Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) [DE2JAY] válasza Xero (#750) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

Jól van én nem ezen a részén lovagoltam, de gratulálok a szép fehér telefonjaidhoz!

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#752) RaveForce válasza Xero (#750) üzenetére


RaveForce
veterán

az i4S fehérben olyan mint vmi orvosi müszer kb. azon ritka telok egyike aminek sokkal jobban áll a fekete szin.

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#753) babosmiki


babosmiki
addikt

Nekem is meg volt! :DDD

Hát élőben kézbe véve tényleg egy minőségi Hitec cucc az SGS3!
Csak pozitív élményem van az első találkozás után,
bár nekem a Note után ez is csak egy kicsi mobilnak tűnt, főleg a kijelzője.
A Note-ot valószínű erre nem fogom cserélni, faggattam a srácokat,
úgy néz ki lesz Note 2, megvárom azt! :D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#754) Wave86


Wave86
tag

Szerintem eddig az volt a baj a fehérekkel, hogy hófehérek voltak, ami szerintem nem túl szerencsés. Viszont az S3 márvány fehér színe sokkal természetesebben hat. Ezért mondtam, hogy elegáns, és bárkinél jól mutat. :)

(#755) Xero válasza RaveForce (#752) üzenetére


Xero
nagyúr

Belegondolva van benne valami. Én az iPoddal voltam így. Annyi szaladgált már fehérben, hogy amint lehetett feketét vettem és azóta is az van.

Valóban nézőpont kérdése, de azt akkor is erősnek érzem, hogy ez az első szép fehér telefon. Valóban szebb mint kékben ez tény egyébként.

(#756) lcee79 válasza Xero (#755) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem az első telefon ami szép fehérben az a ONE X volt
és most is így van, mert ezt még nem láttam

De nem értem sok ember hogy tud véleményt fomálni (~700 hozzászólás...) úgy hogy még sosem volt a kezében, és élőben nem is látta (és pláne hogy mellesleg sosem lesz ilyen telefonja sokaknak...)

Én már régen megfogadtam, hogy nem döntök képek/videók alapján, mert ez hol ront, hol javít az igazi kinézeten. És az hogy én hogy tudok használni valamit az is élőben derül ki, nem abból hogy láttam róla egy képet :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#757) SkyLine3000 válasza lcee79 (#756) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ez mind igaz, de két dolgot le lehet vonni egy tesztből. A méretet és az árat (már ha szerepel). Akármilyen szép meg okos egy teló, ha átlép egy méretet, azt már sok embernek nem lesz kényelmes használni. Én is azért a Galaxy W-t vettem, mert nekem ez az optimális méret és még a tudása is frankó. Egy ekkora teló (S3) akármennyire hiper-szuper, akkor sem kéne, mert drága és nagy (nekem). A másik döntő tényező meg az ár. Tény, h soha az életben nem adnék egy telefonért ennyi pénzt. Ez van. És ezzel valszeg nem vagyok egyedül. Viszont biztos sokan vannak, akik meg fogják venni. Mondjuk pár millióan. :DDD
Azért ha módomban lesz, tuti megtaperálok én is egyet, mert marhára kíváncsi vagyok rá. :C
Mindenesetre egy ilyen high end telónak minden téren túl kell mutatnia az elődökön és/vagy a konkurencián. :K

[ Szerkesztve ]

(#758) nggabi válasza SkyLine3000 (#757) üzenetére


nggabi
nagyúr

3 napja sztárolod itt a W-t... eriggymá... :)) ha kipróbáltál volna pár napra egy s2-t akkor most csöndben lennél :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#759) lcee79 válasza SkyLine3000 (#757) üzenetére


lcee79
őstag

HTC ONE X-et megláttam...mondom kell egy ilyen
megláttam az árát 180.000 hát ilyenem nem lesz gondoltam, max 120.000-at adnél érte
Erre t-mobilban kirakták 150.000 ért, mondom kezd alakulni
És jött a webshopos akció, régi telefont upgrade-eltem, semmi extra hűség stb többletköltség nem lett, és 122.000 ftba fog kerülni így a telefon, 39000-es kezdőrészlettel és havi 6800 ft-al
ennyit simán most be tudok vállalni.
Úgyhogy a telefon végül is pont annyiba került amennyit adtam volna érte :)
De apránként kell kifizetni kamat nélkül, mondhatni olcsóbban és gyorsabban hozzájutottam mint gondoltam
És (T-Mobilnál függetleneket adtak, de ha jól tudom mindenhol :) )

