Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) droidforever válasza Coc@s (#19085) üzenetére


droidforever
tag

https://napidroid.hu/megerkezett-az-android-pie-samsung-galaxy-note-9-re/ (Ismételten Németország,csak sorra jutunk mi is egyszer)

(#19102) dkovizoli válasza Coc@s (#19085) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ennek ellenére még decemberben, karácsonykor elindította a Samsung a pie terjesztését. Természetesen nem minden régióban egyszerre. Ahogy az ezelőtt is történt. Most már elindult a Note 9 pie frissítése is. Elsőnek a német régióban. Szépen jön majd a többi is. A szolgáltatók pedig ki tudja majd mikor küldik ki.

(#19103) droidforever


droidforever
tag

(#19104) Coc@s válasza dkovizoli (#19102) üzenetére


Coc@s
őstag

Hát egyszercsak azt vesszük majd észre, hogy jönne az a frissítés. :K

18 éve itt

(#19105) Jack Oneill válasza DeFence (#19100) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Beállítások, alkalmazások és ott a messenger, azon belül értesítések beállításai. S7 edge-en is meghülyült egyszer.

(#19106) laci laci válasza Jack Oneill (#19105) üzenetére


laci laci
addikt

Üdv kolléga.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19107) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Hogy lehet fórum témát elinditani, régebben sikerült.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#19108) TODI1111 válasza droidforever (#19101) üzenetére


TODI1111
addikt

Az azért hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a Note 9 készülékeken németországban is csak a béta program résztvevői kaptak végleges frissítést. Aki nem vett részt a béta programban az még németosrszágban sem kapott pie frissítést.

(#19109) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#19105) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Üdv! :)
Kicsit követem a fórumot, hogy könnyebb döntést hozzak :D

(#19110) fzboxx válasza BogyóBP (#19084) üzenetére


fzboxx
senior tag

Ezt soha sem értettem. Aki iOS - ről jön, csak annak vannak ilyen tapasztalatai.
Nem értem amit írsz. Nincs ilyen hiba évek óta az S sorozattal.

(#19111) Reverting válasza fzboxx (#19110) üzenetére


Reverting
őstag

+1... ;)

Aki ajfonrol jott, es meg volt vele elegedve, az csak egy okbol valt androidra... nincs eleg penze... ;) nem tud megvenni mar egy uj ajfont... ennyi, ezt el kell fogadni, nem mindenki engedheti meg maganak.

Faj nagyon az igazsag tudom, de ez van. ;) remelme eleg szarkasztikus is voltam... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#19112) Chamoro válasza DeFence (#19100) üzenetére


Chamoro
tag

Nem.. 😶 én sem tudom kikapcsolni a rezgést.
Meg nekem még a régi kinézet van pedig frissít rendszeresen. De már nem érdekel, majd a sötét téma! Az remélem jó lesz!

(#19113) DeFence válasza Chamoro (#19112) üzenetére


DeFence
tag

Azt én is várom nagyon már, nekem is baromi soká frissült az új kinézetre. Páromnak meg már tavaly nyár elején, nekem valamikor szeptemberben vagy októberben.

Hát nagyon idegesít hogy a rendszerbeállítások nem tudja felülbírálni az alkalmazást. Hiába van kikapcsolva a rezgés akkor is rezeg. Neten sok videó mind ugyanezt mutatja de nálam se S7 edge se S9 és pie frissítés után is ugyanez a helyzet.
Párom Huawei p20-án is ugyanúgy nem lehet a rezgést kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#19114) e.vid válasza TheMajor66 (#19095) üzenetére


e.vid
senior tag

Ja, és ne a hátulján lévő szellőző nyílást fényképezd (vagy gondold) le, mint ventilátort, mert az csak szellőző, hogy ne melegedjen.

Valahol távoznia kell a kifújt hőnek... [link], [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#19115) dkovizoli válasza TODI1111 (#19108) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mindenesetre a samfirmen már van rá pite. Nemcsak bétatesztelőknek.

