Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Gergosz2 válasza zack (#483) üzenetére


Gergosz2
veterán

elvileg csak fehér készülékek kerülnek forgalomba. A kékek csak 2-3 hét múlva amik kicsit mások lesznek mint az eddig bemutatottak.

Elvileg a festéssel és ház anyagával voltak gondok, egyszerűen szarul gyártották le és nem illet össze az első panel a hátsóval. LOL.
Szóval gyakorlatilag nem tudták összerakni:D

(#499) SkyLine3000

Valakiknek bejön ez a tepsi, és amúgy sem kötelező S3-at vagy egyéb tepsit venni :U

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#503) SkyLine3000 válasza Gergosz2 (#501) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Persze, h bejön. Akinek nagy keze van, az vegye. De mivel nekem nincs, ezért 4 fölött nekem már tepsi és akadályoz a kezelhetőségben. De azt egy szóval sem írtam, h ettől még szar telefonok lennének. Valakinek a nagy telefon a fétise, nekem meg a szilikonmell. ;] Ez csak egy példa volt...

Rhino666: Én is kihasználom a W-met: Gta3, Gangstarok (összes), Magnetic Football, stb, NFS, Free Motor Race Academy vagy mi, Asphalt 5-6. És mindezt egy magon, izomból. Csak a legutolsó Gangstar fut kicsit gyengébben. Az összes többi hibátlanul megy.
Ja! Plusz dosbox (kedvenc retro gémek), gamebyoy advance emulátor (hogy megspóroljak egy eszközt).
Úgyh örüljünk, h örülünk a saját telónknak, h milyen f@sza. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#504) Gergosz2 válasza SkyLine3000 (#503) üzenetére


Gergosz2
veterán

minap volt cikk róla , hogy elképzelhető még a növekedés, mert a piac elviselne több 5"-os készülékeket is.

Mondjuk van benne valami igazság, mert ha vesszük a Dell streaket ami 5"-os volt, de a DELL mégis belesült.Szerintem ennek az oka , hogy akkor még az átlagos kijelzőméret 4" alatt volt, galaxy S volt 4 "-os, ez meg megjelent 5"-osan. Tehát mindenki mondta rá hogy értelmetlenül nagy telefonnak,túl kicsi tabletnek.
Dell túl nagyot ugrott felfelé, a samu meg azért kicsit lassabban halad előre a nagyobb kijelzők felé.

És most galaxy S3 valőószínűleg nagyon népszerű lesz a maga 4,7"-jával.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#505) Rhino666 válasza Gergosz2 (#504) üzenetére


Rhino666
őstag

A Dell Streak azért nem kellett senkinek, mert indokolatlanul drága volt, fél napig bírta akksival és a képernyőméretéhez képest is hatalmas meg nehéz volt.

Szerk: Hát a kijelző mérete legfeljebb annyiból, hogy 800x480-as felbontás elég darabkás ekkora kijelzőn. Azért a HD2-höz képest (akkor az volt a sláger) nem volt olyan hatalmas a kijelző.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#506) Gergosz2 válasza Rhino666 (#505) üzenetére


Gergosz2
veterán

azért szerintem közre játszott a kijelző mérete is.Meg azért nem csináltak akkora hypot köré mint most a samu.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#507) azopi74 válasza iguana (#485) üzenetére