Ja és a mret, előtte gondolkodtam a galaxy Note-on is
Szóval ez még ahhoz képest kisebb is :)
Amúgy sok mindent lehet vele egy kézzel, de ha netezek elfordítom és 2 kézzel fogom amúgy is...
Addig míg nincs nagy telefonod, és ilyen felbontású kijelződ, el sem tudod képzelni milyen jó
+Ez az unibody ház nagyon bírom hogy strapabíró és sosem ujlenyomatos, és simán a zsebemben tartom, és nem karcos se elöl se hátul 3 hete minden nap...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#760) nggabi


nggabi
nagyúr

van még valaki aki KHOX-ot vett? esetleg egy jó iphone-t? :DDD :W

"szenyor dzsíííí"

(#761) SkyLine3000 válasza nggabi (#758) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem "sztárolom". Nekem az van, tökéletesen megfelel. Nekem már az S2 is nagy. Próbáltam.
Tudod, ez olyan, mint amikor a nő aszongya, h 20 alá nem megy, akármilyen játékos, meg fürge... ;] csak itt fordítva. És akármit mondasz, qrva jó kis teló a W. Gondolom te meg azt nem használtál.

lcee79: Nekem család/gyerek mellett csak egy w-re futotta. Azt is csak azért, mert lehetett kamatmentes részletre. Ha nem lett volna részlet, maradok az Omnia 2-nél. A prioritási sorrendben nálam a telefon eléggé hátul kullog. Sok dolog jóval fontosabb nála.
Azt is el kell fogadni, h vannak olyan emberek, mint én, akiknek egyszerűen nagy egy ekkora teló. Hát még a Note. Akármennyire szuperek, akkor sem kéne. Ha két számmal nagyobb lennék, akkor már egy kategóriában fociznék velük, úgy már lenne esélyük.
Ma is pl rövidgatyában voltam, aminek zippes a zsebe. Bele sem férne egy ekkora teló. :) Jöhetne a Fila tatyó... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#762) nggabi válasza SkyLine3000 (#761) üzenetére


nggabi
nagyúr

de használtam :DDD 2 napig bírtam, utána kiszedtem belőle a kártyám (nem vagyok én mazo ;] ). utána még kb 2 hétig volt nálam kölcsönbe. a lényeg h neked megfeleljen, de sztem jónak semmiképp se mondanám... legalábbis én szamszungfan létemre nem láttam benne semmi különöset. egy sgs1 lealázza minden szempontból...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#763) lcee79 válasza SkyLine3000 (#761) üzenetére


lcee79
őstag

Én 2007-2011-ig használtam egy E51-et...
akkor nekem sem volt pénzem ilyesmikre
Most hogy megvan a diplomám 2 éve, sokkal jobb lett a fizu, és kiment a lakáshitel is, már van pénz a gyerekre is meg a telefonra is végre először ez az első normális telefonom

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#764) SkyLine3000 válasza lcee79 (#763) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem van házam, autóm, családom, NINCS EGY KANYI HITELEM SEM. Családi vállalkozásban dolgozom 21 éve, de nekem egy telefon akkor is csak eszköz, szükségmegoldás. Minden másra ott a notim.

nggabi: biztos egy szart fogtál ki. Meg azért mond már el nekem, h mi az a minden, amiben az ugyanolyan hardverrel rendelkező (bocsi, 1ghz-es) SGS "lealázza" a W-t? Ekkora baromságot... :W Mert szebb a képe? Nagy kaland. Ja! (Nagyobb, nehezebb.) A W-é is szép. Mondom ezt úgy, h volt amoldes telóm és egymás mellé tettem őket. Meglepődtem, h különbséget szinte nem láttam. Pedig jók a szemeim.

