Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) csorbajeno válasza scapegt (#36000) üzenetére


csorbajeno
veterán

Neked automata vagy manuális a fényerő? Utóbbi esetben milyen fokozatra van állítva?

(#36002) jupp008 válasza csorbajeno (#35999) üzenetére


jupp008
senior tag

Itt szerintem arra gondol, hogy rendes háttérkép -ként legyenek - és ne csak a zárolt képernyőnél látszódjanak.
Mert ugye úgy nem lehet ...

(#36003) pflamm


pflamm
csendes tag

Helló. Egy észrevétel, hátha másnak is csinálja. Simán frissített 10-re, de észrevettem az S9-en, hogy az értesítési led nem működik. Töltéskor világít, de amikor értesíteni kellene, akkor kuka. Már vagy ötször végignéztem, de minden jól van (lehet) beállítva.Vélemény?

(#36004) hematoma1 válasza pflamm (#36003) üzenetére


hematoma1
aktív tag

s9+ nálam csal a nem fogadott hívást nem jelzi.

(#36005) knltuning


knltuning
tag

Na jó nekem tegnapig tartott az android 10 a telon meguntam h napi 3 szor toltottem pedig ugyan ugy hasznaltam.. vissza is ment a 9 gyorsan.. adaptiv szarsagok kiallitva maris szebb lett a helyzet..milyen erdekes most masfel nap utan is hasznalom es meg nem toltottem.. ez most nem jott ossze a googlenak.. csomo folosleges dolgot pakolt bele.. pl: digitalis jolet ez mi? ez nem jolet ez elvesz belole.. :C

[ Szerkesztve ]

(#36006) szemy94 válasza knltuning (#36005) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem kb ugyanúgy merül, mint 9-en, a jólétnél meg nem kapcsoltam be semmilyen funkciót, nem zaklat, szóval ezt egyszerű ignorálni.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#36007) knltuning válasza szemy94 (#36006) üzenetére


knltuning
tag

Akkor te szerencses vagy.. en eleg kemenyen nyuzom a telot es 9en alig merul.. a digitalis joletet en sem kapcsoltam be mivel nem is lehet alapbol megy a hatterben es figyeli mit csinalsz.. azon kivul meg van egy ket dolog ami zavart a 10be.. 2db s9+ is van mind a ketton jobban megy a 9..

(#36008) szemy94 válasza knltuning (#36007) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem nagyon érdekes az üzemidő, tök véletlen jöttem rá, hogy pl. az Opera Mini szívta az akksim (nem gondoltam volna), a másik ami nagyon szívja a VoLTE. Ezek miatt 9-en is egy szánalmas üzemidő jött össze, utána 9-en is tűrhető volt (J5, J6 telefonjaim után még mindig gyengébb). A 10 ilyen téren nem hozott változást, igaz volt FR is végül. (Feltelepítettem a 10-et OTA-n, adatmentés, FR)

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#36009) hematoma1 válasza knltuning (#36005) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Melyik romor raktad vissza pontosa,mert én is megpróbáltam de állandóan hiba lépett fel.

(#36010) szemy94 válasza szemy94 (#36008) üzenetére


szemy94
senior tag

Kifutottam a szerkesztésből, elnézést :B
Mai eredmény eddig

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#36011) Vitaqo válasza csorbajeno (#35999) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Szia!

Nekem nem zárképernyőnek kéne, hanem rendes, állandó háttérnek, amit változtat. Szerintem azt nem tudja.

(#36012) kiskeni válasza csorbajeno (#35978) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nem feltétlen jó ez a funkció, kicsit kényelmetlen használni. Van mikor picit maszatos a kezem és nem csúszik a kijelzőn eleve, hát még ha le is nyomom. Mondjuk ez nem jellemző, mert már-már betegesen érzékeny vagyok a maszatos kézzel való kütyü bizergálásra, de olyan van, hogy nem akar csúszni az ujjam, csak max döcögősen. Ilyenkor pl. nem is tudod megtrükközni úgy ahogy leírtam.