azopi74
addikt

Azért az ultramobil szegmensben (telefon, tablet) sokkal inkább indokolható a sok mag irányába történő elmozdulás, mint mondjuk a desktop PC-k piacán.
Itt nem lehet gigabyte-os cache-eket, meg ultra intelligens elágazásbecslési áramköröket, prefetch-eket bezsúfolni a korlátozott tranzisztorszámba, az egyetlen üdvözítő út Moore törvényének fenntartására a masszív párhuzamosítás és a masszívan párhuzamosított algoritmusok népszerűsítése a fejlesztők körében.
És persze ennek megfelelően a minél több mag felsorakoztatása jelentheti hardver szinten az előrelépést.
Ez nem is lehetetlen dolog, mivel a tablet/okostelefon piac még az expanziós szakaszát éli, nincs annyira "bebetonozva", mint a PC-s szoftverek piaca. Itt még nem fertőz a PC piacra jellemző kompatibilitási csapda sem.
Még van idő a mobilra fejlesztőket a masszív párhuzamosítás irányába terelni, ami a desktop esetében nem mondható el.
Mennyi ideig is tartott a PC-k esetében az első kétmagos prociktól számítva az, amíg általánossá vált a 4 mag? Valamikor 2004-ben mutatkozott be az első kétmagos Athlon, és csak most vált tömeges igénnyé a 4 magos CPU (8 év telt el ez idő alatt)
Mobiloknál mikor jött a 2 mag?
Tegra 2? Két éve? És ma már minden komolyabb mobilban már négy mag ketyeg. És nincs vége a történetnek, hamarosan itt van a 4 és 8 magos kivitelben is elérhető Tegra 4.
Van egy olyan érzésem, hogy hamarabb lesz 32 magos ARM-os, telefonban vagy tabletben ketyegő kihasznált SoC-unk, mint 8 magos, elérhető árú, kihasznált x86-os desktop CPU-nk.

(#508) Rhino666 válasza azopi74 (#507) üzenetére


Rhino666
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy hamarabb lesz 32 magos ARM-os, telefonban vagy tabletben ketyegő kihasznált SoC-unk, mint 8 magos, elérhető árú, kihasznált x86-os desktop CPU-nk.

Nagyon is valószínű, mert 8 magos x86-os CPU garantáltan nem lesz. Esetleg x86-64, vagy leginkább x64. ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#509) rbalint88 válasza azopi74 (#507) üzenetére


rbalint88
addikt

sokkal egyszerűbb megvetetni a userrel csillió forintért a hamargyorsan elavuló csúcstechnikát, mint rendesen megírni a programokat, os-eket, hogy minimális hardverigénnyel is szépen fussanak -ami így egyrészt kitolhatná a fejlődést és nem kellene már most azon izgulniuk a samsungnál, hogy jövőre hova hokizzák el a 8 magot az s4-ben- másrészt pedig tényleg ki lenne használva a hardver. ja és talán tudná tartani a fejlődést az akkumulátorpiac is, ami jelenleg valahol a béka segge alatt van fejlettségi szintben a hardver egyéb részeihez képest.

ja szőröskijelzős-nagyítóval rohangálok józsikákkal meg remélem ordasul kibasznak és jövőre 4"on lesz fullhd.

(#510) Rhino666 válasza rbalint88 (#509) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát ez a módi. Nézd meg, az optimalizálás egyik legnagyobb híve már régóta fél lábbal a sírban vesztegel (VIA). :(

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#511) tildy válasza SkyLine3000 (#499) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom, nekem a tepsi benn a sütőben, a One X meg többynire a "kacsóimban" :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#512) Gergosz2 válasza azopi74 (#507) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért hozzátenném , hogy jelenleg a pc-k túlnyomórésze irodaPC, így a szövegszerkesztéshez meg az internetezéshez teljesen felesleges 2 magnál több.

Telefonokban is magok száma reklámfogás, az android is nemrég lett képes a többmagos processzorok kezelésére.
(3.0 -ás verziótól, ami ha jól tudom csak tableteken jelent meg, szóval gyakorlatilag az ICS megjelenésétől támogatja)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#513) iguana válasza azopi74 (#507) üzenetére


iguana
őstag

Azért az ultramobil szegmensben (telefon, tablet) sokkal inkább indokolható a sok mag irányába történő elmozdulás, mint mondjuk a desktop PC-k piacán.

Miért?
Komolyan kérdem.
Pont az ilyen területen várható el a "csökkentett" számítási kapacitás a mobilitás előnyére. (értsd nem kell fél nap után kompromisszumot kötnöd, és töltést keresgélni)
Miért kellene tablet, vagy ráadásul desktop képességgel felruházni egy okostelefont, amikor kivérzik pl. 2 órás masszív akkus használat mellett?

desktop bedugva állandóan, laptop korlátozva, de szintén.

na de egy telefon?
mobil telefon.

tegra X, meg minden elképesztő technika...
tök jó, töltőn.

