Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) vihartigris válasza timelord1987 (#26999) üzenetére


vihartigris
őstag

-2 GB-tal kevesebb RAM
-kisebb akkumulátor, valamivel rövidebb üzemidő
-egy kamerával (tele) kevesebb

-kisebb méret, kijelző (valakinek ez előny)

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#27002) timelord1987 válasza vihartigris (#27001) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen!
Megéri az S9 még? (Sajnos Telenornál online most nincs S9+)

[ Szerkesztve ]

(#27003) vihartigris válasza timelord1987 (#27002) üzenetére


vihartigris
őstag

Mit vennél helyette, ha nem érné meg?

bármi reciproka a semmi

(#27004) Vjankovics82 válasza timelord1987 (#27002) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Megéri vegyed meg az s9-et! 😋 1 hete használom király kis teló 👍

(#27005) timelord1987 válasza vihartigris (#27003) üzenetére


timelord1987
őstag

Akkor várnék egy kicsit és az S10-et venném.

(#27006) Tiger. válasza timelord1987 (#26999) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Sztem abban, hogy kevesebb a memoria, nincs benne 2x optikai zoom, kisebb a kijelző kisebb az akksi, ezáltal gyengébb is .

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#27007) kekedi válasza timelord1987 (#27002) üzenetére


kekedi
senior tag

Én is a telenornál nézegetem az S9-eket. Jaja az S9+ elfogyott. De most nagyon lent van az ára. A két telefon között kb. 10ezerFt a különbség. pár hete volt vagy 40ezer ft is.
Én speciel megvárnám helyedben míg újra lesz készleten az S9+. (főleg ha nem megy fel az ára)

(#27008) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

S9-hez vettem egy okos tokot, de nem jelenik meg semmi a tok kijelzőn.
Be kell valahol kapcsolni ezt a funkciót?

Tempered glass zavarhatja?

Nem gyári.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#27009) dkovizoli válasza werszomjas (#27008) üzenetére


dkovizoli
addikt

Gyári led view cover?

(#27011) hackeeeee válasza werszomjas (#27008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Melyik okostok? Led view, vagy clearview?

Véleményem szubjektív...

(#27012) werszomjas válasza hackeeeee (#27011) üzenetére


werszomjas
őstag

Clear view

üdv

(#27013) hackeeeee válasza werszomjas (#27012) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt hiszem van hozzá valami beállítás a beállításokban. Keress rá. Még a note8-nál hazsnáltam utoljára, nem emlékszem pontosan.

Véleményem szubjektív...

(#27014) e-newsee válasza hackeeeee (#27013) üzenetére


e-newsee
addikt

A Clear view nem csak annyit tud, hogy látod a kijelző tartalmát becsukott tokban is?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#27015) hackeeeee válasza e-newsee (#27014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapesetben de, gondolom neki annyi a gond, hogy nem mutat semmit. Plusz fel tudod venni a hívást becsukott tokkal is.

Bár, lehet, hogy csak le van tiltva az AOD. De elvileg van a tokhoz kapcsolódó beállítás valamelyik menüpontban, ami akkor jelenik meg, amikor beleteszed a telót.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27016) rgeorge válasza werszomjas (#27008) üzenetére


rgeorge
addikt

NFC engedélyezve van? Azzal ismeri fel a tokot a telefon és alkalmazza a tokhoz kapcsolódó szolgáltatásokat. Elvben ilyenkor témát is felajánl, mert a tok színét is felismeri.
Egyébként a kijelző ki-bekapcsolás megy a tok ki-becsukásával?

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27017) Sungoo válasza .Szaki. (#27000) üzenetére


Sungoo
addikt

Memória kártyán tárolsz? Nem lehet ott valami gebasz?

(#27018) samu74 válasza .Szaki. (#27000) üzenetére


samu74
addikt

Nálam a poweramp csinált hasonlót, de annak a beállításaiban is van erre opció hogy ne lökje ki. Meg az akkumlátor optimalizálást kikapcsoltam annál. Ha stream akkor valami más miatt áll le.

-----------

(#27019) Ateszpapa válasza werszomjas (#27008) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Lehet az a baj.

(#27020) Rinocerosz válasza werszomjas (#27012) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szia!

Beállítások -> Kélernyő lezárása -> Always on display -> és itt van egy olyan hogy csukott fedélnél ne jelennyen meg...
[kép]

(#27021) SharpSA válasza .Szaki. (#27000) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam a Spotify szokott megállni néha, ha egyéb értesítés jön, van amikor még csak lehalkul az egyéb értesítés közben, majd visszaáll normál hangerőre. Szerintem utóbbi normális, előbbit nem értem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27022) zelos válasza .Szaki. (#27000) üzenetére


zelos
aktív tag

Play áruház értesítések valamelyik kategóriájának hang van bekapcsolva. Ez hang szakítja meg a zenét.

(#27023) csorbajeno válasza .Szaki. (#27000) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha jól sejtem, akkor nálad is aktiválva van a Speciális funkciók között a némítás lefordítással. Ha így van, akkor szerintem ugy mozdul a zsebedben a telefon, hogy elhalkul. Nálam legalábbis ez volt és ez magyarázná azt is, hogy miért működik jól az asztalon.