(#19116) PedroPascal válasza e.vid (#19114) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Idézet az általad linkből: "The Samsung Fast Wireless Charger EP-N5100 supports 5V/2A, 9V/1.67A and 12V/2.1A charging. However, WinFuture found FCC documents that reveal that the output power of the charger is below 15W even in 9V operation." Én is azt tapasztaltam, hogy a gyári töltő fej vezetékkel csatlakoztatva a telefonhoz gyorsabban tölt. A vezeték nélküli töltőn 5v 2a és 9v 1,67a van feltüntetve akár csak a gyári töltő fején. A leírásban szerepel 12v 2,1a. Van egy gyári 25w töltő fej ami ezt tudja. Érdemes lenne ezzel használni a vezeték nélküli gyorstöltőt?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#19117) e.vid válasza PedroPascal (#19116) üzenetére


e.vid
senior tag

Próbáld ki, hogy mennyivel lesz úgy gyorsabb a töltés, van-e egyáltalán értelme. A manual szerint is használható hozzá 12V/2.1A-es töltő. [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#19118) Darth11 válasza beci (#19002) üzenetére


Darth11
aktív tag

Jó minőségű type c kábel van a dobozban, de csak a vezeték nélküli töltős változathoz.

(#19119) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok! A kameráról szeretnék kérdezni, olyantól aki s8-ról váltott... topicösszefoglalóban levő tesztek nem sokat segítettek. eredetileg s8-at akartam venni, mivel elérhető nekem tetsző ezüst színben, és az ára miatt (jobban merem strapálni a mindennapokban stb)

viszont kiprobáltam a kamerákat (G7/S8/S9), fej fej mellett, több üzletben/készülékkel, a képeket otthon is megnéztem.

-Az S9 fotói annyira mellbevágóan jobbak lettek a másik kettőnél ami engem is meglepett. közepes fényviszonyokról beszélek.
-több kép belépő szintű dslr minőséget közelíti meg (szoszó), mig a másik két telónál még abszolút látható a tipikus telefonos kinézet.
-bár nem elsődleges szempont volt a kamera, arra jutottam hogy ilyen minőségi különbség mellett hiba lenne a gyengébbet venni.

ugyanakkor ezt a kiugró különbséget a neten talált összehasonlító teszteken nem látom ennyire.
a gsmarena képösszehasonlítóján meg főleg nem :F :F
azon gondolkoztam, nem a telókon levő retail mode csinálja ezt, az s8 már direkt butítva van...?
csináltam pár DNG-t is, de nem tudom mivel kéne hitelesen konvertálni (photoshopban pofára megy, nincs preset)

-ti is tapasztaljátok ezt a brutál különbséget az s8-hoz képest?
-illetve igaz az h szinte teljesen sötét, kivilágitatlan utcán is tudok olyan videót csinálni vele amin a személyek
felismerhetőek és egyértelműen látszik minden? vagy ez tulzás?
ez nekem fontos lenne, személyvédelmi okok miatt.

köszönöm a szakértő válaszokat előre is :C :R

[ Szerkesztve ]

(#19120) BogyóBP válasza .Szaki. (#19092) üzenetére


BogyóBP
addikt

Köszi a korrekt véleményt. El is gondolkodtatott :)

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#19121) matyifej


matyifej
tag

Sziasztok. S9 vagy S9+ vasarlas elott vagyok. Csak hivatalos viszontealdotol erdemes venni, vagy az arukereson kidobott boltok sem veszelyesek? Telenoros vagyok, ha ott huseggel vennem 178.000 az S9, 201.000 az S9+. Elore is koszi!

