Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) dvarw.mtl


dvarw.mtl
tag

Pie alatt félsötétben illetve majdnem teljes sötétben 4k 60fps videófelvétel valami katasztrófa. 😡 Tiszta lila az egész felvétel. Ha leveszem eggyel a felbontást akkor jó.

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19052) nrb263 válasza dvarw.mtl (#19051) üzenetére


nrb263
tag

Ugyanez ittis.....

(#19053) nrb263 válasza Sungoo (#18943) üzenetére


nrb263
tag

Nekem led view van nagyon szeretem. Abszolut hasznalhato es eleg vedelmet nyujt igy nemkell folia sem

(#19054) Devilstudio


Devilstudio
tag

Mikor várható a pie s9+-ra a telekomtol?
Fogadni mernék hogy nem kapjuk meg ebben a hónapban. De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#19055) Indiant válasza beci (#19047) üzenetére


Indiant
addikt

Valóban érdekes, de miért nem passzív hűtéssel oldják meg. Vagy vízhűtéssel, ha már vízálló a telefon. ;]
ui.: továbbra is fenntartom, hogy nekem ne berregjen egy kis venti a töltőben

[ Szerkesztve ]

(#19056) crane75 válasza HUTCHDB (#19049) üzenetére


crane75
senior tag

Szia, abban tudsz segíteni, hogy pontosan hol és mit kell beállítani a Gcam-on S9+ on? Nem találom sehol azt a menüpontot benne, ahol azokat a bizonyos - ha jól emlékszem - Nexus 6 beállításokat kell megadni. Előre is köszönöm 🙂

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#19057) PedroPascal válasza Indiant (#19055) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Igazából nem zavaró. Nekem gyári EP-N5100B gyorstöltő van ez is aktív hőtésű de nagyon minimális hangja van, ha a füled melett van csak akkor hallasz minimális hangot. A telefon minimálisan sem meleg töltés közben, gondolom ezért kell az aktív hűtés.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#19058) DaDa


DaDa
senior tag

Ez a vezeték nélküli töltés érdekes számomra. Én annó vagy 4 éve egy 5 dolláros "vackot" vettem ibéjen az LG G4-hez. Most azt használom ehhez és tökéletesen megfelel. Kb. 2 és fél óra alatt tölti fel és langyosnál még nem volt melegebb. Igaz nem gyors töltés. Akinek elég az alap töltés (éjszaka úgy is rajta van) szerintem felesleges tizenvalahány ezerért venni. Persze senkit nem bíztatok erre csak a mai világban nagyon elharapódzott az az eszme, hogy minél drágább annál jobb. Sok esetben igaz de ha valakinek van egy kis műszaki affinitása az ki tudja szűrni a nagyon gagyit. A QI szabvány nem egy egy nagy ördöngösség. Viszonylag egyszerű technológiai. Nehéz elrontani.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#19059) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Jól látom, hogy Pie alatt már nincs opció az appok ikonjait körbevevő keret elhagyására? Vagy csak én nem találom?

(#19060) TheMajor66 válasza PedroPascal (#19057) üzenetére


TheMajor66
tag

Érdekes, nekem a gyári vezeték nélküli gyorstöltőn sem melegszik, a langyos kategóriát sem éri el, ha telefonálok, a kezemben tartva melegebb közben.....szóval akkor minek is a hűtés?

[ Szerkesztve ]

S20 Ultra Dual 5G +JBL Endurance Peak

(#19061) csorbajeno válasza DaDa (#19058) üzenetére


csorbajeno
veterán

Egyetértek veled, nekem is onnan származó van, még az S6-hoz vettem. Mindkettőt jól tölti, igaz csak lassan.

(#19062) Oldman2 válasza Donki Hóte (#19043) üzenetére


Oldman2
veterán

És ezt merre találni?

(#19063) Linkin1994 válasza Devilstudio (#19054) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Felrakod Odinnal és lesz Pie.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#19064) #33253120 válasza DaDa (#19058) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Én egy ilyet használok. Egyik fórumtárstól kaptam a legutóbbi PH! táborban, nekem bevált. Hazamegyek rálököm a telefont, és ennyi. Szép lassan ráér ott magának töltögetni. Ha meg gyorsabb kell, akkor annak úgyis a köldökzsinór lesz a vége. :D

(#19065) e.vid válasza TheMajor66 (#19060) üzenetére


e.vid
senior tag

A gyári töltőben is van ventilátor.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#19066) Zsolaf válasza csorbajeno (#19061) üzenetére


Zsolaf
addikt

Én pl. mindig kikapcsolom a vezetékesnél és a vezetéknélkülinél is a gyorstöltést, S6-nal nekem tönkre ment egy akku 5 hónap alatt. Azóta csak normál (lassan) módban töltök.