(#27024) csorbajeno válasza werszomjas (#27008) üzenetére


csorbajeno
veterán

Mi a nem gyári? A tok vagy az üvegfólia?

(#27025) werszomjas válasza rgeorge (#27016) üzenetére


werszomjas
őstag

NFC bekapcsolva.

Nem működik a kijelző ki/be kapcsolása, ha kinyitom/becsukom a tokot.

(#27020) Rinocerosz# Nálam nincs "Csukott fedélnél ne jelenjen meg" sor

Olyan, mintha nem érzékelné a telefon a tokot.

Olvasgatom samsung fórumon többen írják, hogy a legutóbbi frissítés óta nem megy az okostok.

(#27024) csorbajeno
Tok nem gyári
Üvegfólia gyári, de elég szarul van rárakva, mivel lekerekített a kijelző, az oldalán nem fekszik fel.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#27026) Indiant


Indiant
addikt

A második éves garancia mire vonatkozik?

(#27027) Rinocerosz válasza werszomjas (#27025) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát lenne mit javítni.. nekem az üzemidő trágya most valamiért eddig 3 óra alatt 50% merült most 2 óra alatt van 50%-on....

Esetleg azt próbáld meg, hogy a telefont indítasd újra mert amikor én újra indítom akkor ki írja, hogy gratulálunk a tokhoz..stb

(#27028) rgeorge válasza werszomjas (#27025) üzenetére


rgeorge
addikt

Most láttam, hogy nem gyári a tok. Akkor viszont nem tudom, mi lehet a gond, a tok leírásában sincs semmi? Nálam kezdetektől gyári Clear View tok van, nem rontotta el eddig egy frissítés sem a működését.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27029) stickrs válasza e-newsee (#26998) üzenetére


stickrs
senior tag

Mert 2/3g nincs rendes netem, kb semmi nem megy ( nem nagyon értem miért, pl Szerbiában 3g is simán elég volt, itt osztrákoknál meg cirkuszol, kiirja, hogy nincs internet), és sokszor 2g-n marad még akkor is amikor már 4g lefedettség is van, pl mélygarázsbol mikor kijövök, alagutbol stb..és elég zavaro, hogy várogatni kell, hogy mikor vált már át.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#27030) csorbajeno válasza werszomjas (#27025) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor meg is van a probléma. Ezek a feature-ök csak a gyári tokokkal működnek. Ezért nem látod az extra beállításokat es ezért nem működnek a funkciók. A gyári tokkal igazából az NFC-t sem kell bekapcsolva tartani, anelkül is együtt tudnak működni.

(#27031) .Szaki. válasza Sungoo (#27017) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem, jelenleg nincs benne memóriakártya, 64GB egyelőre mindenre IS elég. :)

samu74

Nem stream, a gyárilag rajta található Play Zenét használom.

"Meg az akkumulátor optimalizálást kikapcsoltam annál."

Ezt nem is értem, gondolod, hogy beleokoskodik az optimalizáló, hogy zenelejátszás közben sokat fogyaszt és ezért kilöki? Ha ezt tényleg így csinálja az azért elég "vicces". Egyébként reggel 95%-on volt, most pedig 66-on.

SharpSA

Elhalkulni nekem is el szokott, de olyankor kisebb hangerőn beadja az adott app (e-mail, vagy SMS) értesítőhangját és azonnal visszajön a zene. Kocsiban ennek sem örülök, de ez még kompromisszumképes. A megállás viszont baromi idegesítő, előbb is megállította két alkalommal és nem jött semmi.

csorbajeno

Nem nagyon okoskodtam abban a menüpontban, de valóban be volt kapcsolva, most kiszedtem, kíváncsi vagyok, hogy fog-e még jelentkezni ezután is ez a probléma. :R

(#27032) kelly416 válasza .Szaki. (#27031) üzenetére


kelly416
veterán

Nem lehet, hogy kijelzővel befelé van, a combod felé, és fel-fel ébreszted a kijelzőt combbal? Onnan már egyenes az út a pause és stop gombokhoz, mert gondolom lezárt kijelzőn kint van a zene vezérlő. Kapcsold ki a zene vezérlőt, nézd meg, mitől ébredhet fel a kijelző (dupla kopp AOD esetén, vagy akár csak simán AOD-n kint a zenevezérlő, nyomásérzékelő...) és legalább teszt jelleggel iktasd ki, hátha ...

(#27033) .Szaki. válasza kelly416 (#27032) üzenetére


.Szaki.
addikt

Sosem figyeltem, hogy hogy teszem zsebre, szóval benne van a pakliban. Ezzel kapcsolatban csak azt nem értem, hogy alapvetően a közelségérzékelő is működik ilyenkor, szóval zsebben hordva nem kéne érintésérzékenynek lennie semmiképp sem. Az AoD folyamatosan megy, na de hát ha zsebben van, akkor pont emiatt ki is szokta azt kapcsolni.