Viszont, ha lenyomod a nyomásérzékelőt és rögtön felengeded, majd nyomod is az alkalmazásváltó/vissza gomb területén gyorsan, akkor ugyanaz történik amit írtam. Ez kiválthatja a huzogatósdit. Tesztelve Android 9-en Samu-gesztusvezérlés alatt és gombokkal is.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36013) csorbajeno válasza Vitaqo (#36011) üzenetére


csorbajeno
veterán

Jaja, értelek. Hát azt sajnos nem tudja :N

(#36014) MCs88


MCs88
aktív tag

Az utolsó töltés óta történt kijelzőhasználatot csak én nem találom az akku statoknál Android 10-en?

(#36015) knltuning válasza szemy94 (#36010) üzenetére


knltuning
tag

Igaz nekem wifivel ennyi..

[ Szerkesztve ]

(#36016) Chamoro


Chamoro
tag

Kipróbáltam ezt a Dex módot a laptopommal, egész jó. Olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy elég egy monitor és ugyanezt megtudom csinálni? (Meg ugye egy vezetéknélküli bill. és egér.)

(#36017) knltuning válasza hematoma1 (#36009) üzenetére


knltuning
tag

https://samfw.com/firmware/SM-G965F/XEH/G965FXXS7CSK4

Es innen is szedtem le maxon tolti le s9+ XEH

(#36018) szemy94 válasza knltuning (#36015) üzenetére


szemy94
senior tag

:Y Elállt a szavam :U
Nekem ilyen lenne... :O

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#36019) #33253120 válasza Chamoro (#36016) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hova dugod a monitort?
Tévesen dex kábelnek neveznek olyan adaptereket, amelyek funkcionálisan dex padok, és úgy néznek ki mint egy usb hub, de nem a sima usb kábelről van szó.
Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36020) sch_a


sch_a
addikt

USB-C - HDMI adapter kell hozzá, de egyébként igen.

(#36021) hematoma1 válasza knltuning (#36017) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Vissza raktam a 9-est minden frankó. :)

(#36022) knltuning válasza hematoma1 (#36021) üzenetére


knltuning
tag

Na az jo.. az adaptiv akkukezelesnel vedd ki a pipat tovabb fogja birni az akksi.. :C

(#36023) Donki Hóte válasza knltuning (#36022) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálam szerencsére semmi baj az akkukezeléssel 10-es android alatt. Nem azt mondom, hogy megtáltosodott a telefon, de naponta kb. 5 %-al kevesebb töltést vesz ki az akkuból.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#36024) kiskeni válasza szemy94 (#36018) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Az az üzemidő erős túlzás (vagy irreális, kinek melyik kifejezés tetszik jobban). A legutóbbi feltöltés óta a kép szerint 16 óra 5 perc telt el, ennek kb. a fele bekapcsolt kijelzővel telt. Ilyet normális körülmények között senki nem hoz össze, ezt csak úgy lehet, ha van egy üres napod és otthon bent a szobában nyúzod a telót (értelemszerűen kis fényerőn). Átlagos használati körülmények mellett (automatikus fényerő, böngészés, kis GPS, kis Bluetooth, kis sötét mód off, kis játék, kis videózás, kis beszélgetés stb) egyszerűen lehetetlen ennyi kijelzőidőt produkálni. Hidd el, lassan két éve van meg a telefonom, csak tudom miről beszélek.

És azért mondom, hogy erős túlzás, mert hasonlóan "lifeoff" módban én is próbáltam feszegetni a kijelzőidő határait, de nekem sem jött össze 6 óra 57 percnél több. S9+-nál ez nyilván több lehet, mert én S9-ből hoztam ezt ki, de akkor is irreális még a +-tól is ennyi. Irreális, mert ilyen körülmények között az emberek nagyja soha nem fogja használni a telefont.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36025) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Mit csücsül a Telekom még mindig az Android 10-en?!?! :O

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36026) csorbajeno válasza kiskeni (#36025) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én már átváltottam XEH-ra, nem bírtam tovább. Neked is ezt javaslom.

(#36027) hematoma1 válasza knltuning (#36022) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Azt hol találom pontosan, a képernyő módnál?

