Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) nukee válasza Rinocerosz (#20300) üzenetére


nukee
csendes újonc

Hello! Nem dual SIM-es. Nem probaltam a gyari adatok visszaallitasat. Lehet az segitene?

(#20302) Rinocerosz válasza nukee (#20301) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát más nem igazán jut eszembe.
Nekem mondom 1x írta ki.
A romot biztosan jól raktad fel?

(#20303) Tybike81 válasza Dominator (#20298) üzenetére


Tybike81
őstag

Ezzel szemezek én is igaz Note9re. Mennyire megbízható, nehéz feltenni, vagy esetleg levétel után nem lesz ott a nyoma?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#20304) nukee válasza Rinocerosz (#20302) üzenetére


nukee
csendes újonc

Szerintem igen. Ugye letoltottem a SamFirm-el a romot, aztan az odinba betalloztam a fileokat. De most hogy mondod, 5db file van es ez most tunt fel, hogy 2db CSC van. Van a CSC_OMC.... es a HOME_CSC... ebbol az elsot tettem fel. Lehet ez a baj?

[ Szerkesztve ]

(#20305) Rinocerosz válasza nukee (#20304) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát a Home CSC az azt csinálja, hogy a fáljaid nem vesznek el.
A sima CSC minden törlődik.

Páran irtak, hogy HOME-nál volt probléma másoknál meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#20306) nukee válasza Rinocerosz (#20305) üzenetére


nukee
csendes újonc

Igen törlődött is minden. De ugye helyreallitas funkcioval vissza tettem mindent. Mit javasolsz? probaljak megy egy gyari visszaallitast?

(#20307) Rinocerosz válasza nukee (#20306) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát lehet az érdemes lenne ha van időd babrálni :)

A sim kártya benne volt mikor telepítetted a 9.0-át?
(Nem hiszem hogy számítana dd ki tudja ezeknél :) )

(#20308) nukee válasza Rinocerosz (#20307) üzenetére


nukee
csendes újonc

van idom :) Tegnap ejfelkor alltam neki :D Igen benne volt a sim, ez kozben nekem is eszembe jutott. megprobalom aztan referalok :) koszi a segitseget!:)

(#20309) Rinocerosz válasza nukee (#20308) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Még esetleg azt javasolnám, hogy ha a fontos dolgok le vannak mentve gépre vagy sd kártyára akkor ne állítsd vissza a telfon mentését.
Lehet emlekszik valamire amire nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#20310) nukee válasza Rinocerosz (#20309) üzenetére


nukee
csendes újonc

Ah ertem! es akkor pld ne a HOME CSC vel tegyem fel hanem az OMC-sel?

(#20311) Rinocerosz válasza nukee (#20310) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem igen ügye a BL, AP, CP és akkor a CSC_OMC.

És amikor állítod be a telefont felkínálja, hogy Vissza állítás a régi eszközről és szerintem azt nem fogadd el.
Hátha így jó lesz.

Nekem egyébkén akkor dobta ki a ezt a sim-es dolgot amikor a telefon először elindul és s a pint kérte.

De a gépre névjegyzéket,meg képeket mentsd le!

Valahogy működnie kell :K

[ Szerkesztve ]

(#20312) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Mióta fenn van a pie, azóta néha a hívás indításakor az elején lejátszik egy rövid hangot a tárcsázás/csengetés közben. Nagyon hangos és zavaró. Nem mindig csinálja, talán a hívásaim 20-30%-ánál. Nincs és soha nem is volt bekapcsolva a "Hang a hívás kapcsolásakor". Miért csinálhatja és hol tudom ezt kilőni?

