Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55001) dancsuri válasza Cobretti13 (#54994) üzenetére


dancsuri
veterán

Na latod! ezert kaptak fel a vizet nehanyan, semmi gondod de irod hogy keves a ram. Soha nem is lesz tobb (legfeljebb kozvetlen bekapcsolaskor) akar mennyi ramod lehet a rendszer telepakolja, de soha nem engedi elfogyni. Ha nem lehetne megnezni az aktualis ram mennyiseget soha nem tunne fel hogy milyen keves a szabad ram

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#55002) havri1 válasza dancsuri (#55001) üzenetére


havri1
félisten

Ez azért ebben a formában nem teljesen igaz.
Ha teleszemeteli a rendszermemóriát mindenféle olyan programmal, amit nem használsz, de fut a háttérben, akkor megnyitsz teszem azt egy futó skype mellett egy dolphin böngészőt. Pont elég a memória még. Bejön egy hívás, kapsz egy sms-t, illetve meg kell nézned egy emailt, ezért a folyamat kezdetekor leteszed háttérben a böngészőt. Befejezed a hívást, sms, email, és mennél vissza a böngészőre, de mivel nem volt elég szabad memória a rendszernek, így bezárta a dolphint, és kezdheted elölről a webezést.
Írták itt páran már, pl banki belépéskor ez marha gáz.
Viszot ha ki van ürítve a rom, az olyan alkalmazásoktól, amik feleszik a memóriát - és amúgy sincsenek használva - , akkor van bőven hely a rendszeresen használt alkalmazásoknak. Nem fog bezáródni a tárcsázó, az email, a böngésző, és a viber meg a többi.

havri

(#55003) MunezXBK válasza apaszka (#54984) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem folyamat H+ jelent meg a kijelzőn. Te merre jártál? :DDD

(#55004) Cobretti13 válasza havri1 (#54995) üzenetére


Cobretti13
tag

Szeretném megköszönni havri1 , Peti N95,dancsuri és apaszka hozzászólását. :R
Erre voltam kíváncsi...
Belakom a gyárit és majd meglátjuk milyen lesz.Csak hétvégente vagyok csak itthon,úgyhogy a jövő héten meglátom mire elég a stock.

[ Szerkesztve ]

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#55005) dancsuri válasza havri1 (#55002) üzenetére


dancsuri
veterán

Legyszi ne kezd el cifrazni. pontosan ugy van ahogy irtam (nem valahol olvastam hanem tudom) torolj fagyassz mindent . es egy nap hazsnalat utan utoleri azt aki semmit nem csinalt csak hasznalta (kiprobalva)

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#55006) Rem-X


Rem-X
senior tag

Megpróbáltam visszarakni a gyári 4.1.2.-es backupomat s 4.2.2-es Paranoidról a 2.5.0-ás TWRP-vel de visszaállítás során FAILED hibával elszáll és nem is tud bebootolni nem meglepő módon ezután... :( A Paranoid simán visszament...

Attól tartok itt is az lehet hogy megvariálták a filerendszert a 4.2-ben... :S Van valami módja mégis visszatérni?

Try again, fail again, fail better!

(#55007) havri1 válasza dancsuri (#55005) üzenetére


havri1
félisten

Én nem cifrázom, évek óta így használom, és tökéletes minden droidon:)
Mindenki úgy használja, ahogy akarja, én leírtam az én álláspontom a ram mizériával kapcsolatban.
S3 vs stock rom = borzasztó memóriakezelés.

havri

(#55008) havri1 válasza dancsuri (#55005) üzenetére


havri1
félisten

Elfelejtettem írni, távol álljon tőlem, hogy vitába száljak bárkivel is! Én csak azt írtam le, amit tapasztaltam!
A szolgáltatások nagy részét kivéve a romból, nekem pl a dolphint sose zárja be, míg egy stock romnál (most ez van fent, még nem volt időm piszkálni) a böngésző sokszor indításnál a kezdőképpel fogad.
Viszont ha én érzem rosszul, akkor erre mi a magyarázat? Csak azért, mert akkor más irányban kell elindulni.
A memóriakezelésért a rom és a kernel is felelős? Vagy csak ez vagy csak az? Vagy egyik sem?
Mert lehet akkor csak beállítás, vagy rossz felhasználói szokás kérdése az egész.
Az biztos, nekem ugyanazok az appok vannak mint S2-n, és ott sose volt ilyen problémám.

havri

(#55009) apaszka válasza MunezXBK (#55003) üzenetére


apaszka
veterán

Pl kórház, Budai út,az egyetem környékén? A fiam is panaszkodik, hogy Fehérvár vacakabb mint Mór lefedettség terén.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#55010) dancsuri válasza havri1 (#55008) üzenetére


dancsuri
veterán

En se vitanak szantam :R viszont aki csak hivatalos appokat hasznal kevesebb a gondja

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#55011) DonMedve válasza Piwi (#54999) üzenetére


