Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#460) Cathulhu válasza rígel (#457) üzenetére


Cathulhu
addikt

A tegra kivalo 5. magja a halottnak a csok szintet kepviseli (es most nem fogok azzal jonni, hogy jajjdemegmondtam), de jol latszik, hogy szegeny HTC bevallottan kenytelen egy olyan eros taskkillert hasznalni, ami eddig nem igazan volt jellemzo az androidra, es igy is sok teszt panaszkodik a vartnal rovidebb uzemidore. Es ez bizony durvan megy a UX rovasara, remelem tiszta es ertheto voltam...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#461) azopi74


azopi74
addikt

Nem rossz ez, rajta van a "kell egy ilyen" listámon, csak két gondja van:

- A Mali 400MP szerintem kevés egy ilyen kaliberű telefonhoz, legalább egy négymagos SGX543MP4 dukálna hozzá.
- OS: Android helyett Apollo kellene ide

A műanyaggal nincs bajom, pentile sem gáz, ami meg a méretet illeti, ma egy okostelefonnak muszáj legalább ekkorának lennie, ha valaki tényleg ki akarja használni (okostelefonként).
Ennél kisebb kijelzőn elég illúzióromboló dolog webet böngészni, videot nézni, játszani, prezentációt nézni, alap irodai alkalmazást futtatni stb... Lehet persze azzal vitatkozni, hogy tényleg ebbe az iránybe kell-e fejlődniük a telefonoknak, vagy inkább adják át a helyüket a tableteknek (szerintem amúgy ez lesz a történet vége, és előbb-utóbb rájön a piac, hogy a telefont elsősorban telefonálásra találták ki, és arra való, de a jelenlegi divathullám most nem ezt diktálja. Le fog ez előbb-utóbb csengeni, és idővel visszatér a fülkagylóba eső cuki mikrotelefonok korszaka, de ez még odébb van ...

Középtávon szerintem a következő mobilkütyü kategóriák maradnak fent:

1. Ultramobil ultrakicsi ultrakönnyű ultra-alacsony-fogyasztású mini-mobilok, amik telefonálásra, kommunikációra, kapcsolattartásra, MP3-hallgatásra, és az ultramobilitásnak megfelelő, ultra módon leskálázott hasznos appok futtatására szolgál.
2. Galaxy Note - féle félig tablet-félig telefon hibridek, ami némi kompromisszumok árán képes kielégíteni a tartalomfogyasztó és kommunikálási (telefon, sms, facebook, email stb...) igényeket is.
3. Normális tabletek, ami a legideálisabb tartalomfogyasztó , és korlátozott módon ugyan, de - tartalom előállítására is alkalmas eszközök .
4. Tablet-notebook (inkább ultrabook) hibridek , (Á'la Transformer Pad, majd egyéb gyártók WinRT-s clamshell modelljei) amik tartalomfogyasztásra és előállításra is alkalmasak, kezdetben ugyan kompromisszumok árán, de idővel kompromisszumok nélkül.
5. Nagy teljesítményű, teljes desktop környezetet és élményt biztosító hordozható erőművek, amik egy desktop PC-t is kiválthatnak, természetesen azért általában érintőkijelzős kivitelben) ,horror-árban, - a fenti kategóriákhoz viszonyítva- horror fogyasztással, ami a consumer piacon marginális rétegigény lesz, a corporate piacon vizont fent maradhat hosszabb távon....

Hosszabb távon pedig jönnek a kommunikációs szemüvegek, kontaktlencsék, majd végül a közvetlen agykéreg stimulációs, input szempontjából gondolatirányítású, output szempontjából meg egyenesen az agyba közvetítő eszközök :)

(#462) barnam_


barnam_
nagyúr

Ide leírtam a véleményem, ha valakit érdekel :)

(#464) hallerlaller válasza Cathulhu (#460) üzenetére


hallerlaller
addikt

így van, ugyanis deep sleep módban nem pörög egy cpu mag sem. Csak a ram kap áramot, amiből ugye ez a csodás taskkiller kiöl mindent, ezért lehet talán jobb a fogyasztás de ennek bőven megisszák működés közben a levét, az újrainduló alkalmazások sokkal több energiát vesznek el.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#472) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Most olvastam, hogy acsak fehér készülékeket lehet kapni az első 2-3 hétben.