(#19122) ACE- válasza matyifej (#19121) üzenetére


ACE-
addikt

Ennél most nem tudok olcsóbbat XEH készülék 2 éves gyártói garival. [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#19123) Mr.Silkó válasza Krisz1000 (#19119) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Én bő 1 évig használtam egy S8+-t, most S9+ van már egy ideje; én nem láttam olyan eget rengető különbséget a velük készült fotókat tekintve, valamelyest jobb képek születnek az S9+-szal, a vonalélesség és az éjszakai eredmények némiképp erősebbek, de nem számottevően, a videós repertoár pedig csak a szuperlassításban tér el a leginkább észrevehetően. Ugyanakkor ha az említett hármasból választanál és az elmondottak alapján számodra kiemelkedően fontosak a kamerás képességek, akkor az S9 szériából vásárolj, azt tanácsolom.

[ Szerkesztve ]

(#19124) Robbie85 válasza Krisz1000 (#19119) üzenetére


Robbie85
tag

Én hosszú hónapokig s8-at akartam venni, mígnem a vásárlás napja előtt pár nappal az egyik TréMobilban egymás mellé volt kirakva a két telefon. Az összehasonlítás során számomra egyértelmű volt a különbség az S9 javára. Nem gondoltam volna, hogy ennyire. Az S9 jobb volt kamerára és kijelzőre. Valahogy élesebb, láthatóbb és a szemnek kellemesebb volt. Nem akartam ennyit rászánni, de mivel tovább jönnek rá a frissítések, masszívabb, kevésbé törékeny verziónak néztem, így győzött az S9. Nem bántam meg.

(#19125) Robbie85 válasza matyifej (#19121) üzenetére


Robbie85
tag

Attól függ melyik. Nagyon kell vigyázni velük. A neten érdemes rákeresni az esetleges véleményekre...nem feltétlenül az üzlet honlapján. Az egyes netes webáruházak nem magyar illetőségűek, így a garanciális javítás körülményesebb. Nekünk anno volt már olyan, hogy Szlovákiába kellett kiküldeni az ajándékba kapott gpst javíttatni (postai úton) saját költségen, mert a cég szlovák volt, mint kiderült. Egy szó, mint száz...meggondolandó nagyon.

(#19126) samu74 válasza matyifej (#19121) üzenetére


samu74
addikt

Ha szolgáltatónál veszed és nincs nagy felár megérheti,mert ott tuti a gyári garancia.

-----------

(#19127) beci válasza Darth11 (#19118) üzenetére


beci
őstag

Köszönöm.
Sokat rágódtam,de valószínű ennél maradok:
[Rock]
Kb harmad áron van,a gyártó jó minőséget képvisel,és sokakkal ellentétben én örülök,hogy van benne venti.Az aksi halála a meleg.Szerintem nem hiába van a gyáriban is.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#19128) Indiant válasza Mr.Silkó (#19123) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem a S8+ tetszett meg, de azt a tanácsot kaptam, hogy már inkább S9+-t érdemes venni.
Viszont árban sokkal jobban járok az előbbivel, nem? Kamera fontos. (ezért is nem S9, mert ott nincs optikai zoom, ha jól értem)
ACE-: Ez a bluechip féle garancia ugyanolyan mint a Telekom-os? (Gondolom, mert hivatalos viszonteladó) ui.: ja, ez "csak" S9 :(((

[ Szerkesztve ]

(#19129) droidforever válasza beci (#19127) üzenetére


droidforever
tag

En a helyedben,nem sajnalnam a gyari vezetek nelkuli toltore a penzt,mivel ez mar extra igeny akkor ne is sajnald ra a lovet.Ha tonkre megy amiz linkeltel akkor visszakuldod amerikaba?A gyarihoz van garancia en is azt hasznalom,en nem gondolkoztam egy masodpercet sem az aran ez az en plusz igenyem volt es ennek ennyi az ara.Pedig nem a tehetos retegbol szarmazom,es ha mar egy valag lovet kiperkaltam a telora,nem ez fog foldhoz vagni.Bocsanat de ez olyan,mintha odaallnal a benzinkutra egy ferrarival es mondanad a kutasnak hogy 2ezerert tankoljon....