(#36028) knltuning válasza kiskeni (#36024) üzenetére


knltuning
tag

Az is irrealis h te jobban tudod mint en.. ha ennyit mutat akkor mit csinaljak.. a kijelzo fenyereje felig van.. az adaptiv szarok kikapcsolva ennyi lett allitva semmi mas.. de te biztos jobban tudod.. es kepzeld csak egyet mondok a youtubot 2es fel oran keresztul neztem pl ami neki az ossz kijelzoideje volt.. de nem erdekel ki mit mond nekem ennyi es orulok neki... de te biztos ezt is megmagyarazod mindenhova kellenek ilyen okosok :C :DDD

(#36029) knltuning válasza hematoma1 (#36027) üzenetére


knltuning
tag

(#36030) fzboxx válasza sch_a (#36020) üzenetére


fzboxx
senior tag

10 óta már nem kell adapter, elég egy minőségi usbc HDMI kabel

(#36031) jeni válasza hematoma1 (#36021) üzenetére


jeni
félisten

Milyen módszerrel és melyik verziót elsőre és másodikra? Ezért írtam,hogy én is vissza tettem a 10 android után a 9 verziót,csak nem jegyeztem fel melyikre melyiket tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#36032) qltsar válasza knltuning (#36028) üzenetére


qltsar
addikt

Ezt az adaptive dolgot nem ertem. Nekem van egy elore definialt listam, hogy mi ne fusson a hatterben, mit ne lojjon ki semmikeppen. Ezen kivul a tobbinel hagytam az adaptive-ot, lojje csak ki magatol ami nem kell, ha ugy gondolja -> ez miert fogyasztana plusszban?

(#36033) sch_a válasza fzboxx (#36030) üzenetére


sch_a
addikt

USB-C -> hdmi átalakító. Tehát adapter.

(#36034) viewdetails válasza qltsar (#36032) üzenetére


viewdetails
addikt

qltsar

Megoszlanak a vélemények, hogy az eredeti Adaptive Battery funkciót a Samsung mennyire jól alakította át. Valószínűleg szubjektív, felhasználó függő az erdemény.

Más. A 10-es AOD-ja sem tudja még, hogy csak akkor kapcsol be, ha értesítés van?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#36035) hematoma1 válasza jeni (#36031) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Az utólsó 9-es xeh romot tettem vissza 10-es után. Tegnap is megprobáltam aSamfirmmel töltöttem le de valószinű hogy hibásan jött le és amimor vissza raktam , állandóan hiba lépett fel.Most máshonnan jött le, és simán visszament odinnal.Most olyan mint volt.

(#36036) csorbajeno válasza hematoma1 (#36035) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor mégis van visszaút :C

(#36037) knltuning válasza qltsar (#36032) üzenetére


knltuning
tag

Az adaptive battery az kb olyan mintha a doze lenne csak az nem tanult mint ez.. ezzel az a baj h megtanulja h ha vn 5 programod amit hasznalsz allandoan azt nem nagyon fogja altatni mert azt gondolja h hasznalni fogod ezzel az a baj h akkor is meriteni fogjak a programok a telefont ha nem is hasznalod.. ha kikapcsolod az olyan mintha visszaalna a regi doze ami nem tesz kulonbseget a programok kozott mindet altatja ahogy a kepen latszik a tobbi be van pipalva azokhoz nem is nyultam.. kb igy tudnam elmagyarazni.. :)

(#36038) knltuning


knltuning
tag

Regenyeket tudnek irni Androidokrol Froyotol kezdve hasznalom.. regen meg optimalizaltam programot is androidra.. irni meg nem vett ra a lelek de a kodolasba mar belenyultam.. lennenek tervek csak lusta vagyok.. inkabb sorozatokat nezek munkahelyen.. volt olyan nap h egy egesz evadot vegigneztem amig bent voltam .. :DD ;]

(#36039) RockCNC válasza knltuning (#36038) üzenetére


RockCNC
senior tag

Biztos vmi állami cégnél dolgozol és mi fizetjük.... :D

[ Szerkesztve ]

(#36040) alcapone386 válasza knltuning (#36038) üzenetére


alcapone386
őstag

Remélem főninek iphone ja van, és nem olvassa ezt a posztot:D ;]

(#36041) knltuning válasza RockCNC (#36039) üzenetére


knltuning
tag

Ezert nem halad a munka sehol... :DD

(#36042) knltuning válasza alcapone386 (#36040) üzenetére


knltuning
tag

S10+ ha jol lattam.. nem fog ide jonni :D

(#36043) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Működik mindenkinek a kékfényszűrő napnyugtától napkeltéig bekapcsolása? Nekem nem kapcsol be.Helymeghatározás be van kapcsolva. Valamint van hivatalos Galaxy Labs a Galaxy storeban!

