Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) vihartigris válasza hard.core (#40999) üzenetére


vihartigris
őstag

Nálam a 2.3.194-es verzió van.

bármi reciproka a semmi

(#41002) bomek


bomek
csendes tag

!Sziasztok! Kellene egy kis segítség most vettem egy usb c types headsetet a s9+ omhoz ,médiát kezeli de a telefonhívásokat nem se a mikrofont se a hangszóróját ! Tudtok rá valami gyógymodót h tudja kezelni !? :C :))

(#41003) Domestos


Domestos
tag

Sziasztok! Nejem S9-ében 2 sim van, egy vodás és egy digis. Alapból a digire van beállítva a net. Olyan problémánk van viszont, hogy időnként elveszti a digi-t (gyanús, hogy akkor, amikor épp nincs digi térerő, de nem biztos), és azt írja ki, hogy "Nincs SIM-kártya". Ilyenkor csak a voda van, és persze a net is arra áll át, bár tudnám, hogy ki a búbánat engedélyezte neki, ez egy vagyonba is kerülhetne. De az igazi baj az, hogy ezután nem is találja meg újra a digit, csak ha újraindítjuk a telefont, akkor kéri a pin kódokat, meg vissza kell tenni a digire a net használatot, de így megint megy a következő ilyen leszakadásig.

Van valami ötletetek, ez mi lehet, vagy mit próbáljak rajta csinálni? Krepál be a teló, vagy hibás a digi SIM, vagy valami szoftveres dili? (Android 10-en van jelenleg, XEH rom)
Köszi a válaszokat!

(#41004) ACE- válasza Domestos (#41003) üzenetére


ACE-
addikt

na én meg pont arra lennék kíváncsi hogy ezt hogy csinálod mert én az istennek sem tudtam beállítani hogy amikor nincs digi térerő és mobilnet akkor átmenjen a telekomos netre... szóval furcsa

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41005) szemy94 válasza Domestos (#41003) üzenetére


szemy94
senior tag

Egy teljesen másik készülékben (Samsung A12), de jelentkezett a hiba a családban, nem muszáj újraindítani, elég repülő üzemmódba tenni, viszont nem áll vissza így magától a beállítás, hanem minden a másik SIM-ről menne, kézzel kell visszaállítani, pont ez a baj, apósomnak csak a GPS, meg néha Messenger miatt kellett okos telefon, nem nagyon ért hozzá. Igazából az értesítési sávról is megy utána gyorsan a beállítás, 6 kattintás ugyebár Telefon->SIM1, SMS->SIM1, Adat->SIM1. Legalábbis neki mindent át kell, mert a régi kártya csak azért van, mert azt a számot ismeri mindenki.

ACE-: nálunk nem a térerő ment el, hanem konkrétan a SIM-et se látta, ilyenkor átáll, ha "csak" térerő nincs, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#41006) csorbajeno válasza Domestos (#41003) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én első körben kérnék egy új SIM-kártyát.

(#41007) imis


imis
senior tag

- Nálam dec 1 a biztonsági javítási szint, nem talál frissebbet. Esetleg az lehet gond, hogy át lett állítva az izraeli verzióra?

[ Szerkesztve ]

(#41008) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ma felhívtam a barátomat telefonon, és utána kaptam 2db sms-t, hogy kerestek a szüleim másfél órája. Tapasztalt már más is ilyet, mi lehet a gond? (most egyébként nem volt gáz, de akkor is zavar, h néha nem lehet elérni és úgymond úgy tűnik, hogy ki vagyok kapcsolva).

Másik, az íriszkenner károsíthatja a szemet? (csak fölmerült bennem, mert fáj mostanában, de lehet a homeoffice miatt is) mintha ilyen kérdést már olvastam volna is itt, csak nem találom/tudom rá a választ :))

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41009) TaaT válasza ArthurShelby (#41008) üzenetére


TaaT
veterán

"Ma felhívtam a barátomat telefonon, és utána kaptam 2db sms-t, hogy kerestek a szüleim másfél órája."

Olyan SMS-t kaptam hogy hívás közben keresett valaki a másik telefonszámomon (dual sim, a másik sim leválasztódik telefonálás közben).

"Másik, az íriszkenner károsíthatja a szemet?"

Azt írják gyerek ne használja, én sem használom. :N

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#41010) i400 válasza ArthurShelby (#41008) üzenetére


i400
senior tag

beállítottam és a 3. vagy a 4. után kapcsoltam ki mert fájt tőle... később ismét megpróbáltam de ugyanaz szóval hagytam a francba.

