Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) mSchumi87 válasza Darth11 (#19796) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Igen bevan. Tenyer ra tettelel el is nemul csak forditassal nem. Membersbe nem talalom hol tudnam letesztelni? Ilyen lehetoseg nincs csak a leggyakoribbak mint a wifi sim jack stb

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#19802) Darth11 válasza mSchumi87 (#19801) üzenetére


Darth11
aktív tag

Az automatikus ellenőrzésnél van egy olyan, hogy Érzékelők, de hogy ott miket ellenőriz azt nem tudom pontosan.

(#19803) mSchumi87 válasza Darth11 (#19802) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Ott azt irja minden ok. Mar probaltam az elforgatast is engedelyezni mert az pl levan nekem tiltva hogy forgolodjon de az se segitet rajta. Mar nem tudom mit kene

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#19804) szevassag válasza HawerKing (#19799) üzenetére


szevassag
tag

Végig izgultam az egész folyamatot.

(#19805) gaborm69 válasza HawerKing (#19799) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Ha esetleg nem tetszene a pite szerintem szivesen segítenek a srácok vissza rakni az oreo-t.
😀

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 FE

(#19806) Donki Hóte válasza gaborm69 (#19805) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ajjajaj, az megint 50 hsz :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19807) HawerKing válasza gaborm69 (#19805) üzenetére


HawerKing
őstag

;] hehe

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#19808) Darth11 válasza Donki Hóte (#19806) üzenetére


Darth11
aktív tag

Vagy 50 ezer Ft ;]

(#19809) Ace882 válasza gaborm69 (#19805) üzenetére


Ace882
tag

:C De hamarosan jön más akinek ugyan így le kell majd írni az egészet.

[ Szerkesztve ]

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#19810) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

XEH úgy látom már januári sec. updattel jött ki elsőként(Izrael mellett)!

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#19811) csorbajeno válasza Darth11 (#19791) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nálam is működik mindkettő, de itt is volt FR.

(#19812) e-newsee válasza Ace882 (#19809) üzenetére


e-newsee
addikt

Tegyük bele az összefoglalóba a "komment stream" linkjét. Aztán azt lehet linkelni, amiben vannak linkek olyan hozzászólásokra, amiben vannak linkek a letöltéshez. :D :P

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#19813) babosmiki válasza dvarw.mtl (#19684) üzenetére


babosmiki
addikt

Dehogy nem! [link]

[link]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#19814) colonia


colonia
aktív tag

Valaki használ olyan időjárás widget-et ami kiírja az ébresztés időpontját? Rá nézne, hogy a pontos beállított időt írja ki? :R
Nálam 5 perccel kevesebbet mutat kettő alkalmazásnál is a Pie frissítés óta. A képen 6 órára van beállítva az ébresztő. FR volt a frissítésnél.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#19815) JanR


JanR
addikt

Na jó, leültem gép elé, kicsit összeszedem jobban ezt a PIE telepítést S9/S9+ esetén.
Bocs, de nagyon zavart, hogy amit leírtam az ékezet nélkül van és sok benne a félregépelés, szóismétlés és a többi.

A legfrissebb android GYORS letöltése SAMFIRM programmal:

1. Lépés: Letöltöd és telepíted a Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)-t, a Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)-t, valamint a Microsoft .NET-keretrendszer 3.5-t.
2. Lépés: Ha ezekkel meg vagy, telepítsd fel a Samsung USB Driver-t, majd indítsd újra a számítógépet. Nem muszáj, de ajánlott.
3. Lépés: Töltsd le a SamFirm v0.3.6-os verzióját, majd tömörítsd ki.
4. Lépés: Rendszergazdai jogosultságokkal indítsd el a SamFIRM.exe-t. A Model rublikába S9 esetén SM-G960F, S9+ esetén pedig SM-G965F a beírandó szöveg! Region rublikába azt a régió kódot írd amit szeretnél. A magyar független rom-nak a kódja XEH. A többi kód az alábbi linken elérhető: [link].
4 + 1/2 Lépés: A Region rublika alatt pipáld be az "Auto" lehetőséget, majd klikk a Check Updates gombra.

Ha mindent jól csináltál, akkor elindul a letöltés. Utána még egy darabig dolgozik majd (a PC erejétől függ meddig), CRC hibát keres a letöltött rom-ban. Ezek után pedig dekripteli a letöltött fájlt. Ha kész van, akkor tömörítsd ki, így fogsz kapni egy BL, AP, CP, HOMECSC és egy CSC fájlt. Ezek kellenek a telepítéshez!

