Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) szevassag


szevassag
tag

9.0 DBT-ről XEH-re állva megszűnt a Bixby Vision-ben lévő kaja felismerő opció. Úgy tűnik ez régiónként eltérő.

(#20202) colonia


colonia
aktív tag

A Samsung internet böngészőben (gyári) SD kártya van beállítva mentési helynek de valamiért nem ment le oda semmit csak az eszközre. Az engedélynél a tárhely be van jelölve. Mi lehet a gond? Az SD kártya jó, mert tudok rá másolni, áthelyezni vagy más programmal tudok oda menteni is. :F

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#20203) e-newsee válasza colonia (#20202) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem tudom leellenőrizni, mert nekem nincs bent SD kártya, de van, ahol SD kártyának nevezi a belső tárolót is. Nem tudom, miért, de asszony S7-ese is így hívja.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#20204) colonia válasza e-newsee (#20203) üzenetére


colonia
aktív tag

Azzal nincs gond de csak a belső tárolóra menti mondjuk a képeket. Az SD-re meg nem.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#20205) Szombó


Szombó
senior tag

Sziasztok. 9.0 alatt van a duál kamera mód?
Az S7-ben nagyon szerettem.

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#20206) szevassag


szevassag
tag

Egy kis akksi téma:
Tegnap sikerült először 6 óra képernyő időt elérnem, ez a rekord. Soha egyik telefonom sem közelítette ezt meg. S9+ a XEH Pie-al egy FR után belakvan.
A DBT Pie hozott 5 óra képernyő időt, az Oreo 4-et, az S7 edge meg tudott olyan 3, 3.5-öt.
Ez azt is jelenti hogy Pie alatt a napi 2 töltésről át tudtam állni a napi egy töltésre. Eddig kora délutánra lemerült ha nagyon nyomkodtam, most estére tudom csak elintézni. Haza is vittem a power bankot a melóhelyről, már nem kell. A készenléti fogyasztás is parádés lett, szinte 0.

(#20207) Rinocerosz válasza szevassag (#20206) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Jó lett tény mi tény.
Amúgy ha gyorsan merül és garis cseréltess benne akut. Nekem tegnap 7 óra kijelző időt bírt.
De lehet ma meg lesz a 8 óra is most vagyok 50% on.
Ez azért nem semmi

[ Szerkesztve ]

(#20208) Sungoo válasza Rinocerosz (#20207) üzenetére


Sungoo
addikt

Mindig irigyeltem az olyan embereket, akiknek van ideje 8 órát a telefont bogarászni. :P ;]

(#20209) Rinocerosz válasza Sungoo (#20208) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát na jó sorom van :)

Amúgy szoktam filmezni szerintem ez megdobja a dolgokat.

(#20210) TOZ válasza Rinocerosz (#20207) üzenetére


TOZ
addikt

Annyira nem akarnék FR-rel vesződni, de lehet azt lesz.

(#20211) #33253120 válasza Cultus (#20062) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha a munkához kell, akkor vegyél célhardvert.

(#20212) #33253120 válasza csorbajeno (#20121) üzenetére


#33253120
törölt tag

Otg-n is tudsz simán....

(#20213) Senser87


Senser87
tag

Sziasztok!
Olvastam, hogy a csúszkás nagyítás a fényképezőben nem megy Pie alatt.
Az alábbi videóban látható nagyítást letesztelné valaki?

5:29-nél látható.
[link]

Ha jól értem ez ugyanaz, csak nem a fényképező gombbal

SAM GS23U

(#20214) rolii9797


rolii9797
csendes újonc

Ha esetleg valaki még rajtam kívül a telekomos frissítésre várna. Ezt írta a telekom: "Mi már leteszteltük, és elfogadtuk a frissítést, és ezt jeleztük is az illetékes cégek felé. A publikálására sajnos nincs ráhatásunk, az a Google hatáskörébe tartozik. Az is lehet, hogy az elfogadásunk ellenére a Google megakasztja, mert Ők találnak benne valamit, de erről mi már nem kapunk értesítést. Reméljük mihamarabb elérhető lesz."

(#20215) Rinocerosz válasza rolii9797 (#20214) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem meg az van, hogy azoknak akrják előbb kiadni akik fügetlent vettek.

(#20216) e.vid válasza Senser87 (#20213) üzenetére


e.vid
senior tag

Igen, lehet úgy is nagyítani.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#20217) Rinocerosz válasza Senser87 (#20213) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Úgy néz ki lehet :)

(#20218) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

Üdv!
Vissza lehet tenni a 8-as androidot ? Ez a Pie nem az én barátom.. :)

(#20219) Linkin1994 válasza wong kok wah (#20218) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Vissza de szerintem nem éri meg.Nekem pl az Oreo nem nagyon jött be.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#20220) Rinocerosz válasza wong kok wah (#20218) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem vissza lehet tenni csak a 8.0-as romot kell beszerezni.
De azt nem tudom, hogy a SamFirm azt le tudja e tölteni a régebbi romot.
Mert ha nem akkor az alap letöltést kell alkalmazni samobilon és az vagy 3 óra mire lent van.