DonMedve
addikt

Kicsit már nyekergősnek éreztem a rendszert.Mondom tolok egy wipe-ot rajt,azt csak helyreáll.
Tudom,hogy elfelejti,meg ráadásul amikor elindul a rom akkor kéri a wifi beállításokat,nálam statikus ip van,nincs DHCP és már ott megbukik a dolog.Mindent beírok neki,és kidobja amit említettem.
Csináltam backupot,azzal semmi gond.Próbáltam másik rommal is volt amelyikkel fellépett,volt amelyikkel nem.Érdekes dolog,még nem jöttem rá mi a baja. :(

amuba:Köszi,majd lehet kipróbálom. :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#55012) Jadro válasza Rem-X (#55006) üzenetére


Jadro
veterán

Szerintem odinnal dobj vissza egy 3 fájlos 4.1.2-t és arra próbáld meg rátenni a backupodat.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#55013) Rem-X válasza Jadro (#55012) üzenetére


Rem-X
senior tag

Igen ettől tartottam én is.... :-(

Try again, fail again, fail better!

(#55014) Anulu79


Anulu79
addikt

S Pen-t vagy hasonló "ceruzát" használ valaki? Lehet kapni egyáltalán a telefonhoz ilyet?

(#55015) Gizmo94 válasza Rem-X (#55013) üzenetére


Gizmo94
veterán

Mitől? Pár perc az egész, igen egyszerű művelet mindkettő..

Anulu: nem használok, de lehet, vaterán is van egy rakás, meg ebayen is..

[ Szerkesztve ]

(#55016) nbukta77 válasza Anulu79 (#55014) üzenetére


nbukta77
addikt

Minek neked spen? F@szt rajzolni? :)

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#55017) Anulu79 válasza nbukta77 (#55016) üzenetére


Anulu79
addikt

"Rönó" jelet. :DDD

Amúgy tényleg érdekelne valaki véleménye aki használ ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#55018) Jadro válasza Rem-X (#55013) üzenetére


Jadro
veterán

De mi ezzel a baj? A beállításaid meg a dolgaid ott vannak a mentésben. Elvileg hamar megy, ha sikerül. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#55019) Rem-X válasza Jadro (#55018) üzenetére


Rem-X
senior tag

Az eredeti Samu romok fellelhetőek valahol?

Try again, fail again, fail better!

(#55020) w333


w333
félisten

Parancsolj : Link de előbb válaszd ki a telefon típust ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55021) dobobazsy


dobobazsy
őstag

nem tudtok egy fain stock 4.2.2-re hajazó ROM-ot? kellene egy teljes gyalu a telónak, de ugyan azért a stock 4.1.2-ért nem visz rá a lélek, hogy újra belakjam :DDD
vagy esetleg nem portolta valaki a sima SIII leaked 4.2.2-jét SIIILTE-re?
ki próbálnám :O

(#55022) Piwi válasza dobobazsy (#55021) üzenetére


Piwi
addikt

LTE-re nem sok rom van.. Gondolom a sok RAM miatt felesleges a romolás :D

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#55023) Garsza


Garsza
veterán

Helló tudnátok nekem ajánlani valami jó 4.2.2 Romot 9300 -ra. Mindegy hogy gyári vagy custom az a lényeg stabilan és gyorsan fusson. Az se gond ha nem minden gyári alkalmazás van benne mert nagyon keveset használok közülük. Esetleg létezik valami megoldás hogy egy adott romból kiszedjem a nekem nemszügséges programokat és úgy rakjam fel a telóra?

(#55024) dobobazsy válasza Piwi (#55022) üzenetére


dobobazsy
őstag

hádenemá :( most azé' mer van sok RAM, lehetne sok ROM is mivel az pozitívum..
és én amúgyis a gyári 4.2.2-t tenném fel (persze a leaket). kár, hogy az LTE-sre nem szivárgott ki :W

(#55025) Jadro válasza Rem-X (#55019) üzenetére


Jadro
veterán

Itt megtalálod őket: http://www.samfirmware.com/

Az első hozzászólásban találsz szolgáltatói utolsó romokat is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#55026) [P]laci válasza Garsza (#55023) üzenetére


[P]laci
senior tag

Esetleg ezzel tégy egy próbát:
- ez samsung base: Omega v46.1 Jelly Bean 4.2.2
- AOSP: ParanoidAndroid 3.60
- AOSP: LiquidSmooth

[ Szerkesztve ]

(#55027) vico03


vico03
tag

Sziasztok!
Nem tudom minek tudható be de a napokban iszonyatosan belassult a telefonom, a böngészőt kb. 1-1,5 perc alatt meg is nyitja..... :O
Tudnátok segíteni mit tegyek vele, a rendszerben lévő gyári beállítás visszaállítása segít?
Vagy létezik "komolyabb" visszaállítás?
így sajnos a telefon szinte használhatatlan.
Köszönöm előre is!

(#55028) mgTerminator válasza havri1 (#55007) üzenetére


mgTerminator
veterán

Abszolút semmi probléma a memóriakezeléssel, egyszerűen csak túl sok szolgáltatás fut a hárrérben ha kell ha nem...

(#55029) Garsza válasza [P]laci (#55026) üzenetére


Garsza
veterán

hogy kell ezeket letölteni mert én nem találom a letöltő linket.