ROM telepítése ODIN használatával:
1. Lépés: Letöltöd az Odin-t. A leírásban sajnos nem jó a link. Az alábbi linken eléred: [link] Jobb oldali részben ott van, hogy "Download Odin v3.13.1" - klikk rá és már jön is.
2. Lépés: Tömörítsd ki az Odin-t, majd rendszergazdai jogosultságokkal indítsd el.
3. Lépés: Állítsd a telefonod Download módba -> Először is kapcsold ki, majd a Bekapcsoló + Bixby + Hangerő LE gombok egyidejű megnyomásával eléred a kívánt menüt. Feltesz egy kérdést, hogy biztos ezt akarod-e, a hangerő FEL gombbal tovább mész, hogy igen, Te most bele akarod vinni a telefonod a rosszba :D
4. Lépés: A telefonod USB kábellal összekötöd a számítógépeddel, az Odin aonnal jelzi, hogy a kapcsolat létrejött és a bal oldali üres rublikában látod is, hogy azt írja "Added".
5. Lépés:Ezek után a BL, AP, CP és CSC fájlokat tallózd be Odin-ba. Az, hogy a HOME_CSC-t, vagy a sima CSC-t rakod be, ez egyéni döntés. (Sima SCS esetén a telefon csinál egy Factory Resetet-t, Home CSC esetén nem - de ettől függetlenül szerintem ajánlott a telepítés után nyomni egyet.
INFO: Az AP fájlal szeret dolgozni, teljesen normális, ha akár 2 percet is gondolkodik, nem kell aggódni emiatt!
6. Lépés: Rányomsz, hogy start, ~ 3 perc és a ROM feltelepül a telefonodra, az Odin pedig kiírja, hogy "PASS". Ez után újraindul a telefon és elkezdheted használni az új rendszered.

Én Home_CSC-vel csináltam, majd nyomtam egy FR-t az egész után. A telefonom vodafone függő, a szoftverem pedig így lett XEH/XEH/XEH/VDH.

A telefon ettől nem lesz független, csak a szoftver ami rajta van, mentes lesz a szolgáltató által használt programoktól, valamint beállításoktól.

Semmilyen felelősséget nem vállalok a fent leírtakért! Én így csinálom évek óta, soha egyszer sem volt még vele baj, vagy probléma! Mielőtt az egésznek nekiállsz, a telefonod legyen feltöltve, vagy legalább 80%+ töltöttség.

[ Szerkesztve ]

(#19816) e-newsee válasza colonia (#19814) üzenetére


e-newsee
addikt

Én az Asus időjárás alkalmazását (és annak widgetjét) használom, azon pontosan írja.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#19817) colonia válasza e-newsee (#19816) üzenetére


colonia
aktív tag

Tudsz linket hozzá? :R Kipróbálnám.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#19818) jupp008 válasza JanR (#19815) üzenetére


jupp008
senior tag

Szia,

klassz leírás, lehet én is nekiállok ezek után.
Utoljára egy Alcatel One Touch -on cseréltem ROM -ot 7 éve.
Úgy látom akkor ez Telenor, Vodafone és T-Mobile esetén is egy az egyben ugyanaz ?

(#19819) csorbajeno válasza JanR (#19815) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez így elég pöpec lett. Szép leírás és szögegyszerű :R

(#19820) e-newsee válasza colonia (#19817) üzenetére


e-newsee
addikt

Csak apkmirror-ról tudod letölteni, mert Asusra van korlátozva, de hibátlanul működik. Itt a link:
Asus Weather
Amúgy én az órából is az Asus félét használom. Nincs más oka, csak egyszerűen a k800i óta úgy megszoktam, hogy 8 perc a szundi, hogy nem tudtam megszokni a Samsungnál, hogy vagy 5 perc, vagy 10 perc. :B
Meg van növekvő hangerő. Bár az lehet, hogy agyáriban is van valahol, de a konkrét ébresztés beállításainál nem találom.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#19821) HawerKing válasza JanR (#19815) üzenetére


HawerKing
őstag

Meg 1x koszonom neked a Pitet :R

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#19822) TTomax


TTomax
nagyúr

Fiuk,az melyik beállítás hogy ha az asztalra helyezett telefon fölött elhúzom a kezem akkor bekapcsol a képernyő?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19823) bodnara123_


bodnara123_
csendes tag

Másnak is kér újraindítás után PIN-t a telefon? Be van kapcsolva az inteligens azonosítás meg az ujjlenyomat. Eddig be volt kapcsolva a biztonságos indítás, akkor azért nem kért eddig.

[ Szerkesztve ]

(#19824) TOZ válasza bodnara123_ (#19823) üzenetére


TOZ
addikt

Ujrainditas utan mindig ker, biztonsagi okokbol.

