyűzetet szeretném felvarázsolni az RC1-re:

Letöltöttem az alábbi zip-et: htc_ime_jonasl_lowres_27.zip
Az XDA-developer szerint ez elvileg jó a spica felbontásához. Feltelepítettem, átállítottam, de amikor fel kéne bukkanni a billentyűzetnek, hibát ír ki.

További kérdés, általánosságban: Amennyiben szeretném az RC1 VOKU kernelét lecserélni egy YONIP kernelre (szerintem az kissé gyorsabb volt), azt megtehetem, hogy Recovery-ből feltolom csak magát a kernelt? Okozhet ez valamilyen problémát? Hatással van a telefonon tárolt programokra-adatokra?

Köszi előre is!

(#36026) Kristof14 válasza hedgehog01 (#36025) üzenetére


Kristof14
senior tag

a kernelhez!
tessék itt van egy ilyen.
amint ide le vanírva azt kell csinálni XD
nem tudom, hogy mire jó ez a tweakos cucc foggalmam sincs! :/ :( :F
de én mindig lfuttatom és így oké a dolog.

jah még annyi, hogty én egyszer feltettem egy yonip kernelt és nem tudom miért leszedett 2 programot és ennyi...
de azt nem tudom, hogy miért csinálta... :F
am ma is felraktam egyet és semmi baja okéba működik az egész! gyorsab egy kicsivel(én is RC1 ezek) mint az alap VOKU.
szerintem tötál zsírkirály.

a billentyűzethez:
foggalmam sincs, hogy miért csinálja és a smartkeyboard prot hasznámon nekem az tökkéletesen megfelel.

-

(#36027) Kristof14


Kristof14
senior tag

lenne egy kérdésem!!!!!!!!!

bemegyek a rootexplolerbe és a telefon gyökerébe megnyitom a data mappát.
ott van egy olyan, hogy dalvik-chache
most itt vagyok: /data/dalvik-cache

innen azt törlök ki amit akarok akár az egészet is vagy az nem tesz/tenne jót a rendszernek??

-

(#36028) hedgehog01 válasza Kristof14 (#36026) üzenetére


hedgehog01
tag

Köszi, megpróbálom.
Közben egy másik fórumon megtaláltam a megoldást a billentyűzet kérdésére, egy másik apk-t kell telepíteni, már meg is van.:)
A dalvik-os kérdésedre: lehet, hogy hülyeséget mondok, de nem az A dalvik-cache? Ha a recovery-ben nyomsz egy dalvik-to-cache-t, akkor is ott marad? Remélem majd rutyika vagy valamely másik szakértő megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#36029) hedgehog01


hedgehog01
tag

Akkor még egy ostoba Ti Backup-os kérdés:

A híváslistát, sms-eket, stb hogyan tudom lementeni? A rendszer appok között mentsem el az SMS/MMS Storage, Contacts Storage, Calendar Storage, stb alkalmazásokat?

(#36030) hedgehog01 válasza hedgehog01 (#36029) üzenetére


hedgehog01
tag

Közben erre is rájöttem, megvan a backup. A recoveryben is csináltam TAR backupot mindenről.
Utána jött a wipe cache és wipe dalvik-cache, majd a remove cm tweaks. Végül feltettem a Yonip_final_rev04_24bpp_53-at. Újraindítás után minden megmaradt.
A sebességgel kapcsolatban nagyon érdekes a tapasztalatom: érezhetően gördülékenyebb a gép, folyamatosabb a képváltás, a menük gyorsabbak, és a market sebessége is javult. A quadrant-ban viszont vagy 50 ponttal kevesebbet kapott, mint a VOKU kernel. Bár azt igazából lesz*rom, a normális működés a lényeg.

(#36031) Kristof14 válasza hedgehog01 (#36030) üzenetére


Kristof14
senior tag

nekem soha nem, volt nagy érték abba a quadrantba! azt tettem fel amit tanácsoltak aztán alatta linkelve vann a kép 1000 pontról...
nah az enyém tudott 200-at XD

-

(#36032) f1alonso válasza hedgehog01 (#36030) üzenetére


f1alonso
aktív tag

Yonip_final_rev04_24bpp_53 erre tudnál dobni egy linket ?:)

Semmi már megvan! :)

[ Szerkesztve ]

(#36033) f1alonso válasza f1alonso (#36032) üzenetére


f1alonso
aktív tag

vagyis megtaláltam de rossz a megaupload-os link...esetleg nem tudtok másik linket?

(#36034) natec válasza f1alonso (#36033) üzenetére


natec
tag

Dobj egy mailt ahova elküldhetem.

NATEC

(#36035) hedgehog01 válasza f1alonso (#36033) üzenetére


hedgehog01
tag

http://dl.dropbox.com/u/64054054/YONIP_Final_Rev04_24Bpp_53_default_free_ram.zip

(#36036) f1alonso válasza hedgehog01 (#36035) üzenetére


f1alonso
aktív tag

Köszönöm szépen! egyébként az 52-es 154ram vagy mennyi az mivel másabb húzva van a ram is?