(#41011) pusszycat válasza ArthurShelby (#41008) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én ignoráltam az írisz szkenner használatát mert nem tárolok semmi olyan titkot amiért megérné szemüveget hordani. A Te esetedre ez a cikk a válaszom. [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41012) jeni válasza ArthurShelby (#41008) üzenetére


jeni
félisten

az egyik kezeden az 5 ujjad meg van? :U
akkor az a legbiztosabb,nekem fel sem tűnt a írisz szkenner,hogy ez is benne van.
tudom van benne anno kipróbáltam,de sose használtam mivel az ujjaim meg vannak még. ;]

(#41013) ACE- válasza jeni (#41012) üzenetére


ACE-
addikt

A hátsó ujjnyomszkenner miatt nem mindig kényelmes a használata, én ilyenkor oldom fel néha íriszszkennerrel. Kocsiban ha bölcsőben van, akkor is praktikus lehet. De a legtöbb helyzetben kikapcsolt kijelzőnél oldom fel ujjnyommal, olyankor be sem kapcsol az íriszszkenner.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41014) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Engem a minap a face id nem akart megismerni, lehet híztam és kikerekedtek a pofazacskóim. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41015) ArthurShelby válasza jeni (#41012) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha koszos a kezem (pl kajálok), akkor könnyebb írisszel feloldani. Illetve még kocsiban előny, ha tartóban van..
De akkor most egy időre kikapcsolom, megpróbálom milyen az élet nélküle.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41016) csorbajeno válasza ArthurShelby (#41015) üzenetére


csorbajeno
veterán

Miért nem használsz sima arcfelismerést írisz nélkül.

(#41017) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

A lassított felvételeket le lehet valahogy tölteni lassítva? Mert ha csak simán átküldöm valakinek, akkor rendes sebességben játssza le neki. Köszi

(#41018) ArthurShelby válasza csorbajeno (#41016) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az kevésbé biztonságos, könnyebben átverhető

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41019) scapegt


scapegt
senior tag

Sziasztok!

Bocs, ha már esetleg volt ...

Azt vajon mi okozza, hogy ha ujjlenyomattal oldom fel a telefont, akkor néha random elindul valamelyik alkalmazás vagy a kamera? A Nova Launchert használom, jó ideje ilyen a telefon, de még nem jöttem rá, miért :F Valaki tapasztalt már ilyet?

(#41020) embe válasza scapegt (#41019) üzenetére


embe
nagyúr

Mindig ujjlenyomattal oldom fel, de ilyet még nem tapasztaltam.. Gyári launchert használok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41021) zetecR válasza scapegt (#41019) üzenetére


zetecR
addikt

Én is gyári launchert használok, és soha nem volt ilyen.

(#41022) imis válasza imis (#41007) üzenetére


imis
senior tag

Esteleg tud valaki infót?
Mióta az izraeli verzióra állítottam a telefont, nem jön rá frissítés, dec 1 az utolsó

(#41023) embe válasza imis (#41022) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem igen. Most ahhoz a verzióhoz keres frissítést, nem az eredeti verzióhoz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41024) imis válasza embe (#41023) üzenetére


imis
senior tag

Köszi,
Manual-ban nem tudom frissíteni? valahonnan letölteni és feltenni?

(#41025) imis


imis
senior tag

Mi a véleményetek a LineageOS romról úgy nézem az android 11-t használja, érdemes váltani a gyáriról?

(#41026) csorbajeno válasza imis (#41025) üzenetére


csorbajeno
veterán

Hallottam már olyat, hogy dícsérik, de ami videót láttam róla nekem nagyon fapadosnak tűnt a One UI-hoz képest. Szóval, én biztos nem váltanék.

(#41027) imis válasza csorbajeno (#41026) üzenetére


imis
senior tag

Köszi,
az xda-n dicsérték, bár én videót nem láttam, csak gondoltam már a11, a gyáriban meg sosem lesz rá.
[link]

(#41028) ArthurShelby válasza imis (#41027) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Engem még az érdekelne, hogy mit vesztek azzal, hogy knox 0x1, illetve, hogy 1-2 app nem fut majd (pl bank/autós appok) a főzött rom/root miatt. Vagy az utóbbit el lehet fedni?
Irisz szkenner, ujjlenyomat leolvasó ugyanúgy működik?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41029) ArthurShelby válasza i400 (#41010) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azóta, hogy kikapcsoltam az irisz szkennert nem fáj a szemem, de még azért nem merném kijelenteni, hogy egyértelmű az összefüggés.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41030) csorbajeno válasza ArthurShelby (#41028) üzenetére


csorbajeno
veterán

Talán a Samsung Pass sem működik, ezaltal nem kellene, hogy működjenek, de szerintem az ujjlenyomat olvasó működik továbbra is, esetleg a belépéseket nem engedélyezi.