Mégegyszer:
A jelenlegi számítási képességet én nem használom ki.
Nem érdekel a legújabb játék, de nagyon értékelném, ha végülis a mobil az lenne, ami:
MOBIL.
gps, wifi, mobilnet "kompromisszum nélkül".

ki a fenét érdekel, hogy megy a legújabb dühös madarak 3D stb., ha munkára akarom használni a mobilom/okostelefonom, nem pedig bohóckodásra?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#514) Rhino666 válasza iguana (#513) üzenetére


Rhino666
őstag

A Motorola gondolt rád is, ott a Razr MAXX. ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#515) iguana válasza Rhino666 (#514) üzenetére


iguana
őstag

tudom, razr-om van, és tervezem a maxx battery kit beszerelését :)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#516) azopi74 válasza iguana (#513) üzenetére


azopi74
addikt

"A jelenlegi számítási képességet én nem használom ki.
Nem érdekel a legújabb játék, de nagyon értékelném, ha végülis a mobil az lenne, ami:
MOBIL.
gps, wifi, mobilnet "kompromisszum nélkül"."

Akkor ide egy f*sza speckókkal rendelkező feature phone kell, nem pedig egy ún. "okostelefon". :-) Mert ugyanis az ún. okostelefonok jelenleg sajnálatos módon az általad preferálthoz képest pontosan ellenkező irányba haladnak....

(#517) azopi74 válasza Gergosz2 (#512) üzenetére


azopi74
addikt

"Azért hozzátenném , hogy jelenleg a pc-k túlnyomórésze irodaPC, így a szövegszerkesztéshez meg az internetezéshez teljesen felesleges 2 magnál több."

Hát azért az otthoni PC-ken általában fut egy tűzfal vagy vírusirtó a háttérben, a media streaming a házikonzolra meg egyéb eszközökre, a search index, plusz a gyereknek az utorrent, valami normálisabb letöltésvezérlő, facebook-kliens, twitter-kliens, Google+ - kliens, youtube, dropbox, stb, és akkor még nem is mondtam sokat....

Kell ide a 4 mag...

Az irodaPC-ken meg a távfelügyeleti eszközök cseppet sem erőforrás-kímélő ügyféloldali alkalmazásai, szoftver audit eszközök, meg minden egyéb sz*r, amit a központi IT fontosnak tart, de a júzer életét pokollá, "számítógép"-ét pedig egy utolsó zombivá teszik :)

Bizony oda is kell a minimum 4 mag... :)

(#518) iguana válasza azopi74 (#516) üzenetére


iguana
őstag

Mert ugyanis az ún. okostelefonok jelenleg sajnálatos módon az általad preferálthoz képest pontosan ellenkező irányba haladnak...

ez az én bajom/hisztim.
és igen, szemellenzős vagyok:
nem tudom elképzelni, hogy kinek van szüksége 4 magra (mit realizál szemben akár 1 maggal, ami akár rendesen, használható is. (lehetne)

befejeztem az off-ot.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#519) Xero válasza Gergosz2 (#501) üzenetére


Xero
nagyúr

"Valakiknek bejön ez a tepsi, és amúgy sem kötelező S3-at vagy egyéb tepsit venni "

Mivel a top android alapú készülékek egyre nagyobb lapátok, így aki a leggyorsabb android alapú eszközt szeretné, annak bizony kötelező megbarátkozni vele. Ez itt a probléma.

(#520) Tuninger válasza iguana (#518) üzenetére


Tuninger
addikt

Azért van szükség 4 magra, hogy Asphalt 7-et tudd játszani az okosTV-n FullHD-ban 50"-on. Jövőre meg a Crysis 3-at. És azért, hogy a telefonok szeletet harapjanak ki az XBOX/PS3/egyéb konzol piacból. És oda fokozatosan vezet az út...

Az S2 mali400-a körülbelül a GeForce2 GTS teljesítményére képes. Az iPad 3 teljesítménye már-már súrolja az ATI 9700 PRO teljesítményét, mindezt töredék fogyasztással. Konzol gaming, ez a jövő. Meg az, hogy a telefon mindent kiváltson, lásd pl a laptop dokkos Motorola Atrixot, oda is kell a teljesítmény...