[ Szerkesztve ]

(#765) nggabi válasza SkyLine3000 (#764) üzenetére


nggabi
nagyúr

mondom, ha neked bejön akkor nincs gond ;)

"szenyor dzsíííí"

(#766) csababarca


csababarca
őstag

Nekem is kb az ár az elsődleges,utána a kijelzőméret:D
Ez jó is lenne nekem,ha nem ennyibe kerülne.
két hete váltottam telót,nokia e72ről,egy LG Optimus L7re,ami tudásban elmarad jócskán az SG3tól,de jó nagy a kijelzője,van wifi,gps,amik nekem fontosak,így azt vettem meg. Pedig volt 120ezrem telefonra,de úgy voltam vele,hogy inkább megveszem az L7-t 40ért, mint hogy egy iPhone-t,vagy ezt 100+ért. részletre meg soha nem fogok semmit venni,még telefont se,így ezek kiestek.

Egyébként szép telefon ez,láttam élőben,fogtam is, a kijelzője az én tenyeremhez illik, pont jó fogása van, ha megtehetném,megvárta volna ezt,és ilyet vettem volna,mert szuper telefon,de inkább elköltöm másra azt a maradék 80k-t :D

de nekem első fogásra,plusz olvasva a teszteket bejön(ne) ez a telefon,úgyhogy aki megteheti,annak ajánlani tudom.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#767) Xero válasza lcee79 (#756) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem három dologgal volt bajom:
-méret
-műanyag
-pentile

Ezekhez nem nagyon kell kézbe vennem ezt az adott modellt, hogy tudjam ezek nem jó dolgok.
Ettől függetlenül érdekelt a készülék. Szerettem volna egy második telefont az öreg 6310i-m helyett. Első körben a One X-re gondoltam, de nekem az nagy. Minden más szempontból jó lenne. Gondoltam akkor már megnézem mit dob a Samsung. De ők még annyira sem nyűgöztek le. One S és One X már volt a kezemben. Ez is lesz.

(#768) rena224


rena224
tag

ma én is azon kevesek között voltam, akiknek volt szerencséje megtapizni egy SGS3at! hát mit mondjak? a mérete meglepő volt nekem, nagyobbra számítottam őszintén szólva, de az én kezemben ez már nagyon határeset azért, tehát a 192cmes magasságomhoz, és az L-es kezemhez pont méret volt! értve ezt úgy h egészséges hüvelykujj-nyújtózással(de szép szó ez :DD ) elértem alul felül az egészet, de nem tudom, hogy ezt egy kisebb, vagy kecsesebb tenyérrel megáldott ember hogy hajtja végre... szóval én ezzel még együtt tudnék élni, más lehet h már nem! a vékonysága viszont már zavaró, sztem lehetne vastagabb, mert ez már a kényelmetlenség határát súrolja, ahogy a méret elenére légies tömege is. és az anyaghasználat? szokásos samsungos... ezt mindenki döntse el h jó vagy rossz, összeségében gagyibbra számítottam képek és tesztek alapján, de együt lehet azért ezzel is élni, nem adja könnyen magát, nem esik szét, törik szét még annak ellenére sem, h nem néz ki túl strapabírónak!
amúgy a telefon bitanggyors, tényleg embertelen már a sebesség, a kijelző iszonyat gyönyörű, semmi panasz rá, aki szídja a pen-tile-t az monnyon le :D biztos h valaki észreveszi, aki nagyítóval vizslatja, de én szimplán csak néztem, ámultam és bámultam, BRUTÁLIS! sztem nem annyira túlszaturált, élénk, színhűsége is a helyén, szóval tényleg TOP cucc! a mosönvizz is rendben van, látványos, de kerek egészet alkotnak az animációk, az ikonok, minden, szóval nem egy összegányolt valami, hanem látszik, hogy foglalkoztak vele, és átgondolták, nem egy táccsvizz szerű förmedvény, na... a kamera, hát sztem azon lehetne javítgatni - de persze mindig van feljebb és feljebb -, azért összességében azt mondom arra is, hogy mobilba soha rosszabbat, ez is bőven megteszi! SBeam komoly nagyon, pikk-pakk átrepülnek az adatok innen-oda, és persze vissza is 2 ilyen teló között(Samu-s srác azt mondta h egy 100Mb-os vidi kb 1perc :Y ), a videólekicsinyítős fícsör sztem csak parasztvakítás, nem tom kinek van erre szüksége, viszont a többi újítás is elég hasznosnak tűnik(szemkövetés például).