[ Szerkesztve ]

(#19067) DaDa válasza #33253120 (#19064) üzenetére


DaDa
senior tag

Ugyan ez van nekem is. 😁

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#19068) mati12


mati12
senior tag

A Voice Match beállításokon belül miért nem tudom a hangmintáimat rögzíteni? Természetesen a keresést és minden más ezzel kapcsolatos dolgot átállítottam Angolra. De hiába "Ok Google-zek" nem töténik semmi csak teker teker...A készüléken 9.-es Pie fut.

[ Szerkesztve ]

(#19069) Reverting


Reverting
őstag

:) Erdekes... Katt

Mate20pro DXOMark

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#19070) kkdesign


kkdesign
senior tag

SZiasztok!

Egy ideje elcsendesült ebben a témában a topik, amiről kérdeznék.

Volt hír, hogy ezen exynosban van egy baki szoftveresen, ami miatt a snapi 845ös változat megveri az exynos-ost. Azt szeretném kérdezni, hogy így hogy már többen pie-t használtok, e téren éreztek javulást? van esetleg hivatalos hír arról, hogy sikerült optimalizálni a Samunak a Pie- alá az soc-t? :)

(#19071) HUTCHDB válasza crane75 (#19056) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Csak ezt a két beállítást állítom át:

1.) Alap beállításoknál:

2.) HDR+ settings-nél:

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#19072) goop


goop
őstag

A gyorsaságot nem tudom mondani, hogy jobb lett vagy sem, eddig is az volt, de annyi bizonyos, hogy az akku jobban bírja.

(#19073) gonorrea


gonorrea
senior tag

Üdv!

Feleségemnek vettem karácsony előtt egy DS s9-et használtan gsm bolban (1 év gari), már párszor előfordult, hogy egyik kártya sem volt neki elérhető, pedig volt 1-2 csík térerő! Ha viszont hívást indítottunk róla, ment rendesen és egyből elérhető is lett :F
Volt másnál is ilyen hiba, van rá valami jávítás?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#19074) viewdetails válasza mati12 (#19068) üzenetére


viewdetails
addikt

Google app cache ürítés?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#19075) Devilstudio válasza Linkin1994 (#19063) üzenetére


Devilstudio
tag

Melyik odinnal?
Honnan tudom letölteni?
Na és honnan toltsem le a PIE-t?
Köszi

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#19076) dvarw.mtl válasza Devilstudio (#19075) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Szerintem inkább várd meg ota-án a frissítést.

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19077) Donki Hóte válasza Oldman2 (#19062) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lehúzod a felső beállítósávot, aztán húzod tovább, hogy megjelenjen az elemlámpára vonatkozó beállítás. Ott az Elemlámpa feliratra kell rábökni (nem az ikonra!) és megjelenik az 5 fokozatú skála a zseblámpa fényerejének a beállításához.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19078) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Ha összekéne hasonlitani a két telefont, nagyjábóli érték minőség szolgáltatás stb arányában akkor az S9+ vagy az Iphone X a jobb teló? Lehetőleg ne elfogultságból irjatok :D :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#19079) laktop válasza Mr.Silkó (#18882) üzenetére


laktop
tag

Ez tényleg bejött köszi :)

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#19080) Oldman2 válasza Donki Hóte (#19077) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#19081) DaDa válasza BogyóBP (#19078) üzenetére


DaDa
senior tag

Itt nehez nem elfogultnak lenni.😀 Az ájfónnál minden droidos készülék jobb szerintem. De gondolom más ad normális választ is. Bocsi 😇

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#19082) Mr.Silkó válasza laktop (#19079) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nincs mit. :)

(#19083) Mr.Silkó válasza BogyóBP (#19078) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nehéz összehasonlítani a két mobilt, az eltérő oprendszer miatt. Ha szükséged van az iOS szolgáltatásaira, netalán több ilyen rendszert futtató eszközöd is van (Apple Watch, Mac, stb.), akkor ökoszisztémában illik gondolkodni, ergo nem opció az Android neked. Ha viszont nincs ilyen kötöttséged, akkor azt kell tudni, hogy mennyire ismered az iOS-t, annak minden előnyével és hátrányával. Ezután tudok segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19084) BogyóBP válasza Mr.Silkó (#19083) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én igazából az egyszerüségét szerettem nagyon és mióta átjöttem S9+ ra minden olyan furcsa. Sokszor várni kell a hálózatra vagy hogy magához térjen a készülék. Pedig semmi baja.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#19085) Coc@s válasza dvarw.mtl (#19076) üzenetére


Coc@s
őstag

Az S9, S9+-ra január 19-et ír a Samsung.
A gyakorlatban majd kiderül.
De pl. én se mókolok vele, jön amikor jön.