Samu azt közölte hogy újonnan kifejlesztett kék színt kap és Hyper-glaze bevonatot, mivel az addig legyártott kék modellek gyárihibásak voltak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#473) azopi74 válasza barnam_ (#462) üzenetére


azopi74
addikt

+1 (hellyel-közzel, mert azért van, amivel vitatkoznék :))

(#485) iguana


iguana
őstag

samsungtól, mindentől függetlenül csak hangos gondolkodás:

4 mag? minek? oké, tudom, hogy fejlődik a technika, és be kell(?) építeni a legújabb telefonokba, mert a "bencsmárk" stb.
és ez lesz a trend.

egyszerűen nem hiszem el a létjogosultságát.
mégis csak "egy telefonról" beszélünk.

filmet vágni, képet komolyan szerkeszteni stb?
mennyire életszerű?
faszt.

adjanak baszottsok, optimalizált, valóban sokáig használható akku időt.

mindennapos használatra.
netre, wifi-re, levelezésre, gps-re...ne faszom játékokra, 3d-re, csilivileben.
és minimum 2 nap.

aki játszizni akar, komolyan dolgozni, akkor tablet, desktop, mittomén...csak adjanak egy akkuban erős, nem játékra szánt okostelefont.

...mert ilyen nincs semmilyen platformon sem.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#487) SkyLine3000 válasza azopi74 (#479) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Megnyugtathatlak, h soha az életben nem lesz akkora "telefonom", mint egy Note. Nekem ez a 3,7 az ideális. Már egy 4-est is kényelmetlennek érzek, attól fölfele meg már idegesítene és előbb-utóbb földhöz b@sznám...
Nyáron rövidgatyában is sokkal könnyebb egy 3,7-est zsebre vágni, mint egy 4,3-4,5-öt.
Engem senki nem fog meggyőzni, h miért vegyek egy tepsit. A tepsi a konyhába való.
Mivel a Galaxy W droid, azért nem írtam, h droid... (ott van alul)

[ Szerkesztve ]

(#488) atila4


atila4
senior tag

Miért van mindenki kiakadva a 4 magon? Ha bele lehet tenni akkor miért ne? Ha nem lenne 4 mag akkor meg az lenne a probléma? Úgy állnak hozzá az emberek ahhoz a +2 maghoz mintha valami hátrány érné őket, hogy a telefonba van az a processor...

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#489) geri|


geri|
aktív tag

Laikus szemmel szerintem remek telefon lett, a cikk nemkülönben. érdekes lehet viszont, hogy a kifogásolt anyaghasználat a későbbiekben okoz-e gondot, vagy csak szimplán nem mutat jól egyesek szerint?

nem feltétlenül rossz minőség, csak lehet valami fém ház jobb összeszerelési hatást keltett volna. egyébként szívesen látnék egy-két dolgot a leendő almás telefonban is :K

LiveStrong

(#491) zack válasza atila4 (#488) üzenetére


zack
nagyúr

Nem hátrány, de nem is előny (HOX felhasználói vélemény szerint).
Elsősorban ezért +60k az ára a többihez képest. Erre épült a marketing, és minden ami eladhatóvá teszi. Persze, hogy elvárja az ember, hogy ne csak bench szinten domborítson. Nem várnék el 100% teljesítménynövekedést, de azért legyen már érezhető ha már belerakták és ezzel a "hardveres fícsörrel" adta el a készüléket. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#493) iguana válasza atila4 (#488) üzenetére


iguana
őstag

az a bajom nekem pl. hogy a 2 mag is bőven elég nekem.
az akku nem.

mit fejlesztenek?
magokat, teljesítményt, pontszámokat.