Viszont az utolsó pont, az ár... Hát ezért a cuccért nem adnék ennyit! Überbrutál, überjól teszi a dolgát, satöbbi, satöbbi, de nálam olyan 120-130 körül alakul a lélektani határ, afölött nincsa az az isten h telefont vegyek! így ez sztem kicsit túlárazott, majd 1-2 hónap műlva, ha esik az ára, akkor tuti vétel, persze valakinek már most is az, de nekem még jó ideig nem lesz ilyen csodám az is biztos! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha már nyakig ülsz a szarban, adj hálát Istennek: Köszönöm Uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#769) lcee79 válasza Xero (#767) üzenetére


lcee79
őstag

Igazából nekem nincs túl nagy kezem (szerintem) mert E51 és E6 után a telefon nagynak tűnhet, de a kijelző is nagy és amikor netezek, akkor az pont olyan ahogy kell, és a sense az animált widgetjeivel és a tudását nem nagyon tudom mivel helyettesíteném ami jó lenne.
De One X nem nagy annyira, mint ahogy azt az ember képzeli.
És akkor már csak 2 dologban lehet hiba, ha nem vagy sokat konnektor/gép közelben,
-Mert ha sokat használom merül rendesen...
-És én informatikusként szeretek kísérletezgetni a ROM-okkal, de HTC ezt nagyon letiltotta, és garanciavesztéssel jár ha erre vetemedik valaki, ez még negatívum lehet az ilyenféléknek mint én.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#770) tildy válasza vscotina (#723) üzenetére


tildy
nagyúr

A ONE X nem sokkal kisebb, nekem nem gond, hogy ekkora, pedig nincsenek lapátkezeim.

PErsze megértem, ha valakinek esetleg nagy.

Mindenesetre nekem megfelel ez a méret.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#771) Xero válasza lcee79 (#769) üzenetére


Xero
nagyúr

Én anno másfél hétig használtam egy HTC HD2-t második telefonnak. Már azzal is gondban voltam nagyon erősen. Egyszerűen zavar a nadrág zsebben.

A One X-nél is ez tart vissza kizárólag, sőt a One S kijelzőjét is lenyelném és bevállalnám másodiknak, ha egy kicsivel kisebb lenne. Szerintem nem csak nálam dealbreaker ez a dolog.

(#772) zack válasza Xero (#771) üzenetére


zack
nagyúr

Jól mondod. ;)
Mint írtam már elsődleges funkciója egy okostelefonnak a kommunikáció, amihez teljesen felesleges ekkora kijelző.
Amihez jó, az meg a többségnek nem elsődleges, mint pl. videózás, játék, és egyéb multimédiás tevékenységek.
Minden egyébre bőven elég egy kompakt max. 4-4,2 colos kütyü.
Azt mondom az S2 4,3 colja még elmegy, de 4 colos kivitelben ez is jobban bejönne.
Az Apple meg kompakt, de az meg nem való másra, csak kommunikációra, mert a 3,5 col az esetek többségében inkább kevés.
De ez tényleg kézméret kérdése. Az én kezem kb. 3,5-4 col között kezelhet gond nélkül 1 kézzel egy okostelót. Aki meg akkorát vesz, hogy csak 2 kezes használattal tudja kezelni az egy... ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#773) Xero válasza zack (#772) üzenetére


Xero
nagyúr

Pedig a síkesztyűim mind 9-10 közöttiek, szóval még apró kezűnek sem mondanám magamat. Fene se érti. Vagy mindenki benyeli a két kezes használatot, vagy valahol kifejlődött egy mutáns tepsi kezű nemzedék. :P

(#774) lcee79 válasza zack (#772) üzenetére


lcee79
őstag

Én ma segítette egy iPhone tulajnak (vagyis ahogy nézem az időt inkább tegnap volt az... :D )
megmutattam neki pár dolgot amit tud a telefonja :)
Na szóval az a lényeg, hogy folyton azt éreztem, hogy ki akar esni a kezemből...
Kicsi és nagyon szép, üveg elöl hátul meg minden, nálam, ez magában is már félelmetes, az jár a fejemben hogy leejtem :)
HTC ONE X-nél nem érzem ezt
Könnyen befér nadrág zsebbe (De most komolyan jobban mint HTC HD2, volt pár hónapig az is nálam, de az nagyobbnak tűnt zsebben hordva)
És azt a fémházat jobban féltettem meg a kijelzőt mint ez.
ONE X kellemesebb is.