[ Szerkesztve ]

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#20313) nukee válasza Rinocerosz (#20311) üzenetére


nukee
csendes újonc

Rendben :) mar probalom is! :) Jo lenne ha mukodne, mert amugy napkozben tok jol mukodott maga a PIE. Mivel a kartyat ami benne van ritkan hasznalom ezert az nem is hianyzott. De amugy nagyon jo a felulet, nekem bejon

(#20314) Rinocerosz válasza nukee (#20313) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nekem is nagyon tetszik szerintem ezt most eltalálták. Meg az akkumulátor idő is brutális, meg valahogy gyorsabbnak is tűnik vagy folyékonyabbnak.
:C

(#20315) DeFence válasza dákó83 (#20296) üzenetére


DeFence
tag

Igazából várom az első ota frissítést hogy majd írjak ide a fórumtársak. Mert most jelenleg nekem mondhatni jók az adatok a szoftverinformációk résznél, annyi hogy a rom végén CRLI, míg a XEH romnál más van, pontosan nem tudom már.
Nálam is XEH/XEH,DBT/TMH
Majd át rakom a hétvégén a másik slotba is a sim kártyát.
Tehát lehet van esély hogy így is küldjék rá a frissítést.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#20316) DeFence válasza Dominator (#20298) üzenetére


DeFence
tag

Én most raktam rá a második ilyet, az elsőt elbasztam, maradt is piszok alatta, az egyik széle levegős maradt mert ki nyomtam alóla a ragasztót, és még túl lentre is raktam emiatt a mai nap a tok fel is nyomta a bal alsó sarkát.
Szóval mivel küldtek kettőt mindenből neki estem újra.

Most sem lett az igazi, de sokkal iobban sikerült mint elsőnek. Maradt vagy 3 pici levegő bubi alatta, de így használat közben nem is látom, és jól is sikerült a pozíciónálás. Mostmár remélem nem nyomja fel a tok, ha már Case Friendly..

Én is rendelek olyat amit linkelt a fórumtárs, nem tudom mennyire case friendly a teljes üveg, a kisebb talán nagyobb eséllyel marad fent az alján és tetején.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#20317) DeFence válasza Tybike81 (#20303) üzenetére


DeFence
tag

Embere válogatja és mondható szerintem hogy kell szerencse is hozzá. Nekem a második sem lett 100%os. De ez már teljesen használható.
Tényleg igényesen le kell takarítani a kijelzőt, utána rá a ragasztó, arra rá az üveg, alatta szét terül, ki folyik egy csomó ragasztó az oldalára, de szerencsére csak az üveg alatt köti meg az uv lámpa, igy mindenhonnan eltávolítható. Kicsit több idő volt nekem, teljesen le takarítani róla ezt az olajos ragasztót, de megoldható, talán a nedves törlőkendő vált be legjobban, utána szárazzal.

Felrakása ennyi, nem kell szakember hozzá, ha veszel ajánlom hogy többet rendelj, azért elég olcsó és legalább megnyugszol hogy van tartalék ha nem sikerül.

Nem hagy semmi nyomot, le jön az üveg és alatta semmi nem marad.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#20318) ACE- válasza dvarw.mtl (#20281) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam nem nagyon akar működni. S7-en, Oreo-n az üzenet ikon zöldre váltásával jelezte, hogy ilyen üzenetet küldök, de itt most nincs. Valamikor rákérdezett egy telefonszámra, de nem tudom már ott melyiket adtam meg a kettő közül... nem lehet ezt valahogy resetelni? Mert a feleségem S7-én tökéletesen működik, de az S9-emen nem nagyon akaródzik neki.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#20319) PedroPascal válasza ACE- (#20318) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Üzenetek/ Beállítás/ Csevegés beállításai

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#20320) Revesz


Revesz
aktív tag

Pite alatt ki lehet valahogy kapcsolni azt, hogy amikor gesztusvezérlésnél középen hosszan felhúzom(home gomb) akkor ne hozza be a Google keresőt?
Már agyanra megy, mindig hosszan húzom fel és bejön az a f.s.

(#20321) Rinocerosz válasza nukee (#20313) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Sikerült valamit?

(#20322) csorbajeno válasza ACE- (#20318) üzenetére


csorbajeno
veterán

Neked milyen rom van fent, mert nekem a DBT alatt nem volt opció a csevegőüzenet, míg ahogy feltettem az XEH-t, azonnal megjelent újra.