(#521) iguana válasza azopi74 (#517) üzenetére


iguana
őstag

'ezeréves' 1 magos laptop is ezt mind elviszi otthoni felhasználás mellett.
igaz 720p filmet már nem annyira. na bumm.

amit felsoroltál igazából memória igényesek. szinte semmit nem profitálnak a több magból.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#522) Tuninger válasza Tuninger (#520) üzenetére


Tuninger
addikt

Két kép az előbb vázolt már nem is olyan távoli jövőből... és ez még csak a kezdet...

[ Szerkesztve ]

(#523) Xero válasza Tuninger (#522) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez nem a jövő. Ez a jelen egy ideje.

szerk: És nem egyszerű tükrözésről van szó ahogy a videon is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#524) iguana válasza Tuninger (#520) üzenetére


iguana
őstag

jó legyen, nem bánom.

de hogy lesegetnem kell a töltést, hogy bekapcsoljam e a wifit, vagy navigáljak 10-20 percnél tovább, mert esetleg később tudok e majd telefonálni(!)..nah itt szarom le milyen erős is a hardver bent.
leszarom.
használni akarom.
min. 2 napig.

vicc, hogy sacc/hass 70%-ban ott ül a ki nem használt, speciális csilivili erőforrás, és a "normális" hétköznapokban szart sem nyújt, de fogyaszt úgy önmagában, hogy amire végülis ki lett találva azt kompromisszumokkal teljesíti.

ellenben mantrázhatom magamnak meg másnak a számítási teljesítményeket stb.
éljen.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#525) Tuninger válasza iguana (#524) üzenetére


Tuninger
addikt

Talán lassan eljön az aksik reformja is, a Motorola Razr Maxx már jó irányt mutat. Maradt vékony, de nagy aksit kapott, amit hamar fel lehet tölteni. Valami ilyesmi kellene a többi telefonba is.

Xero: el is felejtettem a Real Racing 2-őt, pedig tátottam a számat mikor először láttam

[ Szerkesztve ]

(#526) zack válasza Tuninger (#520) üzenetére


zack
nagyúr

Kissé keverve vannak a dolgok.
A mobilitás az elsődleges szempont minden telefonnál. Hiszen az az elsődleges célja, arra teremtették, hogy a használója bárhol van, bármilyen helyzetben elérhető legyen.
Ennek alapfeltétele a méret. Ha nem így lenne, mindenki tabletekkel rohangálna.
Ez a méret már elérte azt, hogy nem lehet kényelmesen magaddal vinni, ha mondjuk egy farmer+poló kombóban mennél el. A sort+polóról nem is beszélve nyáron. Ezek mind mind olyan dolgok amiket át lehet hidalni, de problémát ill. fejtörést okoz a mindennapokon túl, hogy vigyük el úgy, hogy ne legyen baja. Erre szerintem 4-4.3 col a plafon, de ez se mindenkinek, mert már ez is sokaknak túl nagy és kényelmetlen.

Ezért is gondolom, hogy a holografikus, ill. kivetített kijelző rövidesen teret fog nyerni. Szerintem ebből a technológiából még kirántják amit lehet, aztán jön a váltás.
Szerintem 3-4 év...
Muszáj lesz valami újdonság, mert elfogytak a fícsörök amikkel el lehet adni drága pénzért egy csúcs kütyüt. Az hogy 8 helyett 12MP lesz a kamera ez nem újdonság, vagy hogy a tárhely megduplázódik ugye ez sem.
Elfogytak az újdonságok, és egyre nehezebb lesz eladni a felsőkategóriát, ha nem jön változás. Megpróbálkoznak ezzel a 4 maggal meg az egyre nagyobb kijelzőkkel, de ha nem lesz sikeres, nem fogják eröltetni ezt az utat, mert a fejlesztések nem fogják visszahozni a lóvét. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#527) zack válasza Xero (#523) üzenetére


zack
nagyúr

Te játszanál így? Mert én nem. Úgy akad mint állat. Gondolom nem elég a vezeték nélküli sávszél. Egy multiplayer játéknál meg még ott lehet a vezeték nélküli technológiából adódó input lag, ami szinte játszhatatlanná teszi a játékot. Tudom ,mert próbáltam N-es Wifi-n FPS multit játszani. Élvezhetetlen.
Ez a technológia szerintem zsákutca.