[ Szerkesztve ]

(#36044) csorbajeno válasza knltuning (#36029) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez a beállítási lehetőség hol található?

(#36045) TaaT válasza Vitaqo (#36043) üzenetére


TaaT
veterán

Működik.

Give them hell Ukraine!

(#36046) knltuning válasza csorbajeno (#36044) üzenetére


knltuning
tag

Eszkozkarbantarto.. akkumulator.. es jobb felul a 3potty.. a beallitas menu azon belul lesz ahogy a kepen is latod..

(#36047) e-newsee


e-newsee
addikt

Be van kapcsolva, hogy bárhol lehúzom a kijelzőt a kezdőképernyőn, lejön az értesítési sáv, de mégsem jön le. Annyit csinált a beállítás, hogy lefelé simítva már nem lép át az alkalmazásokhoz, de a függöny nem jön le.
Valakinél csinál még ilyet?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#36048) kiskeni válasza knltuning (#36028) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nem értem miért sérülsz be ennyire egy szimpla ténymegállapításon... Próbáld meg úgy használni, hogy mondjuk úton vagy, vagy hogy mondjuk játszol egy picit rajta, esetleg navigálsz valahova/sötét módot kinyomod. Rá fogsz jönni, hogy bizony a telefon egy kicsit is jobban használva nem bírja annyira, mint kb. bármelyik másik konkurens. Az S9 akksija gyenge, ez tény. Lehet vele hozni nyilván ilyen 8 órákat, de akkor valahol kíméled, az biztos. Esetedben te nem engedted fél fényerőnél feljebb (ami sokat számít azért), illetve bár nem mondtad, de úgy tűnik nem is játszottál vele, meg csak wifi-n lógattad (mobilnet nem volt). Gondolom sötét mód is ment, bár az elvileg nem dob sokat a latba.

Jó, lehet kicsit "kihaénnem" stílusban írtam (amiért sry), DE. Mielőtt reagálsz erre a hozzászólásomra, jusson eszedbe, hogy én a neked címzett első válaszommal SEM támadtalak, illetve most sem támadlak, szóval felesleges cinikus megjegyzéseket tenni. Csak hogy ne induljon el ez az egész egy flamewar-ba :)

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#36049) knltuning válasza kiskeni (#36048) üzenetére


knltuning
tag

Nem haragszom csak nem szeretem ha meghazutolnak mert ez kb olyan volt na mind1 en lezartam.. a valaszom csak annyi h a negy fal kozott is le lehet meriteni meg ott minek kapcsoljam be a gpst meg ha megyek az utcan? A mobilnetet is folosleges ha van wifi.. persze ha olyan utra indulok kocsival akkor igen de az mar mas teszta.. jatszani nem jatszok az biztos 2 ora alatt leszedne az akksit.. teljesen altalanos hasznalat volt ahogy o is belinkelte az akksihasznalatat latszott h nem jatszott.. meg gpst sem hasznalt kb en is ugyan azokat hasznalom mint o ezert erdekes h ennyi a kulonbseg.. neki is a youtube meg a bongeszes ette a legtobbet mint nekem ugyan az a hasznalat mellet nekem kb dupla uzem ido.. a fenyerot a beeges miatt hasznalom 50%on mindegyik telomnal nekem ennyi eleg... egyszerusitve ugyan az a hasznalat mellett mint ami neki volt nekem dupla uzemido volt ez a lenyeg... :)

(#36050) scapegt válasza csorbajeno (#36001) üzenetére


scapegt
senior tag

Csak manuálison van mindig, azt állítgatom, kint maxra állítom, irodában kb közepesre, éjszaka minimumon van. A 9es droiddal úgy láttam, hogy ha a fényerő maxon van, akkor az AOD is erősebben látszik, ez a 10es Androidban már nem így van, vagy legalábbis az aktuális animált AOD-dal nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.