Feleségemnek gondoltam vennék valami fullos hardvert (Galaxy Ace van neki, és azt már kinőtte, nem is méretben mint inkább tudásba, kijelzőről meg ne is beszéljünk... ott aztán nincs túlszaturáltság :DD ) 3,7 és 4 col közt..
neki sokkal kisebb keze van mint nekem... De még nem találtam meg.
Vagyis ha rajtam múlna akkor Lumia 800 androiddal és máris megvan... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#775) floatr válasza lcee79 (#774) üzenetére


floatr
veterán

Vegyél neki ace 2-t :) Szvsz elég jó kompromisszumos megoldás a kijelzőméret és tudás tekintetében. Ezekkel a tepsikkel egyébként én sem vagyok kibékülve, bár lehet h hagyom magam egyszer meggyőzni

(#776) ThorsHUN válasza lcee79 (#774) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A Sony az amelyik nem tolja annyira a hardvert mint a tobbiek es nem minden keszulek eseten megy bele a brutalis kepernyonovelesi haboruba. Raadasul a kijelzoje is jo.

Az Ace 2 viszont nem jo szerintem. Marmint nem noveltek annyival a hardvert mint az eltelt ido indokolna... ezek a 2 meg + telefonok sajnos nincsenek azon a szinten, mint az elodeik voltak anno.

Fonokasszonyomnak sII-ese van es siman kezeli, szal a 4-4,3as meret is jo lehet egy nonek is. De ketsegtelen hogy a 3,7-4 az idealis. Csak nemtom milyen ilyen meretu, de hardveresen jo es ajanlhato keszulek letezik az iphone-on kivul (esetleg erdemes varni az iphone5-re, hatha vegre femhatlappal erkezik...)

(#777) rígel válasza lcee79 (#759) üzenetére


rígel
őstag

Pont ugyanígy gondolkozom, csak én 105 ezerért vettem ugyanott, és nem apróztam el. Nincs az a telefon, amiért 120k-nál többet adnék.

(#778) FragMaster válasza rena224 (#768) üzenetére


FragMaster
addikt

Kérdés mihez képest könnyű? Ha a jelenelgi közvetlen androidos konkurenciát nézzük, akkor a OneX még 3 grammal könnyebb is.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#779) floatr válasza ThorsHUN (#776) üzenetére


floatr
veterán

Nekem az ace széria az s kisöccsének tűnik. Kicsit kevesebbet tud, kisebb, de tökéletesen használható. Igazából nagyon nem is tudnék árban/méretben/tudásban hasonlót, esetleg jobbat. Persze most az ace2 natúrban egy kissé drágának tűnhet, de erre találták ki a készülékváltós akciókat. Maga a hardver szvsz elég szépen fejlődött az egy évvel ezelőttihez képest. Ráadásul ez a beépített fm transzmitter... ;)
Bár ez is csak egy műanyag, ahogy itt tanult kollégák megmondták, mint a s3, ezért gagyi :)

(#780) F-ECT$ válasza rena224 (#768) üzenetére


F-ECT$
titán

a videólekicsinyítős fícsör sztem csak parasztvakítás, nem tom kinek van erre szüksége

Nekünk elmondta a srác: a koreaiak miatt került bele, de szerinte sem lesz európában nagy jelentősége ennek a fícsörnek.

Dive ever, work never.

(#781) Pete55555 válasza SkyLine3000 (#764) üzenetére


Pete55555
addikt

Jobb SOC, jobb hangchip, több tárhely. Csak ennyiben jobb az SGS :D

(#774) lcee79 N9 ?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#782) lcee79 válasza Pete55555 (#781) üzenetére


lcee79
őstag

N9 jó lenne androiddal :) (bár mintha már olvastam volna hogy lehet rá tenni :) )

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#783) tomsics válasza floatr (#779) üzenetére


tomsics
senior tag

Igazából nagyon nem is tudnék árban/méretben/tudásban hasonlót, esetleg jobbat

Moto defy esetleg?Még jobb is szerintem mint az ace

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#784) Tuninger válasza F-ECT$ (#780) üzenetére


Tuninger
addikt

A tegnapi S3 tapizásra felkészültebben érkeztem mint a T-Mobileos tapizásra. Nyitásként összehasonlítottuk az S2 S3 kijelzőjét (végre nem napsütésben). A gsmaréna mérése ellenére az S3 kijelzője tűnt fényerősebbnek. A szineket ugyanazon weboldalon teszteltem mint legutóbb, és így bizony kijött hogy döbbenetes az ugrás mind képélességben mind színhűségben.