De ha gondolod le írom, hogyan kell szerintem :)

De egyebként mi nem tetszik a Pie-ban.

[ Szerkesztve ]

(#20221) HawerKing válasza wong kok wah (#20218) üzenetére


HawerKing
őstag

Van benne bőven bug hiába szépitik a fórum társak !! Ez olyan mintha még béta lenne. Pl ma 2x nem ragált a bejövő hivásnál a felvevésre , hiába nyomtam nem akarta felvenni....

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#20222) jose999


jose999
senior tag

Szépítik? Mit? Nálam pl tökéletesen működik, jobb akku időt produkálva, mit az előd. Az újítások is tetszenek, pl a gesztus vezérlés. Nem értem,miért mondod, hogy szépíti valaki, csak mert neked nem tetszik/nem jön be/hibás ...hazudnunk kéne? Pl a hiba, amit említettél, számomra ismeretlen.... Elnézést érte.... Szeri tem a többiek is csak a tapasztalataikat írják le, nem szépíti senki. :R

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#20223) MADcat válasza HawerKing (#20221) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

3 napja van fent neked, de több hibát produkáltál kis túlzással , mint a többiek bétával összesen.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#20224) Sungoo válasza HawerKing (#20221) üzenetére


Sungoo
addikt

Nálad olyan. Másnál működik? Még az én bt problémám is megoldódott.

(#20225) tomasz79


tomasz79
tag

Üdv. Kb már másodízben csinálja a telefonom az alábbi dolgot.
Reggel full feltöltve viszem melóba. 12 órás melóban kb du 3kor vettem ki a szekrényemből majd pár messenger üzi után nézem hogy csak 15 százalékon van. Beragadhatott valami app vagy mi húzhatta le?

(#20226) fzboxx válasza MADcat (#20223) üzenetére


fzboxx
senior tag

Gyanús, hogy ott valami nem kerek.
Nálam volt decembertől DBT, több, mint egy hete meg már XEH, és eddig nem találkoztam hibával.
A kinézet szubjektív...
Nekem bejön. Gyors, jó a fogyasztás, és eddig hibamentes.
Rég nem volt ilyen jó egy verzió váltás a Samsungtól. Hajrá!

(#20227) fzboxx válasza tomasz79 (#20225) üzenetére


fzboxx
senior tag

Korábban nem csinálta?

(#20228) tomasz79 válasza fzboxx (#20227) üzenetére


tomasz79
tag

Most vettem észre másodszor.
Ennyire drasztikus még sose volt nem értem.

(#20229) fzboxx válasza tomasz79 (#20228) üzenetére


fzboxx
senior tag

PIE frissítést feltetted?
A szekrény akkor nem okozhatja (fém szekrény árnyékolhat, ami miatt a rádió erőlködik, ezért többet fogyaszthatna... de akkor nem ez az oka.
Köthető valamilyen eseményhez a 'furcsa' viselkedés? Telepítettél esetleg valamit, új szinkronizálás beállítás...
Csak próbálkozok...

(#20230) Rinocerosz válasza tomasz79 (#20225) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem menny be a Beállítások --> Eszközkarbantartó --> Ott tisztítsd meg a Tárhelyt és a Memóriát.
Aztán indítsd újra.

Ha ez sem segít akkor lehet kellene csinálni egy Wipe data/Factory reset és egy wipe cash partition törlést.
(ÍGY MINDEN TÖRLŐDIK A TELEFONRÓL.)

(#20231) PedroPascal válasza Rinocerosz (#20230) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Mi a különbség a Wipe data/Factory reset és a gyári vissza állítás között?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#20232) ntomi0730 válasza PedroPascal (#20231) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Szerintem ugyan az.

(#20233) goop válasza PedroPascal (#20231) üzenetére


goop
őstag

Ha gyárit nyomsz, rendesen törli a Google fiókot is, ha recovery alól nyomod akkor csak azzal a fiókkal tudsz majd belépni ami utoljára a telefonon volt.

[ Szerkesztve ]

(#20234) Rinocerosz válasza PedroPascal (#20231) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Lényegében ugyan az de ha már a recovery-ben vagy tudod törölni a cash-t is :)

De ha valaki szemfüles észre veszi, hogy ezek után a telefon felkínálja az adatok vissza állítását.... :((
Meg emlékszik csomó mindenre a telefon ami azért furcsa mert nem kellene elvileg. Pl: nekem az van, hogy egy régi email címet mindig ki dob de még akkor is amikor vissza állítottam mindent és a google acc bejelentkezés előtt vagyok... szóval egyáltalán honnan tudja...

Úgyhogy én úgy szoktam már csinálni, hogy nyomok egy resete aztán nem állítok be semmit és ezek után odinnal felteszem a romot.
Lehet körülményes de 1 kezemen meg tudom számolni hány bugom volt eddig a s3-s9-ig.