Wii-nél, és X360 kinect-nél is óriási a késés a megtett mozdulat és a megjelenő kép között.
Ezért nem vettem, mert a box program jó lenne plusz edzéseknek. De úgy hogy ütök egy 4-es kombinációt, majd 2 sec alatt látom viszont..Hát köszönöm szépen ebből nem kérek. :(
Az ötlet jó, de a technológia még kevés hozzá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#528) sagit válasza SkyLine3000 (#499) üzenetére


sagit
addikt

Nagyjából lesz@rom hogy képtelen vagy ezeket kezelni, igazából nem is akarod de ez már a te bajod.

(#479) azopi74: igénytelenség? kifejtenéd?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#529) mumk1 válasza Cathulhu (#460) üzenetére


mumk1
addikt

Azért ez így, ebben a formában nem teljesen igaz. Az 5. mag igen jó készenléti időt tesz lehetővé és nem csak papíron. :DDD Nálam volt már nem egyszer, hogy egy éjszaka alatt (8h) wifin, minden szinkron bekapcsolva, ugyan annyit mutatott reggel, mint este az akku állapot, de még a legrosszabban beállított gépek is elmennek 8 órát max 3% akku eséssel. Az tény, ha megizzasztják a Tegrát, akkor zabál mint állat, de pont a készenléti idejét nem kellene ledegradálni. ;)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#530) Ricardo válasza SkyLine3000 (#503) üzenetére


Ricardo
félisten

"Én is kihasználom a W-met: Gta3, Gangstarok (összes), Magnetic Football, stb, NFS, Free Motor Race Academy vagy mi, Asphalt 5-6. És mindezt egy magon, izomból. Csak a legutolsó Gangstar fut kicsit gyengébben. Az összes többi hibátlanul megy.
Ja! Plusz dosbox (kedvenc retro gémek), gamebyoy advance emulátor (hogy megspóroljak egy eszközt)."

Így kibír 3-5 napot?

(#531) osszaki válasza Tuninger (#520) üzenetére


osszaki
tag

Jaj ne nevettes már. :) Van pcm és konzolom is, de soha nem szeretnék így játszani. Gyanítom aki komolyan akar játszani, annak ez a fajta bohóckodás nem fog bejönni. Pláne nem otthon, ahol normális keretek közt tudna játszani. Mert azt talán megértem,hogy utazáskor,de a minõségi játszást -pc & konzol- sose fogja lenyomni. Aki meg így akar játszani tv-n az meg is érdemli. :D

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#532) rígel válasza ForRedGlory (#477) üzenetére


rígel
őstag

Előfordul az ilyen mindenkivel, nehogy a szívedre vedd...

[ Szerkesztve ]

(#533) Borosz


Borosz
senior tag

Húúúú! És mikor jön már a Galaxy MXVII...? :W

(#534) rígel válasza hallerlaller (#482) üzenetére


rígel
őstag

És mi volt a lényeg? A fogyasztás. Hogy milyen módon csökkentik nem mindegy? Persze hogy szerepe van ebben a memóriakezelőnek, csakúgy mint az 5. magnak.
"Kioktatásból" pedig nem kérek..