(#20323) nukee válasza Rinocerosz (#20314) üzenetére


nukee
csendes újonc

Nah.. sikerult nagynehezen tulesnem ezen :) Kozben ujra tettem az egeszet. Megint kiirta a sim kartyas hibat, majd ujrainditottam es mar az elso indulas utan jo lett. Vissza tettem mindent ami rajta volt a visszaallitas opcioval. Ezutan is mukodik. Aztan meg 3x ujra inditottam es tokeletes :) ugyhogy koszonom a segitseget vegulis ennyi kellett neki ugy nez ki, egy gyari visszaallitas. Rom ujra felrakasa.

(#20324) dvarw.mtl válasza Revesz (#20320) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Alkalmazások, menü, alap alkalmazások, eszközasszisztens alkalmazások

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#20325) bzs73 válasza Revesz (#20320) üzenetére


bzs73
őstag

Kijelző, kezdőképernyő menüben, mint eddig is kikapcsolható.

If a second or you are the first to lose.

(#20326) dvarw.mtl válasza bzs73 (#20325) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Nekem ott ilyen sose volt.

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#20327) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Amúgy Pitere vissza terve, a Play áruház, és a Galaxy appnal nálatok nem akad?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#20328) Reverting válasza Tiger. (#20327) üzenetére


Reverting
őstag

Nalam semmi... laggol vagy mire gondolsz? Letoltes?

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#20329) Tiger. válasza Reverting (#20328) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Csinálok egy videót, ilyen darabos, egy ideig.
link

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#20330) Revesz válasza dvarw.mtl (#20324) üzenetére


Revesz
aktív tag

Ez a helyes megoldás.
Oreó alatt valahogy kikapcsoltam, de most nélküled nem jöttem volna rá újra.
Köszönöm szépen.

(#20331) Rinocerosz válasza nukee (#20323) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Lényeg, hogy működik. :)

(#20332) Depidemic válasza Tiger. (#20329) üzenetére


Depidemic
csendes tag

Ez mindegyik telefonon ilyen, legalábbis amin próbáltam. De ha rámész egy app-ra akkor a icon animáció is darabos a főoldalon, de máshol meg jó. Play Áruház átka ez szerintem.

(#20333) Zlika válasza Depidemic (#20332) üzenetére


Zlika
aktív tag

Ez szerintem simán az elemek betöltése (letöltése) miatt van és nem a telo a ludas.

(#20334) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

2 napja vagyok egy S9+ boldog tulaja. Valaki tudna segíteni, hogy minőségi üvegfóliát hol lehet kapni rá?

(#20335) Tiger. válasza Zlika (#20333) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nálatok is ilyen?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#20336) dvarw.mtl


dvarw.mtl
tag

Az android system webview-et cseszi el a google állandóan akkor szoktak szarakodni a g-és appok.

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#20337) e-newsee válasza Tomtailor85 (#20334) üzenetére


e-newsee
addikt

Hú, ez darázsfészek téma. :D
De dobj egy keresőt a topikban, mert nagyjából a 1/3-a erről szól. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#20338) Tiger. válasza dvarw.mtl (#20336) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Media márktban méretre szabják, és állítólag bírja az utest.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#20339) Rinocerosz válasza Tomtailor85 (#20334) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szia!
Üvegfóliát nem ajánlanám mert nem igazán tartósak sajnos.
Vettem egy 9000ft-os üvegfóliát ami több szempontból is jobb mint az olcsóbbak:
Egyrészt rá illett rendesen és a széleire is rá hajlik és az üveg fóli a széleknél vékonyabb mert ha ugyan olyan vastag mint a nem hajlított részeknél akkor a tok leveri a fóliát... de sajnos nekem nagyon nem tetszett mert ezek csak a széleken ragadnak középen nem és így folyamatosan cuppog amikor gépelsz.
Ráadásul nehezebben érzékel de legalább van 1 funkció amivel növelhető az érzékenység..