(#19130) e-newsee


e-newsee
addikt

Srácok, egy egyszerű kérdésem volna. Van olyan opció valahol, ami a naptárban lévő események közben magától lenémítja a telefont? Vagy a Pie-ban lesz rá esély? A ZF2-ben ez volt az egyik dolog, amit imádtam. Szinkronizáltam a céges naptárat, és nem kellett a mittingek előtt és után szórakozni a némítgatással. Tudom, van sok ne zavarj alkalmazás, egy csomót végig is próbáltam, de sok nem tudja ezt a funkciót, sok meg nem működik normálisan. Volt olyan, amelyik nem jelenítette meg a facebook értesítéseket például. De csak azt. Minden más jól működött. Aztán valamelyik felülírta a telefon értesítési beállításait, valamelyik nem. Teljes káosz van ezen a Don't disturb fronton, úgy látom. De úgy android szinten, telefontól függetlenül. :F
Szóval gyári megoldás érdekelne. Ha nincs, akkor így marad, majd max figyelek rá, de jó lenne.
Szerintem amúgy mostanra már natív android szinten elvárható lenne a funkció, elvégre egyre többen használják klasszikus üzleti célokra is a telefont. Már elmúlt az az idő, mikor céges email, és céges jegyzetek csak a céges asztali gépen működnek.

(#19129) droidforever:
Az utolsó mondatodra... Láttam már ilyet 5-ös bömbivel, aki mondta a kutasnak, hogy ötezerért tankoljon bele.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#19131) droidforever válasza e-newsee (#19130) üzenetére


droidforever
tag

Hat azert vannak ilyen alca milliomosok,a fel fizu elmegy a torlesztore meg a fenntartasra,aztan hetvegen gurul egyet a varosban es o a menogyerek...😎😎😎

(#19132) bounty123 válasza Indiant (#19128) üzenetére


bounty123
őstag

S8+-ban sincs optikai zoom, egyetlen hátlapi kamerája van.

(#19133) dvarw.mtl válasza bounty123 (#19132) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Nem is írt ilyet hogy lenne.

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19134) george68 válasza matyifej (#19121) üzenetére


george68
újonc

Auchanba Solymáron 163.000 az s9+, igaz hogy a kiállított darab. Kék és Lila színben. Megkell nézni közelről. Annyiért ajándék ha nincs vele gond.

(#19135) george68 válasza Devilstudio (#19054) üzenetére


george68
újonc

Meglesz. 15-től "szórják" kifelé.

(#19136) Indiant válasza bounty123 (#19132) üzenetére


Indiant
addikt

Biztosan igazad van. Engem az esti koncerten mutatott képe és zoomolása fogott meg.

(#19137) dkovizoli válasza george68 (#19135) üzenetére


dkovizoli
addikt

A szolgáltatók nem biztos, hogy ennyire sietni fognak.

(#19138) dkovizoli válasza Indiant (#19128) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én, ha most kellene választanom, inkább már a 9-est választanám. Ha van rá pénz. Nem azért mert a 8-asok nem jók. Tovább lesz támogatás, stb.
Arra a boltra azért nézz rá, mert jótállást ír nem garanciát! A kettő közt van különbség.

(#19139) dvarw.mtl válasza dkovizoli (#19137) üzenetére


dvarw.mtl
tag

Nem a szolgáltatókon múlik. Ők max 1-2 napot ülnek a rendszeren. Ha nincs hiba mehet az update. Ha van hiba akkor megy vissza a samsunghoz, googléhoz.

[ Szerkesztve ]

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#19140) honlapos5 válasza zsoleer (#1) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Szervusztok. Van egy Samsung S9 készülékem, (2 sim-es, a SM-G960F)
Az a problémám, hogyha hívást akarok indítani (Telekomos SIM-ek) akkor első próbálkozásra szinte minden esetben azt írja ki pirossal: "a szerver nem elérhető", és a hívásindítás leáll.
Továbbá ha engem hívnak akkor az esetek jelentős részében a másik fél úgy érzékeli, hogy ki van kapcsolva a telefonon. A térerő hiányát kizárhatjuk, mert belvárosban elég jól lefedett részeken használom az eszközt és túlságosan gyakori ez a jelenség is.
Esetleg valaki találkozott ilyen jelenséggel?
Hogy induljak neki a hibakeresésnek?