(#55030) kali válasza vico03 (#55027) üzenetére


kali
legenda

szia,

biztos, hogy segít, illetve recovery alatt wipe data (factory reset), és a wipe cache partition!

(#55031) w333 válasza kali (#55030) üzenetére


w333
félisten

+1 vagyis teljes wipe ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55032) vico03


vico03
tag

Most nézem hogy már a pc sem ismeri fel usb kapcsolattal ...... telefont tölti de semmi.
Valami ötlet??

(#55033) w333 válasza vico03 (#55032) üzenetére


w333
félisten

Usb hibakeresés be van kapcsolva ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55034) vico03 válasza w333 (#55033) üzenetére


vico03
tag

Bocsi a "lámaságomért" de azt hol találom?

(#55035) dobobazsy válasza vico03 (#55034) üzenetére


dobobazsy
őstag

fejlesztői beállítások

(#55036) Peti N95


Peti N95
aktív tag

Kellene nekem egy gyors HELP!
A híváslistámat le tudom valahogy menteni, hogy gyalulás után meglegyen az összes eddig ill mostanában tárcsázott szám? (ezek nincsenek névjegyzékbe mentve, nem is akarom! Csak jó, hogy ha elkezdem beírni a számot, ha már hívtam, kidobja, és nem kell végig beírni) munkám miatt lenne fontos!

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#55037) vico03 válasza dobobazsy (#55035) üzenetére


vico03
tag

Köszönöm.
Nincs pipa az usb hibakeresés pontnál!

(#55038) w333 válasza vico03 (#55037) üzenetére


w333
félisten

Kapcsold be és próbáld újra csatlakoztatni Usb -re ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55039) nbukta77 válasza Cobretti13 (#54994) üzenetére


nbukta77
addikt

Ne haragudjatok,de allandoan ezt a ram dolgot olvasni. Negany ember olyan tudatlan az android memoria kezeleset illetoen. Nekem meg eszembe sem jutott,hogy nezegessem mennyi ramom van,mert tudom, hogy hogy mukodik.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#55040) w333 válasza nbukta77 (#55039) üzenetére


w333
félisten

Mindenkinek !!!

Android Memóriakezelése!!! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55041) vico03 válasza w333 (#55038) üzenetére


vico03
tag

:W Úgy néz ki hogy elnyíródott az usb kábelem, pont jókor mikor le szerettem volna menteni az adataimat! :W
Le tudnátok részletesen írni hogy hogyan tudom megcsinálni a recovery alatt wipe data (factory reset), illetve a wipe cache partition -t!

(#55042) havri1 válasza w333 (#55040) üzenetére


havri1
félisten

Nem az androiddal van probléma, hanem az S3 csinál valamit másképp, hisz S2 vel ugyanazokkal a programokkal semmi baj sincs.

havri

(#55043) w333 válasza vico03 (#55041) üzenetére


w333
félisten

Parancsolj : Link szerintem ez segíteni fog ;)

(#55042) havri1

Akkor el kell felejteni a gyári rendszert és "Paranoid vs CM 10.1" kell használni !
Ismerem én az S3 -t, nekem LTE volt 2GB/RAM -al, de még ott is voltak néha apró mikro lagg és akadások :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55044) nbukta77 válasza Anulu79 (#55017) üzenetére


nbukta77
addikt

Vegyel meg mindent az s3-hoz,hogy ha eladod legyen ajandek amit nekem adsz :)

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#55045) kali válasza vico03 (#55041) üzenetére


kali
legenda

benyomod és úgy tartod a hangerő fel gombot, hozzá szintúgy a home gombot, majd azonos módon a főkapcsolót, amikor beugrik a samsung felirat, akkor a főkapcsolót elengeded, utána bejön a recovery mód, akkor a másik két gombot is elengeded.
a hangerő fel és le gombokkal tudsz navigálni, és firmware verzió függvényében a home vagy a főkapcsoló lenyomásával tudod aktviálni a funkciókat, először wipe data (factory reset), utána wipe cache partition!

[ Szerkesztve ]

(#55046) nbukta77 válasza w333 (#55040) üzenetére


nbukta77
addikt

Vegre. En mar olvastam. Talan nem artana a tobbi forumtarsnak sem.

Nekem ez az elso olyan telom amin nem romolok. Kesztetest erzek,de nem a mukodese miatt hanem csak megszokasbol. Ful gyari stock romot hasznalok root nelkul.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#55047) dancsuri válasza vico03 (#55041) üzenetére


dancsuri
veterán

Belepzz a rekovery be es ott van nincs mit magyarazni + 1 hozzaszolas

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#55048) vico03 válasza kali (#55045) üzenetére


vico03
tag

Köszönöm szépen! :R

(#55049) dancsuri válasza w333 (#55043) üzenetére


dancsuri
veterán

Ejj pedig emlexem mikor beleptel vele, a sok ram volt az isten meg az lte. Mar akkor megmondtam............

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#55050) w333 válasza dancsuri (#55049) üzenetére


w333
félisten

Igazad volt :DDD :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.