Érdekesség, hogy átkapcsolva "Standard"-ból "Natural"-ra a szaturációt, mármár fakó lesz a kijelző. Véleményem szerint (nem tudtuk mellé rakni) körülbelül az iphone 4 színtelítettségére veszi vissza a kijelzőt a natural mód, így bárki megtalálhatja a neki tetsző szaturációs beállítást.

Ezek után átpakoltam az S3-ba a 16GB-s memóriakártyámat (hot swap yea! persze az S2őt szét kellett hozzá szedni :D)

Belenéztünk egy 720p Így jártam anyátokkal-ba, egy kis Family Guy, egy kis Dragonball GT (épp ezek voltak nálam) Érdekes, hogy az SD felvételek is jóval élesebbnek hatnak mint az S2 kijelzőjén. A 720p felvételek meg állleejtősek.

Mikor nem nézett oda senki (a szervezők közül), sebtiben felpakoltam egy Angry Birds Seasons/Trial Xtreme 2 HD/Air Attack HD triót, és elkezdtünk bennük ugrálni multitaskkal (az eddig elindított programokat nem zártam be)
vaj simán ugrált a programok között, és egyiket sem az elejétől futtatta újra. A foglalt memória ebben a pillanatban 630MB/780MB-re rúgott. Itt észre lehet venni hogy kevesebb a rendelkezésre álló szabad memória mint az S2 esetén. Bár ez szerintem sehol sem lesz probléma.

Utána fotózás: amit Bog/Bocha tapasztaltak, a "fényt nem szerető optikát" egyből megtaláltuk, és a hiba okát is. Az optika nagyon érzékeny a zsírra. Ha megtaperolod, akkor ott a köd a képen, ha letörlöd textillel (és nem ujjal, mint Bog, állítása szerint) akkor megszűnik a probléma. Ez ettől függetlenül rossz pont, mert a folyamatos törölgetés nem fog jót tenni a kamera optikájának.
Kép a blúrosodásról, ennek a HDR párja, Ez pedig megtörölt optikával. A képek automatában készültek.

Készítettem 2 videót is, lehet azt később fogom linkelni.

Fogásra minimálisan nagyobb mint az S2, de a 4.8"-os kijelzőt már nem érem át (a 4.3-at igen) valóban két kezes, de szerintem ad annyi plusszt amiért megéri megszokni.

Sorry a hosszú postért, várom a kérdéseket!

[ Szerkesztve ]

(#785) Jadro válasza Tuninger (#784) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi a beszámolót, bennem nincs igazából kérdés. Venném én ha lenne rá keret, illetve azért egy előzetes tapizás mindenképpen szükséges lesz. Félek kicsit hogy ez a méret már pont az ami nem lesz elég kényelmes.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#786) floatr válasza tomsics (#783) üzenetére


floatr
veterán

A régebbitől jobb, de az ace2-höz képest már nem egyértelmű. Max a strapabírósága miatt kéne inkább, abból is az újabb.

(#784) Tuninger az optika zsírproblémáját én is megtapasztaltam, bár a beégő fényfoltok szvsz jellemzőek a galaxy családra. Viszont az optikát bárakárhányszor törölgettem pólóval, miegymással, de eddig nem sérült a legegyszerűbb telefonon sem.

[ Szerkesztve ]

(#787) F-ECT$ válasza Tuninger (#784) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor melletted ültem kettővel :)

Én egyébként azt vettem észre, hogy egymás mellé téve tényleg nagy a különbség, de most, hogy az S2-t nézem, nem érzem azt, hogy ez rossz / kevés lenne. Megvan az ugrás az S2 -> S3 között, de nem nagyon van olyan terület, ahol az S2-vel gondok lennének.

Nekem most olyan 50e Ft-ot kellene rádobni az S2-re, ennyit nekem nem ér meg a váltás.

Úgy érzem, hogy a technológia fog annyit fejlődni az S4-ig, hogy arra már érdemes lesz váltani. Kicsit úgy éreztem pl a méret kapcsán elmondottakat, hogy azért lett ekkora az S3, mert ennél kisebben nem tudtak ilyen felbontású kijelzőt csinálni.