Akkor JH6+RC1-es rom + ez a kernel jó kombó?:D

[ Szerkesztve ]

(#36037) Kristof14 válasza f1alonso (#36036) üzenetére


Kristof14
senior tag

gondoltam, hogy nem lehet rossz :D
nekem is ez van cxsak más a yonipom :D

-

(#36038) f1alonso


f1alonso
aktív tag

Ha felraktam a romot? utána recoverybe felrakom neki a remove tweaks-ot vagy mit utána egyből rakom a kernelt? nem kell dalvik vmi előtte?:D

(#36039) Kristof14 válasza f1alonso (#36038) üzenetére


Kristof14
senior tag

nem nem kell előtte semmi :D

-

(#36040) hedgehog01 válasza f1alonso (#36038) üzenetére


hedgehog01
tag

Szívesen!

Az 52-es végű kernelt nem próbáltam, úgyhogy nem tudom miben más. Ha jól sejtem, ott valami optimalizálás miatt több ram-mal gazdálkodhatsz.
Én úgy csináltam, hogy RC1 -> wipe cache, wipe dalvik-cache -> remove tweaks -> új kernel.

Egyébként ez nem biztos, hogy a helyes megoldás, ugyanis most vettem észre, hogy ugrott a root. Semmilyen root-ot igénylő program nem működik, a titanium backup csak az infópultot mutatja, az es-ben sem tudok a system mappába másolni, vagy onnan törölni. Erre valaki help???

(#36041) Tomeeka28


Tomeeka28
aktív tag

Régóta van Spica-m de sokáig nem bántottam, t-s függő volt, de miután függetlenítettem (gari elszált) belevágtam én is a buherába. :DD
Tapasztalat: (hátha segítek valakinek ezzel :) )
A folyamat nekem ment frankón, elsőre mindig, 64bit-es Win7-el.
Elsőre: JH7 meg ez a rom: SGM-froyo-Norbosz_ModXPack_5.7_FrozenLake.zip
2. indításnál miután megkapta a SIM-et meg is halt. Boot közben állandóan újraindult. :( Szóval én nem ajánlom.
Második próba: JH6 + CM-6.1.1-Spica-a8.4_update.zip
Rendbe van de szerintem nem túl szép és nem sokkal gyorsabb mint a gyári rom pl.: angry birds ugyan úgy s.a.r. de live walpaper-t viszi. Szóval határeset.
Harmadik: JH6 + SGM-froyo-RC1.zip
Szép is gyors is DE, napi 3-4 fagyás, hálózat eldobás.... :o Szóval nem túl szerencsés.
Negyedik: JH6 + SGM-froyo-BETA6.3.zip
Szép is gyors is DE, nálam nem ment a wifi vagyis nem tudtam csatlakozni vele hálóra. De lehet én szúrtam el valamit... Egy próbát megér. :D
És végül:
JH6 + SGM-froyo-BETA2.1_UP_v3.3.5__HoneycombMod_Plus_Yonip_24Bpp.zip
Eddig ez a legjobb. Gyors is szép is és eddig még le se fagyott, hálózatot se dobál, még a játékok is futnak (körülményekhez képest gyorsan). Ezt ajánlom az eddigi tapasztalatok alapján. :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#36042) Kristof14 válasza Tomeeka28 (#36041) üzenetére


Kristof14
senior tag

köszönjük szépen! majd akk hivatkozunk erre is :D

-

(#36043) Tesztelo.hu válasza Tomeeka28 (#36041) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

SGM-froyo-BETA2.1_UP_v3.3.5__HoneycombMod_Plus_Yonip_24Bpp.zip

Ezt honnan lehet letölteni?

(#36044) npnp


npnp
tag

Helo

SGM-froyo-Beta5.7 (Norbosz Edition) van a spicámon.

A Skype kliens login közben elszáll. Más is találkozott a hibával, vagy csak nálam nem megy?

P

(#36045) Kristof14 válasza Tesztelo.hu (#36043) üzenetére


Kristof14
senior tag

passz! olvass vissza.
ott szó volt róla!

-

(#36046) Kristof14 válasza npnp (#36044) üzenetére


Kristof14
senior tag

nem csak te. más is egy kicsit előrébb volt róla szó!
ott ajánlott az illető egy fokkal régebbi rendszert és azzal már jó volt!
én kipróbáltam de nem jött összze úgy se, ahhogy leírták, hogy hosszan nyomjuk a home-t
nem tudom.
idő közben rájöttem, lehet, hogy azért volt mert átpakoltam SD-re.
próbáldd ki!

-

(#36047) Tesztelo.hu válasza Kristof14 (#36045) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Nem csak visszaolvastam, de a keresőt és a Google-t is használtam, de linket sehol sem találtam. Mindenki csak azt írja, hogy neki az van fent, de hogy honnan...

(#36048) Ted-Mosby válasza Tesztelo.hu (#36047) üzenetére


Ted-Mosby
senior tag

(#36049) Kristof14 válasza Ted-Mosby (#36048) üzenetére


Kristof14
senior tag

köcce!

-

(#36050) npnp


npnp
tag

Sziasztok

Megoldódott a Skype-probléma: telepítéskor rákérdez a videó-telefonálásra, ezt NEM kell engedélyezni neki. Utána feltelepül és belép.

üdv

P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.