Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) tomasz79


tomasz79
tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, egy fájlt hogy lehet kirakni kezdőképernyőre?
Konkrétan egy képre gondolok.
Arra már rájöttem hogy fájkezelőből hozzálehet adni a főképernyőhöz, de akkor nem egyből a kép jön be hanem a galeria ahol a kép van.

(#42002) bmt50 válasza tomasz79 (#42001) üzenetére


bmt50
senior tag

Valami widget-et kell kitenned, ha ezt a képfájlt nem háttérképként szeretnéd beállítani.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#42003) tomasz79 válasza bmt50 (#42002) üzenetére


tomasz79
tag

Valami widgetet?
De milyet?

(#42004) ArthurShelby válasza ACE- (#42000) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem mostanában kétszer volt olyan, hogy teljesítmény mód váltás után (optimalizált, közepesen energia takarékos) az értesítési sávot lehúzva nem jöttek elő a gyorsbeállítások, konkrétan üres volt a helye. Újraindítás után helyreállt minden, remélem nem a frissítés miatt volt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#42005) csorbajeno válasza tomasz79 (#42003) üzenetére


csorbajeno
veterán

Megpróbálhatod pl. ezt.

(#42006) tomasz79


tomasz79
tag

Köszi

(#42007) csorbajeno válasza tomasz79 (#42006) üzenetére


csorbajeno
veterán

Sikerült vele megoldani? Olyan lett, amire gondoltál? :)

(#42008) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Függetlenre megjött.

(#42009) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!

Nálatok is gyorsabban merül a telcsi a mostani frissítés óta?

(#42010) plaszy válasza LEON_01 (#42009) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Nem!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#42011) bmt50 válasza hematoma1 (#42008) üzenetére


bmt50
senior tag

Kössz hogy jelezted. Megjött telenorosra is.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#42012) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Adott egy Samsung Galaxy S9+ okostelefon, amire ma reggel érkezett egy frissítés (gyanítom az, amit fentebb többen jeleztetek), és amióta újraindult, azt írja ki, ha telefonálni akarok, hogy: "Nincs regisztrálva a hálózaton". Tegnap még semmi baja sem volt. Lehet, hogy a frissítés okozta ezt?

Más tapasztalt már hasonlót?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#42013) pusszycat válasza Vistaboy (#42012) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is irt ki ilyet egy másik telefon indítsd újra 1 x 2 szer.
Azért írja mert nem látja a hálózatot.
Akár bekereseheted manuálisan is, akkor nem tud mit kitalálni mennie kell.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42014) plaszy válasza Vistaboy (#42012) üzenetére


plaszy
őstag

Szia!

Telepítés utan nálam jó volt.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#42015) MrTwister


MrTwister
őstag

Asszony két hete leejtette fürdőszobacsempére a tőlem pöpec kis állapotban örökölt S9+ -t és durván összetört a kijelzője, egyik szélén a kijelzőből hiányzik egy kis üvegdarab, érintésekre reagál, de néha vibrál a kijelző meg egy csíkban meghaltak a pixelek. Érdeklődtem néhány helyen 80 ezerért cserélnének benne kijelzőt. Nyílván ennyi pénzért lehet használtba másik jó állapotú telót venni. Nem éri meg. :( Akkor ez ennyi, menthetetlen, kuka? :O

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#42016) Bjørgersson válasza MrTwister (#42015) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Samsung szervizben mondtak ilyen magas árat? 😮

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42017) ArthurShelby válasza MrTwister (#42015) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Amíg még jó a kijelő ments le mindent (tapasztalat :( )!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#42018) pusszycat válasza MrTwister (#42015) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A legolcsóbb tok is megvédte volna. Én még a dobozából sem veszem ki amig meg nem jöttek a védelmi dolgok rá. Van is vagy 5 karcmentes újnak kinéző telefonom.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42019) ACE- válasza pusszycat (#42018) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem is volt már nem egy telefonom, sosem volt még rajtuk tok (utálom) de még sosem törtek össze...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#42020) pusszycat válasza ACE- (#42019) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vettem egy drága telefont régebben. Első nap elejtettem. :DDD Nem tört el, mert szőnyegre eset, de azóta tokot használok.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42021) MrTwister válasza Bjørgersson (#42016) üzenetére


MrTwister
őstag

Igen. :((( Volt rajta tok, Samsung gyári szilikon tok. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#42022) TaaT válasza pusszycat (#42018) üzenetére


TaaT
veterán

"A legolcsóbb tok is megvédte volna."

Hááát, én most ejtettem le úgy rendesen a telefonomat 2019-óta amióta nálam van, az olcsó tok nem védte meg, átütött a tokon a beton. Úgyhogy jelenleg van egy jó nagy kráter a telefon fém keretén. Hála a jézuskának hogy a kijelző megúszta. :o [kép]

Give them hell Ukraine!