(#27034) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Ugyan nem S9 a telefon de hátha tud valami segíteni..
Adott egy A6+ (XEH)
Frissítettem Pie-re, mikor magához tért a telefon minden fekete fehér a menübe. Factory resetet nem nyomtam. Lehet ez a baj , vagy valami bug / beallítás lenne?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#27035) kiskeni válasza .Szaki. (#27033) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Beállítások--->Kijelző--->Védelem véletlen érintések ellen - elég ha ezt bekapcsolod és amíg elől/hátul a szenzorok érzékelnek valamit maguk előtt, addig letilt minden érintést. Ki is próbálhatod azzal, hogy kitakarod az előlapi közelségérzékelőt + hátul a pulzusérzékelőt és úgy próbálsz bármit is nyomkodni.
Szerk.: Bár úgy tudtam, de nem használja ez a funkció a hátsó pulzusérzékelőt. Pedig úgy emlékeztem, hogy a funkció leírásában is ezt állítjákm Lehet, hogy Oreo-ban így volt, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#27036) hackeeeee válasza werszomjas (#27025) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem az üveg lesz a ludas. Régóta meg akarom venni a tokot az S9+hoz, de mindig félreteszem..

Az okostok problémával kapcsolatban gondoltam.

Nem erre akartam válaszolni, so sorry. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27037) hackeeeee válasza werszomjas (#27025) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érintésérzékenységet esetleg engedélyezd, hátha az megoldja.

Véleményem szubjektív...

(#27038) samu74 válasza .Szaki. (#27031) üzenetére


samu74
addikt

Simán kilőheti, nálam azóta nem szarakodik mióta engedtem hogy háttérben menjen.

-----------

(#27039) zelos válasza .Szaki. (#27031) üzenetére


zelos
aktív tag

(#27040) csabicska


csabicska
senior tag

Sziasztok.
Az uv-s fólia leszedés közben középén maradt.
Nem tudom leszedni.
Hogy lehet levenni onnan ????

Sos.
Segítsen vki !!!

-Galaxy S20 - The best-

(#27041) szepsuti válasza csabicska (#27040) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Nekem csak a borotva penge segített. Alá kell vágni apránként. Egy 6-7 db-ot biztos eltörtem mire végeztem. A kijelzőn egy karc sem esett, azóta védelem nélkül használom, nem szórakozok semmivel. Bizonyított, hogy bírja.

(#27042) Reverting válasza csabicska (#27040) üzenetére


Reverting
őstag

Pillepalackbol vagj egy darab muanyag darabott, azzal probalj eloszor ala nyulni... utanna ha nem megy akkor probald a penget...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#27043) .Szaki. válasza kiskeni (#27035) üzenetére


.Szaki.
addikt

Be van kapcsolva. Azóta egyébként megint csinálta.

(#27044) badmad válasza csabicska (#27040) üzenetére


badmad
senior tag

Újra uv-fény alá teszed ....felkellene ,hogy lazuljon.

(#27045) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Szevasztok!
A 108.99Mb-os (nekem ma dobta fel)frissitést érdemes telepiteni?
Tapasztalat vki?

Origin:Memphis79HUN

(#27046) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Na ezt produkáltam most az s9-el, dupla simmel üzemelt végig, AOD meg, intelligens azonosítás kikapcsolva, csak ujjlenyomattal oldogattam fel, közepesen energiatakarékos üzemmódbam volt végig.

Samsung S9

(#27047) TaaT


TaaT
veterán

Ha már így ennyire rajta vagytok az akkumulátor használaton, jó vagy rossz dolog hogy a vezeték nélküli töltőpadon tárolom a telefont teljesen feltöltve?

Give them hell Ukraine!

(#27048) thedarkfox válasza TaaT (#27047) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Az attól függ, ha nincs bedugva akkor előbb-utóbb lemerül magától.... :DDD
Viccet félretéve ejszaka egész végig töltőn van nekem a telefon, neha napközben is rátöltök mindkét esetben gyorstöltővel vezetékesen. Hogy jó-e vagy sem eddigi tapasztalatok alapján nincs baja, de aztán jönnek a 20-80% közt 100mA töltés hívei és jól le%#$&@k :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27049) Reverting válasza thedarkfox (#27048) üzenetére


Reverting
őstag

45-75% kozott, es mindegy mivel... :DDD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#27050) mrc4y


mrc4y
tag

Aksi csere után mik a tapasztalatok? 1 hete volt a készülékem samsung szervizbe, szerencsére 2-3 óra alatt cseréltek is benne aksit, így a 10-15%-os instant kikapcsolásos gondom megszűnt, viszont 15%-tól most is nagyon hamar merül és 4 óra kijelző időt is nehezen vagy sehogy sem bírok elérni. A phone info is napról napra egyre kevesebb %-os battery health-et jelez, így 96.8%-ról indult az első bekapcsolásnál, most 95.7%-os, nem tudom számít-e valamit ez az 1 hét alatt 1% romlás, talán nem. (s9+,android pie)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.