Bízok benne, hogy az S4 ennél kisebb lesz, 2 GB ram lesz benne (az S2-ben is 1 GB van, és néha úgy érzem, hogy túl gyorsan zár be háttérben futó progikat - bár ez lehet, hogy a custom rom "hibája" is az üzemidő miatt), a felbontás marad, csak RGB lesz, legalább 2.5Ah akksi lesz benne és a használatot segítő egyelőre eye-candy cuccok tényleg hasznos funkciókká válnak.

Dive ever, work never.

(#788) ThorsHUN válasza F-ECT$ (#787) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Khm... az xperia s a 4,3as kijelzoje mellett bir ugyanekkora felbontassal. Igan nem amoled kijelzovel. A huawei sajat negymagosa is 4,5os kepatlo mellett tudja ugyanezt a felbontast, szinten nem amoled. Ami amloed es hasonlo febontassal bir az a nexus galaxy lehet...

(#789) F-ECT$ válasza ThorsHUN (#788) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen az amoled szó kimaradt, de gondoltam az egyértelmű ;)

Dive ever, work never.

(#790) lcee79 válasza floatr (#786) üzenetére


lcee79
őstag

Nem hinném, hogy van olyan optika, aminek jót tesz a zsíros kézzel tapizás :)
Szerintem az a tükörreflexesek képminőségén is rontana, ha rántothús evés után kicsit megfogdoznám :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#791) floatr válasza lcee79 (#790) üzenetére


floatr
veterán

Kétségtelen, hogy marad rajta retek, meg kéne egy kész labor, hogy ipari állapotba hozzad, de a 2-3 évig használt, zsebben tárolt telefon viszonylatában nem történt vele olyan, ami miatt a csereidejére az optika érezhetően rosszabb lett volna. Ráadásul ezeken a telefonokon az az üveglap inkább csupán egy védelem belsőségek számára mintsem valódi optikai elem.

(#792) S_Fon válasza Tuninger (#784) üzenetére


S_Fon
csendes tag

Köszi a hasznos infókat! :)
Örülök, hogy a "fényt nem szerető optikáról", kiderült, hogy nem a kamera hibája!
Ezt érdemes lenne beírni a tesztbe addicionális információnak, hiszen ezt sehol máshol nem tapasztalták a MA-n kívül.

Én itt írtam meg a tegnapi tapis tapasztalatokat:
http://mobilarena.hu/tema/samsung_galaxy_s_iii_a_nagypalyas/hsz_725-725.html

Végül lenne egy Polar Office-os kérdésem, ami szerintem másokat is érint:
http://mobilarena.hu/tema/samsung_galaxy_s_iii_a_nagypalyas/hsz_742-742.html

[ Szerkesztve ]

(#793) ForRedGlory válasza mumk1 (#740) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igen ;]

(#794) Gergosz2 válasza rankesz (#613) üzenetére


Gergosz2
veterán

lol tényleg kivették :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#795) bordi10 válasza Tuninger (#784) üzenetére


bordi10
senior tag

Akkor én is ott álltam körülötted, ismerős a honlap, amit linkeltél tegnap :)
Boggal készíttettem este "normál" géppel, a kijelzők alját tettem egyvonalba a viszonyítás végett.

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#796) atila4 válasza bordi10 (#795) üzenetére


atila4
senior tag

Widget Locker-t használsz? Ha igen melyik téma ez az ics-es kinézet?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#797) bordi10 válasza atila4 (#796) üzenetére


bordi10
senior tag

igen azt :)
megnyitod, kiválasztod, h egyéni csúszka hozzáad és a témák letöltése menüben felülről a 2. lesz..nem az xda-s menüben van, hanem ami a wl honlapjára visz, a témák közé.

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#798) atila4 válasza bordi10 (#797) üzenetére


atila4
senior tag

Köszi :R

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#799) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Valahol lehet kapni, vagy csak előrendelés van?

(#800) manokaki válasza joefasalasso (#799) üzenetére


manokaki
őstag

valahol :)))))

aki ugy hirdeti , hogy már lehet , annál is csak majd jővő héten , már kezd elegem lenni az üzletpolitikájábol egy-két GSMüzletnek :)))

Attila

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.