18 éve itt

(#19086) Mr.Silkó válasza BogyóBP (#19084) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

iPhone-ról váltottál? Alapvetően én nem szoktam töltésekkel és hasonlókkal találkozni, mint amiket te leírtál, de ha nagyjából meg tudod határozni, hogy mit szeretnél a telefonodtól, milyen funkciók és szoftverek fontosak számodra, akkor közelebb kerülünk a korábbi kérdésedre adandó válaszhoz.

[ Szerkesztve ]

(#19087) DaDa válasza BogyóBP (#19084) üzenetére


DaDa
senior tag

Hogy normálisat is írjak... Én régebben próbálkoztam almával , gondoltam egy eselyt megérdemel, de 6 hónapig bírtam a zárt rendszert. Épp az egyszerűsége akasztott ki. Zavart a widget hiánya, zavart, hogy az okoskarkötőm szinte semmit nem ért vele. Bár sokak szerint a kezelése egyszerűbb egy droidnál nekem pont az volt a végső szó amikor egy egyszerű MP3 at fél óra volt az iTunesal feltenni. Már ha volt iTunes a gépen. (Melóhely) Maga a telefon kezelése valóban egyszerűbb. Épp ezért jobb a droid nekem. Sokkal több lehetősége van a usernek mind szoftveresen mind kiegészítőket tekintve. Nem azt kell tenned amit a telefon mond hanem a telefon teszi azt, amit te mondasz . Talán érthető, hogy gondolom.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#19088) #07400704


#07400704
törölt tag

Másnál is voltak anomáliák a pitével, vagy csak engem tüntet ki vele? :U
Először volt ez a kijelző vibrálás, aminek végül a végére jártam, és csak azokat érinti, akik használják a fejlesztői beállításokat, azon belül is az animációk kikapcsolását, ott ugyanis a 3-ból csak az utolsót(animáció tempója) nem szabad teljesen kikapcsolni.
Most meg a messenger nem jelzi ha jön üzenet, csak akkor ha megnyitom, tudom, hogy valaki vagy valakiknél jelentkezett már ez a probléma, de elfelejtettem a megoldást, természetesen végig néztem az energiatakarékos beállításokat, de nem akadtam rá a megoldásra, van ötlete valakinek, vagy esetleg végig vezetne ahhoz a menüponthoz, ahol ezt lehet babrálni?
Valami olyasmit láttam az egyik helyen, hogy mintha 5 perc lenne a limit ameddig él a háttérben, de nem tudom megváltoztatni :W
HELP!

(#19089) dvarw.mtl válasza DaDa (#19087) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Ezt röviden jól megfogalmaztad! Almán alma diktál droidon meg te! 👍

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19090) crane75 válasza HUTCHDB (#19071) üzenetére


crane75
senior tag

Köszönöm szépen 😊

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#19091) Chamoro válasza Coc@s (#19085) üzenetére


Chamoro
tag

Ez a január 19 nem a régi ütemterv? Én nagyon bízom benne, hogy holnap, azaz hétfőn megkapjuk. Nem mintha nem lenne jó az oreo de azért kíváncsi vagyok pl. az energia takarékosságára a 9nek.

(#19092) .Szaki. válasza BogyóBP (#19078) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én amikor megvettem az S9+-t, akkor az 5S lehetséges utódai közt ez volt az egyetlen Androidos készülék. iPhone 8; iPhone X és a XR volt a többi esélyes jelölt. Ezekből a 8 kivételével kipróbáltam mindet, a 8 helyett pedig egy 8 Plus akadt a kezembe. Utóbbi kivételével tetszett mindegyik telefon, de ha hihetek a MA! tesztjének, akkor a 8-nak nem elég a 2GB RAM, a X esetében pedig többen is megénekelték, hogy megalázóan kevés a 3GB RAM a telefonnak, nem véletlen raktak az S modellekbe 4-et. Mindemellett Magyarósi azt is megjegyezte, hogy rendszeresen újra kell indítania a tízesét és adjuk hozzá azt is, hogy az iOS11 óta a frissítések is elég érdekesek, bár tény, hogy a 12 utóbbi frissítései már jók voltak.

Nálam ami az S9+ felé döntötte a mérleget:

- DeX nyújtotta lehetőségek.

- Hiába a 6,2"-es kijelző a mérete mégis egészen jó és az egykezes módban bármikor el lehet érni a telefon bal felső sarkát is.

- 6GB RAM

- Az osztott kijelző szintén rengeteget segít munka közben.

- Az Infinity kijelző varázsa

- Ki akartam már próbálni az S szériát, az S6 edge óta szemezek velük és a Note-tal.