(#42023) pusszycat válasza TaaT (#42022) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó, lehet nem minden tok jó betonra, és mindig strapatokot veszek aminek a sarkai hangsúlyosan védve van. Vagy aki betonra van szakosodva annak ajánlom az UAG tokjait.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42024) kulu22


kulu22
aktív tag

Nálatok nem merül nagyon gyorsan a telefon az utolsó (aug) frissítés óta? Független, wipe cache már többször volt.

(#42025) csorbajeno válasza kulu22 (#42024) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én erről nem tudok nyilatkozni, mert alapjáraton SIM-kártya nélkül megy a telefon. Viszont júniusban, amikor volt benne SIM, akkor határozottan jobban merült, S6 szinten volt, de az meg ugye bőven a frissítés előtt volt még. Megpróbálhatsz egy gyári visszaállítást is, hátha csak beragadt valami, amit a wipe cache nem lő ki, de nem tartom kizártnak, hogy kezd gyengülni az akku, nem tudom mennyi idős a telefonod.

(#42026) plaszy válasza kulu22 (#42024) üzenetére


plaszy
őstag

Nálam nem.

(Egyre inkább az az érzésem, hogy összeesküvés elméleteket kerestek a frissítésekkel kapcsolatban. Ha jobban merül, többször kell tölteni. Ha az autó is többet fogyaszt, akkor előbb kell tankolni. Mi olyan ördöngős ezen. Na mind1, nem kell leírni még ezt a telefont.)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#42027) pusszycat válasza kulu22 (#42024) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem meg még meg sem jött.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42028) Vistaboy válasza pusszycat (#42013) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, közben megjavult, tényleg újra kellett csak indítani. Csak hát fura, mert frissítés után is újraindult... :U

Mindegy, lényeg, hogy most már működik. Köszi szépen. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#42029) pusszycat válasza pusszycat (#42027) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Még mindig nem jött meg. Lehet visszavonták. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42030) TaaT válasza kulu22 (#42024) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem ebben a hónapban 1x beakadt a facebook, olyan szinten merült és melegedett a telefon mintha játszanék vele. :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#42031) kulu22 válasza TaaT (#42030) üzenetére


kulu22
aktív tag

Tegnap gondolt egyet és megjavult. Reggel 10-ig még nagyon gyorsan merült, majd beesett az összes hétvégi bankkártyás költésem értesítő SMS-e és utána visszazökkent a fogyasztás a normális kerékvágásba. Pedig volt reset, ki-be kapcsolás, wipe törlés is. Fura. Nyilván valami be volt ragadva, de a factory resettől nagyon fáztam, így vártam vele.

(#42032) kulu22 válasza plaszy (#42026) üzenetére


kulu22
aktív tag

Nem véletlenül van még meg, nagyon szeretem, szerintem a legjobb Samsung telefon amit valaha is gyártottak. Pedig volt az összes újabból is nálam rövidebb-hosszabb ideig. Csak az ilyen húzásokat nem szeretem tőle, az pedig nem megoldás hogy ilyen esetben töltögetem ész nélkül amikor egyik napról a másikra harmadannyi üzemidőt produkál ugyanolyan használat mellett. Nyilván nem az (egyébként egy éve cseréltetett) akku döglik meg egyik percről a másikra ilyen mértékben, tehát valami más oka lehet a hirtelen merülésnek.

[ Szerkesztve ]

(#42033) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hétvégén megyünk Balatonra, és fölmerült, hogy 2db bluetooth hangszórót is vigyünk.
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e valahogy egyszerre 2db bluetooth kimenet? Nem tudom mennyire necces pl a bluetooth késleltetése miatt
Anno volt olyan frissítés, hogy legyenek külön alkalmazáshangok (valami bt-on szóljon, valami a telefon hangszóróján). Lehet ott 2db bt kimenetet is választani egy alkalmazáshoz?
Esetleg van valami ötleteteket?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#42034) Bjørgersson válasza ArthurShelby (#42033) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem értem, miért nem próbáljátok ki?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42035) ArthurShelby válasza Bjørgersson (#42034) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Előre akarok dolgozni.
Közben megtaláltam a megoldást: [link]
Egy dologtól félek, de az majd ott fog kiderülni: a visszhang hatás, a különböző késleltetésű bt eszközök között. Most kipróbáltam pár eszközzel:
-sportolós füles és hangszóró: füles késik
-fejhallgató és hangszóró: jól együtt szólnak, nem késik a hang (vagy nem észrevehető)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#42036) csorbajeno válasza ArthurShelby (#42033) üzenetére


csorbajeno
veterán

A legtutibb az, ha 2 olyan hangfalat visztek, amiket láncba lehet kötni. Azok között van szinkron, hogy egyszerre szóljanak.

(#42037) bmt50 válasza csorbajeno (#42036) üzenetére


bmt50
senior tag

Már egy Tronsmart is tud ilyet, nem kell JBL-ben se gondolkodni.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#42038) csorbajeno válasza bmt50 (#42037) üzenetére


csorbajeno
veterán

Jaja, de a JBL egyes modelljei sincsenek annyira elszállva. Bár nekem egy Sony hangfalam van.