[ Szerkesztve ]

(#20235) PedroPascal válasza goop (#20233) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Azért kérdeztem mert nemrég véletlenül Wipe data/Factory reset nyomtam cache helyett és alaphejzetbe állt a telóm.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#20236) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Spigen tok és 3d üveg fólia van a telefonon. Namost... kicsúszott a kezemből és leesett a teló. A 3d üvegfólia ezzel együtt gyakorlatilag úgy ahogy volt lejött a telefonról. Letöröltem a kijelzőt és fogtam visszatettem rá. Álmomban sem gondoltam volna, hgy ez csak úgy leesik róla egészben. Miért volt ez? Nem ragadt rá rendesen? Nem az első fóliámat teszem rá idehaza. :N Hogyan lehetne feltenni rá úgy, hogy az rajta is maradjon? Lehet ezt uv ragasztóval vagy akármivel javítani? Az UVsan ragasztható fóliákat nem ismerem és a ragasztókat sem. Adjatok tanácsot légyszi.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20237) tomasz79 válasza fzboxx (#20229) üzenetére


tomasz79
tag

Nincs fenn a pie. Viszont az erőlködes elgondolkodtató, mert tök soxor van olyan hogy kinyitom a szekrényajtót az akkor pityeg a messenger üzi.
Ilyen többször volt már de ennyire nem merült.
Bt van újjaban állandóan bekapcsolva mert vettem hozzá órát. Net is be van. Wifi is. Új app nincs.

(#20238) Rinocerosz válasza PedroPascal (#20235) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Semmi gond akkor :)
A cash lényegében a gyorsítótár adatait törli.

(#20239) #33253120 válasza csorbajeno (#17905) üzenetére


#33253120
törölt tag

Most bontottam ki 20 perce. Ajánlott darab.

Ez így rohadt jó. :)

(#20240) zeg74 válasza #33253120 (#20239) üzenetére


zeg74
aktív tag

Szerintem én is beruházok egyre!

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#20241) fzboxx válasza tomasz79 (#20237) üzenetére


fzboxx
senior tag

Fém a szekrény?
BT nekem is állandóan megy (Gear S3 miatt, már több, mint két éve), WiFi is állandóan megy, de PIE óta nagyon jó lett a fogyasztás, főleg készenlétben.
A fejlesztői beállítások között van egy "Energiatakarékos WIFI mód" kapcsoló, ami nekem be van kapcsolva. Ezt nézd meg nálad. :R

(#20242) mrc4y


mrc4y
tag

Üdv! olyankor mi a teendő, ha lemerült teljesen a készülék, majd töltőre helyezem és vízcsep + felkiáltójel ikon van? (nedvességet érzékel a töltőnél addig oké, de eddig nem volt ilyen gond és nem is nedves a töltő)

(#20243) fzboxx válasza mrc4y (#20242) üzenetére


fzboxx
senior tag

Gyári töltő és gyári kábel?
Volt már olyan, hogy nem gyári kábellel ez volt a jelenség...

Másnak az segített, hogy kikapcsolta a telefont, bedugta a gyári töltőt és úgy indította el és megjavult.
Ha úgy gondolod, ezeket próbálhatod...

(#20244) csorbajeno válasza HawerKing (#20221) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem szépítjük mi sem. Ha van hiba, akkor megosztjuk mi is, de az megfordult a fejedben, hogy azok a problémák, amikkel találkoztál, az a fórumozóknál nem fordul elő? Nekem konkrétan eddig semmi negatív tapasztalatom sincs a Pie-vel kapcsolatban, sőt, az akku görbéjénél most először láttam vízszintes vonalat éjszaka folyamán, ami a korábban megírt ~3%/éjszaka fogyasztást mutatja.

Te tapasztaltál hibákat, én még nem :R

(#20245) PedroPascal válasza mrc4y (#20242) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Én is jártam már így. Vagy sűrített levegővel fújd ki telefon USB csatlakozóját vagy tedd rá a telefont a valami meleg helyre, pl radiátorra, de tegyél alá valami ruha darabot.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#20246) tomasz79 válasza fzboxx (#20241) üzenetére


tomasz79
tag

Fém a szekrény. A fejlesztői beállítások nem tudom hol vannak.

(#20247) davtsik válasza e.vid (#20216) üzenetére


davtsik
tag

Azt a piktogramot hogyan lehet elő varázsolni amivel zoomol?

(#20248) PedroPascal válasza fzboxx (#20243) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Én soha nem használtam más töltőt csak a gyárit mégis kiírta már párszor. Nem volt a telefon víz közelben, párás sem volt. Újraindítás sem segített csak az amit korábban írtam. Valószínű, hogy valahogy belül páralecsapódás okozta.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#20249) csorbajeno válasza PedroPascal (#20231) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ugyanaz a kettő, de ha a menüből csinálod, akkor minden fiókból kiléptet és tiszta lesz a visszaállítás, míg ha recovery módból csinálod, akkor is megcsinálja a visszaállítást, de újraindításkor a régi felhasználó jelszavait kéri, mert ebben az esetben nem online a telefon és nem léptet ki a fiókokból.

(#20250) PedroPascal válasza csorbajeno (#20249) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Köszi az infót! :R

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.