(#19825) bodnara123_ válasza TOZ (#19824) üzenetére


bodnara123_
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#19826) HawerKing


HawerKing
őstag

Azt mondtatok DBT re jonnek meg leghamarabb a frissitesek :DDD
DBTs Pite van fent de meg a decemberi biztonsagi javitassal, s nemis talal frisebbet pedig mar januar van , s mintha mar lenne is januari.. Akkor most mivan ?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#19827) laci laci válasza HawerKing (#19826) üzenetére


laci laci
addikt

A xeh már januári frissítés. ;]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19828) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag


ilyeneket csinál a telefonom
szeretném garanciában cseréltetni az akkut,de több probléma is van ezzel kapcsolatban...egyrészt egy ideje a "most pont nincs cserekészülék" válasz fogad... másrészt minimum 2 hétről beszélnek a szervízelés időtartamát illetően...harmadrészt lehetséges opciónak tartják,hogy nem cserélik ki...negyedrészt a Samsung által feltett szintén garanciális 15ezer HUFba került dome glassra nem vállalnak garanciát...vajon a szervíz által elbaltázott dome glassal ha besétálok a westendbe ahol feltették,akkor mi fog történni ; ad igazolást a szakszervíz,hogy igen én baltáztam el és te meg cseréld ki ?Ti ilyen feltételek melett is válallnátok a szervízt?
Lehetséges, hogy a drasztikus akkuszázalékesések a hőmérséklet miatt következnek be?( régebbi telókkal sose volt ilyen gond szóval ez erős visszalépés volna)

X.Y.

(#19829) dkovizoli válasza JanR (#19815) üzenetére


dkovizoli
addikt

Tényleg szép és érthető leírás. Annyit hozzátennék, mert ezzel sokan megjárták tavaly, amikor az 8-as széria ugyanígy megkapta az oreót. Ott is először a német jött ki. Mindenki rakta fel rögtön, majd utána tolták a factory resetet, benne a simmel és így mindenkinek XEH kódja lett. Aki nem nyomott utána fr-t és maradt az aktív csc DBT, azoknál nem is volt gond. De akinek XEH lett ott jöttek a gondok, hiába várták az OTA frissítést, nem kaptak. Akik a német után ugyanígy kb két héttel későbbi XEH romot rakták, azoknak pedig jött OTA. Tehát aki biztosra akar menni és magyar simet használ, az az XEH-t tegye fel, mert DBT romra csak akkor fog OTA frissítést kapni, ha az aktív CSC kódja is DBT!

[ Szerkesztve ]

(#19830) colonia válasza e-newsee (#19820) üzenetére


colonia
aktív tag

Köszönöm, később ki is próbálom!
Esetleg ha tudtok még olyan időjárás applikációt aminek a widgetjén ki van írva az ébresztés időpontját.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#19831) dkovizoli válasza HawerKing (#19826) üzenetére


dkovizoli
addikt

Még nincs januári DBT. Viszont arra jött először pie. Szerintem hamarosan lesz egy frissítése a DBT-nek.

(#19832) HawerKing


HawerKing
őstag

Amikor megnyitjuk az alkalmazas valtot, ott megjelenik a futo alkalmazasok alatt 5darab alkalmazas ikon, ezek ugy latom random valtoznak. Lehet ezek listajat szerkeszteni illetve mi alapjan valtoznak??

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#19833) DaDa válasza HawerKing (#19832) üzenetére


DaDa
senior tag

Beállítások - értesítések- állapotsor - akku. töltöttség megjelenítése be

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#19834) Darth11 válasza IkszIpszilon (#19828) üzenetére


Darth11
aktív tag

Nálam ugyanilyen volt, akkumulátort és töltés vezérlőt cseréltek. Hétfőn délután vittem be a Köki termináli szervizbe és pénteken mentem érte, de valójában már szerdán kész volt, csak pont volt valami gebasz a informatikai rendszerükkel és nem tudták lezárni a javítást. Úgy volt két nap a javítás, hogy valamelyik alkatrészt rendelniük kellett, de arról már hétfő este kaptam is sms-t.

A szerviz idejére egy J5 2016-os telefont kaptam, mert csak az volt dual simes, de ha neked az nem feltétel, akkor van jobb is. Sajnos azt csak a szerviz tudja megmondani telefonon, hogy van e éppen csere telefonjuk.
Samsung weboldalán a chaten ki tudod kérni a szervizek telefonszámát, de kulcsold imára a kezed, hogy felvegyék, mert nehéz lesz. Esetleg bemehetsz egy szervizbe és ha épp nincs, akkor felírják a számod és hívnak, ha visznek vissza csere telefont.

A dome glassra van garancia, ha szervizelés közben feljön, akkor cserélni fogják ott ahol vetted. Nem fogja senki sem megkérdezni, hogy mitől vált fel. Nekem kétszer is cserélték gond nélkül a westendben.