sokszáz lóerős autók virsli, gyenge gumikkal.
pikkpakk elfogy.
ennyi.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#494) atila4 válasza zack (#491) üzenetére


atila4
senior tag

Jó persze kezelőfelületben nem lesz érezhetően gyorsabb hisz már a 2 mag is nagyon gyors. De majd jönnek az olyan app-ok amik ki is fogják használni szvsz. De szerintem 4 magnál már meg is fognak állni a telefonok. És akkor legalább mikor jövőre már ez lesz az alap akkor nem kell lecserélni. Én így állok hozzá... Úgy gondolom, hogy az S4 majd jön 4 maggal és 2 gb rammal. Ott már nem fogják így eltaszítani a 4 magot, mert már a középkategóriába is 2 lesz az alap. Most meg itt van és gyors mégse tetszik senkinek. (Legalábbis a legtöbb embernek nem)

Tudom, hogy +60k, de ez más országba meg se kottyan nekik, csak itt. Attól még nem kell fikázni, hogy miért van ott a telefon lelkébe...

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#495) barnam_ válasza Rhino666 (#474) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ember legyen a talpán akinek van türelme és ideje arra hogy egy "natúr" Huawei vagy ZTE borzadályból épkézláb telefont hegesszen össze, mert nem egyszerű feladat.
Vannak, és bizony használható rendszert pakolnak a borzadályok alá :) De aki 150-200k-s telefont vesz, annak ez nem számít.

A netezéshez ("kommunikálni") és a videózáshoz meg minél nagyobb kijelző dukál, minél nagyobb felbontással...
De a méretet nem tudod a végtelenségig növelni. Másrészt netezni meg videózni tableten, vagy laptopon kicsit kényelmesebb...

(#497) Rhino666 válasza barnam_ (#495) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát tényleg nem is azért fizet ennyit érte, hogy aztán kotyvaszgassa.

Nem, épp ezért kell megtalálni az arany középutat a használhatóság és a kényelmes netezés között. Mert egy 7"-es tabletet még talán farzsebre lehet vágni, de egy laptopot nehezen... :D

(#490) ForRedGlory: Rendben, de a Google engem igazol:

"sense on samsung" - Nagyjából 2 660 találat
"touchwiz on htc" - Nagyjából 144 találat
"motionwiz on htc" - Nincs találat a következőre: "motionwiz on htc"

:))

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#498) nggabi


nggabi
nagyúr

-Hol voltál?
-Elmentem egy nőhöz és megcsaltalak vele.
-Ne hazudj tudom hogy megint elmentél egy találkozóra telefonokról beszélgetni!!!! :-)

:DDD

"szenyor dzsíííí"

(#499) SkyLine3000 válasza Rhino666 (#492) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem teljesen mindegy, h hogy van összeintegrálva a Sense, úgy sem lesz HTC-m. Számomra fontos az üzemidő is és azért a W-m nyaggatástól függően 3-5 nap között elmegy. Ha nagyon nekifexem, biztos hamarabb is kifektetném, de nekem ez most tuti meglesz legalább két évig, mivel ennyit aláírtam, illetve kaptam még a Samutól +2 hónap garit.

A magozáshoz meg annyit, h sztem is mindennapi használatra egy ->átlagjúzernek<- teljesen felesleges 4 mag, még 2 is. Ez csak parasztvakítás, plusz arra jó, h zabálja az akksit. Meg aztán minden móka 3 napig tart. Megveszi az ember a fullos telót, hogy húwazze, deállat, aztán egy hét után rájön, h alig használja valamire. Ippeg csak telefonál, meg semesezik, urambocsá, fészbukozik rajta (orrba-szájba), meg egy kis wifi, oszt jóvan.
Akinek meg annyira számít a mag, az meg úgyis még a kijelzőt is mikroszkóp alatt nézi, h lát-e rajta szőrösödést, vagy pixelt, subpixelt...

nggabi: pedig ez is és a one széria is NAGY, KIB@SZOTT TEPSI, FÉLBEVÁGOTT TÉGLA, AKÁR TETSZIK, AKÁR NEM!!!
Nagyjából leszarom, h neked mi szánalmas, meg mi nem...

[ Szerkesztve ]

(#500) Prof01 válasza nggabi (#498) üzenetére


Prof01
veterán

Nerd! :DD

500. :C

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.