[ Szerkesztve ]

(#535) hallerlaller válasza rígel (#534) üzenetére


hallerlaller
addikt

ok! :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#536) tzsolesz válasza Cathulhu (#451) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ki állította hogy az LG jobb? (Gondolom rám gondoltál, vagy Zack-re).
Én csak azt mondtam, hogy a kezelőfelülete érezhetően gyorsabb, és hamarabb reagál az érintésre is. Ide tartozik még az is, hogy Zack említette hogy a kijelző is szebb szerinte.
Itt most még csak olyan dolgokról van szó, amik videón keresztül átjönnek. Ha megjelenik az X4 HD, akkor majd a többi dologra is fény derül. Miért törvényszerű, hogy az LG, vagy a HTC rosszabb telefont kell gyártson mint a Samsung? Ezek pusztán sztereotípiák a három gyártó egymáshoz való viszonyulásáról. Egy hangyafasznyit sem tartom minőségibb gyártónak a Samsungot a HTC-től pl. Az LG-től minőségibb egy kicsit, de a felső kategóriában már nem nagy az előnye mostanság.
Optimus 2X, vagy 3D-nek is van olyan minőségi érzete mint egy S2-nek. Az más tészta, hogy nekem pl. az SGS2 kellene a három közül.
Ezért is mondtam, hogy várom az X4-et. Kíváncsi vagyok milyen optikát pakolnak bele, és milyen lesz a kamera szoftvere. Illetve arra a híres 2150mA-es akksira is, és az üzemidőre.
Mindent egybevetve nekem kifejezetten bejön az SGS3, mint formaterv, mint szolgáltatás, mint hardveres felszereltség tekintetében. De 4 versenyzős lesz a 4 magosok mezőnye, és mindet figyelembe kell venni mérceként. Olyan nincs hogy egy telefon mindenben jobb a másiktól. Egyik ebben, a másik abban. :K

[ Szerkesztve ]

(#537) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem ez a kedvenc mondatom a tesztből...

A pont nálunk vendégeskedő Galaxy Pocket, amely egy harmincegynéhány ezer forintos telefon, konkrétan tök ugyanilyen anyagból épül fel.

Ez az ami szerintem még mindig nagyon gáz. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#538) tibi683


tibi683
tag

Ez az ugorjatok egymás nyakának emberek külső szemlélőként(nem vagyok se samus se htc-s még almás sem :D) elég érdekes ez a tiéd a szar mert hamarabb lemerül, nem mert a tiéd mert pentilmátrix meg műanyaaag :D
Az én szubjektív véleményem a következő(akit érdekel elolvassa akit nem meg nem ennyi :D):
Elsőnek vegyük a kijelzőt! ezaz de f@sza 4,7' yeaaah majd mikor nyáron mész a strandra vagy egyszerüen csak mész valahová rövidnadrág atléta hopp...hova teszed a telefont tudom a rövdinadrágnak is van zsebe de ha zsebre rakod olyan mintha 2...lenne plusz elég kényelmetlen :\ :D ÉS attol nem jobb egy kijelző mert nagyobb ez hülyeség! 4'-xxl-es kezüeknek4,3'-nál nem kell nagyobb:
-annál nagyobb kijelző kényelmetlen egykezes használatkor, ha egy kézzel fogom akkor nem tudom megfelelően kezelni nem tudom bejárni a kijelzőt ha közben változtatom a telefon helyzetét a kezemben akkor betudom de akkor meg a stabilitás rovására megy...!
(Tapasztalat One X)
-netezés: tudom jobb nagy kijelzőn netezni ezt aláirom...de ott van az inteligens nagyítás multitouch, szöveg tördelés amik azért vannak hogy kisebb kijelzőn is kényelemesen tudjanak az emberek netezni :) De alap dolgokat tökéletesen meglehet tekinteni egy 1 mag
3,5'+ os telefonon is!
-szövegszerekesztés: Ez egy telefon...nem ezen akarjunk már szakdogát írni, de elismerem hasznos és fontos funkcio! De egy docx et már egy vodafone 845 iphone 2g vel is meglehet szerkeszteni ehez nem kell nagy kijelző!
-kép\videó nézés\szerkesztés(o.O)?:Kép videó jobban mutat rajta és ez igaz ez tény. :)
De nehogy már ezen nyomjuk a Photoshopot videó vágást ezek preciz folyamatok amikhez stabol környezet kell nem a buszon kell ezt csinálni otthon meg ott a jó öreg pc... :D
-Akkumulátor: Sajna azt veszem észre hogy a telefonok csak jönnek velük az ujabb technológiák de az akkumulátorok nem tudnak felmutatni semmilyen érdemleges fejlődést és ez szomorú! :\
Tudom tele van helyesirási hibákkal miket irtam de nem kell belekötni köszönöm ;)
Nah de akinek tetszik az S3 az vegye csak nyugodtan ;)
A vásárlók fele csak azért fogja megvenni mert ez az új és Drága! (nah ök nem fogják soha kihasználni a telefont :) 1 hétig megy a nyomkodás aztán pihen szépen a zsebben)
a vásárolók másik fele akik azért veszik meg mert most ez a csúcs teljesitményben (geekek)
és lesz egy vékony réteg akik okosan vásárolnak körültekintően mérlegelve és nekik pont ezkell!
Nah ez volt az én véleményem aki bele szeretne kötni az tegye :D ráérek vitatkozni :)