(#41031) ArthurShelby válasza csorbajeno (#41030) üzenetére


ArthurShelby
addikt

És az ilyen myskoda, vagy banki app-ok mit vizsgálnak? Mert azok sem futnak "tört" telefonon.
Az tudom, hogy a root-ot valahogy el lehet fedni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41032) csorbajeno válasza ArthurShelby (#41031) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem igazán vagyok benne a root témában, ezek az infók csak úgy ragadtak ram, ahogy olvastam. Igen, a banki appokat azért nem említettem, mert azok elől elvileg már maszkolni lehet a rootot, így működnek(bár a mikéntjükről nincs semmi infóm), de az autós appokról fogalmam sincs, hogy működnek-e.

(#41033) imis válasza csorbajeno (#41032) üzenetére


imis
senior tag

asszem elvettétek a kedvem a főzött romoktól :)

(#41034) csorbajeno válasza imis (#41033) üzenetére


csorbajeno
veterán

Sem elvenni nem akartam a kedved, sem meghozni. De azt kell, hogy mondjam, és ez az én véleményem, hogy a One UI messze a legjobb felület most Android vonalon, szóval semmilyen főzött ROM nem éri meg. Ráadásul, amikor újonnan lakod be, akkor még azt is megkérdezi, hogy mit telepítsen, szóval még a szolgáltatói ROM is bloatware mentesnek nevezhető.

(#41035) imis válasza csorbajeno (#41034) üzenetére


imis
senior tag

Igazán az appok miatt ment el a kedvem, nem szeretném ha nem tudnék bankolni, meg néhány céges dolgot használni (amik biztos nem szeretik a rootolt készüléket). Most megy minden a gyárin.

(#41036) ArthurShelby válasza imis (#41033) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Pedig van oneui3.0-s felületű is (csak nem azt linkelted): alexis rom 2.4, ez a gyári felületre épül.
Az appokra szerintem lesz megoldás, csak előbb jobb utána járni, mint utóbb.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41037) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Vállalkozó kedvűeknek overclock: [link] [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41038) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Engem is utolért a végzet.
Ma egyszer csak olyan fura lett a kijelző (túl világos, vagy rossz felbontású). Kerestem az okát, azt hittem először, hogy a éjszakai mód/szemkímélőnél van a baj. Aztán, hogy az amoled színei élénk legyen, vagy adaptív. Aztán végül a felbontás állítás megoldotta a problémát (villogott, fura volt, de végül jó lett). Ma voltam vele futni is, de motoszkált a fejemben, hogy lassan vége lesz a kijelzőnek, kéne valamit tenni. Azt tudni kell a kijelzőről, hogy egyszer elestem a telefonnal a kezemben, és betört a sarka kb 1 éve. Illetve rendszeren magammal viszem a telefont a kádba (megszoktam, hogy vízálló) youtube (vanced)-ot hallgatni/nézni. Többször megesett már, hogy vízbe esett, de utána soha sem volt semmi baj.

Most este ébreszteném föl a telefont, semmi. Próbálkozom tovább, semmi. Biztos befagyott, a ledek működnek (viberen is épp küldözgettek valamit), újraindítom (power gomb hosszan), download mode. A képernyő kuka meg sem moccan, csak a ledek néha néha.
Aztán most rátettem gépre, kiderült, hogy van downloadmode (odin kiírja, hogy csatlakozik). Majd kikapcsoltam, és be normálisan. Full jól bekapcsolt, csak a képernyőt nem látom. Samsung dex/smart switch nem műkködik, mert előtte föl kéne oldanom a telefont (mintát nem tudom berajzolni, ujjlenyomat meg nem elég bekapcsolás után :O ).
Már dobnám ki az egészet a szemétbe, csak az adataim kellenek, de azokat meg nem tudom lementeni :(((

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41039) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#41038) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Betudtam végül valahogy rajzolni a mintát dex-en (fogalmam sincs, hogy jelent meg ez a lehetőség, talán ha sokáig van rádugva akkor előjön...)
De ugye a smart switch nem tud futni ha a dex is. Végül bezártam a dexet, mivel azt gondoltam, hogy ujjlenyomattal fel tudom oldani a zárolást smart switchen (a mintát ugye már berajtzoltam azt többé nem kéri. Nem így lett, a dex meg persze később nem akart bejönni.

De végül most csoda történt, bekapcsolt a kijelző és működik (jelenleg a biztonsági mentés fut). Nem tudom hogy és mitől javult meg és mi történt... és meddig lesz jó.

Ha van tippetek mit kapcsoljak be, (hogy később könnyebb legyen ilyen helyzetben) azt ne tarsátok magatokban.