(#19141) e-newsee válasza honlapos5 (#19140) üzenetére


e-newsee
addikt

Próbáljátok meg másik SIM kártyákkal, megcserélve őket, másik telefonnal, stb. Ha van a közelben másik dual SIM-es Samsung, akkor azzal is. Csináljatok keresztpróbákat, azzal ki lehet zárni, hogy a telefon, a szolgáltató, vagy valamelyik SIM foglalat, vagy maga a kártya-e a ludas.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#19142) Zsolaf válasza honlapos5 (#19140) üzenetére


Zsolaf
addikt

Én is a sim-re gondolnék, ha régi vagy hibás esetleg egy csere nem ártana, ingyenes. Utána azt ki is zárhatnád.

[ Szerkesztve ]

(#19143) -Bandi- válasza honlapos5 (#19140) üzenetére


-Bandi-
tag

először is kipróbálnám egyesével a sim-eket.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#19144) beci válasza droidforever (#19129) üzenetére


beci
őstag

Azért a hasonlatod sántít egy kicsit....
Akkor lenne igaz,ha joval kisebb tudásút akarnék venni,ami mondjuk 10 ora alatt tölti fel.
Itt csupán arról van szó,hogy miért fizessek 3szor annyit ugyanazon szolgáltatásért?
Tehát a te nyelvedre lefordítva,miért a Shellnél tankoljak 300ft/l ért 95ös benzint,ha a diszkont kúton 100ft/l áron van a 95ös? Ugyanazért a szolgáltatásért.
Amúgy ha mégis elromlana,és vennem kell mégegyet,akkor is még bőven jól jártam.
És hozzáteszem,hogy a Rock,Baseus,Ugreen....stb márkák jók.Nem gagyi cuccok.😊

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#19145) takcslajos1 válasza honlapos5 (#19140) üzenetére


takcslajos1
tag

Volte nincs bekapcsolva? Lehet, hogy az "zavar be".

(#19146) Mr.Silkó válasza Indiant (#19128) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ami az S8+-ban nincs, de az S9+-ban van: +2GB RAM, másodlagos hátlapi kamera (zoom), szuperlassítás, valamelyest erősebb processzor, jobb az ujjlenyomat-olvasó elhelyezkedése, több frissítést fog kapni (lehet még ki is hagytam 1-2 dolgot). Az árkülönbségtől és a te anyagi lehetőségeidtől függ, hogy melyiket érdemes választanod.

A kolléga által linkelt oldalon kizártnak tartom, hogy 2 év garanciát kapsz.

(#19147) honlapos5 válasza takcslajos1 (#19145) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Köszönöm a "szerver nem elérhető" problémákra a tippeket. Majd jelentkezem a megoldással.

(#19148) honlapos5 válasza takcslajos1 (#19145) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Szervusz, de be volt kapcsolva minkét SIM kártyánál. Ez problémát jelenthet?
A hozzászólásod hatására letiltottama Voltát mindkét SIM-nél és tesztelni fogom, hogy eldobja-e a hívásokat ezután is.
Azt hittem, egy újítást (Volta) használni érdemes, de ezek szerint okozhat problémát.
Köszi a tippet.

(#19149) fzboxx válasza Mr.Silkó (#19146) üzenetére


fzboxx
senior tag

Én hívtam őket, és olyan a gari, mint a GSM boltokban. Be kell hozzájuk vinni és ők gariztatjak

(#19150) e-newsee válasza takcslajos1 (#19145) üzenetére


e-newsee
addikt

Furcsállnám, ha a Volte lenne a gond, de egy próbát megér. Nekem is mindkét SIM Telekomos, be van kapcsolva a volte, és semmi gond.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.