akiknek ugyis

(#539) Xaels


Xaels
félisten

Maradjunk a témánál. Lenne egy kérdésem, mivel a cikkből nem derült ki, hogy a 16GB-ból mennyi áll rendelkezésre?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#540) Probber


Probber
őstag

Hát méretügyileg nem egy kézbarát készülék és emellé még egy pocsék anyaghasználat is párosul. A dizájn olyan amilyen, igaz abban egyik Galaxy modell sem remekel. Egyébként hardveresen nagyon egyben van, brutális mire képes. Érdekes, hogy milyen jól bánik az aksival, ez totál meglepett. Az meg, hogy ennyire lesi (szenzorozza, páztázza, radarozza :) ) minden tekintetünket a készülék, engem lehet, hogy idegesítene (tudom ki lehet kapcsolni).

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#541) lcee79 válasza tibi683 (#538) üzenetére


lcee79
őstag

Van egy 2,2 méteres 130 kilós ismerősöm, odaadtam neki a ONE X-emet
kisebbnek nézett ki a kezében a telefon mint egy lány kezében egy iPhone :D

Akinek csúcsmobil kell (mert az a legjobb, és legkevesebb kompromisszummal jár a többihez képest) az kapja a nagy kijelzőt ha kell ha nem
Aki elutasítja a nagy kijelzőt az elutasítja a csúcsmobilt vagy vesz egy iPhone-t mármint, aki feleslegesen annyi pénzt (200-220 ezer ft-ot egy kis telefonért) akar elkölteni egy szerintem kevésbé használható dologra. saját vélemény, nem kell vele vitatkozni biztosan van sokmillió vásárló aki ezzel nem ért egyet...

A többiek meg vesznek vagy egy HTC-t vagy egy ilyen samsungot, és örülnek...
mert amíg új lesz és szép meg minden addig örül és kész.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#542) lcee79 válasza Probber (#540) üzenetére


lcee79
őstag

"Az meg, hogy ennyire lesi (szenzorozza, páztázza, radarozza ) minden tekintetünket a készülék, engem lehet, hogy idegesítene (tudom ki lehet kapcsolni)."

Mondjuk ez és társai (facebook és más közösségi oldalak) azért jók, mert
ha pl én amerikai kormány (vagy más aki szereti tudni ki mit csinál) lennék, akkor ennek nagyon örülnék... :) (ja mondjuk nem annyira vicces de azért így van)
Az emberek önként megmutatják hol vannak, mit csinálnak épp, ettől jobban már nem is lehetne ellenőrizni az emberiséget :)
Felügyelet alatt vagyunk és önként vállaljuk :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#543) donceleger8 válasza tibi683 (#538) üzenetére