- És ami a legdurvább: Az S9+ a szolgáltatómnál 20.000 Forinttal volt olcsóbb a sima iPhone 8-nál, úgy, hogy bizonyos dolgokban az S9+ a XS Max-nál is komolyabb. A XR árára pedig ha minimális összeget rádobtam volna, annyiért már Note9-et tudtam venni, amit már én sem tudnék kihasználni, a X pedig jóval magasabb áron volt kapható, ami szerintem nevetséges.

Szóval ár/érték arányban mindenképp a Samsung nyer.

Mondom mindezt úgy, hogy továbbra is nagyon kedvelem az Apple-t, de van egy pont, amikor az ésszerűség dönt. Ez az az eset volt. Azt viszont biztosra mondom, hogy ha végre fejbe csapják magukat (sajnos kicsi rá az esély), akkor lesz még iPhone-om.

Ha ezek a dolgok számodra nem relevánsak, nincs szükséged DeX-re, vagy egyéb dolgokra, hanem szeretnél egy iOS-t futtató telefont, és jó áron tudnál szerezni X-et, akkor válaszd azt, azt is meg tudom érteni. :)

Szigorúan szubjektív vélemény!

[ Szerkesztve ]

(#19093) MADcat válasza .Szaki. (#19092) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na kérem, lehet itt ésszerűen ütköztetni a véleményeket. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#19094) Mr.Silkó válasza .Szaki. (#19092) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Korrekt összefoglalás! :K

Én is felváltva használtam évekig iPhone-t és Samsungot (S széria), de tavaly a X-zel és idén az új szériával nagyon elszállt az Apple árazásban, ami eddig sem volt karcsú, de ezzel végleg elgurult a gyógyszer náluk, amiért én is úgy döntöttem, hogy bármennyire is korrekt okostelefonokat gyártanak, egyszerűen túlmegy az ésszerűségen ez az árképzés, én már elengedtem az alma-vonatot.

Arról meg nem is beszélek, hogy mennyivel több mindenre tudom használni az Android miatt a telefonomat.

[ Szerkesztve ]

(#19095) TheMajor66 válasza e.vid (#19065) üzenetére


TheMajor66
tag

Ha neked is ilyen van, dobj már egy képet, hol is lenne benne a ventilátor? (N-5100 típusszámúról van szó). Mert se a hozzá kapott leírása, sem a Samsung oldalon a leírás nem említ ventilátort. Van, hogy kb 30 cm-re van a fülemtől töltéskor, de abból még 1 decibeles zümmögés sem jött ki soha, szóval ha van benne venti, akkor a gyémántnál jobb minőségő forgórésznek kellene benne lennie, hogy ne legyen hangja. Ja, és ne a hátulján lévő szellőző nyílást fényképezd (vagy gondold) le, mint ventilátort, mert az csak szellőző, hogy ne melegedjen.

[ Szerkesztve ]

S20 Ultra Dual 5G +JBL Endurance Peak

(#19096) ECHO2235 válasza #07400704 (#19088) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

a messengernek nekem se mindig szokás jeleznie meg sűrűn eldobja az appot. nekem mondjuk lehet azért is mert elég régi verziót használok ami még nincs szanaszéjjel "dizàjnolva" mindenféle felesleges cuccal.
ez a régire meg elég sűrűn írja hogy ki hogy leállt valamiért. Oreo alatt is sűrűn panaszkodott de mindig jelzett ha jött üzenet.

(#19097) Reverting válasza TheMajor66 (#19095) üzenetére


Reverting
őstag

Tok egyszeru, ha FAKE akkor nincs benne venti... tele a YT ilyen videokal... :U

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#19098) Sungoo válasza #07400704 (#19088) üzenetére


Sungoo
addikt

Ma szarakszik a messenger. Nekem még asztali böngészőn sem tölt be.

[ Szerkesztve ]

(#19099) #07400704 válasza Sungoo (#19098) üzenetére


#07400704
törölt tag

Van mikor nincs jó napja, de mintha nálam csak egy bizonyos idő elteltével nem jelezne, pl. mikor válaszolok valakinek, leteszem a telt, és ha vissza ír 1-2 percen belül, akkor jön a jelzés, de ha eltelik mondjuk 6-7 perc, akkor már nem.

(#19100) DeFence


DeFence
tag

Már egyszer kérdeztem, ismét rá próbálok.

Azokhoz szólok akik használják a Fb. Messenger-t.

Ki tudjátok kapcsolni a rezgést üzenet érkezésekor? Sehogy sem tudom megszüntetni a rezgő értesítést.
Ha a beállításokban be van kapcsolva rezgés akkor egyet rezeg, ha ki kapcsolom (mindenhol a biztonság kedvéért) akkor pedig kettőt rezeg.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.