A findmymobile működött, de biztonsági frissítést nem tudott távolról (nem volt bekapcsolva a 2 lépcsős ellenőrzés és így nem lehet) illetve a távoli feloldás sem tudom mit takart pontosan.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41040) csorbajeno válasza ArthurShelby (#41039) üzenetére


csorbajeno
veterán

A DeX-ben ugyanúgy fel kell oldania a telefonnak mindig, én gyakran oldom fel a telefont billentyűzettel, egérrel, mert nálam PIN-kód van, és ezt javaslom most neked is, mert azt egy OTG-s billentyűzettel is be tudod ütni.

Aztán:
A névjegyeket szinkronizálnám a Google-fiókba, a képeket felhőbe(Google fotók, OneDrive), a beállítasok, jegyzetek meg vagy a Google-fiókba vagy a Samsung Cloudba. Így akkor már nagy veszteseg nem érne. És végül elgondolkodnék azon, hogy egy kijelzőcsere az S9-ben vagy azt az összeget beletenném pl. egy S21-be.

(#41041) Kossuth


Kossuth
tag

Sziasztok! Nyáron menthetetlenül beázott az S9+-om. Vettem egy S20+-t.
Az S20 már nem támogatja a GearVR-t. A gyerek viszont azóta is nyúz, hogy VR-ozni akar.
Vettem hát használtam egy S9-es telót a VR-hoz. Annyi a gond, hogy 10-es droid van rajta, ami már szintén nem támogatja a Geart. Arra már rájöttem, hogy downgrade-elni elvileg nem lehet, mert túl friss a bootloader.
Van olyan costum ROM amiben megoldották a Gear VR támogatást 10-es droid alatt? Esetleg lehetséges a downgrade valamilyen módon?

(#41042) csorbajeno válasza Kossuth (#41041) üzenetére


csorbajeno
veterán

Costum ROM-okban nem vagyok otthon, de a downgrade akkor fog működni, ha a bootloader nem változott, azt megnézheted.

(#41043) Kossuth válasza csorbajeno (#41042) üzenetére


Kossuth
tag

Próbáltam 9-es droidot rakni rá odinnal, de elakad a recoverynél ezzel a hibaüzenettel:sw rev. check fail (bootloader) device:13. binary:7
Próbáltam azt is, hogy 10-es droid BL-ét tallóztam be a 9-es droid többi cucca mellé, de ekkor meg meghalt a telefon és a csak az újbóli 10-es dorid flash élesztette fel.

(#41044) ArthurShelby válasza csorbajeno (#41040) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tegnap megint elromlott a kijelző, reggelre sem javult meg (a pihenés nem használt neki a töltőn). Végül kivettem a sim kártyát, erre megsértődött, mert nem sokkal később a napon bekapcsolt, most 15perce tökéletes.
Remélem csak a nap kellett neki (titkon napelemes is :DDD )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41045) vihartigris válasza ArthurShelby (#41044) üzenetére


vihartigris
őstag

fázott :D

bármi reciproka a semmi

(#41046) zunga


zunga
tag

S9+omat tegnap este fel akartam tenni tölteni, erre elkezdett sípolni, hogy vizes a csatlakozó, rázogassam ki, meg szárítsam ki stb. Viszont soha nem vittem még vízbe, párás sem lehetett mert nem voltam kint vele előtte. Azóta sem jó egyfolytában kint van az értesítési sávon a vízcsepp ikon. Csak vezeték nélkül enged tölteni, de az nem mindig megoldható. Találkozott már valaki ilyennel?

(#41047) Rinocerosz válasza zunga (#41046) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Van ilyen néha... Próbáld meg kifújni és rakd rá a radiátorra, de valami rongyot tegyél alá.
Nekem az s20 is csinált ilyet egyszer. Lehet csak valami szöszmösz lesz.

(#41048) zunga válasza Rinocerosz (#41047) üzenetére


zunga
tag

Kipróbáltam már mindent. Kitakarítottam, kifújtam, hajszárítóztam stb. Olvastam, hogy firmware hiba is lehet, csináltam wipe cache törtlést, biztonságos módban indítást. Semmi hatás, mindig kiírja újraindítás után rögtön. Szervíz lesz belőle úgy érzem. Mennyi lehet egy töltőmodul+akksi csere? Ha már menne szervízbe akkor akksit is cseréltetnék, eléggé le van már gatyásodva.

(#41049) TaaT


TaaT
veterán

Nekem tegnap nem akart a 3.5mm-es csatiban megmaradni a füles, nem kevés szöszt bányásztam ki. :)

Give them hell Ukraine!

(#41050) Rinocerosz válasza zunga (#41048) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Szerintem olyan 20 ezer környékén. Sokkal több nem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.