donceleger8
őstag

Én egyet értek veled!
A mai mobilokra mindent rámondanak a gyártók, hogy mindent meg lehet velük csinálni, és ez sulykolják az emberek fejébe, sokan pedig benyalják ezt a marketing maszlagot!
Bizonyos szempontok szerint végül is mindent lehet rajta csinálni, csak a hogyan meg az eredményesség a kérdéses.
A telefonokon található kép és videoszerkesztő csak bohóckodásra jó, a pár megás méretével eltörpül a számítógépen lévő photoshop-tól! A videoszerkesztéstől meg röhögnöm kell, ahhoz mondjuk szükségeltetik egy komoly codeckészlet, illetve egy komoly VGA is, nyilván nem a telefonokba szerelt miniatűr grafikus gyorsítóval fogunk komolyabban videókat szerkesztgetni!
A kijelző meg lehet bármekkora, még a 10.1"-os netbook is majdhogynem kevés az oldalak tökéletes megjelenítéséhez, vagyis azon is nagyítani kell, hogy olvasható legyen minden! Ha meg így is úgy is nagyítunk, akkor nem mindegy mekkora a kijelző? Én elvagyok 3,5"-on is, persze nagyobb kijelzőn ez a tevékenység kényelmesebb lehet, de nem hinném hogy mérvadó.
Szövegszerkesztés. Szerintem pont arra jó az office, hogy megnézzük a dokumentumainkat, szerkesztésre az érintős felület miatt szerintem alkalmatlan. Illetve excelben komolyabb függvényeket sem telefonon fogunk megoldani.

Szerintem a csúcskategóriában már rég nem a hasznosság számít, hanem az, hogy elmondhassák magukról, a miénk ezt is tudja, meg azt is! Igaz, szinte valós érték nincs mögötte, de legalább tudja! Ellenben naponta lehet tölteni.

Mondjuk az hogy műanyag, ebben a kategóriában tényleg gáz egy kicsit, viszont ha jól van összerakva, akkor nem vészes. Nekem fontosabb az anyaghasználatnál a szépsége, de az meg rondább lett az elődhöz képest.

Én folytatnám a topic címét, vagyis "Samsung Galaxy S III - Csúcstámadás, de elbukva" címmel!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#544) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Szerintem azert a sok vitanak is egy a vege:
Az s3as hardveresen bazijo, de kulcsinre a HTC 1X szanaszet veri.
Magyaran, ha a HTC 1Xbe csomagolnak a samu s3asat (bovithetoseggel, slcdvel) es ratolnanak egy sense-t akkor megkapnank a tokeleteshez kozeli telot:)

(#545) Gergosz2 válasza azopi74 (#517) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezekhez is bőven elég a két mag :U

Látom jól beléd sújkolták, hogy vedd a 4 magos mert az atuti azzal minden gyorsabb lesz.
Vlamilyen szinten igaz is, de vállalkozásnak nem célja hogy 5 mp helyett 4 alatt töltsön be egy word dokumentum, nem éri meg a plussz befektetést.

De ha most sem hiszedel akkor nézd meg a Steam statisztikákat.A játékoknál ahol indokolt lenne a 4 mag használata, mégis több mint 50 % 2 magos gépet használ.
[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#546) pws


pws
aktív tag

Szánalmas ez a Samsung design. Nehezen értem, miért nem vesznek fel egy tervezőt, aki tudna valami "eredeti" formát alkotni /lásd SE Arc, Moto Razr stb/. Szégyen egy ekkora cégtől, hogy csak minimálisan kozmetikázza az IPhone designt / amit a bíróság rákényszerített/. Ez nem más mint a Samsung gyártósorok technológiai komponens demója.
És ez már a 3ik generáció :(((

[ Szerkesztve ]

(#547) Gergosz2 válasza pws (#546) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekem tetszik :))

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#548) donceleger8 válasza ThorsHUN (#544) üzenetére


donceleger8
őstag

Azért ez így kemény kijelentés! Tedd hozzá, hogy számodra, mert azért sokan vannak úgy vele, hogy az android, mint rendszer nem tetszik nekik, így lehet akármilyen vas a készülékben, az android miatt nem lehet számára a tökéletes telefon!

Ami egyébként nem is létezik, mint ahogy a tökéletes nő sem létezik! :)

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#549) pws válasza Gergosz2 (#547) üzenetére


pws
aktív tag

Persze, nem rossz az eredeti forma amit nyúltak. :DDD

(#550) tibi683 válasza Gergosz2 (#545) üzenetére


tibi683
tag

Köszi a hasznos linket :) donceleger8 nah akkor már nem vagyok egyedül :) énis 3,5'on vagyok tökéletesen elég :) Ám is hülyén néznék ki puskáznék egy 4,7' os teloval kicsit sem lenne feltünő :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.