(#19835) csorbajeno válasza HawerKing (#19826) üzenetére


csorbajeno
veterán

A DBT még decemberben megkapta a Pie-t, ő lassan már megint frissülni fog😊

(#19836) dvarw.mtl válasza DaDa (#19833) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Szerintem olvasd el mégegyszer mire válaszoltál

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19837) Bathalsar


Bathalsar
aktív tag

Akinek XEH-s Pitéje van, kérem, nézze meg, hogy a videófelvételnél elérhető-e a professzionális mód.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#19838) dvarw.mtl válasza HawerKing (#19832) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Nem random változik hanem az utolsó 5 használt appot rakja be. Nem lehet szerkeszteni.

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19839) csorbajeno válasza HawerKing (#19832) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ott alul azt hiszem, hogy az utolsó 5 vagy a leggyakrabbab használt 5 alkalmazás van.

(#19840) dvarw.mtl válasza Bathalsar (#19837) üzenetére


dvarw.mtl
tag

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19841) DaDa válasza dvarw.mtl (#19836) üzenetére


DaDa
senior tag

pedig esküszöm a piték mindenhatójára, hogy előtte azt kérdezte, hol lehet az akku %-ot bekapcsolni. Utána eltűnt a poszt. Pedig nem szívtam semmit. ;]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#19842) Bathalsar válasza dvarw.mtl (#19840) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Köszi a képet. De a kamera szoftver videofelvételére gondoltam. Elvileg kihagyta a Samsung, de kérdés, hogy a XEH-ban lévő frissítéssel visszakapcsolták-e már.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#19843) Ace882 válasza DaDa (#19841) üzenetére


Ace882
tag

Igen azt kérdezte jól láttad,csak valószínű szerkesztette a hszt

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#19844) Mr.Silkó válasza TTomax (#19822) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Beállítások, kisegítő lehetőségek, kézügyesség, képernyő egyszerű bekapcsolása.

(#19845) bigdigit válasza Bathalsar (#19837) üzenetére


bigdigit
addikt

Van.Nem tudom korábban hol volt most alul pásztázva van ez is.

(#19846) dvarw.mtl válasza Bathalsar (#19842) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Nem vágom miről van szó

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19847) e-newsee


e-newsee
addikt

Nem tudom, a következő jelenség így jó-e, ahogy van, de szerintem elég logikátlan.

Be van kapcsolva a Világító szélek funkció úgy, hogy akkor csinálja, amikor a kijelző ki van kapcsolva.
Be van hozzá állítva többek közt az Óra, a Naptár, hogy azoknál működjön.
Továbbá az érintéses AOD is be van állítva.

Na most, ha megszólal egy riasztás a fenti alkalmazásoktól kikapcsolt kijelzőnél (AOD sem látszik), akkor beindul a Világító szélek, majd amikor lejárt az ideje, akkor ott marad a sötét képernyő, mintha mi sem történt volna, az ébresztés meg zizeg tovább. Ha megérintem a kijelzőt, akkor megjelenik az AOD az adott értesítés ikonjával. És itt van a gond, hogy ahhoz, hogy az ébresztőt, vagy a naptár emlékeztetőt kikapcsoljam, fel kell oldanom a kijelzőt. De azt ugye rögtön ébredés után, amikor azt sem tudom, mi van, nem olyan egyszerű. :)
Ha azonban kétszer koppintok a Home gombra, miután abbamaradt a Világító szélek, akkor feloldás nélkül is ki tudom lőni az ébresztést/emlékeztetőt. Csak hát ugye azt a kis gombot kómásan, ébredés után kétszer megpiszkálni… Plusz, hiába van beállítva a világítás kékre, a naptár emlékeztető simán sárgán jelez. Pedig az adott naptár színe nem is sárga. Szóval kicsit furcsa nekem a működése, na.

És amúgy ez a Világító szélek mi a nyavalyára jó? Mert, ha kicsit is perifériában van a telefon, és nappali világosság van, meg le vagyok némítva, akkor azt a pár másodpercet, amíg az világít, tuti, hogy nem veszem észre. Még ha úgy lehetne beállítani, mint az ébresztést, hogy amíg le nem okézod, addig nem hagyja abba… De így, hogy csak egyszer lejátsza, oszt annyi… :F

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#19848) csorbajeno válasza dkovizoli (#19829) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezt akkor meg lehetett oldani úgy is, hogy a DBT rom után FR, majd egy ismételt romtelepítés. Itt év elején OCTAMD írta, hogy a kódsor első tagja az, hogy honnan frissül és ennek a kódnak egyeznie kell a fölötte lévő sorban lévő kóddal és akkor jön OTA frissítés.

(#19849) HawerKing válasza DaDa (#19841) üzenetére


HawerKing
őstag

Tul hamar kérdeztem. Közben meg megtaláltam :P

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#19850) Bathalsar válasza bigdigit (#19845) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Emiatt kezdtem el aggódni: Pro mode video recording is missing on Android Pie for the Galaxy S9/Note 9

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.