Toknak:
https://m.emag.hu/samsung-clear-view-cover-vedotok-samsung-galaxy-s9-kek-ef-zg965clegww/pd/DS3P09BBM/#Kék
Ezt ajánlanám nem olcsó de nagyon jó. Az always on display-t mindíg látod akkor is ha nem nyitod ki a telefont és ha hívnak sem kell kinyitni hanem fel tudod fenni ugyanúgy és letenni is.

Fóliának: igaz nem üveg de passzol rá és a samsung is ezt ajánlja.
https://kijelzovedo-folia.arukereso.hu/samsung/galaxy-s9-kijelzovedo-folia-teljes-kijelzos-fg965ct-sm-g965-2db-os-mobilehome-p408252541/

2db fólia és minden nyalánkság a feltételéhez eddigi legjobb amit próbáltam és rajta is marad.

(#20340) bodnara123_


bodnara123_
csendes tag

Hello! Másnak reagál a Hi Bixby hangparancsra frissítés óta? Nekem nem. Mi lehet az oka? Bekapcsolás után a kezdőkepérnyőn nem egyszerre jelennek meg az ikonok, hanem egymás után gyorsan. Másnak is így van?

(#20341) bodnara123_ válasza Rinocerosz (#20230) üzenetére


bodnara123_
csendes tag

Hello! A SIM kártyát ki kell venni? Mert lehet nekem is kell egy gyári visszaállítás, elég sok a bug. Samsung billentyűzetnél ha az emojik közt görgetek, laggol a billentyűzet.
Ha csinálok egy wipe cash törlést, utána meg egy gyári visszaállítást az jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#20342) csorbajeno válasza Tiger. (#20338) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az Android System Webwiew-t? :DDD

(#20343) csorbajeno válasza bodnara123_ (#20341) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem elég, ha egy gyári visszaállítást csinálsz, mert az törli a cache-t is.

(#20344) Rinocerosz válasza bodnara123_ (#20341) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem nem kell a szimet kivenni.
Igen szerintem az elegendő lesz.

Utána se 100%-os akkor írj.

[ Szerkesztve ]

(#20345) Tiger. válasza csorbajeno (#20342) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt elneztem 😁

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#20346) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Mint pár napja írtam, a spigen tok és 3d üveggel kapcsolatban... A tok sajnos lenyomja az üveget a kijelzőről, valamint minimálisan méretpontatlan, mivel az üveg teteje és a tok közt kb 1mm, amíg az üveg alja és a tok közt kb 0,5mm védetlen marad. Mivel alul is felül is rés van, így a helytelen felhelyezést kizárnám.

Széljegyzet:
Jeleztem a problémát a Spigen alias sp**dshop felé, akit annyit mondtak, hogy sajnos ezzel nem tudnak mit kezdeni, jelezzem írásban, de úgy sem nagyon tudnak mit kezdeni a problémával... Király :C

Annó ezt írták msn-en: A Spigen tokok a Spigen fóliával harmóniában élnek egymással.
Nem kel félni, hogy letolja a fóliát a tok.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20347) Senser87 válasza Tomtailor85 (#20334) üzenetére


Senser87
tag

Szia!

Whitestone Dome Glass edzett üveg képernyővédő Galaxy S9+
[link]

Megjelenés óta fent van és tökéletes. A Mammutban rakta fel egy hölgy, nagyon ügyesen.
15 pénz volt, megérte.

Spigen tough armor tokkal használom, nem nyomja fel.
Kompatibilis tokok

SAM GS23U

(#20348) dvarw.mtl válasza csorbajeno (#20342) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Media markt szlogen megvan? :DDD

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#20349) Chamoro


Chamoro
tag

Hol lehet beállítani, hogy ha csatlakoztatom kábellel a drónom távirányítóját, ne töltse a távirányítót?

(#20350) csorbajeno válasza dvarw.mtl (#20348) üzenetére


csorbajeno
veterán

Persze ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.