(#42039) Viktorbáró


Viktorbáró
csendes tag

Sziasztok!

Úgy érzem eljött az S9+omban az akku csere ideje:

AccuBattery szerint 2750mah a jelenlegi kapacitás, 2 óra 24 perc bekapcsolt kijelzővel 56%ot merül, még 24%ot 4 óra kikapcsolt kijelzővel, ami azt jelenti, hogy reggel 8 óta most 20%-on vagyok, úgy hogy Facebook, Chrome és Messenger futott. :(

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes márkaszervízbe vinni, vagy jó bármelyik GSM bolt?
Leginkább a vízállóság miatt kérdezem, az egyik YouTube videó alapján nem igazán látom, hogy ezt mi adná, a srác simán szétkapta és visszapattintotta a hátlapot.

Egyszer már kérdeztem a Samsungban, ahol kb hasonló árat mondtak, mint amiket most találok a neten (~15 ezer pénz), viszont kb 3 munkanappal számoltak, ami elég abszurd a 30 perces GSM vállaláshoz, úgy, hogy munkaeszköz a telefon.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#42040) vinpilu válasza Viktorbáró (#42039) üzenetére


vinpilu
senior tag

Szia, mikor a srác szétkapja a videóban, akkor sérül a tömítés és a ragasztás. Aztán új tömítés és ragasztás nélkül összepattintja az akku csere után. Így múlhat el a vízállóság, cserébe viszont gyorsan megvan.
Samsungnál meg a folyamatok miatt telik 3 munkanapba (munkafelvétel, szállítás, bekerül a többi közé, szervizes dolgozik, szállítás, kiadás). Ők viszont talán nyomáspróbáznak is, meg garanciát vállalnak a vízállóságra.

(#42041) i400 válasza Viktorbáró (#42039) üzenetére


i400
senior tag

3-4 óra alatt megvolt nekem hivatalos szervizben, azért mondtak ennyit mert száradnia kellett a ragasztónak. Vittem hoztam nem volt gond (Innsbruck-i szerviz). Nincs a közeledben olyan hivatalos hely ahol javítanak is nemcsak továbbküldik?

(#42042) csorbajeno válasza Viktorbáró (#42039) üzenetére


csorbajeno
veterán

A 3 napban benne van a küldés vagy alkatrész szállítás ideje is, mert egy 3 éves telefon esetén nincs már minden készleten. Lehet, de nem biztos. A GSM boltban meg azzal rakják össze, ami már benne van a telefonban, így gyakorlatilag nem garantálható a vízállóság a továbbiakban.

(#42043) csorbajeno válasza i400 (#42041) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem 2 óra volt Debrecenben, igaz az garanciális kijelzőcsere volt.

(#42044) ruhk válasza Viktorbáró (#42039) üzenetére


ruhk
tag

4 napot vártam az akkura, mikor megjött, felhívtak, bevittem a telefont és 2 óra alatt megvolt a csere a budapesti WestEnd-ben.

(#42045) |AP|


|AP|
veterán

pár találatom volt csak a témában, ezért inkább rákérdezek:
Nálam is nagyon halk a beszédhangszóró hívás közben. Sokszor szinte használhatatlan, nem hallom a másik felet, kénytelen vagyok kihangosítani.
Van jobb módszer mint a hangszóró valamilyen módon (kefe, porszívó, alkohol, stb.) tisztogatása? Olyan aprók a lyukak a hangszórón, hogy nem tudom elképzelni, hogy bármivel normális eredményt lehet elérni...

(#42046) ArthurShelby válasza |AP| (#42045) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hidd el, tényleg komoly eredményt lehet elérni. Ha rendesen visszakeresel ott vannak a meglepődések is a kommentekben.
Én egy tű hegyével takarítottam ki

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#42047) bmt50 válasza csorbajeno (#42042) üzenetére


bmt50
senior tag

Azért azt se felejtsük el tisztelt Kollegák, hogy a hátlap ragasztás csak 1 hely a ragasztott felületek és hangszóró/mikrofon/usb aljzat közül. Ha márkaszervíz is csinálja az akkucserét se biztos, hogy én ezeket a telefonokat már a vízbe tenném :(

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#42048) Bjørgersson válasza |AP| (#42045) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha van munkahelyen, ismerősnek, bárhol kompresszor, amit tudsz használni, kis nyomáson kifújhatod belőle a port, én úgy szoktam. Ugyanez igaz a telefon összes nyílására.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#42049) Caranita


Caranita
aktív tag

Sziasztok!

Úgy emlékszem régen itt lehetett látni a kamerák közvetlen elérési linkjét.

Hova tűnhetett? :DD

(#42050) csorbajeno válasza bmt50 (#42047) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkucsere esetén optimális esetben csak a hátlapot szedik le, a többi részt nem háborgatják. Egyébként igazad van ez ügyben. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.